Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#251) student


student
őstag

de csak azért kellett mert nem müködött pár napja. de már ok.

(#252) student


student
őstag

mivan a kombinokkal :F

(#253) Rive válasza piqla (#240) üzenetére


Rive
veterán

Annak nincs ertelme, hogy a kinti 40 fokos levegot keringteti a benti 60 fokossal...
De, van. Az áramló levegő sebességétől függően a ténylegesnél alacsonyabb hőmérsékletet érzékel az ember.

A klasszikus klíma beszerelése ebbe villamosba sosem lesz megoldás. Ahogy már előkerült: túl sokat szellőzik a megállóban, és túl közel vannak a megállók. Bár valaki bizonyára ki fogja sírni, ahogy a hazai hozzáállást ismerem. Aztán valszeg majd nyaranta döglik le szép rendszeresen a betáp, ahogy melegedik az idő. Meg közben persze marad a szauna a dobozban.

A jelenleginél jóval erősebb, nem klíma mellé, hanem helyett tervezett levegőbefúvás nagyjából az összes problémát meg is oldaná.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#254) rocket válasza Jester01 (#239) üzenetére


rocket
nagyúr

Jobb szellozes nem valoszinu, hogy kivitelezheto lenne a szerelveny attervezese nelkul, ezeket a szerelvenyeket igazabol elovarosi vonatnak terveztek es igy is hasznaljak sok helyen.
Azert kicsik a nyithato ablakok a combinon mert osszesen 7 centi hely van a ket villamos kozott amikor egymas mellett mennek a sineken, mig regi villamosoknal amik a nagykoruton jarnak ez 27 centi, tehat hiaba van hatalmas ablaka a combinonak, nem lehet ra nagyobb nyithato ablakokat szerelni.
En eddig 3x utaztam combinoval akkor eppen nagyon meleg volt a kint homerseklet, de bent a villamosoban nem ereztem, hogy melegem lenne, pedig elegge tele volt, szoval igy elsore nem tunt veszesnek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#255) rocket válasza Integra (#236) üzenetére


rocket
nagyúr

Semmi, csak arra probaltam ravilagitani, hogy vajon miert a siemensnek kellene magyarazkodnia ha rossz a szellozes, nem ok rendeltek a villamost legkondi nelkul :)

A legkondi ara nem lett volna egy nagy tetel, 1 hete kiszamoltam 918 millioba volt akkori arfolyamon 1 szerelveny ara, a legkondi kb. +50 millio ft lett volna.
Persze senki nem mondta a takarekossag miatt vettek legkondi nelkul az uj villamosokat, hanem azert mert pecenkent megall es kiszellozik a villamos, a masik meg, hogy a ket megallo kozotti rovid ido alatt nem tudna lehuteni a legkondi a villamost, es azt is mondtak mostanaban, hogy allo helyzetben nem is mehetbe a legkondi mert nincs ehez megfelelo erossegu aramfelvevo, legalabbis ezek a slager indokok mostanaban ;)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#256) neduddki válasza rocket (#254) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Balhesan sokkla melggebenk tunik ill. ami meg nagyobb baj a kedves szagos utasok buze kevesbe frissul:- ((( /nalam a 4-6 a fovaonal oktogon>goldman majd vissza/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#257) rocket válasza neduddki (#256) üzenetére


rocket
nagyúr

Szia!
Ez is egy problema lehet valoban, en olyan sokat nem szoktam utazni vele, vagy az orrom nem erzekeny annyira a szagokra, hogy erezzem fulledt szagokat egy villamoson.

Az a gond ezzel az egesz combino dologgal, hogy teljes politikai csataterre valt a tortenet, az utasok mar nem szamitanak, megy pro-kontra, legutobb pl. Becs-el pedaloztak az illetekesek, hogy ott sincs legkondi, az index meg kideritette, hogy mas a 2 varos klimaja [link]

Becsben nem cominbok jarnak, mas siemens villamosok:
[kép]
[link]

Egesz pofasak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#258) piqla válasza Rive (#253) üzenetére


piqla
őstag

Jah, csak ezekre a jarmuvekre papagajfasznyi ablakokat szerelnek :F

Szereted az állatokat?

(#259) faster válasza rocket (#257) üzenetére


faster
nagyúr

Azon gondolkodtam, mikor olvastam ezekről az új, nagyon alacsony padlójú bécsi villamosokról, hogy talán ilyet kellett volna nekünk is rendelni, és akkor talán meg lehetett volna spórolni a megállók átépítését. Hangsúlyozom, talán! :)
Egyébként igaz, teljes politikai csatatérré vált a téma, ezért sem lehet tisztán látni Combino ügyben.

[Szerkesztve]

(#260) neduddki válasza rocket (#257) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az a pone, hogy en valah kozlekes voltam, nagyon sok jo es hozzaerto embert ismertem akik be voltakoltva, ki ezzel, ki azzal. DE
es ez az a de ami itt a lenyeg, nagon keves kivetletol /1 db buszos/ nem tudsok ugy kerdezni, hogy abban politoka ne legyen, egy hihetlen tudasu es munkabirasi bartaom van alacsony korlatu vonalon /:- ))) mndegy csak sin legyen/ de komojjan mondom nem tudodm ugy megkerdezni es meghallgatni, hoyg ne mozogna bennem akisordog, hogy ebben most egy nagy adak politikai hozzallas nincs:- ((( termeszetesen korrektek es lefogadhatok az indokok, de mar nem biozm abban hogy ezek midfel hacso szandek nelkuliek:- ((( es aszem ez mar komojj baj:- (((

udv

neduddki

p.s. egy jol mukodo szeloztetes bizony nagyon-nagyon hinyzik /nem a klima hejjet eszt ondom en is/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#261) rocket válasza faster (#259) üzenetére


rocket
nagyúr

Erre gondoltam mar en is, de a kepeket elnezegetve nem igazan belvarosi forgalomra lettek kialakitva, ez meg a combinonal is sokkal jobban kulvarosi vonat stilusu belul, sok ulessel, keves allohellyel, masfelol meg gondolom dragabbak is ezek mint a combinok, a felujitas meg ugyis rafert mar a megallokra :)

[kép]

[kép]
Ez a kep nagyon vonatus kinezetu :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#262) faster válasza rocket (#261) üzenetére


faster
nagyúr

1. A sok ülés az nem árt, ahogy nézem, egyik oldalt két ülés van, talán rendelhető egysoros üléssel. Egyébként a Combinokban is két oldalt egysoros ülések vannak, de annak az ülésnek olyan széles ''plató'' van kialakítva, amin majdnem két ülés is elférne, kis túlzással. Így a Combino-n belül is olyan keskeny a folyosó középen, kábé mint ezen.
2. A felújítás ráfért bizonyos megállókra, de pl. a Nyugatinál, meg még nem tudom, hány másik megállónál ha jól emlékszem 3-4 éve fullos felújítást végeztek, és pl. a Margit szigeti megálló meg maradt olyan, amilyen volt, eléggé leharcolt. Az esőbeállók nagyon rosszak, hézagosak, nincs oldalfaluk. A Jászai Mari téren a régi beálló ebből a szembontból jobb volt, Elismerem, hogy volt olyan megálló, ahol viszont semmilyen nem volt, ahhoz képest a mostani mindenképp jobb. :)
3. Az, hogy drágább, elképzelhető, de ezt a Siemens tudja csak.

(#263) rocket válasza faster (#262) üzenetére


rocket
nagyúr

1. Valoban sokkal kisebb a hely az ulesek kozott, mig a regebbi villamoson 2 ember siman elfert es ha osszehuztak magukat egy at tudott menni koztuk, ezen az uj villamoson ket ember mar nehezkesen fer el egymas mogott es atmenni koztuk 0 sansz, aki onnan belulrol akar tomegben leszallni atkell ''verekedje'' magat az ember tomegen.
Szerintem egy nagykoruti villamoson nem az ulesek mennyisegenek kell dominalnia, hanem inkabb az allohelyek szamanak es a kapaszkodoknak, amik iszonyat rosszul vannak kialakitva.
Osszegezve kivulrol sokkal nagyobbnak tunik a villamos mint a regi, belul meg az ules resznel valoban sok helyet elpazaroltak, de az jeto koruli resznel jo nagy hely van szerencsere :)

2. Margit hidon nem ujitanak mar semmit fel, oszlopokat is ketto kivetelevel csak megerositettek nem csereltek, 2008-ra elkeszul az m0-as korgyuru eszaki hidja (a Chuck Norris hid :D ), es akkor tudjak majd lezarni es teljesen felujitani a margit hidat, addig nem merik lezarni a felujitasok idejere mert szinte biztosan kaosz lenne a kozlekedesben.
Valoban vannak hianyos megallok ahol elfelejtettek par uveget a helyere rakni, bar ezeket ugyis csak osszefirkalnak, meg teleragaszgatjak reklamokkal.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#264) faster válasza rocket (#263) üzenetére


faster
nagyúr

Margit hidon nem ujitanak mar semmit fel,...

Veszem észre, ki is dőlt kettő oszlop. Ez az m0-ás híd elkészül - margid hidat elkezdik felújítani dolog pedig kezd egy sci-fi regényre hasonlítani. Az m0-ás híd már olyan régóta tervbe van véve, ha ilyen tempóban haladnak továbbra is, kirohad a villamos alól a Margit híd.

Valoban vannak hianyos megallok ahol elfelejtettek par uveget a helyere rakni, bar ezeket ugyis csak osszefirkalnak, meg teleragaszgatjak reklamokkal.

Nem érdekel, hogy összefirkálják, ha esik az eső, bever oldalról.

[Szerkesztve]

(#265) cucka válasza faster (#262) üzenetére


cucka
addikt

de annak az ülésnek olyan széles ''plató'' van kialakítva, amin majdnem két ülés is elférne, kis túlzással.

szerinted hol vannak a motorok, kerekek, stb.? bizony, a ''plató'' alatt.

(#266) faster válasza cucka (#265) üzenetére


faster
nagyúr

Na és?

(#267) cucka válasza faster (#266) üzenetére


cucka
addikt

értetlenkedtél, hogy miért van ott a plató, és miért foglal el hasznos helyet. :U

(#268) faster válasza cucka (#267) üzenetére


faster
nagyúr

Nem értetlenkedtem, leírtam. Más villamosokon meg tudták oldani, hogy több állóhely legyen.

(#269) cucka válasza faster (#268) üzenetére


cucka
addikt

melyik alacsonypadlós villamoson tudták megoldani? (nem kötekedni akarok, csak kiváncsi vagyok, meg érdekel a téma)

(#270) rocket válasza faster (#264) üzenetére


rocket
nagyúr

''Az m0-ás híd már olyan régóta tervbe van véve, ha ilyen tempóban haladnak továbbra is, kirohad a villamos alól a Margit híd.''

Par hete vartam a villamospotlot a hidon a margit hidi bejaronal es amikor jott 1-1 nagyobb termetu teherauto/kamion/busz bizony eleg durvan rezgett az egesz, olyan erzes volt ez, hogy ''kapaszkodjanak dol a hid'', remelhetoleg valoban 2008-ig kell mar csak varni a felujitasra, magaban mar latvanyban is katasztrofalis az allapota, nem illik a szep panoramahoz amit a hidrol latni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#271) Rive válasza rocket (#270) üzenetére


Rive
veterán

A múlt hét/szabi alatt voltam Esztergomban az új hídon. Jó állapotban van, ugye, de akkora lengése van, hogy csak pillogtunk a párommal...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#272) Pötyi


Pötyi
őstag

Villamosokrol sok minden: [link]

Ezt az oldalt egy gépész hozta össze, valószínüleg ért hozzá... :D

[Szerkesztve]

QNX is cool!

(#273) faster válasza cucka (#269) üzenetére


faster
nagyúr

A kép alapján ezek a bécsi villamosok is tágasabbnak tűnnek, illetve a kétsoros ülés miatt keskeny, nem a plató miatt, már amennyi látszik a képből.

(#274) faster válasza rocket (#270) üzenetére


faster
nagyúr

A remegés egy dolog, ha végigsétálsz rajta, látszik a korlátok alján is, hogy eszi a rozsda, meg hát az a szakértői vélemény is nagyon megnyugtató, hogy a ''szerkezet stabil, bár a födém beszakadhat''. :D

[Szerkesztve]

(#275) neduddki válasza faster (#274) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na es nem az egesz hid szkad a Dunaba, hanem cska Te esel be!!! nyugtatobb???:- )))

udv

neduddki

p.s. na kivcnsi leszek...???

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#276) rocket válasza faster (#274) üzenetére


rocket
nagyúr

A megerositett oszlopok is rosdasodnak es kivlrol is latni rajtuk, erre lefestettek az oszlopokat a megerosites utan egy harmad reszig, gondolom a ''szakertok'' ugy gondoltak minek pazaroljak a festeket, 2008-ban ugyis felkell ujitani :)
Meg a megallonal megertem ezt, de egy par oszlopot lefesteni nem lehet olyan nagy anyagi befektetes, vagy azt gondoltak a legtobb ember nem nez felfele ugyse, igy csak a lefestett reszet latjak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#277) Integra


Integra
titán

kemény lesz az ott lakóknak egy ideig
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#278) #54715584 válasza Integra (#277) üzenetére


#54715584
törölt tag

tavaly meg ott lakoztam :) milyen jo, hogy most mar nem :) bar a blaha is egy elmeny volt tavasszal :DDD

(#279) student


student
őstag

mikor lesz kész a 4es metró?

(#280) jasszer válasza student (#279) üzenetére


jasszer
senior tag

[link]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#281) student válasza jasszer (#280) üzenetére


student
őstag

ja kösz pont azt néztem
2010.dec-re írja.
szal ~2015

(#282) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nem találtam meg azt a topicot, amit kerestem... Valami rongálásost. Már tegnap is néztem volna. Igen, az 5 megrongált Combino-val kapcsolatban. És most olvastam Tóta W cikkét az indexen, és igaza van. Csak én kicsit keményebben fogalmaztam volna. Ez annyira elszomorító! Ha valami jót sikerül csinálni, újítani, modernizálni, azt néhány baromarcú seggfej szétcseszi. Valamit ki kell már találni, hogy elkapjuk ezeket a szenny emberszerű férgeket, és igen, keményen meg kell büntetni őket. Undorító ez a rengeteg tag mindenfelé, a házfalakon, a járműveken... múltkor az IC ablakait láttam összekarcolva. Kicsit ideges lettem. És nem tudom, hogy lehetne elkapni ezeket a gennyeket, de biztos van valami megoldás! Aztán börtön, kaloda, pénzbüntetés egyszerre a hülyegyereknek :(((

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#283) rocket


rocket
nagyúr

Ellenor domping van a villamosokon, elmult 2 evben 2x talalkoztak ellenorrel villamoson, tegnap delutan ota 4x, abbol egy villamoson 3 perc elteressel kettovel is osszefutottam, raadasul ebben az esetben a regi villamos volt, mig a ket masiknal a combino.

Tegnap este 7 utan jott a combinon az egyik, annyian voltak megmozdulni nem lehetett, de azert jott az ellenor, alig birtam elokaparni a berletet a ''nagy'' helytol.
Jopar utazas utan azt mondom, hogy ez a combino villamos egy elhibazott dontes volt, szornyu a hely kihasznalasa, a kapaszkodok kiallakitasa, ulesek koze senki nem szivesen all be mert onnan eljutni az ajtoig ha tele van a villamos nagyon nehezen lehet.
Az alacsony padlos megoldas elony a mozgaskorlatozotaknak, ezen kivul semmi pozitivuma nincs, latszik, hogy ez tenyleg nem villamos, hanem elovarosi vonat, a nagykorut europa egyik legforgalmasabb villamos vonala meg nem igazan nevezheto elovarosi vonalnak.
Kivancsi lennek egy tesztre, hany ember tudna csucsforgalomba osszezsufolodni egy combinon, es egy regi villamoson, megkockaztatom, hogy egal kozeli eredmeny szuletne, hiaba hosszabb a combino, es nagyobb a hely benne (ugye 1 szerelvenybol all, mig a regi 2-bol, raadasul a reginel osszevan kotve a ket szerelveny ott elveszik vagy 4-5 meter hely, mert ugye a vezeto fulke is ott van meg +ba)
Kb. 220cm magasan van az uleseknel a kapaszkodo korlat vizszintesen, azon meg ugy 50-60 centinkent van egy kapaszkodo ful, 1 darabot kell beosztania 2-3 embernek ha tele a villamos.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#284) XSiGma


XSiGma
aktív tag

(#285) tildy válasza XSiGma (#284) üzenetére


tildy
nagyúr

Végre. Ideje volt már megtenni. Nagyonjó a családi ladás hasonlat. Direkt azért lettek ezeka villamosok véve, hogy leváltsák a régit.. De ha folyamatosan üzemzavar van, akkor semmit sem ér az egész.

Nagyon helyes, hogy visszaküldik, én legszívesebben már fel is mondanáma siemenssel a szerződést, hogy köszönjük elég volt.

A kérdés , miért pont ők lettek kiválasztva? (Hm, mekkora fejetlenség lehet magában a vállalatban is.. JAh arra nem gondoltunk, hogy ennyi ember utazik vele, blablabla.. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#286) rocket válasza tildy (#285) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem valoszinu, hogy a szerzodesben ilyenre lehetoseg lenne. (ha minden igaz nyilvanossagra fogjak hozni a szerzodest).

Tul modern ez a villamos egy ilyen szintu orszagba es varosba, gondolok itt a biztonsagi berendezesekre, valamit eszlel a szamitogep rogton blokkolja a villamost, es ez egy elovarosi vonat vonalon nem akkora gaz (ugye erre terveztek a combinokat), de egy zsufolt villamos vonalon ahol sokszor egymast kovetik szinte a villamosok, egy 10-15 perces kimaradas is hatalmas kozelekedes beli gondokat okozhat.
Eleg egy 10 perces lerobbanas, 10 perc alatt annyi ember zsufolodik ossze ott a lerobbanas kornyeken a megallokban, akiket 8-10 villamos tudna elszallitani ha egymas utan jonnenek, es akkor gondold el milehet a kovetkezo megalloknal.

Szerk.: eppen most irjak indexen:

''Nem is olyan könnyű felmondani a Siemens-szerződést, pontosabban könnyű, de akkor a fővárosnak fizetnie kell a már leszállított Combinókért, sőt még azokért is, amelyek a rákövetkező 28 napon belül készülnek el. Korrupció miatt viszont simán felmondható az egyezség.''
[link]

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#287) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Na a következő eset történt ma reggel nem vittem magammal a BKV bérletet és így persze hogy jöttek bkv ellenőrök a 6 villamosonon . Na most nekem tényleg együt van a diákim a bérletemmel és tényleg nem volt nálam semmi irat. ekkor fenyegetőztek a rendörrel de nem volt nálam tényleg semmi , mikor ezt belátták akkkor bediktáltam az adataimat :)
Na most nagy volt a kisértés hogy ne a valóst mondjam és így is lett: más születési dátumot és házszámot mondtam be
(novembert a december helyett és 12 helyett 17 )a születési év meg az utca
megegyezik a valóssal ,meg persze a nevem is ( én hülye) :W :W

Na mos mielött leoltanátok hogy ''hülye bliccelő megérdemli'' az elöt tudjátok mindíg megveszem a bérletet pontosabban a fater és elméletileg nálam is szokott lenni
Hogy akkor mért diktáltam be mást: hát ehez vissza kell mennünk egy 6 - 7 évet amikor
életemben elöször hagytam otthon az új havi bkv bérletet mer még nem cseréltem ki a régivel.(asszemm így volt)
Ekkor a szülők olyan balhét csináltak belőle hogy hihetetlen és fater mondta te nem az az ember vagy aki keresztül megy a bkv ellenőrökön és pofájukba röhögve bemondasz egy kamu címet vagy adatot és utána hazafelé széttéped a csekket és virulsz tovább te egy kis félénk senki vagy aki megmutatja a bérletét és utána behuzod füled farkad és örülsz hogy nem büntetnek meg(najó talán nem pont ezt de hasonlót :) )
Na ez nagyon fölidegesített és azt mondtam én is tudok ilyen lenni (hozzá teszem ez még a rendörös razzia korszak elött volt) és azóta 3 vagy 4 alkalommal jártam így..

(pl suliba mentem reggel ami negyed órányira sincs gyalog és kicsit késésben voltam és épp jött a busz ah ez pont jó lesz, még időben odaérek csak két megállló persze hogy nem volt nálam bérlet mert nem is gondoltam rá hogy busszal megyek a buszon viszont 10 év után elöször láttam ellenőrt lol )

Hozzáteszem kurvár@ zavar hogy a csöves attól nem merik kérni meg nem is tudnak vele mit kezdeni meg (minden rasszizmus nélkül) a cig@nytól meg a jogsit se a rendőrök (ismerősöm mesélte a környékükön öt meg büntették mer nem volt nála a csekk de a mögötte jövő cigót 20 éves ladában jogsi nélkül NEM) szal azt büntetik aki büntethető
meg az jár rosszul aki KICSIT hazudik aki meg NAGYOT az megussza (lásd én esetem ha csak más nevet mondtam volna be már nem izgulnék itt mer tudnám hogy soha rá nem találnak. Igen tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld úgy tűnik ez a hazugsággal is így van
na de nem menjük ennyire bele :)) ez már off


Na szal eddig nem nagyon idegesítettem magam emiatt a pár eset miatt mer ugyse találtak rám nem is küldtek semmit meg egyszer láttam az ellenőr kiscsaj fején hogy mosolyog hogy ugyse mond igazat de azért adott egy csekket

Na szal de ma nem mert ma nem voltam elég résen és meglepett nagyon és ott az ellenőr nagyon aggresszíven mondta hogy nem baj majd bevisszük a gépbe és ott kidobja
az adatokat és ugyis megtaláljuk meg ön ezt alárta ezzel így tisztában van a jogi következményekkel szal rám akart ijeszteni és hát :SIKERÜLT
utána rögtön vissza mentem és befizettem a büntetést kemény hétszáz forintot de persze a valós adataimat a diákiról
a kérdéseim
1) és legfontosabb azzal hogy kifizettem a büntést de rossz adatokat adtam meg ott helyben és aláirtam ennek milyen jogi következménye lehet elméletileg meg gyakorlatilag
mer jó indithat birosági eljárást de ez kurv@ sok pénz nem?gondolom csak nem indít főként ha már nem is tartozok a BKV nak
2) az ellenőr milyen gépről beszélt a rendőrségtől lekérhetnek adatokat ? és akkor így név alapján rámtalálhatnak hogy ahh itt a környéken lakik egy
3)vagy a BKV a saját nyilvántartásukra gondolt ahol megtalálhatnak mer ebben az esetben megint hülye voltam jót cselekedni mer így most már felvittéka gépbe az adataimat :F :( :W
4) ''mi van azzal hogy ha leszállok akövetkező megállón ''cimű eset. mer ezt mondtam nekik ott de úgy tettek mintha meg se halloták volna. erre az ellenőrnek kell utasítani (lásd gubis) vagy lehet a saját döntésem alapján hogy én leszállok és akkor nem büntethetnek meg mer ha ez tényleg így van akkor mindenki utazhatna a bkv val csak mindíg le kell szállnia ha ellenőr jön :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#288) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Gyerekek egy nagy UP a topiknak

Kiváncsi vagyok mégis a véleményetekre az előző problémámmal kapcsolatban :) :U :DD

(#289) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NA megvan a uj BKV vezer, hosszu fojjamt eloszt emg kivalsztasat, sajnso a neve es identitasa meg szigtuna titkos, a pajjazatbaol elelnebnnehnay fenykept sikertul kimneteni a kollegaknak igy most kozeraadom:

A buszkeseguk a legjobb allapotban levo Tatarisztan Combino:
[kép]

A fovonal ket surubben lakott teruelt kozott:
[kép]

A legfrgalmasbb es infrastrukturavla legjobban ellatott vegallomasuk:
[kép]

Buszkeseguk a tokeltes felszeret ISO1E6 kornyezetnek leginabb hasznalo fomuhely:
[kép]

A fomuhejj elokeszitoje:
[kép]

Az ISO1E6 bizonyuiteka a hatasos egyuttelkes a kornyezettel mestersege ses epitett kornyezettel:
[kép]

udv

neduddki

p.s. :- )))))))))))))))))))))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#290) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én ugy vagyok vele, hogy képes vagyok 10 percet is várni a villamos megálójában csak, hogy combino jöjjön, mert más villamosra rá se nézek csak a combíno azt szeretem :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#291) jasszer válasza neduddki (#289) üzenetére


jasszer
senior tag

Anyám borogass! :Y

Hol vannak ezek?

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#292) KrAt válasza Jégkokó (#290) üzenetére


KrAt
veterán

Én régen az 50-es vonalán járó Hannoveri vilivel voltam így :DD

(#293) - iSO - válasza Integra (#277) üzenetére


- iSO -
tag

Én ott lakok :O

:R
iSO

(#294) Calibos válasza jasszer (#291) üzenetére


Calibos
addikt

valamelyik volt szovjetország :)

(#295) sasa311 válasza TAKÍÍ (#287) üzenetére


sasa311
veterán

1., Szvsz befizetted a bünetőcetlit, azt nem fogják ők vizsgálni, hogy hopp, 1 hónap hibádzik, megkapták a pénzüket. Ha mégis kötözködnének te megesküszöl rá, hogy pontosan adtad meg az adataidat, csak analfabéta az ellenőr (mellesleg márcsak azért sem fognak belekötni mert ''bediktálás'' alapján nem lehet felvenni adatokat csak hivatalos irat - útlevél, személyi - alapján)
2., Kamuzott, hogy rádijesszen, a BKV-nak nincsen hozzáférése az állami nyilvántartásokhoz, csak a sajátjához. Ha nem tudnak kiküldeni csekket mert pl valaki kamu adatot adott meg akkor feljelentést tehetnek ismeretlen tettes ellen. ennyi.
3.,igen, saját nyilvántartásuk a megbüntetett emberekről nyilván van, de ez nem elég indok arra, hogy rádbizonyítsák, mert én is bediktálhatom, hogy Taki vagyok a kolozsvári utca 37ből. Vagy akárki, akinek tudom a címét, mivel ugye igazolványt nem mutattam fel fénykép meg nem készült rólam, mikor megbüntettek.
4.,Az van a BKV erről szóló vackában, hogy az ellenőr utasíthat arra, hogy hagyd el a járművet, amennyiben nincs bérleted. Arról - direkt - nem szól a fáma, hogy
a., Akkor is ha pótdíjaztak (mivel a csekk nem számít jegynek vagy bérletnek)
b., Ha nem tudtak pótdíjazni valami ok miatt.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#296) deniro2 válasza sasa311 (#295) üzenetére


deniro2
senior tag

a., Akkor is ha pótdíjaztak (mivel a csekk nem számít jegynek vagy bérletnek)

De de, szoktak is szólni időnként az ellenőrök, hogy a csekkel aznap utazhatsz bármilyen bkv szállítóeszközön. :)

[Szerkesztve]

(#297) #51736960


#51736960
törölt tag

mostanában érdekes jelenségeket tapasztaltam a bkv-ellenőröknél: a metróból kijövet a mozgólépcső tetején gyakran ellenőrzik a jegyeket, de ugye a nagy tömeg miatt nem mindig jut arra idő, hogy a én jegyemet is elkérjék. ilyenkor ugye nyilván nem fogok sorba állni, hanem szépen kikerülöm a dugót és megyek dolgomra.

nos, ezen a héten kétszer is utánam kiabáltak az ellenőrök, először egy ''anyád''-ot dobott rám egy középkorú nő, másik alkalommal pedig egy ''hová mész faszfej'' beszólással kedveskedtek. ezelőtt még sosem tapasztaltam ilyen fokú durvaságot a kalleroktól.
azt viszont nem értem, hogy miért nem lehet normálisan hozzám szólni? mostanában szemmel láthatóan több az ellenőr mint pár éve, úgy látszik sikerült az ország legaljából, a leghitványabb, legsuttyóbb ordas parasztokból felduzzasztani az állományt.

(#298) sasa311 válasza #51736960 (#297) üzenetére


sasa311
veterán

Higgadtan sétálj vissza, dugd az orra alá a jegyed és küld a kurva anyjába ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#299) Zsaru. válasza jasszer (#291) üzenetére


Zsaru.
csendes tag

Romániába vagy Oroszországba, nédda :DDD
Amúgy a kedvencem az úgyisfelférek emberek.
Ránézéses alapon idáig 8 ellenőrről tudtam hogy az. Karszalag nélkül. Türelmesen elővettem a bérletemet, és mosolyogva adtam oda nekik.

Szolgálok, és védek.

(#300) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

mi a b**i kur*a anyjáért indít éjszaka szolgálati járatokat a bkv, ha nem áll meg sehol???
még integetésre sem?%!#&@
ne mondjátk, hogy azé szogálati, mert az éccakás söfőröket hazadobja...egy-egy emberért elindítanak egy buszt??? ráadásul a nappali útvonalon és akkor, amikor nem jár már semmi, és mégsem áll meg. és aztán rinyálnak, hogy szarban van a bkv és kéne a bevétel a bérletekből...
meg persze beindítottaktelefonon rendelhető buszjáratot vhol óbudán (asszem), de az éjszakai járatokat nem ám sürítenék, mert azzal túl jól járnának azok, akik éjjel 1 után el vannak zárva Bp-től....
sok fasz...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.