Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) toyone


toyone
őstag

Maximum BCLKm P67A-GD65 (b3) 106.29

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3) szasanyi válasza toyone (#2) üzenetére


szasanyi
félisten

Üdv!

Megleltem a topikot, és mint már tudod én is olyat vettem mint te. Látom sokan nem vagyunk. :D Kérdeznék pár dolgot, hátha próbáltad:
- mi változik, ha a CPU max. (95W) teljesítményfelvételt megnövelem?
- mennyit lehet emelni a TurboBoost szorzóján anélkül, hogy mást állítani kéne ás/vagy instabillá válna a rendszer?

(#4) toyone válasza szasanyi (#3) üzenetére


toyone
őstag

- mi változik, ha a CPU max. (95W) teljesítményfelvételt megnövelem?
Ez egy limit, ha növeled tovább lehet tuningolni, mert ugye annak hatására megnövekedik a fogyasztás. Nálam 1.10 es BIOS/UEFI vel ez az opció eltűnt.
-mennyit lehet emelni a TurboBoost szorzóján anélkül, hogy mást állítani kéne ás/vagy instabillá válna a rendszer?
Azt a CPU szabályozza.

Hát valóban nincs sok MSI P67 tulaj...

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#5) szasanyi válasza toyone (#4) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát ha csak e két értéket változtatom meg, gyakorlatilag ezzel semmi sem változik... jól értettem?

(#6) toyone válasza szasanyi (#5) üzenetére


toyone
őstag

Mire gondolsz? Mi változna?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7) szasanyi válasza toyone (#6) üzenetére


szasanyi
félisten

Mivel engedélyezem a magasabb fogyasztás, és magasabb max. szorzót, ezért gondoltam a teljesítmény, és a TurboBoost és nő(het). :U

(#8) szasanyi válasza toyone (#6) üzenetére


szasanyi
félisten

Még egy dolog: azt tudod-e mi a különbség a CPU Phase Control beállítások között? Ha jól emlékszem az alapértelmezett beállítás az Intel SVID mode. A másik - az APS Mode - miben különbözik?

(#9) toyone válasza szasanyi (#7) üzenetére


toyone
őstag

Nőhet. De a Turbo Boostnak is véges a szorzó emelése.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10) szasanyi válasza toyone (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

És az energiagazdálkodással kapcsolatban? Egyébként te hogyan (milyen beállításokkal) használod a géped? Már mint a mindennapi használat érdekel, nem az esetlege átmeneti tuning (maximum).

(#11) toyone válasza szasanyi (#10) üzenetére


toyone
őstag

CPU Phase Controlnál a fázisokat tudod lekapcsolgatni és akkor kevesebbet fogyaszt. A másik kettőt nem néztem.

Személy szerint 4Ghz-n megy minden a default feszültségekkel kivéve a cpuét. Játékra kevés időm van így arra bőven elég.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#12) szasanyi válasza toyone (#11) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem néztem mit csinál, ha csak a szorzót emeled? Azzal automatikusan emelkednek a feszültségértékek, vagy nem?

(#13) toyone válasza szasanyi (#12) üzenetére


toyone
őstag

Ha "Auto" beállításokon hagysz mindent az efi ben akkor emelkedhet. Én nem néztem ilyet. Inkább állítsd be kézzel.
Az Oc Genie 2 próbáltam. Beállítja az Intel által meghatározott maximum biztonságos értékeket és 4200Mhz-ra a CPU-t. Az már más kérdés hogy azokon az értékeken vígan elmegy 4500-4600Mhz-t. Viszont tényleg egy gombnyomás az egész.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#14) szasanyi válasza toyone (#13) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az OC Genie2 nagyszerű és jól is működik, csak túl magas feszültségeket állít be ami nem indokolt 4.2Ghz esetén, és valamint melegszik is emiatt a CPU.
A manuális beállítás esetén működik-e energiagazdálkodás? Mert az lényeges, főleg ha több mint 50%-ban nincs is kihasználva a teljesítmény, viszont a rendszer meg többet fogyaszt - úgy akkor fölöslegesen...

(#15) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!!

Ismerősöm vett egy új konfigot a gépéhez.
Az alaplap típusa:
MSI P67A-C45 (B3)

8gb ram-al

Proci:
INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX

Nvidia gtx470-es videókártyával

és 1TB samsung vinyó.

A videókártya és a vinyó kivételével mindent kicseréltünk a fönt említett konfigokra.
Az összeszerelés viszonylag simán ment, különösebb problémák nélkül.

Viszont a rendszer telepítés már probléma volt. Ugyanis az MSI alaplap nem ismerte föl az 1TB-s vinyót. Olyan szinten nem, hogy a biosban sem jelent meg. SATA II-es csatoló felület és abba is dugtam be, nem pedig a 3-asba. Mindegyiket kipróbáltuk, egyiken sem ismerte fel.
Utána usb-s vinyó olvasóval is teszteltük, simán felismerte, majd bedugtuk a gépembe az 1TB-s vinyót és minden további nélkül indított volna róla rendszert.
Ezután egy másik vinyót bedugtunk a haver gépébe és azt a 160 gigás vinyót simán kezelte és indított volna róla.

Összefoglalva. 1TB-s vinyót nem, ellentétbe egy másik vinyót simán beolvasott. Olvasás közben elkezdett a vinyó kattogni, ami megszűnt, mikor átkerült az én gépembe. Esetleg elképzelhető, hogy nem támogatja a TB-s vinyókat?
Vagy lehet, hogy valamit át kell állítani a biosban?
Kérem valaki segítsen.
Köszönöm.

(#16) szasanyi válasza Feribacsi555 (#15) üzenetére


szasanyi
félisten

Samsung F3 vinyókkal vannak kompatibilitási problémák (már ha olyanról van szó), bár arról is inkább a a SATA3 esetében írták... Alaplapon a legutolsó (nem BETA) BIOS van? Erről van szó, ha nem ez van rajta ezt mindenképpen tegyék fel:
P67A-C45 bios (1.10): http://91.121.148.119/downloads/BIOS/E7673IMS.1A0

(#17) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Végre van a lapnak topickja! :C A GD 55 vs 65 közt csak a Sata csatik,eSata a különbség?A lap felépítésébe(tuning potenciál,vrm rész...)változatlan?
Ha a Dózer búkó lesz,beszerzem a két deszka egyikét :K

szasanyi:Asrockéknál dettó(am3&Samu F1-F3).Ott volt valami vinyó hack amit pendrivéről lehetett felrakni.Itt nincs valami ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#18) szasanyi válasza Milka 78 (#17) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom. Nálam SATA2 portban van az F3 és nincs gondom vele, de olvastam a problémáról több helyen és csak a SATA3 esetén jelentkezett. Egyrész azt sem írta pontosan milyen vinyóról van szó, másrészt a Samsung oldaláról letölthető és telepíthető új firmware ami megoldja a problémát.

Nem egészen... külföldi oldalakon néztem teszteket, ott több mindent is olvastam, és azért döntöttem végül a GD-65 mellett. Minőségi cucc, minőségi alkatrészekből. De ez már már akkor is látszik mikor kinyitod a dobozát! ;)

(#19) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!!
Megtaláltuk a hiba forrását. Nem kompatibilitási problémák voltak, hanem egyszerűen a vinyóval voltak gondok.
Egy hdd teszterrel leteszteltük és a program rögtön a boot szektorba 2 károsodást is jelzett, ezért nem akarta felismerni a vinyót.

(#20) szasanyi válasza Feribacsi555 (#19) üzenetére


szasanyi
félisten

Azért ez érdekes, mert azt írtad a te gépedre dugva nem volt hiba. :U

(#21) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Egyelőre puhatolózni szeretnék! Látom nem sok msi lap tulaj van, de titeket kérdeznélek:
Vannak negatív tapasztalatok? Ram kezelése milyen a lapoknak? Bírja a tuningot?
Nincs kompatibilitási probléma? Egyébb dolgok?

Köszönöm!

Bogyóka

(#22) szasanyi válasza TomiLi (#21) üzenetére


szasanyi
félisten

Én alapon használom, tuning csak próbaképpen volt az OC Genie2 feature tesztelésére. Az gyorsan és jól működött, és 4.2Ghz-et állított be. Eddig kiválóan működik, bár annyi apró gond akadt, hogy a legújabb BETA BIOS felrakása után 2 rövid, 1 hosszú BEEP volt rendszer induláskor, de egyébként a rendszer hibátlanul működött. Visszatettem a legutolsó normál BIOS verziót a BETA helyett, azzal megszűnt.
A lap (rendszer) alapórajelen is gyors, többek között én ezért nem látom értelmét a kihasználatlan tuningnak. Persze aki hobbi szinten űzi a tuningot az más kérdés, de én nem tartozom oda. :B
Én a jelenlegi (XMP, 1.50V) RAM KIT-en kívül Kingston HyperX Blu-val próbáltam (non XMP, 1.65V) azzal is ment.
Bár valószínűnek tartom, hogy neked nem ez a mérvadó, de ha gondolod alapórajeles AIDA64 memória és CPU eredményeket mutat(ha)ok.

(#23) TomiLi válasza szasanyi (#22) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatást! :R

A beta bios nem gond, én is jártam már így egy asus lappal. Felraktam és semmit nem lehetett tuningolni, mert nem volt hajlandó elindulni, csak alapon.

Azt néztem, hogy a GD65 még pofásabb is, mint a GD80. Persze utóbbi cpu tápellátása erősebb.
Viszont a GD65-ön több sata csati van!

Tuning terén nem sok különbség lehet p67-és p67 között, maximum a stabilitást illetően.
Alapórajelen kb ugyanannyit tudnak, max az egyik többet fogyaszt.

Köszönöm mégegyszer!

Bogyóka

(#24) szasanyi válasza TomiLi (#23) üzenetére


szasanyi
félisten

Szívesen! :) Még talán annyit, hogy az i5 750 és P55 után többször, határozottan gyorsabbnak éreztem a rendszert, nem csak a tesztprogramok adatai alapján. Azon kívül a GD55 egy némileg egyszerűsített, és kicsit "csonka" GD65 emiatt nem vettem meg azt, a GD80 meg leginkább a 3 kártyás lehetőséggel több és drágább ami nálam lényegtelen pluszt jelentene. Ahogy néztem a teszteket úgy tűnik, hogy a GD65 jól szerepel tuningban (is), és az ~4.8-5Ghz körüli érték az általános, amellyel kapcsolatban több helyen megjegyezték, hogy inkább CPU függő a dolog, semmint alaplap.

(#25) Feribacsi555 válasza szasanyi (#20) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Igen, ez elég érdekes valóban. Apám szerint, azért nem ismerte fel, mert a boot szektor sérült. Amugy a havernak is felismerte összesen 1X mikor kivette az egyik memóriát, de telepítéskor közölte a win, hogy ne telepítsen rá rendszert, mert tönkre fog menni a vinyó.

(#26) szasanyi válasza Feribacsi555 (#25) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor gondolom garanciális csere történt, és minden OK.

(#27) Feribacsi555 válasza szasanyi (#26) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Nem, semmi garis dolog nem volt. Elzavartam a gyereket, hogy vegyen egy új vinyót és kész. Azzal minden ment rögtön:D:D

(#28) szasanyi válasza Feribacsi555 (#27) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Az se rossz megoldás, csak úgy drágább. :N

(#29) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!

Most lettem én is egy P67A G45-lap tulaj. Olyan gond van sajnos hogy már a biosban a CPU hőmérsékletre 70-80-85 fokot ír ki(felül) , és erősebb 3d-s alkalmazákor pedig fagyás..Gyári hűtővel használom nem húzva, rendesen pasztázva! Ennyire melegedne ez a proci- i5-2400?? Eléggé tanácstalan vagyok...:( Valaki ha tudna valami tippet mondani erre a problémára megköszönném!

Üdv.

flyer

(#30) szasanyi válasza flyer12 (#29) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem annyi a normális hőfok, még gyári hűtővel sem. Egészen biztos, hogy a CPU és a hűtő kapcsolata jó? Az addig OK, hogy jól van pasztázva de a hűtő felhelyezése és rögzítése is biztosan hibátlan?

(#31) flyer12 válasza szasanyi (#30) üzenetére


flyer12
tag

A hűtő úgy feszül rajta hogy meg sem moccan! Szóval nem hiszem hogy ez lenne a baj.. Alapból nem tudom mennyi feszt vesz fel a proci..nem lehet hogy keveset kap defaultban?Nincs több ötletem...

flyer

(#32) szasanyi válasza flyer12 (#31) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem az nagyon valószínütlen. Amúgy ha keveset kap(na) attól épphogy kevésbé melegszik. Tuning esetén ha alul van feszelve a CPU inkább a restart és kékhalál a jellemző, nem fagyás. A lapon a legfrissebb (nem BETA) BIOS van? Mert ha nem, azt még érdemes megpróbálni:
- P67A-C45 bios (1.10)

Gondolom elírtad, és C45 a lapod típusa, mert én G45-öt nem találtam. :U

(#33) flyer12 válasza szasanyi (#32) üzenetére


flyer12
tag

Hát pedig ez egy G45:)
http://eu.msi.com/product/mb/P67A-G45--B3-.html

Az 1.9 Bios van rajta, de valószínű még1-szer megnézem a hűtőt hogy áll...

Különben az Aida64 valami AUX -nál írja ezt az elég magas hőfokot ami most is 79fok pedig nem fut semmi...

Azért köszönöm a segítséget, remélem megoldódik ez a probléma....

flyer

(#34) hermanyi válasza flyer12 (#33) üzenetére


hermanyi
őstag

szerintem nézd meg Core temp el is

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#35) flyer12 válasza hermanyi (#34) üzenetére


flyer12
tag

Megnézhetem, de sajnos ha a bios is ilyen magas hőfokot érzékel akkor nem tudok mit csinálni.. Valszínű ezért is kapok fekete képernyőt pár kör F1 2010-ben...:(

flyer

(#36) szasanyi válasza flyer12 (#33) üzenetére


szasanyi
félisten

Valóban, csak a HWBOT BIOS kollekciójában nem találtam, az MSI honlapján meg nem néztem. :B
Ettől függetlenül akkor is azt mondom, nálad vmi kardinális probléma van. Ha a hűtő felrakása biztosan probléma mentes, én vinném vissza a gépet garanciába - nézzék meg az alaplapot és a CPU-t is, mert valamelyikkel gond van.

(#37) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Helló!

Egy P67A-C43 (B3)-hoz hogyan válasszak RAM-ot? Mert az MSI azt írja, hogy csak a 1.5 V-os ram-okat támogatja (gondolom az lga1155-ös proci miatt), de az összes kapható DDR3-as memória meg 1.65V-os. :F

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#38) Ricco_hun válasza Ricco_hun (#37) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Legalábbis az 1600Mhz-esek.

Akkor nem is érdemes 1600-as ram-ot venni, mert 1.5V-on úgyis csak 1333-at fog menni?

Gondolom mivel a memvezérlő a prociban van, ezért nem is lehet több fesszel megküldeni a ram-ot.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#39) toyone válasza Ricco_hun (#37) üzenetére


toyone
őstag

Eléggé sok 1.25v-s illetve 1.5v-s modul van már piacon. Ha tutira akarsz menni a memory support listából választasz. Bár ott csak 1333Mhz ig vannak felsorolva. Vagy gyártók honlapján is fent van milyen lapban tesztelték az adott modulokat. Nyugodtan lehet 1600Mhz-s modulokat (vagy nagyobbakat is) vásárolni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#40) flyer12 válasza szasanyi (#36) üzenetére


flyer12
tag

Nos, újra raktam a hűtőt másik pasztával! És nincs gond, 100%-osan terhelve 70 fokig ment.. ez már elfogadható!

Azért köszönök mindent!

Üdv.

flyer

(#41) diegho


diegho
nagyúr

Akinek P67A-C43 vagy P67S-C43 lapja van meg tudná nézni, hogy lehet-e alulfeszelni benne a procit?

(#42) Savanya válasza diegho (#41) üzenetére


Savanya
addikt

Mivel a lap és bios ugyanaz mint a C45 ezért biztos lehet .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#43) szasanyi válasza flyer12 (#40) üzenetére


szasanyi
félisten

Na ez az, erről beszéltem! A paszta amúgy nem fajtája nem bír lényeges befolyással, a hűtés felhelyezése annál inkább.

(#44) 3lm0


3lm0
csendes tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy vajon a GD55 csak két alaplapi ventillátor fordulatszámszabályozását tudja, vagy csak a Control Center van lebutitva?
Esetleg tudtok olyan programot amivel mind a 4 ventit szabályozni lehetne?

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#45) szasanyi válasza 3lm0 (#44) üzenetére


szasanyi
félisten

GD65-öm van, ott nincs ilyen korlátozás. Sztem lépj be a BIOS-ba és ott nézd meg, az a biztos. Sajna a program is arra épül, gy ha ezt tapasztalod elképzelhető mégis, de mindenképp nézd meg ott.

(#46) 3lm0 válasza szasanyi (#45) üzenetére


3lm0
csendes tag

Sajnos a BIOS-ban is csak két ventillátor látszik, pedig most frissitettem a Live szerinti legujabbra. Ezek szerint ez is egy különbség az 55 és a 65 között.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#47) szasanyi válasza 3lm0 (#46) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor úgy látszik igen. :U

(#48) toyone


toyone
őstag

Csináltam egy kis tesztet a P67A-GD65 ről. [link]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#49) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Udvözletem Uram!

Jómagam is hasonló lap vásárlásán töröm a fejem, csak az már egy Z68-as GD65 lenne. Sajnos MSI Z68-as topicot nem találtam, úgy látszik nem forog ebből sok még az országban. Ezen az MSI GD65-ön nagyon szép-minden nagyon jó, de nekem is feltűnt a meglehetősen kis méretű chipsethűtő, amit ráadásul a HD5870, amit beleraknék legalább fele részben letakarna.
Kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy milyen hőmérsékleteket mértetek rajta? Mennyire meleg alapórajelen, és húzva, főleg a mostani forró nyári napok alatt? Igazából a GD80 nagy méretű hűtője tettszene, de arra már nincsen pénzem. E között a lap között és az Asrock Z68 Extreme4 között vacillálok. Utóbbinak is van egy-két apró szépséghibája, de alapvetően jó lapnak tartják, és ennél az MSI-nél jóval nagyobb rajta a chipsethűtő, tehát a VGA takarását valószínűleg jobban tolerálná.
a másik kérdésem hogy Corsair Vengeance ramokkal használja-e valaki? Ilyet tervezek mert 2x4 GB -ban az 1,5 V -osok közül ez tűnik a legjobb ár/érték arányúnak, de a support listán nem találtam.
További kérdéseim, hogy használ-e valaki ezzel a lappal SSD-t és/vagy RAID0 -t? Az a tervem, hogy egy kisebb méretű SSD-t kötnék az egyik SATA3 portba rendszernek, míg a nagyobb progik két db SATA2 portba csatlakoztatott RAID0-ba kötött HDD-ről futnának. Viszont bizonyos alaplapoknál hallottam olyan problémáról, hogy az SSD Trim funkciója nem működik, ha a vezérlő RAID -et érzékel. Ilyen vagy hasonló rendszert használt valaki ezzel a lappal?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#50) toyone válasza GypsFulvus2 (#49) üzenetére


toyone
őstag

Alapon nem néztem. Ott nem is vészes a hőmérséklete. Light os tuning mellet sem. 4500Mhz+ től melegszik el. 60C-70C.
Asrock lapok is jók.
Vengeance eket sokan használnak sandy alá. De Memory suport listben az mondjuk valóban nincsen benne. Nem kéne hogy gondban legyen vele.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.