Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) Hovi


Hovi
aktív tag

Domerator:

Max gratula a mokee romhoz. Nekem nagyon bejön, most lakom be. Csak egy bajom van vele:
A státusbáron, ahol mutatná pl mennyi netet használtam, annak a beállítása még mindig kínai, ez nem is lenne baj, de nem tudok értéket sem beleírni, ugyanis ha belekattintok, nem marad benne a kurzor. Egy villanásra feldobja a numerikus billentyűzetet, majd vissza az alfabetikusat. S hiába írnám be a számot, nem lehet.

Másnál is ez van????

(#28802) domerator válasza Hovi (#28801) üzenetére


domerator
veterán

Hát bocsánat, de azzal (mivel kínai és nem találtam meg, hogy hol lehetne cirkumveniálni) nem foglalkoztam... szerintem az nem külön apk, hanem mélyebben van a rendszerben, így én kevés vagyok hozzá. :F

Ja... nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28803) Hovi válasza domerator (#28802) üzenetére


Hovi
aktív tag

Annyira nem vészes, az átírást meg megoldottam ctrl c/ctrl v párossal. :)
Ettől több gondom sose legyen. Csak megemlítem: az "alap" mokee-ban, (ugye kínaiul indul) mikor átváltom angolra, ez is átvált.
De itt nem.

(#28804) domerator válasza Hovi (#28803) üzenetére


domerator
veterán

Hogy mondod? ... az alap mokee-ban ha nyelvet váltasz, akkor ez a notification setting is átvált angolra? :Y :Y
Nekem egyikben sem tett ilyet...

Írd már le, pontosan, hogy melyik mező és gomb mit takar, ha kérhetem... :R

Szerk:

Igen visszavált alfanumerikusra, de próbálj újból rátapicskolni vagy előtte nyomj meg 1-2 billentyűt és úgy nyomj rá megint és akkor már enged számot beírni

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28805) RootRulez válasza крокодил (#28780) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem a 3 héthez ~21 töltés kell. :(

Ja, amúgy ma egy éves a DEFY-m!! :))

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#28806) Hovi válasza domerator (#28804) üzenetére


Hovi
aktív tag

Már csak emlékezetből:
Az első mező tuti a mobilnet.
Az első rublika: mennyit használtál fel. A második rublika a havi kereted.
A második és harmadik mező a hívásidőtartam, illetve az elküldött sms-ek száma.

Hogy mondod? ... az alap mokee-ban ha nyelvet váltasz, akkor ez a notification setting is átvált angolra?
Nekem egyikben sem tett ilyet...

Így van. Ez biztos, ugyanis tegnap délután teszteltem. Nyelvváltás, újraindítás s utána angol lesz ez is.
S tegnap bele is tudtam írni. Viszont azt a romot sokat kellene piszkálnom (a tiédhez képest) hogy jól betudjam lőni.

[ Szerkesztve ]

(#28807) mm89 válasza domerator (#28804) üzenetére


mm89
őstag

Domi!
Ebben az új, hülyenevű domi-mukiban ugye nincs benne a market updater? (csak mert akkor kiveszem az eredetiből és berakom :) )

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28808) domerator válasza Hovi (#28806) üzenetére


domerator
veterán

Köszönöm szépen... és hogyan kell használni? A nagy lapos gombbal okézod az értékeket?

Úgy vetted észre, hogy működik is?

--------------------------------------------------------

(#28807) mm89:

Nincs benne a market updater és a régi, gyors zöld market van benne (2.3.6). Tedd bele az updatert, vagy ha letöltöd valahonnan a legfrissebb marketet, talán az is települni fog... nem tudom, mert nekem a zöld kell.

(egyébként az eszem néha megáll... amikor megjelent a ronda szürke csigalassú, akadozó szar market, akkor a teljes internet hördült fel, hogy vissza a régi villámgyorsat... mit össze küzdöttek mindenhol, hogy ne frissítsen automatikusan a régiről az újra... a szürke csigamarket azóta is szar lassú, nem is értem, hogy miért ilyen... erre most az kell vissza...) :W :W

mm89: ne értsd félre, egyáltalán nem ellened szól :R

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28809) Hovi válasza domerator (#28808) üzenetére


Hovi
aktív tag

Nincs mit. A sor végén lévő gombbal nyugtázod/okézod le. S igen, működik. Számolja a netet s a hívást is.

(#28810) mm89 válasza mm89 (#28807) üzenetére


mm89
őstag

Na közbe letöltődött, megnéztem, nincs benne, úgyhogy bemásoltam. Meg ha már ott voltam akkor a talk2.apk is bekerült :)
Most készül a nand backup, aztán próba cseresznye, most megpróbálok több napot adni neki mint múlt héten :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28811) domerator válasza mm89 (#28810) üzenetére


domerator
veterán

Fentebb válaszoltam...

(utálom a kib..ott szerkesztést...) :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28812) kanyazsombor válasza domerator (#28800) üzenetére


kanyazsombor
tag

Ha bekapcsolva töltötte volna 2 - 3 órát, akkor sem ment volna bele több kakaó?

Lelőné a töltést a droid a bstats értékei alapján (mondjuk 3,9 Vnál, vagy akárhol)? Ha igen, akkor buta a droid :-) Ha nem, akkor kvázi fölösleges a kalibrálás abban az esetben ha rendszeresen megfelelően hosszan ~ 3 órát tölti a vasat a juzer függetlenül a kijelzéstől.

Remélem senki nem vesz kötekedőnek. Csak eszmét kell cserélni, hogy okosodjunk. Peace

Motorola Defy :)

(#28813) mm89 válasza domerator (#28808) üzenetére


mm89
őstag

:) nekem sose volt bajom vele, annyira nem is lassú, de legalább jól néz ki (kinek mi)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28814) domerator válasza kanyazsombor (#28812) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem de... ha bekapcsolva többször is 2-3 órával tovább töltötte volna, akkor minden bizonnyal helyreállt volna a rend... de mivel 100%-ot jelzett (és itt a droid mérési eredménye a fontos), persze hogy lehúzta a töltőről. Nem lövi le a töltést a droid, csak ha lejjebb van a 100%-os ref értéke, akkor korábban jelez 100%-ot. Ettől még teljesen feltölthető az akku, de ha viszont a hamis 100%-nál lehúzzák, akkor értelemszerűen kisebb töltöttségre fog az a 100% vonatkozni és "hamarabb merül" a telefon.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28815) крокодил válasza mm89 (#28792) üzenetére


крокодил
tag

Tényleg elértettem. Ezek szerint a ROM csere vagy fullos töltés után 1x ildomos kalibrálni. Ezt meg is teszem.

Más: A Titaniummal fagyasztottam és töröltem pár programot de reboot után visszajönnek a fagyasztásból és a delete-ből is. Ott virítanak megint. :W
Azt tudom, hogy vissza lehet állítani ha törlök valamit és ki is lehet olvasztani a Freeze-eltet de miért csinálja automatice? A gyári rendszerrel nem volt ilyen gondom. Másnál volt ilyen jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#28816) kanyazsombor válasza domerator (#28814) üzenetére


kanyazsombor
tag

:R
Ezt kiveséztük. Ezekután mindenki megtalálja itt a KERESŐ használatával a kalibrálás 1x1ét és mélylélektanát :C

Önök az Android 1x1et hallották. Következő műsorunkban az iránytű kalibrálásáról beszélgetnek szakértőink. :DD

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy :)

(#28817) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Barátaim!
Én annyira hülye vagyok, hogy nagyjából nem értettem az előttem szólókat, de sebaj.

Ellenben hozzáfűzném, hogy a valaha (talán) Lacopapi által linkelt, az akku helyes kezeléséről-töltéséről szóló cikkben kifejezetten azt mondta a szaki, hogy az akkunak jobb, ha bekapcsolt állapotban töltődik!!! Én azóta is így csinálom. :D
Sajnos, a linket nem mentettem el, de talán valakinél megvan. Érdemes elovlasni! :K :K

Krokodil (latin betűvel tudom csak leírni, szláv büszkeségedet remélem, nem sértem, tovaris, goszpogyin stb. :DD )
Én régen használom a Titaniumot, de ilyesmiről még nem hallottam. Hogy magától visszaáll a fagyasztott, mi több a törölt app? Itt valami srégség van! Semmit nem csinálsz a reboot után, s akkor következik be a csoda? Avagy teszel valamit?

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28818) Lacopapi válasza domerator (#28808) üzenetére


Lacopapi
addikt

"Köszönöm szépen... és hogyan kell használni? A nagy lapos gombbal okézod az értékeket?"
A nagy lapos gombbal visszaállítod az alapértékeket.

tarnagy...[Tessék]....

[ Szerkesztve ]

(#28819) tarnagy válasza Lacopapi (#28818) üzenetére


tarnagy
aktív tag

No, itt is van, lacopapi volt kedves linkelni_itt fentebb:
Akkumulátor akadémia - amit az akksikról tudni érdemes...

kanyazsombor

Az iránytű-kalibrálást egyszerűen dobd ki.

Krokodil
A Titatniumban, amernnyire én ismerem, csak az időzített backupot lehet beállítani.
De lehet, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28820) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Na RSDLite-al visszavarázsoltam a gyári froyo-t most viszont az istennek sem lehet rootolni, semmilyen megoldással sem :W

(#28821) mm89 válasza крокодил (#28815) üzenetére


mm89
őstag

Titaniumban nézd meg, hátha be van állítva az ütemezésnél (csak tipp)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28822) rum-cajsz válasza domerator (#28800) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az Atrixos fórumban (XDA) egyáltalán nem tanácsolják a batterystats törlést. Mondjuk erről írt egy Android fejlesztő is a G+ oldalán, hogy ott nem azok az adatok vannak tárolva, amit a felhasználók gondolnak.

Az Atrixos fórumban többen is ezt javasolják kalibrálásra:
1) Teljesen lemeríteni a telefont, amíg kikapcsol
2) Bedugni a fali töltőre (kikapcsolt állapotban)
3) Várd meg, amíg feltölt a telefon 100%-ra (legyen folyamatos a töltés, és ne indítsd el közben az OS-t)
4) Amíg még kábelen van a telefon, vedd ki az aksit. Pár másodperc múlva megjelenik egy kérdőjeles akkumulátor kép.
5) Tedd vissza az aksit, és hagyd így legalább 2 órán keresztül (továbbra se húzd le, és ne indítsd el a telefont) (de van aki szerint elég 15 perc is)
6) Ha letelt a 2 óra, akkor húzd le a kábelről, és kapcsold be a telefont

Ezután jónak kellene lennie a kijelzésnek.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28823) крокодил válasza tarnagy (#28819) üzenetére


крокодил
tag

Valamint крокодил válasza mm89 (#28821) üzenetére

Nincs engedélyezve időzített backup ezért nem értem miért csinálja. Pedig jogvédett a Titánom az NCore-ról. :D Talán rossz a verzió.

(#28824) miyu válasza rum-cajsz (#28822) üzenetére


miyu
tag

hát ennek a módszrnek elvileg lehetséges olyan hátránya is, hogy elrontod az akksit

saját tapasztalatom:

meglett júliusban a telefon, és akkor már ezzel kezdtem 2-3 alkalommal, majd pár hónappal később is csináltam ezt vele, mert extrém rossz akkuteljesítményeket mutat az én defym

aztan olvastam itt, hogy ezzel is lehet tonkrevagni az akksit

mivel ezzel a módszerrel nyitottam a vadi új telefonnál ezért nem tudom mihez viszonyítani a módszer hatásait

(#28825) Lacopapi válasza rum-cajsz (#28822) üzenetére


Lacopapi
addikt

Viszont régebben volt,aki megtette ezt és tönkrevágta az akksit...akkor kinek van igaza? Kipróbáltam anno én is,de ugyanúgy 4164 lett a töltésem,mint annakelőtte,az a rátöltés nem tudom mit csinált,vagy mit nem,de miután a tönkretételről olvastam,nem csináltam többet. Ezt a módszert tavaly év elején már reklámozták páran,azután feledésbe merült.

Egyébként milyen az Atrix? :)

[ Szerkesztve ]

(#28826) slecht válasza Rav3n02 (#28820) üzenetére


slecht
aktív tag

Csak egy tipp. Unknown sources, USB debugging bekapcsolva? A SuperOneClick rendszergazdai jogokkal fut? SuperOneClick 2.3.3? USB connection None vagy Charge only? Ha igen, akkor simán mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#28827) Rav3n02 válasza slecht (#28826) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Minden pipa, de mégsem, na mindegy, majd este otthoni gépen is megpróbálom, mert már felforrt a víz az agyamban :D

(#28828) kanyazsombor válasza Rav3n02 (#28820) üzenetére


kanyazsombor
tag

Nekem a pc internet szekuritátéja csinált galibát. Kikapcsoltam a rootolás idejére és ment a root.

Motorola Defy :)

(#28829) domerator válasza rum-cajsz (#28822) üzenetére


domerator
veterán

Olvastam az atrixos modszert, egyszer meg is csinaltam, de nem hiszem, hogy megeri kockaztatni azt a sokkot, amit ilyenkor kap a rendszer.
A velemenyem pedig valtozatlanul az, hogy kikapcsolva jobb tolteni az akkut.... legfeljebb azt irom ala, hogy nem egesz ejjel, hanem tenyleg csak full plusz felora.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28830) Rav3n02 válasza kanyazsombor (#28828) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Valami ilyesmi lesz, plusz sztem a nyomorék kaspersky is blokkol, de céges gépen nem tudom kiütni :(

(#28831) rum-cajsz válasza Lacopapi (#28825) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én egyszer megcsináltam, amikor az istennek sem akarta feltölteni az aksit a gyári kapacitására. Azóta nincs vele gondom, volt pár romcsere is. :)
A telefon meg nagyon jó kis eszköz, itt írtam róla hosszabban: [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28832) Imdre válasza rum-cajsz (#28822) üzenetére


Imdre
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor szabof1 is így vágta haza az egyik akkumulátorát. Nem biztos, majd jön és megmondja. Erre írtam, hogy szerintem a védőelektronika kijátszása rövidíti az élettartamot. Szerintem nem véletlenül szabályozzák az értéket elektronikusan. Nem biztos, hogy igazam van...

(#28833) szabof1 válasza Imdre (#28832) üzenetére


szabof1
őstag

Jól emlékszel.
Bár szerintem nálam a folyamat másik vége, az erőltetett merítés tett be az akksinak. Azt meg rum-cajsz nem írta.

[ Szerkesztve ]

(#28834) Casti98


Casti98
tag

Sziasztok,2 napja használom új rom-om [ ] CM9-NIGHTLY-120220-Defy verziót,és hát picit csalódott vagyok,mert erőteljesen balassultunk,nem tom mivel lehetne visszahozni a kezdeti gyorsaságot,pedig alig teleítetem vagy 10-13 programot! :(((
Esetleg érdemesebb régebbe de kiforrottabbal próbálkozni,CM7 de azt még 2.3-as android gingerbread ha jól tudom,én meg szerettem volna persze ICS-t ami meg is lett de még nem forrta ki magát,szerintetek ink mással próbálkozzak?

"Je ne regrette rien..."

(#28835) domerator


domerator
veterán

Totális nagytakarítást határoztam el (alap rom, színtiszta flash, sd kártya fertőtlenítés...) :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28836) mm89 válasza domerator (#28835) üzenetére


mm89
őstag

Domi!
A mokeeban az a kép hol van ami a settings menü háttere? az a csillagos ég!
Es file explorerben szeretném azt háttérenek berakni!
köszi!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28837) domerator válasza mm89 (#28836) üzenetére


domerator
veterán

Hol lenne?.... hát itt :DDD :D

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28838) tarnagy válasza domerator (#28835) üzenetére


tarnagy
aktív tag

domerator

..SD kártya .fertőtlenítés - csakis Domestos!!!

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28839) hami777 válasza hami777 (#28763) üzenetére


hami777
csendes tag

Valakinek van ötlete arra, hogy a cwm recovery miért nem engedi telepíteni az ms2ginger3.0 nandroid backupját? egyszerűen nincs ott a restore system funkció. a nandroid backupot már leszedtem több helyről, de ugyanez a helyzet. Esetleg frissíteni kéne a cwm recoveryt? Lehet ezt külön? (CM7 RC1.5 van a telefonon)

(#28840) szabof1 válasza hami777 (#28839) üzenetére


szabof1
őstag

Ez a megoldás! Neked még nem az elvárt CWM verziód van fent (5.0.3.1 kell hozzá).
Frissíts egy friss CM7.2-re és akkor már lesz jó CWM-ed is az MS2Ginger V3.0-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#28841) hami777 válasza szabof1 (#28840) üzenetére


hami777
csendes tag

Köszi! Mindjárt ki is próbálom, csak akkor szerzek egy CM7.2-t!

(#28842) szabof1 válasza hami777 (#28841) üzenetére


szabof1
őstag

(#28843) mm89 válasza domerator (#28837) üzenetére


mm89
őstag

:R :R :R
(de most komolyan, hol van az, melyik mappában? csak hogy később megtaláljam magamtól :) )

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28844) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Sikerült szűk 30 óra alatt lemeríteni a Muki rommal a telót. (kis segítséget adtam, már elindítottam a GPS-t is neki :DDD ) Jelet pillanatok alatt talált a Sygiccal... :K

Megjött az első nálam tapasztalt hiba is, nem indult újra a telefon :( , miután 10%-ig töltöttem... wipe, és így már ment! Most fullra töltöm újra, kíváncsi vagyok a második akku ciklusra...

(#28845) domerator válasza mm89 (#28843) üzenetére


domerator
veterán

Azt hiszem a framework-res.apk-ban a drawable hdpi mappában találtam meg.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28846) #71562240 válasza крокодил (#28815) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elérteni valamit annyit tesz, mint megérteni, azaz jól, helyesen érteni valamit.

(#28847) Lacopapi válasza #71562240 (#28846) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ez azért körzetfüggő,van aki félreértésnek értelmezi- de alapesetben igazad van,csak ez a régebbi nyelvhasználat ismeretét feltételezi. :D Ez pedig azért (figyelembe véve a nyelvpusztítási tendenciát),nem igazán elterjedt most már....sajnos. Konkrétan sok Tbányai is úgy mondja : "bocsánat,elértettem" azaz félreértette.

[ Szerkesztve ]

(#28848) mm89 válasza domerator (#28845) üzenetére


mm89
őstag

:D hát ott van ám kép bőven, úgyhogy mégegyszer köszönöm!

más:
Ti mit használtok a miui-s fájlkezelő ftp része helyett? Swiftp-t próbáltam, de nem akar működni, a win7 valami tulajdonosi jogokra hivatkozik (chroot). linuxon nem próbáltam még, azon szoktam általában lenni, csak most játszok :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28849) Jaffa75 válasza Lacopapi (#28847) üzenetére


Jaffa75
őstag

Talán tbányai vagy? :D

(#28850) Lacopapi válasza Jaffa75 (#28849) üzenetére


Lacopapi
addikt

43 évig az voltam-ott születtem,igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.