Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Be lehet valahogy állítani a lapot,hogy egérre vagy billentyűzetre induljon?

(#202) jeni válasza Milka 78 (#201) üzenetére


jeni
félisten

igen a BIOS-ban van olyan menü

(#203) Milka 78 válasza jeni (#202) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na jó de pontosabban? :)

(#204) jeni válasza Milka 78 (#203) üzenetére


jeni
félisten

ha lenne MSI lapom akkor megmondanám :U
helyedben letölteném a manualt és abban megkeresném,az a könyv végén lesz :K

(#205) toyone válasza Milka 78 (#203) üzenetére


toyone
őstag

UEFI->Settings->Wake Up Event Setup

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#206) Milka 78 válasza toyone (#205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meglesem :R

(#207) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ma beléptem a klubba egy MSI Z68A-GD65 (G3) deszkával,lesz sok-sok kérdésem majd :)

Zero Defect.No Compromise !

(#208) toyone válasza Giovanny (#207) üzenetére


toyone
őstag

Várjuk tapasztalataidat.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#209) Milka 78 válasza Giovanny (#207) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Üdv a klubban! :K

(#210) Giovanny


Giovanny
őstag

Köszönöm srácok,most csak össze kell dobni az egészet,csak mostanában nem vagyok idő milliomos sajna,de gondolom a hétvégén meglesz :)

Zero Defect.No Compromise !

(#211) Milka 78 válasza toyone (#205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Neked működik ez az opció?Beállítottam az usb-s eszközökre vonatkozó sort,de nem megy(sőt a másik MSI lapomon sem).Van valami megkötés,hogy melyik usb-be kell dugni?Ha jól dereng volt egy msi 770-c45-ös lapom amin volt egy kis jumper is amit át kellett dugni azon felül,hogy a biosban beállítottam.

(#212) toyone válasza Milka 78 (#211) üzenetére


toyone
őstag

Nem próbáltam még.És most nem is tudom. Lehet hogy van megkötés hogy hova dugod, passzolom.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#213) prokxy


prokxy
veterán

Sziaszok!

Vettem egy MSI Z68A-GD45-ös lapot i5-2500K-s procival, többi infó sztem lényegtelen.
A problémám a következő:
Proci terhelés alatt a lap ciripel, magas frekvencián sípol, van 4 ledszerűség rajta, amikor azok felvillannak.
Olvastam egy ilyet:
"Amúgy a lapod csinálja nem a cpu. Enyém is cicereg ha be van lőve az EIST meg a C1E és társai. Az egyik tekercs nincs tökéletesen szigetelve ezért áthúz az áram azt hallod.Nem káros csak zavaró"

Letiltottam, halkabb lett, de nem szünt meg. :( :(

Az iponosok azt írják, ott garis ugye, hogy:
"A rossz minõségû VRM az oka amivel a gyártók spórolnak. Célszerû minden energia gazdálkodást kikapcsolni így a hang teljesen redukálható.
Mivel minden alaplapnak más és más bios-a van ezért a pontos menü pontokat nem tudom megmondani, de a cpu beállításnál a C1,C3 Thermal Throttling Eist...stb."

Meg tudnátok mondani, h miket tiltsak le, nem nagyon értek ehhez, csak most lettem Inteles.

Valamint volt még egy olyan infó is a ciripelés megoldásra, hogy a VCore feszt állítsam fix-re!
Alap-on használom a procit, mekkora az a fesz, amit adjak neki, ha ez egyszerűbb és ugyanolyn hatékony, azaz megszünteti a sípolást?

Bazira idegesítő ez a hang, tudnátok segíteni?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#214) toyone válasza prokxy (#213) üzenetére


toyone
őstag

Nem sima G45-van? MSi oldala szerint nincs GD45.
Nekem korábban a tápom adott ilyen ciripelő hangot. De előfordulhat a CPU-nál is sajnos.
Ha minden energiagazdálkodási feature-t ki akarsz kapcsolni ott ahol az EIST meg a c1 volt, találsz egy "power technology" tedd Disabledre.
Segíthet ha fixre állítod.OC menüben a cpu voltage kell Autoról átraknod. Nézd meg cpu-z vel terhelve hogy mennyi feszültséget kap a processzorod és azt állítsd be ott.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#215) prokxy válasza toyone (#214) üzenetére


prokxy
veterán

bocsi, elírtam, teljesen igazad van:
MSI Z68A-G45 (G3), ezt vettem.

Tuti a lap csinálja, amint hazaérek ki is próbálom, amit írtál!

Köszi, este megírom, h sikerült-e! :R :R

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#216) Giovanny


Giovanny
őstag

Egyébként van itt valaki akinek van MSI Z68A-GD65 (G3) deszkája?

Zero Defect.No Compromise !

(#217) BioNiCMaN válasza toyone (#214) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem a Gigabyte 7900GS-em cicerget, ha 2D-ben görgettem az egérrel. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#218) prokxy válasza toyone (#214) üzenetére


prokxy
veterán

A BIOS-ban minden ECO dolgot letiltottam, eddig úgy néz ki, h nem sípol. :)
Lehet, h OFF, de a procit Auto feszszabályzással meddig lehet a Ratio-val emelni?

Nekem 4GHz lenne az álom. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#219) toyone válasza prokxy (#218) üzenetére


toyone
őstag

A feszültséget te magad állítottad be? Mert ha igen akkor meglehetne próbálni egy két energiagazdálkodási opciót visszakapcsolni.

Auto feszültséggel semeddig sem. Úgy ne próbáld. Kézzel állítsd be. Adj 1.25V-t a processzornak és állítsd 40-re a szorzót. Érdemes stabilitást tesztelni, Játékok-al vagy az általam korábban linkelt Intel Burn Testel.

Ha nem szeretnél ezzel bíbelődni. OC Genie 2 és beton stabilan 4.2Ghz-n fog menni. Azt EFI ből be tudod kapcsolni.

BioNiCMaN
Tapasztaltam már én is ilyesmit. Vicces.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#220) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Uraim!Ha van aki perfekt Angláj és egy kis ideje van nem tudná megkérdezni ezt a egérrel/billentyűzettel való indítást az MSI-től,hogy egyáltalán tudja e ezt az opciót ?Az usb csatikon kikapcsolás után is van áram és a Wake Up Event-ben már a jövő hetet is engedélyeztem,de nem indul.

(#221) prokxy válasza toyone (#219) üzenetére


prokxy
veterán

Auto-n hagytam a feszt...

Lesz bármi hátrány abból, h nincs bekapcsolva pár energiagazd. funkció?

Este kipróbálom mindkét megoldást, feszt fix 1.25-re majd az OC Genie 2-t is. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#222) toyone válasza prokxy (#221) üzenetére


toyone
őstag

Hangyányival fogyaszt többet. Más nem igazán. 1.25V el megpróbálhatod a 42 szorzót is.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#223) Giovanny válasza Milka 78 (#220) üzenetére


Giovanny
őstag

Csak egy tipp,nekem volt ilyen jelenség a régi 775-ös rendszerrel,csak akkor indult a gép egérrel való indítással ha PS2 csatlakozás volt,ha USB-s egeret rádugtam,akkor nem tudtam elindítani a gépet.

Zero Defect.No Compromise !

(#224) Milka 78 válasza Giovanny (#223) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen ezt vágom.Lehet beszerzek egy ps2 átalakítót,mert úgy eddig minden lapon ment az indítás.Szerintem ez alapból nem tudja ezt az opciót.A régi deszkámon volt egy usb keyboard power nevű sor a wake up menübe,de itt nincs még hasonló kiegészítés sem.

(#225) borat26


borat26
aktív tag

Hali!

Berendeltem magamnak egy P67A-C45-öt. Ahogy olvasgatom a topicot, elég vegyes vélemények-tapasztalatok vannak MSI laptulajok részéről. Két Giga lap után váltok most MSI-re,remélem nem bánom meg. Vettem bele egy 2500k-t. Kissé vegyes érzelmeket keltett eddig bennem az itt olvasott info halom, de ahogy a Giga topicot nézegetem, ott is elég vegyesek a tapasztalatok.
Amit talán kicsit elkapkodtam, az a ram választás volt. Corsair XMS3 2x2 Gb 1600-ast vettem 1,65V-s. Erre szintén itt dőbbentem rá. Elvileg csak nekem kell majd beállítanom a ram frekijét,hogy tényleg 1600-on járjanak?

[ Szerkesztve ]

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#226) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,ma sikerült összedobni a rendszert,és rögtön egy jelenséggel fogadott a gép,egy F3 Samsung HDD nem akar felismerni a bios, volt már valakinek ilyen? A hdd teljesen rendben van,a bios-t frissítettem.

Zero Defect.No Compromise !

(#227) BioNiCMaN válasza Giovanny (#226) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Érdekes. Nekem a B3-as GD65 van, szintén F3-as Samuval. Simán felismerte. Lemezkezelőben megvan?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#228) Giovanny válasza BioNiCMaN (#227) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem ott sem....van egy mási Seagate 500Gb vinyom,és simán felismerte,a hdd sata2,sem ott sem a sata3 csatin nem működik.

Zero Defect.No Compromise !

(#229) BioNiCMaN válasza Giovanny (#228) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Másik gépben meg tudod próbálni?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#230) Giovanny válasza BioNiCMaN (#229) üzenetére


Giovanny
őstag

Max.külső usb rackbe a laptopon,megnézem,de van ott valami ami nem nagyon tiszta nekem,ha 1 hdd van bent akkor betölt a win, de ha teszek még egy hdd-t akkor azt irja hogy nem találja a hdd-t :F A biosban a Sata- AHCI módban is kipróbáltam,de semmi változás,Szerintem valami nincs jó beállítva a sata vezérlőbe vagy nemtom.... már közel 4 órája ezzel foglalkozok és nem értem..

Zero Defect.No Compromise !

(#231) Giovanny válasza BioNiCMaN (#229) üzenetére


Giovanny
őstag

Na,megnéztem a laptopon és sentinellel,100/100 a hdd.Nekem a lapon úgy van a sata: első kettő fehér (6 gb/s) következő négy fekete ( 3gb/s ) és utolsó kettő ( 6gb/s) Marvell 9128.Csináltam nemtom hányadig resetet, és most ha az első fehérben csatlakozom akkor kattog a hdd és a bios nem látja,de ha a következő 4 feketébe ( 3gb/s ) valamelyikben akkor kifogástalanul működig,na ezt nem értem...akkor a sata 3 nem mehet sata2 eszköz?

Zero Defect.No Compromise !

(#232) BioNiCMaN válasza Giovanny (#231) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Elvileg lefele kompatibilis. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#233) Giovanny válasza BioNiCMaN (#232) üzenetére


Giovanny
őstag

Úgy tudom én is,szereznem kell egy sata3 hdd-t s úgy megnézni,vagy lehet hogy a lapom nem szereti a samu hdd-ket?

Zero Defect.No Compromise !

(#234) BioNiCMaN válasza Giovanny (#233) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1TB Samsung F3 HD103SJ-d van? Ezzel van a problémád?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#235) Welsing


Welsing
csendes tag

Üdv!
Egy MSi z68a-gd65(g3) büszke tulajdonosa lettem(i5 2500k). Azzal fogadott a windows,hogy az MSi ajánlja, hogy frissítsem a bios-t 3.0ra, mert jelenleg gyári 1.0 van.Ezt érdemes?Ha igen akkor a bioson belül a Live update-l kell?

A választ előre is köszönöm

(#236) jeni válasza Welsing (#235) üzenetére


jeni
félisten

egyszerűbb ha letöltöd és pendrive egységre kiírva BIOS-n belül frissíted.

(#237) Giovanny válasza BioNiCMaN (#234) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem, nekem 500Gb de pontos típusát most nem tudok megmondani mert éppen telepítek.

Zero Defect.No Compromise !

(#238) BioNiCMaN válasza Giovanny (#237) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Néztem az adatlapod és azt hittem az 1TB-sel van problémád. Van egy 500-as Samum nekem is (a pontos típusát nem tudom, mert nem vagyok otthon), de azzal se volt problémám. :N

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#239) toyone válasza borat26 (#225) üzenetére


toyone
őstag

Neked kell majd beállítanod de nem túl bonyolult.
Arra figyelj hogy a Ram feszültség és a VTT között ne legyen nagyobb a különbség miint 0.5v.
Tehát 1.65-v modulok 1.15V-s VTT igényelnek.

jános
Samsung HDD-t is használtam MSI-ben. Semmi gond nem volt.

(#235) Welsing
A gyári EFI-k hiányosak lehetnek, érdemes lehet frissíteni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#240) prokxy válasza Giovanny (#231) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem MSI Z68A-G45-ben Samsung HD502Hj és egy HD153WI van, hibátlanul működnek.

Viszont az előző alaplapomban /Asrock 890-es chipset/ a winyó firmware-jét kellett frissíteni, mert nem látta. Erre fel is hívták a kedves ph-sok a figyelmem!

Samsung.com-on a winyód keresd meg, majd töltsd le a firmware-t pendrive-ra és mehet.
Ha nem találod, akkor google,
De ha megírod a típust, szívesen segítek. ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#241) Giovanny válasza prokxy (#240) üzenetére


Giovanny
őstag

toyone Köszönöm.

Ok,ha haza értem megnézem a pontos típusát,de érdekes a dolog,mivel ha sata2 csatira teszek akkor semmi gond nincs,de ha sata3 akkor kattog pár másodpercig és a bios nem látja.A hdd sata2. Ha letöltöm akkor hogy kell frissíteni,mert még soha nem csináltam ilyet :B

Zero Defect.No Compromise !

(#242) Giovanny válasza prokxy (#240) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,most megnéztem,és Samsung HD502HJ.

Zero Defect.No Compromise !

(#243) prokxy válasza Giovanny (#242) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor ez a gond, 100%

Frissítsd a firmware-t. ;)

Egyik leírás:
KATT

Hivatalos SAMU oldalról:
KATT2 <= innen csináltam én is, de az első részletesebben le van írva

Hajrá! ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#244) Giovanny válasza prokxy (#243) üzenetére


Giovanny
őstag

Szia,már megcsináltam,és sikerült :) Simán felismerte,de mikor visszaállítottam IDE-ről AHCI módra ,akkor nem tölt be a win,ehhez kell valami driver,vagy eleve ahci ra kell telepíteni a win-t? Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#245) prokxy válasza Giovanny (#244) üzenetére


prokxy
veterán

Eleve AHCI-vel. De ha már fent van minden, akkor vmilyen registry dologgal lehet újra működésre bírni biosállítás után.
Azaz IDE módban elindítod, megkeresed a google-ban ezt a z ide ahci win7 dolgot, megcsinálod, újraindít, , biosban átváltod ahci-re és már nem lesz BSOD... ;)

SZERK:
Megkerestem Neked:
http://www.ithinkdiff.com/how-to-enable-ahci-in-windows-7-rc-after-installation/
azaz:

Magyarul:
"Hogy megússzuk az újratelepítést, engedélyezzük az illesztőprogram használatát a beállításjegyzékben (registry), még mielőtt módosítanánk a SATA-üzemmódot.

Lépjünk ki minden programból.
Start menü keresőjével futtassuk: regedit
Navigáljunk ide:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci
Jobb oldalt kattintsunk duplán a Start elemre, módosítsuk a bejegyzés értékét 0 -ra.
Indítsuk újra a gépet és állítsuk be BIOS-ban az AHCI-módot."

Aztán: :C :C :C

:) :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#246) Giovanny válasza prokxy (#245) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm! Még ma kipróbálom :R

Zero Defect.No Compromise !

(#247) Giovanny válasza Giovanny (#246) üzenetére


Giovanny
őstag

Sikerült ! Köszönöm szépen! :R

Zero Defect.No Compromise !

(#248) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Ma megyek az MSI P67A-C45-ömèrt. Ahogy olvasom, akad azért némi gond az MSI lapokkal. Hát bízom benne, hogy nem volt rossz választás.
Már most tudom, h sokat fogok kérdezni, mert jópár dolog nem teljesen vialgos. Pedig a lapom mém valahol, valamelyik futárnál van.
Szóval előre is bízom segítőkészségetekben.

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#249) jeni válasza borat26 (#248) üzenetére


jeni
félisten

szia
mikről hallottál az MSI-vel kapcsolatban?

(#250) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv, a biosban van olyan beállítás hogy Offset ? Mert én nem találok...

Zero Defect.No Compromise !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.