Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#917) ttt válasza Winner_hun (#916) üzenetére


ttt
senior tag

Eléggé ''körbe'' mértem ;) , ahol csak lehetett. Ezért vettem a legmagasabb értéket, majd saccoltam rá +10°C-ot ;) . Mivel a hőmérő nem a legprofibb - nem lehet pontosan 1-2mm2- re irányitani, csak szinte 0 távolságról, nem tapintós, hanem távhőmérő -, a borda zászlóinak hőmérsékletét is belemérte, azzal együtt számol és mutat egy átlagot.
A borda alaptönkje akkora, mint a lapka, tehát chip magját csak a zászlókon keresztül tudtam méricskélni. :U Passzívnak ez szerintem elég jó.

Úgy 80°C fok a chip belsejében, ami már gondot okozhat, ezt pedig csak egy belső hőmérő tudná kimutatni. Azt mondjuk nem nagyon értem, mi a francokat kell egy ilyen bonyolultságú chipnél egy filléres termisztort kispórolni :O Lehet kevesebb lett volna az eladás, ha mindenki tudja hogy is fűt ;]

Kézzel (teljes tenyérrel, nem újjbeggyel) megközelítöleg 50-55°C-ot bírsz huzamosabb ideig. Az újjbegy nem igazán jó mérési alap, mivel ott mindenkinek más a hőérzete (bőrvastagság, kérgesedés, stb), és ráadásul még lassabb is, mint máshol. Persze én is ezzel kezdem , először, ha nem sugárzik a hő, ráibiggyesztem a mutatót és ha nem kell baromi gyorsan elrántanom, akkor jó :D , meg hogy ne a tenyerembe égjen a borda mintázata ;] , no meg sok helyre más be se fér, néha az sem :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.