Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Oliverda válasza dezz (#11189) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos lesznek, csak nem első körben, akárcsak az FM1 esetében. Okos döntés lenne, mivel így az első tesztsorozatban az jönne ki, hogy fogyasztásban is pariban vannak a közvetlen konkurens Intel megoldásokkal.

Abu85: Ez a slide nem kamu. :)

stratova: Az egyelőre nem fontos, csak Abu kissé szereti túlértékelni. Majd amikor fontos lesz, még a karórád procija is támogatni fogja. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11202) #24650752 válasza Abu85 (#11199) üzenetére


#24650752
törölt tag

Szintén ezt tartom a legvalószínűbbnek. De a Trinity-nek nem lehetett volna FM1+-t adni? Vagy úgy vélték AMD-nél, jobb előbb váltani a bevezetés után, hiszen a Kaveri lesz egy nagyobb ugrás, a Llano java része meg úgyis megy mobilpiacra?

(#11203) stratova válasza korcsi (#11188) üzenetére


stratova
veterán

Amd-v = intel vt-x
iommu(v2) = intel vt-d

Oliverda: Karórában megleszek nélküle de asztali/noti apuban jó néven venném. Nem tettem még le az egyy gép több beviteli eszköz és op.rendszer koncepcióról.

(#11204) lee56 válasza #24650752 (#11202) üzenetére


lee56
őstag

De talán lehetett volna, ha mondjuk nem változik meg radikálisan a CPU architektúra..

No Comment

(#11205) dezz válasza Abu85 (#11192) üzenetére


dezz
nagyúr

Végül is talán mindegy is, mert igen kevesen veszik az LGA2011-eseket, még nyugaton is.

Nos, most már nagyon ideje lenne, hogy legalább egy normális N-Body szimuláció legyen, GPU alapon persze...

A frustumot mire használják? (A jelentését tudom.)

(#11198) Csol-T: A Llano és a Trinity között jóval nagyobb a változások voltak az architektúrában, mint a Trinity és a Kaveri között. Ráadásul az AMD, ha egy mód van rá, nem szereti magára haragítani a vásárlókat. Legalább is nem tanácsos neki.

[ Szerkesztve ]

(#11206) korcsi


korcsi
veterán

AMD's Steamroller Detailed: 3rd Generation Bulldozer Core

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11207) TESCO-Zsömle válasza korcsi (#11206) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már alig várom, hogy a Kaveri-ről jöjjön hasonló elemzés. Kíváncsi vagyok miként épül majd bele a Steamroller magba a GCN.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11208) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#11207) üzenetére


Oliverda
félisten

Sehogy. Az még elég messze van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11209) Valdez válasza Oliverda (#11208) üzenetére


Valdez
őstag

??? Én is úgy tudom, hogy jövőre jön a kaveri, ami steamroller + gcn. Eddig minden info erről szólt. Vicces lenne, ha jövőre is még a vliwet pakolnák mellé.

(#11210) Oliverda válasza Valdez (#11209) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, csak itt most nem erről van szó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11211) Valdez válasza Oliverda (#11210) üzenetére


Valdez
őstag

Hát?

(#11212) Oliverda válasza Valdez (#11211) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

A Steamroller magba nem kerül még be a GCN.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11213) Valdez válasza Oliverda (#11212) üzenetére


Valdez
őstag

Olvastam én is természetesen, de mit ért azon hogy a magba kerül a gcn? Azt hittem úgy érti, hogy mag mellé.

(#11214) Oliverda válasza Valdez (#11213) üzenetére


Oliverda
félisten

Kisebb fogalomzavar áll fenn. Szerintem kevered a magot, a lapkát, valamit azok kódnevét a végleges termékekekével.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11215) Valdez válasza Oliverda (#11214) üzenetére


Valdez
őstag

Lehet. Eddig én úgy tudtam, hogy kaveri = steamroller + gcn egy lapkában.
Aztán akkor ezekszerint mégsem így van? :F

(#11216) dezz válasza Oliverda (#11212) üzenetére


dezz
nagyúr

Már csak azért sem, mert a Steamroller a CPU magok mikroarchitektúrájának a kódneve. :)

De egyébként én is úgy tudom, hogy a Kaveribe már GCN kerül. (Ellentétben azzal, hogy egyesek már a Trinityt is azzal várták.)

Vagy ha úgy érted, hogy ott még nem kerül az eredeti FPU helyére (is) pár GCN-es blokk...

[ Szerkesztve ]

(#11217) stratova válasza dezz (#11216) üzenetére


stratova
veterán

Szinte biztosan ez utóbbira célzott.

Amúgy HSA roadmap alapján:
2011 Llano (Husky arch. CPU mag), 2012 Trinity (Piledriver arch. CPU mag), 2013 Kaveri (Steamroller arch. CPU mag), 2014 ??? (Excavator arch. CPU mag)?

Tán még egy esetleges Excavator architektúrára épülő APU is eléggé homályos ahhoz, hogy ilyen tulajdonsággal fel lehessen ruházni. Kis kifejtés:

6. GPU compute context switch and GPU graphics pre-emption: GPU tasks can be context switched, making the GPU in the APU a multi-tasker. Context switching means faster application, graphics and compute interoperation. Users get a snappier, more interactive experience. As UI's are becoming increasing more touch focused, it is critical for applications trying to respond to touch input to get access to the GPU with the lowest latency possible to give users immediate feedback on their interactions. With context switching and pre-emption, time criticality is added to the tasks assigned to the processors. Direct access to the hardware for multi-users or multiple applications are either prioritized or equalized.

[ Szerkesztve ]

(#11218) Oliverda válasza dezz (#11216) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy, mivel TESCO-Zsömle egészen pontosan azt írta, hogy "miként épül majd bele a Steamroller magba a GCN". Na abba még sehogy.

Mag =/= lapka, de szerintem ezzel tisztában vagy.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11219) TESCO-Zsömle válasza Valdez (#11213) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tiszta vizet a pohárba: Én arra leszek kíváncsi mikor az aktuális Buldózer architektúra lebegőpontos egységeit szépen leváltják a CGN architektúra CU magjai. Nem mellé kerül, mint a VLIW, hanem bele. Egyes részegységek kiváltására.

Oliverda érti, mire gondoltam.

Oliverda: Akkor az majd csak a következő lépésnél fog megvalósulni? Az lesz a teljes integráció, most meg csak simán egymás mellé pakolják a cuccokat?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11220) lee56 válasza TESCO-Zsömle (#11219) üzenetére


lee56
őstag

Hát az tényleg érdekes lesz, mi fog abból kisülni, mert ugye most a Bulldozerek egyik gyengepontja a sok integerhez viszonyítva kevés FPU erő, ami talán nem is véletlen.. Már az APU-kkal a láthatáron tervezték, látszik. :)

Én is úgy emlékszem hogy egy magasabb integrációs szintről volt szó már a Steamrollerekkel kapcsolatban, de lehet csak Abu volt túl optimista megint? :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#11221) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#11220) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az már megjelenéskor tiszta sor volt, hogy a Bull és a GCN csak "alkatrészek" a jövő APU-jához. A Bull-on nagyon meglátszik, hogy hiányzik belőle valami.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11222) Valdez válasza TESCO-Zsömle (#11219) üzenetére


Valdez
őstag

Oké, így már világos, hát ez szerintem sem mostanában lesz még :)

(#11223) Abu85 válasza stratova (#11187) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az IOMMUv2 a rendszer szerves része. Azért rakták bele, hogy működjön, sehol sem lesz inaktív. A heterogén éra felé haladva ez fontos, mert a mostani integráció az lapkaszintű, vagyis a proci mellett ott van az IGP, de ettől a rendszermemóriából két külön szeletet látnak. Vagyis muszáj másolni az adatot az IGP és a CPU memóriája között. A Llano erre tartalmazott egy Onion buszt, amivel a GPU a CPU memóriájának egy kitűzött részét elérhette, de ez csak a memória egy része volt. A Trinity GPU-ja már elérheti az IOMMUv2-n keresztül a teljes CPU memóriát. Vagyis nem csak egy kis résszel lehet dolgozni. Esetleg a HSA I/O-val (szintén az IOMMUv2 teszi lehetővé, ami egy HSA MMU egység) az adattárolóról is tölthet be közvetlenül adatot a GPU a saját memóriájába. Persze ez még mindig körülményes, hiszen a CPU és a GPU csak egy nem cache-selt memóriarészben oszthat meg közös adatokat. A Kaveri ezt oldja meg, mivel a CPU és a GPU teljesen koherens memóriát oszt majd meg egymással, és közös lesz a címtér. Ezzel lényegében végleg ki lesz ütve a data copy problémája, és tényleg rendszerszintű integrációról lehet beszélni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11224) stratova válasza Abu85 (#11223) üzenetére


stratova
veterán

Integráció szintjén erre azt mondom OK - és köszönöm a tájékoztatást.
De ami engem igazán érdekelne, az a iommu elérhetősége/feltételei és felhasználhatósága Virtualizációban Trinity és Kaveri esetében.
Régen ehhez kellett egy Athlon II / Phenom II CPU és megfelelő északi híd. Kaveri/Trinity esetébe utóbbi okafogyottá válik és eleve elérhető bekapcsolható biosban az iommu(v_2)?
Eléggé szűk kört érinthet pláne ezzel az APU-val, de egy tervezem több felhasználó számára egyidejűleg elérhető konfig összerakását, sőt rokonságban épp a héten merült fel ugyanez a kérdés.
Akár Win akár Linux alatt kerülne kivitelezésre mindkét esetben fontos lenne a megfelelő HW-kihasználásért.
A leginkább erőforrásigényes alkalmazás AutoCAD 2006 LT (2D) és AxisVM 8. Jelenleg A64-3800+ X2 szolgál e feladatkörben (igen sovány 1 GB RAM-mal).

[ Szerkesztve ]

(#11225) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ma láttam 2db a8 4500m gépet 500euro és egy dvga- val (7670)700 euro-ért, nem tudom mennyire versenyképes árak?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11226) Oliverda válasza kisza25 (#11225) üzenetére


Oliverda
félisten

goto: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11227) kisza25 válasza Oliverda (#11226) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi ezt valahogy nem vettem észre :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#11228) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vajon hogy áll majd CPU-erőt tekintve a jövő évi kaveri a Haswell i5-ösökkel szemben? A Kaveri kap némi csíkszélcsökkentést, bőséges optimalizálást, +2 magot, ez vajon elég lesz a kb 40-50%-os lemaradás ledolgozásához? (mobil sandy és ivy procikat hasonlítgattam az aktuális a10-4600m-hez)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11231) dezz válasza t72killer (#11228) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem tudom, mihez képest van a 40-50%, mindenesetre a most jövő Piledriver némileg magasabb órajel mellett 5-10% IPC javulást hoz, a Kaveriben lévő Steamroller pedig ki tudja, mennyivel magasabb órajel mellett elvileg 30% IPC javulást (többszálas feldolgozás esetén). Szerintem nem rosszak az esélyei...

(#11232) stratova válasza t72killer (#11228) üzenetére


stratova
veterán

Pontos teljesítményadatokkal biztosan nem lehet még kalkulálni az idei hot chips-en előkerült pár dia ami a CPU-t érő változásokat taglalja. Viszont a CPU marad a Trinity-nél megszokott 2 modulos. A 32 -> 28 nm váltást "helykihasználásban" főleg a GPU-részre fordítják (bár az alkalmazott memória még nem ismert, a felépítése nagyban hasonlít a HD 7750-re).

(#11233) t72killer válasza dezz (#11231) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A10-4600M-et hasonlítottam tipikus 2.6GHz-es Sandy vagy Ivy i5-ös procikhoz és kb fele olyan erős a cpu-tesztekben, mint az intel versenytársak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11234) Oliverda válasza stratova (#11232) üzenetére


Oliverda
félisten

A 32 -> 28 nm váltást "helykihasználásban" főleg a GPU-részre fordítják

Lehet, hogy le vagyok maradva, de erről pontosan mikor beszéltek?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11235) dezz válasza t72killer (#11233) üzenetére


dezz
nagyúr

Ott eleve van egy 13%-os órajeltöbblet. De eleve nem ildomos mobilt asztalihoz hasonlítani (ki tudja, mik vannak letiltva a mobilban a fogyasztás csökkentése érdekében).

A CPU tesztek alatt mit értesz, Everest teszteket? Nem sok közük a hétköznapi alkalmazásokban mutatot teljesítményhez. A Bulldozer/Piledriver amúgy is erősen más képet mutat egyszálas és többszálas teljesítményben.

(#11236) t72killer válasza dezz (#11235) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A notebookcheck tipikus tesztjeit értettem teszteredmények alatt, és a 2.6GHz-es i5-ök MOBILprocik voltak, amiket néztem. Van köztük egyszálas és többszálas teszt is (cinebench), mind azt mutatja, hogy az AMD-nek van egy kis ledolgoznivalója (szigorúan csak CPU-téren, az igp persze sokkal jobb az AMD-nél), amit remélem a következő generáció megtesz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11237) ftc


ftc
nagyúr

[link]

FM2-es APU árak

(#11238) atti_2010 válasza ftc (#11237) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kezd biztató lenni a dolog.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11239) kleinguru válasza atti_2010 (#11238) üzenetére


kleinguru
addikt

Határeset, mert 1$-->1€ számolva jelenlegi (~285) árfolyamon ~37600,- a legdrágább, amihez egy alaplap is kell:D

Bízunk benne, hogy ezek mennek majd megjelenés után picit lejjebb is:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11240) Oliverda válasza kleinguru (#11239) üzenetére


Oliverda
félisten

De miért kéne így számolni? Ez a konverzió már évek óta nem állja meg a helyét a processzoroknál (sem).

34K - $134.99

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11241) atti_2010 válasza kleinguru (#11239) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az ár nagyon is reális, természetesen egy frissen megjelenő termék mindig drágább mint az 1 éve piacon levő de a Llano is ilyesmi áron startolt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11242) ftc válasza kleinguru (#11239) üzenetére


ftc
nagyúr

Nézd egy i3 futkos ilyen áron...

Notebookban megtapasztaltam Llano-t...asztalira jön ez... S ha azt vesszük nem kell VGA máris spóroltál. Megfontolandó az FX6100 lecserélése.

(#11243) TESCO-Zsömle válasza Oliverda (#11240) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van itthon 1-2 olyan proci, aminél minden adót levonva és a gyári ajánlott árral számolva az jön ki, hogy a dollár 200Ft alatti árfolyamon áll...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11244) stratova válasza Oliverda (#11234) üzenetére


stratova
veterán

Nem mondták, de pár sajtóanyaguk erre enged következtetni:

Trinity 4 C, 6 CU (THE PROGRAMMER’S GUIDE TO A UNIVERSE OF POSSIBILITY 32-33. o.)
Kaveri 4 C, 8 CU (Appendix A 34. o.)

(#11245) Borokafa válasza ftc (#11242) üzenetére


Borokafa
őstag

Én már meg is szabadultam a Bulltól, várom a megjelenést..... :)

(#11246) Oliverda válasza stratova (#11244) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből szerintem elég bátor dolog ilyen konkrét következtetéseket levonni.

Borokafa: Ugye türelmes ember vagy?:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11247) Borokafa válasza Oliverda (#11246) üzenetére


Borokafa
őstag

Akinek két teneager lánya van.....hajaj :DDD
Addig elketyeg nálam egy kis intel konfig... :)

[ Szerkesztve ]

(#11248) atti_2010 válasza Borokafa (#11247) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Két lányod van, te sem vagy már mai csirke. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11249) stratova válasza Borokafa (#11247) üzenetére


stratova
veterán

Ez a körülmény már továbbfejlesztett ugrálókötélidegzetet feltételez :)

Oliverda: valóban nincs kőbe vésve, de ha Haswell a GPU-ra gyúr rá keményen, valószínűleg AMD is tartani akarja az itteni előnyét. Az is igaz, hogy a HD 7700-as sorozat a maga 123 nm2-es magméretével nem éppen nagy (ráadásul HD 7750-nél 2 CU ki is esik).

A lényeg, hogy épüljenek rá jó gépek. Ne csak olcsó húsba tuszkolja be utólag pár gyártó. Lásd Acer a Packard Bell-nél. S kapjanak csúcsmodellt a komolyabb gépek is (HP Probook 6475b még mindig csak A6-4400M-es Trinity-vel, míg ott a 4545s és a Pavilion A8-akkal; azonos TDP-vel).

[ Szerkesztve ]

(#11250) Oliverda válasza stratova (#11249) üzenetére


Oliverda
félisten

A Steamroller modulok mérete biztosan nőni fog, így korántsem biztos, hogy számottevően változni fognak az arányok. Egyelőre nem is lenne túl logikus csökkenteni az x86-os rész területét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.