Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) Lacopapi válasza RootRulez (#28900) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az úgy nem jó,mert akkor nem tölt. Próbáld megint ki-be,hátha csak érintkezési hiba. Vagy hagyd a csudába,nehogy gond legyen,vedd le a töltőről és indítsd el a gépet.

(#28902) rum-cajsz válasza RootRulez (#28894) üzenetére


rum-cajsz
őstag

igen, a kérdőjel marad,

"Mozzarella"
Passzolom a kérdést, de inkább nem próbálkoznék, mert szerintem a gépről való töltéskor nem ugyanúgy tölt (standard USB), mint a fali csatlakozóról.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#28904) RootRulez válasza rum-cajsz (#28902) üzenetére


RootRulez
félisten

Bakker én meg kivettem-visszaraktam, nem mutatja-e rosszul. :W

═════════════════════════════════════════

(#28905) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Elolvastam az 1. hsz-t és az ott található linkeket, de a biztonság kedvéért lenne egy kérdésem custom romozással kapcsolatban. 2.2 froyo van a gépen, előző tulaj már tett rá c7-et, de én kértem, szedje le és tegye vissza a gyárit, mert jobb, ha látom a custom romozás folyamatát azáltal, hogy magam csinálom.

Két kérdésem lenne:

- A Superuser app megtalálható a gépen (feltehetőleg benne maradt előző tulaj által), bár root check szerint nincs rootolva. Tudom, emiatt rootolnom kell, de bármi másban befolyásol-e a superuser acc jelenlegi megléte?

- Kell-e, érdemes-e a jelenlegi ROM-ot lementenem (csak 1-2 apró dolgot módosítottam, telepítettem, amit később könnyűszerrel meg tudok ismételni, kizárólag emiatt feleslegesnek tartom)? Tehát ha szükséges, mert pl. CM7-ről mégis visszalépnék a jelenlegire, elegendő-e a most is defyn lévő rom (3.4.2_179-002_CEE) netes verziója?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28906) Casti98


Casti98
tag

Nekem ez van épp CM9-NIGHTLY-120220-Defy de legnagyobb gondom hogy akkr lassul be mikor hívást kezdeményeznék,a teremburáját ez egy telefonnál igencsak irritáló kategória úgy hogy ez a rendszer most meg! ;]

"Je ne regrette rien..."

(#28907) Jaffa75 válasza Lacopapi (#28850) üzenetére


Jaffa75
őstag

-off-

Akkor majdnem földi... :C én tatai vagyok, ott születtem és éltem 2 évig... :K

-on-

(#28908) Casti98 válasza Casti98 (#28906) üzenetére


Casti98
tag

Jah és ezt írja ki elég sokszor: processor system is not responding-én fordításom szerint a proci nem válaszol vagy is a rendszere! Jól értelmezem? :O

"Je ne regrette rien..."

(#28909) szabof1 válasza bladesks007 (#28905) üzenetére


szabof1
őstag

Ha a rootot igénylő programok szerint nem vagy rootolva, akkor nem vagy és nem érdekes, hogy látod a superuser alkalmazást.
Esetedben nem kell backupolnod. Elég, ha a 2.2-re visszatérésre RSD Lite-tal telepíted a romod 2.2-es SBF-ét. Olvasnivaló: [link]

(#28910) szabof1 válasza hami777 (#28886) üzenetére


szabof1
őstag

Tedd fel a kernel SBF-ét is. Mivel előtte nem egy másik MS2Ginger rom volt a telefonodon.

Bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#28911) somi52 válasza Casti98 (#28908) üzenetére


somi52
őstag

Nyomjál neki wipe cashe dalvik

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#28912) bladesks007 válasza szabof1 (#28910) üzenetére


bladesks007
tag

Köszi!

Bocs, ha kvázi egyértelmű dolgot kérdezek, de jelen esetben pontosan mit értesz kernel SBF alatt? 2.2-es hivatalosra gondolsz? Tervem az, hogy először rootolom, aztán factory reset, wipe-wipe, s utána állok neki a CM7-nek ez alapján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28913) hokins válasza Casti98 (#28908) üzenetére


hokins
addikt

Nekem is az a cm9 van fent és semmi ilyet nem tapasztaltam. Bekapcsolás után kicsit döcög de nem vészes

( Annyira megtatszet a cm9 hogy maradok ezen a vonalon :)) :DD )

[ Szerkesztve ]

(#28914) fuze


fuze
őstag

Na.. rendeltem 3 védőfóliát a Defy-re kínából és mind a hármat rosszul tettem fel. Kukába az összes :D

Ennek örömére feltenném a Wajkidom 2.2.3-mat. Jelenleg wajkiui 1.12.16 van rajta. Ezért egy gyors kérdés: Az jó akkor, ha SEA-t teszek fel alapként? Olyan lépés nem kell, hogy flash vissza CEE-re, majd arról SEA-ra? Mert SEA még nem volt rajta de azt szeretném használni alapnak. Androidundergroundról idézek az All in One leírásból: "Ezekről visszatérni az eredeti rom-ra nagyon egyszerű: flasheld az alapként flashelt SBF-et, és kész, a telefon visszakerült eredeti állapotába." Ha jól értem akkor azt kell feltennem amit eredetileg használtam alapnak? Mert az a CEE.

adms.hu | UI Designer

(#28915) Casti98 válasza hokins (#28913) üzenetére


Casti98
tag

Én most raktam fel MIUI About v4 (ICS) ROM-ot, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110 innen. :)Nah és hát az előzővel szinte egylapon se lehet említeni,piszok gyors még eddig,most töltöm fullra utána battery calib,és használható lessz,programokat már visszaraktam,eddig fasza :))

"Je ne regrette rien..."

(#28916) hokins válasza Casti98 (#28915) üzenetére


hokins
addikt

az én defym meg pont a MIUI romokat nem csípí :DDD

(#28917) szabof1 válasza bladesks007 (#28912) üzenetére


szabof1
őstag

Az a válaszom hami777-nek szólt az MS2Ginger romhoz, nem neked.

(#28918) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Kammerer, Lacopapi

Ünnepélyesen megkövetlek benneteket, miután utánanéztem az "elérti" szónak. Valóban az volt a régi jelentése, hogy "megért, felfog". Ma is szerepel egy-két állandó kifejezésben (pl. elérti a tréfát), ám alapvetően megváltozott a jelentése a köznyelvben, épp az ellenkezőjére (félreért, rosszul ért) fordult.
(A magyarázat: az el- igekötő gyakran szerepel "tévesen, helytelenül, félre" jelentéskörrel, mint az elhall, elír, elkezel, elnevel igékben...)

Vagyis ma 99%-ban a negatív jelentés él! Tudni kell: "akadémiailag" nem helytelen a használata :(

Bocsánat az OFF miatt!!!!

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28919) Davebowman


Davebowman
senior tag

Domi! Ajánlott lecserélni a 120217-est a moddoltra? Használatra mekkora a különbség(akku most nem érdekes)?

Vargalex 1.1.7

(#28920) tarnagy


tarnagy
aktív tag

Ez engem is igen érdekelne - ugyanis nem nagyon akarok most naponta ROM-ot cserélni, csak ha lényegi változást várhatok. A 17-ei MukiDom pedig igen jó!

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28921) EVOkaa


EVOkaa
tag

Sziasztok! Még mindig keresek olyan CPU beállításokat, amivel a legújabb WIUI egyből magához tér ha hívnak!Aki tud, kérem segítsen!Köszönöm.

Tiszteletet a Gépésznek!

(#28922) bladesks007 válasza szabof1 (#28917) üzenetére


bladesks007
tag

Ok, már látom :)

[ Szerkesztve ]

(#28923) teo77


teo77
őstag

Ha akkut szeretnék kalibrálni, jogyan tegyem? Pl. melyik leìràs alapjàn csinàltatok ti?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#28924) domerator válasza Davebowman (#28919) üzenetére


domerator
veterán

Ha gondoljátok, akkor igen, sőt valaki írta az xda-n, hogy sima wipeok után rátette az előzőre és voilá... szóval szerintem mehet.

Ha érdemi változás lesz, akkor úgyis szólok és a lehet, akkor csak update lesz, ha meg többről lesz szó, akkor új rom.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28925) Lacopapi válasza rum-cajsz (#28902) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nem marad a kérdőjel- annak kell történnie,amit mondtam,azaz 60%-ot jelez és elkezd tölteni. Most csináltam (ha már beszéltünk róla),tehát nem tévedek.

(#28926) #71562240 válasza tarnagy (#28918) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azt 99%-ot igencsak vitatnám, azt gondolnám, hogy még ma is a többség "helyesen" érti-használja, már azok közül, akik egyáltalán a természetes közegében természetes módon használják a kifejezést! Az zavar bele a dologba, hogy akiknek manapság van egyáltalán fogalma a kifejezés létezéséről, azok zöme szerintem nem nyelvhasználóként elsajátította a szót, hanem könyvekben, újságokban olvasván találkoztak vele. A könyvekben újságokban pedig hiába van mindig helyesen használva, ugyanis a köznyelvből már jobbára kiveszett ez a szó, azaz archaikus-választékossá vált, márpedig akik könyvekben olvassák, azok közül sokaknak figyelmetlenségből, asszociatíve, automatikusan félreértve helyeződik a memóriájukba.
És egyébként igen, manapság az "elértette a tréfát" vagy az "elértette, hogy mire akarok utalni" szólások a legjellemzőbb előfordulásai, és azok is azt jelentik, hogy "megértette".

Természetesen én is újólag elnézést kérek a sok off miatt, nem véletlen, hogy eredetileg csak egy odavetett mondatot írtam jelzésül, hogy a kolléga "helytelenül" használta. Csak azért harapok rá másodszor is ilyen hosszan, mert félreértés keletkezett belőle, és azt nem bírom annyiban hagyni. :) Egyszer egy magyar szakos tanárt kellett meggyőznöm arról, hogy az "eléggé el nem ítélhető módon" szólás nem azt jelenti, hogy a vétség kicsi, hanem éppen azt, hogy súlyos a vétség, olyan súlyos, hogy eléggé el sem ítélhető, mert nincsen rá olyan súlyos "elítélési fokozat".

Hogy ide tartozó is legyen: "Elértette, hogy menniyre szeretek a sekély vízben lubickolni, defy a túl mélyvíz nekem."

[ Szerkesztve ]

(#28927) tarnagy válasza #71562240 (#28926) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Kammerer
No, akkor zárja a vitát a szakember, Tótfalusi Isdtván nyelvész [link] aki szerint "Napjainkra a szó értelme épp az ellentétébe csapott át."
Mellesleg jómagam is magyar szakos tanárként szereztem diplomát...

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28928) Davebowman válasza domerator (#28924) üzenetére


Davebowman
senior tag

Egyenlőre összehasonlítom a két 120217-est. Az újabból áttettem az apk-kat, a spare partsban már ki volt kapcsolva az animáció. Aztán néztem a lib könyvtárat, újból hiányzik a libflashplayer és benne maradtak a cm7-es keyboard .so-k [libjni_latinime.so] meg a smart keyboard libje [libpinyin_smartkbd.so], ha igaz akkor itt már a perfect keyboard megy.... most gyereket fürdetek...

Vargalex 1.1.7

(#28929) tarnagy válasza Davebowman (#28928) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Szegény gyerek! Ugye ezeket neki nem meséled el?

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#28930) domerator


domerator
veterán

Update

A Froyo romokból ismert Connected Music Player recoveryből flashelhető változata a blogomban. Mokee romban működik!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28931) mm89 válasza tarnagy (#28851) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm, ez tetszik, jó lesz!

(#28852) RootRulez
ES -t használok egyébként mindenre, de nem tudtam vele ftp servert csinálni. Azzal nem csak csatlakozni lehet egy meglévő hálózathoz? Nekem az lenne a lényeg, hogy telón indítok egy servert amit az adott hálózaton lévő gépekről egyszerűen az ftp cím beírásával el lehet érni. (mint a miui-s fájlkezelőnél).
Régebben használtam SwiFTP-t de most az nem akar jó lenni, elérem a telót, de nem tudok rajta megnyitni egy mappát sem.

Más:
Nekem is csűri a szememet az a rohadt nem fogadott hívás értesítés... A beépített dialer és contact appok idegesítő 1 másodperces megnyílása miatt én is az exDialert használom, de ha az értesítési területen bökök a nem fogadott hívásra, akkor megnyílik az exdialer, látom is a hívást, de az értesítés nem tűnik el... Ha rányomok megint és a beépített dialert választom akkor persze eltűnik.
Van erre már valami megoldás, vagy ne legyek lusta rányomni a törlés gombra?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28932) felic555


felic555
tag

két kérdés a domi-féle hülyenevű(:D) mokee romról:
-miért nem működik a home gomb? rezeg de nem csinál rá semmit...
-miért nem működik a lockscreen?:D csak úgy bedob mindig launcherbe.

(#28933) domerator válasza mm89 (#28931) üzenetére


domerator
veterán

"... vagy ne legyek lusta rányomni a törlés gombra?" :K :K

-----------------------------------------------------

(#28932) felic555

-miért nem működik a home gomb? rezeg de nem csinál rá semmit...

Működik

-miért nem működik a lockscreen? csak úgy bedob mindig launcherbe.

Ezt bővebben légyszi, mert nem értem... (a lockscreen bedob a launcherbe???) :Y

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28934) RootRulez válasza mm89 (#28931) üzenetére


RootRulez
félisten

Az eXDialerre már már van megoldás!! :K

Az itt leírtak szerint kel eljárnod. :K
Nekem már az az alapvető tárcsázó, és eltűnik az értesítés. ha azzal nyitom meg. :K

Ööö, ES... Ezzel csak elérni tudom az FTP szervet, amit használok, csinálni nem. De FTP-t csinálni akkor lenen értelme, ha a LAN nem működne, nem?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#28935) mm89 válasza felic555 (#28932) üzenetére


mm89
őstag

Mindkettő működik, tehát nálad lesz a hiba!

Domi
:(((

más:
Van egy bug ebben a "hülyenevűmokee"-ban:
a hívás fogadásakor történő rezgést ha a hívás settingsben kikapcsolom akkor rezzen ha meg bekapcsolom akkor nem rezzen :D

Bele kéne mászni a miui fájlkezelőbe és a zenejátszóba mert nagyon jók, hátha csak valami aláírás probléma van (nem tudom, de olvastam ilyet, hogy kell az apk-nak egy sign, ami engedi telepíteni, van ebben valami értelem??)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28936) крокодил válasza tarnagy (#28927) üzenetére


крокодил
tag

Mély tiszteletem Tanár úr! :C

[ Szerkesztve ]

(#28937) felic555 válasza domerator (#28933) üzenetére


felic555
tag

home gomb: ha pl nem az alapra beállított képernyőn vagyok hanem a mellette lévőn akkor ez eddig minden romon az alap képernyőre vitt. itt nem csinál semmit. ha a beállításokban vagy akárhol járok és megnyomom nem csinál semmit. nem rak ki az alapképernyőre.

locksreen: ha lenyomom a gombot elsötétül a képernyő. ha megint megnyomom csakúgy bedob rögtön az alapképernyőre. mindegyik lockscreennel ezt csinálja.

komolyan nem tudom mi okozhatja ezeket:/ most raktam fel teljesen előlről cee sbf-el kezdtem....

(#28938) Davebowman válasza domerator (#28933) üzenetére


Davebowman
senior tag

A legördülő menüből ki lehet kapcsolni, sztem nem tudja! Vagy olyan eset is lehet, hogy bizonyos elemeit telepíti, de nem indítható, lehet, nála a lockscreen is ilyen... a legels..másodikabb mokee-ben nálam is voltak ilyen anomáliák, pl: theme manager+music player+meg még valami...

Vargalex 1.1.7

(#28939) domerator válasza mm89 (#28935) üzenetére


domerator
veterán

Van egy bug ebben a "hülyenevűmokee"-ban:
a hívás fogadásakor történő rezgést ha a hívás settingsben kikapcsolom akkor rezzen ha meg bekapcsolom akkor nem rezzen

Kipróbáltam, nálam rendesen értelmezi a kapcsoláskori rezgést. :F

Bele kéne mászni a miui fájlkezelőbe és a zenejátszóba mert nagyon jók, hátha csak valami aláírás probléma van (nem tudom, de olvastam ilyet, hogy kell az apk-nak egy sign, ami engedi telepíteni, van ebben valami értelem??)

Ha a fájlkezelő nem sikerült igazi programozóknak, akkor nekem meg pláne nem fog.

Zenelejátszónak épp most írtam, hogy updateként ott a motorola connected music!

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28940) domerator válasza felic555 (#28937) üzenetére


domerator
veterán

Telepítsd újra teljes törlés után

Ugye ezt telepíted?

A felsorolt hibáknak nem szabad fennállniuk.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28941) felic555 válasza felic555 (#28937) üzenetére


felic555
tag

hú de gáz vagyok:D egy újraindítás után mind a két probléma elszállt magától:D

Dom: már jó:)

[ Szerkesztve ]

(#28942) TripleB válasza domerator (#28924) üzenetére


TripleB
senior tag

Én rátoltam egy nandroid mentés után a cm 7.2-re, meglátom mi lesz vele :)
A talk friss érdekes módon az értesítési savban megjelent, de a programok között nincs ott.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#28943) mm89 válasza RootRulez (#28934) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm szépen! Tökéletes a dialer!

Én arra használom az ftp-t hogy ha csak kis fájlokat másolok és nincs kedvem rádugni a kábelt, vagy ha esetleg nincs nálam a kábel akkor se legyen gond.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28944) RootRulez válasza mm89 (#28943) üzenetére


RootRulez
félisten

Én is, ezért van megosztva az egész "D:\" meghajtó, így a telóval elérek bármit otthon. Film, zene, APK, akármi... Csak én a LAN megosztással csinálom, nem kell FTP-t szimulálni. :N

═════════════════════════════════════════

(#28945) mm89 válasza domerator (#28939) üzenetére


mm89
őstag

Hát akkor ez a rezgés rejtély... nekem most be van kapcsolva de nem rezeg. Egész délután szidtam hogy miért rezeg ha kikapcsoltam :D

motorola connected music nemtom jó e, még nem használtam, mindjárt megnézem.

Azt nem lehet valahol állítani, hogy hány akku-százaléknál figyelmeztessen? A lockscreenre már 20%nál kiírja hogy csatlakoztassam, 15% nál meg már pittyeg is és jelez...

RootRulez
Ez otthonra jó is, de máshol nem biztos hogy menni fog :) Amúgy nem hülyeség az sem.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28946) #71562240 válasza tarnagy (#28927) üzenetére


#71562240
törölt tag

Privátban újranyitottam!

(#28947) EVOkaa


EVOkaa
tag

10ből kilenc kérdésemre vagy nem tudtok, vagy nem akartok válaszolni. :U

Tiszteletet a Gépésznek!

(#28948) mm89 válasza mm89 (#28945) üzenetére


mm89
őstag

Na a rezgés mégis megoldódott, pedig eddig tényleg fordítva volt. Most hívtak, felvettem és rezzent.... Átkapcsoltam off-ra és most jó.. Ha megint visszavált, megőrülök :D

Verhóóó vagy Evoka vagy ki vagy most éppen
nem személyes, hidd el. biztos nem tudnak/tudunk válaszolni, bár én nem is láttam kérdésedet az utolsó pár oldalon...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#28949) крокодил válasza #71562240 (#28946) üzenetére


крокодил
tag

Privátban újranyitottam!

:))

Neva give up!

(#28950) EVOkaa válasza mm89 (#28948) üzenetére


EVOkaa
tag

Akkor megnyugodtam!Pedig volt pár amik ide tartoztak, és szeretném ezeket a problémákat megoldani.De segítség nélkül nem könnyű.

Tiszteletet a Gépésznek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.