Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) generic válasza Sztbeni (#200) üzenetére


generic
senior tag

Ott lehet venni telefont is? :)

(#202) Sztbeni válasza generic (#201) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem, sajnos csak SIM-et.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#203) generic válasza Sztbeni (#202) üzenetére


generic
senior tag

o2-t nézegettem, lehet az lesz. :) De én vehetek magyarként ott kártyás telefont?

(#204) Sztbeni válasza generic (#203) üzenetére


Sztbeni
őstag

ez az amit nem tudok, pedig kerestem infót, mert majd kelleni fog nekem is. Érdemes lenne írni nekik egy e-mailt. Szerintem amúgy lehet venni. Legalábbis Vodáról már hallottam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#205) Sztbeni válasza generic (#203) üzenetére


Sztbeni
őstag

most nézegettem a Telekom oldalát, az ő csomagjaik tűnnek nekem talán a legjobbnak. Xtra néven keresd a feltöltőset. Meg a 3G lefedettségük is talán nekik a legjobb.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#206) generic válasza Sztbeni (#204) üzenetére


generic
senior tag

Igen lehet, megkérdeztem. :)

(#207) Sztbeni válasza generic (#206) üzenetére


Sztbeni
őstag

milyen címre írtál? Mit mondtak, mi kell? Személyi elég?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#208) generic válasza Sztbeni (#207) üzenetére


generic
senior tag

Ahova megyek dolgozni, ők mondták, hogy vettek már többen is. :) (magyarok)

(#209) Sztbeni válasza generic (#208) üzenetére


Sztbeni
őstag

melyik csomagot fogod használni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#210) generic válasza Sztbeni (#209) üzenetére


generic
senior tag

1 GB net/3,5 ajró. :)

(#211) Sztbeni válasza generic (#210) üzenetére


Sztbeni
őstag

és ezzel lehet telefonálni, vagy csak net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#212) generic válasza Sztbeni (#211) üzenetére


generic
senior tag

Ez egy kártyás csomag, ez csak egy net opció bele. :)

(#213) Sztbeni válasza generic (#212) üzenetére


Sztbeni
őstag

be tudnád linkelni? Mert nem találom :). Lehet én is ilyet veszek akkor

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#214) club1 válasza generic (#210) üzenetére


club1
veterán

Naponta lesz az 3.5 EUR. Persze a roaminghoz képest ez olcsó, na de minek napi 1GB net?

(#215) Sztbeni válasza generic (#212) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ja, megtaláltam: [link]

A 3,5€ a napi csomag. A havi 1GB az 15€. És a kártyával nem lehet telefonálni, bár ez nem is nagy baj, mert csak haza telefonálnék.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#216) generic válasza Sztbeni (#215) üzenetére


generic
senior tag

Látom már, azt nem néztem.. :Y

Itthon 2000-ér van dominos net, sőt 1000-ért is. Érdekes. :)

(#217) generic válasza Sztbeni (#215) üzenetére


generic
senior tag

(#218) Sztbeni válasza generic (#217) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen, ezt én is nézegettem. Csak az a kérdés, hogy muszáj aktiválni, vagy megy nélküle is?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#219) SZATA


SZATA
senior tag

Jövő hónapban Olaszországba mennék 8 napra. Tudnátok valmi 200-500 Mb körüli prepaid mobilnetet ajánlani? Nem nagyon megyek el a honlapjaikon. Köszi

(#220) Sztbeni válasza SZATA (#219) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha jól emlékszem, a TIM éri meg legjobbab ilyen árban. Most azonban nem tudok pontos dolgokat mondani, mert telóról vagyok, de délután utánanézek mindnek. Telefonálni is akarsz, vagy csak net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#221) SZATA válasza Sztbeni (#220) üzenetére


SZATA
senior tag

Csak net. Köszi

(#222) Sztbeni válasza SZATA (#221) üzenetére


Sztbeni
őstag

szerintem akkor neked a Tre (tre.it) ajánlatai lennének a legjobbak. De délután megnézem. Hova mész amúgy? Mert akkor a lefedettséget is megnézem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#223) SZATA válasza Sztbeni (#222) üzenetére


SZATA
senior tag

Körutazás lesz, Róma, Nápoly, Capri a főbb megállók.

(#224) Sztbeni válasza SZATA (#223) üzenetére


Sztbeni
őstag

Na, akkor válaszolok részletesen. Az a baj, hogy az olaszoknál okostelefonokra inkább a mindenes csomagok (hívás és net egyben) népszerűek, de van csak netes lehetőség is természetesen.

Vodafone:
250MB internet egy hétre 3€. Sima SIM kártyán (hívásra is alkalmason) lehet aktiválni.
Van csak netes, hívásra alkalmatlan SIM is, de ott 5GB alatt nincs csomag.
Lefedettség. Ezzel nincs baj, a Voda rendelkezik a legnagyobb 3G lefedettséggel.

TIM:
Sajnos nincsenek már azok a csomagok, amik voltak, pedig volt egy csomag amiben 5€ volt 500MB.
Most van 3€-ért heti 300MB-os, meg havi csomag is (1GB 10€). Azonban nincs leírva, hogy aktiválható-e kártyás csomagban is, vagy nem. Szerintem igen, de előtte rá kéne kérdezni.
Lefedettség. Nem Voda szint, de ez is bőven jó.

Tre:
3€-ért nap 100MB net egy hétig. Ez talán a legkedvezőbb csomag. Ezt is sima SIM-en lehet aktiválni.
Ami még jó lehet, az a Tre külön Web SIM-kártyája, aminél alapból 90 cent egy óra. Ennél azonban kedvezőbb, ha aktiválsz a kártyán valami csomagot. Van napi (4 óra 1€), heti (15 óra 3€), és havi (15€ 100 óra) is. Ezt tartom a legkedvezőbbnek.
Van még egy csomag, ahol 20 cent 10MB.
Lefedettség. Kb. a TIM szintjén van (hegyekben rosszabb, délen/középen ez jobb), viszont nagyon kiterjedt a HSPA+ háló, és elindították a 900 MHz-t, így növekszik a háló. Hátrány, hogy nincs 2G hálójuk, így ahol nincs 3G, ott a TIM hálójára kell váltani, amin nem ajánlott netezni, mert nem a csomagból megy le az adatforgalom, hanem 60 cent 1MB.

A Wind-et is néztem, de nem nagyon találtam külön internetet, csak csomagban.
Ha veszel kártyát, hivatalos boltban vedd, mert ott segítenek aktiválni a csomagokat. Olasz tudás nem árt, mert sajnos nem erőssége az olaszoknak az idegen nyelv (északon németet azért tudnak).

Ha bármi érdekel, kérdezz nyugodtan itt a fórumban. :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#225) SZATA válasza Sztbeni (#224) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszönöm, átnéztem részletesen és biztos lesz kérdésem.

(#226) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Üdv
az a kérdésem hogy ha itthon veszek független telefont azzal bárhol tudok telefonálni majd ha veszek bele sim kártyát, konkrétan Angliába akarok majd menni és ott telefonálnék

Xbox One: bandymnc

(#227) club1 válasza bandi0000 (#226) üzenetére


club1
veterán

Bárhol nem fog működni, de Európán belül igen. Azaz Angliában is.

(#228) bandi0000 válasza club1 (#227) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm

Xbox One: bandymnc

(#229) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ja és még annyi, hogy T-mobilos vagyok gondolom Angliába is van ilyen, szóval onnan mennyibe kerülne a hazatelefonálás? Olcsóbb lenne külföldi számmal vagy a saját itthoni számommal? Mert nekem még azért van előfizetésem itthon

Xbox One: bandymnc

(#230) club1 válasza bandi0000 (#229) üzenetére


club1
veterán

Ha hazai T-s sim-et használsz kint, akkor ennyit fizetsz (Nagy-Britanniát válaszd ki).
Ettől pedig általában jóval olcsóbb ottani prepaid kártyával (szolgáltatója és kártyája válogatja) haza vagy ott telefonálni. A legolcsóbb pedig, ha szerzel kint valami vezetékes netet, ráakasztasz egy számítógépet vagy okostelefont és arról voip hívod az összes hazai és angliai mobilszámot 3-10 Ft közötti percdíjon (www.freevoipdeal.com).

(#231) LámaZ válasza club1 (#230) üzenetére


LámaZ
addikt

Kétlem, hogy mobilokat te 10 ft-os percdíjért hívhatsz.

Legyen minden jó!

(#232) club1 válasza LámaZ (#231) üzenetére


club1
veterán

Nem én max. bruttó 4 Ft-ért hívom a hazai mobilszámokat. A 10 Ft-ot egynémely angol szolgáltató hívására értettem.

(#233) LámaZ válasza club1 (#232) üzenetére


LámaZ
addikt

Most megleptél.
Én valamikor a 2000-es évek elején regisztráltam náluk, és használtam is egy ideig, de akkor nem ezek az alacsony árak voltak.

Legyen minden jó!

(#234) LámaZ válasza club1 (#232) üzenetére


LámaZ
addikt

Most megleptél.
Én valamikor a 2000-es évek elején regisztráltam náluk, és használtam is egy ideig, de akkor nem ezek az alacsony árak voltak. (Most látom, hogy közben kikapcsolták a fiókom.)

Legyen minden jó!

(#235) SZATA válasza Sztbeni (#224) üzenetére


SZATA
senior tag

Átolvastam a linkeket. (A múltkor elgépeltem, akkor még nem olvastam el.)

Hú, hát a bőség és az infóhiány zavara.

Legyen mondjuk a Voda, az megfelel árban is. Mit kell tennem azon túl, hogy bemegyek egy Voda boltba.
Milyen típusú prepaid kártyát kell vennem, mennyibe kerül? Vásárlás után külön kell aktiválni a netet, ami az egyenlegből vonódik le? Ha letelik az egy hét utána mit kell tennem, ha nem szeretnék újabbat? Egyáltalán naptári hét, vagy 7 nap?

Van kérdés bőven. Köszi! :))

Szerk: Ja, és a lényeg: kérnek személyit, vagy külföldi is vehet?

[ Szerkesztve ]

(#236) Sztbeni válasza SZATA (#235) üzenetére


Sztbeni
őstag

Sima Prepaid (Ricarica) kártya kell. Sajnos nem tudom, hogy mennyibe kerül pontosan, de általában 5-6€ arrafelé egy kártya. Aktiválni a netes felületen lehet, ahova regisztrálni kell. De ha megkéred az eladót, az is biztos, hogy be tudja állítani. Ha nem szeretnéd tovább használni, akkor a neten le is lehet kapcsolni. De ha már nincs egyenleg, akkor leáll magától. Hogy naptári hét-e vagy hét nap, azt nem tudom. Nem találtam infót. De szerintem az utóbbi, feltöltős csomagban nincs számlazárás.

Amúgy a Tre nekem talán szimpatikusabb, mert átláthatóbb az oldaluk/rendszerük és olcsóbb is. A Vodának viszont nagyobb a lefedettsége.

Vehet külföldi is, személyit kérnek (útlevél is jó).

Ha van még kérdés, szívesen utánanézek :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#237) SZATA válasza Sztbeni (#236) üzenetére


SZATA
senior tag

A tre-nek a 3€-s és a 20 centes csomagja tetszik, de nekem út közben kellene a net, ott meg nem tudom milyen a lefedettség, meg akkor állandóan figyelni kell, ne menjen át a másik hálóra. 20€-ért találtam náluk SIMet, ami 4 hónapra jó. Nekem annyi nem kell

Lehet, lemondok a netről, nem egyszerű, és utálom, hogy nem látom át/értem teljesen. Csoporttal menve nem időt könnyű szakítani kártyát venni, aktiválni.

(#238) Sztbeni válasza SZATA (#237) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem nézz körül ebayon, vaterán, stb., hogy árul-e valaki olasz SIM-et. Hardveraprón is fel adhatsz hirdetést, hogy keresel. Aztán azt még itthon regisztrálod neten, és tudsz aktiválni csomagokat.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#239) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A horvát Tele2 oldalán a lefedettségi térkép egyre használhatatlanabb, mert ahova nyáron még HSDPA-t jelzett, oda utána GSM-et, most meg semmit. Írtam nekik egy e-mailt, hogy mi a fene van, korrekten válaszoltak (Vir szigetet kérdeztem, mert a haverom mondta, hogy ott volt nyáron 3G, térkép is jelezte, most meg semmit se jelez):

Sehr geehrter Herr,

vielen Dank für Ihre Anfrage.

Hiermit möchten wir Sie gerne informieren, dass wir zurzeit Herausforderungen mit der Verfügbarkeitsprüfung auf unserer Internetseite
www.tele2.hr haben. Wir haben diese Herausforderungen selbstverständlich an unsere Fachabteilung weitergeleitet, und gleiche arbeitet mit Hochdruck an der Behebung des Fehlerbildes.

Wir freuen uns aber Ihnen mitteilen zu können, dass HSDPA auf der Insel Vir gegeben ist und der Sendemasten ohne Herausforderungen funktioniert. In Planung ist, dass bis zum Sommer 2013 die Insel Vir mit einem weitern Sendemasten abgedeckt wird, so dass wir HSDPA Abdeckung innerhalb von Gebäuden weiterhin verbessern.

Für weitere Informationen zu unseren Produkten und Dienstleistungen besuchen Sie
www.tele2.hr.

Hiermit möchten wir auch die Gelegenheit nutzen und Sie ganz herzlich dazu einladen, dass sie über
ovog linka mit uns Ihre Erfahrungen bezüglich Ihrer Zufriedenheit mit dem Tele2 Kundenservice teilen.

Vielen Dank im voraus.

Beste Grüße

Ihr Tele2

Aki nem értené: van 3G ott (gondolom a többi korábban jelzett helyen is), sőt nyárra még egy adótornyot elhelyeznek a terv szerint. A hibáról meg szóltak a szakosztálynak, majd javítják (nekem tűnt fel először, hogy szar a térkép? :D ).

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#240) club1 válasza Sztbeni (#239) üzenetére


club1
veterán

Én inkább arra gondolok, hogy hamarosan lejár a belföldi roaming szerződésük, és onnantól ugye saját hálózatot kell használjanak, de legalábbis nem tüntethetik fel a lefedettségi térképükön a roaming partner hálózatát...

(#241) Sztbeni válasza club1 (#240) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem hiszem,mert 3G roaming szerződésük nincs, csak 2G és eddig se jelezte a telekom hálóját. Mikor jár le? Hol olvastad?

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#242) Sztbeni válasza Sztbeni (#239) üzenetére


Sztbeni
őstag

A térképen kijavították a 2G lefedettséget, viszont a 3G-t továbbra se jól jelöli...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#243) Márkító


Márkító
csendes tag

Sziasztok!
Sorry, de nem nagyon olvastam vissza a hozzaszolasokban, nem is tudom, hogy jo topicba irom e, de egy olyan kerdesem lenne, hogy holnap szeretnek venni egy Samsung Galaxy S4 -et ittkinnt Nemetorszagban, es nem tudom, hogy az itteni garancia ervenyes lenne e otthon... nemetul meg nem beszelek jol ezert nem nagyon bonyolodnek bele az eladoval ilyen dolgokba. :) lehet hogy huzamosabb ideig itt tudok maradni, de az is, hogy egy honapon belul haza kell mennem, ezert lenne ez fontos nekem.... irjak a samsung magyarorszagnak is vagy valaki tudja ra a valaszt? :)

(#244) LámaZ válasza Márkító (#243) üzenetére


LámaZ
addikt

Kérd európai szavatossággal: Europäische Garantie (ha minden igaz).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#245) Edrim


Edrim
csendes tag

Sziasztok!

Jövőhéten utazom ki 7hónapra Kos szigetére és a család, barátokkal való kommunikációhoz mobilinternetre lenne szükségem. Telenoros vagyok, előfizetéses...ma voltam bent a telenornál, de náluk nem lehetséges a mobilnet csomag. A telefonom ZTE Atlas W és sajnos nem kártyafüggetlen. Hogy lehet kint mobilinternet? Új telefont kellene vennem? :(( Vagy van más megoldás is?

(#246) LámaZ válasza Edrim (#245) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem ott kint is vannak akciós okostelók, olcsón, ha előfizető leszel, érdemes ennek utánanézned.
Vagy veszel egy olcsó kínai 2-sim-es 5"-os okostelót, és ott veszel bele egy mobilnetes sim-kártyát.

Legyen minden jó!

(#247) doc válasza Edrim (#245) üzenetére


doc
nagyúr

hogy ott hogy megy, nem tudom de pl. Nemetorszagban es az olaszoknal sok helyen kaphatsz 3G-s USB-s modemet (a nemetek pl. Aldiban is aruljak), veszel hozza feltoltokartyat, es napi vagy havi alapon elore feltoltve netezhetsz
nezz korul, hatha arra is van ilyesmi

(#248) Edrim válasza doc (#247) üzenetére


Edrim
csendes tag

Nem tudom, hogy egy ilyen kis szigeten vannak-e egyáltalán nagyobb áruházak, ahol megtudom vásárolni, amiket írtatok...és ha úgy döntök, hogy kiviszek egy vodafonos telefont? Olvastam, hogy görögben van kint vodafone. nem kártyafüggetlen mobilra lehet netet kérni vagy azt csak itthon tudom elintézni ( havi netes csomaggal).

(#249) club1 válasza Edrim (#248) üzenetére


club1
veterán

Több lehetőséged van:
Viszel hazai Vodafone prepaid vagy előfizetéses kártyát, arra tudsz napi 1000 Ft-ért 50 MB netet és hazai percdíjakat varázsolni. Ez ugye hosszabb távon drága, csak max. egy hétre szokta nekem megérni.
Vagy választasz egy helyi szolgáltatót, erről a következő hozzászólásomban majd írok.

(#250) club1 válasza Edrim (#248) üzenetére


club1
veterán

Ha hosszabb távra megyek, akkor én általában a helyi matáv mobilszolgáltatóját (Cosmote) használom prepaid kártyával (független modemem van). Azért, mert elsőként ők használtak 900 MHz-et a mobilnet lefedettséghez, így a legnagyobb területet ők nyomják le 3G-n (tavaly nyári tapasztalat).
Prepaid On the Go modemmel:
http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCG/section/IOTG_onRequest_prs/loc/en_US
Viszont a skype/viber nem működött náluk, tehát voip tiltás van a mobilnetjükön.
Rajtuk kívül még a Vodafone és a Wind működik náluk, a Winddel van még tapasztalatom (kisebb lefedettség, viszont jóval olcsóbb mobilnet).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.