Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) tsteve válasza #08205312 (#1600) üzenetére


tsteve
senior tag

ez alapján egyértelmű... van aki enged bizonyos csomagokat a perckeret terhére eu-ból eu-ba is... az angol three teljesen, a telekom részben és ezek szerint a román voda is enged pár csomagot eu-ból eu-ba is...

kiváncsi leszek hogy működik majd náluk a fair use a gyakorlatban... ha esetleg csak 3 hónapra engedik magyar területen is használni a perceket, már az is jó buli lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1602) hbala válasza #08205312 (#1600) üzenetére


hbala
aktív tag

Honnan lehet beszerezni egy ilyen kártyát, és milyen papírok kellenek hozzá?

(#1603) ElektrikusDE válasza hbala (#1602) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem kell papir hozzá, csak el kell menni a boltba.

Általában 5 eurósat kapsz csak, arra még rá kell tölteni pár eurót.

Ui:

Romániában...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1604) #08205312 válasza hbala (#1602) üzenetére


#08205312
törölt tag

2 hónappal ezelőtt voltam Kolozsváron....akkor kellett volna vennem...
Egy hivatalos márka képviseleten érdeklődtem meg: semmilyen papír nem kell egy kezdőszám megvásárlásakor.
A benzinkutakon is megvásárolható, és feltölthető a SIM.

(#1605) H.Istvan25 válasza hbala (#1602) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Semmi nem kell. Romániában szinte mindenhol lehet kapni simet, a legótvarabb útszéli putris kisboltban is láttam már :D

Huawei Mate 9

(#1606) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1603) üzenetére


#08205312
törölt tag

honlap szerint 2 lehetőség van

- 0 eurós kezdőszám, és azt az opciót kapcsolják be, amilyen összeggel feltöltöd

- 5 eurós kezdőszám, amelyen az 5 EU-s opció aktív. Ez azonban nem használható roamingban. Azonban ha nem használtál 1 percet/SMS-t/MB-ot sem az 5 EU-s opcióból, és 24 órán belül elküldöd a "CREDIT" szót az 579-re, akkor visszakapod a pénzt. Ezt követően feltöltöd 2 euróval, és az így összeadódott 7 eurós egyenlegből megveszed a 7 EU-s opciót: SMS-ben el kell küldeni a 321-re az "EO7" kódot.

[ Szerkesztve ]

(#1607) tsteve válasza H.Istvan25 (#1605) üzenetére


tsteve
senior tag

beindul akkor ezek (fekete)piaca itt nálunk is majd, ha nem tiltják le 1-2 hét után a használatukat eu-ban...

a three kártya működik ugyan itthon, de 12 euro körül van a legolcsóbb, 3000 perces csomag...a román voda ajánlata jobbnak tűnik így elsőre számomra is...

[ Szerkesztve ]

(#1608) hbala


hbala
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#1609) tsteve válasza #08205312 (#1606) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor egyszerűbb mindjárt 0 euróval kérni és 7-tel feltölteni... minek bűvészkedni...

(#1610) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1606) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszi!

A 0 eurós kártyám igy néz ki, kitörhető mindhárom méretre!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1611) #08205312 válasza tsteve (#1607) üzenetére


#08205312
törölt tag

Leírják a honlapukon, hogy milyen esetben tiltható/többlet költség megfizetésére kötelezhető a kártya tulajdonosa, illetve mi a tiltott:
- romániai lakhely
- minimum 4 hónapot kell vizsgáljanak, hogy többet van-e használva a kártya roaming helyzetben
- a saját hálózaton való inaktív használat, és kizárólagos roaming használat
- egy ügyfél több kártyát kizárólagosan roamingban használ
- SIM kártyák továbbértékesítése

#1609
persze, hogy egyszerűbb, de mi van, ha azt mondja a benzinkutas, hogy csak 5 eu-s kezdőcsomagja van...

[ Szerkesztve ]

(#1612) tsteve válasza #08205312 (#1611) üzenetére


tsteve
senior tag

a minimum 4 hónap kitétel biztató... remélem a gyakorlat is ezt követi majd...

(#1613) tsteve válasza #08205312 (#1611) üzenetére


tsteve
senior tag

valószínűleg tehát az időnkénti közvetlen romániai használat illetve román számok gyakoribb hivása kitolja a 4 hónapot.. lehet, hogy erre megéri majd figyelni...

[ Szerkesztve ]

(#1614) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#1610) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

kép

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1615) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1614) üzenetére


#08205312
törölt tag

És mennyibe került ez a 0 eurós SIM? Odaadták feltöltés nélkül?

(#1616) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1615) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ingyen kaptam egy kis faluban a vegyes boltban, és igen feltöltés nélkül.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1617) hbala válasza ElektrikusDE (#1616) üzenetére


hbala
aktív tag

Magyarországról fel lehet tölteni valahogy? Online, bankkártyával?

(#1618) ElektrikusDE válasza hbala (#1617) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

online Feltöltès bankártyával

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1619) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1618) üzenetére


#08205312
törölt tag

Kérdés, hogy korlátozva van-e?
Mert pl. a spanyol digimobil sim-et csak spanyol, román és olasz bankkártyával lehet feltölteni.

(#1620) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1619) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ahogy lesz pénz a bankszámlámon megpróbálok rátölteni a magyar maestro debitkártyámmal és kiderül.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1621) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1620) üzenetére


#08205312
törölt tag

ezen keresztül szerintem magyar kártyával is menni fog, bár a 8 euró+áfás töltésnél van egy 10%-s kezelési költség.

(#1622) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#1620) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Elfogadta a magyar debitkártyámat!

"Hello! Ön aktiválta a 7 eurós kredit ajánlatát: 6000 MB + 2000 Mit szeretne (MB / SMS / nemzeti perc) + 200 nemzetközi mobil perc + Határtalan Vodafone, érvényes 35 napig. Ismerje meg a nemzetközi percek célállomásait a www.vodafone.ro/int vagy SMS címen 2770-ben."

Ui: Google forditás.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1623) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1622) üzenetére


#08205312
törölt tag

hááááttt....

Lehet, hogy cumi van: ma ránéztem a vodafone.ro oldalára, és azt írják, hogy az opciók csak belföldön használhatóak.

Tegnap előtt még ez volt a honlapjukon:

Ma már ez fogad:

Ezek után nem ajánlom senkinek sem a vodafoneRO-t....csak az ott lakóknak/nyaralóknak.

(#1624) hbala válasza ElektrikusDE (#1618) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm!

(#1625) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1623) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Szerintem meg csak aktuizálták az új szabályozás szerint.

Mivel június 15-től megszűntek a roamingdíjak az Európai Unióban, így a távközlési cégeknek belföldi díjakért kell mobilszolgáltatást biztosítaniuk az unión belül időszakosan külföldre utazók számára.

Emiatt már nem lehetett volna továbbra is tiltani a kisebb csomagokban.

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1626) #08205312 válasza ElektrikusDE (#1625) üzenetére


#08205312
törölt tag

Létezik tarifacsomag és létezik opció. Az opcióban foglalt keret felhasználását nem köteles a szolgáltató roaming esetén is biztosítani.
Az előző hsz-em képernyőmentésén látszik, hogy megváltoztatták: "az opciók tartalma csak belföldön használható".

Igazából nekem mindegy a dolog, csak nem szeretném azt, hogy valaki vegyen/töltsön egy sim-et, aztán kellemetlen meglepetésként azt élje meg, hogy bukta a pénzét.

(#1627) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1626) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Lehet hogy neked lesz igazad...

Pár nap múlva utazom vissza magyarországra akkor kiderül.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1628) Bazs77


Bazs77
újonc

Sziasztok!

Korlátlan mobilnet Skóciában hogy működik? Tudnátok ajánlani valamilyen megoldást? (telefonálás nem számít, csak a net)

(#1629) tsteve válasza Bazs77 (#1628) üzenetére


tsteve
senior tag

(#1630) H.Istvan25 válasza Bazs77 (#1628) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Én is a Three-t ajánlom, netben messze a legolcsóbb. De a lefedettséget nézd meg, Skóciában azért sok a fehér folt

Huawei Mate 9

(#1631) Bazs77


Bazs77
újonc

Köszönöm. Sajnos pont egy elég nagy fehér foltba esik :(

Egyéb ötlet esetleg?

PH10 6SG az irányítószám, ha ez segít.

(#1632) tsteve válasza Bazs77 (#1631) üzenetére


tsteve
senior tag

nincs jelentősége hogy hol vagy, mert ha a hivatalos szolgáltatónak nincs lefedettsége, akkor roaming-olni fog a kártya... ez eu-ban ez így működik, csak nálunk nincs ilyen belföldi roaming... a three és a giffgaff a 2 legolcsóbb mobilszolgáltató Nagy-Britanniában... a giffgaff-nál havi 20 font a teljes korlátlan (4G)...giffgaff.com...az un. goodybag-ek közt nézz körül náluk

[ Szerkesztve ]

(#1633) H.Istvan25 válasza tsteve (#1632) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Tudtommal a Threenek évek óta nincs belföldi roaming

Huawei Mate 9

(#1634) tsteve válasza H.Istvan25 (#1633) üzenetére


tsteve
senior tag

én májusban használtam kelet-angliában utoljára a three kártyámat, akkor sűrűn feljelentkezett az o2 és tmobile hálókra is, de csak 3G-vel ment ez esetekben... ahogy külföldön is... azaz a 4G valóban csak saját hálóról megy a three-nél... van egy fél fontos (napi) csomagjuk is, ez napi 120 MB-ot ad, azzal biztosan működött a belföldi roaming, én legalábbis azon próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#1635) ElektrikusDE válasza #08205312 (#1626) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Sajnos tényleg nincs már roaming, (csak külön rendelhető jó drágán) persze a hirdetések még ki vannak ragasztva...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1636) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#1635) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mégis csak van roaming, csak be kellett kapcsolnom a "*100#" Roaming menüjében!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1637) hbala


hbala
aktív tag

Indult angliában valami új, valószínűleg virtuális szolgáltató, itt 1 penny EU roamingban is egy perc.
https://www.1pmobile.com
[link]

(#1638) milenda válasza hbala (#1637) üzenetére


milenda
tag

Igen, de a Fair Use Policy náluk is él.

(#1639) hbala válasza milenda (#1638) üzenetére


hbala
aktív tag

Az elvileg mindenkinél.

(#1640) outdoor


outdoor
aktív tag

A magyar és EU mobil díjcsomagokat összevetve melyik a legjobb a

MOBIL INTERNET

tekintetében?

Lehessen használni az egész EU-ban, korlátlanul.

A proper digital assistant could be my best friend

(#1641) ElektrikusDE válasza outdoor (#1640) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Olyan nincs...

Más kérdés hogy hibás müködés előfordul, mint nálam.
Emiatt "kvázi" korlátlan nettem van az egész EU zónában.

De erre nem lehet alapozni.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1642) ElektrikusDE válasza outdoor (#1640) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Esetleg ha 64 kbit/s sebesség is megfelel akkor lidl-connect Németországból.

[link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1643) outdoor válasza ElektrikusDE (#1642) üzenetére


outdoor
aktív tag

Köszi, megfelel. Tehát ez korlátlan az EU-ban. Mennyi a 4 heti költsége?

Hogyan tudom megvenni a kártyát?

A proper digital assistant could be my best friend

(#1644) ElektrikusDE válasza outdoor (#1643) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

LIDL Connect Starterpaket SMART S

10 Euro, én a Lidl-ben vettem meg Németországban, a regisztráláshoz meg kell adni egy német lakcímet, (nem ellenörzik).
Én internetten regisztráltam (WIFI-vel) van telefonos regisztráció is ha jól tudsz németül.

[link]

Van 3 napos kiszállitás, de gondolom csak németországon belül...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1645) section9


section9
őstag

Európán kívülre költözöm, de szeretnék megtartani egy backup magyar számot arra az esetre, ha évente egyszer-kétszer hazalátogatnék. Melyik hazai szolgáltató feltöltőkártyás csomagját ajánlanátok, ahol nincs havidíj? :R

(#1646) 4Grider válasza section9 (#1645) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindegyik magyar szolgáltatónál van olyan feltöltőkártyás csomag, aminek nincs havidíja. Legalacsonyabb éves feltöltési díja (2500 Ft online feltöltés esetén) talán a bluemobile-nak (Telekom) van.
Illetve most látom, hogy a Vodafonenál a 2000 Ft-os online feltöltés is már egy év rendelkezésre állási időt biztosít...

[ Szerkesztve ]

(#1647) thomas77 válasza 4Grider (#1646) üzenetére


thomas77
senior tag

A hagyományos Telekom domino-t is elég 2500-zal tölteni. 1 évig jó az is.

(#1648) csifkin


csifkin
csendes tag

Sziasztok.
Az hogy lehetséges, hogy roaming helyzetben a mobilnet megy ( csak a 4G nem, pedig a telecom oldalán 4G partnernek ajánlják), a hívás indítás fogadás nem. Nincs regisztrálva hálózaton szöveggel ledob. Es ugyan annak a partnernek a netjét használjuk, akién hívni meg nem tudunk. Bűvészkedve, más hálóra, net nélkül, kézivel ráállítva, hívást indítva elindul. Utánna működik minden, de 1-2 nap, és megint kezdi. 2 telefonunkon is ez van. Telecom H, S7edge, S8, Vodafone Malta.
Köszönöm.

(#1649) outdoor válasza csifkin (#1648) üzenetére


outdoor
aktív tag

Amikor előjön a hívás korlát, automatikusan választotta a hálózatot? és a hazai beállításokkal ment fel netre?

A proper digital assistant could be my best friend

(#1650) csifkin válasza outdoor (#1649) üzenetére


csifkin
csendes tag

Automatikus, kézi, mindegy volt neki. Net nélkül kapcsolódott csak. Net, otthoni beállításokkal megy. Amíg ki nem kapcsolom mobil adatot, mindíg van. 4Gre meg abszolút nem enged. Pedig van. 4G switcher-rel, csak 4G használat erőltetve. Cellmapper látja. De semmi. Szlovákiába menet fel sem tűnt, hogy országot váltottunk. Ment minden rendesen.
De már nem számít. El vagyunk így is.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.