Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GypsFulvus2 válasza toyone (#50) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Értem. Köszönöm a válaszod! Hát 70 C az már marha sok. Mondjuk én nem akarom 4,5-en járatni, de azért ebből az adatból látszik, hogy elkelne a GD80-on látott nagyobb méretű hűtőborda... Fenébe, egyszerűen nem találok elérhető áron olyan lapot, ami minden szempontből megfelelő lenne. :(

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#52) toyone válasza GypsFulvus2 (#51) üzenetére


toyone
őstag

Ez a 70C 4,8ghz körül van. Full terhelésnél. Szóval szerintem ez a része nem kell hogy gond legyen. Nálam is rálóg a gtx260. Normális használatnál nem lesz gond.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#53) GypsFulvus2 válasza toyone (#52) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát, lehet, hogy túl sokat agyalok ezen. A mostani, igencsak öregecske lapomon is pont ez a probléma, ki is kellett cserélnem a chipsethűtőt miatta. Mondjuk a régi nForce4 jóval forófejűbb. Na, alszok még rá egyet...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#54) diegho


diegho
nagyúr

Nálam P67A-C45-el 55 fok környékén ment a chipset 4200-on 5 kör Linx után. Ekkora terhelést kb sose fog kapni a gép mindennapi használat mellett, pl játék és desktop alatt 40-45fok környéke, meg is taperoltam és tényleg csak langyos, Linx alatt lett melegebb csak.

(#55) NJoco


NJoco
csendes tag

Üdv!

A közel jövőben szeretnék én is gépet újítani és ezen az alaplapon gondolkodom (MSI P67A-GD65 B3.) egy I5-2500K proci társaságában.
Toyone elsősorban tőled szeretnék kérdezni ezzel a lappal kapcsolatban! Olvastam az erről írt remek kis teszted és az érdekelne, hogy amit írtál a negatívumoknál: "- tököl egy darabig míg végre elindul", ez alatt most pontosan mit értesz? Még egy dolog, szerinted ezt a modult:http://www.gskill.com/products.php?index=243, tudnám használni benne minden gond nélkül 1600MHz-en CL7-es időzítésekkel a gyárilag megadott feszültségen (1,6V) anélkül, hogy a proci károsodna?

Előre is köszönöm a választ!

(#56) toyone válasza NJoco (#55) üzenetére


toyone
őstag

Bekapcsolás után még eljut odáig hogy Windows töltődjön eltelik egy csomó idő. Illetve hibás Bios beállítás után is kicsit nehézkesen indul el.
A ramok benne vannak a lap support listjében így azzal nem lehet gond.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#57) diegho válasza NJoco (#55) üzenetére


diegho
nagyúr

Én mondjuk ebben az árban Asus P8Z68-V lapot vennék, de ez egyéni vélemény.

(#58) NJoco válasza toyone (#56) üzenetére


NJoco
csendes tag

Köszi a gyors választ! ;)

Ez érdekes, hogy sokat vacakol indulásnál, pedig a neten arról lehet olvasni, hogy az új UEFI bios gyorsabb boot időre képes, mint a régebbi. :( Nem lehet, hogy ez egy újabb bios frissítéssel majd javul talán?

(#59) NJoco válasza diegho (#57) üzenetére


NJoco
csendes tag

Az is biztos nagyon jó lap, de hiányzik róla egy két dolog ami nekem fontos, mint pl. digitális audio kimenetnél a coaxial.

[ Szerkesztve ]

(#60) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, szerintetek az MSI H67-es alaplapjai beférnek még ide ebbe a topikba? Mert újat ahogy látom nem nagyon érdemes nyitni, ugyanakkor meg hátha érdekel valakit - rajtam kívül :D

-

(#61) GypsFulvus2 válasza Tomi7887 (#60) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szerintem nyugodtan. A Z68-asokról is itt folyik diskurzus, saját topic hiányában. Elég kevés MSI lapot használó van a Ph-n, szóval értelmetlen még tovább aprózni. Ha valakinek nem tettszik, majd szól. Jómagam most rendeltem meg egy MSI Z68A GD65 lapot. Hétvégén konfig összerakás lesz.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#62) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Tegnap vettem egy MSI P67A-C43 B3-at és az volna a kérdésem,hogy az normális-e ,ha hallom az alaplap hangját ? Mmint borzasztó hangos ... Ezzel lehet valamit kezdeni ?

Amúgy megfigyeltem,hogy a CPU Phase LED-eknél amikor a 4. elalszik,akkor abbamarad a hang ,majd megint felgyullad és megint lehet hallani ...

(#63) GypsFulvus2 válasza scream (#62) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Miféle hang ez? Ezen a lapon sincs semmiiféle ventilátor, ami hangot kelthetne. Valamilyen magas frekvenciájú sípolás? Én még nem vagyok MSI tulaj, majd csak péntektől leszek az, de sztem ez a jelenség semmiféle alaplapon nem normális. Ha teljesen biztos, hogy az alaplap adja ki, és nem valamelyik másik komponens, pl HDD hűtő VGA stb, akkor ez elég rossz előjel. Gariztatni nem hiszem hogy lehetne pusztán e miatt, amíg jól működik, de megnézetni egy hozzáértővel nem ártana. Hátha kiderül valami probléma, és kicserélheted.
Valakit kéne keríteni, akinek hasonló lapja van, és megkérdezni, hogy a 4. fázislednek folyamatosan világítani kell-e vagy nem. Sztem az lenne a normális, hogy egy 4 fázisú lapban mindegyiknek folyamatosan működni kellene, de ebben nem vagyok biztos. Van szervizszolgáltatás ott ahol vetted?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#64) scream válasza GypsFulvus2 (#63) üzenetére


scream
veterán

"Valamilyen magas frekvenciájú sípolás?" - Igen ... És elég idegesítő és zavaró :U

Már írtam oda,ahonnan vettem, most a válaszra várok.

[ Szerkesztve ]

(#65) GypsFulvus2 válasza scream (#64) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor a 4. fázisáramkörrel lesz valami baj. A dilemma most az, hogy ha visszaviszed, és hibátlannak találják, akkor neked kell fizetned a szervizköltséget -legalábbis így tudom. Az viszont tuti, hogy semmiféle hangot nem szabadna kiadnia.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#66) scream válasza GypsFulvus2 (#65) üzenetére


scream
veterán

Lehet ,hogy nem elég neki a 400W-os táp ? :F

FSP HEXA 400W 80+

[ Szerkesztve ]

(#67) GypsFulvus2 válasza scream (#66) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ahogy nézem a konfigodat, egy GTX460-al elvileg elégnek kellene lennie, de nyilván a minőségétől is függ. Meg attól hogy mennyit ad le a 12 V-os ágon. Egy próbát más, erősebb táppal mindenképpen megér.
Szerk: FSP-vel nagy baj nem lehet. De azért próbáld ki, legalább kizársz egy lehetséges hibaforrást.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#68) toyone válasza scream (#64) üzenetére


toyone
őstag

Nálam a GD65 is adott ilyen "sercegést" amikor a fázisokat kapcsolgatta. De nem érzékeltem zavarónak. Kikacsolod ezt a funkciót és akkor nem lesz ilyen a hangja.
Csak elhasználod a föld energiakészleteit és a te lelkeden fog száradni. :D

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#69) GypsFulvus2 válasza toyone (#68) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Sípolás, sercegés...bakker ez egyre rosszabbul hangzik. Asszem inkább kivárom a Bull-t... :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#70) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

No para, én azért irtam ide, mert egy h67-e45-höz jutottam és nagyon meg vagyok vele elégedve. Korábban nem volt MSI-m, de nagyon bejön. Sok az extra, nekem a régi időket idézi mégha a BIOS új/más is.

-

(#71) GypsFulvus2 válasza Tomi7887 (#70) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hááát, pedig kezdek bexarni. Főleg, hogy pont u. ilyet rendeltem A tiéd nem sípol, és nem is serceg? :D

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#72) Tomi7887 válasza GypsFulvus2 (#71) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Az enyém nem :D A linkeltre is irtam választ amire tudtam, de a problémák többsége inkább a "betelt a pohár" effektus.

Mondjuk enyém h67-es alaplap, nem is akartam állítgatni a frekit (asszem nem is tudnám). Az enyémben is 2500k volt az előző gazdijánál az én 2400-m előtt, kellett is neki egy jumperes cmos clear, hogy észrevegye a változást xD

-

(#73) scream válasza GypsFulvus2 (#69) üzenetére


scream
veterán

@Qro : "Amúgy a lapod csinálja nem a cpu. Enyém is cicereg ha be van lőve az EIST meg a C1E és társai. Az egyik tekercs nincs tökéletesen szigetelve ezért áthúz az áram azt hallod.Nem káros csak zavaró."

Csak egy tekercs van rosszul szigetelve ... :U

(#74) GypsFulvus2 válasza scream (#73) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Most olvastam én is, bakker. És a bejegyzésben, amire ez a válasz érkezett, hogyan-hogyan nem, egy MSI lap szerepelt. Nem mondtam le a rendelést, de kezd egyre inkább gyomoridegem lenni...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#75) GypsFulvus2 válasza scream (#73) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

No, az EIST és a c1E letiltása után elmúlt a cicergés?
Ahogy nézem, KaioTech kolléga problémái közül is számos megoldódni látszik. De ezzel az UEFI-vel én is szívni fogok, az tuti. Én még Award BIOS-on, meg FSB állítgatáson szocializálódtam. :)

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#76) scream válasza GypsFulvus2 (#75) üzenetére


scream
veterán

Igen teljesen megszűnt a hang :) szerencsére

Mostmárcsak az intel venti hangoskodik a CPUn ... :U

(#77) Tomi7887 válasza GypsFulvus2 (#75) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nincs nagy különbség, talán azt lehetne mondani, hogy képileg szebb, meg egy picit minden máshol van, de amúgy ugyanaz van benn mint a BIOS-ban.

Nekem csak az első néhány indításnál volt olyanom, hogy "na akkor kapcsoljuk vissza a BIOS nézetet" :DDD

-

(#78) GypsFulvus2 válasza Tomi7887 (#77) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pont ettől az "egy picit minden máshol van" dologtól tartok. :D
Megjött a cucc. Holnap szerelés, installálás. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az MSI oldaláról, a G65 laphoz letölthető driverek között szrepel ez:

Intel Management Engine Driver for P67/H67

Ezt most nagyon nem értem, hogy ha P67/H67 akkor miért van a Z68A GD65 letölthető driverei között. Szükség van ennek telepítésére?

A másik kérdésem, hogy mi ez az "Intel Trusted Platform chipset driver" Mi fán terem ez a Trusted Platform? Kellene ezt telepítenem?

Aztán a Rapid Storage driver csak akkor kellene, ha SSD-vel gyorsítanám a HDD bootolást, ugye? Jól tudom, hogy ha a rendszer boot eleve teljesen SSD-ről fog történni, akkor ez szükségtelen?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#79) Tomi7887 válasza GypsFulvus2 (#78) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Driver: azt gondolom azért mert külön nem nevezték át. Viszont a p67/h67 ha jól belegondolsz mind a kettőt magában foglalja. Úgy emlékszem szükség van a telepítésére, mert valamit nyökögött, hogy nélkül nem tud feltenni!

Nem tarts semmitől, remélem minden rendben lesz a lapoddal!

[ Szerkesztve ]

-

(#80) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#78) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem is megjött, de szerintem csak kedden szerelek. :U

Majd mesélj! :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#81) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#80) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Összeraktam, feltelepítettem az alapokat, de sok meló van még hátra. Eddig minden rendjénvalónak tűnik. Csendes, nem ad ki semmi rendellenes hangot, felismert mindent elsőre. A memóriát kellett csak manuálisan beállítani, mert először 1333-on járatta.
Egy gond van, a gyári hűtő teljesen elégtelen. Nagyon kis apróság, igazi gagyi, azt hittem, alapórajelen jó lesz, de nem; ebben a melegben 65 C-ig is felmegy a proci hőmérséklete húzás nélkül. Egy normális hűtőbe még be kell ruháznom, addig nem is kísérletezek semmi tuninngal. A chipset is elég meleg, mivel a chipsethűtő nagy részét takarja a VGA. Azt hiszem aki komolyan tuningolni akar, annak GD80-ra lesz szüksége, mert annak jóval nagyobb a chipsethűtője.

Jelenleg az SSD-vel szenvedek, nem tudom leellenőrizni, hogy megy-e a TRIM. Idegen nekem még a Win7, most először használom. Adminisztátorként vagyok benn, mégis, amikor beírnám az utasítást parancsorba, amivel ellenőrizni lehet, azt írja ki, hogy nincs elégendő jogosultságom.... hát 'nyád.
Amit még nem értek, hogy a Sandy Bridge VGA driver nem kíván feltelepülni. Azt írja, hogy "ez a számítógép nem felel meg a minimális rendszerkkövetelményeknek" Ez azért lehet, mert diszkrét VGA-ba van csatlakoztatva a monitos és nem az alaplapiba? Más okot nem tudok elképzelni.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#82) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#81) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én is összeraktam, de nincs kedvem windows-t telepíteni. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#83) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#82) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pedig anélkül nehézkes lesz a használat :D Most melóhelyen vagyok, nem tudok sokat írni, de este majd lenne pár kérdésem. A cpu ventillátorának szabályozásával gyűlt meg a bajom, bármit állítok abban a smart targetben, vagy hogy a faxba hívják, nem változik a fordulatszám semmit. A régi biosok ebben a pontban logikusabban voltak felépítve. Meg majd az Intel rapid storage-al, meg a sandy vga driver telepítésével vannak gondjaim.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#84) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#83) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Most telepítem a windows-t. 09.29-kor álltam neki, 09.43-kor már a felhasználói nevet kérte. :C

A bios nekem is fura. :B A gyári venti fordulatszámához nem nyúlok, így is 55°C-ról indul bekapcsoláskor. ~27-28°C van a szobában. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#85) GypsFulvus2 válasza BioNiCMaN (#84) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor neked is elég magas. Nekem 57 C-ről indult, felment 62-ig. Azt hittem, rosszul tettem föl a gyári hűtőt. Leszedtem, a sötétszürke (gondolom ezüstös), elég sűrű gyári pasztát 96% -os alkohollal lemostam, és nagyon gondosan, vékonyan-egyenletesen zalman kencét tettem föl. Kár volt. Utána 60 C-n indul és 67-ig is felmegy. Szóval jobb volt a gyári kence. Én növelni akarom a fordulatszámot, mert azért ez a hőmérséklet már elég sok, de bármit írok be annál a smart targetnél, nem reagál a venti. Pedig a gyári hűtő is 4 pines. Pénteken veszek rá egy CM Freezer 13 Pro-t. Nagyon remélem, hogy azt lehet majd bios-ból vezérelni.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#86) BioNiCMaN válasza GypsFulvus2 (#85) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Na, mi a helyzet a CM13 Pro-val? H100 még sehol... :DDD

(még nem írtad át az adatlapod)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#87) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#86) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem az nem is CM, hanem Arctic. :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#88) Tibi87


Tibi87
tag

Hello mindenki! szeretném a segitségeteket kérni a következőben, nagyjából már eldöntöttem milyet veszek a következő MSi lap-ból csak elötte azért kiváncsi vagyok pár véleményre. adott lenne egy MSi P67A GD65 és egy MSi Z68A GD65, igazából nem tudok dönteni csak nagyon nehezen, de sokan mondják itt nekem hogy a z68-ban van pci 3.0 én mondjuk azon az elven vagyok hogy még az felesleges vagy mégsem??és hogy ez miat nem éri meg az a + pár ezer ft(ebben az esetben 10e) várom a véleményeket, észrevételeket :R

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#89) BioNiCMaN válasza Tibi87 (#88) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hogy egyszerűbb legyen az életed:

GD65-ből B3 és G3. ;)

A G3 a PCI-e 3-as. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#90) Tibi87 válasza BioNiCMaN (#89) üzenetére


Tibi87
tag

ezeket tudom :) te miért vettél z68A-t? ajánlod nekem is? igazából nem kell még nekem meg amugysem a pci 3.0

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#91) BioNiCMaN válasza Tibi87 (#90) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én nem bántam meg. Sokáig filóztam (Asrock Z68 E4-en, a P67 Fatal1ty Pro-n, Sabertooth-on, meg az Asus többi lapján, aztán elolvastam egy cikket itt PH!-n (amit természetesen most nem találok) és az MSI mellett döntöttem.

Az is közre játszott a választásban, hogy a többi nézegetett lapban nem férne el még egy MSI 5850, úgy, hogy a X-Fi-t is belepakolom. (illetve volt olyan is amin nem volt sima PCI csati, az alapból ugrott (nálam)).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#92) Tibi87 válasza BioNiCMaN (#91) üzenetére


Tibi87
tag

akkor Z68A GD65 B3 :C remélem te is javaslod, nekem nem kell még pci-e 3.0

[ Szerkesztve ]

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#93) BioNiCMaN válasza Tibi87 (#92) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem amire kell, arra úgyis lapot fogsz cserélni. :U

Az, hogy nem igazán pörög a topik (kb.) négy dolgot jelenthet:

1.) Senki se vett MSI 1155-ös lapot (ez ugye kizárt :DDD )
2.) Máshol keresnek a problémákra a megoldást (nem valószínű :N )
3.) Nem találnak ide :DDD
3.) Mindenki elégedett (remélem ez valódi ok :D )

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#94) Tibi87 válasza BioNiCMaN (#93) üzenetére


Tibi87
tag

mostanában nem szeretném lecserélni sőt a géphez sem nagyon akarok nyulni :R

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#95) Tibi87 válasza BioNiCMaN (#93) üzenetére


Tibi87
tag

yeahh ez az :C

------> Intel Core i5 2500K I Love You <------

(#96) baalika


baalika
tag

Sziasztok, bár a milyen alaplapot topikba már feltettem a kérdést, én úgy látom, hogy ezek az MSI lapok az 1600-as ramot csak OC mellett tudják, míg a gigabyte és asus hasonló lapok elvileg anélkül is. Én 1600-as corsair ramot szánnék 2500k proci mellé egy MSI-be.

Valamit nagyon nem értek vagy ez nem akadály, miért javasolnátok mégis az MSI-t?

(#97) baalika válasza baalika (#96) üzenetére


baalika
tag

No hát megleltem a választottamat és a hétvégén bé is lőttem rendesen. Nagyon megy az új gép és tetszik az MSI is Gigabyte után.

MSI Z68A-GD65

nagyon tetszik. Viszont indításnál 1 hosszú 6 rövid csippantást kapok és nem igazán találtam erről a kódról semmit.
egy hosszú sok rövid... memóriára gondoltam de a memteszt tökéletesnek mutatja, vadiúj 8 gigás corsair vengeance van benne.

Van valakinek ötlete?

(#98) Agamemnon válasza baalika (#97) üzenetére


Agamemnon
csendes tag

Helló!

Én is most újítottam a lapot: MSI Z68A GD80 B3

Nagyon elégedett vagyok vele gyors stabil.....

A rendszer egy Corsair SSD-n van szóval az indulás villám gyors...

Bejön a win 7 indító képernyő összeáll a kis win logo de már nincs ideje villogni, és jön is az üdvözlőm felirat ami egy pillanatra villan csak föl és be is töltött az asztal.... :):)

baalika:

Elég régóta használok MSI alaplapokat, és a csipogás az indításnál az USB eszközök felismerése szokott lenni... semmi problémát nem jelent.
(húzz ki pár USB eszközt és kapcsold be úgy, így már másként fog csipogni.)

[ Szerkesztve ]

(#99) baalika válasza Agamemnon (#98) üzenetére


baalika
tag

Áhááá, erre nem is gondoltam. Keresgéltem a bios beep kódokban egy csomót :D

Ha hazaértem ki is próbálom.

Köszi!

(#100) baalika


baalika
tag

Jah még egy kérdés a Z68-al kapcsolatban. Olvasgatok erről a virtu-ról, van aki használja?

Jól értem ugye, hogy (bár én két monitort használok de ha csak egy lenne, esetleg valahogy megoldani kettővel) ha nem a kártyára kötöm a monitort hanem az alaplapra és éppen nem játszok akkor a proci GPU-ját fogja használni?
De amint elindítok pl. egy játékot automatice átvált a kártya használatára az alaplapi! csatlakozón keresztül?
Nem lassítja ez a játékot?

Tehát azon kívül, hogy nekem delejt takarít meg és esetleg növeli a videókártya életét azzal, hogy nem használja állandóan, másra nem jó?

Nem képes egyszerre használni a kettőt a gyorsabb grafikus számolásokhoz?

Nem tudok egyszerre 3 monitort rákötni, kettőt a kártyára egyet az alaplapra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.