Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#26600) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Bocsánat, a kínaiakat teljesen elfelejtettem. Van például ez a Ruizu, más modelljeikről egész jó vélemények vannak. Persze az árához képest.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26602) gg72 válasza pulutodurumo (#26601) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a tippet, ennek utánanézek. A telefont akarjuk éppen kiváltani vele erre a célra.

(#26603) K1LLMy53Lf válasza gg72 (#26602) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Páromnak ennek a Ruizu-nak a "sima" (X02; nem bluetooth-os) verziója van. Nem tudom, hogy a BT része pontosan mit tud(hat), de az alap lejátszó nagyon jól szól, bőven megéri az árát (habár csak a telefonomhoz; Lenovo A660, illetve egy Xduoo X2-höz tudom hasonlítani:B)

szerk.: javasolni akartam, hogy GearBest-nél olcsóbb és én is onnan vettem, de ahogy nézem emelkedett az ára 10+%ot :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#26604) gg72 válasza K1LLMy53Lf (#26603) üzenetére


gg72
veterán

Kösz neked is, kipróbáljuk ezt az X06-ost, amire kell, szerintem bővel elég lesz. :K
Amúgy fejpántos (sport) fejhallgóból mit ajánlanátok?

(#26605) jobesz


jobesz
tag

üdv! teclast x30 ra nehéz feltenni a firmwaret amitől angol lesz?

fiio x1 hez képet a hangja nagyon gyenge?

mit ajánlanátok egy 300 ohmos sennheiser hd 250 linear II hez ?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#26606) bucsher válasza krx21 (#26567) üzenetére


bucsher
őstag

Július 2. a legfrisseb firmware. Vagy mire gondoltál? :F

In the pipe - five by five!

(#26607) krx21 válasza bucsher (#26606) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja igen látom... Lehet, hogy csak nekem új. :DDD

(#26608) Tulku


Tulku
veterán

Urak!

Ki mit tapasztalt?

Mostanság 24/178-as flac-kat hallgatok...azt tapasztaltam hogy - lejátszótól függetlenül - sokkal jobban eszi az akkuidőt, szerintem két ok miatt:

- Nagy felbontás, több munka a dac-nak és az ehhez tartozó perifériáknak
- Nálam ezek az anyagok halkabbak sokkal, ezért kell bőven kakaó nekik, ami több munka a végfoknak.

Ki végzett ilyen összehasonlítást és mit tapasztalt?

Ha 16/44-es flac-ot hallgatok visszaáll az akkuidő...mp3 nincs, de egykoron Cowon D2-nél tapasztaltam, hogy flac-ban sokkal kevesebb ideig működött, mint mp3-nál...most ezt élem át feljebb...

(#26609) AGE-T válasza Tulku (#26608) üzenetére


AGE-T
senior tag

Tulku

Nagyobb felbontás mellett, többet dolgozik a vas, és hogy több kakaót kell rátolj a hangerőre, az a nagy dinamika tartomány miatt lehet. Ezek együtt eszik az aksit ezerrel.
(Pl. ezért sem értem miért erőltetik a DSD-t ezeken a holmikon)

Közben megkaptam az X5 2nd demó példányát, köszönet érte Fiio.hu-nak. Összedobok róla egy felhasználói véleményt jövő hét utáni hétre :)

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26610) Tulku válasza AGE-T (#26609) üzenetére


Tulku
veterán

DSD-t nem hallgatok, de térben, elkülönülésben, zeneiségben igen jól hallható különbség van 16/44 illetve 24/178 között...

Szerintem a dsd dekódolást bízzuk egyelőre professzionális asztali készülékekre...

(#26611) kemcso válasza Tulku (#26610) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem ez placebo, vagy az eleve másképp kevert anyag miatt van. Ha biztosra akarsz menni, visszakonvertálod és kettős vakteszteled(ABX). Vagy hiszel benne :DDD

(#26612) Nigér válasza AGE-T (#26609) üzenetére


Nigér
őstag

Az jó sokára lesz, első benyomásokat írnál pár mondatban valamikor előbb? :B
Ha időd engedi persze.
:R

(#26613) AGE-T válasza Nigér (#26612) üzenetére


AGE-T
senior tag

Majd egyben :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26614) bucsher válasza AGE-T (#26613) üzenetére


bucsher
őstag

Neeeemááááárr! :B

In the pipe - five by five!

(#26615) Nigér válasza bucsher (#26614) üzenetére


Nigér
őstag

+1 ;] :P

(#26616) Tulku válasza Nigér (#26615) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenütt azonos hangzást emlegetnek a régi testvérhez képest...
Méretcsökkenés, kisebb hangerő, kisebb akksi és nativ dsd kódolás a különbségek.

(#26617) Nigér válasza Tulku (#26616) üzenetére


Nigér
őstag

Ezekkel tisztában vagyok, csak Age-T (mint olyasvalaki aki már hallott pár játékost) szubjektív véleménye érdekel.

(#26618) Tulku válasza kemcso (#26611) üzenetére


Tulku
veterán

"Sztem ez placebo"

Olyannyira nem hogy ha 16/44-et hallgatok (most VC1000-nél jön elő leginkább) mindent tompának érzek...de legyen placebo.

És persze tovább fokozom...ha ugyanazon CD-ről csinálok WAW és FLAC rippet akkor a WAW-ot jobbnak hallom...

(#26619) AGE-T válasza Tulku (#26618) üzenetére


AGE-T
senior tag

Amiket hallgatsz el tudom képzelni, hogy azoknál hallható a különbség, legalábbis érezhető.

Amúgy wav az, nem waw ;)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26620) #16820480 válasza Tulku (#26618) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amikor tudod, hogy mit hallgatsz és mit kellene hallanod, akkor nagyon könnyen becsap a füled. Egy vakteszt könnyen eldönti a dilemmát ;)

(#26621) Tulku válasza AGE-T (#26619) üzenetére


Tulku
veterán

az az wow.... :)

Sheratan: majd végzek hétvégén, de biztos vagyok benne...pl a következők miatt: én nem tudtam a wav-flac viszonyról semmit csak azt hogy mindkettő lossless formátum...
Nnna egyszer wav-ba konvertáltam flac helyett két lemezt és furcsmód dinamikusabb volt, nagyobb térrel...feltettem a kérdést és - mint egy nyeretlen hülye gyerekre - úgy bámultak a szakik, 'ezt nem tudtad ?' címszavakkal...

Én úgy látom - szintén tapasztalatból, nem fórumolvasgatás miatt - hogy a klasszikus,erősítés nélküli hangszeres zenénél jobban érezhetőek a különbségek mint bármilyen elektronikus számokon...persze túnhet ez is kognitív disszonanciának, de számos átélt karakter meghallgatása után merem ezt kijelenteni, nem megsértve egyetlen "zenei stílust " sem....

(#26622) kemcso válasza Tulku (#26621) üzenetére


kemcso
Ármester

Az agyad nagyon sokat befolyásol, ha tudod, hogy az egy részletesebb formátum már jobbnak is hallod. Tudom, én is jobbnak hallottam. Aztán csináltam egy vaktesztet (pl a foobar ABX pluginjával) zenével, ami föntről volt visszakonvertálva és semmi :)
A lényeg, hogy tényleg vakteszt legyen (esélyed se legyen tudni, hogy mi szól, mert rögtön bejön a tudat) és a ugyanaz legyen a forrás, mert ha más, akkor a keverés is lehet különbség és mindjárt nem lesz igaz a teszt.

(#26623) #16820480 válasza Tulku (#26621) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én értelek, és tisztellek azért is, hogy veszed a fáradtságot a vakteszthez, sajnos nagyon sok ember úgy áll hozzá, hogy minek azt, hiszen egyértelműen hallható. Általában a legtöbben még egy normálisan konvertált mp3-at sem tudnak megkülönböztetni a tömörítetlen hanganyagoktól. Én is valahol itt helyezkedem el, amilyen rendszerekkel próbáltam, ott nem éreztem igazán különbséget (volt a tesztben Dream Theater, Vivaldi, Miles Davis, stb).
Biztosan van, aki hallja, van olyan jó füle, de tényleg elég nagy a placebo szerepe ;)

(#26624) Tulku válasza kemcso (#26622) üzenetére


Tulku
veterán

És Sheratan:

Nagyon szívesen csinálhatunk egyet...azért kell legalább két ember hogy a lehetőségét is kizárjuk a ...khmmm...füllentésnek..az állítás ugyanis azt hiszem az én oldalamról megkérdőjelezhető, de akár jelenthet védelmet is, egyébként számomra "kedvező" eredmény esetén.

Foobarral csinálok 4-5 számot, amit 24/178-ban és 16/44-ben hallgatok meg, úgy hogy a másik fél kezeli a játékost, majd bemondásom után megmutatja mit is hallottam voltaképpen (Mi is ez a dolog önmagában?...Marcus Aurelius...)

Szerintem könnyen összehozható, akár poszt is írható, azt hiszem erről szól - többek között - egy normális fórum tevékenység. Eloszlatni, vagy megerősíteni hiteket-tévhiteket.
Én eddigi létem során annyi pro és kontra "ténymegállapítást" hallottam, hogy bibliográf lapokon is tonnányi anyag gyűlne össze belőle...és ez egy pragmatikus végkifejlet lenne (persze ha nem 50-50 az arány :) )

[ Szerkesztve ]

(#26625) krx21 válasza Tulku (#26624) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, erre kiváncsi vagyok majd én is... :K

(#26626) bucsher válasza Tulku (#26624) üzenetére


bucsher
őstag

Ez sima vakteszt amit írsz, ez még mindig nem döntő. ABX vagy kettős vakteszt kell.
FLAC-WAV kérdésben nagyobb összegre is fogadnék, hogy esélytelen.

In the pipe - five by five!

(#26627) Tulku válasza bucsher (#26626) üzenetére


Tulku
veterán

Sima vakteszt miért is kifogásolható?
Mi az a kettős és miért jobb? Talán ha eltalálom, akkor újra és újra, míg "hibázok"? :D

Egyébként érdekes hogy egy hangfájl, amely egy magas bittráta kétféle tömörítése kapcsán nem mutat pozitív kilengést a nagyobb fájlméret irányába...erre én is kíváncsi vagyok...

(#26628) #16820480 válasza Tulku (#26624) üzenetére


#16820480
törölt tag

Velem most nehéz lenne kivitelezni :) De amúgy foobarnál nem kell másik ember hozzá, az ABX plugin automatikus. Bedobod a kívánt fájlokat, és automatikusan, véletlenszerű sorrendben lejátsza, te egy papírra felírod a tippedet, hogy melyik mi volt, aztán utólag megnézheted a sorrendet a képernyőn.

Amúgy ez a téma is elég kényes, majdnem olyan hitvitákat szokott indítani, mint a "milyen kábelt vegyünk" :)

(#26629) krisz242 válasza Tulku (#26624) üzenetére


krisz242
tag

Én hozzácsapnék még 320k-s mp3-at is a vakteszthez, hogy még nagyobb legyen a végén a meglepődés. :DDD

(#26630) kemcso válasza Tulku (#26627) üzenetére


kemcso
Ármester

Mert nem hiteles. ABX: [link]

Egyedül is simán meg tudod csinálni, usb-dac-ként felteszed a X5-öt, foobar, felteszed hozzá az ABX plugin-t és hajrá. És igen, konvertálj 320-as mp3-at is, csak hogy meglepődj :)

(#26631) Tulku válasza kemcso (#26630) üzenetére


Tulku
veterán

Lehet hogy félreérthető voltam... a hitelességet itt a nagy nyilvánosság előtt tett kijelentésem hitelességére, vagyis arra értettem, hogy egy "bíró-döntnök" minden kétséget kizárja "csalásomat"...otthon egyedül ez igen nehezen kivitelezhető...

Már hallom is a "megbízunk benned, csináld" rigmusokat, de tegyük fel, van olyan aki pedig azt mondja...én viszont nem bízom...persze alig hallhatóan, a bajsza alatt, hogy más ne hallja...de a gondolat ott marad örökre...

Tehát a hitelesség a minden kétséget kizáró kétszemélyes teszt, vagyis az egyik nyomkod szemben velem (egyszerre nem egy lépést, nehogy pókerszámításokat végezhessek), én pedig reflektálok...hol itt a csalási lehetőség?

Foobar az nem megy a játékoson, én pedig nem egy számítógép hangkártyáját akarom hallgatni...mert akkor belemehetünk a "minek a DAP, egyik olyan mint a másik" jelmondat magyarázatába...

(#26632) #16820480 válasza Tulku (#26631) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha USB DAC-ként kötöd rá a gépre az eszközt, akkor semmi köze nem lesz a kijövő hangnak a hangkártyádhoz, hanem a digitális jel az USB porton hagyja el a gépet, majd az X5-re megérkezve alakul át hanggá.

Egyébként szerintem nincs olyan jellegű tétje a dolognak, hogy bizonyítanod kellene a dolgot. Mi saját példánkból is tudjuk, hogy ezek a tesztek hogyan szoktak végződni, milyen eredménnyel. Eddig én nem nagyon tudok itt a fórumon senkiről, aki a vakteszten legalább 95%-os pontossággal megmondta volna a különbséget (akár 24/192 vs. 320-as mp3 vonatkozásban).

(#26633) Tulku válasza #16820480 (#26632) üzenetére


Tulku
veterán

Ja így értem...csak meghajtóként a gépes....

Illetve ha itthon és külföldön bizonyított hogy placebo akkor Tulku meghajol és balra el...
Meghajlok és elfogadom a többség megerősítését...és belátom hogy placebo...

Akkor viszont nem értem miért van a sok magas bitrátájú konverzió???
(nyilván nem a fizetős oldalakról beszélek, hogy az anyagi érdekeltséget kizárjam...)

(#26634) #16820480 válasza Tulku (#26633) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell meghajolni, próbáld ki nyugodtan, lehet, hogy te hallod a különbséget. Nem egyforma a fülünk :)

Szerintem a jobb minőségűnek tartott anyagok az ilyen-olyan oldalakon többnyire azért életképesek, mert za mp3 formátum (főleg eleinte) elég silány minőéget tudott csak, és mindenki készített mindenféle forrásból mp3-at, még akár simán mikrofon bemenetre dugott kazettás magnóról átjátszott módon, ami persze borzalmas. Illetve a tömörítési algoritmusok is sokat fejldőtek, ahogy a lejátszó eszközök is egyre erősebbek, többet bírnak. Hasonló ez talán a videó fájlokhoz, ott is a régi mpeg, avi meg mov fájlok milyen vacak minőségűek voltak (egy DVDhez képest mondjuk), aztán most meg már a h.264 meg h.265 idején igazából nicns annyiar sok értelme a nyers BR anyagoknak (szerintem).

(#26635) kemcso válasza Tulku (#26631) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt gondolom, a hitelesség leginkább saját magad felé fontos. Ha tényleg hallod egy teszten (lényeges, hogy maga a teszt legyen hiteles, megfelelő forrásokkal) a különbséget, akkor annak te örülj, hogy milyen jó a füled. Én attól még nem fogom hallani (az asztali rendszeremen se...), így számomra csak egy infó, hogy létezik olyan ember a földön, aki hallja. Eddig, ahogy sheratan is írta, még senki nem produkált ABX teszten itt a fórumon ilyet.
Próbáld ki mindenképp, az a biztos saját magaddal szemben is.

A magas bitrátájú anyagok szerintem részben a hifikavics-effektus miatt vannak: egy hifistának bármit el lehet adni. Másrészt el tudom képzelni, hogy egy komolyabb hangfalas rendszeren akár hallani a különbséget. Akár :)

(#26636) Tulku válasza #16820480 (#26634) üzenetére


Tulku
veterán

"Nem kell meghajolni, próbáld ki nyugodtan, lehet, hogy te hallod a különbséget. Nem egyforma a fülünk"

Isten ments...hogy még őrültebbnek tűnjek...inkább a meghajlás és beállok a sorba...voltam soron kívüli eleget....ha szinte mindenki azt mondja hogy nem hallható akkor be tudom placebo-nak...

Van jobb dolgom is hétvégén... :)

(#26637) bucsher válasza Tulku (#26631) üzenetére


bucsher
őstag

Láttál már Vágó István vetélkedőt? Nem volt soha olyan érzésed, hogy ha Vágó Úr úgy szeretné, akkor tudja a kedves játékos a választ? Bizonyított tény, hogy ha valaki a szobában tudja a helyes választ, akkor az elferdíti a mérést. Ezért használnak az orvostudományban is kettős vaktesztet, amikor az orvos se tudja, melyik pirula tartalmaz hatóanyagot, és melyik placebo. Úgy már lehet hatásosságot mérni.

In the pipe - five by five!

(#26638) Tulku válasza bucsher (#26637) üzenetére


Tulku
veterán

Atillát pedig úgy temették hogy a sírásókat-koporsóvivőket lemészárolták, azokat lelőtte egy nyilas csoport és tán őket is lenyilazták távolabbról...gondolom ezeket pedig a táborban tették el láb alól...

De én tudom hol a koporsó... :DDD

(#26639) bucsher válasza Tulku (#26638) üzenetére


bucsher
őstag

Ennyi! :DD

In the pipe - five by five!

(#26640) zack


zack
nagyúr

Nem tudom mikor hallgatni a 770C-t, pedig iszonyat jó hangja van. Szerintem eladósorba kerül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26641) Ear001 válasza Tulku (#26636) üzenetére


Ear001
addikt

Inkább az lesz, hogy a füled belefárad a tesztbe, elveszted a koncentrációs készségedet, a stresszhelyzet miatti magas vérnyomásod visszaáll a normál értékre. Sajnos ami statisztikailag már kellő számú mintát adna, az fiziológiailag már rég nem csak két állapot közötti választás. Ezért van, hogy vakteszten ordítóan nagy difiket sem lehet "bebizonyítani." Szerintem hagyd a fenébe ezt a tesztelgetést, semmi jó sem derül ki belőle.
Viszont ez a magasabb bitrátánál elhalkul a jel, ilyet már én is hallottam.

(#26642) Tulku válasza Ear001 (#26641) üzenetére


Tulku
veterán

Persze hogy hagyom...nem őrültem meg...majd élem tovább a létem a placebo minden előnyével együtt :)

(#26643) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Pár évvel ezelőtt lógott a füles mindig a fülemben, most úgy döntöttem veszek megint egy mp lejátszót, csak fogalmam sincs melyik volna a jó. Csak zenehallgatásra használnám (telefont nem szeretem mert túl nagy) Tud valaki ajánlani 10-20e ft között? A media marktban láttam philips-t de elég gagyinak néztek ki és 15ezer körül voltak. köszi előre is. (memória méret annyira nem lényeg, inkább, hogy legyen hangos :) )

(#26644) bucsher válasza rwin5 (#26643) üzenetére


bucsher
őstag

Sansa Clip+ vagy Clip Zip

In the pipe - five by five!

(#26645) krisz242


krisz242
tag

Akit esetleg érdekel, 5500mAh-s akku+hátlap dx50-hez vagy dx90-hez. Mondjuk nem tudom kinek ér meg kb 21000HUF-ot, de sosem lehet tudni!

(#26646) Nigér válasza krisz242 (#26645) üzenetére


Nigér
őstag

Azért durva hogy a postázás a cucc árának a fele...

(#26647) bucsher válasza krisz242 (#26645) üzenetére


bucsher
őstag

Jó randa :DDD

In the pipe - five by five!

(#26648) ku-cu


ku-cu
tag

Volt már? IBasso DX80 :)

(#26649) AGE-T válasza ku-cu (#26648) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szuperül néz ki, de ez már nem áll meg 200 alatt. Újabban ájbasszóék is kezdenek elszállni az árakkal.
Elnevezés is megtévesztő, ez inkább egy dx110. Dual cirrus nagyon jó lehet, várós. Bár szoftveresen úgy is jól elbalfaxkodnak majd.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26650) #16820480 válasza AGE-T (#26649) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is néztem, hogy ennek a DX90 alatt kellene jönni, de oda nem annyira férne be.

Érdekes lesz mindenképpen. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.