Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Giovanny válasza prokxy (#350) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,kíváncsi vagyok hogy nálad működik-e a szorzó,illetve a biost lehet visszaállítani a korábbi verzióra?

Zero Defect.No Compromise !

(#352) prokxy válasza Giovanny (#351) üzenetére


prokxy
veterán

A bios-t nem fogom kipróbálni,de a szorzót ma este (20-21h után) igen.
Addig írd meg, h mit kapcsoltál be a bios-ban(akár priviben), amikor még jó volt a szorzó, csak h ugyanaz legyen.. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#353) Giovanny válasza prokxy (#352) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszi,de ma kipróbáltam még egyszer egy friss w7 telepítettem.A biosban semmit nem változtattam és működött a szorzó,majd egy full mentésből visszaállítottam a rendszert,és áll 40-en.Szóval biztos hogy szoftware-es a probléma,de hogy mi okozza,na ezt szinte lehetetlen kideríteni...valamelyik frissítés vagy valamelyik program... :(( Alap dolgok vannak feltelepítve: Chrome,Office,pár lejátszó progi,Avira,Messenger,Acdsee,Nero,Totál commander,és talán ennyi,mert ahogy kiderült hogy nem működik a szorzó,tovább nem is raktam semmit.

Zero Defect.No Compromise !

(#354) Giovanny


Giovanny
őstag

Megvan a probléma,nem tudom hogy miért,eddig még ilyennel nem találkoztam,de ahogy telepítem a Windows Messenger 2011 a szorzó nem működik,Valaki tud erre mondani valami okosat? Mert én már kifogytam az ötletekből....még ilyet..

Zero Defect.No Compromise !

(#355) BioNiCMaN válasza Giovanny (#354) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ne használd a Messengert. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#356) Giovanny válasza BioNiCMaN (#355) üzenetére


Giovanny
őstag

Inkább az MSI-t :K

Neked megy rendesen a szorzó?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#357) Milka 78 válasza Giovanny (#356) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a messenger nincs fent,de a live mail részét használom és a szorzó megy(sőt akkor is ment amikor nem kellett volna :DDD )Próbáltál más Windows Live Essentials-is telepíteni?nekem állandóan szétküldi a gépet,hol angol-hol magyar és kb a 10 linken találtam olyat ami végre minden téren működik.

[ Szerkesztve ]

(#358) Giovanny válasza Milka 78 (#357) üzenetére


Giovanny
őstag

Ez már hihetetlen hogy mi folyik nálam,soha nem volt ilyen jellegű (hülye) problémám,hogy a messenger miatt nem működik a szorzó,röhej....És ez tuti hogy messenger miatt van,mert van egy mentésem full frissítésekkel,programokkal,stb..,ha visszaállítom semmi gond,de felrakom a messenger,akkor is jó,de újraindítás után már fixen áll a szórzó.Hiába mess.uninstallálok,az sem segít,csak a mentés vissza..komolyan :W Próbáltam már régebbi verziókat is de ua. a helyzet,pedig használom a messengert.Szóval nem tudok hova sorolni a jelenséget.

Zero Defect.No Compromise !

(#359) jeni


jeni
félisten

Szia
A Live Update 5 szerint az N30 Bios mellett kijött az N40-s.
A gyártó oldalán viszont nem szerepel.

(#360) jeni


jeni
félisten

tudja valaki ez a dll. az melyik programhoz tartozik,mert a neten próbáltam rákeresni,nem találja meg.

msiuxf32.dll

(#361) Giovanny


Giovanny
őstag

Megoldódott a problémám,eladtam a lapot :D Mindenkinek köszönöm a segítséget ! Átmentem az Asus topikba :R

Zero Defect.No Compromise !

(#362) BioNiCMaN válasza Giovanny (#361) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

:DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#363) Giovanny válasza BioNiCMaN (#362) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem volt más választásom,de asuson legalább minden úgy működik ahogy kell :)

Zero Defect.No Compromise !

(#364) BioNiCMaN válasza Giovanny (#363) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

V-drop megvan még? ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#365) Giovanny válasza BioNiCMaN (#364) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem vészes :)

Zero Defect.No Compromise !

(#366) jeni válasza Giovanny (#363) üzenetére


jeni
félisten

az is igaz,hogy a tuning az nem tartozik a garanciába,vagyis ha emiatt leég,el ég valami rajta AZ MÁR NEM GARANCIÁS PROBLÉMA.

Az már más kérdés,hogy fel van kínálva a tuning opció,ezzel él-e valaki vagy sem.
Tehát alapból az MSI lap úgy működik ahogy a specifikációban benne van.
Mivel az én lapom még nem fagyott le,ezért megmarad az MSI jó darabig,ha meg szarakodik akkor viszem az Iponba gariztatni.

[ Szerkesztve ]

(#367) Giovanny válasza jeni (#366) üzenetére


Giovanny
őstag

Biztos hogy jó az MSI,mivel volt nálam,csak Offset hiánya és fent említett furcsaságok miatt inkább megváltam tőle.De nem bántam meg,eddig hibátlanul működig az asusom.Nem vagyok márka függő,csak nem voltam körültekintő vásárlás előtt.

Zero Defect.No Compromise !

(#368) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sokan bírálták az MSI-t az offset hiánya miatt.Ez azt jelenti,hogy ha tuningolunk és ezzel együtt fixáljuk a feszt akkor a procifeszt nem veszi vissza,csak a szorzót és ezáltal az órajelet.Ez elméletileg elég kínos lehet fogyasztás szempontjából és nem is értettem a gyártót,hogy miért követ el ekkora bakit,ráadásul nem is szándékozik ezen "hiányosságot" pótolni.Csináltam egy gyors mérést konnektorból(csak a táp oldaláról,monitor és egyéb sallangok nélkül),fogyasztás mérővel.Csak a procifeszt és a szorzót toltam,de minden egyébb energia takarékossági opciót engedélyezve hagytam.

MSI Z68AGD80G3+I5 2500K@4.9ghz 1.480v+2x4gb 1866mhz ddr3@1.556v+6870 CF(ULPS kilőve,tehát nem kapcsol le a kettes számú kártya).

Terhelve(prime 95 blend) 255-305w között ugrál.

Üresben(1600mhz-re visszavesz ilyenkor)127-135w között ugrál.

Üresben PH-s h.sz írása közben 160-180w(ez köszönhető a vga-nak és a sok flash animációnak)

Én úgy látom,hogy offset hiánya ide fix fesz oda,itt bizony máshogy van megoldva a fogyasztás normalizálása és mint az látható működik is elég hatékonyan.Ebből kiindulva szerintem felesleges azon félelem,hogy "ha szénné húzom a procit akkor lezabálja az agyam",mert mint azt látható ez nem igaz. :N

[ Szerkesztve ]

(#369) BioNiCMaN válasza Milka 78 (#368) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszönjük! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#370) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Alaplap vásárlás előtt állok, és kérnék egy megerősítést a szakértőktől, hogy a P67GD65 és Z68GD65 alaplapok két full pcie16x sávot támogatnak, tehát cfx-ben nem lesz belőlük 8x + 8x.

Ha rosszul értettem a specifikációkat, akkor kérdezném, hogy melyik 1155 MSI alaplap tudja a két full 16x sávot.

Köszönöm a segítséget előre is:

jippa

[ Szerkesztve ]

(#371) jeni válasza jippa (#370) üzenetére


jeni
félisten

a neten nézzél utána ,mert lehet,hogy csak az Asrock Z68 két lapja 1 2 és a MSI Z68A GD80 G3 lap tudja azt a 2x16-os vezérlést
Az Asusnál is lehet,hogy van olyan lap.
kérdés megér-e annyit?

[ Szerkesztve ]

(#372) Milka 78 válasza jeni (#371) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudja a g3-as sem a 16/16-ot.Nekem is 8/8-ban megy és állítási lehetőség nincs.Fatal1ty dettó,de az Extreme7 tudja az NF200-as chipnek köszönhetően.

(#373) jeni válasza Milka 78 (#372) üzenetére


jeni
félisten

és a 77-s lapok sem fogják tudni a 2x16-t amik majd tavasszal jönnek ki és azok is 1155-s proci tokozással lesznek?

(#374) jippa válasza Milka 78 (#372) üzenetére


jippa
aktív tag

Én egy későbbi 7970 cfx miatt kérdeztem, és a 7970 topikban azt mondják, hogy nincs jelentősége a 2x full16x pcie-nek, dupla 8x is elég, úgyhogy akkor mindegy is.

(#375) Milka 78 válasza jippa (#374) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagy jelentősége nem lesz,mert ugye a 6990-est sem befolyásolta különösebben.Mondjuk ott még bejátszhat a pcie 3 is Ivy esetén.Ugye akkor pcie3 8/8-as felosztást tudna a lap,de ugye a dupla sávszél miatt az elméletileg pcie 2 16/16-nak felelne meg,bár itt még egy kis zavar van,hogy hogy is fog kinézni ez.

jeni:Ez még nagyon a jövő zenéje,de ha a 1055-ös platform továbbra is a költséghatékony megoldást jelenti akkor szerintem alapból nem fogja tudni,csak külön vezérlő chippel,vagy a fen említett még nem tisztázott megoldással,de ugye ehhez olyan vga&cpu-is kell.

[ Szerkesztve ]

(#376) Terrorista


Terrorista
senior tag

Udv!

1. MSI P67 GD55-os lapom van. Utobbi idoben azt vettem eszre, hogy bongeszoben flash animacioknal folyamatos sercego zajt ad az alaplapi hangkartya. Ha leteszem talcara a bongeszot akkor elmulik. Ezt tudja valaki miert lehet?

2. Frissitettem biost 1G verziora. Azota indulaskor tobbet csippan az alaplap. Eloszor csippan egyet melyebb hangon, majd tovabbi 5-6-ot magasabban es gyorsabban. Ezt nem lehet valahol kikapcsolni anelkul, hogy lehuznam a speakert a laprol?

T.

(#377) toyone válasza Terrorista (#376) üzenetére


toyone
őstag

1.Biztos hogy a hangkártya? Nem a VGA vagy a táp vagy a lap felől hallod?

2. Van 1.H. Frissítsd rá hátha eltűnik a hang. De azt hogy e miért ugrott most elő passzolom.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#378) Terrorista válasza toyone (#377) üzenetére


Terrorista
senior tag

1. Lehet félreérthetően fogalmaztam, de biztos hogy a hangkari a ludas, mivel a fülesben hallom a zajt.

2. Frissítés előtt is csipogott a biosom, de nem ennyit. Lehet ez valami spéci msi uefi sajátosság?

(#379) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Akinek P67A-C43 alaplapja van, az tudna feltenni egy print screen-t az eszközkezelőről úgy, hogy az USB-vezérlők fül nyitva van?

(#380) prokxy


prokxy
veterán

Srácok!

A múltkor vettem egy Logitech Z906-os hangrendszert, aztán nem sikerült működésre bírni elsőre az MSI Z68A-GD45 (G3)-as lapommal digit koaxon.

Még aznap kiderült, h a Realtek Managerben fel van cserélve az "Digital Output Optical" és a "Digital Output". A grafika (is) mást mutat, azaz ha koax-ra raktam, akkor optikán küldte a hangot, ill. fordítva is. Csak azért volt macera, mert a Z906 koaxon várta a hangot...

De rájöttem, gondoltam, h megosztom Veletek!

Szép napot!

Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#381) arpeen2 válasza prokxy (#380) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ezt én is észrevettem P67A-C43 lapnál :)

(#382) Pubszon


Pubszon
veterán

Hi.
MSI Z68A GD65 G3 van valakinek i7 2600K-val?
Mik a tapasztalatok?
Tuningba milyen, stb...
Illetve még a ventivezérlés érdekelne, hogy a nem PWM-eseket tudja vezérelni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#383) jeni válasza Pubszon (#382) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Nekem pont az van amiket,írtál,de nem tuningoltam rajta semmit,egyelőre a gyári beállítások mennek rajta.

A vezérlést ha jól tudom azt manuálisan is be lehet lőni a progival

Korábban lett írva,hogy az MSI lapok OFFSet dologban nem jó,vagyis ha belövöd akkor a proci feszt emelkedik,vagy csökken amennyire használod épen vagy a gép kívánja,de ellenben a cpu feszültsége ugyanaz marad akkor is ha nem veszed igénybe a teljesítményét.

Ellenben van olyan opció,hogy felhasználói (games) 1 2 3 változatok amit a BIOS-ban be lehet állítani,melyek legyenek érvényben mikor gépezel.

Még annyit,hogy 1x sem fagyott le idáig.

[ Szerkesztve ]

(#384) Pubszon válasza jeni (#383) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, de a felét ha értem amit írtál.
Majd ha lesz több tapasztalatod, akkor légyszi írd már meg nekem.
Köszi. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#385) rayoliviero


rayoliviero
veterán

MSI Z68MA-ED55 alaplapot készülök venni 33000 Ft-ért. De a milyen alaplapot topikban nem ajánlják. Bár megindokolni nem tudta idáig, hogy miért sz*arok az MSI lapok.

Az Intel Sata 3 vezérlő, NEC USB 3 vezérlő, ház előlapjára kivezethető USB 3: ezek miatt tetszene ez a lap.

i5 2500K procihoz kellene.

Szerintetek jó választás 33 000 Ft-ért vagy van jobb micro ATX lap?

[ Szerkesztve ]

(#386) audi100td válasza rayoliviero (#385) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem nem szar, mondom ezt úgy, hogy most is MSI lapom van és nem igen volt eddig negatív tapasztalatom a márkával (kivéve P35 időkben). Megindokoltam (szóval nem kéne vádaskodni), az általad felállított kritériumokhoz egyszerűen felesleges, mivel nem szándékozol tuningolni és ez nem kifejezetten az MSI-re vonatkozik, hanem a Z68-as chipsetre. :U

(#387) rayoliviero válasza audi100td (#386) üzenetére


rayoliviero
veterán

zka67 írta, hogy ő nem venne MSI-t. Már meg is isndokolta, hogy azért nem, mert addig mennek csak, amíg gari van rájuk. Ha hosszú távra tervez valaki, mint én, akkor nem jó választás.

Az újakról én is azt hallottam, hogy nincs velük baj.

(#388) audi100td válasza rayoliviero (#387) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyet én sem hallottam, megbízhatósággal szerintem jelenleg egyik gyártónál sincs nagyobb probléma, selejtet persze bármikor ki lehet fogni. Egyébként ha tetszik az MSI vedd meg nyugodtan, csak gondoltam ha úgy sem használod ki a tudását, felesleges rá annyit áldozni, de rosszul biztos nem járnál azzal sem.

[ Szerkesztve ]

(#389) rayoliviero válasza audi100td (#388) üzenetére


rayoliviero
veterán

A másik topikban általad linkelt Intel is bejön nagyon, főleg, hogy tud olyat, hogy Intel Fast Boot. Nagy kár, hogy Debrecenben nincs ilyen.

(#390) BioNiCMaN válasza rayoliviero (#387) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az összes MSI lap szar, főleg az 1155-ösek. Nap mint nap problémákkal teli hsz-ek keletkeznek például ebben a topicban is. :))

Én meg LC-Power tápot nem vennék... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#391) Milka 78 válasza BioNiCMaN (#390) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Írjak egy párat?Megyek és beborítok egy pohár vizet a gépbe(vagy berakok egy LC-tápot,kb ugyan akkora kárt tud tenni a gépbe) és már írom is a hibákat! :DDD

(#392) rayoliviero válasza BioNiCMaN (#390) üzenetére


rayoliviero
veterán

"Én meg LC-Power tápot nem vennék..."

Én is rögtön megnéztem az adatait és pont ez jutott eszembe, de inkább nem írtam le neki...

[ Szerkesztve ]

(#393) BioNiCMaN válasza rayoliviero (#392) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem innentől nem biztos, hogy túl szignifikáns a véleménye... :U

Sose bíznék rá egy Low Cost tápra ámítógépet. Főleg nem olyat. :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#394) rayoliviero válasza BioNiCMaN (#393) üzenetére


rayoliviero
veterán

:K

(#395) jeni válasza rayoliviero (#387) üzenetére


jeni
félisten

Nézzél utána,hogy az MSI lapokban milyen alkatrészek vannak,és hogy vannak felépítve. :K

3 nagyobb gyártó van amelyekre lapjaikra tuti 3 év garancia van

az MSI a Gigabyte és az Asus

A Gigabyte lapokban az USB 3.0 kezelése az Etron chip miatt gázos(pár lap kivételével amelyekben Nec vagy Asmedia chip van)
Asrock lapokban többségében Etron chip van.
Az Asus lapok drágábbak,de nincs gond velük,úgyszintén az MSI lapoknál sem.
Mindkét gyártónál közel 95% azonos chipekből épül fel.
Ha nem bízol az MSI-ben akkor az Asus lapot vedd,picivel átlagban drágábbak,mint a többi gyártóké.

Az Asrock-ra csak 2 év garancia van. Viszont abból az Asrock Z68 Extreme 3 TELI TALÁLAT,az árát és a tudását tekintve BEST BUY vétel.

(#396) rayoliviero válasza jeni (#395) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jó lesz nekem ez az MSI, megtaláltam róla ezt.
Ajánlottak egy olcsóbb Intelt, azzal is beértem volna, mert nem tuningolok, de itt Debrecenben nem lehet bármit beszerezni. Ezért marad az MSI, ha nem is használom ki a Z68 chipsetet. Viszont optikai kimenet, micro ATX méret, Intel Sata 3, NEC USB 3, ház elejére USB 3 kivezetés (még enélkül talán ellennék, de jó ha van, ha veszek USB 3 vinyót): ezeket tudja az MSI 33 000-ért.

[ Szerkesztve ]

(#397) jeni válasza rayoliviero (#396) üzenetére


jeni
félisten

ház elejére USB 3 kivezetés

ez csak akkor oldható meg ha a hátlapi USB 3.0 kivezetést USB 3.0-s kábellel és hozzá vásárolt előlapi adapterrel (kb.4600 Ft) előre viszed,abban az esetben igen,amúgy maga lapon direkt nem találsz USB 3 csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

(#398) rayoliviero válasza jeni (#397) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tényleg nincs a lapon azt írja a részeletes adatoknál. De ha megnézed a képet az alaplapról, akkor ott van az OC Genie kapcsoló mellett, az a kék kapcsoló. Az nem az lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#399) jeni válasza rayoliviero (#398) üzenetére


jeni
félisten

annak a kék kapcsolónak semmi köze az USB 3-hoz !

amiről írsz az a energiafelvételi lehetőséghez,tuning módhoz van köze

Below our DIMM slots we've got our main 24-Pin ATX power connecter, a small buzzer speaker, our OC Genie button which lets us overclock at the push of a button and next to that we've got the little headers that allow us to check the voltage of certain areas on the board via the little connectors included in the bundle.

ott a fekete mellette az a táp csatlakozó,a kék csati az meg az mérőpontok helye a TUNING FAN-oknak,ott bemérheted a feszültségeket műszerrel,hogy tényleg annyi amennyi :K

[ Szerkesztve ]

(#400) rayoliviero válasza jeni (#399) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz a felvilágosítást. Most már ezt is tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.