Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Agamemnon válasza baalika (#100) üzenetére


Agamemnon
csendes tag

Helló!

ha a Virtu érdekel olvasd el ezt:

[link]

(#102) baalika válasza Agamemnon (#101) üzenetére


baalika
tag

Igen ezt olvastam a tom's hardware-en szerintem ez egy az egyben annak a fordítása

(#103) baalika válasza baalika (#99) üzenetére


baalika
tag

Az USB nem segített a gondon :(

Most azon gondolkozom, hogy lehet a beep egy kicsit kavarodva de a videókártyára utal.
Pedig a gép tökéletesen fut, a gpu tápja is jó helyen van, azóta meg is hajtottam és teljesen stabilan áll mint kamaszfiú Vadkati előtt. Úgyhogy az új proci memória alaplap szerintem nem hibás.

Megpróbálok majd lehúzni róla mindent de nem igazán értem miért nincs róla pontos bios beep code.

(#104) viperabácsi válasza baalika (#103) üzenetére


viperabácsi
addikt

hali énvelem válogattad össze a konfigod érdekelne mik a tapasztalataid acumorol?
Milyen videókártya ment bele?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#105) viperabácsi


viperabácsi
addikt

hali BioNiCMaN bocsi a zavarásért de érdekelne a te géped elindult-e már milyen?
neked is vannak különös sipolásaid mint baalikának vagy a tied hibátlanul teszi a dolgát?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#106) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#105) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem zavarsz. :N Ez nem sípol, teszi a dolgát. :D Hétfőn megjön a Corsair H100, aztán megrángatom kicsit, ha minden úgy jön össze, ahogy szeretném. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#107) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#106) üzenetére


viperabácsi
addikt

most készülök rendelni ugyan ezt a konfigot? Tied is i5 2500k?
Egyedül a ram választásban nem vagyok biztos de hajlok rá.Valóban ilyen kevés a gyári hűtője?

.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#108) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#107) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Igen, 2500k. A gyári hűtő meg leginkább hangos. :U A RAM-on én is sokat filóztam, aztán hip-hopp lement 17k-ra és azonnal megrendeltem (most meg megint nincs (legalábbis az ipon-nál)). :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#109) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#108) üzenetére


viperabácsi
addikt

Neked ez a ramod van pontosan[link]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#110) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#109) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem, nekem ez van.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#111) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#110) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kettő között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#112) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#111) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A késleltetés, CL8 - CL9.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#113) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#112) üzenetére


viperabácsi
addikt

de a cl8 jobb nem? árban pedig 20k a cl8
Ate remélhetőlegmi lapunkba jó-e cl8?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#114) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#113) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Jó bele CL8 és jobb is, mint a CL9.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#115) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#114) üzenetére


viperabácsi
addikt

a corsair h 100 tuti cuccnak tűnik, még nem tudtam dönteni hűtés ügyben igy egyenlőre gyári marad remélem nem sokáig.Te nem is néztél normál procihűtőket ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#116) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#115) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1.) Néztem, de amit vennék cirka 20k... :U Noctua NH-D14, TR Silver Arrow
2.) Meguntam ezeket a kilós dögöket... :D

Persze a legjobban egy nem túl drága A70, AC 13 Pro, Alpenföhn, vagy valami hasonlóval és egy SSD-vel jártam volna.

De az SSD így is jön. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#117) viperabácsi válasza BioNiCMaN (#116) üzenetére


viperabácsi
addikt

ssd már nekem is megvan kingston v-100 64 gb és mondhatomfaxa nagyon.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#118) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ahhez mit szólnál hűtönek proci egyenlőre nem lenne húzva

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#119) viperabácsi válasza viperabácsi (#118) üzenetére


viperabácsi
addikt

EZ lemaradt az elöbb [link]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#120) BioNiCMaN válasza viperabácsi (#119) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Inkább itt tedd fel a kérdésed. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#121) baalika válasza viperabácsi (#104) üzenetére


baalika
tag

csájó

nagggggyon megy. Nagyon tetszik rengeteg opció van az alaplapon. A proci is tuti és a ram is nagyon hasít.

A régi GTS 450-es kártyám ment bele.

Szóval mondom nagyon jól megy, tökéletesen működik semmilyen hibát nem vettem észre a tesztek alatt, az egyetlen nagyon nagy gondom, hogy bootnál sípol.

1-1-3 -1 azt hiszem a beep.. 98-as kóddal, majd 99-essel. Majd a marvell csekk után a bios post-nál A2-es kódot ad.

(#122) viperabácsi válasza baalika (#121) üzenetére


viperabácsi
addikt

még a ramban nem vagyok biztos de jövőhéten remélem én is sandy tulajdonos leszek.
A sipolást kérdezd meg azonnali kérdéseknél hátha valaki tud rá választ adni neked.[link]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#123) Goliathus válasza BioNiCMaN (#116) üzenetére


Goliathus
csendes tag

jó kis hütő jó fajta :C

(#124) AYEL


AYEL
tag

Talán ide tartozik:
Sziasztok,

MSI H67MA-E45-B3 alaplapon, egy CM Hyper 212 Plus cpu hűtő van szerelve egy i7 2600-ra.

A rendszert alapállapotban működtetve is azt írja a BIOS-ban, hogy a CPU 50-51 fokos, a system meg 36..így a CPU hűtő folyamatosan 2000 rpm-el teker.

Ellenőriztem, a hűtő rendben van. Azt gyanítom, hogy a cpu feleslegesen dolgozik folyamatosan valami miatt. Vagy a rendszer látja úgy, hogy dolgozik? Az alaplapon van 4 kék led, az ún. APS kijelzésre. Active Phase Switching, ami azt mutatja, hogy a cpu milyen fázisban van. Ez nekem kizárólag 4-esben áll, azaz mind a 4 led világít, ami, ha jól értem azt jelenti, hogy fullra dolgozik a proci.

A BIOS-ba alig nyúltam bele...lehet, hogy mégis elállítottam valamit?

Szerk: vadiúj a config, most raktam össze, win7 Ultimate 64bit fut rajta

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#125) toyone válasza AYEL (#124) üzenetére


toyone
őstag

Állíts mindent teljesen Defaultra az EFI ben. Aztán Windows alatt nézz egy feladatkezelőt mi használja ennyire a procit. Az is lehet hogy Vírus fertőzés van.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#126) AYEL válasza toyone (#125) üzenetére


AYEL
tag

Szia,
a ControlCenterben a GreenPower fül alatt be tudok állítani 50%-ot (100%-ról) a ventilátorok sebességére, ekkor jön a megváltás, és lemegy a cpu venti 1200 rpm-re, a sys ventik meg 350 rpm körülire. A proci hőmérséklete marad 35 fok, tehát ez a venti sebesség is bőven elég neki, még kevesebbel is beérné, csak nem tudom lejjebb vinni. Eddig a jó hír.

Hiába állítom át az értékeket, egy újra indításnál minden visszaáll magasabb fordulatra.
Valamit tutira a BIOS-ban kellene állítani, már 100x megnéztem, de ott a cpu ventilátorra vonatkozó beállítást nem találok.

Amúgy megnéztem feladatkezelőben amikor fullra pörgeti a ventit, akkor is 0% a cpu kihasználtság. Nincs vírus, ilyesmi...

Smith & Wesson M&P45 - Black - Thumb Safety

(#127) Agamemnon válasza AYEL (#126) üzenetére


Agamemnon
csendes tag

BIOS frissítés volt?

(#128) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, csak érdeklődés szintjén kérdezem tőletek, hogy h67-es alaplapokkal minimális tuningot se lehet elérni? 2500k-ról és egy h67-e45 alaplapról lenne szó. Köszi a válaszokat.

-

(#129) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Nekem van egy MSI P67A-C43 B3-as lapom és ha SSD-re AHCI-vel installálom a Win-t,akkor kb 20 percenként eldobja (itt leírtam pontosabban)

Esetleg valakinek hasonló tapasztalat vagy megoldás rá ? :F

(#130) Agamemnon válasza scream (#129) üzenetére


Agamemnon
csendes tag

Helló!

Itt Nézted: [link]

(#131) scream válasza Agamemnon (#130) üzenetére


scream
veterán

Mit is ? :F

Nincs hozzá új FW, ha erre gondoltál ...

(#132) Agamemnon válasza scream (#131) üzenetére


Agamemnon
csendes tag

Normál HDD-vel megy a rendszer gond nélkül?

Ki kéne próbálni az SSD-t másik gépben is. Pont nemrég raktam össze 3 gépet ilyen SSD-vel és mennek szépen gond nélkül.

(#133) scream válasza Agamemnon (#132) üzenetére


scream
veterán

Normál HDD-vel gond nélkül ment már 3 hónapja, most írtam ][ponnak garanciafutár ügyben ...
Hétfőn elviekben jön a DHL-es futár és viszi el az SSD-t.

Sajnos másik gépben nem tudom kipróbálni,mert nincs :(

(#134) Full


Full
tag

Végig olvastam a topikot de 2 lapról nem nagyon volt még szó.
Tud valaki valamit ezekről? :

MSI Z68MA-ED55
MSI Z68A-GD80

Csak azért kérdem mert a kettő között vacillálok.

A GD és az ED között pontosan mi a különbség?
A GD68 és GD80 között mi a különbség?

Bocsa láma kérdésekért de nem nagyon kaptam rá választ böngészés közben :-)

zizz

(#135) toyone


toyone
őstag

MSI Z68A-GD80 (G3) + I7 2600K

4500Mhz@1.2v

4800Mhz@1.288v

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#136) tomic válasza toyone (#135) üzenetére


tomic
addikt

Szimpatikus kis procit fogtál ki.! :Y

(#137) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdvözletem!A Z68 GD-55/65(gen3) között jól látom,hogy csak a sata3 csatik száma és a hűtés a különbség?Úgy látom teljesen ugyan az a két nyák és a tápszekció.

(#138) toyone válasza Milka 78 (#137) üzenetére


toyone
őstag

Körülbelül annyi a különbség.
tomic :R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#139) Milka 78 válasza toyone (#138) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm!Esetleg tudnál majd segíteni húzással kapcsolatban(már ha meglesz,mert most imádkozom a 280-285-ös euroért :) )?15 év után váltok Intelre(köszönhetően a Nulldózer projektnek :W ) és fogalmam sincs,hogy mi hol van és hogy hívják.Még azt sem tisztáztam,hogy GD80 vs GD 55 és i5 vs. i7 legyen.Lehet kezdésnek egy i5-öt vennék és kivárom az Ivy-t viszont a szívem nagyon húz egy Gen3-as GD80-as felé.A tesztek alapján minőségi ugrás tuning terén,de ezt biztos tapasztaltad már(P67GD65 vs.Z68GD80).

(#140) toyone válasza Milka 78 (#139) üzenetére


toyone
őstag

Persze. Az i5 szerintem elég, főleg ha Ivy-re tervezel majd frissíteni. Z68A-GD80 nekem tetszik. P67 sem volt rossz. De ott az efivel nem kedveltük egymást. Itt ez újult,javult. Hétköznapi felhasználásra, egy jó 24/7 es tuningal elég a GD55 is.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#141) Milka 78 válasza toyone (#140) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Olvastam is róla külföldi tesztekben,hogy az EFI sokat javult az előző verzióhoz képest.Az a baj hogy néha rám jön a dili ;] A 955-ösöm 1.54-vt is kapott 4ghz-fölött,szóval valamilyen strapa lapot keresgélek ami nem olvad el ha kap egy huzamosabb energia löketet.Kell is majd a kraft,mert egy agyonfeszelt 6870cf-et kéne hajtani.A fogyasztás meg nem érdekel(csak menjen a CNQ inteles megfelelője),mert van htpc netezésre,ez a gép kizárólag játékra lenne.Úgy érzem GD80 lesz belőle.Igazság szerint i7-et akarok(pl. egy olyannal mint amit te használsz,mert igen figyelemre méltó teljesítményt ad le alacsony feszen...irigykedem is rendesen :D ) csak nem szeretnék úgy járni,hogy megveszem,majd kijön az Ivy és akkor megint elindul a kisördög bennem.Egy i5-ből talán könnyebb kiszállni,ha meg nem lesz nagy durr az Ivy még mindig cserélhetem Sandy i7-re.Aztán meg lehet nem bírok magammal és i7 lesz mégis ;]
Előre is köszönöm a jövőbeli segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#142) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv az uraknak!Ma beléptem a klubba egy Z68 GD80 Gen3-as lappal és egy 2500k-s procival.Hát ámulok és bámulok,közben meg próbálom összeszedni a leesett államat :D A bios után ez az efi-s lap olyan mint egy kiadós időutazás,nagyon tetszik. :K Viszont durván 18 év amd-zés után el vagyok tévedve rendesen így jól jönne a segítség.Szeretném felhúzni a procit úgy 4.8ghz-ra úgy hogy ha a wint energiatakarékos módba rakom akkor azért vegyen vissza az iramból/feszből.Több dolog kicsit zavaros.Az amd-nél cnq van itt meg C1E és még ki tudja mi.Nekem a lapom alapból tiltja a C1E-t,de ennek ellenér még is szépen szabályoz(de ezt nem értem :F ).Ez a felállás nekem tetszik is és ugyan ez kéne nekem 4.8ghz(vagy amennyi összejön)körül.A fórumon olvastam,hogy kell babrálni a C1,C3,C6 energia beállításokkal is,de ez is holt homály,ráadásul nem is nagyon találtam eddig(mondjuk nem is nagyon kerestem).Mire kéne figyelnem és mit kell hozzá állítanom?Mekkora a max fesz/fok amit a proci elvisel?Biosból ténykedjek,vagy használjam a Controll Centert(amd-nál pl.nem volt valami hatékony a húzás win alól)Van még itt egy rakás limiter és hasonlók...összegezve rendesen el vagyok tévedve.Ez a TC dolog sem teljesen tiszta,de igazság szerint mivel magas órajelen járatnám így nem is kéne nekem.A fogyasztása sem nagyon izgat(a fenti szabályzáson kívül),mert külön kis gép van netezésre ez inkább játékra lenne kihegyezve.Ennek tükrében kérném a segítséget az uraktól némi magyarázattal körítve,hogy ne csináljak hülyeséget.Előre is elnézést az elkövetkező értetlenkedéseim miatt,de ennek a rendszernek annyi köze van az amd-hez mint Afganisztánnak a világbékéhez,ezért valószínű fogok csetleni botlani rendesen.

A segítséget előre is köszönöm!

(#143) toyone válasza Milka 78 (#142) üzenetére


toyone
őstag

Legyél üdvözölve hát kicsiny családunkban.
Tunigra nem kell nagyon rágörcsölnöd, menni fog.

Kezdésnek ne egyből 4,8ghz-t akarj. Kezdjük mondjuk 4,5 el.
Itt egy beállítás rá:
OC menü
CPU Ratio 45X
PLL OverDrive Disabled ( teheted Enabled-re is akkor tovább hajtható a CPU de kezdésnek Disabled)
Turbo Boost Disabled
Dram Frequency Kezdésnek add meg a gyári értékeket 1866 CL9 Nálad
Lentebb lévő dolgok mint Load Line maradhat AUTO-n a Spread Spectrum is Enableden.
CPU Vcore: 1.3v re
CPU I/O arra kell figyelni hogy ne legyen nagyobb eltérés 0,5 nél a ram és e között példa: 1.5v memóriáid vannak akkor 1.0v 1.05v mehet neki (az alap) de ha 1,65v-s akkor 1.15v legyen.
Dram voltage 1.5v nálad.
System Agent 0.925 (alap)
PCH voltage 1.055 (alap)
Bemész a CPU Future-ba és ott a Longduration power limitnek én 255 adtam mindig.

Aztán ennyi.
Hűtésre figyelni kell! Linx 15 kör "ALL" memória használattal majd csökkentheted a feszültséget ha satbil. Hőmérsékletben 85C fölé ne nagyon menj illetve CPU feszültségben 1,35v fölé tartósan az intel nem ajánlja.
Ha megvagy mehet a 48 szorzó ugyan így.

Sok sikert.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#144) Milka 78 válasza toyone (#143) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R Átolvasgatom és megyek is kipróbálni próbálom :K .Akkor itt már a prime nem is játszik?
Különben érdekes,hogy a kicsiny család ellenére mindenk akivel találkoztam csorgatta a nyálát erre a lapra.A nagykerben is csak az elismerő megjegyzéseket halgattam...meg azt,hogy nem kell ez nekem és hagyjam ott náluk :D

(#145) toyone válasza Milka 78 (#144) üzenetére


toyone
őstag

Tesztelhetsz Prime al is, mindig megoszlanak a vélemények hogy mivel érdemes tesztelni. A sima Blend teszt 1600MB-t használ a memóriából és min 1 óra hogy érjen is valamit. Ha csak nem módosítod a costum részben. Linx és Az intel Burn Teszt jóval hatékonyabb már. 10-15 kör már izzasztja rendesen.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#146) Milka 78 válasza toyone (#143) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Betesztelem mindkettővel.Első akadály :) CPU Future-ba a Longduration power limit-nek nyomát sem látom. :N Van viszont Limit CPUID Maximum ami tiltva van.Ezen kívül Over Speed Protection,C1E,Intel C-State ,proci magok és hasonlók vannak.

[ Szerkesztve ]

(#147) toyone válasza Milka 78 (#146) üzenetére


toyone
őstag

Frissített BIOS al vagy gyárival? Akkor lényegtelen ha nincs mentés és Windows.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#148) Milka 78 válasza toyone (#147) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gyári bios(E 7672IMS V18.3).A mentés és windows-os részét nem értem :B

[ Szerkesztve ]

(#149) toyone válasza Milka 78 (#148) üzenetére


toyone
őstag

Akkor azt hagyd ki, a többit állítsd be amit írtam és mehet a stabilitás teszt. Így értettem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#150) Milka 78 válasza toyone (#149) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Okés,köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.