Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Giovanny válasza Giovanny (#250) üzenetére


Giovanny
őstag

Illetve ha csak a szorzót emelek 40-re,minden más autón van,linx lemegy simán,de idleben nem veszi vissza a frekit,miért? Minden energia gazdálkodás bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#252) borat26 válasza jeni (#249) üzenetére


borat26
aktív tag

Szia!

Nos végigolvastam e szűk 300 hsz-t és azért voltak problémás dolgok.
Tegnap összeraktam a gépegységet, így már használható. Sok mindent még nem volt szerencsém kipróbálni, de szintetikus tesztben jóval erősebb, mint az i5-750-em volt. Tudom, nem teljesen mérvadó, de íme egy vantage performance eredmény.
Minden alapon
Bal oldali eredmény: i5-750 + GA-P55-UD3 + Apacer Aeolus 1600 4GB KIT
Jobb oldali: i5-2500k + P67A-C45 + Corsair XMS3 1600 4GB kIT
VGA: Sapphire Radeon HD6870 1GB

Szal kicsit tartottam a laptól, még régebbi típusokkal volt több negatív élmény.
Ez majd kiderül, mennyire maradós. Szokom az új bios felületet, lassan azért kicsit meg is cibálom a bajszát, mit tud léghűtéssel.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#253) toyone


toyone
őstag

Akinek van kedve szálljon be az MSI játékába ahol X79 lapokat lehet nyerni. MSI 6-os sorozatú alaplappal, N580GTX videókártyával és egy Intel 2500K vagy erősebb processzorral kell rendelkezni. Amit pedig tesztelni kell: Heaven DX11 Single GPU, Heaven DX9 IGP és Low CPU clock.
Azok is nyugodtan küldjenek be eredményt akik nem folyékony nitrogénnel tesztelnek mert hetente bárki nyerhet alaplapot vagy épp memóriát.
A versenyt a hwbot.org bonyolítja le.

Az OC verseny nyereményei:

Bajnok:
MSI X79A-GD65 (8D) Frío Advanced bundle
Második helyezett:
MSI X79A-GD65 (8D)
Harmadik helyezett:
THORTECH Thunderbolt 1000W Gold PSU

A Tombola nyereményei:

Első hét:
MSI X79A-GD45
Második hét:
MSI X79MA-GD45
Harmadik hét:
GeiIL EVO CORSA 1866MHz CL9 16GB Quad kit

Mindenkinek sok sikert.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#254) jeni válasza toyone (#253) üzenetére


jeni
félisten

MSI P67 és a Z68 lapokra gondoltál?
a videokártyára meg legalább olyan tudással technikai paramétereivel kell rendelkeznie?

(#255) toyone válasza jeni (#254) üzenetére


toyone
őstag

Msi lap P67/Z68 meg a többi butított, bár az IGP miatt a Z68 lenne a célszerűbb.
VGA az GTX 580-ból 1db

(#251) jános
Fixáld inkább a feszültségeket.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#256) Giovanny válasza toyone (#255) üzenetére


Giovanny
őstag

Most már sikerült,csináltam egy resetet,és újra beállítottam mindent,és működik.

Zero Defect.No Compromise !

(#257) Giovanny válasza Giovanny (#256) üzenetére


Giovanny
őstag

De egy dolog azért nagyon bosszant,hogy nem veszi vissza a proci feszt,frekit leveszi,egy 55k laptól elvártam volna hogy ez is működjön :(((

Zero Defect.No Compromise !

(#258) toyone válasza Giovanny (#257) üzenetére


toyone
őstag

Volt már szó erről korábban a topicban. Nem veszi vissza a feszültséget, fájdalom ez, de bízzunk abban hogy majd valamelyik EFI-ben benne lesz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#259) Giovanny válasza toyone (#258) üzenetére


Giovanny
őstag

Remélem hogy javítják majd a "hibát",jelezni kellene valahogy az MSI-nek erről.Energiagazdálkodásban ez egy alapvető dolog lenne nem?

Zero Defect.No Compromise !

(#260) Milka 78 válasza toyone (#258) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én egy kicsit szkeptikus vagyok e téren.A B3-as lapoknál sincs offset pedig az a széria már jó ideje kint van és már volt ott már pár frissítés.Valami oka van,hogy nem rakták bele,de nekem ez tudatos döntésnek tűnik.Lehet be kéne kérdezni a gyártót.

[ Szerkesztve ]

(#261) toyone


toyone
őstag

Így van nálatok beállítva?

EIST = [Enabled]
Eup 2013 = [Disabled]
C1E Support = [Enabled]
Intel C-State = [Enabled]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#262) Giovanny válasza Milka 78 (#260) üzenetére


Giovanny
őstag

Már kezdtem megbánni hogy MSI-t vettem...

Zero Defect.No Compromise !

(#263) toyone válasza Giovanny (#262) üzenetére


toyone
őstag

Hát inkább ne vegye vissza a feszültséget mint hogy pl gigában ahol olyan droppok vannak hogy csak pislogok, vagy épp túlfesszeli a procit. Akkor nem épp élvezet tesztelni. De ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#264) Milka 78 válasza toyone (#261) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálam is így van.Engem különösebben nem zavar,mert alapon használom a gépet a játékok alatt meg úgy is külön profilokat használok,ahol minden energiagazdálkodás tiltva van.Na igen.Ez a lap egyszerűen képtelen droppolni még 1.5v körüli értékek közelében sem.15 évem alatt nem volt még ilyen lapom,pedig volt egy-két erősebb darab is nálam.Először azt hittem,hogy befagyott a cpu-z :)

[ Szerkesztve ]

(#265) Giovanny válasza Milka 78 (#264) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen,ezen a téren tényleg jó,csak nem tudok megbarátkozni a fent említett jelenséggel,nekem ez az első msi deszkám,eddig asus és giga voltak,és ott azért volt dropp,hol több hol kevesebb..

Zero Defect.No Compromise !

(#266) Milka 78 válasza Giovanny (#265) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sajnos ez az a valamit valamiért elv.Ha visszaolvasol engem is nagyon bántott ez a hiányosság,főleg úgy,hogy direkt olyan lapot kerestem ami úgy tud működni,mint az AMD-nél a cnq,tehát tuningnál is szépen szabályozzon.Azóta viszont annyira megbarátkoztam ezzel a jelenlegi felállással,hogy ha lenne sem használnám az offset funkciót.Alapon mindenre elég az i5(így is agyon alázza bármelyik tuningolt amd-s procit,kivétel talán az fx,de alapon azt is lemossa). Játékok alatt meg még jó hogy nem szabályoz,mert az eléggé idegesítő dolgokat tudott művelni nálam,legalább is AMD-s vonalon.Ami érdekes,hogy hiába nem szabályozza a feszt tuningnál,még is visszaesik a fogyasztás(lehet a fent említett MSI-s energiatakarékossági megoldásoknak köszönhetően),de szerzek egy fogyasztásmérőt és kimérem a konnektor felől...Ettől függetlenül.Ettől függetlenül reménykedjünk,hogy a gyártó lép valamit ez ügyben.

(#267) diegho válasza toyone (#258) üzenetére


diegho
nagyúr

Júniusban amikor vettem egy P67-es MSI lapot, akkor kérdeztem az MSI supportot, hogy mi ezzel kapcsolatban az álláspontjuk és azt mondták, hogy ez így marad, ahogy látom tényleg így fog maradni. Én konkrétan emiatt nem tartottam meg a lapot és éltem a 8 napos elállás jogával. Majd veszek később olyan lapot, amiben minden megy egyszerre és tuti ivy supportos.

(#268) Milka 78 válasza diegho (#267) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is valami ilyesmire számítottam.Különben az érdekelne,hogy miért is van így,mert tuti van valami oka a dolognak.

(#269) Giovanny válasza Milka 78 (#266) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen olvastam,de csak akkor mikor már megvettem a lapot :W Mindig szoktam a vásárlás előtt utána nézni a dolgoknak,csak most már annyira akartam összerakni a gépet ( csak deszka hiányzott) hogy mondom veszek MSI-t úgy sem volt eddig,kipróbálok.De erre nem is gondoltam hogy ez hiányzik majd belőle...Ettől függetlenül semmi panasz a lapra,minden rendesen működik rajta,és minőség érzésem van a deszkával kapcsolatban.Csak annyira megszoktam hogy tuningnál ha nem hajtom szépen leviszi a feszültséget,egyszerűen nem értem a fejlesztőket miért hagytak ki ezt a szerintem fontos funkciót a biosból.Most meghirdettem a lapot,ha nem viszik el akkor megtanulok élni vele,bár nem szívesen :) Most csak light-os tuning van 4Ghz 1.160V de ha lesz másik deszkám akkor megnézem mit tud a procim.

Zero Defect.No Compromise !

(#270) diegho válasza Giovanny (#269) üzenetére


diegho
nagyúr

Amúgy kb 3w eltérés mérhető konnektorból a visszavett fesz és a nem visszavett fesz között. Legalábbis 4ghz-en ennyi volt az eltérés, szóval emiatt nem fontos cserélned én is már nézegetem a lapokat, mert erre a H61 csodára csak elforgatva megy fel a hűtőm és most perpill a vga-ra fúj, ami eléggé felforgatja a szellőzést a házamban és pont msi p67a-c43 lap az ami piszokul olcsó és pont azt tudja, ami nekem kell, lehet újra msi tulaj leszek, nekem az alapfesz alatti 4ghz bőven elég, hasonló árban csak gigabyte van, ami elég problémás, az asus p8p67 le még ami esetleg szóba jöhet ilyen 25k körüli áron, vagy az asrock-ok.

(#271) Giovanny válasza diegho (#270) üzenetére


Giovanny
őstag

Hmm.,csak 3W,és milyen fesz.különbség volt 4 Ghz-n? Ez most a lap energiagazdálkodásnak tudható be vagy nem? Nálam tegnap járattam 4Ghz-en és 1.160V elment simán,ma feltelepítettem SP1 csomagot a W7-re ( AVX támogatás) és most többet kér a 4 Ghz-ez...

Zero Defect.No Compromise !

(#272) toyone válasza Giovanny (#271) üzenetére


toyone
őstag

Az azért van mert az AVX utasítás készlet keményebb terhelésnek veti alá a processzort. Ha LINX el tesztelsz az jócskán használja is ezt, ezáltal jobban terhel. Ami elég volt AVX nélkül az AVX el kevés lehet.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#273) Giovanny válasza toyone (#272) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen sejtettem,most 1.176 load,összevetve nem rossz deszka,csak van egy DE.. :)

szerk: igen LINX-et használok.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#274) diegho válasza Giovanny (#271) üzenetére


diegho
nagyúr

1,18V-on volt 3w idle fogyasztás különbség kb, mert ezek az MSI lapok alapból is elég keveset fogyasztanak. Szerintem ha csak ez a bajod vele, akkor ne cseréld le, mert ez egy nagyon jó lap. Az offset jó dolog én is most -0,1V-al használom alapon a procimat, de igazából alig látszik valami különbség hőmérsékletben és fogyasztásban. A lényeg szerintem az, hogy teljesen stabil a lap, a hang kifejezetten jó rajta. Csak az offset miatt nem éri meg lecserélni, mert ha most mindened stabil, nem biztos, hogy egy Asus-al is minden az lesz, lehet nem szeretné a ramodat pl. Én is lehet visszaveszek még az áfa emelés előtt egy olcsó P67A-C43 lapot (C45 volt régebben) és meg van oldva a házam hűtése. Néztem elég sok lapot a 25k körüli sávban (többet nem akarok rákölteni, mert felesleges szerintem) és ez az MSI tűnik a legjobbnak, no meg az Asrock P67 pro3, de az csak 2 év garos.

Ja és ne linx-el tesztelj stabilitást, hanem játékkal, nekem a linx már 1,16v-on stabil volt órákon át (avx-es), de a játékokhoz 1.18v kellett.

[ Szerkesztve ]

(#275) Giovanny válasza toyone (#272) üzenetére


Giovanny
őstag

Jelenlegi alkalmazásokból illetve játékokból használ valami AVX készletet?

Zero Defect.No Compromise !

(#276) arpeen2


arpeen2
senior tag

Sziasztok !

P67A-C43 lapot vettem, annyi a bajom vele, hogy restartnál a boot logo után "98" üzenettel (jobb alsó sarokban) nem megy tovább. Ezt csak restartnál csinálja, ON/OFF esetében nem. Live update-tel a legújabb BIOS van rajta mostmár, de nem változott sajnos semmi.

Tud valaki segíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#277) toyone válasza Giovanny (#275) üzenetére


toyone
őstag

Elvileg gyorsabb a kép, hang , videó, 3D modellezés stb ennek az utasítás készletnek a használatával, lebegőpontos számításokat végez. Az Intel honlapjáról letölthető egy pár 100 oldalas dokumentum róla. Játékok alatt nekem nem tűnt fel az SP1 nélkül / SP1 el a gyorsulás.

(#276) arpeen2
Ennyi infót találtam a hibakódról:
Console input devices connect

Ezt passzolom, nem tetszik neki valami rádugott eszköz...

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#278) jeni


jeni
félisten

szia
hogy lehet feltenni a legfrissebb BIOS-t?
az tuti ez nem Asus :U annál nem volt gondom,de ennél az MSI-nél lefagy ha BIOS-n belül USB-ről frissíteném.
kicsomagolva ezt akartam feltenni BIOS alól E7681IMS.N30 N30 fájl
de megnyitni sem enged a pendrivet arra katt és lefagy

[ Szerkesztve ]

(#279) toyone válasza jeni (#278) üzenetére


toyone
őstag

BIOS ban az M-flashel kifagysz?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#280) arpeen2 válasza toyone (#277) üzenetére


arpeen2
senior tag

Kihúztam az egyetlen nélkülözhető eszközt, egy noname USB Bluetooth-ot és pár restart után úgy tűnik, eddig sikerült megtalálni a megoldást ! Sose jöttem volna rá sztem magamtól :)

Köszi a segítséget !

(#281) jeni válasza toyone (#279) üzenetére


jeni
félisten

igen arra mentem
Asusnál egyértelműen ment semmi gáz nem volt annál de itt MSI-nél passzolok
az is igaz MSI lapom sose volt nekem az életemben

(#282) jeni válasza arpeen2 (#280) üzenetére


jeni
félisten

én erre a tavaly előtt vásárolt MSI starkey 3.0 (Bluetooth használom)
remélem nem lesz gond
Asusnál ez előny,hogy rá van integrálva az alaplapra de ott az a gond,hogy a hatósugara gyenge

(#283) toyone válasza jeni (#281) üzenetére


toyone
őstag

Érdekes hogy kifagy..
Van még két lehetőség.

1. Windows alól a liveupdate segítségével. Windows alól is frissítettem már BIOS-okat nem volt gond. De sokan ódzkodnak tőle.

2. MSI Forum HQ USB Flashing Tool [link] Be kell regisztrálni hozzá az oldalra és akkor letölthető illetve a leírás is megtalálható.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#284) Giovanny válasza jeni (#282) üzenetére


Giovanny
őstag

Nekem simán sikerült,egy Kingston pendrive-ot használtam.

Zero Defect.No Compromise !

(#285) jeni válasza Giovanny (#284) üzenetére


jeni
félisten

tegnap este sikerült a BIOS csere, találtam kisebb pendrivét,és arra csak a BIOS-t tettem rá zippelve,kibontva és azt fájlt külön kiszedve.
így már látta bioson belül az adott friss telepítendő fájlt és végig ment lassabban ment ezen mint a korábbi Asuson. A grafika MSI-n puritánabb.

(#286) jeni


jeni
félisten

Valakinek volt gondja a feltett VIRTU-nál az AMD drive telepítésnél?
Ugyanis nekem kék halál VIRTU hibára jelzett mikor az AMD drivert telepítettem(gyári ATI oldalról a full csomagban leszedett)

(#287) Milka 78 válasza jeni (#286) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én fel sem tettem,mert egy forintot sem ér az egész,legalább is ami az energia takarékosság részét érinti.Kb 1-2w-t tudsz spórolni,viszont lassítja a játékot,nem is kicsit,tehát igazi nesze semmi fogd meg jól :)

(#288) jeni


jeni
félisten

üdv
az msi DG65 G3 lapom egy Asus 5870 karival van. friss telepítésnél feltettem az ati 11,11-t és 1920x1080-s felbontásban a 4 oldal széleit kifelé megnyújta. ennek nem volna szabad a látható képkereten kivülre kitolni a széleket (alul-felül-jobb oldalt-bal oldalt)
ez a lap hibája,ugyanis a monitor felbontásán nem tudok állítani. DVI csatlakozásra van téve a monitor.

(#289) jeni válasza jeni (#288) üzenetére


jeni
félisten

megoldodott a dolog :U

(#290) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi all. MSI P67S-C43 (B3) lap van valakinek ? jó lap? érdemes ilyet venni? 20 ezerért elég baráti ára van. i5-2400 lesz benne szóval tuning nem szempont.

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#291) jeni válasza sid.:Rc211v (#290) üzenetére


jeni
félisten

inkább olyat ami tudja az USB 3.0 kezelni.egyszer csak ténylegesen beindulnak.
az általad választott lapod nem tud USB 3.0 fogadni. eleve az USB 3.0 sokkal gyorsabb mint a USB 2.0 csatlakozás
ellenben ez a MSI P67A -C43 B3-s lap tudja fogadni a gyors USB 3.0 eszközöket.lap

[ Szerkesztve ]

(#292) jeni válasza sid.:Rc211v (#290) üzenetére


jeni
félisten

miért nem PH67A lapot nézel ki magadnak?
ugyanis a sima i5-2400 proci lesz ami nem tuningos darab és a P67A lap meg tuningra van inkább.

ezért inkább PH67-s lapokat keressél

hoppá még drágább is lenne a kisebb lap :Y

akkor inkább P67A-C43 (B3) lap

[ Szerkesztve ]

(#293) sid.:Rc211v válasza jeni (#292) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Az usb3 engem annyira nem aggaszt. Nincsen usb3-as cuccom viszont esata-ás külső vincsim az van. Esata jelenleg jobban kellene. Az eladásnál lehet negatív, hogy nincs a lapon usb3. Eredetileg én is H67-es lapot vettem volna de 20 ezer körül gáz lapok vannak. Olyan hogy nincs hdmi se dvi rajta, akkor az milyen H-s lap :F matx-es lapokat meg nem szeretem annyira.. olyan 28-30 tól van olyan H-s lap ami jó lenne. De annyiért meg már nem vennék lapot, vagy ha vennék akkor meg Z68-at is mar lehet venni annyiért :U
Ezért jutottam el az msi P67-hez..

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#294) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Mi a különbség a Z68A-GD80 és a GD65 között? Elég jelentős az árbéli különbség...ugyanakkor MSI honlapja alapján nem tudom megítélni, mi indokolja ezt.
Elképzelhető, hogy belépek a klubba, eddig soha MSI lapom nem volt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#295) Milka 78 válasza Atlantis (#294) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Főként a tápellátás.A GD 80 tuningra van kihegyezve.

(#296) Atlantis válasza Milka 78 (#295) üzenetére


Atlantis
veterán

Az indokolna ~25k árkülönbözetet? Azért a GD65 is jó lap? Még az Asus z68-as lapjai vannak a pakliban, filózok, melyik legyen.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#297) Milka 78 válasza Atlantis (#296) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Persze,teljesen jó lap a 65-ös.A 80-asnak akkor van értelme ha extrém tuningot akarsz,szerte szét feszeléssel.Viszont az MSI lapokból kimaradta az offset opció amiről feljebb olvashatsz(érdemes tájékozódni vásárlás előtt).

[ Szerkesztve ]

(#298) Atlantis válasza Milka 78 (#297) üzenetére


Atlantis
veterán

Olvastam, amit írtatok róla, de mi az az offset? :) :B

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#299) Milka 78 válasza Atlantis (#298) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha tuningolod a procit akkor nem veszi vissza annak feszültségét,csak az órajelet.Nem nagy kunszt,de van akit zavar.A dolog megoldható,hogy külön bios profilokat alkalmazol külön játék és netezésre(mint én).Netezésre alapon használom aprocit és ilyenkor szépen visszavesz mindent.Játékok alatt meg tuningolok,ahol amúgy sem kell szabályoznia,mert minek...

(#300) Atlantis válasza Milka 78 (#299) üzenetére


Atlantis
veterán

Aha, kösz... Asszem sokat kell még olvasgatnom, mert az elmúlt 3,5 év kimaradt, így most hirtelen nem látom be, miért baj az,ha rajt marad a feszültség a procin? Meg miért veszi vissza az órajelet a lap, ha tuningolsz? Nem az a lényeg, hogy akkor mindig magasabb órajel legyen? Régebben még mintha ez lett volna a cél....

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.