Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#151) bLaCkDoGoNe válasza Scream007 (#135) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem fizetsz, nem pofázol.

Lehet közlekedni gyalog, görkorcsolyával, biciklivel, kismotorral, nagymotorral, autóval, repülőgéppel, szuperszónikus hátizsákkal, amivel akarsz. Nem kötelező BKV-val utazni, pláne, hogy a Te potyázásodat többek között én fizetem meg.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#152) Integra válasza bLaCkDoGoNe (#151) üzenetére


Integra
titán

ez a kis bohóc mindenhol így pofázik, majd egyszer lekever valaki egy kurva nagy pofont neki az életben, kiköpi pár fogát, és megtanul viselkedni. és talán bkv bérletet is vesz majd utána.
én letörném mindkét kezét, az tuti.-

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#153) cikasz válasza Scream007 (#135) üzenetére


cikasz
őstag

Az ilyenek mint te teljesen mind1 melyik társasággal utazna ha lenne másmilyen ugysem fizetne. :(((
Kiváncsi lennék milenne ha ugy lehetne felszállni csak a tömegközlekedési járatokra mint a távolsági buszokra. Vagy ott is mondod a sofőrnek, hogy nem fizetsz most inkább potyázol?

Az a gond, hogy tul sokan gondolkodnak ugy, hogy szarok a járatok miért fizessek ilyen szolgáltatásért. DE. Ha nem fizetünk a szolgáltatásért akkor nincs miből jobbá tenni. Az is igaz, hogy a távozó vezéreknek nem adnék x milliós végkieget.. lóf***t a pic***kba nem végkielégitést az tuti!!!

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#154) Horbal


Horbal
őstag

Az nem tűnik fel senkinek (csak kérdezem), hogy tulképpen kétszer fizetünk (vagy nem) ua xarért.
1. Bérlet ill jegy megvétele
2. Állami/önkormányzati dotáció a veszteséges működésre (aminek nagyrésze, nem a bliccelők miatt van), amit meg az adónkból nyomatnak, Aba Boti prémcsijével együtt

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#155) jasszer válasza Horbal (#154) üzenetére


jasszer
senior tag

De, feltűnik. Ha az utóbbit nem fizetnénk megszűnnének a veszteséges járatok, lenne metró, 3 villamosvonal meg hetesbusz....

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#156) bLaCkDoGoNe válasza Integra (#152) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Gondolod megváltozna? A hozzá hasonló emberkék sajnos nem nagyon szoktak, sőt... :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#157) Horbal válasza jasszer (#155) üzenetére


Horbal
őstag

Persze ez így van...ha jól tudom a világon mindenhol dotálják a tömegközlekedést, abban viszont biztos vagyok, hogy az eszetlen döntéseket, és a pazarlást nem...és prémcsit pláne nem adnak érte...

Az sem világos előttem, hogy miért áll(t) a báll a BKV minden utóbbi beszerzése körül...
Miért nem képesek objektív módon eldönteni ezeket a kérdéseket...
Szakmailag (bár nem értek hozzá, de állítólag) a legtöbb beszerzés legalább is vitatható...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#158) Kain


Kain
senior tag

Imádom a BKV-t.Főleg a metrót.Azt szeretem benne h nem hallom amit a mellettem ülő üvőlt.Azt szeretem h semmi szellőzés (hiába van nyár és 500 fok,minek iylen dolog a metróra,pazarlás).Szeretem a faja műbőr üléseket,amin esélyed sincs megizzadni.A többit inkább nem irom ide,mert nem volna túl kúltúrált véleményem,viszont cenzúrázni nem hagyom magam.....

[Szerkesztve]

(#159) Integra válasza Horbal (#157) üzenetére


Integra
titán

mert mindenki szakítani akar, zsebbe.
amíg nem privatizálják, addig ez is marad.
innen kirúgni nem lehet csak úgy mint egy magán cégnél...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#160) tildy válasza Horbal (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nem tudom. Én naponta utazoma bkv-val, de :
- általában nem büdös (Csak ha befészkelik bizonyos emberek oda magukat)
- oké néha sokan vannak
- van amikor várni kell rá, oké, de nem oylan vészes, mint ahogyan ti leírjátok.

Kivételt talán az új klíma nélküli volvo buszok jelentenek, mert kicsi az ablak, klíma nicns, így megpusztul benne az ember...
Jahm és 6900Ft-t fizetek ezért havonta. Van kocsim is, de azzal :
1. később érek be
2. minimum duplaannyiba kerül a benzin bele, mintha bkvval járnék. (Naponta 30km összesen odavissza, havonta az ugye 600-800km... Ez legalább 1.5 tank benya)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#161) Horbal válasza tildy (#160) üzenetére


Horbal
őstag

gonosz on
Lehet nem BKV-vel, hanem BMW-vel jársz:)
gonosz off

Abban egyet értek, hogy a verda nem megoldás, pláne pesten nem...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#162) tildy válasza Horbal (#161) üzenetére


tildy
nagyúr

Gonosz on:
Jah 7-essel. Piros 7essel.
Csak nem piros bmw 7essel. :U
gonosz off:

gödöllői hév, piros metró, és 7es. Általában elégedett vagyok vele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#163) Horbal válasza tildy (#162) üzenetére


Horbal
őstag

Lehet velem van a baj mert rohadt rosszúl tűröm a meleget, de ha a gödöllői is olyan mint a békási, akkor az is megérett a cserére...jah kb 10 éve emlegetik az elővárosi, peremkerületi gyorsvasutak meghegesztését...pl mondjuk mint párizsban...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#164) Kraptor válasza Horbal (#163) üzenetére


Kraptor
őstag

Hát ja a békási az nagyon mocskos tud lenni néha...és jo büdös is tud lenni az a műszövetes ülés:):) Mondjuk szerencsémre mostanába nem kellett olyan sokszor igénybe vennem:):)

(#165) tildy válasza Horbal (#163) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom miben különbözik a kettő, (pl. talán itt kisebb a tömeg?? ) , de nekem nem votl vele még gondom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#166) Horbal


Horbal
őstag

Na azért vannak pozitívumok is pl.:
Éjszakai járatok egészen emberiek lettek, mármint szervezés ügyileg, az utazóközöség meg nem a BKV hibája (mondjuk a csöveseket nem számítom ide). Az is klafa volt, hogy volt rajtuk biztonsági szolgálat, persze valszeg túl drága volt mert mostanában nem látom a sárga mellényes gorillákat... :)

A HÉV-en meg jó a bringa hurcolási lehetőség, persze amikor a bunkókámék nem pont oda kempelnek...

(csendben ideírom, hogy a HÉV-en elég sokx jeggyel utazom, kb 80%)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#167) ett


ett
aktív tag

Nekem alapvetően tűrhető tapasztalataim vannak. Metroval mindig gyorsan eljutottam, ahova lehetett, a piros hetest csúcsidőben gyűlölöm, kész katasztrófa ahogy verekednem kell a tömegben, hogy menjenek már arrébb, van üres hely a busz belsejében. A villamosok is tűrhetőek. Lenne mit javítani, remélem lesz is valami. :) Jegyet mindig veszek, igaz nem sűrűn utazok vele.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#168) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Csak néhány megjegyzés néhány tévhitről a közlekedésssel kapcsolatban:

-A BKV nem tud nyereséges lenni és soha nem is lesz nyereséges. A tömegközlekedés fenntartása drága mulatság, ami állami támogatás nélkül nem megy. Nyugaton sem működne állami támogatások nélkül, csak ott ezek a támogatások nagyságrendekkel nagyobbak mint nálunk.

-Ezt a hülye szöveget amit az éppen aktuális kormányok mindig levágnak ''Mi megfinanszírozzuk a gonosz BKV hatalmas veszteségeit, megint kifizetjük a hatalmas adóságotokat'' kb. így kéne lefordítani ''ugyan nem biztosítottuk a megfelelő összegeket a tömegközlekedésre, de ezt nem kívánjuk elismerni a bkv-nak úgyis el kell vinnie az összes utast, a felgyülemlett adóságot meg olyan mértékben megfinanszírozzuk hogy ne menjen csődbe és fogjuk a felelősséget a nyuszira nem mi voltunk az biztos''.

-Drága a BKV bérlet, magamból kiindulva sokallom a havi 6900FT-os BKV bérletet, de egy internet előfizetésre simán kifizetek 9000FT-ot. :) Csak kb. gondoljunk bele milyen költség fenntartani egy BKV-t az utóbbihoz képest.

-Nyugati példák, persze 2 óra alatt kiérthetünk Bécsbe vagy repülővel bármelyik európai nagyvárosba, csak nem kéne elfelejteni hogy némi anyagi és fejlesztési lemaradásban vagyunk a II. világháború óta. 50 év lemaradást nem lehet 16év alatt behozni, sőt soha sem. A nyugati országok teljesen más gazdasági környezetben tudtak fejlődni mint mi most. Magyarország nem egy túl gazdag ország, és akkor finoman fogalmaztam, tehát elvárások lehetnek, lehet hasonlítgatni is, csak hol van a fedezet mögötte?? Mégis mi fedezné azt a költséget hogy olyan közlekedésünk legyen mint Németországnak, mert én nem vettem észre hogy mi az a hatalmas Magyar gazdasági siker ami ilyen fejlődést indokol?

-A járművek öregek miért nem vesznek újat stb. stb.
Magyarország összes nagyobb járműipari cégét felvásárolták eltüntették Ganz, Ikarus stb. Bármilyen járművet is akarunk venni külföldről kell beszereznünk, Siemens villamost, Siemens mozdonyt a Németektől, Volvo buszt a Svédektől, motorvonatot a Svájciaktól ezek mind hatalmas összegekbe kerülnek, amit a magyar állam nem tud a kellő mennyiségben finanszírozni. Talán az EU-s támogatások segítenek valamilyen mértékben ezen a problémán.

(#169) bLaCkDoGoNe válasza Horbal (#166) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

''A HÉV-en meg jó a bringa hurcolási lehetőség, persze amikor a bunkókámék nem pont oda kempelnek...''

Ha már ''bunkókámozunk'', akkor említsük meg azokat az alacsonyan szocializált humanoid létformákat is, akik:
a.) a maximum 4 kerékpár tárolására alkalmas peronon 7-8 ''biciglit'' (sic!) zsúfolnak össze, hogy sem közlekedni, sem leszállni nem lehet tőlük;
b.) a saras, koszos bicajukkal mindent összekennek (azt is, akinek szerencsétlenségére éppen ott jutott hely);
c.) nem váltanak jegyet a kerékpárjuk szállításához (ők maguk vajon jeggyel utaznak?);
d.) fentiek mind együtt.

Ne essünk túlzásokba, a kerékpárszállításra is alkalmas peronok nem kizárólag kerékpárszállításra valóak, amit minden körülmények között szabadon kell tartani a bicajosoknak.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#170) jasszer válasza bLaCkDoGoNe (#169) üzenetére


jasszer
senior tag

Hátja, de ez inkább a bunkó-nembunkó kérdés emberi szinten, függetlenül a BKV-tól..

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#171) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Bp. Villamos.
''A viziló is ronda és büdös a szája, de mégsem mondja, h: Jegyeket-bérleteket!''

''Anyád tudja, h kéregetsz?''

:DDD

(#172) bLaCkDoGoNe válasza jasszer (#170) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Erre próbáltam rávilágítani.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#173) pyrannha


pyrannha
senior tag

Nekem csak egy bajom van a BKV-val, mégpedig az, hogy az 1, 14 villamos olyan hihetetlenül ritkán jár, hogy az már röhejes. Van amikor két villamos is megy egymás után, de utána legalább 20 percig nem jön egy sem.(ez konkrétan a 14 villamosra vonatkozik)
Biztos más járatoknál is van ilyen, de én ezeket használom nap mint nap, így csak ezekről tudok nyilatkozni.
Ami viszont ennél is jobban kiakaszt, az az, hogy mennyi bunkó paraszt utazik a BKV járatain. A kedvencem az, amikor felszáll pl a villamosra egy terhes hölgy, persze a villamos tömve van, és senki sem adja át a helyét neki! Ezen nagyon kitudok akadni. Jah, és persze ilyenkor mindenki olyan érdekesnek találja a tályat, mert mindenki rátapad az ablakra és direkt kerüli a szemkontaktust a kismamával, hogy nehogy át kelljen adni a helyét. Az nem számít, hogy az ilyen emberek általában a következő megállóban le is szállnak. De neem, nehogy átadják a helyüket. És amikor odamegyek a sok kis kivagyokén hülyegyerekhez, hogy adja át a helyét a terhes kismamának, akkor még ő van felháborodva. Sőt, volt amikor még nekem szóltak be, hogy mit képzelek magamról. Na ott nem sok kellett ahhoz, hogy lerángassam az embert a villamosról és agyba-föbe verjem.
A másik a sok kis parasztgyerek, akik összefirkálják a megállókat/járműveket. Az összesnek savba mártanám a két kezét. A nemrégiben felújított 4-6 villamosmegállókat is összefirkálták már. De ez miért jó nekik? Miért nem jó az úgy ahogy van? Miért tetszik nekik az, hogy odabasznak 3 betüt? Rohadt jól néz ki utána... Meg összekaristolják a buszok, villamosok ablakait. Mire jó nekik? És lemerem fogadni, hogy az ilyenek szidják a legjobban a BKV-t, mondván, hogy milyen szar szolgáltatást nyújtanak.
Az új 4-6 villamost sem érdemli meg a legtöbb utas. Nem adok 2 hetet az új villamosoknak, és ugyanúgy fognak kinézni mint a régiek. Telefirkálva, teleköpködve, teleszotyizva, stb.
A nyugdíjasokról már nem is beszélek, hiszen már biztos tapasztalta mindenki, hogy milyenek. Azt utálom bennük, hogy pl a metrómegállóba beérkezik a metró és még ki sem nyitották az ajtókat, de ők már ott toporzékolnak az ajtó előőtt hogy felszállhassanak. Az nem zavarja őket, hogy így nem tudnak leszállni a szerelvényről az emberek. Ők rendíthetetlenül ott állnak és várják, hogy nyissák az ajtókat. És ez nem csak a metrónál van így, hanem bármilyen BKV járatnál.
De az tuti, hogy ez genetikailag van beléjük kódolva, mert amikor nagymamám(aki vidéken lakik és metrót max a híradóban látott eddig) itt járt nálunk látogatóban, akkor elmentünk a Bazilikához metróval és amikor megérkezett a metró, akkor ő is autómatikusan beállt a peronon az ajtó közepébe, hogy még véletlenül se tudjanak leszállni.
Az éjszakai buszokat pedig igazán sűríthetnék, mert már elég unalmas az, hogy mire megérkezik a busz, addigra annyi ember összegyűlik, hogy elég sok ember nem fér már fel a buszra, mert annyian vannak rajta, hogy az ajtót is alig tudja bezérni a sofőr. Ezért elég sokszor volt már az, hogy kénytelen voltam a nyugatitól a róbertkáolyig gyalog mennem, mert nem akartam újabb 40 percet várni a következő buszra.
És akkor a hajléktalanokról még nem is beszéltem. Felszállnak, büdösek, koszosak, fertőzőek, nem lyukasztanak jegyet, de nem baj. Még véletlenül se szálítsák le őket. Az ellenőrök sem mennek oda hozzájuk, de a háromgyerekes anyukához igen. Azokat szopatják orba-szájba, még azt is elvárják, hogy a 3 éven aluli gyereknek is lyukasszon jegyet, mert az ránézésre már elmúlt 3 éves. Hát kapják be!
Amióta véglegesen pestre költöztem(7 éve), azóta minden egyes hónapban megveszem a bérletet, és mégis az ilyen emberek miatt, sokszor inkább gyalog megyek, mert úgy feltudják húzni az agyam fél perc alatt, hogy az hihetetlen. A másik, hogy ma utaztam a 30-as busszal, a busz kb félig volt tele. Felszállok és egyből megcsapott a 40 fok meleg és a tömény izzadségszag. Jah és mindezek mellett 1 db ablak volt nyitva, az is leghátul. Erre kinyitottam egy ablakot középen, erre megszólt egy utas, hogy azonnal zárjam be az ablakot, vagy menjek hátra, mert őt zavarja a menetszél. Na elmehet a picsába az ilyen ember! Nehogy már a többi utast szivassa meg egyetlen egy utas. Az ilyen menjen gyalog. Ott biztos nem fogja zavarni a huzat.
Na ezért utálom én a BKV-t.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

PSN ID: VDFPO

(#174) rocket válasza pyrannha (#173) üzenetére


rocket
nagyúr

''Nekem csak egy bajom van a BKV-val, mégpedig az, hogy az 1, 14 villamos olyan hihetetlenül ritkán jár, hogy az már röhejes. Van amikor két villamos is megy egymás után, de utána legalább 20 percig nem jön egy sem.(ez konkrétan a 14 villamosra vonatkozik)''

Ez van a 4-6-os vonalan is, sokszor jon 3 villamos 4 percen belul, aztan 10 percig semmi, es arra meg felszallni se lehet mert tele van.
Semmi nem indokolja az ilyen rendszert, es a villamosok sinen mennek, igy nem forghatjak a forgalomra ezt a dolgot ;)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#175) Integra válasza jasszer (#170) üzenetére


Integra
titán

így van
sokkal élhetőbb és szerethetőbb lenne a bkv is mikor rajta vagy, ha az emberek figyelnének egymásra, és tiszták és ápoltak lennének.
mi magunk vagyunk felelősek azért, hogy azok a buszok, villamosok, metrok és hévek úgy néznek ki ahogy :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#176) Sipi válasza rocket (#174) üzenetére


Sipi
addikt

Hiszed vagy sem, ahol a villamos vonalának közelébe autót engednek (nem rá, elég, ha a távolban fletűnhetnek), ott lesz forgalmi akadály is.
A magyar autósok előszeretettel ragadnak be kereszteződésekben, illetve kanyarodnak úgy, hogy a forgalmi sávot lehetőleg szabadon hagyva, a sínen várják meg az indulási lehetőséget.
Több villamossal is szoktam járni, és mindig, mindenhol előfordul legalább egy ilyen udvarias ember. És egy is elég, hogy pár percre feltartsa a villamost, ezzel aztán szép nagy torlódást előidézve.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#177) Integra válasza pyrannha (#173) üzenetére


Integra
titán

az, hogy a járatok milyen időközönként mennek egy dolgok ezért lehet utálni a bkv-t ha úgy tetszik. azt azért tudd, hogy még mindig a bp-i az egyik legszervezettebb hálózat eu szinten is, sűrűségre is. ezzel a sok nyűgjével bajával.
a többiért megint csak mi magunk vagyunk felelősek.
zavar, hogy nem kap helyet a terhes mama? miért nem szólsz rá valakire hogy adja már át a helyét a terhes mamának? jó hangosan, hogy jó ciki legyen az embernek. ezt csak így lehet megoldani.
idős néni kilövésre készen az ajtónyitáskor hogy helyet találjon magának? miért? azért, mert tudja, hogy a mai emberek töredéke adja csak át a helyet nekik.
szomorú és szégyenteljes dolgok ezek, de ez van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#178) Dzsekó válasza Sipi (#176) üzenetére


Dzsekó
addikt

Minden villamosra ilyen hókotró szerű fémbetétet kell szerelni előre. Ha valaki beragad elé akkor lassan 5 km/órával odébbkotorja majd halad tovább. :)

(#179) deniro2 válasza Integra (#177) üzenetére


deniro2
senior tag

idős néni kilövésre készen az ajtónyitáskor hogy helyet találjon magának? miért? azért, mert tudja, hogy a mai emberek töredéke adja csak át a helyet nekik.
szomorú és szégyenteljes dolgok ezek, de ez van


Nem teljesen ide tartozik, de a helyzet az, hogy a korral általában nem lesz senki normálisabb. Értem ezt most arra, hogy, bár, ha tehetem átadom a helyem az idősebbeknek (mondjuk általában állok, szal elég ritkán), de fél pillanat alatt felmegy a pumpám attól, hogy nem kevés idős ember foggal-körömmel verekszi át magát rajtam, a vesémbe könyökölve, lábamat letaposva. Ilyenkor úgy érzem, hogy ez a tisztelet dolog rettentő egyoldalú és gyakorlatilag visszélnek a helyzetükkel, hiszen nem lehetek méltó ellenfél, mert bár a fegyvernem nem kevéssé nekem kedvez, mégsem engedem meg magamnak a használatát. Ehhez hasonló, mikor egy nő veri be az orrodat. Visszaél vele, hogy az erkölcsi érzéked megakadályoz benne, hogy ugyanezt tedd vele.

(#180) tildy


tildy
nagyúr

Mikor csinálják már meg végre, hogy az 1-es vili átmenjen Budára. Rengetegen dolgoznak/tanulnak az infópark környékén, és nem lehet normálisan eljutni oda :((( :(((
Ráadásula talpak már ott vannak, csak 1 megálló + hídon át vezeték + sínek kellenének.
Nem egy nagy wasistdas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#181) bLaCkDoGoNe válasza Integra (#175) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én részemről igyekszem teljesíteni a rám vonatkozó részt. :)

Későbbi hsz-edhez: írta pyrannha, hogy ''De neem, nehogy átadják a helyüket. És amikor odamegyek a sok kis kivagyokén hülyegyerekhez, hogy adja át a helyét a terhes kismamának, akkor még ő van felháborodva. Sőt, volt amikor még nekem szóltak be, hogy mit képzelek magamról.''

Tildy: az 1-es villamos átmegy Budára... csak az Árpád-hídon. :D (Bocsi, értettem, mire gondolsz, de ezt nem tudtam kihagyni.)

deniro2: Pontosan. Én is annak adom át a helyem, aki megérdemli. Lehet látni, hogy ki az, aki megéli azt, hogy öreg, és nem visszaél vele. Már csak egy fél készlet szülővel rendelkezem, így kérem nem őket szidni, ez a viselkedésbeli mutáció kizárólag a magam műve.
Arról nem is beszélve, aki pl. egy buszon úgy leül a kettes ülések külső ülésére, hogy a busz másik oldalában teljesen üresek az egyes ülések is. Én meg ha pl. a párommal utazom, nem tudok leülni. Hát az ilyen ott forduljon fel, ahol van.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#182) Sabre


Sabre
őstag

bkv jogi dolgokrol tud valaki valamit? mert az ismim akinek gondja van aszondja jött ajánlott levél valami budaörsi bíroságtol...ergo a bkv továbbadta az ügyet ügyvédeknek és ilyenkor indul a szivás? :(

(#183) amargo válasza rocket (#148) üzenetére


amargo
addikt

A végére Te is leírtad a lényeget. Én a 2metró Kossuth-Déli szakaszán ezt tapasztalom.. PL a Délinél szoktak állni, de legtöbbször csak felül.. az meg ugye nudli.. elég, ha csak bérletnek látszó lapot felmutatsz és keresik a bérletnélkülieket.

De persze van olyan, hogy átvilágítanak ellenőrzéskor..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#184) jasszer válasza bLaCkDoGoNe (#172) üzenetére


jasszer
senior tag

Jah, így utólag olvasva van benne vmi, csak a vagdalkozós hsz-ek között nem tűnt fel.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#185) bzoley válasza Integra (#177) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy szégyenteljes-e, nem tudom. Két elég különböző dolgot írtál. A terhes mamával egyet értek, ha találkozok egyel én is segítem, ahogy tudom. Viszont az idős néniről(aki mellesleg kiváló rövidtávfutó) elég sajátos véleményem van. Hogy miből alakult ki, nem tudom, talán azért mert többre értékelik a nyugdíjasokat mostanában. Az idős néni ingyen utazik és mivel nyugdíjas, ne siessen sehova, várja meg a következő buszt, amin lesz ülőhely. Én a fizetésem majd' 10%-át bérletre adom ki, és melóból hazafelé menet hullafáradtan még álljak is vigyázba előtte?! Majd ha 16. havi fizetést kapok.

(#186) jasszer válasza bzoley (#185) üzenetére


jasszer
senior tag

Ebben igazad van, de anno Ő is fizetett adót... Én csak azt nem szeretem mikor reggel 6 és 7 között ezrével özönlenek a nyugdíjasok, nem hiszem h mindenkinek ebben az időpontban van dolga... :F

A rövidtávfutó néni amúgy külön állatfajta, ha látom h sprintelnek még kérésre sem adom át a helyem.

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#187) Söri


Söri
tag

Mivan akkor ha megbüntet a kaller és
tegyük fel hogy új személyit csináltatok (mert elhagytam a régit szöveggel) és a régi személyit adom oda a kallernak?

(#188) Jégkokó válasza Söri (#187) üzenetére


Jégkokó
veterán

Mégis mi lenne?Abba is ugyan úgy benne van a lakcímed

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#189) Integra


Integra
titán

tegnap 950 éjszakaiztam egy kört.
a busz absz pontos, és tényleg fasza lett az útvonala is, de ahogy az ember kedve eltud menni tőle, hogy felszálljon rá....
ezt az elképesztő mennyiségű büdös, gusztustalan, matt részeg embert...
jobbra balra dőlve félholtan zötyögnek ki tudja meddig.. :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#190) KrAt válasza Integra (#189) üzenetére


KrAt
veterán

Ezt sajnos tanusíthatom :(

(#191) válasza Integra (#189) üzenetére



addikt

Éjszakairól jut eszembe.
Egy hete(múzeumok éjszakáján) mentünk volna haza 914-gyel, amikor beálltunk a megállóba már szokatlanul nagy tömeg volt, mondták is hogy már jó régóta nem jött a busz. Aztán kb 15 perc után megérkezett és NEM ÁLLT MEG, ilyet még nem láttam, simán továbbment, elég nagy tahóság volt, mivel a következő csak 30 perc múlva jött... Arra valahogy felszálltunk, szokásos nyomor stb aztán fél úton lerobbant, lehett volna megint 30 percet várni a következőre.
Amúgy ha már a múzeumok éjszakájánál tartunk, nem tudom ki volt, de a különjáratokon amilyen zsúfoltság volt olyat én még nem tapasztaltam. Mindig fullra megtelt, általában a megállóban még maradt is mindig vagy 10-20 ember mert nem fértek fel ráadásul ritka meleg egy éjszaka volt asszem nem kell ecsetelni, hogy mi volt a buszon.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#192) Söri válasza Jégkokó (#188) üzenetére


Söri
tag

Tegyük fel elhagyod a személyid, és visszaél vele valaki akkor nem hiszem hogy kifizetnéd a büntetést amit kiküldenének.

(#193) Integra válasza (#191) üzenetére


Integra
titán

akkor ott valami gebasz lehetett, mást nem tudok elképzelni miért nem állt volna meg :(
mondjuk valszeg legalább annyira ideg lettem volna mint ti lehettetek, mert a lényegen nem változtat...

héten egyszer megint 950essel jöttem haza.
ki hitte volna, megint ugyanaz a kép mint múltkor..
hullarészeg gyerek, két haverja röhög és csak tartják, gyerek a lépcsőn magán kívüli állapotban ül, csak azért nem fekszik mert a haverja lábának dől, na de nézzük a pozitív oldalát ha már sugárban kell hánynia, legalább nem az ülésekre okád a koszos fattya....
aztán jön a határ út, papucsos koszos leprás cigány nő üvöltözve felszáll egy harmadáig teli műanyag poharas sörrel és be nem áll a szája, üvölt, hogy kiszújra mindenkinek a szemét aki rá néz és hasonló ittasságából fakadó agymenések hagyták el a fogatlan szájüregét...
nem vagyok egy agresszív típus, de azzal a schwunggal amivel felszállt le is rúgtam volna egy szép, mellkasra irányzott taposó rúgással a buszról, csak hogy úgy nyekkenjen a betonon 2 méterre a busztól...
ehelyett inkább a busz hátuljába mentem, bartók rádió max hangerőre aztán próbáltam nem ezekre oda figyelni.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#194) _az


_az
senior tag

éjszakai buszok ótvarosságát tanusíthatom. bár 7végén éjjel mindenhol dülöngő fiatalok, szal hol a meglepi...
amúgy a kedvenc sztorim a 76-os busszal van, 2x megjátszotta a tahó sofőr, hogy ott voltam a megállóban és nem állt meg :C
és bezony nem a bokorban bújkáltam előle... :F
ja és ezt 2 héten belül :D

[Szerkesztve]

az

(#195) deniro2 válasza Integra (#193) üzenetére


deniro2
senior tag

Éjszakai buszokról nekem is van élményem. Kb. 3 éve a Szigetről jöttünk haza valami kimondottan erre a célra rendszeresített busszal, mondanom sem kell, hogy egy tűt nem lehetett volna leejteni, annyian voltak. Mentünk vagy tíz percet, mikor megált a busz, néhány ember leszállt, jónéhány föl, szal a lényeg, hogy hárommal nőtt a buszon utazó etnikum száma. 2 perc nem telt el, mikor hallom, hogy ''mit néze' köcsög'', csatt, egy ember arca már csupa vér (természetesen nem kisebbségi volt az illető). Ezután még elhangzottak olyanok, hogy ''megszúrlak, leváglak'', mire az egész buszon kitört a pánik és mindenki az ellenkező irányba próbált menekűlni, ami persze lehetetlen volt. Én a busz bal oldalán álltam egy egyes ülés fölé hajolva, namost a tömeg úgy hátbakapott, hogy a felsőtestem az ablaknak, az alsó részem pedig az ülésen tartózkodó embernek nyomódott, belepaszírozva őt a busz oldalába.... Mindeközben kb. nyolcan álltak a lábamon, az oldalamban 4 hátizsák és 6 könyök... Rockkoncerteken edződtem, de azért ez húzós volt. Szerencsére meggondolták magukat a gyökerek és nem csináltak vérfürdőt, leszálltak, pedig egy vágással vagy 7 embert tudtak volna fölszeletelni ebben a tömegben (hetet egy csapásra). :Y
Azóta csak taxival jövök haza a Szigetről.

(#196) degu válasza _az (#194) üzenetére


degu
senior tag

A dolognak megvan a lelektana!
-Gyulolom az egesz vilagot,mert ejszaka dolgoznom kell,gyulolom az embereket,mert miattuk/ ?!/ kell ejszaka dolgoznom.Nem is vagyok megfizetve.A gore huszmilla premcsit nyult le /mert a polcan ez az arcedula allt/.Az asszony vajjon mit csinal most? Tudok -e holnap benzint venni a kispolszkimba...
Na...! Ott egy senkijenki a megalloban,aki egy oraja var...na! most megfizetek mindenert!
/A goreval ezt nem tehetem meg,mert o kulonrepulogepen jar/
Kutyam meg nincs,akibe belerughatnek...
Mas!
Metrojatek.* Adj kiraly katonat!*
Mikor nyilik az ajto,egy tomor sorfal all velem szembe.
Az embercsorda korlatoltsaga megemeli az adrenalinszintemet,es mint egy zero-pilota
lenduletbol ravetem magam az elol allo kivakolt,kilohuszas demonra!
Aki erre felhordul,hogy...mint az allatok...?! :Y
Soxor elmelkedtem mar azon,hogy ezen emberek?! fejeben mi zajlik?
-Mivel csak EN vagyok,tehat a perron ures,a kocsi ures,oda allok,ahova akarok,es elsonek rombolok be leulni...
-leszallo nincs,es nem is lesz!!
-aki le akar szallni...diffundaljon!
-hogy a leszallo hogyan szall ki,az az O problemaja.Oldja meg!
-nekem jogom van utazni !
-miiiii vaaan...?
A masik kedvencem, a *ragasztos*
Ahogy altepi a kocsi kuszobet,odaragad az ajtofelfahoz!
/Szerintem uzemkezdeskor,a remizben/
Leszallni nem tud,nem is akar,a feladata az,hogy az ajto harmadanak lezarasaval drasztikusan csokkentse a fel/leszallok mennyiseget!
Ha valaki szol,hogy elallja az utat...rahorog,hogy nekem senki ne szabja meg,hogy hova alljak...en is megvettem a jegyet! Ha siet,keljen fel korabban,vagy menjen taxival!
Nekem van egy elmeletem...mindenkinek van egy elmelete,amivel meg tud magyarazni mindent,amit tesz,vagy nem tesz... :R / Ez egyetemesebb torveny,mint az E~MxC2 /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#197) rocket


rocket
nagyúr

Ujabb gyongyszem a bkv-tol:
[link]

2 napja leszakadt megint a felsovezetek, most meg egyatalan nem jarnak a villamosok, raadasul a villamospotlo buszok 10 percenkent jonnek, tele vannak, sok idiota meg szall fel, de hely mar nincs hova menni belul,hiaba probaljak lokdosni az embereket.
Jo lenne mar valaki levonna a konzekvenciakat ezekbol az esetekbol amik a felujitas ota tortentek, kezd unalmas lenni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#198) rocket válasza rocket (#197) üzenetére


rocket
nagyúr

Folytatodik a magyarazkodas a felujitott nagykoruti villamos vonalrol:
[link]

[kép]

Felujitott sineket megkellett bontani Jaszai Mari teren, mert kisporoltak a felujitaskor a valtokat, igy csak az oktogonnal tudnanak oldalt valtani a villamosok, ha meg oktogontol jarnanak a villamospotlok, kb. 40 perc alatt lehetne eljutni a busz sav hianya miatt a moszkva terig, pedig anno nagyon magyaraztak nincs szukseg valtokra, ugytunik megis szukseg lett volna, sporoltak par milliot ezzel, es most a duplajat elbuktak a megbontott uj sinek miatt, gondolom most se marad meg a valto, hanem szepen visszarakjak majd a sineket.

Neha elgondolkodok minek is veszek berletet ilyen kozlekedes mellett, ez mar nem arrol szol ritkak a jaratok es 2-3 perc helyett 5-6 percenkent jar a villamos, ez mar napi szinten felhuzza az embert, par megallos utazas miatt atkell szallni , villamospotlo buszokon 90%-ban tomeg van, keddre igertek a forgalom helyre allitasat, erre kiderult 2 het is lehet mire ujra jarnak majd a villamosok a jaszai-moszkva ter kozott, raadasul felelosok a tortentekert meg mindig nincsenek, es nem ugytunik nagyon eroltetnek a megtalalasukat.
Villamospotlo buszok meg szokas szerint ugy jarnak, hogy 20 ember all a megalloban abbol kb. 5 tud felszallni annyira tele van, tegnap a 3. busz volt amire feltudtam szallni budarol pestre tarto villamospotlora, osszesen kb 10 percet vesztegeltem a megalloban emiatt.

Katasztrofalis az egesz, es azert szomoru ez a tortenet, mert mindenki csak a kifogasokat keresi es mutogat a masikra, kozben a valosagban meg az utasok szivnak, es az utasok kozul vannak akik megveszik a draga jegyeket/berleteket.

Valami jot is irjak, tegnap sikerult mennem egy megallot az uj siemens villamossal, nagyon tagas az ajtonal a belso tere, az uleseknel valoban kisebb a hely mint a regi villamoson, de ez engem nem erint, 3x annyi ember fer el az ajtonal mint a regebbi villamoson, nagyon halk a villamos, es nem kell lepcsoket masznai, a magasitott szelekkel rendelekezo megallokban csak siman bekell lepni, nagyon furcsa volt eloszor ilyen alacsonyan utazni, meg az alacsonypadlos volvo buszoknal is furcsabb :)
Talaltam azert negativumot is a korlat kialakitas nem tul jo, keves a viszintes korlat, igy sokkal kevesebb kapaszkodasi lehetoseg van, foleg az ajto resznel.

''Ugyanakkor hétfőn délután már hatalmas dugók voltak a városban, a villamosokat pótló buszok pedig vesztegelnek az autósorban. Így információink szerint akár 7-8 percre is nőhetett a járatsűrűség a Moszkva tértől induló pótbuszokon. A BKV szerint a forgalmi helyzettől függenek a járatok, ők indítanának percenként is de, a dugókban nem tudnak haladni a buszok.''

Ez a magyarazkodas is total ertelmetlen, a sinekeken mehetnenek a moszka-jaszai kozott siman a buszok, ahol esetleg nem jobboldalas a megallo (margit hid, mechwart liget) ott meg csak annyit kene, hogy atmennek a masik oldalra, ez minimalis odafigyelest igenyelne a buszvezetoktol, es nem veszelyeztetne se az utas, se az auto forgalmat.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#199) Müge


Müge
tag

''Fél órán keresztül állt a közlekedés a kettes villamos vonalán is – értesült a HavariaPress.

Délután negyed hattól fél órán keresztül álltak a kettes villamosok az egyik szerelvény áramszedőtörése miatt. A problémát a BKV szakembereinek sikerült megoldaniuk, ezért nagyobb fennakadás, torlódás nem alakult ki. Ismét zavartalanul közlekednek a szerelvények.''

Már itt is kezdődik :DDD
Egyébként ha nem lesz kész a Demszky-féle határidőre a 4-6-os villi, Ababuci valószínűleg repül :DDD
No persze 100 milkás ''utazópénzt'' azért biztos kap előtte... :O

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#200) biga


biga
senior tag

Micsoda problémák! 10 percet kell várni egy buszra! Meg 20 percenként járó villamos! Azta! a többi 8M ember örül, ha fél, egy óránként járó tömegközlekedéssel találkozik. És mindezt úgy, hogy persze ez a 8M ember ugyan úgy fizeti a ti utazásotokat! A BKV egy begyepesedett, monumentális szocreál ereklye, iszonyú túlbonyolított, és iszonyú logikátlan, szervezetlen, mint bármelyik hajdani szocialista nagyvállalat volt. Ebböl az is következik, hogy rengeteg problémával küszködik (kezdve a vezetőségével), és még az akarat sincs meg ahhoz, hogy megváltozzon. (Miért is lenne? Az utasok kivételével ez minden döntéshozónak érdeke, hogy ne változzon. Az utas meg csak a száját jártatja, de ugy sem tesznek semmit!) De tegyétek össze a kezeteket, mert legalább (még) működik! És el tudsz jutni belátható időn belül A pontbol B pontba, még ha némi kényelmetlenséggel is. És ez a maradék 8M embernek közel nem ilyen természetes.

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.