Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Sztbeni válasza pzstm (#800) üzenetére


Sztbeni
őstag

Még kedvezőbbek is. 15€-ért még 1000 perc is jár mellé Ausztriában. Horvátországban pedig ilyen csomagok vannak: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#802) club1 válasza pzstm (#800) üzenetére


club1
veterán

Konkrétan a horvátoknál 35 kuna az 1GB-os prepaid csomag 1000 lebeszélhető perccel. Ez kb. 1435 Ft 30 naponta.

@Sztbeni: Az csak egy nyári akció. Persze október végéig nagyon jó kis csomag.

[ Szerkesztve ]

(#803) pzstm válasza Sztbeni (#801) üzenetére


pzstm
titán

csak durván saccoltam, de 10EUR környékén akkor már tuti van rendes neted odakint :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#804) Sztbeni válasza club1 (#802) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja. Jelen pillanatban a legjobb. Haverom a javaslatomra olyet használt most, és teljesen elégedett volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#805) Lauda válasza pzstm (#792) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Az attol fugg hova szeretnel telefonalni. Ha usa-n belul, nekem at&t volt, van amelyik percdijas es van 60 dollarert (2011-ben), ami korlatlan perc es sms egesz usan belul mobil es vezetekes is. Hazatelefonalasra vannak xy dollarert telefonkartyak, amivel nagyon kedvezo percdijjal telefonalhatsz haza, valami kodot kell beutni es utana a szamot, sajnos errol tobbet nem tudok, mert en skype-oltam az itthoniakkal.

Esetleg kerdezd meg talmida-t vagy Kidus-t.

[ Szerkesztve ]

(#806) pzstm válasza Lauda (#805) üzenetére


pzstm
titán

Szia!

Köszi szépen, nézegettem friss infókat.

50dolláros T-mobilet fogok venni 15dolláros kiegeszitessel;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#807) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok! Erdély az úticél és gondolkodom feltöltős kártyán addig is amig ott vagyunk.. melyik ottani szolgáltatónál érdemes megvenni a kártyát, kártyákat? Esetleg nagyon olcsó telóval csomagban is jöhet, ha valami nagyon nagy akcióóóó lenne :D net nem árt ha van hozzá, asszony szereti megmutatni a világnak épp hol van.. :F

(#808) kleinguru válasza Space marine (#807) üzenetére


kleinguru
addikt

Vodafone-t tudom ott kinn ajánlani!

~6 Ron (Lej) a sim kártya

Infók

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#809) Sztbeni válasza Space marine (#807) üzenetére


Sztbeni
őstag

Jó a Voda, jelenleg akciós, így olcsóbb, mint az Orange, viszont nekik nagyobb a lefedettségük.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#810) gaborba81 válasza pzstm (#792) üzenetére


gaborba81
tag

Szia!

Ha hazaértetek megoszthatod a tapasztalatokat! :D :R

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#811) pzstm válasza gaborba81 (#810) üzenetére


pzstm
titán

mindenképp meg fogom, majd szeptember elején, mert csak augusztus végén megyek,

T-Mobile USA online chat korrekt, meg kell adnom T-mobileos pin kódomat ha chatelni akarok...megkérdeztem hogy így hogy legyek ügyfelük? :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#812) Space marine


Space marine
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek az infót, már csak egy független telót kell szereznem ami képes net megosztásra.. na ez lesz a nehezebb sztem :F

(#813) kleinguru válasza Space marine (#812) üzenetére


kleinguru
addikt

Most mondja kollégám, hogy vadi új Nokia lumina kártyafüggetlen ~26K :))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#814) Space marine válasza kleinguru (#813) üzenetére


Space marine
aktív tag

melyik? 520? :) a cél, hogy egy galaxy tab 2 felé menjen a net megosztás... sony sp-vel minden további nélkül, de az szolgáltatói :(

(#815) kleinguru válasza Space marine (#814) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem igen:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#816) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Bulgáriáról van valakinek tapasztalata?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#817) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)

Ebben a hónapban megyek Lengyelországba 2 hétre.
Tudnátok segíteni, hogy melyik szolgáltatót érdemes választani? Csak mobilnetre lenne szükségem.
A telefonom MicroSIM-et "eszik" :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#818) Sztbeni válasza Arolotifar (#817) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ezt ajánlom: [link]. De majd megnézek még mást is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#819) Arolotifar válasza Sztbeni (#818) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm :R

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#820) dozsabalint válasza kleinguru (#808) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Én is belekapcsolódnék a beszélgetésbe. Mennyi a feltöltős mobilnet a román vodafonnál, milyen lehetőségek vannak?

[ Szerkesztve ]

(#821) Sztbeni válasza dozsabalint (#820) üzenetére


Sztbeni
őstag

Prepaid opciók: [link]
Külön internetes kártya: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#822) dozsabalint válasza Sztbeni (#821) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Köszi a választ! Sim kártyának van valami egyéb költsége? Vagy csak a honlapon említett összeget kell kifizetni, és vihetem a kártyát?

(#823) Sztbeni válasza dozsabalint (#822) üzenetére


Sztbeni
őstag

6,2€ egy kártya, és azon 5€ van. Azért van így, mert ott az áfát vásárláskor fizeted. Szóval ha 10€-ért veszel feltöltést, akkor 12,4€-t fogsz érte fizetni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#824) TOZ


TOZ
addikt

Törökországba mit ajánlotok?

(#825) zichie


zichie
senior tag

Csehországi utazáshoz a cseh Tesco Mobile feltöltőkártyás ajánlatát néztem ki. Úgy tudom, hogy azt is aktiválni kell, mint a magyart. Kérdés, hogy én, mint magyar lakcímmel rendelkező magyar állampolgár beaktíválhatom-e a cseh tescomobile sim kártyát a személyes adataimmal?
Gondolom a magyar tescomobile-t is használhatja külföldi itt Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#826) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok!

2 hétre megyünk Horvátországba, Zadarba, internetet vennénk erre az időre, 4-en használnánk, mindenképpen úgy kéne, hogy meg legyen osztva és egyszerre több eszközről is menjen.

Amiket találtam:
-10 kuna / nap horvát tcomon keresztül napi 1GB.

-50 kuna tele2-nél 3GB, ez ugye jobb lenne, de nem tudom, hogy ez hány napig működik? Mi van ha túllépem a 3GB-t? Le lehet korlátozni magamnak valahogy?

Esetleg más ötlet?

Nem tudom pontosan hogy lehet megosztani, van egy Samsung Galaxy GT-S5830 telefon, ami kártyafüggetlen.
Belerakom a SIM kártyát amit kapok, bekapcsolom a csomagforgalmat, és mobil wifi hotspotként működik?

[ Szerkesztve ]

(#827) ajani válasza patrik1994 (#826) üzenetére


ajani
aktív tag

Ez a téma engem is érdekelne, ha lehet szájbarágósan. Hol lehet a sim kártyát beszerezni/aktiválni, és milyet érdemes venni?

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#828) club1 válasza ajani (#827) üzenetére


club1
veterán

Nem kell sokat visszaolvasnotok. A tele2 és vipnet prepaid kártyái a benzinkutakon, postákon és a tisak újságosoknál is kaphatóak. A Telekom prepaid adatkártyái viszont csak a T Centárokban kaphatóak.

(#829) Lauda


Lauda
félisten

Bika ez az aldis net most: :D

Halle, nemetorszag.

(#830) qnadam


qnadam
veterán

helló,

olvasgattam visszafelé, de pont ilyet nem találtam: kellene nekem két és fél napra fél vagy 1 gb net. osztrák címem nincs, boltokat vadászni nem lesz időm (péntek délután érkezek, rögtön munka, majd szombat-vasárnap napközben is), szóval legjobban egy olyannak örülnék, hogy benzinkút, sim, van rajta felhasználható adatmennyiség, berakom, működik :) van ilyen? (esetleg ha másfél hónap múlva még élne, az se volna baj, de ez már tényleg részletkérdés)
ha esetleg itthon lehetne megvenni, az volna a legjobb, de gondolom ilyen úgysincs :)

köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#831) Arolotifar válasza Sztbeni (#818) üzenetére


Arolotifar
őstag

Végül Play-es SIM kártyát vettem egy benzinkúton 5 zlotyiért :) Ez alapból tartalmazott 100 MB internetet. Másnap még vettem 10 zlotyiért 1 GB-ot, ez bőven kitartott a nyaralás alatt :K Tehát 15 zlotyi volt 1.1 GB mobilnet LTE hálózaton (kb. 1200 Ft) és még pár rövid hívás és 5-6 sms is belefért. Ráadásul papírokat sem kellett töltögetni.
Elképesztő, hogy ott milyen olcsón lehet mobilnethez jutni, nálunk pedig milyen pofátlan áron adják...

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#832) bendeguzz


bendeguzz
csendes tag

Tudna valaki segíteni? Horvátországban vásároltam tele2-s 3gb feltöltős net kártyát de nem tudom használni mert a hozzá való connect sovtvert nem tudtam feltelepíteni az én stickem független.Szerintem csak ez a program hiányzik és műkötne.Ha tudtok ilyet hol lehet leszedni légyszi segítsetek, köszönöm!

(#833) club1 válasza bendeguzz (#832) üzenetére


club1
veterán

A saját modemed connect szoftverét kell használnod a tele2 apn-jével.

(#834) club1 válasza club1 (#833) üzenetére


club1
veterán

A tele2 apn-je: internet.tele2.hr

(#835) bendeguzz válasza club1 (#834) üzenetére


bendeguzz
csendes tag

Köszönöm a segítséget kifogom próbálni!

(#836) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Holnap megyek Bulgáriába, és ezt a csomagot fogom venni: [link]. Globul GoWeb 2000 a neve, és 2GB netet tartalmaz 7 napra 9,90 leváért. Ha elfogy, akkor újra 7 napra 2 gigát 6,90 leváért lehet aktiválni. Van 3GB-os opció is, az 19,90 leva 30 napra. Majd beszámolok róla, hogy hogyan működik.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#837) walex


walex
csendes tag

Osztrákoknál van olyan szolgáltató, ahol esetleg magyar lakcímmel is vásárolható pre-paid "polcos" (mint a Domino Quick) SIM?

(#838) Sztbeni válasza walex (#837) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mindegyiknél vásárolható

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#839) zichie válasza zichie (#825) üzenetére


zichie
senior tag

Megvolt az egy hetes csehországi út. Végül a Tescomobile helyett az ottani Vodafone-t választottam. Mint kiderült a hotelben működő wifi a szállodai szobában is működött, így az adatforgalmam 90%-a itt történt, ezért mobilnetre elég volt 120 mega is. A prágai Palladiumban található Vodafone shopban vettem meg a prepaid kártyát, amely a cseh vodafone angol nyelvű honlapján fel sem volt tűntetve. Az eladó hölgy ezt ajánlotta. 200 korona volt. Nem kellett semmilyen személyes irat (útlevél, személyi) hozzá. Ehhez volt egy hétre 60 mega mobilnet, ami el is fogyott így neten aktíváltam újabb 60 megát, ami persze 39,33 koronába került. Így egy hétre 120 mega net keretem volt, amiből még pár mega meg is maradt. Egy hétre ennyi mobilnet elég volt a szállodai gyors és stabil wifi mellett. Ezen kívül a prágai tömegközlekedésre jegyeket is vettem sms-ben, ami kényelmes és praktikus megoldás volt.
A vodás neten a mobilevoip és a sip tökéletesen működött, továbbá ment a tethering is. Ez nem a magyar Vodafone, ahol minden tiltva van!
Sajnos Csehországban a mobilnet ugyan olyan drága mint nálunk, sőt még drágább is. Hiába van rengeteg virtuális szolgáltató is. Persze a roamingnál még így is jóval olcsóbb volt helyi kártyát használni.
Más... Szlovákián átutaztam, ahol próbáltam használni az osztrák Yesss! kártyára kapott 10 mb ajándék roaming mobilnetet. Sajnos nem csatlagozott fel a netre. Itthon a magyar Telenorral gond nélkül csatlakozik a netre, csak a szlovákokat nem szereti.

(#840) vEgGg


vEgGg
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni a következőkhöz:
Holnap utazom egy hétre Ausztriába, a szállásomon pedig nincs Wifi. Van viszont független modemem, így adja magát, hogy valamilyen pre-paid adat sim megoldást válasszak. Látom, hogy a Spar üzletekben minden további nélkül lehet venni egész jó áron néhány GB-s csomagokat, viszont szimpatikusabb a Drei (3) nevű szolgáltató, akik 18Euro/hóért+9Euro egyszeri SIM díjért korlátlan netet ajánlanak. A kérdésem mindössze annyi lenne, hogy ilyet vásárolhatok-e náluk külföldiként, ausztriai lakcím/telefonszám stb. nélkül is, minden további nélkül? Esetleg valakinek van tapasztalata ez ügyben?

Előre is köszi!

(#841) Sztbeni válasza vEgGg (#840) üzenetére


Sztbeni
őstag

A blogomba a Mobilhasználat Ausztriában cimű cikket olvasd el.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#842) vEgGg válasza Sztbeni (#841) üzenetére


vEgGg
csendes tag

Köszi a tippet, elolvastam a cikkedet.

Hasznos és informatív, és biztos, hogy én vagyok hozzá tuskó, de az az egy dolog még mindig nem világos számomra, hogy pl. a Drei Internet Flat csomagja feltöltős konstrukció, vagy havidíjas? Mert ugye havidíjról írnak, de ehhez én képzeletben azt társítom, hogy szerződést kell kötni, ahhoz pedig feltételezem, hogy szükséges lehet osztrák lakcím stb. Nagyon röviden ennyi a kérdésem: Ha én besétálok egy 3 üzletbe, akkor vásárolhatok-e minden további nélkül egy ilyen SIM kártyát egy hónapra, majd ezt követően 1 éven belül akkor tölthetem fel, amikor épp szükségessé válik? Lehet, hogy hülye kérdés, de sajnos nincs még ilyen tapasztalatom. Tavaly egy magyar cégtől béreltem ugyanilyen Drei SIM-et, de kint megvenni olcsóbb lenne, ráadásul azt később is bármikor használhatom...

(#843) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Ausztriában milyen virtuális mobilhálózatok vannak? Sajnos a kereső nem dobja ki.

(#844) Lauda válasza Chris.G (#843) üzenetére


Lauda
félisten

(#845) #16729600


#16729600
törölt tag

Mennyire valószínű,hogy használható Horvátban a Tele2 mobilnetes csomagja Osztrák A1 es stick el? Vagy ezek szigorúan hálózatfüggőek és nem függetlenek?

(#846) szabogabor10 válasza #16729600 (#845) üzenetére


szabogabor10
veterán

A szolgáltatói modemek szinte minden esetben hálózatfüggők.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#847) #16729600 válasza szabogabor10 (#846) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi a választ,akkor nincs más hátra ,mint nekiállni és beíratni a sticket egy "iskolába", hátha okosodik tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#848) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Bulgáriában Globul internetes simkártyához semmilyen irat nem kell. Csak be kell menni a boltba, és kérni egyet. 10 leva, és 2GB internetet tartalmaz. Három az egyben SIM, tehát normál, nano és micro sim is kitörhető! A telefonba berakás után csatlakozni kell a nethez, és meg ia történik az aktiválás. 3G a tengerparton mindenhol van. A sebesség sajnos képes ingadozásra, de alapvetően jó. Szozopolban 1 és 12 megabit közti értékeket mértem, Burgaszban volt 20 is.

Egyelőre ennyi, fogok majd részletesebben írni a bulgária mobilozásról.

Egy kép a kártyárol:

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#849) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Sziasztok!
Úgy hozta az élet,hogy Boszniában kell lennem jó párszor,de nem tudok hálózatra csatlakozni a Telekommal semelyik szolgáltatóhoz sem. Itthon a Telekom lerázta a problémát azzal,hogy ez nem az ő dolguk,forduljak az ottani szolgáltatókhoz a gondommal .Roaming van,előfizetéses a szám.Más országban még soha nem volt gondom a felcsatlakozással.
Valaki tud ötletet vagy megoldást?
Köszi.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#850) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok, németbe megyek szeptember közepén kb 1 hétre. Ezt találtam ami szerintem nekem jó lehet és nem drága: AldiTalk Eu Internet-Paket 150 Csak Waze-hez kell navigálni és max 1-2 oldalt megnézni. Jelenleg havi 100 megát használok itthon és elég szokott lenni. Úgy gondolom, hogy a heti 150 elég kell hogy legyen. Vodás vagyok és a vodába találtam 2990ért roaming-ot de az szerintem drága, a napi 990ft-os roaming meg még drágább. Tudtok esetleg jobbat? Egyik ismerősöm tud hozni nekem kártyát németből szóval már ausztriától tudnám használni. Főleg az lenne jó, hogy cserélem a hazai kártyámat és olcsóbban netezhetek EU-ban mint a hazai roaming díj.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.