Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) prokxy válasza FLATRONW (#450) üzenetére


prokxy
veterán

Most nézem, ez de egy hülyesége lett. win alól biost frissíteni, egy vicc.
Köszi az infót! :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#452) jeni


jeni
félisten

Üdv
A Bios frissítéssel csak óvatosan.
Meghülyíti a rendszert. A frissítés után ACHI módból magától átvált IDE módban.
Tény,hogy a MSI Z68 GD65 G3-nál már exe fájl van,e az kissé bonyolult de működik és tovább tart.
Egyszerűbb kicsomagolni és a bin fájl-t frissíteni BIOS alól.
Bár mintha az új BIOS esetében ha bekapcsolom a ClickBiosII. akkor kétszer rövid 2-3msp-re lefagy a rendszer.
Nektek is?
Előzőleg az N.70-s volt rajta.Most az újabb 25.3 verzió

(#453) FLATRONW válasza jeni (#452) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tudtommal minden BIOS frissítés visszavált IDE módba, mert ez az alapértelmezett beállítás.
Nekem más az alaplapom, de nem vettem észre ilyen hibát.
Érdekes még az, hogy frissítés után elfelejtettem visszaállítani AHCI módba a rendszert, és a Windows normálisan elindult, elkezdte telepíteni a drivereket is az IDE módhoz. Természetesen a driverek telepítése után rögtön újraindítottam és beállítottam az AHCI módot.

(#454) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Frissítettem az MSI Z68A-G45 (G3)-as lapom bios-át a legújabbra + ME-t is, aztán néha-néha azt csinálja, hogy bekapcsolom a gépet, elindul, majd pár másodperc utána lekapcsol és indul újra. A post code A3.
Teljesen véletlenszerűen csinálja, van hogy 1 hétig semmi, van hogy naponta 2x. Egyébként hibátlan, csak van ez a kis stikkje. :D
Konfigom az adatlapomon.

Ötlet, h mit a gondja?

szerk: a frissítés rendben lement dos alól.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#455) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok, lenne egy kérdésem, most vennék ilyen (Z68) lapot ,illetve gondolkozom ezen is, és érdekelne, hogy van e valamilyen probléma vele amire figyelnem kellene(double boot,etc...)
Vagy tökéletesen megbízható lapok?
Oc-kor vissza veszi a feszültséget a lap, mert mintha olvastam volna valahol valamit erről,hogy talán nem?
Köszönöm a segítséget és tanácsot is.
:R :R

prokxy: éppen most olvastam vissza, pont erről kérdeznék....
a bios update előtt nem volt ilyen gond?
:B

[ Szerkesztve ]

(#456) prokxy válasza ScomComputer (#455) üzenetére


prokxy
veterán

Szia!

BIOS probléma, sok Z68-as gyártónál volt ugyanez a gond.
Mivel sok visszajelzés érkezett az MSI-hez ezzel kapcsolatban, ezért jött is a javítás, a hiba megszűnt.

OC-kor az órajelet visszaveszi, a fesz-t nem.
Nekem fix 1.48V-ra van belőve a 4GHz-re, de 1600-on is annyin megy az i7. Többet eszik? Kit érdekel...mást ez nem okoz...Persze akkor rosszabb a procinak, ha már a fesz is sok picit neki, azaz extreme túlhajtás van, de akkor meg nem kell visszavenni az órajelet szvsz...

Nekem ezzel a lappal nincs bajom, atomstabil, megy minden ahogy kell, az MSI meg teszi a dolgát, javít, frissít, a giga ehhez képest egy nagy rakás...az asus meg bazi drága. :S
Pedig azt akartam, csak nem fért a keretbe, így ez maradt.
Bátran ajánlom. De min. G45-65-ös végűt vegyél, a többi nagyon fapad.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#457) ScomComputer válasza prokxy (#456) üzenetére


ScomComputer
veterán

Értem köszi, a választ.....de akkor te nem offsetben használod, hanem fix feszkót állítottál be,igaz?
:K

(#458) prokxy válasza ScomComputer (#457) üzenetére


prokxy
veterán

Igen, fixen van.
A proci órajelét változtatja, csak a fesz marad fix.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#459) ScomComputer válasza prokxy (#458) üzenetére


ScomComputer
veterán

Értem, és miért nem próbáltad ki az offset-el?
:F

(#460) prokxy válasza ScomComputer (#459) üzenetére


prokxy
veterán

Mert nemtom, h mi az! :B :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#461) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Zsír ez az új bios amit kihoztak a Z68A-GD80-G3-ashoz.Állandó indítási problémáim voltak a lappal masszívabb tuningnál(mintha a dual bios szarakodott volna),de az új bios mintha rendbe rakta volna az egészet és még egy csomó új funkció is megjelent.Rendesen új életet lehelt a lapba :K

prokxy: Nem is kell,mert nincs a lapban ilyen funkció.Az MSI máshogy oldotta meg a fesz visszavételt.PL:1,PL:2
Szerintem érdemes lenne belőnöd azt a procit,mert veszélyesen sok feszt kap(már ha eddig nem tetted meg).Az én i5-öm elég egyszeri/átlagos darab,de 1.332-v vel futkározik 4550mhz-n.24/7-ben 1.400v fölött én nem adnék tartósan feszt a procinak.

[ Szerkesztve ]

(#462) prokxy válasza Milka 78 (#461) üzenetére


prokxy
veterán

Bocsi, fix 1.25V-on megy 4GHz-en, csak elírtam az előző hozzászólásban... :S

Köszi az infót, elolvastam mindkét írásod! :C

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#463) jeni válasza Milka 78 (#461) üzenetére


jeni
félisten

szia
melyik verziós?
mert e legfrissebb a 2012.07 havi.

(#464) Milka 78 válasza jeni (#463) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az enyémhez tuti nem,de a GD65-hez van akkori sőt most már kijött a 25.6-os.Nekem J.O-m van és 2012.04.20.-ai(a gyártó nem ajánlja Sandy-s proci esetén :U )és jelen pillanatban ez a legfrissebb.Nálam az első perctől volt némi gubanc és hiába frissítettem a biost(ami elméletileg sikerült is)volt,hogy egy tuning próba alatti fagyás visszahozta az 1 évvel ezelőtti Béta biost :Y A mostani amit felraktam(ez ugye újfajta OP-rendszeres telepítésű)szerintem mindkét chippet legyalulta.Az eddigi frissítéseimnél megmaradtak a régi profiljaim,de a mostani lepucolta azokat is.A boot idő és a vele járó szüttyögés drasztikusan lerövidült és egy sor új beállítási opció is megjelent,pl.nekem nem volt LLC-m és a BCLK-t is finomabban tudom állítani,de említhetném a,hogy végre nincs többszöri indulásos hiba ha a spread spectrum-ot disabledre rakom.
Frankón olyan mintha új deszkám lenne. :K

(#465) Nelman


Nelman
tag

Sziasztok! Van egy MSI Z77-GD65-ös lapom és benne HyperX Predator 2400MHZ-es memóriák. A BIOS-ban beállítom neki az XMP profil 1-et ami a 2400MHZ lenne, azzal nem hajlandó elindulni a gép. Az XMP profilt defaultra teszem akkor 2133mhz-et ír és profil 1-et, viszont a 2400-as késleltetési és feszültség opciókkal. Win 7-ben is 2133 mhz-nek ismeri fel, viszont teszteléskor veri az interneten fellelhető review-ekben 2400mhz-en lefuttatott értékeket. Vajon hibásan jelezné az össszes tesztprogram a frekvenciaértékeket (köztük az alaplap is) amit kétlek? Találkozott valaki ilyesmi problémával?

(#466) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Remélem,h olvassa ezt vki és tud vmi okosat! ;)

Adott egy MSI Z68A-G45-ös (G3) lap, a legújabb BIOS-szal, adatlapon szereplő konfiggal. Felraktam, minden végigment szépen, beflash-eltem de azóta azt csinálja, ha bekapcsolom a masinát, elindul, kép nincs pár mp-ig, leáll majd újraindul és minden ok. Van hogy 10 bekapcsolásból 8x, van hogy 3x csinálja.

Van erre valami ötletetek, h mitől lehet? Vagy mi a megoldás? Próbáltam guglizni, de azt sem tudom, h miként kezdem a keresést. :W

Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#467) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nekem ugyan ez volt a GD80-asommal(már ezzel hibával kaptam,teljesen új állapotában).Alapon semmi baja nem volt(egészen 4.5ghz-ig).De a felett ugyan az mint neked.Gép indít ventik felpörögtek,monitor nem kapcsol,majd újraindult és onnantól okés volt.Hiába frissítettem biost-a hiba maradt,ráadásul néha visszatértek az előző bios-os beállításaim.Majd feldobtam az Ivy-s biost(amit nem javasolt a gyártó a Sandys procimhoz) és az úgy ledarálta a meglévő biost,hogy nyoma sem maradt a régi beállításaimnak.Valószínű a dual bios cseszekedett és ide-oda váltogatott.Ha az elsődleges bios beállításai nem tetszettek neki egyből átváltott a másodlagosra.Megoldással én sem tudok szolgálni,nekem is a véletlen oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#468) prokxy válasza Milka 78 (#467) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor ez vmi MSI-s tulajdonság. :W
Azért elég szomorú, h 40e-s lap ilyen dolgokat művel, a Tiéd meg még bőven ezen ár felett van. Erősen gondolkozom, h lecserélem, azaz visszaviszem gariba és kérek másikat, mert ez így nem az igazi. Nem lesz tőle baja, csak zavaró.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#469) Milka 78 válasza prokxy (#468) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Azt nézem,hogy nálad lehet nem ez lesz a gáz,mert nyomát sem látom a dual bios-nak.Ha alapon is csinálja,mert ha nem akkor bajos lehet a gari(mert ugye OC-ra nincs gari)Jut eszembe ha másik két slotba teszem a memóriáimat akkor is csinált ilyen hülyeségeket(most a két kékbe vannak).

(#470) prokxy válasza Milka 78 (#469) üzenetére


prokxy
veterán

Azt mondod, h próbáljam meg alapon a procit vagy más frekin? Ill. a RAM-okat is tegyem át a másik slotba?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#471) Milka 78 válasza prokxy (#470) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ki kéne próbálgatni mindent,hátha beletalálsz.

(#472) prokxy válasza Milka 78 (#471) üzenetére


prokxy
veterán

Már nem csinálja. Megoldás? Fogalmam sincs. Nem csináltam semmit. Annyi, h először felvittem 4GHz-ről az órajelet 4.2-re, majd kipróbáltam, ugyanúgy csinálta. Visszavettem 4GHz-re és azóta jó. :Y Nem értem én ezt, de a lényeg, h megjavult. :C :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#473) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem egy MSI P67A-C43 (B3) és egy i5-2400 procit. Nem vagyok jártas az 1155 tűs procik tuningolásában, és érdeklődni szeretnék, hogy mit lehetne tuninggal kihozni ebből a rendszerből. Ha jól olvastam akkor a szorzó 38-ra van maximalizálva Turboval tuning esetén.

Az alap tuning mód (OC Genie) 3,6Ghz-re lőtte be 1,35V-al a procit.

Ez nekem nem volt túl szimpatikus, úgyhogy tettem egy próbát Standard módban is. Ha a szorzót állítottam, akkor konstans arra lőtte be, és nem volt energiagazdálkodás. Aztán találtam rá a maximális szorzó 1,2,3 és 4 mag esetén beállításra. Itt mindet 38-ra állítottam és megy minden energiatakarékosság, feszültségeket alapon hagytam (1,15V-nál nem ír ki nagyobbat a CPUZ).

Ez így jó ahogy beállítottam, vagy van ennél jobb megoldás?

(#474) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hello!

Erre tud valaki megoldást találni?

(#475) prokxy válasza Terrorista (#474) üzenetére


prokxy
veterán

Feltetted az a manager-t is? Azt is be kell flash-eltetni...
Nekem néha csinálja csak ezt, de együtt élek vele, néha nem indul el elsőre, de 2. alkalomra mindig!

MSI tud a problémáról, 1 bios erejéig javították, majd jött a következő, megint benne van!

Downgrade-ld és próbáld újra a managementest!

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#476) Terrorista válasza prokxy (#475) üzenetére


Terrorista
senior tag

Feltetted az a manager-t is? Azt is be kell flash-eltetni...

Na ez nekem új.

Hát a weboldal szerint annyit kellett volna tennem, hogy a letöltött biost rámásolom egy pendrivera, majd futtatom az .exe-t Ez megtörtént és flashelte is a biost dos alatt.

Majd azt vettem észre, hogy loopol a gép.

Downgradelni lehet úgy, hogy a gép el sem indul? Biost semmit nem látok, csak sötét kép van és restartol mindig a gép.

[ Szerkesztve ]

(#477) prokxy válasza Terrorista (#476) üzenetére


prokxy
veterán

Ennen nezd meg: msi z68a g45 (g3). Ennel van szo a managerrol.
Lehet, h Neked nem szukseges. Probald meg dowmgradelni, hatha. Ha sehogy nem megy, akkor gari, ha nincs, akkor Ph-n vannak szakik es ki-beforrasztjak az epromot.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#478) Terrorista válasza prokxy (#477) üzenetére


Terrorista
senior tag

Végül elvittem eprom égetőhöz, aki vissza tudott írni egy sandy bridge kompatibilis biost (6500 pénz).
Kipróbáltam ivy bridge i3-al (hátha), de nem indult a lap.

Így maradt a bios update, ami támogatja mindkét cpu-t. A frissítés sikerült, változott a bios felülete, verzió, minden.

Majd amikor kicseréltem a cpu-t, akkor már megint csak nem indult el a lap. :((( Újra boot loopba került a lap... Tehát a gyári bios, 100%-ban sikerült frissítéssel, ismét kinyírta az alaplapot... :W

Mivel lejárt a gari így gondolkodom rajta, hogy rituálisan megtaposom.

Azóta persze vettem új lapot, minden pöpecül megy. End of story. :)

[ Szerkesztve ]

(#479) prokxy válasza Terrorista (#478) üzenetére


prokxy
veterán

Sajnálom...
Most nekem a C3-as bios-szal szívás van, pedig dos alól toltam, boot loop van, de 2. alkalommal elindul. Ezt néha csinálja , néha 2-3 napig semmi. Akkora szar ez, h vicc. Miért ilyen béna ezen a téren az MSI??? Nem csak mi vagyunk ezzel így, rengeteg a hibatalálat a gugliban. Most downgradelni sem merem, mert a hivatalos MSI fórumon nem tudják megmondani, hogy a B2-es /utolsó sandy/ downgrade sikeres lesz-e. Soha a büdös életbe nem fogok MSI-t venni!!!!!!!!!! Ezen meg túl kéne adni, de szart nem szokásom, szóval előtte megpróbálom downgradelni. :S

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#480) jeni válasza prokxy (#479) üzenetére


jeni
félisten

NÁLAM SEMMI GOND A FRISSÍTÉSSEL.pöpec a dolog. hogy jobb lett-e,passz? semmit se veszek észre rajta.

(#481) prokxy válasza jeni (#480) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem kellett, de csak sz.rabb lett.:S

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#482) jeni válasza prokxy (#481) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal vissza tehető a korábbi bin fájl.

(#483) prokxy válasza jeni (#482) üzenetére


prokxy
veterán

Mar parazok tole...de megprobalom, mert igy nem az igazi. Pedig a mostanit is leiras alapjan csinaltam...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#484) prokxy válasza prokxy (#466) üzenetére


prokxy
veterán

Erre valaki tud okosat mondani?

iPon mondta, h vigyem vissza és megnézik, de nem tudom nélkülözni a gépem 3-4 hétre. :S

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#485) Milka 78 válasza prokxy (#484) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én sem tudtam semmi okosat tenni vele.Volt aki azt mondta,hogy a SATA3-as portokról le kell húzni a motyóka a SATA2-re,de ez sem segített.Viszont én most cseréltem procit és az Ivy-val eddig semmi baja.Amúgy nekem is I-Ponos,de el sem merem vinni oda,mert ugye az OC-ra nincs gari,alapon meg tökéletesen futott.

(#486) prokxy válasza Milka 78 (#485) üzenetére


prokxy
veterán

Most felrakom, eladom. Ivy-vel ennek sincs baja. Emiatt nem akarom a 2600K-t lecserélni 3770-re, mert semmi pluszt nem adna annyi pénzért. :S
Most azon agyalok, h milyet lapot vegyek. ASUS-szal szemezek, vagy az MSI de akkor Z77 és GD80, előbbiről sokan ipari hulladékot kiáltanak, MSI-től emg picit elment a kedvem. Giga meg kilőve, mert a revízióktól hülyét kapok... :S

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#487) jeni


jeni
félisten

ahogy leírtátok,ezek szerint az MSi lapba vagyis a Z68 szériába aminek a Sandy procinak kell,hogy benne legyen nem kompatibilis vele?
másképpen nem komálja és azért oda csak Ivy procit tegyünk bele?

ez a jelenség csak a tuningnál jön ki?
mert az asztali gépemben a Z68A GD65 G3 lapban i7-2600K proci van és sose volt gondom vele,persze csak 1x volt,hogy felhúztam 4,9(?)-ra a procit próba képen,de utána vissza tettem alapra.

(#488) prokxy válasza jeni (#487) üzenetére


prokxy
veterán

Nem, a gond az, h IVY-s bios-szal vmi nem ok, ha sandy proci van benne. Ez az én lapomra igaz. /adatlap/
Azt írja a bios-ra, h ajánlott hozza az ivy. De nekem kellett a frissítés, kijött is jött a hiba.
Sima sandy bios-szal nem volt gondom, de most ezzel megszopatott. Emiatt nem akarom a procim cserélni, mert a lap sem a legjobb elrendezésű nekem... szóval eladom.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#489) jeni válasza prokxy (#488) üzenetére


jeni
félisten

ahham :R
nem tudom,hogy a Z68A GD65 G3-ra a legfrissebb milyen Ivy vagy Sandy-ra optimalizált?,mert én leszedtem,én megy,talán tuningra kéne megmondanom,hogy arra hibátlan-e vagy sem. ahhoz meg nem értek.

(#490) prokxy válasza jeni (#489) üzenetére


prokxy
veterán

Ivy-re, megnéztem..meg a hirdetésed is. Ne tedd fel a legújabbat, ha sandy-d van.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#491) jeni válasza prokxy (#490) üzenetére


jeni
félisten

melyik korábbi verzió a jobb a i7-2600K-ra,mert nem látok különbséget alaphelyzetben?

(#492) jeni válasza prokxy (#490) üzenetére


jeni
félisten

ennél újabb,frissebb már az Ivy-ről írnak

erre 7681vN7.zip még nem az Ivy van optimalizálva,gondolom én

[ Szerkesztve ]

(#493) prokxy válasza jeni (#492) üzenetére


prokxy
veterán

Az az előtti bios, amihez az van írva, h : recommended ivy bridge processor.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#494) Cink_Elek válasza prokxy (#493) üzenetére


Cink_Elek
tag

Nem témába vágó dolog de megjegyzem...
Ha pld.foglalat problémátok van vagy más keressetek meg hátha tudok segíteni!
Hirdetésem! :R

►Foglalat és processzor javítás nálam◄ ►Kitört,elhajlott láb pótlása,igazitása◄ ►AMD,Intel®◄ ►Tel.számom - ◄

(#495) jeni válasza prokxy (#493) üzenetére


jeni
félisten

sajni,nem tudtam vissza tenni a korábbit,hiába Bioson belül meg usb boot,lehet már még sem lehet lefelé menni? vagy bénázok vele? :U

(#496) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nekem az első pillanat óta jelen van a restart loop,pedig volt már speckó MSI béta bios is(van a problémáról jó pár hsz.-em régebbről a topik eleje felé).Sőt az Ivy-s biossal jobban ment a régi i5-ösöm.Ez a restar loop nem egyedi az MSI-nél,de arra kell tippelnem,hogy bizony a proci is ludas lehet benne,de sokan memória inkompatibilitásra gyanakszanak,Nekem pl a régi i5-öt nem lehetett 45x szorzó fölé rakni,mert akkor restertolt(tök mindegy milyen feszen).Csak most ismerkedem az Ivy-val így nem tudok még nyilatkozni ilyen jellegű hibákról...

[ Szerkesztve ]

(#497) prokxy válasza Milka 78 (#496) üzenetére


prokxy
veterán

Csak még azt nem értem, hogy 1x csinálja, 1x pedig nem! Ez akkor most hogy???
Erre van ötleted? Nem állandóan kellene csinálnia?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#498) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.új lap vásárlását tervezem i5 2500 procimhoz.amit majd a későbbiekben váltani fog i7 2600K.tehát zb8-as lapot szeretnék.tuning csak alap feszes lenne. Z68A-G43 ,16-ért nagyon jó áron van.csak sajnos nem találom a gyári oldalon hogy hány fázisu a táp ellátása?tudna valaki ebben segíteni,és álltalában evvel a lappal kapcsolatban? :R

(#499) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok,

adott egy MSI Z68A-G43 (G3)-as alaplap és egy Pentium G2020-as proci.
Bekapcsoláskor se kép, se hang, 4-et csippant majd újraindul.

Gondolom a procit nem szereti és BIOS update kéne neki... erre van esély anélkül, hogy valahonnan szereznék egy sandy-s procit?

(#500) jeni válasza HThomas (#499) üzenetére


jeni
félisten

MSi lap CPU list

erre a BIOS-ra hivatkozik: 7750v50.zip

be tudsz menni a BIOS-ba és pendrive-ről látja? (delete gomb többszöri nyomogatásra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.