Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Macilaci457 válasza Steiger (#5900) üzenetére


Macilaci457
őstag

Persze.

1. töltsd le a windows eredetiség ellenőrző programot.
2. ha nem megy, keresd fel a boltot ahol a windowst vetted, hátha tudnak segíteni
3. hívd az ügyfélszolgálatot

(#5902) Macilaci457 válasza jonathan00 (#5893) üzenetére


Macilaci457
őstag

jonathan00:

Esetleg értékeld a hozzászólásaidat mielőtt leírod, mert itt nem az észt szoktuk osztani, hanem tapasztalatokat, és segítséget. És ebben is megvan a megfelelő hangsúly és modor, amiben segítséget kérünk, és adunk. Igy megkérlek, hogy tartózkodj a saját szavaiddal élve "parasztkodástól".

(#5903) Macilaci457 válasza vodkajoe (#5888) üzenetére


Macilaci457
őstag

Vadkajoe:
Üdv a topicban. A lejátszódnak van saját topicja, javaslom annak is a felkeresését, ott jobban fognak szeretni. ipod_touch_topik_minden_ami_ipod_touch
Bár ez nincs leírva, ebben a topicban általában kevésbé Ipod pártiak a tagok, talán ezért is indult nekik saját topic, de ha általános tapasztalatod, kérdésed van, mi is segítünk.
Az Ipoddal kapcsolatban viszont itt nem vagyunk kompetensek.

[ Szerkesztve ]

(#5904) Steiger


Steiger
csendes tag

Ott a probléma, hogy nem eredeti a winem :)
A win mp 11 nélkül is lehet rá számokat másolni (áthúzással)?

(#5905) Macilaci457 válasza Steiger (#5904) üzenetére


Macilaci457
őstag

Tegyél fel Linuxot. :P Elvileg, nem támogatot oprendszeren MSC módban csatlakozik. (ez kéne neked)
Arra, hogy hogy lehet rábírni windowsban, hogy MTP helyett MSC módban csatlakozzon, bizonyára van valami megoldás, de nem ismerem. Próbálj meg google-ben keresni.

(#5906) Macilaci457 válasza Steiger (#5904) üzenetére


Macilaci457
őstag

Lejárt a limitem...
Szóval, annyit tudtam meg, hogy Linuxra, OSX, -re csatlakoztatva rögtön lehet rá áthúzni a zenéket, de Windows csak MTP (Media Transfer Protocol) módban képes felismerni, ami csak a WMP10 de inkább WMP11 telepítésével kerül a gépre. Ha az fent van, már a Winamp, vagy a népszerű MediaMonkey is kezeli, nem kell a Media playerben másolnod zenéket, de lehet.

WMP11 gondolom letölteni nem engedi, vagy csak telepíteni? Ha letölteni nem tudod, kérhetsz egy másolatot valakitől, akinek engedi, és akkor már elvileg telepítheted. ( azt hiszem nem szükséges internetkpcsolat a telepítéshez)

(#5907) Steiger


Steiger
csendes tag

Letölteni le tudom de a telepítésnél írja,h szoftverhamisítás áldozata vagyok.
Épp most olvastam a kezelési útmutatóját, amelyből nem derül ki egyértelműen számomra, hogy mp 11 nélkül is működik-e. (a 86. oldalon írnak róla)

http://pdf.crse.com/manuals/3270664731.pdf

(#5908) Macilaci457 válasza Steiger (#5907) üzenetére


Macilaci457
őstag

Megnéztem.

Teljesen rendben van, azért hivatkozik az Intézőre, mert az MTP eszköz ott jelenik meg, de nem mint egy új meghajtó, hanem mint pl. a telefonok.
Tehát lényegében nem írja azt a manual, hogy a Media Transfer Protocol Framework nélkül is képes lennél (az intézőből) fájlokat másolni a lejátszóra.

(#5909) piqla


piqla
őstag

Hajaj, lehet, hogy ebbol Zune lesz... Mar megjelenesekor nagyon tetszett nekem. Kar, hogy itthon nem lehet kapni. Hasznal esetleg valaki Zune-t? Gondolom nem...

Szereted az állatokat?

(#5910) vili13 válasza Steiger (#5907) üzenetére


vili13
őstag

(#5911) rumos14 válasza vili13 (#5910) üzenetére


rumos14
nagyúr

ez komoly! ennyit szenvedni egy sz@rért :DDD az én xp-men wmp9 van, de még egyszer sem indítottam el :K

[ Szerkesztve ]

(#5912) piqla


piqla
őstag

Gyerekek, lehet, hogy hulye a kerdes es tudom, hogy innen gyakorlatilag senkinek sincsen Zune keszuleke. De hatha tudjatok a valaszt a kerdesemre, ami az lenne, hogy: a Zune ugye mindenfele gond es problematika nelkul lejatssza a mar meglevo zeneimet is, ugye? Tehat nem csak az eredeti cederol es a Zune boltbol letoltott muzsikakat elvezhetem, ugye?

Szereted az állatokat?

(#5913) p_adam


p_adam
addikt

Sony Walkman NWZ-826 első vélemény:

Gyári fülhallgató: 8/10
Kijelző: 10/10
Design: 9/10
Hang: 10/10
Ár/érték: 7/10

A többit majd az első hét után. Most a Logitech Z-10-et hajtom róla és állat jól szól (valami ezekszerint rossz a gépemben ugyanis azzal eddig nem szólt jól se analóg se digitális csatlakozással)

(#5914) Macilaci457 válasza piqla (#5912) üzenetére


Macilaci457
őstag

Persze. Nem lenne logikus, hiszen a saját rippelésű CD legális, és arra Te sem teszel DRM-et. Amit én hallottam, hogy a wifin megosztott, másnak másik ZUNE-re átküldött zenékre van valamiféle korlátozás.

(#5915) rumos14 válasza p_adam (#5913) üzenetére


rumos14
nagyúr

nwz-a826, ugye?
az agybadugós füles nem olyan jó?

(#5916) p_adam válasza rumos14 (#5915) üzenetére


p_adam
addikt

Sorry elírtam, igen arról van szó. Jól szól arra nem panaszkodhatok, de szerintem a zajszűrése szinte semmi bár szerintem biztos lehet rajta segíteni valami aftermarket megoldással :-)

(#5917) nádasi válasza bluedev (#5884) üzenetére


nádasi
tag

Sandisk Fuze, Sony A6xx, iAudio 7, Cowon D2 - emelkedő sorrendben, emberi árban. :C

(#5918) p_adam


p_adam
addikt

Nah akkor összegzem a véleményem a Sony Walkman NWZ-A826 lejátszóról:

+ Hangminőség
+ Széleskörűen állítható hangzás
+ Gyári fülhallgató terén valószínű a legjobb
+ Nagyon szép képű és jó méretű kijelző
+ Videólejátszási képesség (iPod kompatibilis)
+ Egyszerű kezelhetőség
+ Nagyon hosszú üzemidő
+ Bluetooth képesség jól jöhet a közeljövőben

- Borsos ár
- FM rádió és mikrofon hiánya
- Bluetooth csak hang küldésére használható
- Töltés közben csak fájlokat lehet rámásolni

Az utolsó kettő számomra igen bosszantó dolog, amin talán javítani is lehetne mert csak a szoftveren múlik. Bár sok esélyt sajnos nincs okom adni rá hogy kiadnának egy frissítést. Kár ezekért, de maga a lejátszó így is nagyon tetszik mert úgy lehet tekinteni rá, mint egy kép- és hangminőségre fókuszált mp3-mp4 lejátszóra.

[ Szerkesztve ]

(#5919) Macilaci457 válasza p_adam (#5918) üzenetére


Macilaci457
őstag

Van esély rá, hogy töltés közben lehet zenét halgatni, ha nem USB kapcsolattal töltöd, hanem USB-s fali töltővel, vagy bizonyos számítógépek adnak áramot az USB-n Stand-By módban. A Clipnél legalábbis ez a módszer működik. Viszont eleve úgy kell bedugni, ha csak leválasztom a meghajtót, akkor nem indul el a töltés. --> tehát ha otthoni zenehallgatásra akarod használni, keress hozzá egy 5V-ot adó USB-s aljzatot. Talán működik.

[ Szerkesztve ]

(#5920) pete_21


pete_21
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung S3 és a T10 mennyire karcolódik pl. zsebben tárolva? /főleg a kijelző és érintőpanel érdekel/
Mert ránézésre elég kényesnek tűnnek. Van valakinek tapasztalata ezügyben?

(#5921) Macilaci457 válasza pete_21 (#5920) üzenetére


Macilaci457
őstag

Igen. Kijelzőre kijelzővédő fóliát kell tenni, és örökre jó lesz. Bevált módszer, javaslom a használatát. Nem éppen olcsóak a kristálytiszta fóliák, de egyszer kell megvenni.

(#5922) pete_21 válasza Macilaci457 (#5921) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ! És ilyen fóliát hol lehet venni és kb. mennyibe kerül??

(#5923) ponti_ak válasza pete_21 (#5922) üzenetére


ponti_ak
addikt

Pl itt: klikk Az ár változó, kb 1000 Ft-től indulnak. A Brando már inkább 2-2,5k, de ismert és jó minőségű, levehető, tisztítható fóliákat gyártó márka.

[ Szerkesztve ]

(#5924) Macilaci457 válasza ponti_ak (#5923) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ott a pont! :D

(#5925) pete_21 válasza ponti_ak (#5923) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
Végülis lehet, hogy inkább egy Clip mellett döntök. Nem annyira kényes, mint egy Samsung, és videózni úgyse nagyon videóznék rajta, hangminőségben meg állítólag szinte kifogástalan :)
Már csak azt nem tudom, hogy hol lehet ezüst színű Clipet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#5926) Macilaci457 válasza pete_21 (#5925) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ezüst színűt ott kapsz csak, ahol van 4GB-os, mert csak az ezüst: Edigitalban

(#5927) pete_21 válasza Macilaci457 (#5926) üzenetére


pete_21
addikt

Ettől féltem. Azért köszi a segítséget, de elég az a 2 GB.
Azért kellene ezüst, mert fehér fülesem van, de talán a kék Clippel sem fog rosszul kinézni :)

(#5928) adnoctum18 válasza Macilaci457 (#5926) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Egész baráti 17kért,a kijelző fényerejét megnövelték valamelyik új firmwareben,hogy napfényben jobban látható legyen?

Az én clipemről még mindig semmi hír,holnap lesz egy hete hogy bevittem

"Ez most vagy valami,vagy megy valahova... ":DD miféle extravagáns samu player ez? azt se tudom honnan kell nézni.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5929) ponti_ak válasza adnoctum18 (#5928) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nem jó az a kép, az alatta lévő már ok. Samsung S2 Pebble, az abi már tesztelte is.. :)

(#5930) Macilaci457 válasza adnoctum18 (#5928) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hát hogy mit növeltek, és mit nem, azt nem tudom, de azt mondják, egyedenként változó a növekedés. Gondolom ez már az OLED képességeinek szórásától függ.

(#5931) Macilaci457 válasza pete_21 (#5927) üzenetére


Macilaci457
őstag

Azért kellene ezüst, mert fehér fülesem van

És hová akarod dugni a lejátszót, hogy passzoljon a füledben a füleshez? :DD

(#5932) adnoctum18 válasza ponti_ak (#5929) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Jajj ez pedig volt phs hírben is nemrég ááá felülről nagyon durván futurisztikusnak hat máshonnan meg semmi extra. :))
A most látom csak a mikiegeres iriver se kutya :D ,röhögésbe fulladna a metrón asszem ha elővenném a rózsaszín példányt mondjuk és a cuki fülecskéjét tekergetve tökig hangosítanám a prodigytől a smack my bitch up-ot! :DD

Bwoay hear my plea! :D Mi lesz a csopiképpel hmm?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5933) bwoay válasza adnoctum18 (#5932) üzenetére


bwoay
nagyúr

i5-re várunk, várunk, várunk...
lassan 4 hónapja dolgoznak rajta, mit tudok tenni? várok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5934) adnoctum18 válasza bwoay (#5933) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha a clip is ennyi ideig benn fog sínylődni akkor nagyon frusztrált leszek...kitartás,reméljük minnél előbb megcsinálják,és küldenek fájdalomdíjként mondjuk egy iriver ifp 599et,mert tudják,hogy az a kedvenced :))

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5935) bwoay válasza adnoctum18 (#5934) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát akkor el is sírnám magam. bár asszem a 99-es volt az aranyszínű,
szóval fene tudja, talán inkább a 95, mert az ezüst.
de annyi biztos, hogy aki anno ilyet használt,
annak a személyijébe külön bejegyezték, annyira májer lejátszó volt.
csak mivel nekem van 590-em, így simán az i5-nek jobban örülnék.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5936) Macilaci457 válasza adnoctum18 (#5928) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem úgy szól a dolog, hogy ha 8 napon belül nem tudják megjavítani, akkor újat kell adniuk? Vagy olyan már nincs?

(#5937) nádasi válasza Macilaci457 (#5936) üzenetére


nádasi
tag

Hi,

Nem, ilyen nem is volt. :( Egy bizonyos időn túl cserekészüléket kell biztosítani, a szervízben töltött idővel meghosszabbodik a garancia.

(#5938) bwoay válasza nádasi (#5937) üzenetére


bwoay
nagyúr

olyan volt, hogy 15 nap a kitűzött cél, ha nem megy,
akkor cserekészülék, és 30 napra hosszabbodik a határidő,
azon túl visszavásárlás vagy csere. de ez még az EU idők előtt volt.

amúgy sem állnék neki hisztériázni a patikánál,
jó sokkal tartozom már nekik, meg eleve nekik köszönhetem,
hogy egyáltalán tudtam vadiúj i5-öt venni.
Arról nem tehetnek, hogy hibás volt. A cw200-amat közben megjavították ingyen.
Várok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#5939) Sz.Dóri


Sz.Dóri
csendes tag

iAudio U3 vagy iAudio 7? Segítsetek! Melyik szól szebben?
Sok különbséget nem látok a műszaki adatokban. A 7 előnye, hogy van 8 GB-s is, hosszabb akksi-idő, és olcsóbb is úgy általában. Hátránya meg a tapizós gombok, meg hogy méretre kicsit nagyobb. Kifelejtettem valamit?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5940) pete_21 válasza Macilaci457 (#5931) üzenetére


pete_21
addikt

Igaz :DD, de gondoltam, hogy ha van rá lehetőség, akkor már ezüstöt vennék ;)
Egyébként a Clip mennyire strapabíró? Mert itt a PH-s tesztben azt írták, hogy az anyagminőség nem a legjobb. A hosszabb távú gyakorlatban milyen?

(#5941) floxet


floxet
tag

hali. 2 hetes sony készülékemtől meg is vállnék, ha valakit érdekel feltettem a hírdetést róla
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5942) adnoctum18 válasza pete_21 (#5940) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nem fog szétesni,nyugi,különben a régi fémházas iriverekhez,iaudiokhoz nem hasonlítható,de végülis elfogadható minőségű.
Így legalább lehet könnyű.
Eddig még egy lejátszóm se esett szét,pedig majdnem mind műanyag,és nem vitrinben tartom őket,hanem aktívan használom.

a gagyi mp4ekről jobb nem is beszélni,azokhoz nem volt szerencsém hálisten...

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5943) pete_21 válasza adnoctum18 (#5942) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ, akkor nem lesz vele gond szerintem :)
Akkor majd meglátom mit veszek, szeptember-októberig még van idő. Akkor lehet, hogy lesz jobb ár/érték arányú lejátszó... :U

Ui.: A noname MP4-ektől énis óvakodom. Részben azért, mert videózásra úgyse nagyon használnék egy ilyen kis készüléket... ;)

(#5944) adnoctum18 válasza pete_21 (#5943) üzenetére


adnoctum18
senior tag

A clipnél jobb nemigen szerintem :) ,de ha lesz,várom! :D
Nagy előnye,hogy felcsíptetheted a ruhádra és nagyn könnyű így megszokni a kezelését,a mostani iriver h10em kezelése kínszenvedés ehhez képest...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5945) pete_21 válasza adnoctum18 (#5944) üzenetére


pete_21
addikt

Gondolom az, hogy könnyű kezelni, nagymértékben abból adódik, hogy egyszerű lejátszó :)
De végülis arra lett kitalálva, hogy zenét játszon le, nem másra ;)
Egyébként az én fülesem csatlakozója "L" alakú /nem olyan egyenes mint pl. a Clip gyárija/. Ez mennyire lenne zavaró például ha a hangerőt állítgatnám??

(#5946) Macilaci457 válasza pete_21 (#5945) üzenetére


Macilaci457
őstag

Attól függ mekkora az ujjad! Én is L-essel használom, de nem jelent gondot.
Az elsők között vettem Clipet, és azóta is jól tartja magát. Fogásra nyilván létezik jobbfajta műanyag, de ez a fényesre festett sem rossz. Jól látod, ez egy vérbeli lejátszó, nem játékkonzol, nem egérmozi, és nem effekt generátor. Lejátssza amit ráteszel, és ezt a mai (valódi) technikai színvonalnak megfelelő minőségben teszi.

Én egyszerűen imádom. Csúcsminőség, sallang nélkül. És még így is találok benne felesleges funkciót. :D

[ Szerkesztve ]

(#5947) pete_21 válasza Macilaci457 (#5946) üzenetére


pete_21
addikt

Rendben, akkor megnyugodtam :D
Effektek közül a mélyhang-kiemelés kellett volna, de szerintem EQ-val is szépen ki lehet emelni.
Köszi a válaszokat :D

(#5948) p_adam válasza Sz.Dóri (#5939) üzenetére


p_adam
addikt

iAudio 7 és érdemes hozzá szerezni egy rendes fülhallgatót, mert csakis azzal használható ki.

(#5949) Jadro


Jadro
veterán

Egy Sandisk Sansa clippel szemezek. A tesztebn olvastam az alábbi mondatot:

"Alap szoftverével a Clip csak MTP módban kommunikált a számítógéppel, de a legfrissebb firmware-ben már USB meghajtós MSC-t is választhatunk."

MTP, MSC. Ezek mit jelentenek pontosan?

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5950) Jadro


Jadro
veterán

Bocs, lejárt a mod idő és eszembejutott valami. Ez a clip usb-n keresztül tölthető gondolom. Mennyi idő alatt töltődik fel teljesen? Csak úgy sacc/kb.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.