Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Giovanny válasza Atlantis (#300) üzenetére


Giovanny
őstag

Félreérted a dolgot,ha tuningolsz akkor fix feszen van a cpu,és pl.közben csak netezel,na akkor csak a szorzót veszi vissza,de a feszt nem.Tehát csak példa,netezés 1.4V az már luxus,de van megoldás ahogy a Milka 78 írta,több profil.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#302) Atlantis válasza Giovanny (#301) üzenetére


Atlantis
veterán

Vagy úgy....de még mindig nem értem, mi baja lesz a procinak a magasabb fesztől, jelenleg is jó ég tudja mióta üzemel az E8400-asom alapnál magasabb feszültségen.

Te emiatt adod el a lapot?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#303) Giovanny válasza Atlantis (#302) üzenetére


Giovanny
őstag

Tudtommal Intel ajánlásával 1.350V nem károsodik,csak én feleslegesnek tartom hogy ha nincs terhelve a cpu akkor magas feszen üzemeljen,ha kell a kakaó akkor legyen de ha nem kell akkor vegyen vissza a lap. És pont ezért adom el,lehet hogy hülyeséget csinálok,de nem tudok megbarátkozni a jelenséggel :) Tehát ez nem hiba,csak MSI féle megoldásnak tűnik.

Zero Defect.No Compromise !

(#304) Milka 78 válasza Atlantis (#302) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem lesz semmi baja,csak többet eszik pár wattal.Ha a gép nyugalmi állapotban van akkor visszaveszi az órajelet és a feszültséget.De ha elkezded tuningolni akkor emelni kell a proci feszültségén.Ez esetben nyugalmi állapotban az órajelet visszaveszi,de a proci feszültségét nem.Fogyasztásban ez jelent egy keveset,de nem hiszem,hogy 10-20wattnál ez többet jelentene.Ez más lapoknál meg van oldva,de az MSI,direkt kihagyta ezt az opciót.Az MSI külön energia gazdálkodási módot alkalmaz ami valószínű ezt ellensúlyozza,de ezt még ki fogom mérni egy fogyasztásmérővel.

Ui:Igen e miatt adja el.

[ Szerkesztve ]

(#305) BioNiCMaN válasza Giovanny (#303) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én éppen ezért nem adnám el. :N A Commandonál (ami lássuk be, hogy tuning lap), a faxom tele volt a V-droppal. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#306) Giovanny válasza BioNiCMaN (#305) üzenetére


Giovanny
őstag

Lehet hogy a végén hallgatok rátok,és megtartom a deszkát :K Más bajom nincs vele,szerintem kiváló lap,próbálok magamat meggyőzni,pláne már többen is mondtak hogy így jobb,mint ha levenne a feszt,de kíváncsi lennék még a fogyasztásra,hogy ténylegesen mennyi a difi.

Zero Defect.No Compromise !

(#307) diegho válasza Giovanny (#306) üzenetére


diegho
nagyúr

Kérj valakitől egy fogyasztásmérőt, lidl tesco stb helyeken 3000 körül szoktak adni amúgy. Én is most nagyon agyalok mi legyen. Van jó áron Z68A-G43, de annyiból kapnék Sapphire Pure Platinumot is. Fogalmam sincs mi legyen.

(#308) BioNiCMaN válasza Giovanny (#306) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Vegyél egy fogyasztásmérőt (én asszem 2,5k-ért vettem), de erre is van topik. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#309) Giovanny


Giovanny
őstag

Van egy villanyszerelő ismerősöm,majd kölcsön kérek tőle :)

Egyébként próbáltatok már új béta biost ? E7681IMS.n44

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#310) Atlantis


Atlantis
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Engem nem zavar ez a jelenség, így továbbra is esélyes a lap az ASUS-ok mellett.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#311) prokxy


prokxy
veterán

A Z68A-G45-ös lapommal meg vagyok elégedve, 1 hete jött ki az új bios, pár dolgot javítottak, ma frissítem este, kiderül:
- Update CPU Micro Code.
- Update memory module.
- Update M-Flash module.
- Enhance CPU smart fan function.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#312) diegho válasza prokxy (#311) üzenetére


diegho
nagyúr

Tuningot mennyire szereti a lap?

(#313) prokxy válasza diegho (#312) üzenetére


prokxy
veterán

Van rajta egy ilyen, h OC Genie II, azt bekapcsolom és a i5 2500k-s proci 4200 MHz-en atomstabilan pörög. Ez egy egyszerű tuning.
Emellett nagyon sok beállítás van a Biosban (memória, proci, fesz, időzítés stb...), hűtése megfelelő, stabil lap. ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#314) diegho válasza prokxy (#313) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezzel semmi újat nem mondtál, tuning érdekesebb része 4500 felett kezdődik.

(#315) arpeen2


arpeen2
senior tag

MSI P67A-C43 lapnál segítsetek már pls, mit kell a BIOSban állítani hogy USB-re a gép kikapcsolt állapotában is adjon feszt (mp3 player töltéséhez kellene) !

köszi

(#316) Milka 78 válasza arpeen2 (#315) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem alapból adja a gd80,d nézd meg,hogy van e a lapon jumper,mert az MSI előszeretettel rakj az előlapi usb/usb csatik vezérlését ilyenekre.Ezen felül a Wake Up Eventsben is van ide vágó passzus.

[ Szerkesztve ]

(#317) arpeen2 válasza Milka 78 (#316) üzenetére


arpeen2
senior tag

Köszönöm, délután tudom kipróbálni ! Majd írok sikerült-e :)

(#318) prokxy válasza diegho (#314) üzenetére


prokxy
veterán

Ezért is írtam, h egy rakat beállítás van a lapon, szóval tuningbarát. Éééérted? :D
Az OC Genie II pedig olyan embereknek való, akik 1 kattintással stabilan akarják használni a procijukat emelt órajelen.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#319) diegho válasza prokxy (#318) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van, valószínűleg brutálisan túlfeszelve azt. Nálam konkrétan 1.34V-ot adott a 4200-hoz, ami nagyon sok, főleg, ha azt nézem, hogy 1.24-en már stabil. Az az opció tényleg csak olyannak való, akinek fingja nincs az oc-ról.

(#320) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Van egy MSi P67A-C45(B3)-as lapom, ami bekapcsoláskor, még az MSI logo megjelenése előtt a jobb alsó sarokban három különböző kódot mutat, amik a következők:

B4
99
A3

Az elsőt, majd 15 másodpercig mutatja, míg a másik kettőt csak max 1 másodpercig összesen.
Sajna az angol tudásom gyötrelmesen egyenlő a nullával, így hiába egy pár találat gugliban, nem tudok velük mit kezdeni. Az oldal fordítását inkább hagyjuk.

Tudjátok, h mit jelentenek ezek a kódok?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#321) toyone válasza borat26 (#320) üzenetére


toyone
őstag

Milyen USB eszközök csatlakoznak a gépedhez?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#322) borat26 válasza toyone (#321) üzenetére


borat26
aktív tag

Billentyűzet és az egér. Semmi más.
De ha ezeket kihúzom.....................?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#323) jeni válasza borat26 (#322) üzenetére


jeni
félisten

legalább kiderül vannak-e szellemek az USB-re kötve :DDD
az ördög sosem alszik ;]

[ Szerkesztve ]

(#324) toyone válasza borat26 (#322) üzenetére


toyone
őstag

Hibakód alapján nem derült ki számomra hogy mi a gond. De az is USB vel kapcsolatos. Azért kérdeztem.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#325) prokxy


prokxy
veterán

1.25V-n használom az i5 2500K-t 4015MHz-en az MSI Z68A-G45-ös lapban stabilan.
Tudom, h tud többet, de még ez is bőven elég, sőt!
A kérdés az lenne, hogy lehet ennél a lapnál, procinál bekapcsolni a turbo boost-ot?
A progit leszedtem, de azt írja, h nem támogatott ez a funkció ennél a processzornál? :U

Ja igen, a win7 3.3GHz-et mutat akkor is ha a proci pl.4.2-n fut, de a cpu-z az jól méri. Ez mellékes, csak egy kicsit fura volt nekem...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#326) toyone válasza prokxy (#325) üzenetére


toyone
őstag

EFI-ben tudod be illetve kikapcsolni a TurboBoost-t. Ha tuningolsz az Disabledre vált.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#327) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,MSI tulajok,kellene egy kis segítség.
Tegnap friss W7x64 telepítettem,addig ameddig alap rendszer volt ( frissítések nélkül ) működött a szorzó rendesen.Jöttek a frissítések és az SP1 csomag is,minden frankón települt,aztán utolsó frissítések lejöttek,újra indult a gép,minden rendben is van,csak a szorzó nem működik :F Most 4Ghz van,és állandóan 40-en áll a szorzó.Minden energiagazdálkodási funkció bekapcsolva C1E/EIST/C-STATE. Mi a túrót lehet még csinálni,már tele van a ... az egésszel. :W

Zero Defect.No Compromise !

(#328) prokxy válasza Giovanny (#327) üzenetére


prokxy
veterán

Csak egy vélemény: Most a 2500k-t 4015MHz-en hajtom fix 1,25V-tal.
A Z68A-G45 akkor sem veszi le a feszt, ha a proci 1600-on pörög C1e stb bakapcsolásával ,miközben a szorzó 40-en van, azaz az energiagazdálkodási résznek vajmi kevés lényege van...(áramot nem takarítok meg vele, az biztos)

Személy szerint C1E stb kikapcsolva, mivel tuningolok! Egyedül a smart fan van bekapcsolva.
A lényeg, h hiába venné le az órajelet mittomén 2000-re a 4000-ről a feszültséget nem változtatja, azaz az energiagazdálkodási rész szinte "semmit nem ér"... annyit érnél el vele, h nem mindig fix órajelen menne a proci, holott ugyanannyi feszt kapna.

De ez csak az én véleményem...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#329) Giovanny válasza prokxy (#328) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,a fesszel már tisztában vagyok hogy az sajna fix,de a szorzót miért nem veszi le az már nekem magas :F A windows befolyásolhatja a szorzó működését?

Zero Defect.No Compromise !

(#330) prokxy válasza Giovanny (#329) üzenetére


prokxy
veterán

Maga a windows tuti nem, max egy program.
Nekem pl. a win7 nem is írja, h 4015MHz, hanem 3.3-at ír a pocira, AMD-nél írta a valós órajelet...CPU-Z-vel tudom csak tutira megnézni...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#331) Giovanny válasza prokxy (#330) üzenetére


Giovanny
őstag

Igen,én is cpu-z vel nézem,de fixen áll 40 :(( De érdekes,frissítések előtt működött....

Zero Defect.No Compromise !

(#332) prokxy válasza Giovanny (#331) üzenetére


prokxy
veterán

Akkor még próbálj meg annyit, h a win-et visszállítod egy korábbi időpontra, mondjuk a frissítések előttire és megnézed..más ötletem nincs. :(

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#333) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha most vennék P67A-GD65-ös lapot, azon még a korábbi ClickBios lenne, vagy már a ClickBiosII, ha pedig a korábbi, akkor egy BIOS frisítéssel az újabbat fel lehet rakni, vagy ez az EFI-knél hogy működik? Nem vagyok járatos ebben a témában.

(#334) Giovanny válasza prokxy (#332) üzenetére


Giovanny
őstag

Megnéztem,volt egy mentésem frissítések nélkül,és működik a szorzó,ez f.sza ! Most akkor mi akadályozza a szorzó működését :F Ilyet még nem láttam...msi csoda :((( ...

Zero Defect.No Compromise !

(#335) toyone válasza i are robot (#333) üzenetére


toyone
őstag

Nem tudod a CBII-re frissíteni. Ha CB van rajta abból csak egy újabb verzió lesz a frissítés után. P67A-n még az első generációs van.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#336) i are robot válasza toyone (#335) üzenetére


i are robot
senior tag

Értem, köszi!

Amúgy működésben, képességekben, stabilitásban jelent bármilyen előnyt a CBII, vagy csak a grafikus felület más? Vagyis ha nekem elég a P67, mert nem használnám ki a Z68 többlet tudását, akkor jár bármilyen "hátránnyal", hogy a korábbi CB van rajta?

(#337) toyone válasza i are robot (#336) üzenetére


toyone
őstag

Tuningolni jobb CBII ben. Javítottak ezen-azon. De egyébként ugyan úgy használható. Viszont érdemes abból is a legfrissebbet felraknod.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#338) i are robot válasza toyone (#337) üzenetére


i are robot
senior tag

Ahha. Egy 2600K-t stabilan 4,5 GHz körül azért ez a lap is elvisz a korábbi CB-al? Max ennyit szeretnék kihozni belőle, nem rekordokat akarok döntögetni, IGP-t nem tervezem használni, meg az intel SRT-re se lenne szükségem, akkor meg minek adjak ki 15-20e-el többet a Z68-asért. Ivy Bridge meg nem nagyon izgat, ha ennél nagyobb teljesítmény kell a jövőben, akkor meg majd X79+2011-esre költöm a lottónyereményemet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#339) toyone válasza i are robot (#338) üzenetére


toyone
őstag

Procitól jobban fog függni. 4,5Ghz menni fog. Elég lesz ez a lap.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#340) i are robot válasza toyone (#339) üzenetére


i are robot
senior tag

Jaja, nyilván procifüggő is, ki kell fogni, de a lényeg, hogy a lap ennyit mindenképpen bírjon. Köszi mégegyszer! :R

(#341) Giovanny


Giovanny
őstag

Hát 4Ghz-en netezni az full élmény,egyszerűen nemtok rájönni miért fix a szorzó,de nem adok fel,inkább eladom a deszkát :DDD

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#342) prokxy válasza Giovanny (#341) üzenetére


prokxy
veterán

Ahogy gondolod, de akkor használd alapon, majd engedélyezd a turbo boost-ot és akkor gém közben már megemeli a proci órajelet és kész.
Emiatt én nem adnám el a cuccost...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#343) Giovanny válasza prokxy (#342) üzenetére


Giovanny
őstag

Miért kellett nekem MSI....nem tudom,már 1000 szer megbántam a vételt!

Zero Defect.No Compromise !

(#344) BioNiCMaN válasza Giovanny (#343) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

LOL :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#345) Giovanny


Giovanny
őstag

De most komolyan,nektek működik a szorzó? Én már mindenféle beállítást kipróbáltam.....N3 bios van rajta,

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#346) Giovanny


Giovanny
őstag

Már kipróbáltam a béta Bios-t,de semmi eredmény sajna... :(((

Zero Defect.No Compromise !

(#347) prokxy válasza Giovanny (#346) üzenetére


prokxy
veterán

Fentebb irtad, h win7 frissites utan nem megy a szorzozas, ott kellene keresni a hibat. Elotte jo volt ugye.
Mse :) control centert tedd fel + reinstall a clickbios ii es egy cmosreset.
Vagy vmi b.zi beallitas lesz meg.
Holnap megnezem este, h ha beallitom a c1e es tarsait, akkor visszaveszi-e a frekit.
Krisz

Ja igen: beta biost felejtsd el sztem...

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#348) jeni válasza prokxy (#347) üzenetére


jeni
félisten

HI
Nálam is van egy kis gondom de ilyennel még nem találkoztam.
Most nem az a gond mint az Asusnál,hogy a Pioneer DVD-re nem botolt be a WINDOWS
hanem az a bajom,hogy maga a nero írás pontosabban az újra írható lemez törlésesnél maga a Nero végig megy de nem áll le,másképpen az is gond,hogy a lemez törlésnél nincs kontroll lámpa jelzés semelyik íróval. Olvasni tudnak a gépe felismeri őket.

Elsőre így volt bekötve:MSI Z68 GD65 G3 (erre se volt jó)
Intel 6GB/S-S1=Samu 1TB
6GB/S-S2=Samu 2TB
Intel 3GB/S-S3=Sony 7260S
3GB/S-S4=Asus 24B1LT
3GB/S-S5 Pioneer 206
3GB/S-S6 ház USB csati
Marvell 6GB/S7 üres
6GB/S8 üres

Ezen változtatva
Az Intel 6GB S1 a Pioneer 206
S2 üres
S3-6-ig változatlan kivéve az S5 üres
Marvell S7-S8 Samsung HDD-k vannak rajta

A hiba jelenség továbbra is az,hogy írásnál nincs kontroll lámpa jelzés íróegységnél ,olvasásnál működik az író ledjeik (mind három) .A nero program továbbra is kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#349) jeni válasza jeni (#348) üzenetére


jeni
félisten

Odáig eljutottam,hogy RAID módban (ACHI módban nincs írásnál visszajelzés kontroll-funkció működés LED) /IDE módban nem próbáltam,mert az elvileg lassabb/ tud így működni LED kontroll jelzés van és megy a Nero,de cserébe kaptam még egy meghajtót(virtuális)
Ezt a virtuális meghajtó ebben az esetben mindig ott van?

[ Szerkesztve ]

(#350) prokxy válasza jeni (#348) üzenetére


prokxy
veterán

Szoftver gondot kiküszöbölted?
Ashampoo burning studio 11, ezzel próbáld meg ugyanezt a törlési folyamatot, ha így sem ok, akkor hardveresen kell variálni vmit. /tudom, ez nem segítség :( /
Próbáld még meg azt, h 1x-re csak 1 író van bent, majd 2, stb és úgy. Láttam már én is furcsaságokat, próbálkozni kell...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.