Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) stratova válasza gyiku (#10849) üzenetére


stratova
veterán

Vishera eleve a harmadik-negyedik negyedévre volt "beharangozva".

FireKeeper Szerintem a mostani termékpolitikában van némi ráció, mármint hogy AMD ennyire pörgeti (viszonylag gyorsan váltja) az APU-kat. Minél hamarabb akarnak versenyképes konkurenciát állítani Intelnek a tömegek számára (azoknak, akik nem tuningolják fejlesztgetik a gépüket, notebookjukat és ők a többség). ha minden igaz ca. egy évre Trinity megjelenésére esedékes Kaveri érkezte.

[ Szerkesztve ]

(#10852) lee56 válasza gyiku (#10849) üzenetére


lee56
őstag

Azért ne vedd magadra :D

Hát igen akkor valószínűleg azt is viszi magával a késés.. De reméljük nem túl sokkal.

No Comment

(#10853) galocza válasza korcsi (#10847) üzenetére


galocza
aktív tag

...kár, hogy az asztaliak pihennek augusztusig. én nem biztos, hogy várok addig.

(#10854) gyiku válasza lee56 (#10852) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak annak nem esett le, akinek irtam :)

hüllő

(#10855) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Kis szivárgás Kínából:

AMD ULV A10-4655M: 2M/4C - 2 GHz, Radeon HD 7620G (384SP - 500 MHz), 17W TDP

A turbót nem tudjuk, és a TDP sincs megerősítve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10856) DeckardCain válasza Abu85 (#10855) üzenetére


DeckardCain
senior tag

HP Envy Sleekbok sneak premieres in Shanghai with AMD Trinity

Itt ezt írják:
Under the hood of the sample the we got to lay our hands on during Wednesday morning we found a AMD A-10-4655M APU which has 4 Piledriver cores working at 2,0 GHz, with a turbo frequency which probably is at 2,3 GHz. The graphics circuits is a integrated Radeon HD 7620G that comes with 384 Radeon cores and looks to have a clock frequency at 497 MHz. The AMD A10-4655M gets a TDP value of 25W, which means that it will be a part of of AMD's segment for ultrathin computers such as the HP sleekbook.

(#10857) Abu85 válasza DeckardCain (#10856) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szuper. Akkor meg van erősítve a turbó, és lehet 25 watt lesz végül. Legjobb, hogy mindenki mást ír. :) Mindegy a turbón és a watton kívül úgy néz ki, hogy közösek az adatok. Nagyjából körvonalazódik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10858) DeckardCain válasza Abu85 (#10857) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen. Csak haladjunk :) Remélem lesznek ezzel a procival 13.3as gépek is..

(#10859) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#10857) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt el tudod árulni, hogy várhatóan mikortól lesznek elérhetőek a boltokban a legerősebb Trinity-vel szerelt notebook-ok?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10860) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#10859) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Május vége ... június.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10861) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#10860) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm.

Árat nem merek kérdezni, mert az -gondolom- nagyon tág határok közt mozog.

Öregem gondolkodik noti vásárláson, de mondtam neki, hogy várja meg a Trinity-t, mert jó cucc lesz. Elsősorban multimédiára használná. Kártya és logikai játékokkal játszik, ami legdurvább esetben is indie kategóriát jelent.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10862) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#10861) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagyjából ez lesz:
Nyáron: Trinity mobil - Trinity ULV - Brazos 2.0 - Trinity asztali (kb. ilyen sorrendben)
Ősszel: Vishera asztali
Win 8 startra Hondo talbet

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10863) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#10862) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hmm...

Táblába melyik a legerősebb "vas", ami várható? Trinity ULV, Hondo, vagy lesz szted aki bevállal egy gyengébb mobil Trinity-t is?

Igazából ezt a kettőt nézegeti az öreg. Tablet és Noti.

sz: Ja, és szeretne Photoshop-olni is vele.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10864) Abu85 válasza TESCO-Zsömle (#10863) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hondo lesz a táblaplatform. Senki sem fog bevállalni Trinity-t táblába. Illetve lehet, hogy lesz olyan hülye valaki, de ez nem normális. Olyan lesz, mint a Razer Ivy Bridge-es gaming táblája. Kieset a CES-en a töltőcsati és 10 perc alatt vége volt a mókának.

Táblába pici platformdizájn kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10865) wsh13


wsh13
tag

Abuhoz lenne egy kérdésem, ha esetleg erre jár: az egyik topikba beírta egy emberke, hogy a Dell BIOS frissítés formájában elérhetővé teszi a Trinity APU-kat a Llano-s notijai esetében. Ez hogy lehetséges? Arról volt szó, hogy nem lehet. Egyáltalán ez igaz lehet?

(#10866) Oliverda válasza wsh13 (#10865) üzenetére


Oliverda
félisten

Előfordulhat, mivel a foglalat fizikai kialakítása nem változik, és ezért lesz FS1r2 a neve.

Például az AM3+ belső elnevezése AM3r2, és ott is működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10867) wsh13 válasza Oliverda (#10866) üzenetére


wsh13
tag

Akkor remélem, a Toshiba is követi a Dell példáját.:) Nagyon jó lenne, ha tényleg bele lehetne pattintani Trinity-t Llano-s notikba.

(#10869) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Az első fecske:
A10-4600M teszt

(#10870) lee56 válasza Hakuoro (#10869) üzenetére


lee56
őstag

Hú, ez nekem kínai, vagy talán koreai? :D

No Comment

(#10871) TESCO-Zsömle válasza lee56 (#10870) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem megy a kandzsí? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10872) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Google Translate a barátod!
Magyar :DDD Inkább hanyagoljuk...
3dmark 2006 1024x768

Vantage

CinebenchR10

[ Szerkesztve ]

(#10873) lee56 válasza Hakuoro (#10872) üzenetére


lee56
őstag

Szerintem is hagyjuk, nem a barátom :D , majd egy hozzánk közelebb álló nyelven is írnak róla, én legalábbis türelmes vagyok :)

"Az iparág már az AMD ötlete nincs probléma"

Azért egész jókat tud néha ez a translate meg kell hagyni :DDD

No Comment

(#10874) Hakuoro válasza lee56 (#10873) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Angolra se tökéletes... ;) De jó, hogy van!
A témához:
Az egyszálas Cinebench teszt szerint kicsit gyengébb "core-to-clock" mint a Bull. Azért az L3 hiánya miatt én még nem írnám le teljesen a Piledrivert.

[ Szerkesztve ]

(#10875) Oliverda válasza Hakuoro (#10874) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt pontosan mely eredményekből lehet látni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10876) Taragas válasza Oliverda (#10875) üzenetére


Taragas
aktív tag

Egy ilyen A-10-es notit elfogadnék... Nekem az tetszik, hogy nem csak grafikában, hanem összességében (persze ez magasabb órajel, de más architektúra, meg úgy is kategóriákat hasonlítunk össze, nem Hz-eket) jobb mint az előző generáció csúcs modellje. Azért amit beígértek tényleg hozták (50% grafika és 20% proci erő javulás), és ennek fejében (bár teszt gép volt), de képest volt alap felhasználáson nem nagyon megterhelve 6 óra üzemidőre (ez lehet nekem sok, mert az én notim 2 óránál többet sosem tudott fénykorában sem). Sztem mobil fronton ez egy jó termék ismét, csak jó lenne ha ezzel a procival lennének termékek normális ellátottsággal 1000 dollár alatt... :O

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#10877) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Egy japán teszt.
Azonos órajelen is összehasonlították a Llanoval és a Bulldozerrel!
Aida64 tesztek
CPU Queen& Photoworxx

Zlib

[ Szerkesztve ]

(#10878) atti_2010 válasza Hakuoro (#10877) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért látszik a teszteken hogy a Japánokat nem az Intel pénzeli.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10879) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

+/- pár százalék. :))

[ Szerkesztve ]

(#10880) dezz válasza Hakuoro (#10877) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem rossz az a +13% a CPU Zlib-ben...

A -21%-ot a PhotoWorxx-ben szerintem leginkább a L3 hiánya okozta, ami miatt sokat számíthat a ram órajele és/vagy késleltetése is. Azt hiszem, 1600-as ram volt mellette (11-11-12-es időzítésekkel).

De amúgy le van tojva a CPU... :) Inkább azt nézd meg, mennyivel jobb GPGPU telj./fogy.-ban...! (Az asztali változat simán teljesítményben is jobb lesz.) És nem mellesleg minőségi videótranszkódolásban.

(#10878) atti_2010: Ahhoz képest egy asztali IB-vel hasonlították.

(#10881) atti_2010 válasza dezz (#10880) üzenetére


atti_2010
nagyúr

(#10878) atti_2010: Ahhoz képest egy asztali IB-vel hasonlították.

Legalább nincsenek félméteres kék oszlopok amire vér István azt mondhassa "fényévekkel van lemaradva az AJMD".

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10882) dezz válasza atti_2010 (#10881) üzenetére


dezz
nagyúr

Hát, épp elég, hogy 3DMark és játéktesztekben kb. egál... Azt már nem biztos, hogy megnézik, hogy közben 1,5-2x annyit fogyaszt...

(#10883) Hisztogram válasza atti_2010 (#10881) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

ehh

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#10884) TESCO-Zsömle válasza Hisztogram (#10883) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a fájdalmas, hogy ez igaz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10885) El Kebir válasza dezz (#10882) üzenetére


El Kebir
őstag

azért szerintem a játéktesztekben is sokszor imátkozik az igp az ütemezőhöz a cpu időért... :D

majd az asztalival 4-5GHz-en jobb lesz a helyzet. :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#10886) borisz1994


borisz1994
csendes tag

Szerintetek hogy fog reagálni a Piledriver modul az órajel állítgatására? Ezt azért kérdezem mert ha a Resonant Clock Mesh (RCM) tényleg LC rezgőkörből áll akor nem fogja szeretni a tuningot.

(#10887) Oliverda válasza borisz1994 (#10886) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan miért ne szeretné a tuningot?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10888) borisz1994 válasza Oliverda (#10887) üzenetére


borisz1994
csendes tag

Mert az LC kör rezonancia frekvenciáját csak úgy lehet változtatni, ha legalább az egyik tag értékét megváltoztatjuk (amire nem sok eséjt látok). Ha pedig nem rezonanci frekvencián fog működni az LC kör akkor pedig nem lessz jó az órajel vezérlés. Kérlek javits ki ha valami butaságot írtam. De tényleg a Turbo Core hogyan működhet? :F

(#10889) Oliverda válasza borisz1994 (#10888) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebbe a részbe még egyelőre nem mélyedtem bele, de én biztos vagyok benne, hogy kitaláltak erre valami megoldást. Esetleg a magórajellel párhuzamosan változnak a további frekvenciák is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10890) JColee válasza borisz1994 (#10888) üzenetére


JColee
őstag

Fel szokták szorozni az órajelet. Most is ez van, gondolom a továbbiakban is az lesz.

(#10891) borisz1994 válasza JColee (#10890) üzenetére


borisz1994
csendes tag

De [ebben] a cikkben épp arról van szó, hogy ezt a felszorzott órajelet most másképp oszlatják el a processzorlapka területén (ebben van valahogyan szerepe az LC rezgőkörnek.)

(#10892) JColee válasza borisz1994 (#10891) üzenetére


JColee
őstag

Elég bulvár ez a cikk, ne ez alapján ítélj szerintem.

(#10893) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Trinity tesztjéből lehet esetleg arra következtetni, hogy a 4-8 magos Piledriver magos Vishera esetén milyen teljesítményre lehet számítani, mekkora lesz az ugrás a dozerhoz képest?

Gondolok itt arra, hogy a clock-to-clok teljesítménye az L3 nélküli Piledriver_v1-nek már nyilvános, mellé a fogyasztása is (bár itt az integrált GPU fogyasztását nyilván ki küszöbölni az egyenletből) ez alapján talán meg lehet viszonylag pontossan becsülni, hogy mire lehet számítani a piledriver_V2-től L3-al megtámogatva, GPU nélkül, performance desktop TDP kategórában szintén 32nm-en.
Ahogy néztem a piledriver V1 és V2 között nincsen egetrengető különbség (L3, dual channel vs Quad channel)

J.

(#10894) Oliverda válasza joysefke (#10893) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ahogy néztem a piledriver V1 és V2 között nincsen egetrengető különbség"

Amit anno leírtunk, az csak a nyilvánvaló publikus része a különbségeknek. Egyelőre nem lehet tudni, hogy pontosan miben fognak még eltérni.

Btw az L3 támogatása és a memóriacsatornák száma nem is nevezhető mikroarchitektúralis differenciának ebben az esetben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10895) dezz válasza borisz1994 (#10886) üzenetére


dezz
nagyúr

Bizonyára van valamekkora mértékű tűrés a rezonanciafrekvenciában. Vagy lehet, hogy van néhány az órajelutakra opcionálisan ráköthető kapacitás. Valami megoldásuk biztos van, hiszen a procik gyárilag sem csak egy adott frekin működnek (energiatakarékos mód - normál órajel, all-cores-on turbó órajel, one-core-only turbó órajel)...

(#10893) joysefke: Nem egyszerű, mert a Trinityben nincs L3, ami néha sokat számíthat, máskor meg szinte semmit. Ha picit visszaolvasol, volt itt egy teszt, amiben -21%-tól +13%-ig terjedt a skála. Valószínűsíthetően a -21% a L3 kontójára írható, szóval a Visheránál nem nagyon lesz negatív eredmény és esetleg a pozitív is nagyobb lehet adott esetben.

Egyébként ha az AGLU-k immár rászolgálnak a nevükre, az sokat számíthat. Ezen kívül sok hibát is javíthattak. (Bár inkább a V3-nál várható nagyobb változás.)

Valószínűsíthetően az órajeleket is feljebb tudják tornászni (mármint értelmes fogyasztás mellett).

A dual channel vs. quad channelt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#10896) dezz válasza dezz (#10895) üzenetére


dezz
nagyúr

(A V3-on a Steamrollert értettem.)

(#10897) vadcoca válasza dezz (#10895) üzenetére


vadcoca
tag

A rezonanciafrekvenciában nem hiszem, hogy tűrés lenne, mert pont ennek környékén romlik legmeredekebben a jósági tényező. Ezzel az egész megoldás lényegét vágnák agyon.
Viszont nincs két egyforma CPU, a "fix értékű" alkatrészeknek nagyon is van tűrése. Ezért gyanítom lesz egy szívlapátnyi varicap dióda, amelyek vezérlésével "menet közben" állítják az LC körök rezonanciafrekvenciáját. A több órajel-lépcső miatt amúgy is egy tartományt kell lefedni.
Az viszont jó kérdés, hogy a tartomány felső határát hol húzzák meg. Habár eddig eléggé tuningbarátak voltak, remélhetőleg megtartják ezt a jó szokásukat.

6x9 = 42

(#10898) Thrawn válasza borisz1994 (#10886) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kell feltételezésekbe bocsátkozni, ha le van írva, hogy működik a Resonant Clock Mesh.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10899) dezz válasza vadcoca (#10897) üzenetére


dezz
nagyúr

Azért egy ilyen LC kör nem annyira "precíz", mint egy kvarc, nem kell a frekinek a sokadik tizedesig pontosnak lennie. Pl. kapcsüzemű tápoknál (nem tudom, mennyi köze van egymáshoz a két dolognak, de gyanítom, van valamennyi, hiszen a lényeg a bevitt energia megtartása és minimális "utántöltéssel" az órajel "életben tartása") viszonylag tág határok között mozoghat az alkalmazott induktivitás és kapacitás is, adott frekihez, ill. fordítva is igaz.

(#10900) JColee válasza vadcoca (#10897) üzenetére


JColee
őstag

A kapacitás a clock mesh parazita kapacitása. Sajna sehol nem találom leírva, hogyan tudják az órajelet megváltoztatni. Abban sem vagyok biztos, hogy változtatni kell a rezonancia frekvencián.

Thrawn Szerintem ebből semmi érdekes nem derül ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.