Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Kis érdekesség: A Deutsche Telekom elképzelhető, hogy további részesedést vásárol az OTE-ben, és ezért van rá esély, hogy az OTE mobilszolgáltatói Telekommá alakulnak (COSMOTE Görögországban és Romániában, AMC Albániában).

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#552) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ha valaki mostanában Horvátországban járna: TELE2 Smart csomag akciózva van: 35 HRK-ért most nem 1000 percet és 1GB internetet adnak, hanem 1000 percet és 3GB(!!!) internetet!

[link] [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#553) Sztbeni válasza Sztbeni (#552) üzenetére


Sztbeni
őstag

Még ez is érdekes lehet: [link]

24, 5 HRK-ért: 1GB net, korlátlan hálón belüli beszéd (0, 29 HRK a kapcsolási díj), más hálóba 0, 69 HRK.
34, 5 HRK-ért: 2GB net, korlátlan hálón belüli beszéd (0, 29 HRK a kapcsolási díj), más hálóba 100 perc.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#554) Schuby


Schuby
aktív tag

Németországban feltöltős mobilnet érdekelne. Ha lehet korlátlan, modem nem kell, van a notimban. melyik cég kínál ilyet mennyiért? Köszi

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#555) Sztbeni válasza Schuby (#554) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az Alditalknál 15€ 5GB net. Korlátlan napi csomag van, 2€/nap áron.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#556) Schuby válasza Sztbeni (#555) üzenetére


Schuby
aktív tag

Az aldisnál ez külön adatkártya vagy alditalk azt kész. értem úgy hogy van külön telefonálós és mobilnetes vagy egyféle van amivel lehet telefonálni is meg netezni is?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#557) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna tippet adni hogy Kanadában, azon belül Torontoban egy hétre kellene mobilnet. Mit tudnátok javasolni? Van valakinek tapasztalata?

(#558) Sztbeni válasza Schuby (#556) üzenetére


Sztbeni
őstag

én úgy tudom, hogy egyféle kártya van

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#559) zichie


zichie
senior tag

Elgondolkoztam... Mi magyarok elutazunk külföldre, pl. Ausztriába néhány napra úgy, hogy még az adott ország nyelvét sem beszéljük. Megvesszük a helyi szolgáltató (pl. yesss) kártyáját és használjuk az ott töltött idő alatt. Természetesen a mobilnetre van szükség, ami gond nélkül megy.
Mi van abban az esetben, ha egy külföldi érkezik hazánkba, mint turista? Nem beszéli a nyelvünket, mincs magyar rokona, ismerőse. Ő ugyan ezt megteheti, mint pl. mi az osztákoknál vagy a horvátoknál?

[ Szerkesztve ]

(#560) Sztbeni válasza zichie (#559) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nehezen. Egész Európában talán itthon a legnehezebb prepaid SIM-hez jutni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#561) Schuby válasza Sztbeni (#560) üzenetére


Schuby
aktív tag

ha mondjuk csak-egy két hétről van szó akkor nincs gond, bemész a lidl- be megveszed és egy hónapig működik. Aztán érthetetlen módon regisztrálnod kell, nem is akárhogy, nem tudsz fals adatokat megadni, mert online ellenőrzik a népesség-nyilvántartónál. A lengyeleknél a benzinkúton vagy 10 féléből válogathatsz, ha rátöltesz bármeddig Használhatod

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#562) Sztbeni válasza Schuby (#561) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mindet regisztrálni kell rögtön, a lidleset is. Külföldön a legtöbb országban semmi se kell. Németországban volt nekem úgy, hogy neten kell regisztrálni, de nem kell személyiszám, csak név és lakcím, amibe kamut is beírhatsz. Horvátországban és Romániában meg semmi se kell, megveszed, berakod, és megy.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#563) Schuby válasza Sztbeni (#562) üzenetére


Schuby
aktív tag

No akkor első kézből az infó. Aldis kártya van vagy 6 féle, meg kell nézni , a tablethez való csak mobilnetes kell, a kezdő csomag 12.50 eur 1 hónap 5 gb adat, utánna 15 eur per hó a töltés. Ma vettem arról írok. használat előtt regisztrálni kell, lehet telefonon de legegyszerűbb egy mekiben online. név cím kell a reghez, de egy hasraütött név a meki címével tökéletes.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#564) Sztbeni válasza Schuby (#563) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen, a legtöbb német cégnél így megy a regisztráció. Én amikor blau.de kártyát vettem, azzal is így volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#565) Schuby válasza Sztbeni (#564) üzenetére


Schuby
aktív tag

Kicsit elakadtam. Megvettem ezt az aldis csomagot regisztráltam és használtam is mint látszik. viszont kb fél óra múlva se kép se hang.lehet a kezdő csomagban ennyi volt és tölteni kell 15 euroval? kiolvastam az egész füzetet de nem találtam olyat hogy a starter set ben van e és mennyi használat. Most töltsem vagy a gépben keressem a hibát?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#566) Sztbeni válasza Schuby (#565) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nézd meg az aldi netes felületén, hogy mit ír. Töltsd fel, és aktiváld valamelyik csomagot.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#567) Gabson730


Gabson730
tag

Hali!

Ausztriába mennék dolgozni, és épp mobilvásárlás előtt is állok.

Nem voltak mindent kimerítők válaszok a arra a kérdésemre, hogy honnan tudom egy mobilról, fog-e működni ausztriában vagy az Eu más tagállamában? :W :)

Olvastam hogy valami kódot kell váltani..ez hogy működik és milyen telón alkalmazható ez a megoldás?

Nagyon örülnék hogyha valaki ezt részletesen le tudná írni

Előre is nagy köszönet!

(#568) club1 válasza Gabson730 (#567) üzenetére


club1
veterán

Ausztriában minden Magyarországon forgalomba került mobil működik. Természetesen ha szolgáltatófüggő készülékről van szó, csak a szolgáltatóhoz tartozó sim kártyával, azaz ilyen készülékkel csak roamingolni lehet. Ha független készüléket veszel, az működni fog osztrák vagy más eu-s tagállambeli szolgáltató kártyájával. Az olyan készülék, ami működik egy hazai Vodafone és T-Mobile és Telenor kártya közül kettővel is, minden eu-s országban fog működni helyi kártyával is.
A készülékek imei kódjainak lecserélése ebben a fórumban tiltott. Ilyenre akkor lehet szükség, ha egy letiltott készüléket veszel. Ne végy ilyet...

(#569) Schuby válasza Sztbeni (#566) üzenetére


Schuby
aktív tag

nyilván én vagyok a hülye de nem találom a rufnummert. ez ugye a hívószámom lenne. ellenben van telefon nummer és sim nummerem. de egyik se olyan karakterkiosztású mint ami kéne. legfőképp nem kezdődik +49 cel. így meg képtelen vagyok belépni az aldi felületére.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#570) Sztbeni válasza Schuby (#569) üzenetére


Sztbeni
őstag

A csomagon sincs semmi szám? Kéne hogy legyen...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#571) Schuby válasza Sztbeni (#570) üzenetére


Schuby
aktív tag

végül rátöltöttem 15 eurot és müködik. Köszönöm az együttérzést.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#572) Lauda válasza Sztbeni (#555) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

En is notihoz keresek netet nemetben. Akkor ez az aldis ajanlott? Amugy a lebara mobilt is igy kell regelni elvileg, de barmilyen letezo cim megfelel neki.

[ Szerkesztve ]

(#573) Sztbeni válasza Lauda (#572) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az aldis a legjobb szerintem, de a Lebara se rossz. Azt is így kell aktiválni

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#574) Lauda válasza Sztbeni (#573) üzenetére


Lauda
félisten

Lebaraban milyen stickes netek vannak? Kollegak csak telefonalnak vele, nem tudnak ezugyben segiteni. ;)

(#575) Lauda válasza Lauda (#574) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy nezem 20 juro a 3gb, na akko' marad az aldis. :DDD

(#576) Schuby válasza Lauda (#575) üzenetére


Schuby
aktív tag

Mondjuk az aldis nem egy kapkodó idegbeteg. Full térerő mellett 220 kbps

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#577) Sztbeni válasza Schuby (#576) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor ott valami nincs rendben. Hol használod? Mert nekem blau.de volt (az is E-Plus háló, mint az Aldi), és az 6-7 megabitet hozott. Ha csak EDGE volt, akkor volt 100-200 kbps.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#578) Schuby válasza Sztbeni (#577) üzenetére


Schuby
aktív tag

Valami tényleg nem kerek itt mert 2 óra után ledobott és nem is tudok visszalépni. Nagyon ideges leszek ha leette a 15 eurom ennyi idő alatt. pontosítok. csatlakozni tudok de nem enged ki a netre. nem ad ip-t

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#579) Sztbeni válasza Schuby (#578) üzenetére


Sztbeni
őstag

A netes felületre sikerült végül belépni? Sajnos lehet, hogy leette az egyenleget, mert ha nem aktiváltál semmit, akkor a Basistarif ment 0,24€/MB áron. A számod elvileg azon a papíron rajta van, amire a sim volt ragasztva. Próbálj meg vele belépni a netes felületre.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#580) Schuby válasza Sztbeni (#579) üzenetére


Schuby
aktív tag

Leette. a dolgok lényege ahogy elnézem, hogy azt a csomagot amit én szeretnék, 30 nap 15 euro csak a webstickkel lehet beállítani. én meg azt nem vettem mert van a notimba wwan modem, igy a stickre nincs szükségem
Most a kérdés az hogy csomagot lehet e váltani valamilyen formában?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#581) Sztbeni válasza Schuby (#580) üzenetére


Sztbeni
őstag

csak a netes felületen. Ott akármelyiket kiválaszthatod

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#582) Schuby válasza Schuby (#580) üzenetére


Schuby
aktív tag

megfejtettem. azért nem tudtam kiválasztani mert ahhoz nem elég az alap amit kapsz 10 eurot. igy szépen leete. köv feltöltésnél átállítom. mondjuk a jelszó elég kalandos volt mert sms ben küldi el. na ugye nekem meg a kártya a gépben. kártya kivesz telefonba betesz másiknetről fellép, új jelszót kér sms-t megkap kártya kivesz gépbe visszatesz.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#583) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok!
Németország/ Stuttgart--> Kint élek jelenleg. Melyik megoldást javasoljátok!?
1--> 2 sim-es telefon vásárlása és egy Lebara (vagy hasonló) sim kártya mellé egy normál Német sim (pl. Telekom)
2--> 1 sim-es telefon vásárlása és egy Lebara (vagy hasonló) sim kártya nagy netcsomaggal
Most jöttem ki, nagy a zűrzavar ilyen téren. Látom hogy ti rutinosabbak vagytok, ezért merek kérdezni! :B
Netezés, gps, VOIP, és sok sok telefonálás kis hazánkba. Németországi számok csak elvétve. A telefon vásárlása hamarosan aktuális lenne.
Ennél a pontnál vacakolok már egy ideje. Segítsetek! :R

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#584) Sztbeni válasza Merula Alba (#583) üzenetére


Sztbeni
őstag

Sima kártyát ajánlok netcsomaggal. Minek mellé még Telekomos SIM? A virtuális cégek a legolcsóbbak.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#585) tucsok50


tucsok50
csendes tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni roominggal kapcsolatban.T-mobil előfizetésem van,
Szlovákiában dolgozom,az EUROTEL-SK (O2)? hálózatot használ odakinn a készülék.A múlt héten
jelentkezett egy érdekes probléma:helyi (szlovák) számról nem tudnak hívni.A hívó oldalon nincs
csengetési visszhang csak süketség.Nálam egy pillanatra megszólal a telefon és utána visszadobja
a hívást,kiírja hogy nem fogadott hívás.Ezt csinálja vagy egymásután folyamatosan.Így 10 mp alatt
kiír 15 nem fogadott hívást.Viszont én tudok mindenkit hívni és Magyarországról is tudok hívást fogadni.
Nem telefon függő,mert másik készülékben is ez a hiba.Bementem a T-mobil zalaegerszegi ügyfélszolgálatához,de semmi okosat nem tudtak mondani.Mindenki csak a vállát húzkodta.
Üdv Laci

(#586) club1 válasza tucsok50 (#585) üzenetére


club1
veterán

Folyamatosan fennálló jelenség, vagy csak egy-két napig volt így?
Megpróbáltál kézzel átállni másik hálózatra?
A leírásod alapján egyébként szlovák probléma lesz valószínűleg a roaming szolgáltatónál.

(#587) Sztbeni válasza tucsok50 (#585) üzenetére


Sztbeni
őstag

Próbáld meg más hálóra tenni. Az EUROTEL nem az O2, hanem a Telekom.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#588) tucsok50 válasza club1 (#586) üzenetére


tucsok50
csendes tag

A jelenség múlt hét keddjétől fennáll.Holnap utazom vissza,majd megpróbálom áttenni az Orange-ra.
Üdv Laci

(#589) Vassili_Zait


Vassili_Zait
senior tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen járok-e, de az lenne a kérdésem, hogy: Olyan SIM kártya vagy szolgáltató érdekel, ami nagyjából minden országban használható, és csak adatforgalmat szolgáltat. Tudtok-e ilyet javasolni? Fontos, hogy legalább 30mb-ot szolgáltasson egy hónapban, és ne legyen kapcsolási díj... eddig a dataroam-ot néztem ki, de sajnos kiderült, hogy van kapcsolásii díj, ami rendkívül megdrágítja a dolgot esetemben, mert olyan eszközbe kéne, ami kevés forgalmat használ, de sokszor kapcsolódik...

Előre is köszi a segítséget! :))

Ha nem idevaló a kérdés akkor írjátok meg légyszi, hová menjek....

(#590) Lauda válasza Vassili_Zait (#589) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A vodafonenak a mobilweb kulfoldon opcioja naponta 50 mb adatforgalmat biztosit 1990 ft-os havidijert, csak elofizeteses szamra lehet kerni. A minden orszagban nem tudom mire vonatkozik, az egesz foldon?? Amit irtam az union belul okes.

(#591) Sztbeni válasza Vassili_Zait (#589) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mindenhol a helyi SIM-el jársz jobban.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#592) Vekko


Vekko
aktív tag

Üdv!

Görögországban jelenleg mi a legjobb/legolcsóbb megoldás internetre?
Külön vinnék magammal egy kártya független telefont, amivel megtudom osztani a netet. Ketten használnánk.
Hasonlónak örülnék, mint ami itthon van, kb. 500 Mb, amit lassítanak ha elérem a korlátot.

(#593) club1 válasza Vekko (#592) üzenetére


club1
veterán

Én másfél évvel ezelőttig sűrűn mászkáltam hozzájuk, akkorig a prepaid előfizetések között nem volt olyan csomag (lassítós) ami téged érdekel. Görögországban a legjobb lefedettséget akkoriban a Cosmote (a helyi Matáv) biztosította a legdrágábban. Utána a Vodafone majd a Wind jött lefedettségben és árban is. Lefedettség alatt 3G-t értek, 2G szinte mindenütt van.
Nézz körül a weblapjaikon:
www.cosmote.gr
www.vodafone.gr
www.wind.gr

(#594) Sztbeni válasza Vekko (#592) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Cosmote internet kezdőcsomag 15€ és 10€ egyenleget tartalmaz. Azon a következő csomagokat aktiválhatod:

- Napi: 5€-ért 1GB
- 5 napos: 10€-ért 2GB
- 15 napos: 18€-ért 2GB
- Egy hónapos: 30€-ért 5GB

A többi szolgáltatót is megnézem, de most ezt találtam. Görögország azon kevés ország közé tartozik, ahol drágább a mobil, mint itthon.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#595) club1 válasza Sztbeni (#594) üzenetére


club1
veterán

Én általában olyan helyeken mozogtam, ahol volt a Wind-nek is 3G lefedettsége, ott pedig az F2G prepaid csomaghoz folyamatosan voltak/vannak akciós csomagok. Alapból az F2G-ben 500 MB net van 30 napra, de 1 GB netre 5 EUR-ért átváltható. Vigyázni kell viszont, mert túlforgalmazási díjas a net, ráadásul megkezdett 10 vagy 20 MB net árát emelik re túllépéskor.

(#596) Sztbeni válasza club1 (#595) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha minden igaz, akkor a Wind-nél internetes kezdőcsomag 15€ és jár hozzá 3GB net, ami egy hónapig használható fel. Azonban tény, hogy a görög mobilnet alapvetően jóval drágább, mint mondjuk a horvát.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#597) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

2-3 napos Ukrajnai utazáshoz keresek elérhető mobilnetet, (esetleg telefonálási lehetőséget ) emberi áron.
Mailezéshez kellene, tehát nincs szükség nagy adatmennyiségre.
Tapasztalatok alapján mit javasoltok? Sajna mivel nem EU, az alapdíjak igencsak magasak....

(#598) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Egy 3 napos Szlovákiai-Lengyelországi túrára keresnék SIM kártyát, csak mobilinternetezésre. Mindkét helyen ugyanannyi időt töltenénk el, így nem tudom, hogy megérné-e mindkét országban a helyi kártya, vagy létezik olyan, ami mindkét országban használható?

(#599) Sztbeni válasza mrmrg (#597) üzenetére


Sztbeni
őstag

Válaszolok hamarosan bőven,de most nem érek rá. Annyit elárulok, hogy nagyon olcsó, van csomag amivel olcsóbb hazatelefonálni, mint itt egy átlag csomaggal. Hova mész amúgy pontosan? Hívni is akarsz vagy csak net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#600) mrmrg válasza Sztbeni (#599) üzenetére


mrmrg
tag

Kárpátalja, Visk.
Elsődlegesen net. Telefonálás nem olyan fontos, persze nem baj ha lehet:)
És mindössze 3 nap körüli időtartamot kellene megoldanom.

Előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.