Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) grafikus17


grafikus17
senior tag

Esetleg tudtok ajánlani olcsó prepaid kártyát, kb 200MB adattal voip hívásra. Melyik szolgáltatót ajánljátok.Én is neki állok keresgélni, de hátha, Ti jobbat ajánlatok.

Xiaomi Redmi note 7

(#702) Lauda


Lauda
félisten

Na erdekeset "muvelt" ez az aldis net. Par napja csak edge sebesseggel ment, elotte ilyet sose csinalt. Aztan gondoltam ratoltom az aufladent es be is allt full tempora. Sms nem jott, szoval gondolom 80%-nal vagy halefogyott az opcio ala a feltoltes, belassitjak. ;)

(#703) gergely0430


gergely0430
újonc

Üdvözlök minden kedves felhasználót. A segítségeteket szeretném kérni vettem a Németországi lidl-be egy classic sim kártyát regisztráltam is meg minden jó is volt a kártyám két hétig és inaktív lett és nem tudom hogy hogyan lehet aktiválni van még rajta 9 euró engem tudnak hívni de én nem tudok senkit hívni és sms t se tudok küldeni megnéztem a profilom és valóban lejárt a kártya de akkor mért tudnak hívni engem írtam is nekik hogy lehet aktiválni a kártyát de nem kaptam választ mivel nem tudom őket hívni így írtam nekik e-mailt. A másik dolog h adóztatják ezt a kártyát vagy ilyesmit olvastam a profilomon és azt pipáltam ki h nem adóztatom és csak két hétig adtak aktivitást a kártyára persze ezt nem is néztem csak amikor már nem tudtam hívni vele. Utána módosítottam a profilomon az adó részét és eltűnt a kártya lejártának határideje de még most se tudok telefonálni vele. ebben szeretném kérni a segítségetek kérdeztem a német kollégákat is akikkel dolgozok de ők se tudtak segíteni. Segítségeteket előre is köszönöm Üdvözlettel ,és tisztelettel Gergely András

(#704) Lauda válasza Lauda (#702) üzenetére


Lauda
félisten

Erdekes ez az eplus is. Koln belvarosaban annyira nuku sebesseg, hogy a speedtest nem is tudja megmerni es alig tolt be egyaltalan oldalakat. Ez hogy letezik? :W

(#705) Sztbeni válasza gergely0430 (#703) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez jó kérdés. Próbald meg, hogy tudsz-e rá tenni pénzt.

Lauda: minden rendben van beállítva? Nen fogyott el a net? Mert durva lenne, ha Kölnben ilyet produkál

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#706) Lauda válasza Sztbeni (#705) üzenetére


Lauda
félisten

Nem nyultam hozza semmihez es penteken toltottem ra 15 eurot, most 25 van rajt. Megorit komolyan. :W

(#707) Sztbeni válasza Lauda (#706) üzenetére


Sztbeni
őstag

Jelerősség rendben? Mondjuk van ilyen, hogy egy helyen behal a háló.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#708) Lauda válasza Sztbeni (#707) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt latni:

Neha atvalt umts-re, ami erdekes, mert akkor menni szokott mint az allat.

(#709) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok!
Xperia go telefon szeretnék mobil netes prepaid kártyát használni az USA-ban, az AT&t hálózatán.
Jól látom hogy a telefonommal tudom a 3G-t használni?
Xperia go Frekvenciasávok : GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz

"AT&T's current wireless network uses GSM/EDGE 2G technology and WCDMA (UMTS) / HSPA+ 3G technology. Both technologies are deployed in both the Cellular (850 MHz) and PCS (1900 MHz) bands. The company's 4G network uses LTE technology in the lower 700 MHz band, with plans to expand to the AWS (1700 MHz) band. AT&T Mobility was known as Cingular until 2007. Cingular was formed by the merger of BellSouth Wireless and SBC Wireless in 2001. Cingular then acquired AT&T Wireless in 2004. Cingular's parent companies SBC and BellSouth then merged with each other, and with AT&T (not AT&T Wireless)."

Xiaomi Redmi note 7

(#710) Sztbeni válasza grafikus17 (#709) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az AT&T 850/1900 MHz-s nyújt 3G-t, szóval nem fog menni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#711) Lauda


Lauda
félisten

Ez az aldis net nem tudom miert, de ma munchenben is csak hsdpa sebesseggel ment. Internet flatrate xl csomag, penz van rajt, nem allitotam el semmit. Mi a fenet csinalhatnek vele? :W

(#712) club1 válasza Lauda (#711) üzenetére


club1
veterán

Mi bajod a hsdpa (7-14 Mbps) sebességgel?

(#713) Lauda válasza club1 (#712) üzenetére


Lauda
félisten

Azzal semmi se lenne, de ez egy hasznalhatatlan szar most sajnos. Eddig a szantofoldon is hasitott, most meg a nagyvarosokban is lassu, csak nem tudom miert. :W :D

(#714) club1 válasza Lauda (#713) üzenetére


club1
veterán

És gondolod, hogy mi innen távolról meg fogjuk tudni neked mondani, hogy miért lassú ott neked az adott net?
Mondjuk támpontot tudok adni: Ha nagyon magas (100ms<) jó térerő mellett a csomagkésés (ping), akkor valószínűleg túlterhelt a helyi hálózat. Ha kicsi a térerő, próbálj közelebb kerülni a cellához (rakd ki az ablakba egy usb hosszabbítóval a modemet). Ha egyik sem, le vagy központilag korlátozva (apró betűs részek nincsenek?).

(#715) Lauda válasza club1 (#714) üzenetére


Lauda
félisten

Azt gondoltam kerek segitseget, van itt aki hasznal ilyen sticket, ha ez zavar vagy mas bajod van inkabb ne irj.

Koszi, ezekkel nem megyek semmire.

(#716) club1 válasza Lauda (#715) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg nem a stick (modem) a lényeg, hanem az adott szolgáltató (esetleg adott helyen).
A támpontokat azért írtam, mert ha segítséget vársz, a mért értékeket minimum illik megírni.

(#717) Lauda válasza club1 (#716) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mert ertek, de ezt is irtam.

(#718) club1 válasza Lauda (#717) üzenetére


club1
veterán

Annyira lassú, hogy a speedtest.net sem működik?
(Arra már rá sem merek kérdezni, hogy hol írtad, hogy nincs mért érték...)

[ Szerkesztve ]

(#719) Lauda válasza club1 (#718) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

Kerlek, hogy ne probalj segiteni a tovabbiakban!

Koszonom!

(#720) club1 válasza Lauda (#719) üzenetére


club1
veterán

Rendben.

(#721) Lauda válasza club1 (#720) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi bajom veled, csak elegge szuksegem lenne erre a netre es tul kaka ahhoz, hogy feleslegesen irkaljak hozzaszolasokat. :)

(#722) stevebee


stevebee
csendes tag

Helló! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy milyen lehetőséget tudtok ajánlani külföldi mobilinternetezéshez. Csak data SIM kellene egy 12 napos lakóautós utazáshoz, ami Ausztriát, Németországot, Svájcot, Franciaországot és Olaszországot érintené. A TravelSim lehet a jó választás, vagy érdemes esetleg országonként valami prepaid kártyát venni? Tudtok olyanról ami több országban jó lehet? Olvastam, hogy az osztrák Drei jó Olaszországban is. Előre is köszi!

(#723) Lauda válasza stevebee (#722) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a drei uzletben azt mondta a csaj, hogy csak ausztriaban jo!

(#724) Sztbeni válasza stevebee (#722) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az osztrák Drei Simet tudod Olaszországban is használni: [link]

A 3Europa opciót kell aktiválni.

Németországban legjobb az Aldis sim: [link]

Franciaországról és Svájcról nem tudok nyilatkozni. De a svájci oldalakat lehet megnézem ha lesz időm.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#725) stevebee válasza Sztbeni (#724) üzenetére


stevebee
csendes tag

Előre is köszi! Ha jobbat nem találok, akkor A, I drei, D, F, CH Aldi a 120 Mb 7 napos roaminggal. Alapvetően Waze-zel navigáláshoz kellene.

(#726) LámaZ válasza club1 (#720) üzenetére


LámaZ
addikt

Ki lettél osztva.☺☺☺

Apropó: a VOIP-os fórumban olvasottak hatására, megőrültem és vettem 4 db. Praktikum +Net Mini Expressz kártyát (kemény 300 ft/db.) úgy, hogy el sem olvastam rendesen a dobozon lévő szöveget, mert apróbetűs, és nem volt nálam az olvasószemüvegem (bár a 10 MB nagybetűkkel van, az kiveri a szemet).

Úgy emlékeztem, hogy havi 200 MB adatot kapok, erre kiderül, hogy havi 10 MB a porció, ami egyenlő kb. a nullával, bár 20 perc voip talán még beleférne.
(Ezeket amúgy csak magyarországi lakhellyel lehet használni.)

El fogom adni őket.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#727) club1 válasza LámaZ (#726) üzenetére


club1
veterán

Klikket kell rajtuk előfizetni, ha pedig lejárt az ingyenes időszak, ki kell dobni a kártyákat. 2-3 havi ingyenes klikk megér 300 Ft-ot...

(#728) LámaZ válasza club1 (#727) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ezt a Klikket sehol nem találom. Igaz, még nem próbálkoztam az aktiválással.

Legyen minden jó!

(#729) LámaZ válasza LámaZ (#728) üzenetére


LámaZ
addikt

Megvan a Klikk!
Klikk ide!

Legyen minden jó!

(#730) zichie


zichie
senior tag

Az osztrák yesss! androidos applikációja hogyan tölthető le? Nekem ezt írja a Play áruház: "Ez az elem nem érhető el az Ön országában."
Ausztria területén a Yesss! saját mobilnetjével (osztrák ip címmel) is próbáltam letölteni, de nem engedte, ugyanezt a hibát adta. Még a gps-t is bekapcsoltam, hogy a google lássa, hogy Auszrtiában vagyok.

(#731) szabogabor10 válasza zichie (#730) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elvileg Google Play esetében csak úgy lehet, hogy osztrák bankkártya adatokat adsz meg. De lehet, hogy elég csak egy bármilyen osztrák címet megadnod (billing address), ebben nincs tapasztalatom: [link].

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#732) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Aki Horvátországba megy nyáron: A TELE2 megint kínál külön turistacsomagot, csak most az eddigieknél is sokkal jobb.

50 HRK-ba kerül, és a következőket kínálja:

- 1000 perc Horvátországon belül (kapcsolási díj 0, 29 HRK)
- 3 GB (!!!) internet
- 0, 39 HRK magyar vezetékes szám hívása (kapcsolási díj 0,39 HRK)
- SMS országon belül 0, 35 HRK, Magyarországra 0, 85 HRK
- 15 HRK egyenleg

Ez szerintem egy elképesztően jó ajánlat, hogy 2000 forintért szinte korlátlan net és beszélgetés jár. Ha többen mennek, akkor az egymás közti kommunikációt is meg lehet vele oldani. A csomag kapható a TELE2 boltokban, és szinte minden újságosnál és benzinkúton.

A Telekom is készült nyári ajánlattal, de nem veszi fel a versenyt a TELE2 csomagjával: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#733) Luser2000 válasza Sztbeni (#732) üzenetére


Luser2000
addikt

Hű, ez jó valóban.
Esetleg olyan tippet nem tudsz, hogy ha valaki az M7-en indul neki a nyaraálsnak, az hol tudna ilyet venni a legkisebb kitérővel? Korábban itt azt olvastam, hogy benzinkutakon nem jellemző ennek elérhetősége.
Esetleg nem hozna valaki nekem 2db-ot? Remek belga söreim vannak cserébe. :0)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#734) club1 válasza Luser2000 (#733) üzenetére


club1
veterán

Ha az autópályán maradsz, akkor csak a benzinkutak maradnak. Ha lejössz róla, akkor az újságosok a legbiztosabb lelőhelye a Tele2 sim kártyáknak.
Azért a Tele2 3G lefedettségét nem árt ellenőrizni, mert GPRS-en elég nehéz 3GB-ot leforgalmazni...

(#735) Sztbeni válasza Luser2000 (#733) üzenetére


Sztbeni
őstag

Sok benzinkúton van, de nem mindegyiken. Ajánlom még a TISAK újságosokat, azok sokféle kártyát szoktak tartani. Hova mész pontosan? Mert a legtöbb tengerparti kisvárosban van több hely, ahol be lehet szerezni.

A lefedettséget pedig itt találod: [link]

Azonban ez nem mindig tükrözi a valóságot, több helyen voltam, ahol nem jelzett semmit, és maximumon jött a 3G.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#736) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
A kérdésem a következő lenne. Van esetleg valakinek tapasztalata a Readysimmel vagy a Blackwirelessel? Egy nagyobbacska amerikai utazáshoz kellene majd data sim. Köszönöm a segítséget :-)

A rock and roll az nem egy tánc...

(#737) Luser2000 válasza Sztbeni (#735) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszi szépen!
(A lefedettségen érződik, hogy más domborzati viszonyok vannak arra felé, mint itthon).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#738) Sztbeni válasza Luser2000 (#737) üzenetére


Sztbeni
őstag

A TELE2 lefedettsége nem olyan nagy, mert tavalyig csak 1800 MHz-n szolgáltattak. De van országon belüli 2G roaming a Telekom hálóján, ami kiváló: [link]. Szóval ahol nincs TELE2, ott a Telekom hálóját tudod használni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#739) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Franciaban es olaszorszagban tudtok esetleg prepaid netes sticket notihoz?

Koszi!

(#740) Sztbeni válasza Lauda (#739) üzenetére


Sztbeni
őstag

Olaszországban a Tre ajánlatai a legjobbak: [link]

50 cent 100 mega. A másik kártyával 91 cent egy óra. De ahhoz inkább érdemes egy opciót aktiválni: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#741) Lauda válasza Sztbeni (#740) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, ez boven jo is nekem. Ez a rica tokomtudjami jelenti hogy prepaid? :D Az osztrak drei-hez nem kellett semmi, csak fizetni, ez is olyan akkor? :D

(#742) Sztbeni válasza Lauda (#741) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ricarica a prepaid. Hogy mi kell hozzá, azt nem tudom. De személyinél több nem hiszem hogy kell

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#743) Lauda válasza Sztbeni (#742) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen! :DD :)

Franciaban nem tudod esetleg? :)

(#744) Sztbeni válasza Lauda (#743) üzenetére


Sztbeni
őstag

Sajnos nem :(. Nagyon nem értem a francia mobiloldalakat.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#745) Lauda válasza Sztbeni (#744) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi baj, koszonom a segitseged! :B

(#746) LámaZ válasza Sztbeni (#744) üzenetére


LámaZ
addikt

Tu ne parlez pas français? Je suis très désenchanté. Essayez-vous Google Traducteur!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#747) siofok00 válasza Lauda (#739) üzenetére


siofok00
tag

Olasz adoszam (codice fiscale) kell hozza es utlevel vagy szemelyi. Olasz adoszamot magadnak is tudsz generalni az interneten. Bediktalasra is elfogadjak. Nekem anno a Tim-nel volt kartyam. Az kint, mint nalunk a t-mobile.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#748) lexter00


lexter00
őstag

Németországban hol,mennyiért és milyen feltöltős kártyát tudok venni a legegyszerübben(minimális regisztrációval Kb csak beteszem és megy)Inkább az internet a lényeg(1-5 gb) telefonálásra nem nagyon használnám.

[ Szerkesztve ]

(#749) Sztbeni válasza lexter00 (#748) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az aldisat ajánlom. Alditalk.de

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#750) lexter00 válasza Sztbeni (#749) üzenetére


lexter00
őstag

hmm ez szimpatikusnak tűnik Akkor az Aldiban tudok egy ilyen feltöltőkártyát venni?Milyen regisztráció kell hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.