Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#451) 9CS


9CS
senior tag

A sok lógásból szerintem faraghatnának, ha lenne valami vonal bérlet. Ami mondjuk 2000 Ft és jó egy járatra. Mert sokan vannak, akik csak mondjuk a 7-es busszal mennek, és azért bliccelnek, mert hogy 8000 az sok egy hónapban, meg úgysem megy össze-vissza. Mi akadálya lehet, hogy ilyesmi bérleteket kiadjanak? Ott van a 30 napos bérlet arra is írnak, hogy mettől meddig. Nem telne semmibe, hogy egy járatszámnak helyet csináljanak azon a bérlet szelvényen.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#452) Vandit. válasza 9CS (#451) üzenetére


Vandit.
addikt

Pontosan.Ezen gondolkoztam Én is.Ez jó ötlet :C

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#453) V.Stryker válasza Vandit. (#452) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

szerintem meg nem jó ötlet.....mert mondjuk valaki lakik a Gogol utcában a Lehel tér környékén....4-6-os villlamossal megy a munkahelyéig, de a 4-6-os villamosig három meglállót kell mennie 76-os trolival. Szerintetek a 76-os trolira is venne bérletet vagy csak a 4-6-os villamosra? Magamból kiindulva.....nem. Én is csak a 4-6-os villamosra venném meg. Tehát a trolin lógok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#454) Vandit. válasza V.Stryker (#453) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem meg ne szójjá' be faszi :DDD

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#455) V.Stryker válasza Vandit. (#454) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ennél okosabb érvelést vártam tőled :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#456) Jester01 válasza V.Stryker (#453) üzenetére


Jester01
veterán

Vagy egyet metróval. Vagy max 10 percet sétálni.

De amúgy tényleg nagy dilemma lenne. Sokkal nyugisabb, ha nem ettõl függ merre megy az ember. Mint ahogy már nincs külön villamos és busz bérlet sem.

Jester

(#457) Vandit. válasza V.Stryker (#455) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez nem érvelés volt ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#458) V.Stryker válasza Vandit. (#457) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És én még azt hittem,hogy a topikok lényege a közös konzultáció,vita, érvelés...no mindegy....van aki csak szimplán szívózni jön ide és kétszavas beugatásokból szerzi meg a Senior tag minősítést...gondolom rendszeres látogatója van a Legjobb nő topicban is....LINK-et beszur és máris hozzászóltál....kemény vagy. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#460) Palkó válasza V.Stryker (#458) üzenetére


Palkó
tag

Szerintem csak tréfált. Lehet, hogy rosszul látom....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#461) Vandit. válasza V.Stryker (#458) üzenetére


Vandit.
addikt

Na jól van faszi ne offold a topicot.majd lejátszuk szemtől szemben. ;) :D

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#462) 9CS válasza V.Stryker (#453) üzenetére


9CS
senior tag

Akkor Te megveszed a hagyományost, nem? :D

Kalandor: Kihagytad, hogy mi van azokkal akik csak bejárnak dolgozni. Tényleg csak dolgozni, a lakhelyükön szórakoznak, stb. ha meg mondjuk 2-3 havonta megy itt valahova, akkor vesz mellé jegyet. Persze ez csak egy ötlet volt, hiszen megvalósítani a 30 napos bérlet mintájára nem nagy ügy. Rosszabb ettől talán nem lenne.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#463) V.Stryker válasza 9CS (#462) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát kénytelen vagyok. Bár van amikor nincs rá keret és akkor ''élezem a szemeimet''. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#464) Carpio válasza sasa311 (#447) üzenetére


Carpio
tag

Még annyival kiegészíteném a hozzászólást, hogy egy állami vállalatnak nem a nyereség-termelés az első számú feladata (persze nem is az utolsó), hanem inkább a foglalkoztatás.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#466) sasa311 válasza Carpio (#464) üzenetére


sasa311
veterán

Való igaz, de a cél a null-szaldó, vagy legalábbis a veszteségminimalizálás :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#467) neduddki válasza Kalandor (#459) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az en melekeimben a 90es evek kozepe el mint vonalberlet emgszuntetes, es akkoriban ikabb jaratcsokkentesek voltak /meg kotott kivlatas buszval/ mint bovitesek:- (((
Ha pontos adatok kellenek akkor maj dmegkerdem az leboruktakat:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#468) tomazin válasza 9CS (#451) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem sem menne a dolog,mivel egy Bp.-i sem tudja hány járat van már.Vidéki városokban ez működő megoldás(pl. Egerben meg azt hiszem Kecskeméten,Fehérváron),mert van 10vonal,és nem nagyon száll át senki.Itt viszont,ha csak dolgozni jár az ember,akkor is legalább 2-3 dologra felül.
De sztem nem fogják bevezetni,mert több kárt csinálna,mint hasznot.

(#469) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

A Kosztolányiról szeretnék eljutni az Öv utcába. Hogy megy ez a leggyorsabban? :D

Én ezt találtam, valaki olvassa le plz bkv-s nyelven, azaz, hogy honnan hova kell átszállnom! thx!

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#470) norbiphu válasza Motion_Blur (#469) üzenetére


norbiphu
senior tag

bkv.hu - n lévő útvonaltervező kiadja a leggyorsabbat ;)

ja és állítsd be hogy ne mostani időpontot nézzen :) (mármint ne éjjeli járatokat nézzen)

egyébként: 7-es busszal keletiig, utána 80as troli

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#471) Motion_Blur válasza norbiphu (#470) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm :R De a 80-as helyett pótló volt és nem ment oda, ahova kellett volna :o Szal vissza Örs, majd 62-es vilivel Őv utca....áhhhh...alig értem oda.

A 230Ft-os jegy meg no komment.....

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#472) 9CS válasza Motion_Blur (#471) üzenetére


9CS
senior tag

Esetleg ha legközelebb is keresel valamit, akkor nézd meg itt: Útvonalterv.hu [link] (ha nem ismerted még.) A kimaradt járatokkal mit kezd azt nem tudom, de elég jól használható.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#473) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Négy nappal ezelőtt fogtam az érvényes 30 napos bérletem és beraktam a fényképes igazolvány hátuljába és előre tettem egy két hónapja lejárt, szintén harminc napos bérletet. Az elmúlt napokban sokat kellett szaladgálnom, naponta legalább tízszer kellett felmutatnom. És most jön a lényeg: Senki, azaz egyetlen ellenőr sem vette észre, hogy két hónapja lejárt bérletet mutatok fel. Ennyire figyelik.... Kicsit bosszant,mert ha bekeményítenek és elkezdik a fenyítést, akkor legalább csinálják jól.

Szerda óta megy a dolog. Kiváncsi vagyok, hogy hány napot tudok utazni ''álblicceléssel''. Ha érdekel benneteket, akkor megírom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#474) 9CS válasza V.Stryker (#473) üzenetére


9CS
senior tag

Nem csoda, velem többször előfordult már, hogy rá sem néznek. Látja az ürge, hogy kaparom elő a bérletem, elfordul és beszélget tovább a kollégájával. Vicces alakok ezek…

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#475) stangli válasza V.Stryker (#473) üzenetére


stangli
senior tag

Folyamatleírást kérek e műveletről. Mert a hallgatók szeretnék tanulmányozni az esetett, kemény napokon keresztűl :DDD

(#476) V.Stryker válasza stangli (#475) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még mindig tart a művelet....eredmény, hogy úgy tesznek mintha megnéznék és érdekes módon nem veszik észre.... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#477) rocket


rocket
nagyúr

Megjott a 40. Combino [link]

Egyelore szellozes teren nagyon rosszak a tapasztalataim, kint amikor 22-23 fok volt meglehetett fulladni a combinon, a kis ablakok semmit nem ernek, a teton levo szellozorendszer szinten semmit nem er, a gyakorlatban nem igaz, hogy a suru megallas miatt kieszellozik megfeleloen a villamos.
Nem szerelnek be legkondit gondok lesznek majd (utas szemszogbol) ha jonnek a 32-33 fokos nappali homersekletek.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#478) V.Stryker válasza rocket (#477) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mivel ebből tavaly is gond volt, ezért tudtommal utolag beleszerelték a légkondit mindegyikben. Én már ültem olyanon, amelyben volt légkondi.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#479) rocket válasza V.Stryker (#478) üzenetére


rocket
nagyúr

Amivel en mentem azon nem volt bekapcsolva, ugy ereztem magam mintha szaunaban lennek, lehet akkor az lesz mint a buszoknal, vezeton mulik bekapcsolja-e.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#480) V.Stryker válasza rocket (#479) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sajnos többnyire én is ilyen szauna-villamoson utazom. Hiába, az egészséges életmódért mindent! :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#481) stangli válasza V.Stryker (#480) üzenetére


stangli
senior tag

Nem tudom miért nyávogunk, a BKV vezetősége is tudja hogy nekünk, 7köznapi embereknek nincs szaunánk, mert valljuk be nem telik rá. De ellenben Ök, a mi egészségünkért, természetesen ér-tágításra, illetve szűkítésre hivatkozva mindig csukott ablakkal illetve nyáron +30Celsius fokban rányomják a fűtést, csak azért, hogy ki izzadja a szervezetünk a sok káros anyagot, amit magunkba szívunk nap, mint nap... :DDD

(#482) V.Stryker válasza stangli (#481) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Már csak az hiányzik,hogy az ellenőr thai masszázst is adjon a villamoson, hogy a kényeztetés teljes legyen. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#483) stangli válasza V.Stryker (#482) üzenetére


stangli
senior tag

a nem is távoli jövőben ez a szolgáltatás típus is megjelenik a kinálatukban és a hátsó sorban fognak dögönyözni ;]

(#484) rocket válasza V.Stryker (#480) üzenetére


rocket
nagyúr

Tegnap azt mondtak a hirekben [link], hogy 3 villamoson 3 kulonbozo hutesi megoldast tesztelnek, es szeptemberben fognak donteni melyik a legjobb es azt fogjak utolag alkalmazni, tehat iden nyaron ha nincs szerencsenk es kifogjuk a 37 villamos egyiket amin nincs legkondi, izzadni fogunk.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#485) stangli válasza rocket (#484) üzenetére


stangli
senior tag

na tessék ezt ismét megcsinálta a BKV 40villamosból 3lesz felszerelve légkondival... de természetesen a mi egészségünkért, nehogy elkényeztetve érezzük magunkat...

(#487) R.P.


R.P.
aktív tag

♥ Agresszív Nyugdíjasok ♥ - nem átlagos, de pl. ez a kedvenc helyem.... hrrrr

(#488) stangli válasza R.P. (#487) üzenetére


stangli
senior tag

szal azt akarod tudtunkra adni, hogy a BKV területe a kedvenc helyed? :F főőőőrtelmes ;]
jut is eszembe, csaknem ellenőr vagy aki a nyugdíjasokat _asztatja... :D

(#489) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Komolyan gondoljátok ,hogy tesztelni kell három hűtési megoldást.... szerintem ez kurva egyszerű...vagy van légkondi vagy nincs. Nem kell ezen tesztelni. Most ezzel a tesztelés dumával arra megy ki a játék, hogy ne kelljen a kombinókat felszerelni egyenként légkondival, hanem ezzel az indokkal kihuzzák még idén. Egyénként sem kell szerintem hozzá egy egész nyár..fene a pofájukat.

Hozzátennem,hogy két hete kénytelen voltam MÁV-al utazni. Kicsit meglepett,hogy a jegypénztárnál 1430 helyett 2040-et fizettem. Meg is hökkentem, aztán felszáltam a szerelvényre...plüs ülések, tisztaság, légkondi!!!!!. Innentől nem is akadékoskodtam tovább, hiszen a pénzemért kaptam valamit és azon a meleg nyári napon meg is érte. A BKV meg a gerinctelen rohadék parkolótársaságoknál meg plusz...vagy normális szolgáltatás nincs... :(

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#490) stangli válasza V.Stryker (#489) üzenetére


stangli
senior tag

Na na, azért ennyire ne nézd le a jó pofizó emberkéket :)
Gondolom tudjuk mindnyájan, hogy az őszi hónapokig azért kell tesztelgetni, mert hogyha, netalán, véletlenül! A BKV vezérek illetve a légkondi gyártóknak nem sikerül megegyezniük a lobby pénzen, akkor lesz egy kis idejük tovább egymásra licitálni, csakhogy jövő nyárra legyen légkondi... természetesen jobbik esetben, mert ha nem sikerül a megfelelő összeget becsúsztatni a megfelelő zsebbe, akkor jövőre ismét felszerelnek újabb 3 db. próba légkondit tesztelésre....

Amúgy a Volán is drága de ellenben a Pénzedért kapsz szolgáltatást, alapból van benne légkondi, új buszok vannak már egy jó ideje, kényelmes… egy hátránya van hogy néha nincs mentesítő járat költségcsökkentés révén de ellenben nem a kis morcogáson kívül nem ugatja le az ember annyiszor mint a BKV-t.
És miért?
Mert nincs agresszív ellenőrük ami = a buszsofőrrel… ha nincs jegyet nem büffőg a pofádba, erős dohányos lehelettel miközben 5percel azelőtt nyelte le a hagymás szalonkát és nyomta el a csikket egy kis keverttel lenyomtatva… de ellenben ha sem bérleted nincs, sem jegyed nem visz el… és kicsengetik azt a pár százast vagy ezrest természetesen ki hány km-re lakik…

ÉS a amint látjuk 3monopol vállalat közül 2felismerte hogy a mai világban a pénzért szolgáltatást kell adni, de a BKV mikor fogja? És ez egy jó kérdés…

Mikor???



(#491) bpx válasza V.Stryker (#489) üzenetére


bpx
őstag

Engem az lepett meg, hogy a jegypénztárnál 1360 helyett 5850-et fizettem...

Hozzátennem,hogy két hete kénytelen voltam MÁV-al utazni.
És ebből az egy alkalomból miért általánosítasz? Én minden nap vonatozok (2*30km) és BKV-zok is (7-es busz, 4-6-os villamos, metro), és a MÁVról olyanokat lehetne mesélni, amit el se hisz az ember, ha nem éli át személyesen.

(#492) Zewa


Zewa
senior tag

Hali!
Tegnap Jövök haza az esti biusszal Pécsen (este 11ora).
Egyszer csak jön egy kisbusz meg áálla busze elött ( evvel megálittva) , És kiugrik belöle 4 db ellenőr. És jön a Jol Röggzült mondat.:
Jegyek, Bérleteket kérjük felmutatni ellenőrzésre.
Volr bérletem szal enm volt gond, de amikor siettetek és elküldtem öket a jo kurv@ anyukájukba akkor emg hápogtak. :R

Ha már itt vagyok akkor azt is lirom hogy egy kocsog azért szálitatot le a buszrol mert tul hangosan halgattama zenét. ( Fülhangatoval.) :((( :(( :( :W :W

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#493) V.Stryker válasza bpx (#491) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy gondolom, hogy általánosíthatok, mivel kb másfél éve élek Budapesten, addig hosszú éveken át vonatoztam....tudom milyen érzés,amikor 20 percig állunk a Nyugati előtt,mert nem engedik be a vonatot. :D De már akkor is automata ajtós, plüss üléses, légkondis vonatok voltak azon a vonalon. Vác-Veresegyház-Nyugati. Szóval nem kell offolgatni, meg kioktatni, attól nem leszel faszagyerek. Én is csak a legutóbbi példát emeltem ki, mint a fejlődés látható mivoltát. Bár kiemelhettem volna a tavalyi vonatozásokat 150 km-re, műbőr ülés, cigifüst, beragadt ablakok, koszos kocsik....de már érezni a fejlődést,ha drágábban is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#494) bpx válasza V.Stryker (#493) üzenetére


bpx
őstag

akkor valahol legalább van fejlődés, kár, hogy a mi vonalunkon kb. le van szarva az ember...

:)

(#495) R.P.


R.P.
aktív tag

Jójójó elírtam! Én kérek elnézést, és NEM vagyok ellenőr :DDD !

(#496) V.Stryker válasza bpx (#494) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos, hogy nálatok is fejlesztenek, csak ez úgy működik,hogy hol milyen népesség van...gondolom nálunk is azért cserélték már le akkor a vonatokat,mert az a környék(Fót,Erdőkertes,Veresegyház, stb) tele van újgazdagokkal, Pestről kiköltözött urakkal...szal szerintem ez is befolyásolta...gondolom a polgármesterek kilobbizták.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#497) stangli


stangli
senior tag

Ma is nagyot alkottak az ellenőrök a Kálvin téren. Következő a szitu: egy házaspár, akik nem magyarok voltak, hanem spanyolok, lementek a metró megállóba, de ellenben lenn voltak az ellenőrök, természetesen jegy nélkül lépcsőztek le... ami a meglepő, hogy ennek a két spanyol _asznak próbálta ez az értelmi fogyatékos megmagyarázni, hogy helyszíni bírságot szeretnének, vagy csekken szeretnék befizetni... ez normális? hogy lehet valaki ennyire sík hülye, hogy nem tud nulla szót nemhogy angolul, de szókincsétből megítélve magyarul sem és büffőg és büffőg magát spannolva egyre jobban, hogy a két spanyol fasz mié nem lyukasztott...

(#498) Sárpac válasza stangli (#497) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nyugodtan el lehet küldeni a picsába az ellenőrt ilyenkor, (én is így szoktam) ha nem tudja bizonyítani, hogy én a metrót igénybe vettem oda teheti a büntetést ahová gondolja!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#499) canniball válasza V.Stryker (#493) üzenetére


canniball
nagyúr

''...tudom milyen érzés,amikor 20 percig állunk a Nyugati előtt,mert nem engedik be a vonatot. De már akkor is automata ajtós, plüss üléses, légkondis vonatok voltak azon a vonalon. Vác-Veresegyház-Nyugati.''
Akkor úgy látszik a MÁV-nál visszafelé fejlődnek a dolgok (legalább is ezen a vonalon): az automata ajtók ugyan maradtak (csak a gombok ''kupakja'' potyog ki, hogy enélkül menetet vágjon az ujjadba ha meg kell nyomnod), de maradt a ''20 perces érzés'' is, a plüss ülések mocskosak/szakadtak, a hátuk (és az egyéb borítás) pedig szintén koszos/összefirkált (persze tudom: erről leginkább a ''kedves'' utazóközönség tehet, de a MÁV is elgondolkodhatna, hogy ezeket miképpen lehetne kivédeni). Légkondi..? Tavaly szeptember óta járok ezen a vonalon, de én még egy légkondis vonattal sem találkoztam... :( (Ha csak nem azok a vonatok voltak azok, amiken télen (fűtés híján) nem volt meleg. Bezzeg két hete a nagy tavaszi kánikulában ''tolták'' a népnek...) A mentidő pedig kész kabaré: (a szokásos késéssel) 40km 1ó15p alatt... :(((

[Szerkesztve]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#500) stangli válasza Sárpac (#498) üzenetére


stangli
senior tag

Gondolom bárki aki utazott a BKV-val az ismeri a trükökket, mint jómagam is... de szerinted értettek azok a spanyolok valamit azon kivül, hogy ''blá blá blá blá blá..''. Nem... max a véleményük van meg, hogy kikapcsolodás helyet, egy kék karszallagos mitugrász nem engedte Öket, hogy A puntból B pontba jussanak...

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.