Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Lauda válasza siofok00 (#747) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Ez melyik szolgaltato, amirol irsz? Az adoszam generalas nem fog gondot jelenteni. :D Koszi! :)

(#752) Lauda válasza lexter00 (#750) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Ehhez venned kell egy sticket es egy start csomagot az aldiban. Ha a flatrate xl-t szeretned, akkor vegyel hozza mindjart feltoltest is, mert a start csomagban ha jol emlekszem 10 euro lesz, amit felhasznalhatsz, de a flatrate csomaghoz legalabb 15 euronak a csomagodon kell lenni. Regisztralas, alidtalk oldal, regisztralas, barmilyen letezo nemet cimet beirsz es elfogadja. :)

(#753) Sztbeni válasza Lauda (#751) üzenetére


Sztbeni
őstag

A TIM Olaszország legnagyobb mobilcége. De drágább a Tre-nél, és átláthatatlanabb az oldaluk.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#754) Lauda válasza Sztbeni (#753) üzenetére


Lauda
félisten

Ja a stick is TIM-es, igy mar ertem! Koszi! :R

(#755) Sztbeni válasza Lauda (#754) üzenetére


Sztbeni
őstag

Viszont ha Tre-t veszel, arra figyelj, hogy csak 3G-t szolgáltatnak, és ahol nincs 3G ott a TIM hálóján van adatroaming drágán. Ha olyan helyre mész, ahol nincs 3G-jük, ott nem ajánom. De szinte mindenhol van, és most bővül, mert kaptak 900 MHz-s licenszet.

Lefedettség: [link]

Legjobb 3G lefedettsége a Vodának van ott is. A Wind meg a Tre kicsit gyengébb, de jobb valamivel a TIM-nél. Mindnek 90% fölötti amúgy a lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#756) lexter00 válasza Lauda (#752) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem olyan sim kellene amit beteszek a telefonba és van lebeszélhetőség+mobilnet olyan van az Aldinak?

(#757) Sztbeni válasza lexter00 (#756) üzenetére


Sztbeni
őstag

Vannak olyanok is, de az drágább, mint a csak netes Tre kártya.

Vodafone
Wind

Sima Wind kártyán lehet netet aktiválni: [link]

De mikor mész pontosan? Mert kedden tudok sokkal bővebben írni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#758) lexter00 válasza Sztbeni (#757) üzenetére


lexter00
őstag

1-2 hét múlva.De Németországba megyek.

[ Szerkesztve ]

(#759) Sztbeni válasza lexter00 (#758) üzenetére


Sztbeni
őstag

Rendben, akkor majd csinálok egy pontos összegzést :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#760) Luser2000 válasza Sztbeni (#757) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!

Én szerdán megyek Olaszországba. Olyan kártyát szeretnék, amit pl megveszek egy újságosnál, beteszem a zsebwifimbe és már van is feltöltős netem. Ha ehhez adnál egy jó tippet, az sokat segítene.

Köszi, Balázs !

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#761) Sztbeni válasza Luser2000 (#760) üzenetére


Sztbeni
őstag

Újságosnál nem nagyon kapsz, be kell menni sajnos a boltba. És kérhetik a code fiscale-t, amit pl. itt tudsz generálni: [link]. Legegyszerűbbek a Tre csomgjai: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#762) Lauda válasza Sztbeni (#755) üzenetére


Lauda
félisten

Hu koszi, gondolom be lehet allitani, hogy csak a 3g-t hasznalja, bar a fene tudja, az aldisat be lehet. :R

(#763) Sztbeni válasza Lauda (#762) üzenetére


Sztbeni
őstag

Persze, ez minden beállítható. De szinte mindenhol van 3G. Vagy ha kézi állításra rakod, és kiválasztod a "3 ITA"-t, az is jó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#764) Lauda válasza Sztbeni (#763) üzenetére


Lauda
félisten

Szupi, koszonom! :R ;)

(#765) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Nyaralás van kilátásban Görögországot illetően.
Van valakinek tapasztalata, hogy melyik szolgáltatótól és milyen csomagot érdemes venni, használni, mire kell figyelni?

Sajnos még nem független a telefonom, ezért r-simmel szeretném megoldani a dolgot, ha valakinek ez irányú tapasztalata is lenne, azt megköszönném:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#766) club1 válasza kleinguru (#765) üzenetére


club1
veterán

Sajnos a görög mobilpiac nagyon hasonlít a magyarhoz. (Ott is több bőrt húz le az állam a mobilszolgáltatókról.)
Három fő szolgáltató van a görög piacon, a Cosmote (helyi MATÁV), a Wind és a Vodafone.
Mobilnetre a Wind a legolcsóbb és a Cosmote a legdrágább. 3G lefedettségük pedig pont fordított, a Cosmote országos 900 MHz-es hálózata hasonló 3G lefedettséget ad, mint a hazai Vodafone 3G. Először mindenképp meg kell nézd, hogy ahova mész, kinek van 3G (esetleg 4G) lefedettsége (2G-n netezni Görögországban - főleg nyáron - nem egy élmény, sokszor használhatatlanul lassú).
(Utoljára két éve voltam náluk.)

(#767) kleinguru válasza club1 (#766) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm:R

Nem nagyon találtam lefedettségi térképeket, de Rodosz --> Kolymbia lesz a cél.

Meg bejárnánk a szigetet kismotorral:)

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#768) club1 válasza kleinguru (#767) üzenetére


club1
veterán

Az Kolympia. :K
A Windnek Rodoszon csak Rodosz városában és attól számított 5-10 kilométerre van 3G-je.
A Cosmote-nak ettől kicsit erősebb.
A Vodafone-nak van végig a parti (kör)út mellett.

(#769) Glober válasza club1 (#768) üzenetére


Glober
csendes tag

Off:
A Kolympia és a Kolymbia is helyes :) (A görögben nincs "b" betű - a béta ugyanis "v" - ezért általában a b betűt mp-nek írák, és vagy b-nek, vagy mb-nek ejtik, a szótól függően. Pl. reptéren is Mp-vel kezdődik Budapest neve görögül :))
On:
Én Vodafone-nal kísérleteznék, hasonlóak a tapasztalataim club1-hez. Wind a városokban is elég rossz minőségű (évek óta csődközeli állapotban vannak), beltéren sok helyen nem is ment a 3G (Athénban, ami nem egy bonyolult geográfia).

(#770) kleinguru válasza club1 (#768) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálásan köszönöm, Glober-nek is:R!

Akkor Vodafone lesz. Valakinek valami tapasztalat, hogy mire érdemes odafigyelni, hol lehet kapni stb?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#771) Sztbeni válasza kleinguru (#770) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem ez jó csomag: [link]

Megveszed 20€-ért, és ezért jár 2GB internet, amit 15 napig használhatsz fel.

A Cosmote esetében meg ez jó: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#772) kleinguru válasza Sztbeni (#771) üzenetére


kleinguru
addikt

Szuper és ez telefonban is működik?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#773) Sztbeni válasza kleinguru (#772) üzenetére


Sztbeni
őstag

Persze, de csak netezni tudsz vele, telefonálni nem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#774) kleinguru válasza Sztbeni (#773) üzenetére


kleinguru
addikt

Az elég is lesz:D

Remélem plug&play és semmit nem kell aktiválni rajta:D
Beteszem a telefonba és működik:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#775) lexter00


lexter00
őstag

Na szóval jövőhéten megyek Németországba 1 hónapra és nagyon kellene olyan feltöltőkártyás net+ lebeszélhetőség amivel nem sok gond van a regisztrálásnál.Megveszem berakrom a sim kártyát a telóba aktiválom és megy.Tudtok ebben nekem segíteni?Az Aldis nekem komplikáltnak tűnik(lehet nem így van cáfoljatok meg) mert vegyem meg 10 euróért utána töltsek rá + 15 eurót és a honlapjukon zsonglőrködjek a csomagváltással.

(#776) Lauda válasza lexter00 (#775) üzenetére


Lauda
félisten

Csak akkor kell pluszban ratolteni, ha az internet flatrate csomagot akarod beaktivalni es az amugy is csak A netes sticknel van. A telefonost ugy tudom beaktivalod oszt kesz.

(#777) lexter00 válasza Lauda (#776) üzenetére


lexter00
őstag

[link] ez jónak néz ki .És ezt a kártyát az aldi honlapján kell aktiválni?Bocsi hogy értetlenkedek de nem csináltam még ilyet külföldön és a német nyelvtudásom is gytra.

[ Szerkesztve ]

(#778) Lauda válasza lexter00 (#777) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ott van a linkeden a registrieren menupont alatt. En a netes stickes kartyat ugy aktivaltam, hogy van a vodafonnal a mobilweb kulfoldon opciom es azzal felmentem oda es miutan vegeztem 5-10 perc mulva mar aktiv is volt a kartya.

[ Szerkesztve ]

(#779) lexter00 válasza Lauda (#778) üzenetére


lexter00
őstag

És a telefonon nem kell semmit beállítani hogy menjen a net?Mert az itthon pannonos netnél bizegerélni kelletett a beállitásokban.

(#780) kaboca81


kaboca81
újonc

Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem! Új a telom és ezen szeretném aktiválni itt kint Angliában a giffgaff-os netet, de sajnos nem tudom a jelszót amit el kéne küldeni SMS-ben! Vki ezt nem tudná megadni vagy leírni, hogy tudnák utána kérdezni? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#781) fehrtams82


fehrtams82
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek! Olaszországba fogok utazni és valószínű 2 hónapot leszek kint. Dolgoznom kellene gépről. Internetes telefont használok hozzá. Ehhez kellene olyan mobilnet , ami független... bárhol,bárki megvehesse valami feltöltős kártya. A havi adatforgalmam kb 6-7GB. Ehhez mérten tud valaki valami normális és árban is normális:) mobilnetet?
Olvastam már pár dolgot itt a fórumon, amit írtatok.
Idézem:
Olaszországban a Tre ajánlatai a legjobbak: [link]
50 cent 100 mega. A másik kártyával 91 cent egy óra. De ahhoz inkább érdemes egy opciót aktiválni: [link]

Rámentem az oldalra és ott találtam egy 3GB 5eur ért. Ez simán 5eur és kész vagy ezt még valami mellé kell fizetni!? Ez az amit nem tudok kideríteni.... nem nagyon tudok olaszul , de a goog fordító se :)

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Tamás

(#782) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Romániai tapasztalatok Orange PrePay kártyával:
Szinte mindenhol lehet kapni és feltölteni a kártyákat, lefedettség nagyon jó a földrajzi adottságokhoz képest. Nagyobb völgyekben többször ledobott a hálózatról, de többnyire volt térerő, 99%-ban HSDPA, vagy 3G.
Az 5 eurós alap kártya ára nem fix áras, nagy különbségek vannak az üzletek között. Rögtön a határnál lévő váltóknál 40 lei körül árulták, de benn a városban 23 lei körül is meg lehet venni.
A kártyán alapból az 5 eurós opció van aktiválva (2000 belföldi perc, vagy sms, 100 nemzetközi perc, és 50MB internet). Nekem csak internet kellett, ezért ezt inaktiválni kellett és aktiválni az 500MB-os internet csomagot, ami szintén 5 euró, ebben nagyon készségesen segített az eladó, magamtól nem ment volna.
VOIP telefonálni gond nélkül tudtam, szinte mindenhol megfelelő volt az internet sebessége.
Ez az opció 30 napig érvényes.

(#783) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Ha valaki zsebwifi vásárlásán töri a fejét, az esetleg nézzen be a
Hardver »Hálózati termékek »Vezetéknélküli eszközök »Routerek
szekcióba az Apróhirdetések között.

:B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#784) Sztbeni válasza fehrtams82 (#781) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én írtam, hogy a Tre-t ajánlom. Ha van lefedettségük ott, ahova mész, akkor az a legjobb.

Ha a 3GB 5€ csomagot akarod aktiválni, akkor SuperWeb New alapcsomagot kell venni, és azon tudod aktiválni.

De ha sokat netezel, akkor az időalapú megoldások még jobbak: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#785) LámaZ válasza Luser2000 (#783) üzenetére


LámaZ
addikt

Tilos itt hirdetni, bár ez be van burkolva. Én csak akkor nézek oda be, ha van LTE-támogatás. (4G)

Legyen minden jó!

(#786) fehrtams82 válasza Sztbeni (#784) üzenetére


fehrtams82
újonc

Az idő alapút nem is néztem.... Lehet ebből 2 kártya lesz , az egyiket a beszélgetéshez , a másikat meg amikor nagyobb dolgokat kell letölteni. Ha az idő alapút nézem , akkor használat ideje miatt nem jövök ki jól. Viszont ritkán van hogy sokat kell letölteni, arra meg pont az idő alapú a jó. hmmmm....

Még1et szeretnék kérdezni. Ha van a gépbe 3g modem , akkor is meg kell vennem azt a sticket? Vagy elég ha a simet veszem meg .... akkor nem kell azt a 19 meg 20 eurot kifizetni rá. Ezt nem tudod? Meg lehet így is valósítani a dolgot? Ha igen , abba az esetbe a 2 kártya tényleg megérné.

Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#787) Sztbeni válasza fehrtams82 (#786) üzenetére


Sztbeni
őstag

Biztos, hogy lehet stick nélkül kártyát venni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#788) fehrtams82 válasza Sztbeni (#787) üzenetére


fehrtams82
újonc

Akkor tényleg a 2 dbos megoldás lesz:)

Nagyon rendes vagy! Köszönöm a segítséget! Majd kintről bejelentkezek és mondom hogy is volt.

(#789) TOZ


TOZ
addikt

Izreali sim kártya ügyben van valakinek tapasztalata közületek?
Egy hét kinttartozkodáshoz kéne valami optimális megoldás. Roamig horribilis áron lenne.

(#790) Sztbeni válasza TOZ (#789) üzenetére


Sztbeni
őstag

Izraeli szolgáltatók:

Cellcom
Orange
Pelephone

Sajnos az oldalak csak héberül vannak (az első kettőnél van orosz, de ha bármire kattintok újra héber lesz), így nem tudok többet segíteni :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#791) TOZ válasza Sztbeni (#790) üzenetére


TOZ
addikt

Köszönöm azért.
A cell és az orange a nagyobbak a harmadik egy kisebb szolgáltato.
Pre paid planekrol talaltam itt ott infot.
Esetleg valakinek a gyakorlati tapasztalata lenne jo...

(#792) pzstm


pzstm
titán

Sziasztok!

Nyár végén USA-ba látogatok. Érdeklődni szeretnék, hogy van-e esetleg olyan aki mostanában járt ott és vett SIM kártyát?

Mit ajánlotok?

Rövid keresés után találtam egy ilyet, ami egészen szimpatikus volt:

Ready SIM

Bármiyen ötlet, tapasztalat, tanács jöhet! :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#793) club1 válasza pzstm (#792) üzenetére


club1
veterán

Igazából az USA-ban a használt frekvenciákkal kezdődik a probléma. Európai telefon nem biztos hogy meg fog birkózni a 850/1700/1900 MHz-ekkel...

(#794) pzstm válasza club1 (#793) üzenetére


pzstm
titán

Ilyet tud a masina:

WCDMA hálózat: 850 MHz, 900 MHz, 1900 MHz, 2 100 MHz.
GSM hálózat: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz.

Ennek véleményem szerint mennie kellene :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#795) club1 válasza pzstm (#794) üzenetére


club1
veterán

Jó eséllyel. Csak az 1700 MHz hiányzik, de ha városba mész nem valószínű, hogy hiányozni fog.

(#796) pzstm válasza club1 (#795) üzenetére


pzstm
titán

ALapvetően legtöbbet SF, LA, Vegas és San Diego területén fogok tartózkodni :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#797) LámaZ


LámaZ
addikt

Éljen az EU!
„Július elsejétől kevesebb mint a felére – megabájtonként 45 eurócentről 20 eurócentre - csökken a mobil adatroaming díjak maximális összege az Európai Unióban. ”

Legyen minden jó!

(#798) pzstm válasza LámaZ (#797) üzenetére


pzstm
titán

jövőre reméljük már ennyi se lesz :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#799) Sztbeni válasza LámaZ (#797) üzenetére


Sztbeni
őstag

Semmi értelme, így is drága. Ép eszű ember nem fogja használni

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#800) pzstm válasza Sztbeni (#799) üzenetére


pzstm
titán

úgy pláne nem, hogy 15EUR körül 1GIGA netes pre-paid csomagok vannak szomszédainknál sok esetben (legalábbis nyugatabbra)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.