Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) bozont válasza Lazarus911 (#10348) üzenetére


bozont
veterán

Most minek letesztelni minden egyes OC kártyát (főleg hogy többnyire minimális az órajelemelés) mikor az alap kártya tesztjében általában tuningolva is futtatnak tesztet azzal? Abból szerintem simán ki lehet következtetni hogy mit is tud az az OC pluszban.

"írtam hogy kifejezetten bf3-al fogok játsazni.. Erre írnak egy 6950-est"

Miért mi a baj vele? Én egy 5830-as radeonon próbáltam ki a bétát és nagyon jól futott azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#10352) Lazarus911 válasza bozont (#10351) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

minek az erősebb kari? mert akkor se akarom hogy beszaggasson ha egyszerre 64 embert látok.. ja.. csak 63-at..

(#10353) Lazarus911 válasza FireKeeper (#10349) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

jah.. tehát én vagyok a hülye ellenpélda aki ha költ 250 ezret alaplapra, vga-ra ramra és procira, és ráadásul szeretné a pénzén a legjobbat venni akkor rohadjak meg.. menjen rajta aztán jólvan..

(#10354) FireKeeper válasza Lazarus911 (#10353) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondam én ilyen, hogy rohadjál meg? ne túrázd fel magad meg engem se.
dehogy vagy hülye, viszont az átlag vásárló nem úgy gondolkozik, mint te. csak gondolj bele, hányan vesznek TESCO-s, meg Media Markt-os PC-t, pedig azok aztán a számítógépgyártás hulladékai.
egyébként is, az átlag vásárló 10 év alatt nem költ ennyit PC-re, neki elég a 70ezres gép is, meg évente max ráfordít egy tizest (de ezzel már szerintem sokat mondtam).

#10355: ilyen ez a popszakma.
abban pedig látatlanban biztos vagyok, hogy a Ph!-s cikk minőségével nem lesz panasz.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10355) Lazarus911 válasza FireKeeper (#10354) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

akkor a magamfajta hol kap értelmes segítséget? A külföldi tesztek is érdekesek.. egyiknél az egyik, másiknál a másik a jobb:-D

(#10356) Crytek válasza Abu85 (#10350) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos játékokban nem igen jön ki még a 8 szálas téma.Majd pár év múlva de addig a bulldozer sehol sem lesz már.

Next PC Upgrade: 2022

(#10357) Jack@l válasza Lazarus911 (#10348) üzenetére


Jack@l
veterán

Keresd vissz az fx-es topicban volt két beírásom jó linkekkel, hogy skálázódnak a procikkal a videokártyák BF3-ra meg Crysis2-re is, nem kell túllihegni a dolgot, 3 gyors mag kihajt egy gtx580-at is elég rendesen, több mag meg +1-2 fps-t jelent. Régebbi játékoknál ez még inkább így van.
Sáját szaros 2 magos core2 met már irtam, 40-50 fps high-on bf3 metro pályán a ligetben.(magyarul csont vga limites a lelkem)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10358) Jack@l válasza Lazarus911 (#10355) üzenetére


Jack@l
veterán

Na, csakhogy nehogy belebetegedj :)
[http://h4.abload.de/img/battlefield-3-beta-gpu5p0n.png]
Nagyonis jól irták a 6950-et, főleg ha 6970-esíthető :D

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10359) frescho válasza Jack@l (#10357) üzenetére


frescho
addikt

Az fps elegge tud csalni, mert egy atlag erteket ad vissza. Sokkal pontosabb, hogy a kopek kozott mekkora a kesleltetes es annak mekkora az ingadozasa. A Bull abban jo lehet, hogy ugyan a kesleltetes nem a legalacsonyabb, de az ingadozas az igen, mert mindig van egy mag, ami eppen nincs leterhelve.

https://frescho.hu

(#10360) Jack@l válasza frescho (#10359) üzenetére


Jack@l
veterán

Nekem bőven elég a másodpercre átlagolt fps, nem ingadozik az annyit, ha meg igen, észreveszed :)
A késleltetésingadozásnak más területen van sokkal nagyobb jelentősége, amúgy a triple buffer pont ezt hidalja át, amit meg nem azal meg egyik proci se tud mit kezdeni, mert virtuális memória irkálás vagy maptöltés vagy bármi egyéb felelős inkább a nagyobb ingadozásért.
De sejtem mit szeretnél mondani, inkább a minFPS-re van jó hatással egy erősebb proci.(amúgy nem ment nagyon 35 alá nálam sehol)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10361) Lazarus911 válasza Jack@l (#10358) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

én éppen az ati és nvidia viszonyára gondoltam.. a gtx 570 tiwnforz ocII az msi-től elég jó eredményeket kapott atival szemben, és ugyan annyiba kerül.. Igazából a két márka különbsége izgat, nem márkán belüli szintkülönbségek.. Ati vagy nvidia.. tehát a kérdés:-D

(#10362) frescho válasza Jack@l (#10360) üzenetére


frescho
addikt

Alacsony fps-nel a triple buffer kesleltetese hatranyos. Na meg hiaba buffereled, ha van egy mondjuk 150ms-os kihagyas. Siman lehet, hogy az fps 30 felett van, de neha mikro akad, ami egy multiban nem igazan jon jol.

https://frescho.hu

(#10363) Jack@l válasza frescho (#10362) üzenetére


Jack@l
veterán

Hát nemtom, de 6-7 fps-el senki sem szeret játszani... :D

@Lazarus911: Mind2 elég jó választás, ha van r keret vedd a szimpibbet, bár a 2 giga vram elég jöhet a közeljövőben, vagy akár crysis2-nél is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10364) frescho válasza Jack@l (#10363) üzenetére


frescho
addikt

A ket kocka kozotti kesleltetes nem szamithato kozvetlenul at fps-re, mert az fps a kesleltetesek atlaga. Ha csak egy kiugro kesleltetes van, attol az atlag meg lehet jo. Marpedig az fps 1 masodpercre vetitett atlag.

Ezeknek a kiugro ertekenek az eltunteteseben johet jol a Bull felepitese. Pl. a virusellenorzonek, RSS vagy mail kliensnek van folos eroforras, ha valami idozitett doolog miatt csinalnanak valamit. Az igazsag az, hogy 4 mag felett mar nem nagy a kulonbseg, de kimutathato, X6-al legalabbis ki tudtam merni.

https://frescho.hu

(#10365) Jack@l válasza frescho (#10364) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem vitatkozok, de aki játszik, nem futtat a háttérben pár szerveralkalmazást, legalábbis gondolom :) Már leirtam, rendes körülmények közt nincs akkora ingadozás, ha van, akkor azt egyik proci se hidalja át, mert a frameket is egymás után számolja mindegyik. (magyarul nem számolsz se geometriát, se fizikát, mig a pályarész be nincs töltve, memóriából nem szeded elő a cuccot, hálón nem érkezik meg a szükséges adat)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10366) Lazarus911 válasza Jack@l (#10363) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

üdv! igen.. nvidiánál a ram méretét hiányolom.. Igaz nekem anno a 512es 4870essel semmi bajom nem volt a 1 gigással szemben..

(#10367) frescho válasza Jack@l (#10365) üzenetére


frescho
addikt

Egy szuz Windowsnal ez talan igaz, de a tobbsegnel van levelezo program, virus kergeto, automatikus frissites... Ezek egyike sem szerver program.

https://frescho.hu

(#10369) dezz


dezz
nagyúr

(#10370) atom87


atom87
aktív tag

(#10371) Oliverda válasza atom87 (#10370) üzenetére


Oliverda
félisten

Na ezt most miért pont ide?:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10372) Departed válasza Oliverda (#10371) üzenetére


Departed
őstag

Én örülök hogy ide, mert erről kapok értesítést, szóval egy ember miatt már megérte :)
Amúgy fontos infó, hogy elég drága kezdőár a 3 modulosnak... :(

(#10373) lee56 válasza Oliverda (#10371) üzenetére


lee56
őstag

Annyi AMD FX/Bulldozer hír és fórum van, az emberek már összezavarodnak :D

No Comment

(#10374) Oliverda válasza Departed (#10372) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg kapcsold be erre is.:)

lee56: Az lehet, de ez a topik már nem egy AMD FX/Bulldozer topik.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10375) lee56 válasza Oliverda (#10374) üzenetére


lee56
őstag

Na igen, de a Bulldozer mint uarch van itt OtthoN, és még jó darabig az lesz az alapja a következő AMD prociknak is (pile&trini), na és szerintem sokan vannak akiknek egyszerűen FX=Bulldozer :)

No Comment

(#10376) Departed válasza Oliverda (#10374) üzenetére


Departed
őstag

Megtörtént ;)
Mondjuk ott nem láttam ezt a linket, vagy egyéb új FX-árat, csak megy az OFFolás ezerrel.. :D

(#10377) Oliverda válasza lee56 (#10375) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján a Bulldozer név jövőre minden tekintetben megy a süllyesztőbe.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10378) Jack@l válasza Oliverda (#10377) üzenetére


Jack@l
veterán

Felhívnám a figyelmet arra az apróságra, hogy bár a grafikonon nagybetűkkel kiirták hogy performance increase, oldalt, amit az emberek ritkán néznek meg hirtelen, ott az igazság.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10379) lee56 válasza Jack@l (#10378) üzenetére


lee56
őstag

Már jó a link :)
Valamiről lemaradtam? Milyen igazság? Csak nem ami odaát van :)

@ Oli : De ez az alap, vagyis akkor ez volt :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10380) Gerisz válasza Oliverda (#10377) üzenetére


Gerisz
addikt

Akkor AM3+-os lapba nem érdemes "fektetni"?
Ezek szerint csak az egységesebb kinézet miatt veszek, mást figyelmen kívül hagyva.
Vagy megy még bele valami?

(#10381) Jack@l válasza lee56 (#10379) üzenetére


Jack@l
veterán

Performance per watt...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10382) lee56 válasza Gerisz (#10380) üzenetére


lee56
őstag

Ott a grafikonon 2012-nél látod a Piledrivert, annak még lesz AM3+ variánsa, én speciel amiatt vettem AM3+ lapot, bár akkor még csak sejteni lehetett, most már többé kevésbé biztos hogy kijön egy fejlesztett Bull erre a platformra.

@ Jack@l : Nem igazán értem min vagy meglepődve, általában azonos fogyasztás mellett még nagyobb teljesítményt kapsz egy finomított CPU-tól, ez erről szólt eddig is.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10383) Yutani válasza Gerisz (#10380) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha minden igaz, AM3+ alapba jön a Piledriver is. Könnyű vezető, pille drájver. Vagy mi.

#tarcsad

(#10384) lee56 válasza Yutani (#10383) üzenetére


lee56
őstag

Ejnye nincs még kicsit korán azt is leírni? Vagy a zambezi ennyire felpörgetett? :DDD
Azért kiváncsi leszek a Steamrollernél már mi lesz az aláírásod, lehet hogy addigra már két ökrös szekér, vagy 4lóerős lovaskocsi :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10385) Oliverda válasza Jack@l (#10378) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egy sakáli epic fail volt.:D

Yutani: Ugye ez csak egy rossz vicc akart lenni? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10386) Jack@l válasza Oliverda (#10385) üzenetére


Jack@l
veterán

Mért is személyeskedünk? Pont ilyen szutyok ábrával kampányolt az NV is a legutóbbi útitervében(csak ott még jobban elvolt dugva az apróbetűs rész), egyáltalán nem vicces amikor ilyen kis trükkökkel ****** át az embert.
Felmutathatott volna a bull is egy általános 10-15%-os gyorsulást a két éves phenomhoz képest, de legalább lesz miből a fogyasztási mutatókon javítani.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10387) Oliverda válasza Jack@l (#10386) üzenetére


Oliverda
félisten

Személyeskedtél volna? Én most nem vettem észre.

Azzal van a gond, hogy láthatóan nem tudod miből áll össze az a bizonyos performance per watt. Mindegy, hagyjuk. Majd szólj, ha sikerült értelmezni minden információt ami a slideon van. Momentán nincs energiám most ilyen szintű értetlenkedéseket olvasni. Sorry.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10388) dezz válasza Yutani (#10383) üzenetére


dezz
nagyúr

Talán, pille hajkurászó...!? :))
Szerinted a pile az a magyar pille angol megfelelője? :)

Pile driver = cölöpverő.

[ Szerkesztve ]

(#10389) Jack@l válasza Oliverda (#10387) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem is, mert te csináltad...
---
Én egyszerű ember vagyok, performance mondjuk legyen gflops, a watt meg legyen watt. :)
Bizonyára epic fail ez az elgondolás is, úgyhogy meghunyászkodok a sötétség árnyékában.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10390) lee56 válasza Jack@l (#10389) üzenetére


lee56
őstag

Semmi baj, de azért az egyszerűségnek is van határa, vagy legalábbis kéne lennie :))

No Comment

(#10391) lee56 válasza Jack@l (#10389) üzenetére


lee56
őstag

Amúgy szerintem csak félreértetted a grafikont, ha a performance per watt nő, az nem feltétlen jelenti hogy mind a kettő azonos ütemben azonos mértékben :D Tulajdonképpen a wattonkénti teljesítmény nő, el nem tudom képzelni hogy mi a bajod ezzel :)

No Comment

(#10392) Yutani válasza dezz (#10388) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oli és Dezz: It was just a joke. So please do not take it seriously. ;)

#tarcsad

(#10393) TESCO-Zsömle válasza Jack@l (#10389) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyszerű emberek ne akarjanak szakmai témákban megnyilvánulni.

Nekik ott a Máóniká sú (esetünkben, mint műfaji meghatározás), ha elő akarják adni magukat mások előtt...

Az is szerepel azon a szép slide-on, hogy High-Performance Core Roadmap.

Vagyis az adott magok évről évre 10-15%-os teljesítmény-növekedést produkálnak azonos fogyasztás mellett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10394) Jack@l válasza TESCO-Zsömle (#10393) üzenetére


Jack@l
veterán

Emlékszel az 5870-6870 szériaváltásra? Mi volt a fő mottó?
Elég kétértelmű az az ábra...
UI: mónikasóba nem vettek fel, túl sok fogam volt

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10395) dezz válasza Jack@l (#10389) üzenetére


dezz
nagyúr

És ezt hogy gondoltad? Teljesítményben ugyanazt tudják, de a végén már csak 65W-os lesz egy 8-magos és a "sötétzöldeket" célozzák majd meg vele? :)

(#10396) Jack@l válasza dezz (#10395) üzenetére


Jack@l
veterán

Feletted egyel a válasz, de majd visszatérünk rá jövő ősszel.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#10397) frescho


frescho
addikt

Atkonyveles masik topicbol: [link]

Oliverda: Ha olvastad, amit irtam, akkor lathattad, hogy egybegepnel, illetve mobil platformnal latom ertelmet a Llanonak. De nem tekintem megvaltonak az IGP-jet, mert messze nem annyira eros, mint a hypbol hinni lehet.

Mindezt kb. fel tucat Llano utan mondom, amikbol a laptopokat tiszta szivbol ajanlottam masnak, segitettem beszerezni...

Abu irt egy hosszu listat.

Abu: koszi a listat. Ez szinte mind kizarolag video, iletve kep feldolgozo program, amire Intel oldalon ott a Quick Sync. A csapasvonal egyelore elegge egysiku a flash gyorsitast es a WebGL-t leszamitva. Ez utobbi kettore gondoltam, mint elso fecskekre, de meg kevesek a nyarhoz. Az AMD-nek (ARM-nak) nagyon szuksege van arra, hogy a kulonbozo fejlesztok az APU moge rakjak a szoftvereket. Pl. johetnenek az openCL-es videoconf kliensek, hangvezerlo szoftverek...

https://frescho.hu

(#10398) Oliverda válasza frescho (#10397) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen hypera gondolsz? Az elégedett vásárlók véleményére?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10399) Abu85 válasza frescho (#10397) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyon szinte, mert sok más program is van közte. A QSV az egy fix-funkciós transzkódoló. Adott formátumú videók enkódolásánál és dekódolásánál nem képes többre. A programok között találhatsz HD felkonvertálót, ami DVD filmből csinál jobb, majdnem Blu-ray minőségűt. Erre a QSV nem alkalmas. Vagy ott az arcfelismerő, ami a képeket elemezve keresi meg a bevitt személyt. Vagy ott a vReveal videoszerkesztő, ami QSV-vel szintén lehetetlen feladat.
Ott van a ViVu. OpenCL-es videokonf kliens, és még több is.
Az OpenCL-es auralizációt az Intel kutatja. [link] - egyelőre még nincs belőle gyakorlati dolog, de ígéretes. Igazából implementálható, akár ma is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10400) dezz válasza Jack@l (#10394) üzenetére


dezz
nagyúr

Az egészen más téma. Sokan nem tudják, mi volt ott a háttérben. A 6000-es sorozat felső kategóriás chipjét eredetileg 32nm-re kezdték el tervezni, csakhogy azt később lemondta a TSMC, elég nagy kavarodást okozva ezzel. Állhattak neki áttervezni a chipet 40nm-re. A középkategóriás chipek viszont eredetileg is 40nm-re készültek, így azok addigra már készen álltak a bevetésre. Csakhogy, mivel nem célszerű a középkategóriával indítani egy új sorozatot, mit volt mit tenni, ezzel a chippel hozták ki a 68xx sorozatot... Bár az eredeti konfighoz képest némileg feltupírozva. Így a 67xx sorozat "el is maradt", illetve OEM vonalon ugyanazzal a Juniper chippel hozták ki, mint az 57xx. Aztán, amikor végre elkészült a csúcs chip is, abból lett a 69xx szária. Itt a mese vége, fuss el véle. :)

ps. és most már alvás! :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.