Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik

Hozzászólások

(#551) V.Stryker válasza Jester01 (#548) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez úgy működik,hogy ha ott van a lejárt mögött az érvényes bérlet, akkor sokkal határozottabb vagy és látszik a fejeden,hogy minden kóser.De ha lejárt bérleted van, akkor akaratod ellenére is bizonytalan fejet vágsz és erre lecsapnak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#552) tbs válasza V.Stryker (#551) üzenetére


tbs
addikt

Nekem mindig elgondolkodó, határozatlan fejem van... Még olyankor is, amikor tutkó jó a bérletem... :DDD Kb. mint itt balra. De tényleg..!

(#553) dragonfx válasza V.Stryker (#551) üzenetére


dragonfx
veterán

És egy ellenőrben van annyi IQ meg pszichikai tudás hogy ezt levágja mi egy arcról???
kizárt. :DDD

Amugy a legegyszerűbb az lenen mindneki bérlet nélkül járna és nem jutna idő arra hogy mindnekit megbüntessenek, ergo mindenkinek megmaradna a bérlet ára....és persze aki eszes azt sosem kapnák el. :R
Amugy bármilyne szabálysértést követsz el sem az őr sema rendőr fizikai erőszakot veled szemben nem alkalmazhat.Jól is nézünk már ki....aki meg elszalad lelövik nem??? :((( ...hagyjuk már ezt 21. sz.ban élünk. Itt a leelményeseknek álla világ, akinek van gógyija kijátszani tegye, aki meg be van parázva az vegye meg ennyi. :R

u.i.:igaz semmibe nem kerül szerezni egy diákmatricát szerintem ;] ....
de é szegé csóó embő vaók, hamozotan hátányos hezetű, nics pözem ílye dogokra :DDD :C :DD

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#555) V.Stryker válasza Kalandor (#554) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

könnyű neki, aki kocsival jár. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#556) dragonfx válasza Kalandor (#554) üzenetére


dragonfx
veterán

igen ezt már soxor sokan megmondták eleddig nem következett be :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#557) Horbal válasza dragonfx (#556) üzenetére


Horbal
őstag

Nem nagyon érdemes hájpolni a kallerokkal - az egy dolog, hogy hibádzik a dokument - a másik, hogy ezt, hogy kezeli az ember...

Nekem pl nagyon bejövős a ''Feletsd el!'' (Nem elírtam, így kell mondani... alá: Fedőneve Doni Brászkó) mondat határozott kimondása, mikor jön oszt próbálkozik - ettől valahogy, lefagynak, nemtom miért...:) mire újra feláll a rendszer, általában le is szálltam...

Célszerű a min de inkább két frankó jegy a farzsebben - legrosszabb esetben kilyukasztatják és kész...

Amit nem szabad az az igazolvány átnyújtása, meg a sírós rívós jaj otthonhagytam láma szöveg...

Másrészt újabban felfigyeltem ezekre az oldalzsebes gatyás denagyonsötétvagyok fejű metró kallerekre...na, hogy ezeket honnan szalajtották azt nemtom, de szvsz baromi gáz...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#558) Vandit. válasza Horbal (#557) üzenetére


Vandit.
addikt

''Másrészt újabban felfigyeltem ezekre az oldalzsebes gatyás denagyonsötétvagyok fejű metró kallerekre...na, hogy ezeket honnan szalajtották azt nemtom, de szvsz baromi gáz...''

na gondolj bele ezeknek hatósági jogkör. :O :((

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#559) V.Stryker válasza Horbal (#557) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Volt idő, amikor én is lógtam vagy valami nem volt rendbe :DDD . Ha határozottan leugatod a fejét, akkor egy idő után elenged,hisz ha látja,hogy úgysem tud megkúrni, akkor eszébe jut,hogy míg veled balhézik, addig három szerencsétlent is megkúrhat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#560) bobsys válasza tbs (#552) üzenetére


bobsys
addikt

ezt egy szóval is leírhattad volna:
bamba :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#561) tbs válasza bobsys (#560) üzenetére


tbs
addikt

Oké, te ismersz, de hadd fényezzem magam már a még ismeretlenek előtt..! :DDD

(#562) dragonfx válasza V.Stryker (#559) üzenetére


dragonfx
veterán

:C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#564) norbiphu válasza dragonfx (#553) üzenetére


norbiphu
senior tag

''Amugy a legegyszerűbb az lenen mindneki bérlet nélkül járna és nem jutna idő arra hogy mindnekit megbüntessenek, ergo mindenkinek megmaradna a bérlet ára....és persze aki eszes azt sosem kapnák el. ''

és akkor mégis mi a szarból működne a tömegközlekedés okosgyerek?

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#565) #51736960 válasza norbiphu (#564) üzenetére


#51736960
törölt tag

mert te olyan okos vagy...
elmondom, mi történne, ha senki nem venne bérletet:
- csődbe menne a bkv
- a tömegközlekedésre továbbra is igény lenne
- megjelennének az utcákon a kisebb erre szakosodott cégek (egyes dél-afrikai városokban ez a rendszer működik)
- verseny alakulna ki közöttük
- sokkal jobb ár/érték arányú szolgáltatást nyújtanak, mint a bkv
- mindenki boldogabban élne

[Szerkesztve]

(#566) Integra válasza #51736960 (#565) üzenetére


Integra
titán

ez részben igaz, de azért nem teljesen ilyen egyszerű ez.
és ez nem jogosít senkit fel arra, hogy szolgáltatást úgy vegyen igénybe, hogy nem fizeti meg érte a díjat és utána még nagy pofával büszke is legyen rá.. és akkor arról pofázzon, hogy úgysem érhet hozzá az ellenőr. vérlázító
az ilyennek mindkét kezét kellene csuklóból eltörni

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#567) #51736960 válasza Integra (#566) üzenetére


#51736960
törölt tag

nézzünk egy kicsit a dolgok mélyére:

- aki vesz bérletet, az ugye a tisztes polgár, aki hozzájárul a bkv költségeihez. (pedig ezek az emberek nem azért vesznek bérletet, mert tisztességesek akarnak lenni, hanem azért, mert egyszerűen félnek az ellenőrökkel való konfrontálódástól. ezt legjobban azzal a ténnyel tudom bizonyítani, hogy egyáltalán nem lenne ellenőrzés, akkor szinte senki nem venne bérletet)

- a másik oldalon állnak a bliccelők, akik ugye a társadalom nyakán élő vérszívók, akiknek mindkét kezét csuklóból kellene eltörni. nos, én is ezek közé tartozom.
én egész egyszerűen a blicceléssel tiltakozom a kialakult helyzet ellen:
- az emberek nagy részének nincs választása, muszáj a bkv-t igénybe venniük
- a bkv monopolhelyzetben van, simán nyújthat szar szolgáltalást
- akármeddig emelhetik a bérlet árát, te rá vagy kényszerítve, hogy megvedd.

ja, és még valami: az idei nyáron még egyszer sem ment a klíma a 86-os buszon (új volvo). ezúton köszönöm a sofőröknek, hogy nem bírják megnyomni azt a kurva gombot. és nem csak én izzadtam szarrá, hanem azok is, akik majd' 10k-ért megvették a bérletet. LOL.

(#568) Integra válasza #51736960 (#567) üzenetére


Integra
titán

már ne is haragudj ez az első bekezdés kapásból faszság
azért veszek 7ezernemtom mennyiért bérletet, mert szolgáltatást veszek igénybe, nem azért mert félek az ellenőröktől. ne magadból indulj ki, engem nem úgy neveltek valszeg mint téged.

második bekezdés
tiltakozz fasza csávó vagy, neked is tőből kell eltörni midkét kezed
azért fizetek ennyit, mert te az én költségemre lógsz

gondolom a család adózás ügyben is ezt a mentalitást képviseli, mint te a blicceléseddel, mert ezt a mentalitást valahonnan csak tanulnod kellett.. az ilyenek miatt annyi a normális tisztességes emberek adója is, amennyi..

lehet gyalogolni is, ha nem tetszik valami.

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#569) deniro2 válasza Integra (#568) üzenetére


deniro2
senior tag

Ó, Gáncstalan Lovag Úr személyesen? ;]

(#570) Huma


Huma
addikt

Én általában csak metrón szoktam lyukasztani. Régen ott sem, de most már túl sok lett az ellenőrzés. Nem járok olyan sokat Pestre hogy megérje bérletet vennem a jegyek meg iszonyat drágák. Amit fizetek 1 jegyért azért mehetek 30km-t vonaton volánon. Itt meg ha 2km-t utazok fizetek ennyit.
És nem poénból bliccelek egyszerűen túl drága. Nem egyszer gyalogoltam el a keletitől a népligetig azért mert nem akartam bliccelni, de pénzem sem volt. Ha reálisak a távolságok akkor nem bliccelek hanem gyalog megyek. Esetleg ha mindenhol lenne bicikliút akkor mehetnék azzal is.
Ui: Régebben kb 12 évig volt folyamatosan bérletem amíg Pesten laktam.

Szerk: Eddig kb ötször kaptak el. Egyszer sem fizettem. ;]
Mondjuk ebből egy olyan volt hogy épp akkor kapott el egy hölgyemény amikor bérletet akartam venni (aznap járt le) mondtam is neki, hogy mi a helyzet megmutattam neki vagy egy évre visszamenőleg a bérleteimet és elengedett ő normális volt.
Egyszer meg az egyik ellenőr azzal fenyegetőzött, hogy megver aztán rendőrt akart hívni végül arra akart rábeszélni, hogy fizessem le végül feladta. :DDD

[Szerkesztve]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#571) Eastman válasza Integra (#568) üzenetére


Eastman
őstag

Az én igazságom valahol félúton van Integra és Loveless gondolatai között. Lap szélén jegyzem meg, hogy a BKV most cserél kompletten formaruhát a dolgozóin ami ugye nem kis lóvé az év végi igazgatói prémiumról nem is beszélve. Én csak az ABBA úr zsebébe esett pénzről tudok konkrétan, mivel az egyik barátom közeli rokona. Nem írom ide a számot, mert közfelháborodást keltene. Most a'szem új góré van ott. ...nem hiszem, hogy karitatív céllal vállalta el.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#572) Integra válasza Eastman (#571) üzenetére


Integra
titán

ja hát igen, de én nem a botond végkielégítésében látom a gondot.
hanem a szervezetlenségben sok helyen
pl hibás a bkv nagyban, mert már sok sok éve rég kapurendszert kellett volna bevezetni a metroban. csak az megy be akinek van jegye. más országokban ez már évtizedek óta megy és működik, nekem ne mondja senki, hogy nem lehetett volna akár egy évre egy egy embert kiküldeni ezekbe a városokba hogy ott dolgozzon és megtanulja a rendszert és hazahozza.. szóval vicc.
és akkor az ellenőröket a metro helyett ki lehet küldeni a villamosokra és buszokra.

más: klíma.
én egyáltalán nem vagyok benne biztos hogy olyan okos dolog a klíma. nagyon hazatudja vágni az ember egészségét.
én inkább a nagy nyitható ablakok pártján állok. de ez erősen saját vélemény.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#573) stangli


stangli
senior tag

A bérlet árakban nagyon sokaknak igaza van, hogy az a 7500 Ft sok. Egy nagyon picit túllőtték az árbelövést. Mert az tényleg felháborító, hogy nagyon sokan minimálbérből élnek és a fizetésüknek a 10%a csak bérletre megy el... ha van gyerek is, akkor arról ne is beszéljünk... Mert enni kell adni, öltöztetni kell stb... a kajáról, meg a rezsiről ne is beszéljünk... egyszóval ez a réteg elgondolkodik, hogy bérlet vagy valami létfontosságú dologra költik, mint pl a gáz kifizetése vagy netalán kajára, mert hát, az életbemaradásét szüksége van az embernek a mindennapi betevőre...
Ha netán nem 7500ért adnék a bérletett, hanem ennek a feléért, akkor nagy valószínűséggel sokkal többen megvennék a bérletett... és ami a lényeges így is ellehet érni nyereséget, mert 100emberből nem 40en vennének bérletett, hanem 80 vagy netalán 90ember... melyik a jobb? Szerintem az utóbbi mert így elkerülhető a tömeges bliccelés... arról ne is beszéljünk, hogy nyereséges is volna...

És ha elfogadható ár/érték arányú szolgáltatást nyújtanak, ami nem terheli meg az emberek zsebeit ennyire, mint jelen pillanatban akkor azt mondanám, hogy ha az, aki bliccel súlyos bírságot, rójanak ki rá…

(#574) #51736960 válasza Integra (#568) üzenetére


#51736960
törölt tag

úgy látom, túl sok ész nem szorult beléd, legalábbis az alpári stílusodból erre következtetek. azért talán annyit te is beláthatsz, hogy ha egyáltalán nem lennének ellenőrök, akkor sokan, nagyon hamar leszoknának a bérletvásárlásról. (tudom, te nem, mert te olyan kurva becsületes vagy)

kezem eltöréséről csak annyit, hogy valszeg nem te leszel az, aki eltöri. amúgy kifejezetten öröm az olyan emberek költségére lógni, mint te :)

családot ne keverjük bele, nem fair. én is írkálhatnék akármit anyádról, aztán lehet, hogy nem is fedné a valóságot...

(#575) norbiphu válasza #51736960 (#565) üzenetére


norbiphu
senior tag

- megjelennének az utcákon a kisebb erre szakosodott cégek (egyes dél-afrikai városokban ez a rendszer működik)

és ha több felé jársz, 3 bérleted lesz külön külön cégekhez?
és ha valamerre kevesebb ember jár, és a cég nem fog indítani arra járatot mert nem éri meg, akkor mész gyalog?
86ossal többször is járok hetente, eddig mindig ment a klíma ha nagyon meleg volt :U

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#576) Integra válasza #51736960 (#574) üzenetére


Integra
titán

hát valakitől pedig csak eltanultad hogy kell lógni meg szolgáltatásért nem fizetni...
ha meg nem így van, max anyádék csak szégyellik magukat miattad
ha meg nem és még bíztatnak is hogy hajrá kisfiam, hát akkor meg megint nem tévedtem nagyon..
miattam ne aggódj, ilyen nyikkhajokkal én nem mocskolom be a kezem.

abban meg nemtom mi az alpári, hogy egyszerűen nyersen kijelentem hogy az ilyeneknek a kezét kellene törni mint a vandáloknak, akik más kárára csinálják ezt, mi pedig helyettük is fizetjük a bérletet..
szerintem ne kerteljünk, ezt nevén kell nevezni
hogy ez neked nem tetszik? hát szar ügy, így jártál, értető, miért nem tetszik..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#577) #51736960 válasza norbiphu (#575) üzenetére


#51736960
törölt tag

ott nincs bérlet, mindig felszálláskor kell fizetni. ahol kevés ember jár, ott tényleg nincs járat, max napi 1-2. egyébként onnan tudom, hogy jártam dél-afrikában, és teljesem jól lehet ezzel a módszerrel közlekedni.

integra: utoljára szólok, hogy szállj le a családomról, és a stílusodon is finomíts. ha te nem teszed, majd megteszik helyetted a modok. amúgy arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon szemtől szemben is ilyen kemény vagy-e, vagy csak a számítógép előtt ülve ekkora a szád.
na, részemről vége a vitának, megyek a barátnőmhöz. neked pedig jó recskázást :)

(#578) norbiphu válasza #51736960 (#577) üzenetére


norbiphu
senior tag

akkor légyszives vegyél minden nap jegyet, amikor felszállsz, amikor átszállsz, és amikor ugyanezt megcsinálod visszafelé is! valamint tegye ezt meg még a többi utastársad és megnézem mikor érsz haza, és mekkora sor lesz.

te használsz egy szolgaltatást amiért rohadtul nem fizetsz semmit (sok más társaddal együtt), hanem helyetted mások fizetik ki (és nem azért, mert az ellenőröktől félünk).
tfh, hogy neked lenne egy szolgáltató céged mondjuk, szépen megrendelném a szolgáltatást, te pedig elvégzed. én ezután elhajtanálak a francba, hogy ez drága volt én ezt nem fogom kifizetni... (kicsit talán sarkított de ezt képzeled)

ott a világ másik végén lehethogy jól lehet ezzel közlekedni....
de itt rohadtul nem és jó lenne ha ezt felfognád végre, nem pedig betolnád ide, hogy senki ne vegyen bérletet, menjen csődbe a bkv, legyen helyette sok kis cég meg ehhez hasonló okos dolgokat. :W

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#579) Integra válasza #51736960 (#577) üzenetére


Integra
titán

először is semmi sértőt nem mondtam sehol, max te küzdesz szövegértelmezési problémával. meg önértékeléssel.
itt kettőnk közül nem én vagyok aki csal és meglopja a másikat és erre még büszke is és fennhangon hirdeti nyílvános fórumon...
továbbá szintén nem én vagyok aki már izmozik.
szerinted mennyire érdekel a keménykedésed?
az hogy te nem vagy képes amúgy teljesen jogos kritikát elviselni.. hát, ez már a te bajod, kérdezd meg hogy érdekel e..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#580) stangli


stangli
senior tag

MOst hallottam a rádióban, hogy új ruhát kapnak az ellenőrők, amit természetesen az utasok fognak megfizetni egy kis jegy/bérlet emeléssel :F
fene a pofájukba... :((

(#582) stangli válasza Kalandor (#581) üzenetére


stangli
senior tag

Nem az a bajom, hogy a buszsöfőrökön lecserélik a gatyót, hanem az, hogy az ellenőrökön cserélik le... ami megint egy pár millióba, vagy akár milliárdba benne lesz... :((

(#583) lajafix válasza #51736960 (#567) üzenetére


lajafix
addikt

a hülyék önigazolása.

Rock'n Roll

(#584) lajafix válasza #51736960 (#577) üzenetére


lajafix
addikt

Abban a dél afrikában, ahol a négereknek pénzük sincs és nem is akarnak tömegközlekedni valamint a fehérek leginkább saját autóval járnak. Nos példának nem túl jó.

Rock'n Roll

(#585) lajafix válasza stangli (#573) üzenetére


lajafix
addikt

jól pedzed, hogy nem az árakkal van itt probléma, hanem a bérekkel.

Rock'n Roll

(#586) #51736960 válasza lajafix (#584) üzenetére


#51736960
törölt tag

az előző postodra nem reagálok, csak felesleges flémet gerjesztene. te biztosan tudod, hogy én hülye vagyok, és nagyon úgy érzem, hogy nem tudnálak meggyőzni az ellenkezőjéről.

viszont nem tudom szó nélkül hagyni a dél-afrikával kapcsolatos megállapításaidat. nos, vegyük példának Durban városát, amely ottani mércével mérve egy átlagos méretű city, kábé kétszer annyi lakossal, mint Budapest. fejlettségét és infrastruktúráját tekintve eléggé hasonlatos Budapesthez. szerinted mi történne, ha egy ekkora városban mindenki kocsival járna? még viccnek is rossz. igenis, ott van jelentős tömegközlekedés, csak struktúrájában jelentősen eltér az itthonitól.

(#587) lajafix válasza #51736960 (#586) üzenetére


lajafix
addikt

ha megengedhetnéd, hogy fizess a tömegközlekedésért, akkor fizess. Te akkor sem fizetnél, ha minden OK lenne a tömegközlekedéssel, indoklásod tipikus magyar kuruc mentalitás, csak legyen indok kibújni a közös fenntartása alól. Lehet bírálni a BKV-t sok mindenért, de a pofázás alapja a terhek vállalása, addig ne hangoztasd kifogásaidat.

ne viccelj, nekem is van némi információm dél-afrikába szakadt ismerőstől és néhány ott megfordult kollegától(CapeTown, Jburg):
1. a feketék nagy részének kanyi vasa, munkája sincs, nem hogy a tömegközlekedést megengedhesse.
2. a közbiztonság 0, a fegyveres bizt őrök száma a legmagasabb talán a világon. Ezért jár szinte mindenki kocsival. Ez a jelentős struktúrális eltérés.(meg a 24% össz adó amit ott kell fizetni..)

Nem jó példa. Jó példa pl Prága vagy Bécs a környékről, bár ezek kisebbek mint BP. Jól néznénk ki ha már Dél-afrikából kellene példákat hoznunk. Oly mélyen még nem tartunk.


Rock'n Roll

(#588) #51736960 válasza lajafix (#587) üzenetére


#51736960
törölt tag

először is, amíg volt villamosbérlet, addig minden hónapban megvettem. olcsó volt, és az otthonom és a sulim/melóhelyem között járt villamos. emellett csúcsidőben gyorsabb volt, mint az autók.
csakhogy időközben megszűnt a villamosbérlet, így teljes árút kellett vennem (dupla ár), plusz az évek során még plusz a duplájára emelkedtek a bérletárak. ekkor intettem fityiszt az egész rendszernek.

a dél-afrika vitát pedig fejezzük be, eléggé hiteltelen vagy ezzel a ''munkatársam barátjától hallottam...'' szöveggel. én többször jártam ott, jobban hiszek a saját szememnek, mint valakinek, akinek a valakijének a valakije már hallot erről az országról.

egy jótanács: ha két évig nem veszel bérletet, és félrerakod a pénzt, már meg is van a repülőjegy dél-afrikába :) kimész, körülnézel, aztán már alapod is lesz arra, hogy erről az országról értekezz.

[Szerkesztve]

(#589) Vandit.


Vandit.
addikt

El kéne gondolkodni a BKV-nak mi éri meg jobban nekik?
8 ezerért 10 ből 4 ember veszi meg v.mondjuk 5 ezerért 10-ből 8.Na melyik a nagyobb? :F :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#590) bdav válasza Vandit. (#589) üzenetére


bdav
őstag

ezt már n-edszer hozzák fel az elmúlt 50 hozzászólásban. szvsz ha csökkentenék bérlet árakat akkor se venné meg az aki most se veszi, egyszerűen mert hozzászokott h. bérlet nélkül utazzon; és akkor is az lenne az indoklás h. ''szar & drága''.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#591) Integra válasza Vandit. (#589) üzenetére


Integra
titán

bárcsak ez lenne, de nem ez van.
sajnos
amikor 5e volt a jegy, akkor se vették. semmi garancia nincsen arra, hogy megvennék többen ha olcsóbb lenne. a tapasztalat nem ezt mutatja. csak a szigor és a kontroll használ, semmi más. kapuk mindenhova a metróra és a többi kontrollálható helyre, buszokra meg ellenőrök.
a magyar ilyen. tisztelet a kivételnek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#592) Vandit. válasza bdav (#590) üzenetére


Vandit.
addikt

Ez nem hozzászokás kérdése. :( Aki minimálért v. kicsit többért dolgozik annak nem mind1,hogy 5 v. 8. %-ért megvenném,8-ért most nem veszem meg(lehet szídni) ugyanis nekem nem mind1 a 3 ezer.Van aki kényszerből bliccel,de ezt egyesek nem akarják felfogni. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#593) Vandit. válasza Integra (#591) üzenetére


Vandit.
addikt

Amí emberi áron volt Én is megvettem.

Más:Mondjuk,.ha megszüntetnék az x év feletti díjmentes utazást akkor kicsit több bevétel lenne,mert pár 10/100 ezer időske igencsak utazgat ingyé.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#594) Integra válasza Vandit. (#592) üzenetére


Integra
titán

ez így van, csakhogy a többség nem kényszerből bliccel:(
ez a szomorú valóság
ahogy az is, hogy nem azért nem fizetnek adót mert nem tudnak, hanem mert nem akarnak.
ha itt mindenki tisztességesen adózna, ejj, ez egy nagyon jól működő ország lenne és lenne mindig mindenre pénz amire kell.
de nem ez van.
úgyhogy marad az áremelés és az egyre drákóibb szigor a bliccelők ellen, és az egyre keményebb összegű büntetés.
nem igazságos. soha nem is lesz 100%ra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#595) Integra válasza Vandit. (#593) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha azt veszed figyelembe, hogy naponta mennyiszer használod a bkv-t, és figyelembe veszed a taxi árakat, akkor mondjuk a 7rugós bkv bérlet egy hónapra még kis túlzással azt is mondhatom hogy ingyen van...

én sem értek egyet a nyugdíjas bérlet eltörlésével.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#596) Vandit.


Vandit.
addikt

A kapus rendszerről meg annyit,hogy az is x milliáed lenne és hát miből teremtenék meg rá a pénzt? :F :U Hát persze,hogy a díjemelésekből.Ettől csak még drágább lenne minden.Így is gusztustalan,hogy menniye egy kib@aszott vonaljegy és az is,hogy eltörölték a szakaszátszállójegyet.A másik az 230-ért megveszem a jegyet.Villamoson ugye nincs szakaszjegy ezért 1 megállóra is ugyanannyiba kerül az utazásom,mintha egyik végállomásról a másikra utaznék.Ez így nem túl jó :(

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#597) stangli válasza bdav (#590) üzenetére


stangli
senior tag

Én erre aszondanám, hogyha valkait elkapnak bérlet és jegy nélkül akkor minimum 10e-től induljon a büntetés és ha nem fizeti vissza 30 napon belül akkor 100%-os büntető kamat terhelje az illetőt... 50-100e ft elérése után kiadni/eladni behajtó cégnek oszt a behajtó megszaratja a sok kis keménynek képzelő bliccelőt ;]

(#598) lajafix válasza #51736960 (#588) üzenetére


lajafix
addikt

nem érdekel, hogy mi volt. Ha meg tudod venni - és diákként meg tudtad, most meg eljutsz SA-ba is - akkor vedd meg.

Az is érdekes, hogy több magán társasággal képzeled el a tömegközlekedést, azt tudnám, hogy Európában miért nem ezt csinálják? :)

az is hiteltelen, hogy te itt magadról állítod, hogy voltál. Több forrásból hallottam ugyanazt, javaslom a szemedet mosd ki az egyik dél afrikai fekete gettóban és Durbant ne vedd jónak ahol a helyzet ua rossz mint más SA helyeken: [link] [link]

Te ott éltél egyébként, vagy napozni mentél télen?




Rock'n Roll

(#599) deniro2


deniro2
senior tag

Azért arra kiváncsi lennék, kinek van a birtokában statisztika azzal kapcsolatban, hogy:
1. milyen arányban és milyen irányban válozott, ha változott a legutóbbi áremelés óta a bérleteladások száma
2. mekkora az aránya a valóságban azoknak, akik nem engedhetik meg maguknak (és/vagy családjuknak) a bérletet.

Továbbá megkérném azokat, akiknek bármilyen nem jogtiszta szoftver figyel a gépén, akár 1x is felszállt/bement bárhova jegy nélkűl, akinek soha nem volt saját vállalkozása és alkalmazottként fogalma sincs az adóterhekről és kijátszásukról, akinek van/volt vállalkozása és csak 1x is számla nélkűl végzett el bármilyen munkát, aki szürkén/feketén dolgozik, aki nem fizetett be parkoló bírságot, aki önkormányzati lakást vett/eladott, etc., etc., hogy ne moralizáljon bkv ügyben sem. Kösz.

[Szerkesztve]

(#600) lajafix válasza Integra (#594) üzenetére


lajafix
addikt

nem mindenki tudja kitermelni a minimál léthez (nem minimálbér, mert az ez alatt van) tartozó 70% elvonást...

Rock'n Roll

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  BKV topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.