Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na kellet nekem poénkodnom :((( BIOS frissítés után indulásnál 5 rövid sípolással köszönt a gép.Elméletileg AMI BIOS-nál ez processzor hibára utal esetleg az alaplap hibájára,de mivel ez EFI így gőzöm sincs róla.A gép néha csak másodikra indul be,de ez is csak 4.6ghz-n és fölötte(mondjuk ezt játszotta más EFI-nél is).Ha meg beindul beton stabil.Valakinek valami tippje,hogy mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#402) jeni válasza Milka 78 (#401) üzenetére


jeni
félisten

Ne vedd el az MSI tulajosok kedvét,az MSI-be tett bizalom jó lenne ha megmaradna továbbra is ;] :P :DDD :K

U.i: melyik BIOS verzió van a lapodon?

[ Szerkesztve ]

(#403) Milka 78 válasza jeni (#402) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az oldalon található legfrissebb(most így fejből nem vágom). Eszemben sincs,de van egy pár variáció,hogy mi is krepálhatott be.Külföldi oldalakon volt már ilyen hiba és mindenhol táp gyengeségre utalnak.Állítólag valamely 12v-s ág gyengélkedett és ez okozta az instabilitást is.A tápommal amúgy is voltak érdekes dolgok,de csak indításnál van ez a mizéria.Ha már beindul utána stabil mint az állat.Franc sem érti ezt :F

(#404) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Nem tudjátok Z68A-GD65-re nincs uEFI Click BIOS II? Mert én nem találtam sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#405) jeni válasza KaiotEch (#404) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Szerintem kell lennie,bár a G3-s verzióban ott van. A neten találtál erről valami infót? Az MSI letöltő oldalon szerepel az UEFI Click BIOS II?

(#406) KaiotEch válasza jeni (#405) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát itt sajna nem szerepel. :(

[ Szerkesztve ]

(#407) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Még egy kis bizonyíték,hogy offset hiányában is megy az energia gazdálkodás húzott procival,fix feszültséggel is.Balos kép üresben,jobbos kép terhelve(lényeg és a különbség a power sorban látható).

[ Szerkesztve ]

(#408) toyone válasza KaiotEch (#404) üzenetére


toyone
őstag

Mert ahhoz nincs. Control Center II-t tudod használni Windows alatti finomhangoláshoz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#409) KaiotEch válasza toyone (#408) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az nem működött amikor próbáltam. Beállítottam a következő újraindításnál visszaállt az alapra.

(#410) toyone válasza KaiotEch (#409) üzenetére


toyone
őstag

Első körben EFI -ből állítsd szerintem. CCII inkább közben feszültség módosításra meg monitorozásra jó.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#411) KaiotEch válasza toyone (#410) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem köszönöm. Felmerült újabb probléma. Idle-ben is a gyári venti 100%-on teker. Hol lehet ezt beállítani bios-ban? Jó helyen járok egyáltalán?

Már kérdeztem másik topicban is egyébként. Jó helyre van dugva a venti.

(#412) toyone válasza KaiotEch (#411) üzenetére


toyone
őstag

Jó helyen vagy.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#413) KaiotEch válasza KaiotEch (#411) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megszületett a megoldás, hátha másnak is ilyen problémája lesz. De azért ez elég gáz egy 50eFt-os alaplapnál...

(#414) jeni


jeni
félisten

Szia

Az MSI termékhez a Live Update által felkínált Trend Micro "Titánium" Internet Security 2012 az a program 30 napos próba verziós?

(#415) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy MSI Z77A-G45 alaplapot. Hogy érdemes beállítani a proci hűtést a BIOS-ban?

most így van: CPU target temperature: 50 fok
ventilátor legkisebb fordulta. 67%

A hűtőm AC Freezer 7 Pro. Ilyen beállításokkal alapon 30 fok körül van.

Ez így jó vagy lehet halkabbra is állítani?

[ Szerkesztve ]

(#416) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tuningoltam az i5 2500K procit, alaplapom MSI Z77A-G45, memória 2x4 GB Kingmax 1333 MHz

4,4 GHz és 1,25 V CPU mag
turbo boost kikapcsolva
VDroop: azt mondták állítsam level 7-re, maxra, de úgy kékhalálozott, visszaállítottam auto-ra

Így végigfut hiba nélkül rajta a Linx.
Más minden beállítás auto-n van. Proci alapból 40 fokos így, Linx alatt 70 vagy több.

Jól állítottam be mindent?

[ Szerkesztve ]

(#417) prokxy válasza rayoliviero (#415) üzenetére


prokxy
veterán

A venti fordulatszámát veheted alacsonyabbra, nekem 25%-on megy, simán elég az is... ;)

Többi sztem rendben!

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#418) rayoliviero válasza prokxy (#417) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.

Most 4,2 GHz-re húztam az i5 2500K-t, CPU magfeszültség 1,205 V. Elég satbilnak tűnik. 4,2 felé már nem merem AC Freezer 7 Pro-val tartósan (és akkora órajelet sem használnék ki, mert ezt sem). A gépem szinte örökké megy.

Van még olyan a BIOS-ban, hogy Intel C State, ezt bekapcsoltam. De csak úgy marad bekapcsolva, ha a Package C-State limit No limit-re van állítva. (Eddig auto-ra volt, de akkor kikapcsolódott a c state egy újraindítás után.)

Hagyhatom no limiten? Azt sem tudom ez mi lenne amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#419) horatio


horatio
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene.
Van egy Z68A-GD65 alaplapom, i5 2500k-val.
Ma frissítettem az M60-as bios-t, windows alól (Win7 ultimate 64 bit). Újraindítás után, elindul a gép, majd 5 másodperc után leáll, aztán újra ... újra ... újra és újra, de bios-ig sosem jut el.
Van ötlet, mit lehetne csinálni?

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#420) jeni válasza horatio (#419) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Tedd fel a korábbi BIOS-t. Be tudsz lépni? Akkor kell,mikor megjelenik a MSI nagy grafika és akkor megnyomni a Delete gombot. ott a pendrive egységről tedd rá a korábbit,vagy az elemeket vedd ki a lapodból ,hátha elfelejt mindent.

(#421) arpeen2 válasza jeni (#420) üzenetére


arpeen2
senior tag

Lehet én értelemezem rosszul, de ezt írta a user : "de bios-ig sosem jut el.". Nekem ebből az jön le hogy el sem jut a BIOS-ig. :DD :R

(#422) horatio válasza arpeen2 (#421) üzenetére


horatio
tag

Közben meglett a megoldás, egy másik topicban leírtam a megoldást.
Bocs, hogy több helyen is próbálkoztam, de kissé kétségbe voltam esve.
http://prohardver.hu/tema/msi_z77_h77_b57_lga_1155_alaplapok/hsz_62-62.html

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#423) jeni válasza horatio (#422) üzenetére


jeni
félisten

gondoltam direktben betudsz tölteni pendriveről.
másik:lehet,hogy érdemesebb memóriát váltanod?

(#424) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az MSI lapoknál nincs offset, feszültséget nem veszi vissza, csak az órajelet, én ezt az alábbi módon oldottam meg (i5 2500K-m van) :

Szorzót beállítottam pl. 42-re.
CPU Core Voltage: Auto

EIST = Enabled
Eup 2013 = Disabled
CPU Phase Control = Auto (ha a szorzót megváltoztatom, akkor az alaplap ki akarja kapcsolni, de ezt nem engedtem neki és visszaállítottam auto-ra, hogy tudja csökkenteni a feszültséget, ne menjen minden fázis)
C1E Support = Enabled
Intel C-State = Disabled

[ Szerkesztve ]

(#425) BioNiCMaN válasza rayoliviero (#424) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link] & [link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#426) rayoliviero válasza BioNiCMaN (#425) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezeket már olvastam, köszi. Azt értem, hogy fogyasztás szempontjából nem probléma, ha nem veszi vissza.
De én pl. nem szeretném, hogy 1,3 V-on menjen a procim (4,5 GHz-es tuning esetén), amikor mehet 1, 1 V körül is netezés közben.
Külföldön is van, aki így használja

(#427) prokxy válasza rayoliviero (#426) üzenetére


prokxy
veterán

Mi baja lesz 1.3V-tól 24/7-ben?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#428) rayoliviero válasza prokxy (#427) üzenetére


rayoliviero
veterán

Minek menjen netezés közben 1,3 V-on, ha mehet kevesebben is én úgy vagyok vele Azt nem tudom amúgy, hogy a procinak jót tesz-e, hogy örökké 1,3 V-ot kap és a lap soha nem veszi vissza a feszültséget. Elvileg bírnia kell.
A Core Temp 12-20 W ír ki, most netezés közben.
4,4 GHz-re tudtam max belőni az órajelet, a külföldi többre.

(#429) prokxy válasza rayoliviero (#428) üzenetére


prokxy
veterán

Érthető...nekem is úgy kellene, h visszavegye a drága a feszt.
Akkor ez megoldható?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#430) rayoliviero válasza prokxy (#429) üzenetére


rayoliviero
veterán

Neki sem tetszett, hogy nem veszi vissza.

Nekem működik. És itt is megcsinálták.

Ha a szorzót átállítottad, akkor a lap auto-ról disabled-re állítja majd a CPU phase-t (mert tuningolsz), de vissza lehet állítani auto-ra. Csak abban az esetben fog működni ha auto-n van, mert akkor ki tudja kapcsolni a fázisokat, ha nincs rá szükség. Nem tudom ez a Te lapodban, hogy van, ez a CPU phase. A külföldi Intel SVID-re állította azt, de nekem disabled van vagy auto. Lehet neked Intel SVID lesz, nem tudom, de az is lehet, hogy auto, mint nekem.

Én leteszteltem és 4,4 GHz-en stabil, 4,5-öt már nem bír LinX alatt, mert nekem csak 1,272 V-ot tud adni max auto-n a procinak, a külföldinél 1,328 V volt a max, nálad nem tudom mennyi.
Szerintem 4,4-et biztos megy minimum.

[ Szerkesztve ]

(#431) rayoliviero válasza rayoliviero (#430) üzenetére


rayoliviero
veterán

A külföldinél azért adott neki több feszt auto CPU core voltage mode-ban, mert a Vdroop low-ra volt állítva, nálam pedig auto. Átállítottam 0-ra(nálam 7 fokozat van) és rögtön 1,35 V körül járt Linx alatt.
Level 5-re tettem és így 1,3 V körül van, ami nálam pont a 4,5 GHz-hez kell.

[ Szerkesztve ]

(#432) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

P67A GD65 lapról milyen vélemények vannak? Vannak vmilyen gyerekbetegségei?

(#433) Milka 78 válasza csucsbicep (#432) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Semmi különösebb baj sincs vele.

Gazsi00: Na ezt majd én is kipróbálom,bár nekem egyszerűbb a profilváltás.Van egy netezős alapbeállításom amikor termeli az áramot és bőven elég mindenre és persze van egy 4550-es gamer beállításom amit játékokra használok.A kettő közt kb 1 perc a váltás,de mindenképpen érdekes dolgot mutattál be.

[ Szerkesztve ]

(#434) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, tudjátok-e, de nemrég jelent meg az új BIOS az MSI P67-es alaplapszériájához, melyek az új BIOS-nak hála, támogatják az Ivy Bridge-es procikat, valamint megkapta a ClickBIOS II-es frissítést is. (Nekem a P67A-GD65-B3-as lapomon minden gond nélkül megy az új BIOS).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#435) prokxy válasza =WiNTeR= (#434) üzenetére


prokxy
veterán

Köszi az infót, meg is nézem a sajátomhoz! :C :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#436) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Van egy H61M-P22 lapom 25.4-es, alapbeállításokkal futó BIOS-sal, benne egy Celeron G530 csücsül. Két kérdésem volna:

- A BIOS-ban leolvasható feszültségértékek másodpercenként minimálisat ingadoznak..ez normális? 350-es FSP tápom van, sosem volt vele semmi baj, HDD, ODD csak 1 van a gépben.

- A proci gyári hűtője sosem esik 2000rpm alá és így tartja 40 fok környékén a magokat némi kellemetlen zúgás kíséretében. Ennyit alacsonyabb fordulatszámon is tartania kellene nem, legalább üresjáratban? Van valami BIOS-beállítás ami az energiamenedzsmenttel kapcsolatos és ki lehet kapcsolva alapon? Esetleg a gyári hűtés PWM-je lehet rossz?

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#437) toyone válasza Goatman (#436) üzenetére


toyone
őstag

Elsőre:

Minimális ingadozás a legtöbb lapnál előfordul.

Másodikra.

Egy Fan kontroll menüpontot kell keresned a Bios-ban. És onnan tudod majd szabályozni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#438) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv all!

Az MSI P67A-C45 B3 lap elég egy 2500k alá? Nem akarok rekordokat dönteni, sőt többnyire alapon menne benne, csak ha néha rámjön a hóbort akkor játszanék vele. Illetve egy 2600-ból ki lehet vele hozni a 4ghz-et?

(#439) toyone válasza Brumi˘ (#438) üzenetére


toyone
őstag

Megfelelő lesz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#440) Speederke


Speederke
csendes tag

Hello!

BIOS frissítés közben lefagyott a gépem!
Azóta nem ad képet csak csipog 2 öt időnként!
MSi P65A-C45 UEFI BIOS !
A segítséget előre is köszönöm!

(#441) toyone válasza Speederke (#440) üzenetére


toyone
őstag

Hogyan frissítetted a BIOS-t?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#442) Speederke válasza toyone (#441) üzenetére


Speederke
csendes tag

Windows alatt sajnos:)

(#443) toyone válasza Speederke (#442) üzenetére


toyone
őstag

Hát az hiba.
Nem orvosolhatatlan a baj, mivel nincs rajta dupla kapcsolgatható BIOS-s így a nehezebb utat kell választani.
Ezt az úriembert keresd fel. Leforrasztja a BIOS chipet majd ráírja a jót és visszarakja. Szépen megtudja csinálni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#444) Speederke válasza toyone (#443) üzenetére


Speederke
csendes tag

Köszönöm keresni fogom!

(#445) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy a bootolás előtt annyira szét van húzva a képernyő, hogy kb. csak a negyede látszik, ha belépek a biosba ugyan ez a helyzet, ezért nem tudom normálisan használni a gépem, nem tudok a biosban sem állítani semmit. Használtan vettem az alaplapot, bios frissítés ill. bios reset sem segített rajta. Próbáltam másik monitorral is, azzal is ugyan ez volt. A windowst telepíteni tudtam, hardveres problémát nem ír. Ha valakinek lenne valami ötlete, hogy mi okozhatja ezt, nagyon megköszönném!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#446) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyha (MSI P67A - GD65) nem Ivy Bridge CPU-t használok, akkor szabad frissíteni a BIOS-t a legújabb verzióra?

(#447) prokxy válasza FLATRONW (#446) üzenetére


prokxy
veterán

Frissítheted, nem lesz gond.
De ha nem javít semmit csak a proci kompatibilitási listát bővíti, akkor felesleges újítanod...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#448) FLATRONW válasza prokxy (#447) üzenetére


FLATRONW
őstag

Azóta frissítettem. A ClickBios II pedig sokkal áttekinthetőbb mint az elődje.

(#449) prokxy válasza FLATRONW (#448) üzenetére


prokxy
veterán

Rendben, de Te a biost kerdezted. Az clickbios nem bios, hanem egy biost kezelo szoftver. ;)
De orulok, h minden oks. Ha az uj bios van fent, akkor az osszes alaplapi drivert frissiteni kell, ezt irja az msi.
Ezert nem szantam meg ra magam...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#450) FLATRONW válasza prokxy (#449) üzenetére


FLATRONW
őstag

A BIOST nem tudod úgy frissíteni, hogy magát a ClickBiost nem frissíted.
A legújabb verzióra már Windows alatt kell frissíteni (egy exe fájl töltődik le, nem a szokványos BIOS fájl).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.