Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) Valdez


Valdez
őstag

Hát nem kapkodnak az AMD-nél az tuti... pedig úgy rémlik, mintha nem kicsit le lennének maradva, talán produkálni kellene már valamit :)

(#11102) atti_2010 válasza Valdez (#11101) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miről beszélsz? APU-ban hatalmasat vernek az Intelre és már ők is tudják hogy nem csak a CPU számít.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11103) Valdez válasza atti_2010 (#11102) üzenetére


Valdez
őstag

Sajnos nem sok olyan program van, ami kihasználja a gpu-t, procierőben meg hatalmas a lemaradásuk, csakúgy mint fogyasztás/teljesítményben.

(#11104) lee56 válasza TESCO-Zsömle (#11100) üzenetére


lee56
őstag

Erről tudsz valami linket?! Az előbb kerestem, de februári roadmapokkal akar megetetni a google :)

No Comment

(#11105) atti_2010 válasza Valdez (#11103) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez az Intel közleménye dehát ez csak egy vicc.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11106) Valdez válasza atti_2010 (#11105) üzenetére


Valdez
őstag

Mi?

(#11107) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#11104) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arról van szó.

Augusztus közepén, a Trinity további csúsztatását követően dőreség lenne azt feltételezni, hogy a Vishera "csak" az idei évre jön. Már azt se lehet biztosra venni, hogy egyáltalán megjelenik idén...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11108) Hisztogram válasza TESCO-Zsömle (#11107) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Elég nagy dőreségnek tűnik, hogy a raktárakban(?) fél évig "érlelik" a technológiát amikor a generációváltás ciklusa mindössze 1,5 év, de mit értek én ehhez, ugye?

Biztos jó okuk van rá: a cuccal vagy iszonyatos problémák vannak, vagy tényleg azt a pár tízezer, kikereskedőnél szomorkodó Janót akarják elpasszolni. Nem tudom, nem értek én ehhez.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11109) TESCO-Zsömle válasza Hisztogram (#11108) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Llano fogy, konkurencia nincs. Hova siessenek?

Biztos, hogy a Win8 startját várják, mivel a Trinity-t az használja majd ki legjobban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11110) lee56 válasza TESCO-Zsömle (#11109) üzenetére


lee56
őstag

Ebben mondjuk van valami.
Amúgy amit linkeltél roadmap is februári :) és a 2012-es részén is van Vishera, szóval ez nem perdöntő bizonyíték :)

No Comment

(#11111) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#11110) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem perdöntő bizonyíték arra, hogy a 2013-as roadmap-en szerepel? Szerintem de.

sz: Vagy linkeljem a korábbit, amin 2013-ban a Kaveri APU adja a legerősebb platformot a Vishera meg csak 2012-ben szerepel?

Sztem elég egyértelmű, hogy a Vishera végét áttolták 2013-ra... Az elejét meg még most is tolják... Ki tudja meddig...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11112) lee56 válasza TESCO-Zsömle (#11111) üzenetére


lee56
őstag

Az csak annyit jelent hogy abban a szegmensben nem lesz változás, vagyis marad a Vishera 2013-ban is a csúcs asztali fronton, ellenben az hogy ott van 2012-esen is, azt sugallja hogy még idén azért fel kéne bukkannia. :)

De kéne már valami hivatalos infó, nyár végén is a februári roadmapekből csemegézünk..

No Comment

(#11113) Hisztogram válasza TESCO-Zsömle (#11109) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Elsősorban a Trinity életszakaszára gondolok, ~áprilisban jelenik meg a Hashwell, ez azt jelenti hogy a Vishera nagyjából az intel köv. generációs processzorát mennyivel előzi meg? 2-3-4 hónappal?

Jó ez nekik? Nem jó? Szerintem nagyon nem, mert a Vishera a perfomance kategóriában indul, ahol az Intel eleve erősebbnek tűnik egy jottányival, de persze tévedhetek.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11114) lee56 válasza Hisztogram (#11113) üzenetére


lee56
őstag

Látszik most már mindkét vállalat az APU-kra koncentrál fejlesztésben (az FX-ek, mint utolsó mohikánok CPU fronton, háttérbeszorulnak fokozatosan (nem véletlen nyilatkozták valamikor év elején hogy ebben a szegmensben már nem fognak intellel versenyezni))

Az APU-knál pedig AMD a grafikai erőt tartja nyerőbbnek, de azért növeli majd a proc teljesítményt is, míg intel pont ott van lemaradva, amiben a kis konkurens jobb :) Lehet hogy fúzionálniuk kéne, akkor lenne csak fasza APU :D

No Comment

(#11115) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#11107) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vishera lényegtelen az AMD termékskálája és tervei szempontjából. Szóval az bőven megjelenhet idén. Jövőre úgy sem lesz frissítése. Sőt eléggé világos, hogy az AMD már csak 2-4 utas szerverekbe csinál majd processzort. Minden más piacra APU lesz.
Szóval a Visherával tök lényegtelen a partnerek helyzetét figyelni. Ki kell adni, ha kész, és gyártani úgy másfél évig, aztán annyi neki és vége.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11116) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#11112) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát pont ezaz. A korábbi diákon a Vishera nem szerepelt sehol 2013-ban! Idén februárban tűnt ott fel.

(#11113) Hisztogram: A Hashwell elsősorban APU lesz. Nem a Vishera lesz az ellenfele, hanem a Kaveri.

A Vishera a "tuljuk ki az AM3+ élettartamát még 1-2 évvel" kategóriában indul. Hivatalosan a Piledriver alapu CPU a Trinity-vel együtt FM2-be jött volna, az AM3+ meg szépen véget ért volna a nem túl sikeres Bulldózerrel...

(#11115) Abu85: Ezt mondom én is... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11117) Abu85 válasza Hisztogram (#11113) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Trinity életszakasza független a HEDT platformtól. Az egy átfogóbb termék, mert nem csak desktop. Elég sok szegmenst céloz meg vele az AMD. A mobilt, a beágyazott, a professzionális és az OEM/desktop piacot. Egyedül a dobozos nem jelent még meg, a többi már kapható. Dobozos lesz ősszel és kész a termékskála.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11118) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#11114) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet hogy fúzionálniuk kéne, akkor lenne csak fasza APU

És két autó árába kerülne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11119) lee56 válasza TESCO-Zsömle (#11118) üzenetére


lee56
őstag

Természetesen nem mondtam komolyan, lásd szmájli :D
Abu : Még lehet szerverekben is elterjed :)

No Comment

(#11120) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#11116) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Vishera helyett egy 10 magos CPU szerepelt. De azt leváltotta a Vishera. Az új vezetőség pedig úgy döntött, hogy kivégzik a desktopon a processzorokat, és az APU-k mellett jelentősen erősítik a fejlesztői kapcsolatokat. A programokkal eddig sem volt gond. A Gaming Evilvedet kellett erősíteni, mert a HEDT platformokat főleg játékosok veszik. Ezért szerződött az AMD komoly pénzekkel a Codemasters, a SEGA és az EIDOS/SQUARE ENIX kiadókhoz. Minden játék, ami ezeken a kiadókon keresztül megy, arra az AMD jogot kap, hogy extrákkal ellássa, és reklámozza a Gaming Evolveden belül, illetve ugye ez kölcsönös. Most a gamesconon is nagy a puszilkodás, mert az AMD, a Club3D és a SQUARE ENIX közös standon van, és a Sleeping Dogs mellett lehet játszani az új Hitmant és az új Tomb Raidert (utóbbiakat csak korlátozva, mert nincsenek kész). A Nixxes (ők felelnek a EIDOS/SQUARE ENIX játékok PC-s portjaiért) sem véletlen tartott előadást az AFDS-en, hogy mennyi mindent át lehet rakni az APU IGP-jére egy játékban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11121) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Jó, de a Vishera csak ilyen melléktermék volta nem magyarázat ara hogy miért nincs megjelenés, a pici profit is profit. Nincs elég legyártva, nincs kész?

A Trinity Boxed visszatartásával is ugyanaz a probléma, ha a nyakára küldik a Kaveri cpukat akkor az fog a eladatlan maradni.

Tud valaki mutatni egy CPU/APU sales disribution between platforms chartot, lehetleg 2012-ből?

edit: mondjuk én már azt sem értettem, hogy miért nem egy south islandos chip került a trinitybe, de mind1.

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11122) Abu85 válasza Hisztogram (#11121) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Trinity boxed azért van visszatartva, mert nincs elég lapka. Most az semmivel sem jobb, hogy bejelentik, és mindenhol out of stock van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11123) Hisztogram válasza Abu85 (#11122) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Ez tuti vagy spekuláció? Nem kötözködésből firtatom.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11124) dezz válasza Hisztogram (#11123) üzenetére


dezz
nagyúr

Az OEM-ek már kapják.

(#11125) Abu85 válasza Hisztogram (#11123) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van a pletyka, hogy dizájnprobléma van, de ott van az OEM-eknél ugyanaz, amit dobozolni fognak. És működik. Nem lesznek más specifikációjú termékek. Ugyanazt kapod majd dobozban ősszel, amit most az OEM gépekbe raknak. Egyszerűen nincs elég termék mindenkit kiszolgálni, és ilyenkor jellemző, hogy a retail húzza a legrövidebbet. A miérteket ne kérdezd. Nyilván a mobil és a profi piacot értem. Az OEM-ek valószínűleg azért vannak előrébb, mert náluk gyorsabban elmennek a Llano APU-k.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11126) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#11125) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt meg tudod mondani, hogy a legnagyobb és legkisebb APU milyen MSRP-t kap(ott)?

És mikor kezdenek már jönni az alaplapok?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11127) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#11126) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj ezekkel az OEM-ekkel, hogy nagy a rendelési tétel, így általában egyéni ár van.
Az alaplapok szerintem a Trinityvel párhuzamosan jönnek ősszel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11128) BlueAthlon válasza Abu85 (#11127) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

És hogy van az, hogy ha az OEM-ek felé már dől a Trinity és forgalmazzák a rá épülő gépeiket, akkor egyetlen külföldi, magára valamit is adó hardverteszter oldal sem kuncsorgott még egy tesztgépért sem...??? Vagy nem kaptak ( ami azért vicces lenne )?..

Tomék voltak az egyetlenek?

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#11129) #24650752 válasza Abu85 (#11127) üzenetére


#24650752
törölt tag

Tehát őszig ti sem tudtok konkrét morzsákkat szórni minket alaplapok terén?
Annyira vártam nyárra az asztali Trinity-t, hogy inkább már a Kaverire vagyok ráfeküdve...

(#11130) Abu85 válasza BlueAthlon (#11128) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem, ha kérnek akkor kapnak. Tomék kértek és kaptak. De úgy gondolom, hogy a potenciális vásárlókat inkább a retail érdekli.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11131) BlueAthlon válasza Abu85 (#11130) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Ez még ok, de marketingszempontokból egész jól mutatna egy adott oldalon egy ilyen: " teljes körű Trinity teszt a hivatalos megjelenés előtt..."

Remélhetőleg egy 4,5 GHz-es CPU órajelet, 12x-es ram szorzó általi DDR3-2400-at ( ez lehetőleg az alaplap gyártók ne felejtsék ki ), és 1200 körüli IGP órajelet össze tud majd köhögni a A10 5800k...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#11132) Abu85 válasza BlueAthlon (#11131) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a cím nem lenne igaz. Az OEM már hivatalosan megjelent. De amúgy ja, elég jó nézettséget hozna, csak az OEM gépeket nem szeretik tesztelni, mert az le van ragasztva, egy csomó beállítást nem lehet csinálni, szóval nem véletlenül várnak az oldalak a retailra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11133) BlueAthlon válasza Abu85 (#11132) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Tény és való, hogy a tudatos vásárlóközönség által elolvasott első oldal a cikkből az "Overclockig results" lesz majdan, de addig is lehetne adni egy kis kenyeret és cirkuszt a tömegnek. De csak annyit, hogy éhesek legyenek továbbra is.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#11134) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Én már január óta tologatom az új gép építését a Trinitryre várva, ha tényleg október a legfrissebb céldátum akkor egyenek meszet, megvolt a chancuk.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11135) atti_2010 válasza Hisztogram (#11134) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aki Január óta vár az még kibírhat 1,5 -2 hónapot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11136) Hisztogram válasza atti_2010 (#11135) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

khm.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11137) Atti777


Atti777
senior tag

Lesz Sempron is

Részemről meguntam a várakozást, és beneveztem egy Llanora, azzal 1-1,5 évet biztosan kihúzok, de valószínűleg többet is

Путин, иди нахуй!

(#11138) atti_2010 válasza Hisztogram (#11136) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Amúgy én is várok, nem tetszik de ez van, nálam az egyik gép takarékos kell legyen az egész napi használat miatt, jobb alternatíva meg nincs.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11139) dezz válasza Valdez (#11103) üzenetére


dezz
nagyúr

"Sajnos nem sok olyan program van, ami kihasználja a gpu-t, procierőben meg hatalmas a lemaradásuk"

Csakhogy az utóbbiban az Intel is megakadt (a szilícium alapú technológia korlátai miatt), éppen ezért álltak rá ők is a GPGPU-s "mókára". Máskülönben esésnek indulnának a proci (APU) eladások, ami az Intelnek is fájna. Jobban, mint hogy az AMD 1-2%-kal növeli a piaci részesedését. És éppen ezért most már az Intel sem akadályozza, hanem éppen hogy elősegíti a GPGPU-s felhasználás terjedését.

Mindeközben egyre egyszerűbbé is válik a GPU számítási teljesítményének általános célú felhasználása, így egyre több fejlesztő áll rá a "témára". Nem beszélve arról, hogy a "korán kelés" versenyelőnyt jelent a konkurens fejlesztőkkel szemben.

(#11140) whiteman0524 válasza dezz (#11139) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

így van

(#11141) matepalfi


matepalfi
aktív tag

kivancsi vagyok ra hogy mennyi lesz az aruk a trinytiknek.
meg persze arra is hogy az igp-k mennyire lesznek erosek.
:)

(#11142) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Sok mindent nem lehet csinálni, mint hümmögni a lassan szivárgó híreken. Illetve de: HSA. Mi is z Heterogenous System Architecture, ami az egykori Fusion hmm architektúrát hivatott kiterjeszteni a többi partner felé?

A Heterogenous Computing nem más, mint különböző rendszerek összekapcsolása egy átfogó/szuper/arch számítógéppé oly módon hogy ezen rendszerek az új számítási rendszer számítási egységeivé válnak mindezt egy low level architecture igénybevételével.

A terület ezidáig a NASA, a CERN, az FBI és hasonlók által üzemeltetett szuperszámítógépek kontextusában létezett.

Alapvetően két hozzáállást különböztethetünk meg, az egyik az atomizáció folyamata, amely során sok sok ugyanolyan rendszert kapcsolnak össze, lásd az USAAF 1713 PS3 konzolból épített szuperszámítógépe, a másik pedig a heterogén programozás.

A Heterogén programozás lényegében arról szól, hogy a programozónak nem kell foglalkoznia az egyes számító egységek (mi esetünkben GPU/CPU magok) belső szerkezetével.

Ezt a különböző weblapokról halászta össze, biztos hogy tele van hibával, de nem is baj, hiszen vitaindítónak szántam.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#11143) dezz válasza Hisztogram (#11142) üzenetére


dezz
nagyúr

Nos, szép kis összeollózás... :)

"mindezt egy low level architecture igénybevételével."

Olyan nincs, hogy valahol ne legyen valamilyen low level architecture. :) Itt a lényeg a szabványoson van, és persze nem az egész architektúra az, hanem csak a felső rétege. Azaz, lényegében egy szabványos HW interface-ről beszélhetünk. (Persze nem árt, ha azt hatékonyan ki tudja szolgálni a HW többi része.)

A PS3 is heterogén: a Cell proci a normál CPU magok mellett vektorfeldolgozó magokat is tartalmazott. (A sok PS3-ból vagy más gépből álló rendszereket clustereknek nevezzük.)

Nem az a legfőbb lényeg, hogy ne kelljen vele foglalkoznia (valamennyire azért figyelembe kell vennie, hogy a GPU más, mint a CPU), hanem hogy a kettő nincs annyira szétválasztva (programozási szinten sem), mint korábban volt. Mindkettő könnyedén hozzáférhet az adatokhoz, stb.

Abu egyébként már többször kifejtette, miről van szó, cikkekben és a fórumban is.

(#11145) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Most olvasgatom éppen az F2A85-M PRO kézikönyvét.

- Benne vannak a biosban a 10,66 ( 2133 Mhz ) és 12-es (2400 Mhz ) memória-szorzók is.
- Van NB freq változtatási lehetőség is.. ( nagyon helyes, Asus FM1 lapjaiból ezt hiányoltam éppenséggel, Llano NB-je 1100 fölött nem nagyon akar rendesen menni ).

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#11146) dezz válasza BlueAthlon (#11145) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak miért pont franciát töltöttek fel először? :P

(#11147) BlueAthlon válasza dezz (#11146) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Asus szokása, hogy hivatalos megjelenés előtt már elkezdi felrakosgatni a megjelenő termékeihez kapcsolódó letöltéseket (lehet, hogy marketing mézesmadzag van a háttérben, de elképzelhető, hogy jóval prózaibb az ok). Mire hivatalosan is megjelenik, ott lesz minden.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#11148) dezz válasza BlueAthlon (#11147) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyilván - csak nem valószínű, hogy a francia változat készült el legelőször. Hanem azért pont ezt tették fel, hogy tessék, szemezgessetek csak, ha annyira kíváncsiak vagytok. :)

(#11149) Atti777


Atti777
senior tag

Lesz business-class Trinity is?

Mondjuk a specifikáció megegyezik a "normál" változattal, szóval nem tudom mitől business-class :F

Путин, иди нахуй!

(#11150) FireKeeper válasza Atti777 (#11149) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gondolom a supoort lesz más mögötte.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.