Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Sztbeni válasza Edrim (#245) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ilyen hosszú időre mindenféleképpen be kell szerezni ottani kártyát. A legjobb, ha veszel egy netkártyát modemmel, így vab laptophoz neted. Majd még vegyél egy sima telefonálásra alkalmas kártyát, amivel a hívások is meg vannak oldva, olcsóbban mintha hazai kártyát vennél. Akár veheted különböző szolgáltatónál is a két kártyát. Árakat/lefedettséget nézd meg. Lehet, hogy nyújt valamelyik cég kedvezményes hazatelefonálást, ennek is utána lehet járni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#252) LámaZ válasza Sztbeni (#251) üzenetére


LámaZ
addikt

Nincs olyan mobilszolgáltató, amely kedvezményes lenne.
Ezt el kell felejteni. Haza valamilyen csevegőprogival (Skype, Yahoo!Messenger), vagy FreeVoipDeal-lel kell telefonozni. Már E.T. is ezeket használja, és meg van elégedve. :-D

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#253) Sztbeni válasza LámaZ (#252) üzenetére


Sztbeni
őstag

durva, hogy a görögöknél ilyen nagy árak vannak. Ezek még a magyar áraknál is szarabbak. Szinte mindenhol vannak kedvezményes külföldre telefonálós csomagok.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#254) club1 válasza Sztbeni (#253) üzenetére


club1
veterán

A görögök mobiltelefóniája nagyon sok ponton hasonlít a magyarhoz: Az ottani matáv (az állami OTE) mobilcége a COSMOTE rendelkezik a komolyabb állami flottákkal, az ottani Vodafone a postpaid magánelőfizetők legnagyobb hányadával, a Wind pedig a legnagyobb prepaides előfizetői aránnyal. Nálunk is ehhez hasonló a rendszer, igaz ennek egy kicsit a blue mobile bekavart (a Tesco nem).
Náluk is hasonlóan jó sok bőrt (koncesszió+frekvencia+átjátszók) lehúznak a szolgáltatókról, sőt ott a belföldi hajózási útvonalak 80%-ára előírt lefedettségi arány miatt a szolgáltatóknak van egy plusz nyűg is a nyakán. Ráadásul a szigetek jó részére a mélytengeri kábelhálózatot (jórészt az OTE-tól) bérelve tudják csak a mobiltelefóniát eljuttatni. Logikusan ezt a mobilnet és prepaid percdíjak relatíve magas árával próbálják a szolgáltatók kompenzálni.
És végül ott vannak a válság miatti adó- és közteher növekedések (bár a válság előtti években sem voltak olcsók a görög szolgáltatók). Egyedül az ÁFA-juk alacsonyabb még mint a miénk.

(#255) Sztbeni válasza club1 (#254) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szegények :). Legalább van ország, ahol még a mi árainkat is felülmúlják. De ott meg is lehet érteni, annyi szigeten tényleg nehéz lehet hálózatot kiépíteni. A Horvátoknál is könnyebb lehet, mert a parthoz közel vannak a szigetek.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#256) LámaZ válasza Sztbeni (#255) üzenetére


LámaZ
addikt

Felesleges őket sajnálni. Válság ide vagy oda, még mindig magasabb az átlag életszínvonal, mint Magyarországon.

Legyen minden jó!

(#257) club1 válasza LámaZ (#256) üzenetére


club1
veterán

Marha drága náluk az élet (minimum a magyar árak+50%), ehhez 600 EUR környéki minimálbér jár. Azaz a minimálbéreseik valamivel könnyebben élnek mint nálunk.

(#258) Sztbeni válasza LámaZ (#256) üzenetére


Sztbeni
őstag

persze, hogy jobban élnek, de már ki nem él jobban mint mi? Az is tény, hogy fizetéshez mérve a magyar árak egészen elképesztőek. De ezt már megszokhattuk

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#259) dzudzu


dzudzu
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem egészen ide kapcsolódik, de más hova már nem tudok fordulni kínomban. :O

Vettem egy angol orange függő htc sensation készüléket, itthoni használatra, ki is lett függetlenítve, viszont bekapcs után viszonylag sok időbe (kb 15-20 mp) telik mire felmegy a hálózatra, illetve mobilinternetből csak 2G-t hajlandó kezelni.

Okozhatja ezt valamilyen frekvenciális probléma?
Én úgy tudom, hogy az angliából származó készülékek minden további nélkül használhatóak itthon, de már minden szoftveres dolgot próbáltam és nem akarja az igazat.
Az igazán érdekes az még azt, hogy egy másik htc sensation ami Írországból származik és three szolgáltató függő volt, simán kezel mindent itthon.

Kérlek segítsetek! :U

(#260) Sztbeni válasza dzudzu (#259) üzenetére


Sztbeni
őstag

ugyanaz a frekvencia, működnie kéne

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#261) dzudzu válasza Sztbeni (#260) üzenetére


dzudzu
tag

Köszönöm! :)

(#262) dzudzu válasza dzudzu (#259) üzenetére


dzudzu
tag

Esetleg valakinek valami ötlet, hogy miből adódhat a hiba még?
Sajnos már mindent próbáltam ami csak eszembe jutott, de semmi. :O
(több sim, több rom, több radio és ril)

(#263) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A közeljövőbe tervezek írni egy logoutos cikket a romániai és a horvátországi lehetőségekről. Ha valaki tud valami jó csomagról, szóljon nyugodtan

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#264) Sólyom szava


Sólyom szava
csendes tag

Üdv, lenne egy-két kérdésem a külföldi telefonyozással kapcsolatban!

Néhány hónapot Németországban tervezek tölteni a közeljövőben, roamingolni a jelenlegi árak mellett nem igazán van kedvem (romániai Orange hálózatában vagyok előfizető, amúgy). Arra jutottam, hogy a legegyszerűbb helyi SIM-et vennem, haza meg lehet Skype-olni. Szó, a következő kérdéseim lennének:

- Van egy Galaxy Mini S5570 telefonom, Orange-től vettem. Lecseréltem az eredeti rendszert (2.3.4) egy újabb Androidra, az eredetiborzalmasan használhatatlanná tette a telefont. Van most rajta egy 4.2.1. A kérdésem az, hogy a rendszercserével megoldódik-e a függetlenítés problémája, vagy kell még ezen kívül csinálnom vele valamit?
- Milyen lehetőségek vannak német SIM-ek terén, ha esetleg van valakinek infója erről?

Előre is köszönöm a segítséget!

Peace is a lie. There is only Passion.

(#265) Stifler93


Stifler93
tag

Sziasztok!
Nyáron Erdélyben fogok tölteni két hetet, ezért prepaid SIM kártyát szeretnék majd ott vásárolni, hogy tudjak internetezni. Kinéztem a román Vodafone Cartela internet 30 zile super csomagját, szerintem 15GB adatforgalom 15 euróért jó ár.
Keresgéltem lefedettségi térképet, de nem tudok románul, angolul pedig csak ennyi van.
Tudna valaki segíteni, hogy hol tudom megnézni, hogy mely településeken elérhető a 3G?
Előre is köszönöm!

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#266) club1 válasza Stifler93 (#265) üzenetére


club1
veterán

(#267) LámaZ válasza club1 (#266) üzenetére


LámaZ
addikt

Romániában az az érdekes még, hogy a Digi kábeltévés szolgáltató egyes kábeles internet előfizetőinek (Fiberlink 2) ingyen mobilnetet ad, de azok is élvezhetik a mobilnet előnyeit, akiknek Fiberlink 1-es csomagjuk van: 10-25 lejért (680-1700 forintért!). Szó volt róla, hogy egyes multik anyaországukban sokkal előnyösebb feltételekkel kínálják ugyanazt a szolgáltatást anyaországukban, mint Magyarországon. A DIGI is ilyen!
Nekem műholdas DIGI TV-előfizetésem van Magyarországon, és havi 1500 ft-ért megvan a legolcsóbb mobilnetes csomagjuk (1 GB, a Telenor hálózatán nyomatva). Nem rossz, de azért Budapesten is néha átkapcsol Edge-re.

Én őszintén szólva elvárnám a Digi-től, hogy a mobilnetem mindenütt működjön, ahol leányvállalata van (pl. Romániában, Szlovákiában stb. is). Igazából ezt EU-s szinten kéne már szabályozni, hogy legyenek végre összeurópai csomagok (úgy hang- mint adatátvitelre).

Legyen minden jó!

(#268) club1 válasza LámaZ (#267) üzenetére


club1
veterán

Romániában a magyarhoz viszonyítva kb. 30%-al kisebbek az állami terhek a mobilszolgáltatásokon. Csak egy példa: Ott nem kell a szolgáltatóknak az általuk használt cellák után egyesével fizetniük.
A Digi is ezért tud mobilnetet jóval olcsóbban adni.
Az kicsit elszállt ötletnek tűnik, hogy egy román Digi előfizető a hazai Telenor hálózatot az otthoni kondíciókkal használhassa. A Telenornak ez legalább két okból sem lenne buli.
A Telenor hálózata ilyen: Az egyik sarkon kiveri a szemed a 3G, a másikon (300 méterrel odébb) meg EDGE van. Így sikerült nekik megoldani a nagyvárosi 3G-t...

(#269) LámaZ válasza Stifler93 (#265) üzenetére


LámaZ
addikt

Esetleg ez is érdekelhet téged.

Legyen minden jó!

(#270) Sztbeni válasza Stifler93 (#265) üzenetére


Sztbeni
őstag

15€-ért 5 Giga nappali és 15 GB éjjeli net van. De ma még írok minden lehetőségről, csak most nincs időm.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#271) Sztbeni válasza Stifler93 (#265) üzenetére


Sztbeni
őstag

ja, és fogok írni egy cikket a románia mobilozásról, június elején lesz meg.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#272) Stifler93 válasza Sztbeni (#271) üzenetére


Stifler93
tag

Köszi a válaszokat club1, LámaZ és Sztbeni!

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#273) Sztbeni válasza Stifler93 (#272) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor válaszolok bővebben:

A három nagy szolgáltató (Orange, Vodafone, Cosmote) hasonló szolgáltatásokat nyújt, valamint az is közös bennünk, hogy az árak az oldalon nettó árak. Feltöltéskor kell a TVA-t (ÁFA) fizetni. 24%-os az ÁFA, így az árakat 1,24-el kell szorozni. Azonban így is jóval olcsóbb, mint idehaza (főleg a hanghívások). Euroban vannak az árak, de a boltban lejjel (RON) kell fizetni, amit napi árfolyamon váltanak. Akkor a lehetőségek:

Orange:
ITT találod a netes SIM-hez való tarifákat. A "trafic national inclus" a nappali, normál adatforgalom, amit a csomag tartalmaz. A "trafic de noapte " az éjjeli (éjféltől reggel hétig) használható adat. A csomagok vagy 42 vagy 21 megabitet nyújtanak. Aktiválás lehetséges a *100# hívásával elérhető menüvel vagy interneten. SMS-ben is lehet, az alul található kódokkal segítségével.

Lefedettség: Kattints az info gombra, majd a térképre. Oldalt lehet kiválasztani, hogy 2G vagy 3G. Remek a 3G lefedettség

Vodafone:
Tarifák. Itt is külön van a nappali és az éjjeli adat, mint az Orange esetében. Aktiválni interneten lehet, regisztrálás után.

Lefedettség: Ez is nagyon jó, de ha nincs 3G (ritka az ilyen hely), ott nincs EDGE csak GPRS.

Cosmote:
Internet árak. Itt nincs éjjeli net, egybe van a nappali és az éjjeli. Vannak korlátlan lassítós csomagok (128 kbit), valamint túlszámlázósok (1 cent/megabájt).
Lefedettség: Gyengébb, mint a másik kettő, de városokban mindenhol van. Ahol nincs, ott marad az EDGE.

Digi:
Normál csomaghoz van egyfajta 5 Gigás netopció, bruttó 4,96€-ért. Viszont nehezebb beszerezni, mint a többit, csak a Digi boltokban.
Lefedettség: nem rossz, viszont ahol nincs 3G, ott semmi sincs.

Ha bármi kérdésed van, szívesen segítek.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#274) Stifler93 válasza Sztbeni (#273) üzenetére


Stifler93
tag

Köszönöm szépen a részletes segítséget!
Ezek alapján inkább az Orange-tól fogok kártyát venni, mert ott is van lefedettsége, ahova menni fogok, a Vodafone-nak pedig ott nincs.

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#275) Sztbeni válasza Stifler93 (#274) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hova mész pontosan? Az oldalon meg tudod nézni ha érdekel, hogy hol van a közelben bolt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#276) Stifler93 válasza Sztbeni (#275) üzenetére


Stifler93
tag

Köszi, ment PÜ

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#277) LámaZ


LámaZ
addikt

Hipp-hipp-hurrá!
Ez a Nellie néni még sokra viszi, én mondom!

Legyen minden jó!

(#278) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A horvát TELE2 idén is forgalmaz külön Tourist Packot! Viszont a csomag még jobb, mint eddig. A külföldi vezetékesek hívása drágább, mint eddig, de így is csak 4 cent. Viszont 50 kuna a csomag, amin van 50HRK egyenleg, és jár 300MB net hozzá! Az egyéb csomagok aktiválhatóak rajta, pl. a SMART is! Így feltöltés nélkül azt is lehet aktiválni.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#279) gzbotii válasza Stifler93 (#272) üzenetére


gzbotii
veterán

Szia. Ha erdekel a romaniai mobolhalozat es tarifak, stb irj nekem, Erdelyi vagyok!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#280) kozaripite


kozaripite
csendes tag

Üdv.
Nagyon kéne a segítség. Pénteken megyek ki svájcba dolgozni és akarok mobilinternetet. Sajnos csak azt tudok, mert se wifihotshop, se modemes net.
Néztem a szolgáltatókat swisscom, orange, de nem értek hozzá. Olyan internet kéne ami nem elöfizetéses hanem feltöltőkártyás simkártya. Legalább 3-5 GB os netet szeretnék. Olyan mint magyarországon a T-Mobilenál a Domino RelaxNet M 4050 Ft /hó és 4 GB os!
Valaki kérem segítsen!! Előre is köszönöm!! :Y

(#281) akyyy


akyyy
senior tag

milyen olcsó mobilnetezési lehetőségeim vannak Erdélyben ?

nemsokára megyek ki, és egy hét, simán akarok netezni utazás közbe, ugy látom vodásnak érdemes lenni.
szóval egy helyi sima vodás sim kártya kéne amire a legolcsóbb mobilnetet tudnám rátenni (olyasmi lenne a legjobb mint itthon a telenornál a klikk).

amit h alenetezek akkor nem kikapcsol hanem csak lassit.

telefonon neteznék.
az se lenne rossz azért ha itthonrol tudnának hivni esetleg forditva, tök mind1 milyen számon.

(#282) Sztbeni válasza akyyy (#281) üzenetére


Sztbeni
őstag

mikor mész? Mert szerintem még a héten meglesz a részletes logout cikkem a romániai mobilhasználatról.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#283) LámaZ válasza akyyy (#281) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne szégyellj visszaolvasni!

Legyen minden jó!

(#284) gzbotii válasza akyyy (#281) üzenetére


gzbotii
veterán

Vodat ne, szerintem. Orange a legolcsobb nallunk. Mar ha ez szempont..
Orangenal amit 9 euroert kapsz 500Mb +150 perc es sms mas halozat es persze 2000p es sms Orange halozaton

Egy kis trukkozessel 9-17 oraig korlatlan mobilenetet ad az Orange, tobbek kozt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#285) gzbotii válasza akyyy (#281) üzenetére


gzbotii
veterán

15 euroert van 1Gb neted, 150p es 150sms mas halozatra (EU tagallamok+ Kanada, USA) valamint 3000p es sms Orangera

Es az Orange.ro oldalan ezen kivul mas opciot is osszelegoszhatsz magadnak.

Voda, tapasztalataim szerint 2-3 euroval is dragabb, szinte mindenben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#286) gzbotii válasza akyyy (#281) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy atneztem a szolgaltatok ajanlatait, Cosmote felejtos. 9 € kapsz 200Mb adatforgalmat.
Vodafonenal meg 300Mb kapsz 9 €.
Orange 500MB

RDS-el 5 € korlatlan mobilneted van, HSDPA-n, nem is lassitanak.

Viszont, amig a Voda es Orange nemzeti lefedetsege valahol 98% korul van, addig az RDS csak Eszaknygat-Erdelyben hasznalhato jol

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#287) Sztbeni válasza gzbotii (#286) üzenetére


Sztbeni
őstag

a Cosmote külön extraopcióban 9€ért ad 2 gigát. De a sima csomagokba tényleg kevesebbet. Meg a Cosmote csak a városokban nyújt 3G-t. Viszont külföldre telefonálni a legolcsóbb

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#288) gzbotii válasza Sztbeni (#287) üzenetére


gzbotii
veterán

Most rakerestem, 10euroert 3GB van [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#289) Sztbeni válasza gzbotii (#288) üzenetére


Sztbeni
őstag

de ezt csak adat simen lehet aktiválni. Sima telefonálóson sajnos nem

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#290) LámaZ válasza Sztbeni (#287) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezt a külföldre telefonálást gsm-en el lehet felejteni, ha van 3G-d, mert a freevoipdeal megoldja.

Legyen minden jó!

(#291) Sztbeni válasza LámaZ (#290) üzenetére


Sztbeni
őstag

attól függ. Romániából megéri simán hazatelefonálni. A Cosmote például 6.89€-ért (áfával 8.54€), ad 4000 hálón belüli és 150 külföldi percet és 100 mega netet. Ha ezt nem használjuk el, csak haza telefonálunk, akkor kevesebb, mint 6cent magyar mobilt hívni. Ha hálón belül is telefonálunk, akkor meg még jobb.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#292) gzbotii válasza LámaZ (#290) üzenetére


gzbotii
veterán

Felteve ha a celszemely hasznal Skype/Whatsapp/Viber.

Bar, nallunk tenyleg ezeknek semmi ertelme, amikor 5 euroert kapsz 2000p es sms Orange halozaton, 75p es sms mas belfoldi halozatra + EU tagallamok, USA, Kanada valami 150MB mobilnet

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#293) club1 válasza gzbotii (#292) üzenetére


club1
veterán

A freevoipdeal-al mobilszámokat hívsz voip, igen barátságos percdíjakkal. Csak mobilnet vagy wlan kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#294) akyyy


akyyy
senior tag

köszönöm mindenkinek, az a 2-3 euro árkülönbség annyira nem számít, inkábaz hogy legyen téreről. abból viszont hogy edge, vagy 3g, édesmind1. csak halottam hogy sok helyen domb tetejére kell felmenni hogy legyen valami :D

(#295) Sztbeni válasza akyyy (#294) üzenetére


Sztbeni
őstag

a térerőtől ne félj, a voda és az orange is szinte mindenhol nyújt 3G-t. Ha sokat használsz közösségi oldalakat, akkor ajánlom az orangét, mert van olyan csomag ami korlátlan facebookot/twittert biztosít

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#296) gzbotii válasza akyyy (#294) üzenetére


gzbotii
veterán

Domb tetje az ilyen istan hata mogotti kis 300 fos falukban (ahola nepessegg 70% 60+ eves)
Esetleg jo szuk volgyekben

De azt tudni kell, a romaniai mobilhalozat fejlettebb valamint sokkal olcsobb mint a Magyar ;)

(#295) Sztbeni:Facebook, Yahoo Mail es Messenger. Twitterol nem tudok..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#297) akyyy válasza Sztbeni (#295) üzenetére


akyyy
senior tag

akkor voda vagy orange. és mihez mi kell? Nagyváradon van valahol ahol lehet ilyet venni, és tudnak magyarul:D
orange nem tünik rossznak, mert ha valoban van facebook náluk ingyen, az nem lenne rossz (persze hogy van ingyen, ugy mint itthon hogy se kép, csak szöveg, mert az eléggé szarnak pofon).

(#298) gzbotii válasza akyyy (#297) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem. Bizonyso opciok melle adnak teljes erteku FB elerest, ingyen.
Varadon ugy 20% eselye, hogy talalsz magyar eladod. De angolul 100% hogy beszelnek.

Viszont hol akarsz netezni? Mert bizonyso helyeken jo az RDS is.

Ha az nem jatszik, akkor en Orangere szavazok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#299) akyyy válasza gzbotii (#298) üzenetére


akyyy
senior tag

Útvonal: Nagyvárad – Marosvásárhely – Csíkszereda –Nagyvárad.

(#300) gzbotii válasza akyyy (#299) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor RDS kihuzva, lefedettseg miatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.