Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#142) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv az uraknak!Ma beléptem a klubba egy Z68 GD80 Gen3-as lappal és egy 2500k-s procival.Hát ámulok és bámulok,közben meg próbálom összeszedni a leesett államat :D A bios után ez az efi-s lap olyan mint egy kiadós időutazás,nagyon tetszik. :K Viszont durván 18 év amd-zés után el vagyok tévedve rendesen így jól jönne a segítség.Szeretném felhúzni a procit úgy 4.8ghz-ra úgy hogy ha a wint energiatakarékos módba rakom akkor azért vegyen vissza az iramból/feszből.Több dolog kicsit zavaros.Az amd-nél cnq van itt meg C1E és még ki tudja mi.Nekem a lapom alapból tiltja a C1E-t,de ennek ellenér még is szépen szabályoz(de ezt nem értem :F ).Ez a felállás nekem tetszik is és ugyan ez kéne nekem 4.8ghz(vagy amennyi összejön)körül.A fórumon olvastam,hogy kell babrálni a C1,C3,C6 energia beállításokkal is,de ez is holt homály,ráadásul nem is nagyon találtam eddig(mondjuk nem is nagyon kerestem).Mire kéne figyelnem és mit kell hozzá állítanom?Mekkora a max fesz/fok amit a proci elvisel?Biosból ténykedjek,vagy használjam a Controll Centert(amd-nál pl.nem volt valami hatékony a húzás win alól)Van még itt egy rakás limiter és hasonlók...összegezve rendesen el vagyok tévedve.Ez a TC dolog sem teljesen tiszta,de igazság szerint mivel magas órajelen járatnám így nem is kéne nekem.A fogyasztása sem nagyon izgat(a fenti szabályzáson kívül),mert külön kis gép van netezésre ez inkább játékra lenne kihegyezve.Ennek tükrében kérném a segítséget az uraktól némi magyarázattal körítve,hogy ne csináljak hülyeséget.Előre is elnézést az elkövetkező értetlenkedéseim miatt,de ennek a rendszernek annyi köze van az amd-hez mint Afganisztánnak a világbékéhez,ezért valószínű fogok csetleni botlani rendesen.

A segítséget előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.