Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Sztbeni válasza Bocsek (#500) üzenetére


Sztbeni
őstag

Persze, megy így. Tizenkét hónapod van az egyenleg felhasználására. A csomag neve amúgy nem Hui Flat, mert az a havidíjas, hanem Nimm3 Internet Flat, és 18€-ba kerül egy hónap.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#502) Bocsek válasza Sztbeni (#501) üzenetére


Bocsek
aktív tag

a 3Kundenzone azt írja hogy:

Mein Tarif
3ReLoad SuperSIM SuperFlat
Unbegrenztes Datenvolumen österreichweit

(#503) Sztbeni válasza Bocsek (#502) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor az még a régi Drei csomag lesz, ami az Orange-al való összeolvadás előtt volt. Mikor vetted?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#504) Bocsek válasza Sztbeni (#503) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Nem az enyém, barátnőmé, amúgy szinte pont egy éve. Elvileg ez még a 15 eurós, csak azt nem tudom hogy ha 10 és 20 eurókkal volt feltöltve akkor hogy lehet az egyenleg rajta 7,8 €. A másik ami zavar hogy egy hete vásárolt hozzá egy 20 eurós feltöltő kódot egy mediamarktban, és azt írja a kódra az odlaluk hogy már fel lett töltve... Most a kundenkennwort kéne hogy a számlákat meg tudjam nézni az online felületükön. Ez még a fekete huawei modemes csomag, ahogy néztem most már fehéret adnak.

Szerk: aztán lehet hogy a 20 euróval feltöltött összeg után maradt 7,8€ az egyenleg, mert először mikor beírtuk a feltöltőkódot, akkor valami hibát írt az oldalt, és megpróbáltuk többször, azóta azt írja hogy fel lett használva a kód, de szerintem nem került az egyenlegre...

[ Szerkesztve ]

(#505) Sztbeni válasza Bocsek (#504) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor ez még a régi Drei, nem az új. Az új az augusztus óta van, akkor olvadt egybe az Orange-al. A feltöltő kóddal nem tudom, hogy mi lehet, esetleg egy Drei üzletbe kéne megkérdezni, hátha tudnak segíteni. 7,8 € hogy maradt, ezt nem tudom. Nem aktiváltatok mellé valamit? Vagy SMS küldés nem volt?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#506) Bocsek válasza Sztbeni (#505) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Köszi az infót!
Elméletileg nem volt, bár kölcsönbe volt a nyári szezonra, nem tudom mit csinálhattak még vele :)
Amint előkerul a kundenkennwort és azáltal a számla, okosabbak leszünk.

Az első kérdésem lényegét amúgy megválaszoltad, előre fel lesz töltve, az a tuti...

(#507) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Adott helyzetben kérném a véleményeteket, segítségeteket. A fiam kiutazott Ausztriába, a téli szezonra munkaszerződéssel. Itthon telenor feltöltőkártyás volt, klikk internetcsomaggal. Amikor indult, kapott egy kétkártyás független telefont. Itthonról tudok-e neki intézni olyan adatcsomagot, ami ott is működik,(és nem egy ökör ára) vagy neki kell valamilyen kinti megoldást keresni? Az építő válaszokat előre is köszönöm: kecsawi :R

(#508) Sztbeni válasza kecsawi (#507) üzenetére


Sztbeni
őstag

ne netezzen magyar sim-el. Vegyen ottanit mindenképp

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#509) kecsawi válasza Sztbeni (#508) üzenetére


kecsawi
senior tag

Igen, de milyet?

(#510) Sztbeni válasza kecsawi (#509) üzenetére


Sztbeni
őstag

mennyi net és hívás kéne? Országon belüli hívás is kell?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#511) kecsawi válasza Sztbeni (#510) üzenetére


kecsawi
senior tag

Itthon viber és skype használat volt a lényeg, az sem baj ha sávcsökkentéssel csak üzenetküldés lehetséges biztonságosan. Mivel nincs kinti kapcsolat, így csak az itthonira koncentrálunk.

(#512) Sztbeni válasza kecsawi (#511) üzenetére


Sztbeni
őstag

Azt sajnos nem tudom, hogy engedélyezik-e a szolgáltatók a VOIP-ot. A prepaid csomagokat itt találod:

A1
T-Mobile
Drei

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#513) kecsawi válasza Sztbeni (#512) üzenetére


kecsawi
senior tag

Úgy tűnik esetünkben a B.free A1-es kártyát vette kint a gyerek, hibátlanul tudunk vele kapcsolatot tartani.
Köszönöm a segitséget, és Boldog Karácsonyt!

(#514) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Ha én saját itthoni hálózatból hívok vagy küldök sms-t egy ausztriában roamingoló ismerősömnek annak a díjazása számomra hogy történik?

(#515) kecsawi válasza torogyuri (#514) üzenetére


kecsawi
senior tag

Addig nem tudunk segíteni, míg nem tudjuk milyen hálózatról, milyen előfizetéssel indítanád a hívást.

(#516) torogyuri válasza kecsawi (#515) üzenetére


torogyuri
aktív tag

Telekom havidíjas

(#517) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Végülis csak az érdekel hogy ugyanannyi mint normál esetben a díjcsomagomban és én ebben semmit nem veszek észre vagy van vmi felár a külföld miatt? Ő ugye a saját Telenoros számát használja csak roamingolva.

(#518) club1 válasza torogyuri (#517) üzenetére


club1
veterán

Mindig csak az fizet felárat, aki roamingol. Ennek az oka pedig az, hogy a hívó nem ismerheti a hívott tartózkodási helyét, azaz nem tudhatja előre, hogy akit hív az éppen külföldön tartózkodik (roamingol).

(#519) Lauda válasza torogyuri (#514) üzenetére


Lauda
félisten

Mint ha a szomszedba kuldened.

(#520) goreckij válasza Sztbeni (#492) üzenetére


goreckij
csendes tag

köszönöm szépen!

(#521) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ha a közeljvövőben lesz elég időm, akkor összedobok egy cikket az ausztriai mobilhasználatról, úgyis sokakat érdekel a külföldi munka miatt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#522) kecsawi válasza Sztbeni (#521) üzenetére


kecsawi
senior tag

:C Mehetne nyitónak is :R kiegészítve a főbb országokkal

(#523) Sztbeni válasza kecsawi (#522) üzenetére


Sztbeni
őstag

A blogomban ha érdekel találsz Romániáról és Horvátországról is (bár kicsit már elavult, főleg a román, a horvát nagyjából ok). Más országokról nem tudom, hogy lesz-e

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#524) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Az ausztriás cikkem már 80%-ban kész van. Szerintem 1-2 nap, és befejezem. Onnan még pár nap, és kint lesz Logouton. Jó hosszú cikk lesz :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#525) zichie válasza Sztbeni (#512) üzenetére


zichie
senior tag

Az alábbi osztrák szolgáltatónál megy a voip:
Yesss!

Ezt még tavaly gyakorlatban teszteltem Bécsben, igaz csak a SIP és a MobileVoip volt, amit próbáltam, de vélhetően a Skype és a Viber is megy.
SIM kártyát a Hofer (nálunk Aldi) üzleteiben lehet venni.

(#526) Sztbeni válasza zichie (#525) üzenetére


Sztbeni
őstag

Köszönöm az infót, a Yesss! már le is van írva a cikkben. De nem merem leírni még, hogy ez így van, mert már az A1-hoz tartozik a cég, lehet hogy változott a dolog. Vagy te már akkor használtad, amikor az A1 hálózatán ment?

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#527) zichie válasza Sztbeni (#526) üzenetére


zichie
senior tag

Igen, az A1-en ment, az Orange be sem engedett. Annyit még hozzátennék, hogy a mobilnet számlázás minden megkezdett megabájt után van csatlakozásonként. Tehát, ha felcsatlakozom a netre és csak 100 KB-ot forgalmazok, majd bontom a kapcsolatot, akkor 1 MB-ért von le 1 centet, ha másfél megát forgalmazok, akkor 2 MB-ért von le 2 centet. Magyarul úgy éri meg használni a netes részét, ha állandóan be van kacsolva. Én sajnos nem így használtam.

Elég korrekt infót ad a Yesss webes felülete, minden mobilnetre csatlakozás rajta van időponttal, időtartammal és elhasznált adatforgalommal.

Itthon nem megy rajta a mobilnet. Csak a Telenor hálózatán lehet használni, a T és a Voda nem engedi be. SMS-t a webes felületen is lehet használni, ami így olcsóbb, mint a magyar szolgáltatók. Én a karácsonyi és az újévi sms-eket ezzel küldtem.

A hangpostát át lehet állítani angolra, de egyszer visszaállt németre. Itthonról olcsón (roaming kikerülésével) hozzá lehet férni a hangpostához. Valamelyik Dellmont VOIP szolgáltatóhoz be kell regisztrálni a Yesss-es számot és a VOIP szolgáltatón keresztül kell felhívni a hangpostát úgy, hogy a hívásnál kiküldött szám a Yesss-es mobilszám legyen. Ekkor a központ a szám alapján azt hiszi, hogy a Yesss-es kártyáról van a hívás és hozzá enged férni a hangpostához.

A Yesss negatívuma, hogy NAT-olt ip címet ad és a hangpostát sehogy nem lehet kikapcsolni, sőt azt sem, hogy pár csörgés után a hangpostára irányítsa a hívást.

(#528) Sztbeni válasza zichie (#527) üzenetére


Sztbeni
őstag

És váráslás után aktiválni neten kellett a kártyát? Milyen adatok kellettek?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#529) zichie válasza Sztbeni (#528) üzenetére


zichie
senior tag

Megvettem 5 euróért, betettem a dual sim-es telómba és egyből ment a net. Egy napot voltam Bécsben. Arra kellett, hogy legyen olcsó netem és voip segítségével haza tudjak csörögni. A kártya egy évig jó és ha még esetleg megyek Ausztriába, akkor tudom használni. Ha nem megyek, akkor bebukom a maradék egyenleget. Még van rajta 3 euró.

Persze, ha lesz nyáron valamilyen szintű roaming eltörlés, akkor van rá esély, hogy itthon is tudom használni a mobilnet részét.

[ Szerkesztve ]

(#530) Sztbeni válasza zichie (#529) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor a yesss! talán az egyik legkényelmesebb lehetőség, mert a legtöbb cégnél a kártyát neten aktiválni kell.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#531) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Aki még nem olvasta volna: Mobilhasználat Ausztriában

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#532) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

Olaszországban pár nap internetezéshez milyen kártyát érdemes venni? Pár (10) euróért néhány 100 mega (jobb esetben pár giga) kellene. Sajnos az olasz szolgáltatók honlapján nem találtam angol leírást, anélkül meg nehezen megy :)

(#533) Sztbeni válasza Szőröstalpú (#532) üzenetére


Sztbeni
őstag

Csak netes kártya is jó, vagy telefon is kell? Hova mész? Mert akkor megnézem a lefedettséget is

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#534) Sztbeni válasza Szőröstalpú (#532) üzenetére


Sztbeni
őstag

Amúgy szerintem a Tre a legegyszerűbb ha csak net kell. Két csomag van:

SuperWeb New: 50, 41 centért jár 100 MB internet. Akármennyit le lehet használni, mindig 100 megánként von le.
SuperWeb Time: időalapú net, egy óra 90, 74 cent. Így annyira nem éri meg, hanem ehhez a csomaghoz opciót érdemes aktiválni: [link]

Azonban a Tre-vel az az egy baj van, hogy csak 3G-t szolgáltat, és ahol nincs 3G, ott belföldi roamingon 60cent/MB ár van. Szóval csak ott éri meg használni, ahol ki van építve a hálózatuk.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#535) Szőröstalpú válasza Sztbeni (#534) üzenetére


Szőröstalpú
tag

Köszönöm a választ!
Csak net kell, akarok venni egy 3g routert, az osztaná meg. Egyébként Róma lenne a cél, szóva gondolom a 3g nem probléma.
Jól értem, hogy 5€/G? Az egész jól hangzik. És tudok venni egyben 5€-ért 3gigát? Az még jobb lenne. A kártya mennyibe kerül? És mekkora összeggel lehet feltölteni?
Az idő alapú nem tűnik túl jónak.

(#536) Sztbeni válasza Szőröstalpú (#535) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen, annyiba kerül, a külön opció meg 5€-ért 3GB, szóval ha több net kell, akkor az a legjobb. A netes kártyán tudod aktiválni a Tre internetes felületén. Hogy a kártya mennyibe kerül, azt nem tudom, de 5-10 € körül szoktak lenni ezek általában. Feltöltés van 5, 10, 20 és 50 € értékben is. A legtöbb boltban is lehet feltöltést kérni, a pénztárnál szoktak kirakva lenni feltöltőkártyák.

Amúgy a Tre boltjaira itt tudsz rákeresni, hogy hol találsz: [link]
És a lefedettség: [link]

Sajnos pontosabb dolgokat nem tudok, mert tapasztalatom nincs, csak én is néztem már utána. A többi szolgáltatónál bonyolultabbak a csomagok, főleg mindenes (telefon, net, SMS) csomagok vannak. De ha valamit még nem értesz, megpróbálok utánanézni ;) .

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#537) hanti


hanti
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy, ezen cikk alapján a Bouygues Telecom Francia szolgáltató kártyájával 30€ ért az egész Unió területén korlátlanul lehet használni a megadott feltételekig a szolgáltatást?

(#538) club1 válasza hanti (#537) üzenetére


club1
veterán

Ezen cikk alapján csak az Orange hálózataiban.

(#539) Sztbeni válasza club1 (#538) üzenetére


Sztbeni
őstag

az az orange csomagja, a Bouygues tarifája elvileg mindenhol megy

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#540) club1 válasza Sztbeni (#539) üzenetére


club1
veterán

No, akkor kezdődik valami. Kérdés, milyen egyéb feltételei vannak az előfizetésnek (hűségidő, lakhely, állampolgárság, stb...).
Meg persze az sem elfelejtendő, hogy egy francia mobilszámot itthon nem szívesen hív senki sem.

(#541) Sztbeni válasza club1 (#540) üzenetére


Sztbeni
őstag

szerintem ez havidíjas cucc. De ez már valami. Mondjuk szerintem a helyi sim a legjobb mindenütt. Az ilyen roamingmentesség az itthoni árak lejjebb szorítására lehet jó. Ha mondjuk a Vodafone bevezetné a roamingmentességet, akkor első dolgom lenne egy román Voda kártya beszerzése. Amúgy a 3 nyújt roaming kedvezményt az külföldi hálóin:

3Europa opció:

-7.5 € havidíj
-1000 SMS a 3 hálóiba
-1000 perc a 3 minden európai hálózatába
-1GB net a 3 külföldi hálózatain

Ez az osztrák 3 (Drei) prepaid csomagja, és minden külföldi 3 hálózaton (Anglia, Olaszország, Írország, Dánia, Svédország) felhasználható.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#542) hanti válasza club1 (#540) üzenetére


hanti
senior tag

Nem hiszem, hogy egy Uniós állampolgárt korlátozhatnak, itthonra veszel egy dominót amin hívni tudnak, te meg telefonálsz a Francia kártyával. A Magyar szolgáltatók meg talán észhez térnek.

(#543) club1 válasza hanti (#542) üzenetére


club1
veterán

Én se, de nem hit kérdése a dolog, hanem a konkrétumoké. Nálunk pl. a külföldi állampolgároknak új előfizetői szerződéshez itthoni állandó lakhelyet kell igazolni. A megoldásod két telefonos vagy dual-simes megoldás. Előbbi kényelmetlen, utóbbi drágább/hamarabb merülő telefonnal jár. Ráadásul nem két fillér kiugrani Franciaországba a szerződést megkötni. Ha persze valaki sokat jár arra, annak megérheti...

(#544) Sztbeni válasza club1 (#543) üzenetére


Sztbeni
őstag

Havidíjas szerződéshez tudtommal mindenhol helyi lakcím kell. Viszont ha van kint ismerős/rokon, akkor megoldható. És ha az Orange is bevezet ilyen roamingmentességet, akkor sajnálhatjuk, hogy nem lettek igazak a múlt évtized közepén a PANNON GSM felvásárlásáról szóló pletykák. De ha ez elterjed, akkor szerintem a többi nagy cég, köztük a Voda és a Telekom is lépni fog, az meg nekünk nagyon jó, mert Romániába/Ausztriába/Horvátországba könnyebb kijutni egy kártyáért.

De azt nem értem, hogy a HWSW miért kapta így fel most ezt, amikor a 3 nem is tudom hány éve kínál ilyet.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#545) hanti válasza Sztbeni (#544) üzenetére


hanti
senior tag

Ez a lényeg a cikkből:

A francia mobilpiacon nem a France Telecom az első, mely korlátlan tarifájában ingyenes roamingopciót helyez el. Az egyik legfőbb riválisnak tekinthető Bouygues Telecom múlt héten jelentette be Sensation névre keresztelt tarifáját, mely havi 29,99 euróért (ez napi árfolyamon számolva körülbelül 9300 Ft) cserébe nem csak saját, belföldi hálózatán belül, hanem az Európai Unió összes mobilhálózatából korlátlan beszélgetést, SMS-t és összesen 3 GB adatforgalmat biztosít.

Na ilyen még nem volt.

(#546) kobel


kobel
újonc

Hali!

Mi a legolcsóbb módja a külföldre történő telefonálásnak(nem okostelefonról)?
(Ausztria, Németország-vezetékes és mobilszámok esetében)

(#547) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Mit találtam most: Olcsó mobilnet-kölcsönzőt indított egy magyar cég

Idézet a cikkből: "Egy tavalyi horvátországi nyaralás elején ugyanis még a helyi nyelv ismerete ellenére is csak többórányi procedúra után tudott hozzájutni egy helyi szolgáltatónál feltöltőkártyás mobilnet-előfizetéshez"

Hát aki vett már Horvátországban kártyát az ezen jót röhöghet :D . Azt hittem, hogy már nem létezik a cég, mert hogy senki se venné igénybe. De létezik :D . És már nagyon sok ország kártyáját árulják elég vicces áron. És van aki igénybe is veszi...

Inkább nem kommentálom :DDD

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#548) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy Sony Xperia acro HD SO-03D teló hogy' működik itthon? Nincs 3G, de gsm-en azért lehet telefonálni? Esetleg a 2100-as frekin lesz 3G is?

(#549) Sztbeni válasza Fred23 (#548) üzenetére


Sztbeni
őstag

A GSM mindenhol működik, a 3G meg 2100-on megy a Telekomnál és a Telenornál. A Vodánál pedig városokban megy 2100-on. Szóval tudod itthon használni, csak a Voda 90% fölötti 3G lefedettségét nem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#550) vikiccca


vikiccca
újonc

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni, Vecton mobilszolgáltatással kapcsolatban.van egy csomag náluk 1000perc1000sms1giga net ezt a múlt hónapban megrendeltem,de szeretném lemondani mert nem használom ki.tudtok esetleg valami kódot amivel le tudnám mondani?addig nem merem feltolteni a kártyám mert automatikusan levonja a csomagra a 10 eurot.Előre is koszi a segítséget.Szép napot....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.