Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#101) parandroid válasza joey7 (#100) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Átneveztem. Tartsuk meg ezt, ne sok apró legyen belőle.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#102) joey7 válasza parandroid (#101) üzenetére


joey7
őstag

jogos, thx!:R

(#103) maniac


maniac
senior tag

en az oreg neniket imadom. azokat akiket mar messzirol ha meglatsz elkezdesz felni. nagy szatyrokkal vonulnak, alt. ha van ures hely nem ulnek le, hanem odamennek melled/eled, elkezdenek dorgolozni, mivel te ulsz ok allnak, a fejed alt csipomagassagban van, es hozzad nyomjak jo szorosan - biztos viszket nekik - (nem csak a melluket). na en attol vagyok rosszul, es egyszeruen nem ertem oket. undorito, utana lehet mosakodni boven.

a masik a felferek meg es vicces is vagyok nenik. alt. 50 ev koruliek magassaguk 150 korul van, de atmerojuk is megvan ennyi. mikor megall a busz teletomve, es nehany ember belulrol leszall - ilyenkor ugye aki elol van leszall es kiengedi oket - fogja magat viccesen megjegyzi h neki 2 ferohely kell, es lazan betep a buszba mielott azok akik leszalltak felszallnanak, ja persze beljebb nem mennek.

aztan vannak meg a vandal gyerkocok, akik firkalnak, tavaly egyik megvolt sertodve, hogy a filcet kezebol kitepve, en is ratageltem a fejere a villamoson.

aztan vannak meg masik vandal kategoria, a fenyitosok. alt. 3-4-en vannak bevannak rugva - van kulturalt reszeg ember is - es orditoznak, nagyon nagy szajuk van, es mindenkinek beszolnak - oregeknek, fiataloknak, anyukaknak, s lanyoknak. szeretnek kopdosni, meg egyeb finomsagokat elhelyezni a busz belso reszeben.

s vannak a hajlektalanok, nem utalom oket, mert csomo van aki nem tehet arrol h oda kerult, na most van 1 reszuk akik szeretnek ugy utazni ha nincs tomegnyomor. egyszeruen csinalnak helyet: 3-4 evig nem hasznalnak se vizet se szappant. nagyon finoman osszegyulik par mp alatt az egesz buszban/villamosban az a hamisitatatlan csovi szag. persze mindenki menekul mint allat.

most kb ennyi jutott eszembe de vannak meg boven

(#104) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ma reggel jöttem fel az alagútból a Kálvinon. Persze ötödike elmúlt, bemondják az ellenőrzést. Előttem apuka magyaráz a kislányának:
''-Mit mondassz hány éves vagy? ... -És ha megkérdezik hányadikos vagy? ...''
Így kell ezt, hagy tanulja meg a gyerek hogy is kell ezt csinálni Mo.-on. Hogy ha felnő ő is olyan ügyes-okos-nagy-és-erős legyen, mint apu. :R

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#105) mynames


mynames
senior tag

jobbra fel, hogy meglegyen!

(szerk: offba)

[Szerkesztve]

(#106) Kain


Kain
senior tag

Kallerek :

Köki,5-ike környéke,bejáratnál kallerek,ellenőriznek is szépen.Megpróbálok belógni
/még a mostani sokkalleres időszakban is 10/9 aránnyal összejön/,karszalag kolega nézi a jegyet,monja menjek vissza.OK visszaslattyog,majd bepróbálom a második trükköt,sajna már figyelnek rám,ez se jön össze.Elmentem vettem egy szakaszjegyet,illedelmesen bemutatkozok h már megint én,kis duma velük,kiderült h ők is csak emberek és még jófejek is.:D


Pár nappal később,52-es villamos második kocsiban kallerek ellenőrizgetnek.Hozzá kell tennem,nem semmi formák,4 hatalmas,kopasz szekrény,akkora karokkal h nemmegy rá a karszalag csak csuklóig,és persze aggressziv tekintet és borsónyi agy.Volt egy srác nem volt jegye,mondta h inkább leszáll.Majd mikor nyilik az ajtó,egyik tahóbunkóparaszt lerepiti a járműről,közbe vigyorogva -még szép h leszállsz.....,elhaladó villamosról látom h körbeálták 4en.....folytatást nem tom,de nem happy end az tuti..Én amúgy kijátszottam őket,nem volt esélyük betalálni. :(

(#107) Moyder


Moyder
aktív tag

Hát hogy én ma hogy jártam. Hetente egyszer-kétszer járok pestre, és ha legtöbbször megyek elkérem a haver bérletét, de neki is kell akkor jegyet szoktam venni, ma is a jegyes megoldásra kényszerültem. A nyugatinál a metró előtt van egy kis BKV-s stand ahol általában egy kisöreg jegyet árul és mellette áll vmi securitys, de gondolom sokan vágják miröl beszélek. Ma ennél a jegyárúsnál akartunk a haverral jegyet venni. Kértem is egy szakaszjegyet, pont volt 120ft-om, a haver is kért egyet de neki csak 2db 100-asa volt. Erre a kisöreg azt mondja nem tud visszaadni, mmire én mondtom: ''dehát ott van 5kiló apró, miért ne tudna abból visszaadni!'' Nézek a szekusra gondolom csak szól neki hogy ne szivasson má, ő semmit se reagált, erre a kisöreg megszólal: ''húzzatok innen a faszba''. Hát én egyből felkaptam a vizet, mire haver mondja gyere hagyjuk és menjünk mert sietünk a buszhoz, majd veszünk máshol jegyet. Én visszaszóltam a kisöregnak hogy akkor minek árul jegyet ha el nem ad!!! Eljöttünk onnan és átmentünk a rendes pultos pénztárhoz. Ott állunk és odajön a szekus aki ott ált, elkezd lökdösni és megkérdi hogy kinek mondtam hogy a kurva anyád, én erre mondom neki hogy ilyen az én számból nem hangzott, és ne lökdössön, de ő akkor is csinálja és össze vissza beszél(áradt belőle a piaszag). Mondom ha gond van ott állnak a rendőrök beszéljük meg velük, és csak tovább lökdös. haver mondja menjünk má és hagyjuk itt, de ez akkor is lökdös. Haver mondja ne menjük a rendőrökhöz mert nem akar balhét mag siet. Aztán ott hagytuk, de bennem azóta is forr a vér hogy miért nem mentem oda a jardokhoz. De elég felháborító hogy pont z csinálja a balhét akinek az lenne a célja hogy megelőzze azt. :(((:(((:(((

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik...

(#109) bLaCkDoGoNe válasza Kalandor (#108) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

De annak a f.sz Aba Botondnak azért fussa (nem a futja vidékiesen, hanem a fut felszólító módban :D) a kis évi pár tízmilliós bónuszára.

Nem igaz, hogy ezek ellen nem tudunk tenni semmit.

Keressük meg ezt a Botond gyereket, kössük csúcsforgalomban a 7-es busz után, és vonszoljuk végig a városon. ;)

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#110) mynames válasza Moyder (#107) üzenetére


mynames
senior tag

Hali!

Ezt írd le levélben vagy mailben a BKV Rt. üyfélszolgálatának!
Nem fogják elsunnyogni, mert a vezér kiadta, hogy minden panaszt ki kell vizsgálni, le kell ellenőrizni, meg kell válaszolni.
Remélem el küldik azt a tapló jegyárust...a kösög securitys paraszttal eggyütt!

(#111) jerry311


jerry311
nagyúr

Ki mit tud 14-es villamosról?
Állítólag kisiklott és nem jár (nem is jött hiába vártam).
Konkrétumok? Megerősítés?

(#112) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Sziasztok!

Olyan hírt hallottam, hogy valahol mátyásföldön, tegnap (01.15-én) kigyulladt egy hév szerelvény és egy ember pedig szénné égett.

Ki mit tud erről?

Azért elég szánalmas, hogy ilyen állapotban vannak a BKV járatai (több vezetőtől hallottam; a buszok olyan állapotban vannak, hogy szinte akármikor leállhatnak, sőt még ki is gyuladhatnak!). Aztán a többi jármű is elég silány...
A BKV jegyek ára meg csak nő-nő és nő (jaunár elsejétől pedig a vonaljegy is drágult 15Ft-ot!!)

Szép...

Erről egy vicc jutott az eszembe:
- Mikor lesz Magyarországon jó világ?
- ???
- Ha a négy nyelven beszélő rendőr felsegíti a munkában megfáradt cigányt a miskolci mágnesvasútra, amelyen gazdag közalkalmazottak és tisztességes vállalkozók utaznak a korrupció miatt elítélt politikusok tárgyalására.

(#113) Kain válasza Dávidxxx (#112) üzenetére


Kain
senior tag

Részlet Tomcat blogjából,pont idevág : ***


***Moderálva. Aki Tomcat blogjára kíváncsi tudja hol találja. Ez a stílus és hangnem nem fér el a PH! forumán. - Grafiqs

(#114) KisApám


KisApám
addikt

A ma reggeli témakörről meg csak annyit, hogy a BKV elmehet a jó....
Miért kell szivatni az embereket??? Miért kell ezért a hulladékért valakinek évente tízmilliókat adni jutalomként???

1. eset: 2 hónappal ezelőtt megyek az 1-es villamostól a HÉV-hez a nagy hidegben, és kiderül, hogy a HÉV már vagy 30 perce nem jár, mert elromlott az egyik szerelvény.
Kérdem én, miért nem tudnak szólni az 1-es villamoson, annak végállomásán, hogy ne menj a HÉV-hez ostoba utas, mert nem jár, hanem menj le a 23-as buszhoz pl...
A HÉV meg a villamos szolgáltatója ugyanaz nem??? Miért kell több száz ember megszivatni???

2. eset. Ma, megyek a HÉV-től a villamoshoz, és mi van??? A villamos már 30 perce nem jár, mert vezetékleszakadás van. Mi a francért nem tudnak szólni annak a reggeli forgalomban mozgó pár ezer utasnak a HÉV-en, hogy ti munkába menő barmok, ne menjetek fel a hideg szélben a hídra a villamoshoz, mert már vagy fél órája nem jár???
Plussz: a 103-as buszra éppenhogy felfér az ember, elmegy a Népligethez, ott emg mi történik??? NINCS villamospótló busz már vagy 20 perce lassan... bejön már vagy 4 db 103-as busz a megállóba, de villamospótló busz az nincs, és csak úgy özönlenek az emberek a metró felől is... ott sem szólnak, hogy nem megy a villamos??? Az is külön cég???
Amikor meg felszáltunk a villamosra jó sokan, ránkordibál a hangszórókból a vezető hölgyemény, hogy nehogymán annyian, hisz ott a következő villamos üresen: no ekkor azt hittem, hogy odamegyek, és kiemelem a helyéről: nem elég, hogy a BKV ennyire hulladék egy cég, hogy semmi koordináció abban, hogy az utasok normálisan tudjanak utazni, hanem ez mág ordibál nekem, és én meg honnan a francból tudjam, hogy ott a következő üres villamos??? Ezért kell ordibálni rám??? Mi vagyok én, jövendőlátó?

Azt meg persze elévárják, hog vegyek bérletet, jegyet.
Megveszem, dehogy ezek után még ezekre pénzt adjak...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#115) VladimirR válasza Kain (#113) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tanulsagos olvasmany egy bkv ellenorrol egy tajparaszt eloadasaban
anyazik, fenyeget, meg akarja verni, es meg a bkv-s a paraszt...ehh

egyebkent a story elejerel jut eszembe (asszem ngabor2 irta valahol):
aki fut, az sportol
aki integet, az bucsuzik
az utas a megalloban all, es varakozik

(#116) fokukac


fokukac
nagyúr

ma egy olyan intelligens sofőrhöz volt szerencsém reggel a 77-es buszon...

ilyet még nem b.sztam. egyszerűen rendszeresen beszólt az utasoknak, iszonyat bunkó módon.

ő kezdte a napomat. legszívesebben felképeltem volna. :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#117) #51736960 válasza Dávidxxx (#112) üzenetére


#51736960
törölt tag

hali!

aki fikázza a budapesti járműpark állapotát, annak ajánlom hogy utazzon egy kicsit a nagyvilágban és nézzen körül, mindjárt nem fog olyan koszosnal tűnni az a 6-os villamos.

más:
észrevettem, hogy az új alacsony padlós buszokon sokkal rosszabb a helykihasználtság, kevesebben férnek fel mint a régi buszokra. ez nyilván azért van, mert a kerekek és a motor is (hátul) az utastérből veszik el a helyet. tudom, ez az alacsony padló miatt van, hogy a mozgássérültek is fel tudjanak szállni.
viszont én még 1 darab kerekes székest se láttam, soha életemben az új buszokon, ezért felmerül a kérdés hogy megéri-e ezeket a buszokat üzemeltetni így? nem lett-e volna jobb megoldás normális buszokat venni, a mozgássérülteket pedig valamilyen alternatív módon (pl mikrobusz) szállítani?
én abszolút ki lennék békülve az új buszokkal is, ha legalább az életben 1x láttam volna egy kerekesszékest aki használja...

(#118) KisApám válasza #51736960 (#117) üzenetére


KisApám
addikt

Én még csak Svájcban utaztam tömegközlekedéssel Magyarországon kívűl, és az naggyon jó volt!
Itthon meg az 1-es villamos, ami reggelenként tömegnyomor biztos... no meg munkaidő után is...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#119) #51736960 válasza KisApám (#118) üzenetére


#51736960
törölt tag

na jó, azért ne svájccal hasonlítsuk össze :)
itt van pl. dél-afrika, ahol egy budapestnél 3x nagyobb városban (felhőkarcolókkal meg minden) NINCS tömegközlekedés, pár koszos buszt leszámítva. vagy nézzük a new york-i metrót... hozzá képest a budapesti metró luxus. vagy pl a párizsi metró, helyenként szivárog a szar a falakból a rossz csövek miatt.

(#120) Jégkokó válasza #51736960 (#117) üzenetére


Jégkokó
veterán

Szerintem ezt az Eu határozta meg, hogy ilyen buszokat kell vennie a bkv nak, meg hogy ez a szbvány hogy alacsonypadlós legyen, de lehet, hogy tévedek. :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#121) Shim válasza #51736960 (#117) üzenetére


Shim
őstag

és időseket, babakocsisokat, törött lábúakat, stb. is mikrobuszoztatnád? gratula...

Jégkokó:

megkaptad a mailem?


[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#122) Shim válasza Dávidxxx (#112) üzenetére


Shim
őstag

látom, nem mai kérdés, de azért válaszolok, hátha vki még nem hallotta.
ill. ki is lehet javítani, ha tévedek, ezt az infót bkv-s ismerőstől kaptam, még amikor folyt a vizsgálat, lehet azóta több derült ki.


az ember aki szénné égett valószínűleg magára gyújtotta a kocsit:
1. a tűz nem a kapcsolószekrényből indult
2. két állomás között égett le az egész, vagyis nagyon gyorsan. minden állomáson van figyelő személyzet, és ők nem láttak füstöt.
3. az ember nem próbált meneküli a tűzből, olyan testhelyzetben találtak rá (talán vannak képek a langlovagok.hu-n?)

apám épp akkor ment a 76-os busszal, ami ugye a hév mellett halad. -10 fok volt kint, de a lángok olyan hatalmasak voltak, hogy csak amíg a busz elment a szerelvény mellett, szépen leizzadt mindenki a buszon...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#123) #51736960 válasza Shim (#121) üzenetére


#51736960
törölt tag

1, idősek: három lépcsőfok nehogymár probléma legyen... aki meg annyira öreg hogy erre sem képes, annak hamarosan úgyis vége.

2, babakocsi: egyre inkább terjed a nézet, hogy a babákat kengyelben hordják, a szülő hátán vagy szemben vele. sokkal jobb mert a babák is jobban szeretik ha közel vannak.

3, törött lábú: simán fel lehet szálni gipszelt lábbal egy hagyományos buszra.

(#124) Shim válasza #51736960 (#123) üzenetére


Shim
őstag

most már értem miért ez a neved :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#125) #51736960 válasza Shim (#124) üzenetére


#51736960
törölt tag

igen, így visszaolvasva tényleg kemény voltam egy kicsit, de senkit nem akartam megbántani. tehát ezúton kérek elnézést minden babakocsiban közlekedő törött lábú nyugdíjastól :)

(#126) Shodan válasza #51736960 (#117) üzenetére


Shodan
addikt

Én már láttam. Vezető kiszállt egy vas kampóval lenyitotta a rámpát és kész, magasabb padlónál esély nem lenne hogy fel tudjon menni.De már láttam olyat is hogy ajtóhoz gurult valaki villamoson, kerekesszékkel, kiszállt belőle ,összecsukta ,fölszállt és kinyitotta. :) A helykihasználtság meg tényleg a lehető legszarabb az új buszokon. Némelyik szék olyan hogy egyedül simán beleférsz, mert olyan széles. de melléd már nem fér senki mert 2es ülésnek meg kicsi.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#127) robekri


robekri
addikt

Geci BKV!

Kaptam nemrég egy szerelmeslevelet tőlük! 2001es évtől elkaptak 30x és fizessek 300 kilót! :Y:Y

Majd dobtam egy hátast, 1x adtam oda személyit! Mi a geccett csináljak? Szerintetek?

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#129) sasa311 válasza robekri (#127) üzenetére


sasa311
veterán

semmit, ha 1X adtál oda személyit azt be kell ismerni, a többit nekik kell bizonyítani....

Kalandor: Azért hátfájósak manapság a gyerekek (meg görbék, púosak, stb..) mert 15 kiló már az általános iskolás elsős táskája is... Ami egy 40 kilós gyereknél... Olyan, mintha egy felnőtt egész nap egy 35-40 kilós pakkot cipelne :(

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#131) Sabre válasza robekri (#127) üzenetére


Sabre
őstag

itt is hasonló a probléma de csak 100k körüli büntetés, mi ilyenkor a teendő, te mit tettél vagy ki tud ilyen ügyekben segiteni elsimitani a dolgot? :F

(#132) Sabre


Sabre
őstag

esetleg vkinek bkv-s ismerőse? ;]

(#133) Andie válasza Sabre (#131) üzenetére


Andie
őstag

De ezt most hogy? Mire föl?
Ne mingyár az elsimitáson gondolkodj, hanem hogy télleg jogos-e a tétel.
100k az már igen komoly mennyiségü elkapást jelent. Aláirtad mind? Ha nem, akkor meg csak azt fizesd, amin ott az aláfirkantásod.

Homáron épp a minap olvastam, hogy a Centrum parkoló népellenes kht ugye úton útfélen küldözget fizetési felszólitásokat, lévén senki nem tudja bizonyitani, hogy nem állt ott ekkor és akkor. Na erre a koma visszaküldött egy fenyegetö levelet, hogy amennyiben sürgösen nem támasztják alá állitásukat bizonyitó erejü fényképpel, vagy egyébbel, akkor bepereli öket, és ráadásul az összes eddig felmerült költséget rájuk veri. Sztem megfontolandó ezesetben is :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#134) Sabre


Sabre
őstag

hálistennek nem rólam, egy közeli ismimről van szó.
az elmult 1-1.5 évben kb 20db büntetési csekket hozott össze, ebből asszem 3-4 volt amit a bkv komolyan is vett mert küldött 10-12k körüli továbbfejlesztett büntit....
kb 100k-ra rug az összes, azok amikröl nem érkezett semmilyen további szankció továbbá a 3-4 amiröl meg küldött a bkv...az ismim időközben elköltözött, postafiókra jönnek a levelek.
ahogy ismerem az emberem, jogosak :DDD
én csak próbálok neki segiteni :R

(#135) Scream007


Scream007
őstag

Nincs értelme hosszú sorokban leírni a véleményem, mert csak fikázásból állna.
Egy mindent elmond mit gondolok>>>Az a szerencséje a bkv-nak hogy nincs más lehetőség pesten, illetve ninc skonkurenciája.Ha lenne már bezárhatták volna kaput ugy ahogy van az egésznek.Akinek van esze jegy nélkül utazik majd ha megérdemlik mert olyna színvonalat nyujtanak akkro mmegveszem, meg amjd akkor ha a keresetekhez igazítják az árát, kicsit elszállt alattuk a ló.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#137) Horbal


Horbal
őstag

A BKV pfö :((( a legnagyobb szuksz a világon, útálom, gyűlölöm, főleg azt, hogy nap mint nap okoznak 40 olyan percet (x2) amit az ellenségemnek se kívánnék.

Sorolom:
Reggel (ma reggel)-irány a meló (Békásról), Hévvel Árpád hídig. Télen még csak OK de ebben a kánikulában, aki rendszeresen utazik vele az tudja. Ilyen járművet én még nem baxtam, nemtom, hogy hogyan tudták anno így megcsinálni de tök mindegy, hogy hány ablak van nyitva ebbe a kibaxott konzervdobozba egyszerűen nem fúj be a menetszél, se semmilyen szél, min a 30 fok bent, plusz csúcsidőben rövid (3 kocsi) szerelvény jön, had sűrösödjön a nép, jó kis izzadt dörgölődés azt se tudtam hova meneküljek. Ja megcsinálták a pályát, van szép kerítés meg minden hurrá, azóta állandóan tele van pályamunkással, hogy miért ha egyszer meg van csinálva azt nemtom, mindenestre úgy mászik ez a mozgó szauna, mint egy parkinzon kóros csiga, ekkor már a k@&{va anyját mindenkinek állapotban vagyok... :(((

Na végre lemászok ebből a pokolból, jön a következő álomjárat, persze villamos nr1. Csudajó egy cucc, mert jó ritkán jár és akkor is baszott lassan, ja és kb 1000 ember nyomorog egy kocsiban. Ja és a kedvencem a szerelvény kocsiszinbe megy (''megy'') vaker, meg az igyekezzenek a le és felszálással, igyekezzél te a jó K anyádba... :(((

Hurréj metró, lemegyek az alagútba kivisz a huzat... stb stb
Ott van vazze a dagadt köcsög primó ellenőr, na bazzeg, majd rájössz...mindig van nálam 1-2 jegy kb 7-8 éve nyomom így. A havi ráfordítás: 3 tól max 10 jegyig terjed nagyjából ennyit ér meg nekem a tisztelt BKV. 2x elkaptak azt nem vót lekezelve, a gyökér addig vergődött, hogy kifizettem 2 jegy árát (mondom persze igazolvány nincs, bérlet nincs, 1500 helyszini nincs) :)

New Volvo Bus...én nemtom ott a BKV-nál mindenki hülye. Megnézik, hogy kék, meg szépen dudál, van kereke és akkor már rulez. Hát megmondom kurvára nem rulez...
Ha leülök az ülésnek csúfolt kínzóeszközre mellém már nem ül senki az tuti, pedig csak 83k vagyok, és mindössze180 magas...légkondi van, megy is oszt fújja a jó meleget:(((
Ablak, feletsd el...
Ha hátul a motorhoz ülsz na ez a tuti ülésfűtés
Fogják oszt odarakják ezt a csodát a Szentendrei útra, két hónapja ha megy de már hullik le róla minden

Na nem írok többet mert csak felbaxom magam...

Ui.: akiben van spiritusz az ne fizzessen ezért a xarért...az erő legyen veletek

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#139) jasszer válasza Horbal (#137) üzenetére


jasszer
senior tag

Szerintem meg amíg vki nem fizet érte nincs joga minősíteni a szolgáltatás színvonalát sem. Rendkívül nehéz belátni ráadásul h:
Ha kevesebb a fizető utas mint a potyázó, nincs bevétel. Ha nincs bevétel nincs miből új szerelvényeket/járműveket venni. (de lefogadom h ezt már 500-an leírták előttem, csak nem volt még időm visszaolvasni a topikot)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#140) rocket válasza Kalandor (#136) üzenetére


rocket
nagyúr

Metron is ez megy, vannak ugye a metro kocsi tetejenel azok a szellozok, na most azok altalaban nincsenek nyitva, igy egy metro kocsi szellozese azon a 6 darab kb. 25x60 centi meretu ablakon mulik amik az ulesek felett vannak, mar ha elvannak huzva, mert sokszor nincsenek, es akik ott allnak eppen nem zavarja oket, hogy 0 levego van.

Felhaborito a bkv, hogy ilyen jegy/berlet arak mellett van meg pofajuk sporolni, pl. altalaban (foleg delelott) nyugatinal egyszerre er oda a ket metro, es meg veletlenul se megy 2 mozoglepcso felfele mert sporolnak ezen is, sok esetben 3-4 perc mire eljut az ember a mozgolepcsoig, sokszor mar az ujabb metro(k) is ott vannak az allomason, es meg akkor se ert el mindenki a mozoglepcsoig az elozo szerelveny utasaibol.

Raadasul julius 1-tol megint emel a bkv arakat ha minden igaz....

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#141) amargo válasza jasszer (#139) üzenetére


amargo
addikt

Nem tudom hány évbe telet, míg megszületett egy kisbaba, aki véletlen elgugyogta egy Vezetőnek, hogy ellenőröket a metró bejárataihoz tegyék! De sajna Vezetőnk esze rövid a baba cseperedik és már nincsenek gondolatai, így ezt a módszert ma már csak akkor alkalmazzák, amikor valami napszúrás gyanús egyénnek újra kipattan a fejéből és nem a buszokra, villamosokra vezénylik ki az ellenőröket, hanem a megfelelő helyre.

Most komolyan, ha az működött bevételt is hozott, akkor miért hagytak fel vele?
Nap mint nap jártam metróval a mostani felújításokig.. de már több hónapja nem találkoztam ellenőrökkel..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#142) Horbal válasza jasszer (#139) üzenetére


Horbal
őstag

Nem értek egyet veled.

Ez szvsz olyan mint amikor bemész a kedvenc pubodba és kérsz egy sört. Tudod, hogy itt 500 a sör, hideg, habos, nem csorba a korsó és aranyos a pultos csaj. Legalábbis ezt hiszed, aztán a sör meleg, állott, a pultos csaj meg egy fogatlan trampli és még 50 Ft-ot rá is dobtak az árra. Az elsőért kifizetem még a 700 forintot is, a másodikért viszont 300-at sem adok.
Szvsz arra kéne rájönni, hogy a szolgáltatások azért szolgáltatások, mert Ő van Értem és nem Én Őérte...biztos rosszul látom de ezt gondolom...

Amíg diák voltam mindig volt bérletem azt a 2-3-4 rongyot még kb megérte a cucc, de amióta az nem jár és kb 8 rongy lenne havonta az a napi 80 perc amit utaznék, azóta nem veszek bérletet, jegyem az van ha muszáj lyukasztok is. Ha elkapnak, általában nem szívózok, vagy kidumálom magam, vagy teszem a lámát, ha egyik sem megy akkor meg irány akácfa, valamelyik havernak mindig van egy éppen lejárófélben lévő, de még jó bérlete.

Persze ott is csak flegmáznak, nem köszönnek, bunkók tisztelet a kivételnek... :(((
Pl.: Még diák koromban, hangsúlyozom volt bérletem, csak éppen kizsebeltek suliba menet a metrón, persze pont akkor kaptak el, jó arc volt az ellenőr, így habár igazolni nem tudtam magam megadtam minden adatom, ő meg mondta, hogy majd az akácfában eltom simítani a dolgot. Elmentem a yardra, jegyzőkönyv, feljelentés meg minden, utána mentem akácfába, mutatom seggfej néninek a papírokat, mire mondja, hogy adjak igazolványt, meg bérletet. Asztem rosszul hallok, mondom neki mi a stájsz, erre mint a papagály... na nekem se kellett több elküldtem a jó stb anyukájába, mondom szóljon a górénak, mert rábontom az irodát, na ő valamivel értelmesebb volt, nagy nehezen el is lett simítva az ügy, egy kis pótdíj formájában...

Másrészt sokszor inkább gyalog megyek, meg bringával, mert gyorsabb kényelmesebb és egészségesebb...

Szvsz a BKV szolgáltatása egyáltalán nem ár értékarányos, én elhiszem, hogy sok a költségük, meg így meg úgy de ez nem rám tartozik, oldják meg, ha majd látok valami fejlődést elgondolkodom...de addig...

A bevételük meg (ha jól tudom) nem attól csökkent jelentősen, mert nőtt a bliccelők száma (ami asszem nagyjából konstans), hanem mert rohadt sok utast veszítettek a szolgáltatás színvonala miatt...

Szal no offense, és mindenki úgy utazik ahogy akar vagy tud...bocs a hosszért

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#143) jasszer válasza amargo (#141) üzenetére


jasszer
senior tag

Ez jó kérdés, pedig statisztika is készült róla h már az első napon komoly bevételt hozott ez a szisztéma. Valószínűleg megnőtt a többi járaton a potyázás, mert a kallerek mind a metró körül voltak...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#144) Sipi válasza Horbal (#142) üzenetére


Sipi
addikt

Válaszolni akartam, jó hosszan beírtam, aztán inkább töröltem.
A fajtádnak magyarázhat az ember...

Viszont ha van valami boltod, vagy vállalkozásod, add már meg a pontos címét! Egy enyhe nyári estén lehet, hogy elnézek a haverokkal, és ha nem tetszik a színvonal (pl. nincs gyönyörű sárgára festve a kerítés), akkor elhozunk ezt-azt. Aztán csak megtanulod, hogy te vagy a vevőért, és ha csúnya piros a kéró, akkor bizony nekem jogom van széthordani a benne lévő cuccokat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#145) jasszer válasza Horbal (#142) üzenetére


jasszer
senior tag

No... a pub-os hasonlat nem rossz, csak a különbség annyi h ha megiszod a második sört senki sem fogja azt mondani h ok, menj haza nyugodtan fizetés nélkül, mert tényleg sz*r volt a sör... :)

Vagy ott a posta, egyik kedvencem. Uaz mint a BKV, a legtöbb alkalmazott paraszt, nem veszik észre h Ők vannak az ügyfelekért, de mivel monopol helyzetben vannak, mással nagyon nem tudsz szállíttatni az esetek 95%-ában. Szintén zenész: próbálj meg fizetés nélkül feladni bármit, csak azért mert egy kalap sz*r a szolgáltatás színvonala és drága. Elég abszurd lenne ez a helyzet is...

Szvsz nem nő a bliccelők száma különösebben, de amíg nem csökken nem is várható semmilyen pozitív változás. Mo-on teljesen természetes h a tömegközlekedés mindenkinek alanyi jogon jár - mondom: próbáljatok meg egy napot végigvinni úgy h sehol sem fizettek az igénybevett (és lehet h valóban színvonaltalan) szolgáltatásért. :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#146) Horbal válasza Sipi (#144) üzenetére


Horbal
őstag

Baromi kemény vagy, csak az a baj, hogy a BKV esetében nem a kerítés színéről van szó, pont a szolgáltatás lényegi része a gáz. Engem nem az zavar, hogy a villamos barbi rózsaszín, hanem az, hogy nem jön, ha meg jön akkor sem lehet rá felszálni mert akkora a tömeg, koszos, szakadt, büdös stb. A lényeg, hogy ott kerülöm a BKV-t ahol tudom...
Jobb lett volna ha nem törlöd ki, mert az én ''fajtám'' kiváncsi lett volna a véleményedre. Még az is lehet, hogy meg tudtál volna győzni ;)


[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#147) Sipi válasza Horbal (#146) üzenetére


Sipi
addikt

Nem vagyok kemény, és nem a színről van szó. Te is leírtad a végén: ott kerülöd, ahol lehet. (Egyébként sehol nem vitattam, hogy ilyen a színvonal. Bár ennek jó részéről az utasok (''ember''-társaink), illetve a kedves autóvezetők tehetnek.)

De ha éppen nem kerülöd, és nem fizetsz, akkor bizony jön az, hogy nincs rajtad sapka, és megyek lopni. Csak a te kedvedért: akkor nem a kerítés színébe fogok belekötni. Vagy úgy gondolod, a BKV-tól lehet lopni, mert nem olyan a szolgáltatás, amit te elvársz, tőled pedig nem lehet, ha pl. hasonló színvonalon végzel el nekem egy melót?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#148) rocket válasza jasszer (#143) üzenetére


rocket
nagyúr

En nem ezt tapasztalom, sokszor 4-5 egymas utani megallonal is vannak a metroban, sot nyugatinal mostanaban nem hallani, ahogy bemondjak a hangosbemondon, hogy ''kerjuk keszitsek elo jegyuket berletuket, mert a kijaratnal ellenorok dolgoznak'', es itt altalaban felul allnak a lefele meno mozgolepcsonel, sot mostmar strategiat is valtottak, sokszor van olyan is mar, hogy lent allnak a mozgolepcso aljaban a lefele menonel, ez megjobb megoldas lehet nekik, mert ha felul allnak a renitenesek latjak oket es ervenysitenek egy jegyet, mig ha alul allnak tobb az esely, hogy a renitensek belejuk futnak.
Mondjuk nehez kiszamolni melyik a jobb strategia, mert ugye 1 buntetes lekot jo ideig egy ellenort, igy az addig se tudja ellenorizni az embereket, es lehet atmegy addig 10-15 renitens lent a lefele meno mozoglepcsonel, de ha felul allnanak a lefele menonel akkor meg ez a 10-15 renitens kenytelen lenne jegyet ervenyesiteni (vagy masfele megy), igy lehet nagyobb bevetel jonne ossze az eladott jegyekbol, mint egy buntetes alul 5 percre lekotne egy ellenort, es elmennenek sokan mellette.
Altalaban max. 3-5 ellenor szokott lenni egy helyen, es 2 biztonsagi ember, de ok a csak lefele menonel felul szoktak allni, alul a fel/le menonel es felul a fel menonel nem szoktam latni biztonsagiakat :)



[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#149) jasszer válasza rocket (#148) üzenetére


jasszer
senior tag

Hátja, nehéz belőni. Remélhetőleg megcsinálják az elkövetkező években a kapurendszert legalább a metrókon, csakúgy mint Londonban anno.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#150) Horbal válasza Sipi (#147) üzenetére


Horbal
őstag

Az a helyzet, hogy én még soha nem csináltam, meg úgy melót, hogy bármilyen minőségbeli reklamáció lett volna belőle. Pedig elég sokfélét csináltam már. Szubjektív nézeteltérések voltak már megrendelőkkel, de azokat meg lehet oldani. Olyan viszont volt, hogy nem vállaltam el valamit, mert tudtam, hogy nem vagyok rá alkalmas

Viszont a BKV egy tömegközlekedést biztosító vállalat ha nem tévedek...
Persze sok múlik az utasokon...de nem minden, szvsz nem az utas feladata leszállítani a szarszagú bácsikat...nem az utas feladata felmosni a járművek padlóját...nem az utas feladata megjavítani a járművek berendezéseit...nem az utas feldata mindenhol úgy fékezni vagy gyorsítani, hogy az emberekből ne szakadjon ki a belük...nem az utas feladata betartani a menetrendet...nem az utasok feladata a mozgólépcsők karbantartása (Árpád hídnál kb két hónapja nem járnak)...nem az utasok feladata az infrastruktúra fejlesztése...nem az utasok feladata a megfelelő járművek kiválasztása...stb

szal nemtom, de valami itt büdös és nem érzem azt, hogy ezen az átlag utas magatartása gyökeresen változtatna, vagy az, hogyha senki nem bliccelne...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.