Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Sztbeni válasza akyyy (#350) üzenetére


Sztbeni
őstag

Kértek iratot? Aktiválni hogy kellett?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#352) zsó1969 válasza Sztbeni (#349) üzenetére


zsó1969
csendes tag

Hogy tudom aktiválni a roamingot?
Hozattam a kártyát és aki hozta az elméletileg aktiválta a kártyát, mert úgy kértem, és mondta is hogy fel kellett hívnia egy számot, vagy sms kellett küldeni, már nem emlékszem, de nem azon a telón ami nekem van.
A roaming aktiválás hogy működik? Az osztrák bob szolgáltatónál kell kérni? Nézegettem a bob honlapját, de nem tudok németül, úgyhogy fordítóval keresgéltem nem sok sikerrel.
Mivel itt egyáltalán nem megy fel egy hálózatra sem, hogy tudom aktiválni a roamingot? Vissza kell küldenem ausztriába, hogy onnan valaki aktiválja?

(#353) Sztbeni válasza zsó1969 (#352) üzenetére


Sztbeni
őstag

ezt most nem tudom megmondani, de utánanézek

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#354) zsó1969 válasza Sztbeni (#353) üzenetére


zsó1969
csendes tag

Azt nagyon megköszönném.

(#355) Sztbeni válasza zsó1969 (#354) üzenetére


Sztbeni
őstag

az oldalon találsz egy olyat, hogy bob anmelden. Ott szerintem regisztrálj.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#356) akyyy válasza Sztbeni (#351) üzenetére


akyyy
senior tag

nem kértek semmi iratot, 5 euró, de 30 lejt kértek).
elmagyarázzák hogy hogyan kell aktiválni, meg hogy hogyan tudom meg a telefonszámomat, de arra én nemjöttem rá csak önerőből :D

számomat ugy hogy megcsörgettem magam(ekkor kiderült hogy aktiválni kell)

aktiválás: felhivunk egy számot, ahol románul majd angolul közli hogy noymjunk 2-st majd 1-est ezután csörög is.

netezni aztán in a net nevü csomagot választottam ami asszem 50 mb-os de nem tudtam elhasználni köszönhetően a nokiának meg a symbiánnak hogy semmire se jó már :( )

ezt a netet én már csak úgy tudtam venni hogy az orange honlapjn beregisztrálva majd bankkártya adatokkal feltöltve az egyenleget küldtem sms-t. lehet alapol is engedi csak hazatelefonáltam vele és lehet szépen leszivta az egyenlegemet :))

ha esetleg valakinek szüksége lenne olcsón orange.ro sim kártyára (nemtudom mennyi van még rajta az egyenlegen de még van rajta sztem bőven keret de majd onlapnon megnézem), akkor eladó :)

(#357) gzbotii válasza akyyy (#356) üzenetére


gzbotii
veterán

5 euroert bar 6-700MB kellet volna kapjal, nem 50et :Y
Nem megfelelo opciot aktivaltal, szvsz :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#358) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Olyan utan erdeklodnek, hogy ha az ember szerte europaban jar es magyarorszagi szamot hivna (mobilt es vezetekest is), akkor milyen csomagot erdemes valasztani? Tehat nincs konkret celorszag, valamelyik europai es magyarorszag kozott zajlana a kommunikacio. Termeszetesen ha van internet szolgaltatas, akkor a skype lesz hasznalva, csak kellene alternativa.

Ja es meg annyi, hogy talaltam ezt az oldalt: [link] Most ez internetes alapu vagy hogy mukodik?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#359) Lauda válasza Lauda (#358) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy olvasgattam a hivasinditas 106 forint a fogadas pedig 30 forint/perc, az sms kuldes pedig 33 forint. Az sms nem is annyira veszelyes, lehet az lesz a megoldas.

Ha valaki esetleg tud okosabbat szivesen meghallgatom. ;)

(#360) szabogabor10 válasza Lauda (#359) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Ha Telekomos vagy, akkor EU-n belül a Travel&Talk roaming díjcsomagot tudom ajánlani. 85 Ft/percért telefonálhatsz és 30 Ft/percért fogadhatsz hívást, illetve 30 Ft-ba kerül egy SMS. Ez elég kedvezőnek mondható. És szerintem holnaptól csökkenni fognak ezek a díjak.
Neten, a My T-Mobile önkiszolgáló felületen könnyen tudsz roaming díjcsomagot váltani.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#361) Lauda válasza szabogabor10 (#360) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom a tanacsot! Jelenleg vodas vagyok,de nem ragaszkodom hozza. :R Megnezegetem ezt a csomagot! :)

(#362) Sztbeni válasza Lauda (#358) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha minden országban szerzel kártyát az a legjobb. A legtöbb helyen nagyon egyszerű, nincs úgy túlbonyolítva, mint itthon.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#363) akyyy válasza gzbotii (#357) üzenetére


akyyy
senior tag

5 euró csak a sim kártya volt.

(#364) gzbotii válasza akyyy (#363) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt értem, de 50MB net akkor is kevés....
Az 5 eurós SIM kártyán van annyi kredit, hogy aktiválhatnál 5-600MB netet biztos.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#365) Lauda válasza Sztbeni (#362) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#366) Sztbeni válasza Lauda (#365) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha konkrétan érdekel valamelyik ország, szívesen segítek ha tudok.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#367) Lauda válasza Sztbeni (#366) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! Nincs konkret orszag, nyugat eu nagyreszt. ;)

(#368) francia2003


francia2003
csendes tag

Sziasztok
Lenne hozzátok egy kérdésem
szombaton utazunk Novaljára, közel Paghoz. 7 éjszakát maradunk, viszont az itthoni vodafonos árak mellett( 990 100 mega 1 napra, kicsit sok 8 napra kiszámolva) kicsit sokkalom.
Az lenne hozzátok a kérdésem, kint horvátországban melyik szolgáltatótól érdemes beszerezni bármit is???
Nekem iPhone 4-hez kellene micro sim kártya. Melyik a legjobb szolgáltató, akinél érdemes beszerezni valamit is?????
Nekem csak a telefonhoz kellene sim kártya és rajta NET!!!! Jobb lenne, minél több. Főleg fészezni szeretnénk, képeket feltölteni, becsekkolni innen onnan.
Nagyon megköszönném, ha tudna valaki információt adni.
Kint hol lehet beszerezni, hova kell mennem, hogy meg tudjam vásárolni? Mint külföldinek adnak???? És mivel lehet fizetni? Kuna gondolom, vagy euró??? Adjatok tanácsot
köszike

(#369) Sztbeni válasza francia2003 (#368) üzenetére


Sztbeni
őstag

a #317-es hozzászólásban részletesen leírtam. Cikket is írok majd a logoutra a témáról, csak most nem érek még rá. Olvasd el a hsz-t, majd ha valamit nem értesz kérdezz. Én személy szerint a Tele2-őt ajánlom, de nézd meg, hogy van-e ott 3G lefedettség.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#370) Sztbeni válasza francia2003 (#368) üzenetére


Sztbeni
őstag

Összességében azt ajánlom, hogy vagy a benzinkúton, vagy egy TISAK újságosnál (Novalján kettő is van), vegyél egy TELE2 Welcome to Croatia csomagot. 50 HRK-ba kerül, és van rajta ugyanennyi lebeszélhetőség, valamint 300 MB ingyen net. Vásárlásnál nem kérnek semmit. Aktiválni annyi, hogy fel kell hívnod egy számot (mindegy, hogy kit). Rögtön aktiválódik. A net nem rögtön, hanem 24 órán belül. Ha nem elég a net, akkor tudsz bővíteni pl. 50 HRK 1GB. A Smart csomag még nagyon jó, 35 kunáért ad 1GB netet, plusz 1000 országon belüli percet, viszont ezt vagy rögtön aktiválni kell vásárlás után (ekkor elveszik a 300 mega ingyen net), vagy pedig ha később aktiválod, akkor előtte minimum 50 HRK-val fel kell tölteni. Ami jó csomag még a Smiley, ami 35 kunáért 1,5 GB netet és 1500 SMS-t ad. Novalján 21 megabites HSPA+ lefedettség van.

Ha valami nem tiszta, kérdezz :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#371) atus_boy válasza Sztbeni (#370) üzenetére


atus_boy
csendes tag

Helló!

Jövő héten utazunk Horvátországba Brac szigetre Supetarba . A térkép szerint van 3g.Már több éve telefonálásra a TELE2 aktuális csomagját használtam netezésre eddig VIPNET-et. a leírásod alapján azt vettem le, hogy a legjobban akkor járok ha veszek 2 Tele2 simet, az egyik megmarad magyar telefonálásra a másikon aktiválom vagy a Smiley-t vagy a Smartot és ezt használom netezésre. Jól gondolom?
ha nem javíts ki légyszi.

köszi előre is

Attila

(#372) Sztbeni válasza atus_boy (#371) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen. Viszont magyar mobilt magyar simmel lehet most olcsóbban hívni, az új EU tarifák miatt, a TELE2-vel meg továbbra is 4.5 kuna, de gondolom ez majd csökken. Vezetékest olcsó hívni. Netre mindenképp a TELE2-őt ajánlom.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#373) francia2003 válasza Sztbeni (#370) üzenetére


francia2003
csendes tag

Szia
Nagyon kielégítő a válaszod.
nekem csak a net kell, ami fontos, tudjak fészezni, email meg ilyenek...
Ahogy látom, akkor a Smartot kellene vennem, ha 1 Giga netet akarok és mellette pl telefonálni!!!!
Ha a Smilet választ, ott 1,5 Giga net é 1500??? sms??? :D
8 napra 1 giga net simán elég, vagy inkább biztos 1,5??? Mondoma net a fontos :D
Szóval bemegyek pl egy benzinkútra, mondom szeretnék vásárolni egy SMILE csomagot, ad az eladó, fizetem, berakom telóba, pl hívok egy otthoni számot és már is aktív??? Minden csomagnál 24 óra múlva aktiválódik a
net??????

(#374) Sztbeni válasza francia2003 (#373) üzenetére


Sztbeni
őstag

Welcome to Croatia csomagot kérj, csörgess valakit, majd aktiváld a Smiley csomagot SMS-ben. Akkor rögtön lesz net.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#375) francia2003 válasza Sztbeni (#374) üzenetére


francia2003
csendes tag

Szia
Köszike :D
Hülye kérdés, de ha megveszem a csomagot, akkor azért is fizetek, meg ha kérem a smile csomagot, akkor azért is??? És hogy kell aktiválni a smile csomagot???

(#376) atus_boy válasza Sztbeni (#372) üzenetére


atus_boy
csendes tag

Köszi!

még egy gyors kérdés. Akkor, ha jól értem, az alap 50 kuna terhére tudom aktiválni a net-et és
nem kell rá pluszban töltenem?

köszi

Attila

(#377) Sztbeni válasza francia2003 (#375) üzenetére


Sztbeni
őstag

a csomag 50 kuna, és 50 kuna lebeszélhetőséget tartalmaz. A csomag 35 kuna, ezt az 50 kuna egyenlegből veszi le. Arra figyelj, hogy az első hívas után pár órán belül aktiváld, mert kell a csomagnak egy hónap rendelkezésre állási idő. Ha csak napokkal később aktiválod a Smiley csomagot, akkor előtte fel kell tölteni. Aktiváláshoz küldd a SMILEY szót a 888-ra.

atus_boy: igen

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#378) francia2003 válasza Sztbeni (#377) üzenetére


francia2003
csendes tag

köszönöm :)
Így már egyértelmű...
Megérkeztünk és egyből veszek, utána hívok, majd sms-t küldök :D
Nagyon nagy segítség az infód, leköteleztél...
A netet akkor 24 óra múlva aktiválják, vagy egyből az sms után????
:R :R :R :C :C :C

(#379) Sztbeni válasza francia2003 (#378) üzenetére


Sztbeni
őstag

az 1.5 gigát perceken belül. A 300 mega ingyen meg sajnos elveszik, mert az csak alapcsomaghoz jár.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#380) atus_boy válasza Sztbeni (#377) üzenetére


atus_boy
csendes tag

köszönöm!

(#381) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Mobilhasználat Horvátországban. A cikkben megpróbáltam minden lehetőséget részletesen kielemezni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#382) gzbotii válasza Sztbeni (#381) üzenetére


gzbotii
veterán

Pénteken megyek UK-be, 2 hónapra, ha akarnál arról is cikket, remélhetőleg lesz anyag róla :P

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#383) Sztbeni válasza gzbotii (#382) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ok :) . Melyik szolgáltatót fogod használni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#384) gzbotii válasza Sztbeni (#383) üzenetére


gzbotii
veterán

Érdeklődtem, és szerintem Three. 15 fontért adnak 2000p és sms +korlátlan mobilnet. És nekem arra van szükségem

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#385) Sztbeni válasza gzbotii (#384) üzenetére


Sztbeni
őstag

Tudtommal a 3G lefedettségük is nekik a legnagyobb. Mondjuk Angliában még nem jártam, így tapasztalatom nincs :) . Neten talált infók alapján pedig az ár és a minőség jobb, mint Magyarországon, de rosszabb mint Romániában. A Three amúgy korrekt cég, legalábbis Ausztriában több ismerősöm használta, és nagyon meg voltak vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#386) gzbotii válasza Sztbeni (#385) üzenetére


gzbotii
veterán

3G lefedettség elég gáz. Lefedettségi térképet nézve, sok helyen, ha bemész egy épületbe, már nincs jel :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#387) Sztbeni válasza gzbotii (#386) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez igaz, haveromék most voltak, és mondta, hogy az utcán még jött faszán a jel minden szolgáltató esetében, de az épületekben sokszor semmi :DDD .

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#388) macskajancsi válasza Sztbeni (#224) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Ahoj!

Ugyanabban a csónakban evezek, mint amiben anno SZATA kollega.
Ez a leírásod mennyiben változott azóta? Még mindig ugyanezek az akciók?
Szerk.: közben meglestem, és igen. :)

TIM:
Sajnos nincsenek már azok a csomagok, amik voltak, pedig volt egy csomag amiben 5€ volt 500MB.
Most van 3€-ért heti 300MB-os, meg havi csomag is (1GB 10€). Azonban nincs leírva, hogy aktiválható-e kártyás csomagban is, vagy nem. Szerintem igen, de előtte rá kéne kérdezni.

Itt hol lehetne rákérdezni?

Tre:
3€-ért nap 100MB net egy hétig. Ez talán a legkedvezőbb csomag. Ezt is sima SIM-en lehet aktiválni.
Itt mit takar a sima SIM?
Ami még jó lehet, az a Tre külön Web SIM-kártyája, aminél alapból 90 cent egy óra. Ennél azonban kedvezőbb, ha aktiválsz a kártyán valami csomagot. Van napi (4 óra 1€), heti (15 óra 3€), és havi (15€ 100 óra) is. Ezt tartom a legkedvezőbbnek.
Itt kell külön fizetni a plusz csomagok aktiválásáért vajon?
Van még egy csomag, ahol 20 cent 10MB.
Ennek milyen előfeltételei vannak?
Lefedettség. Kb. a TIM szintjén van (hegyekben rosszabb, délen/középen ez jobb), viszont nagyon kiterjedt a HSPA+ háló, és elindították a 900 MHz-t, így növekszik a háló. Hátrány, hogy nincs 2G hálójuk, így ahol nincs 3G, ott a TIM hálójára kell váltani, amin nem ajánlott netezni, mert nem a csomagból megy le az adatforgalom, hanem 60 cent 1MB.
Itt a többi szolgáltatónál nem fordulhat elő ugyanez a hálózatváltásos szívatás?

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#389) macskajancsi válasza macskajancsi (#388) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Na egyelőre a TIM tűnik a számomra legmegfelelőbbnek.
Tudnál esetleg arra tippet adni, hogy mennyibe kerülhet egy natúr feltöltős adat-SIM? :)
(illetve hogy lehet-e ezeket a csomagokat pre-paid kártyára aktiválni)

A fentebbi kérdéseimet akár tárgytalannak is lehet tekinteni. :)

A gugli fordító nem igazán szereti ezt az oldalt. :/

coito ergo sum...

(#390) Sztbeni válasza macskajancsi (#389) üzenetére


Sztbeni
őstag

majd utánanézek ezeknek, fejből most mindenre nem tudok sajnos választ. Hálózatváltás csak a Tre esetében lehet, mert az belföldi roamingot is használ, mivel csak 3G-t nyújt. Amiket a Tim-hoz írtam, azok prepaid opciók. A kártya nem tudom, hogy pontosan mibe kerül. Asszem 5€ , de nem biztos

a Tre esetében a sima sim alatt a normál, nem netre való simet értem.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#391) BatchMan


BatchMan
senior tag

Németországba mennék kb. 2 hétre. Kellene valami prepaid megoldás, ami
- tud netet, min. 500M
- működik telefonban (beszélgetni viszont nem akarok)
- nem tiltja a theteringet
- használat: főleg gugli navi, keresés és egy kis wiki talán
- lefedettsége nem kritikán aluli

Van valakinek tapasztalata?

(#392) francia2003 válasza Sztbeni (#377) üzenetére


francia2003
csendes tag

hellóka mindenkinek
jelentem, a Horvát Novalján, Pagon ok minden.
Vettem csomagot a Tisakban, van több is, mint kettő :D
Elbasztuk elsőre, mert azt hittük aktiváltuk a Smilet, csak szaros horvát sms-s jött, ami nem volt egyértelmű, de nem, lefogyott a 300 mega, azt az összes pénz, szóval haverom kártyáját kilőttük :D
Aztán nálam már figyelmesebb voltam. Elfogyott az ingyenes, aztán a tájékoztatás végén volt lehetőség ilyenekre....
paket100, pakett300, paket500 35 kuna, paket1000 50 kuna, pakett 3500 95 kuna
ezekből nem tudtam egyiket sem aktiválni, mert azt írta, a lejárati idő lassan lejár, hosszabbítsa meg. Utána nem engedte a Smilet sem, de a SMART csomagot tudtam aktiválni, 1 giga meg az 1000 perc hívás.
Szóval így minden ok volt nálam :D
Szóval nyugodtan vegyétek meg kártyát, ha ott vagytok, azt ha nem minden tiszta, a sima Paket1000 aktiváljátok és kaptok 1G netet :D
szép napot

(#393) Sztbeni válasza francia2003 (#392) üzenetére


Sztbeni
őstag

első nap próbáltad aktiválni? Mert ha nem, akkor azért nem tudtál mást aktiválni, mert kell minimum 30 nap rendelkezésre állási idő.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#394) francia2003 válasza Sztbeni (#393) üzenetére


francia2003
csendes tag

megvettem, beraktam, hívtam egy számot, aktív lett, egyből sms, ahogy mondtad, azt jött sms, de nem tudtuk mi van benne, mert horvátul volt, smile is volt beleírva...
azt később derült ki, hogy az sms azt tartalmazta, hogy ha aktiválni akarod a smilet, küld el még egyszer :D
na mi ezt nem tettük meg :D
De mindegy, mert 300 maga ingyen netet kaptam, meg utána a SMARTot is :D

[ Szerkesztve ]

(#395) club1 válasza Sztbeni (#393) üzenetére


club1
veterán

De azt írja, hogy a SMART csomagot végül tudta aktiválni (ráadásul miután lefogyasztotta a 300 MB-ot róla). Azért hiába, a magyarok mindig is nagy varázslók voltak...

(#396) francia2003 válasza club1 (#395) üzenetére


francia2003
csendes tag

látod, az ember mindig feltalálja magát :D

(#397) Sztbeni válasza francia2003 (#394) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha sikerül az aktiválás, akkor asszem ezt kell kiírnia: "Smiley opcija od 1500 SMS i 1,5 GB podatkovnog prometa je aktivirana. Za provjeru podatkovnog prometa utipkajte *150#. Vas Tele2"

Azt nem vágom, hogy a Simleyt miért nem akarta, ha a Smart ment.

A lefedettség/sebesség rendben van amúgy?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#398) francia2003 válasza Sztbeni (#397) üzenetére


francia2003
csendes tag

néha dobálta a 3G helyett az E-t, de néha pörgött ezerrel..
mértünk a netet, amit írtál, az nem ment, 1,6-2,1-el jött kb
a lefedettség ok, elérhető mindig, pedig mentünk át Zrce-re is bulizni :D közben haza fele is neteztem, néha volt a határig letenyéig, néha nem, de legtöbbször igen

[ Szerkesztve ]

(#399) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Kis érdekesség: Egyesül az O2 és az E-Plus Németországban

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#400) LámaZ


LámaZ
addikt

Ezek a horvátok is EU-tag lettek, meg kéne a pénz a turizmusból, de arra képtelenek, hogy angolul is elküldjék ezeket az SMS-eket. Erre még a románok is képesek, tudtommal.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.