Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Sztbeni válasza Glober (#900) üzenetére


Sztbeni
őstag

Azért a szlovák O2 10€ 100 perc ajánlata még jobb. Meg azzal van mobilnet is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#902) Glober válasza Sztbeni (#901) üzenetére


Glober
csendes tag

A mobilnet nem volt szempont a kérdésben.

10 euro = 3000 + néhány forint, azaz 30 forintos roaming percdíjat kapsz, ha előre "elköltöd" a 100 percet - és cserében külföldi a telefonszámod, azaz itthonról drágábban hívhatnak.

Ehhez képest a 39 forintos egységes percdíj bőven lehet jó, hazai telefonszámmal (egészen addig, míg kb. 75 percet nem beszélsz). Szóval "attól függ", mennyit használod.

(#903) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Lengyelországban tudom ajánlani a Play kártyát netezésre,16 zloty a 2 gigàs adatcsomag,amit 14 napig lehet használni.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#904) regos


regos
tag

üdv
kérdésem lenne,nem nagyon vagyok otthon a témában.
Egyiptomi nyaraláson vásárolt Vodafone internetkártyán maradt még 1GB adatforgalom.
Felhasználhatom itthon a tabletemen,telómon?
2Gb volt 10 Euró ez jó árnak számit az itthonihoz képest?
esetleg ujratölthetem itthonról vagy csak a hazaiakat lehet?
köszönöm a válaszokat
üdv

(#905) club1 válasza regos (#904) üzenetére


club1
veterán

Felhasználhatod itthon, de roaming tarifával, azaz 15 egyiptomi fontért megabájtonként. Azaz a kint megmaradt 1 GB az néhány MB lesz itthon.
Fel tudod tölteni, de ilyen díjak mellett nem érdemes.

(#906) zichie válasza regos (#904) üzenetére


zichie
senior tag

Ha eseteleg későbbiekben visszamész Egyiptomba, akkor ott el tudod használni, ha nincs időlimithez kötve.

Más... Sajnos a külföldi mobilszámokra is igaz, hogy újra kiosztják őket. Nekem Csehországban egy "sáros" Vodafone-os számhoz sikerült jutnom. Kint használtam és megmaradt az egyenlegen több, mint egyharmada, ami jó lett volna arra, ha eseleg 10 hónapon belül újra Csehországba megyek pár napra, akkor lesz mobilnetem és nem kell új kártyát vennem. Július óta nem látott cseh hálózatot a kártya, itthon hetente kétszer aktiválom a sim kártyát pár percre, nehogy a szolgáltató letiltsa, mert azt látja, hogy nincs használva. Nemrég kaptam egy 9-essel kezdődő számról cseh nyelvű smst, ami szerint a CZShare szolgáltatásomat meghosszabbították. Emiatt le is voltak 50 koronát. Én ilyen szolgáltatásról nem is tudtam és soha nem rendeltem meg. Sikerült kinyomoznom, hogy vélhetően valaki korábban megrendelte a szolgáltatást, ami automatikusan 200 nap után megújult. Aki megrendelte, az lehetett a szám előző tulajdonosa, akinek a megszűnt számát a Cseh Voda újra kiosztotta nekem. Emiatt csak annyi egyenleg maradt, hogy pár megabájt netem lenne egy napra, ha kimennék.
Az 50 korona végül is nem akkor összeg, hogy megpróbáljam visszaigényelni. A magyar Vodafone szóba sem áll velem, mivel a kártya cseh, de ez érthető is.

[ Szerkesztve ]

(#907) Sztbeni válasza zichie (#906) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen, ilyen sajnos mindenhol előfordul, de elég ritka.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#908) tomatos


tomatos
aktív tag

Sziasztok! Csehországban csak mobilnetre feltöltős kártyának milyet javasoltok 500MB-1GB net hotspotot viszek?! 2 napra kell összesen Köszi

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#909) zichie válasza tomatos (#908) üzenetére


zichie
senior tag

Ha beleférsz az 500 megába, akkor ez tűnik jónak, mint adatkártya: http://www.vodafone.cz/predplacene-karty/#datove-karty A "Datové karty" fülre kell kattintani a "Vyberte si z dalších předplacených karet" rész alatt.
Ez 249 koronából kijön, de ha nem adat kártyát veszel, hanem hang alapút, akkor ott be lehet aktiválni 48 órára 500 mega netet. Itt a kártya 200 korona, az opciós net 75 korona. Ez olcsóbb és még 125 korona marad is a kártyán, amit később fel tudsz használni, ha 10 hónapon belül újra Csehországba mész, de felhasználható pl. tömegközlekedési jegy vásárlásra is. A Vodánál a net megosztás (tethering), voip (sip, mobilevoip) gond nélkül megy, nincs korlátozás. Ezt gyakorlatban próbáltam ki, amikor kint voltam. Nekem nem adat kártyám volt, hanem hang alapú opciós nettel. A "Můj Vodafone", azaz az online felületen mindent be lehet állítani és van angol nyelv. Nekem Karta pro Patru kártyám volt, amihez alapból a 60 mega/hét volt beállítva és az első 60 mega ingyen volt. Ezt az online felületen (Můj Vodafone) át lehet állítani a két napi 500 megásra, de vélhetően kérésre ezt már a Vodafone shopban megteszik. Az online felületen (Můj Vodafone) történő átállítást követő aktiválás kb. 5-10 perc. Azt sajnos nem tudom, hogy mi van, ha elfogy az 500 mega. Nem tudom, hogy lehet-e újabb 500 megát aktiválni 75 koronáért. Ezt érdemes megkérdezni a Voda shopban, ahol megveszed.
A cseh Voda honlapjának van angol nyelvű változata is, de ott csak jóval drágább csomagok vannak. Ha esetleg nem a Vodát választod, akkor az O2-vel arra kell figyelni, mert tudomásom szerint ott tiltott a tethering azaz a netmegosztás.

[ Szerkesztve ]

(#910) Sztbeni válasza tomatos (#908) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez se rossz: [link]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#911) tomatos válasza zichie (#909) üzenetére


tomatos
aktív tag

Ez jó lehet? http://www.o2.cz/osobni/en/internet/355490-prepaid_ivm.html

A megosztás androidos telóba betett sim kártya majd wifi megosztás bekapcs lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#912) Sztbeni válasza tomatos (#911) üzenetére


Sztbeni
őstag

Itt csak 375 MB vagy 3GB adatot választhatsz. Vagy még kisebbet és még nagyobbat. 500-1000 közti nincs. De ha elég a 375 MB, akkor ez a legjobb

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#913) zichie válasza Sztbeni (#910) üzenetére


zichie
senior tag

Akad jópár MVNO szolgáltató is: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobiln%C3%AD_oper%C3%A1tor
Ezek közül az OpenCall, amit több helyen láttam. Ez a virtuális szolgáltató a Voda hálózatát használja, de az 500 megás csomag drágább, mint a Vodánál, viszont 299 koronáért van 1GB. A kártya 200 korona, ennyi egyenleg is van rajta, így fel kell tölteni egyszer, hogy be lehessen aktiválni az 1GB netet, így viszont az össz költség már 400 korona, amiből 101 korona marad az egyenlegen. 200 korona a legkisebb feltölthető összeg. Ennek kártyának az érvényességi ideje csak fél év feltöltés nélkül.

(#914) zichie válasza tomatos (#911) üzenetére


zichie
senior tag

"A megosztás androidos telóba betett sim kártya majd wifi megosztás bekapcs lenne."

Na pont ez a tiltott az O2-nél! Több helyen olvastam, hogy a tethering tiltott. Gyakorlatban persze nem próbáltam ki, hogy tényleg tiltva van-e. Itt azt írják, hogy csak iOS esetén van tiltás, android esetén nem, de én nem kockáztatnék az O2-vel.
Vodánál ez nekem gond nélkül ment, így gyakorlatban láttam működni. Androidos telóval osztottam a netet egy tabletnek.

[ Szerkesztve ]

(#915) tomatos válasza Sztbeni (#912) üzenetére


tomatos
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkinek. Úgy tűnik, hogy az utazás elmarad. Armin Only Ostrava törölve :(

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#916) generic


generic
senior tag

Van olyan magyar elofizus csomag, aminek a net csomagjat lehet kulfoldon is hasznalni felar nelkul? :) Kinn csak netre van masik simem a teledonban. De eleg kenyelmetlen mimdig cserelgetni. :(

(#917) club1 válasza generic (#916) üzenetére


club1
veterán

Olyan hazai netcsomag, amit külföldön is lehet használni, nincs. Vannak roaming csomagok, amik viszont a külföldi előfizetésekhez viszonyítva drágák, és csak külföldön használható fel a bennük foglalt keret.

(#918) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Gyors kerdes. Aldi talk- os kartyaval otthon tudok telefonalni? Koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#919) generic válasza nbukta77 (#918) üzenetére


generic
senior tag

Igen tudsz.

(#920) nbukta77 válasza generic (#919) üzenetére


nbukta77
addikt

Bovebben?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#921) Sztbeni válasza nbukta77 (#920) üzenetére


Sztbeni
őstag

Gondolom a normál EU-s perdíjakkal.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#922) nbukta77 válasza Sztbeni (#921) üzenetére


nbukta77
addikt

Allitolag aldinal nincs roaming dij. Aldit ingyen hiv eu- n belul?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#923) club1 válasza nbukta77 (#922) üzenetére


club1
veterán

7 napra 5 EUR-ért 150 perc erejéig tényleg "ingyen" van.

(#924) nbukta77 válasza club1 (#923) üzenetére


nbukta77
addikt

De ez a magyar szamokra vonatkozik. En azt az infot kaptam, hogy aldival aldit eu- n belul ingyen lehet hivni.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#925) club1 válasza nbukta77 (#924) üzenetére


club1
veterán

Az alditalk oldalán én ilyet nem olvastam, csak az EU-n belüli hívásfogadásnál látok 0 EUR-t.

(#926) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Ausztriában milyen feltöltőkártyás csomagot lenne érdemes vásárolni?

A cél, hogy a kinti pár napos használat után második kártyaként itthon roamingolva tudjak vele alkalmanként magyar számra sms-t küldeni.

Havi fix költsége ne legyen, mobilnet nem érdekes.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#927) zichie válasza St3ven (#926) üzenetére


zichie
senior tag

Yesss! classic csomag, ami feltöltés nélkül elméletileg egy évig él, de gyakorlatilag egy év után elfelejtik letiltani, így tovább is. Én osztrák hálózaton mobilnetre használtam, itthon sms küldésre. 5 euro a sim kártya, ennyi egyenleg van rajta, Hoferben lehet csak kapni.

[ Szerkesztve ]

(#928) Sztbeni válasza St3ven (#926) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem is a yesss! alapcsomagja a legegyszerűbb megoldás.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#929) St3ven


St3ven
addikt

Köszi srácok! :R

Ott nincs olyan, mint itthon, hogy telefonon aktiválni kell, meg levelet visszaküldeni az adataimmal vagy ilyesmi?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#930) zichie válasza St3ven (#929) üzenetére


zichie
senior tag

Nincs! Ott megveszed, berakod a telóba, beütöd a pin kódot, feljelentkezik az osztrák A1 hálózatára és ezzel aktiválva is van.

(#931) marcsivazze


marcsivazze
újonc

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni! Van egy Angliából származó three-s telefonom amiben előfizetéses sim volt de már nem aktív.Szeretném kifüggetlenitetni amit a honlapon elvileg lehet is,viszont a kérdőív kitöltése után külden(né)nek egy sms-t.Azt lehet más számra is kérni? Vagy lehet egyáltalán így is függetleniteni? Esetleg egyéb lehetőségről tudtok? Köszi

(#932) #19103744


#19103744
törölt tag

Sziasztok. Letezik meg az aldi talknal az 5GB-os internet csomag? Ez a nemet oldal eleg nehezkes nekem...

(#933) nbukta77 válasza #19103744 (#932) üzenetére


nbukta77
addikt

14.99€ 30 napra

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#934) St3ven válasza zichie (#930) üzenetére


St3ven
addikt

És működik! :))

Ráadásul van yesss! alkalmazás is, úgyhogy itthon a saját készülékkel, a yesss! SIM használata nélkül lehet a roamingot is kikerülve osztrák árakon sms-ezni. :C

Amúgy jól értem, hogy szerződéssel még kedvezőbb tarifák is elérhetők?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#935) zichie válasza St3ven (#934) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem a yesss applikációra a Play áruház ezt írja: "Ez az elem nem áll rendelkezésedre a te országodban."
Próbáltam korábban osztrák ip címről is, de úgy sem sikerült telepíteni. Neked hogyan sikerült?
Nekem pár napja tiltották le a kártyámat. Két hete voltam Bécsben, akkor szerencsére még ment. Így a kártya feltöltés nélkül 12+3, azaz 15 hónapig volt használható.
Kaptam egy ilyen üzenetet:
"Lieber yesss! Kunde,
Ihre Karte wurde deaktiviert, da Sie innerhalb der letzten 12 Monate nicht mehr aufgeladen haben. Bitte laden Sie zur Aktivierung Ihrer SIM-Karte Ihr Guthaben wieder auf, da andernfalls in Kürze die Rufnummer gelöscht wird.
Ihr yesss! Team"

[ Szerkesztve ]

(#936) St3ven válasza zichie (#935) üzenetére


St3ven
addikt

Pü ment.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#937) #19103744 válasza nbukta77 (#933) üzenetére


#19103744
törölt tag

Köszi! Nem vettem észre h. írtál de azért megoldottam.

(#938) generic


generic
senior tag

Van esetleg olyan sim kártya, amivel lehet netezni eu-n belül? A következő fél éven 8 országban fogok megfordulni, kéne internet telefonra.

(#939) club1 válasza generic (#938) üzenetére


club1
veterán

Szinte az összes magyar sim-el lehet netezni az EU-n belül.
Ha úgy érted, hogy roaming nélkül, szerintem olyan nincs. Én is sokat járok külföldön, ezért kétkártyás LTE-t is tudó telefonom van. Ebbe aztán minden országban megveszem a legolcsóbb nettel bíró helyi feltöltős kártyát (lehet az csak adatkártya vagy beszédcélú is mobilnet opcióval) és azt használom a hazai sim kártyám mellett netezésre.

(#940) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Sziasztok :)

Törökországban milyen feltöltős csomagot tudnátok ajánlani netezéshez?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#941) club1 válasza Arolotifar (#940) üzenetére


club1
veterán

Én Vodafone Holiday Line nevű sim kártyát kaptam csak náluk. Nem olcsó mulatság, 70 líra maga a kártya 50 líra egyenleg van rajta, utóbbiból 2 GB net és 6-7 haza küldött sms jött ki.

(#942) generic válasza club1 (#939) üzenetére


generic
senior tag

Nem értetted a kérdést. :)

Van nekem is német meg olasz kártyám is, de írtam, hogy 8 országban leszek, azért kell univerzális. :))

(#943) Arolotifar válasza club1 (#941) üzenetére


Arolotifar
őstag

Köszönöm :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#944) club1 válasza generic (#942) üzenetére


club1
veterán

Szerintem igen, bár elég hülye volt a kérdés. A második mondatommal reagáltam erre: Nincs olyan szolgáltató/kártya, aki minden EU-s országban neked roaming nélküli mobilnetet ad. (Ha ezt érted "univerzális" kártya alatt.)

(#945) generic válasza club1 (#944) üzenetére


generic
senior tag

Bocsánat, akkor rosszul fogalmaztam. :) :R

Amúgy közben találtam ilyen kártyákat, de elég borsos áron adnak havonta netet. 80 euro havonta 250 mb egész eu-ban. Annyit nem ér meg sajnos nekem.

(#946) club1 válasza generic (#945) üzenetére


club1
veterán

Az ennyiért garantáltan roamingol mindenütt.

(#947) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Üdv!

Szeretnék kiköltözni párommal Angliába, és az érdekelne, hogy ott milyen kondíciókkal tudnánk telefont vásárolni. Kizárólag ottani használatra kellene (főleg egymást hívnánk, illetve 1-2 ott élő ismerőst maximum). Az itthoniakkal netről skype-on beszélnénk úgyis, szóval az a része nem érdekes, hogy hazatelefonálni tudnánk-e és mennyiért.

Próbáltam utána nézni a dolgoknak. Találtam ezt a "3" elnevezésű szolgáltatót(?) ahol lehet venni készüléket feltöltőkártyával, és ezt tűnt a legkorrektebbnek. Nem tudom, erről tud valaki esetleg valamit?

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#948) csibe1


csibe1
addikt

Üdv!
Szereztem egy Vecton SIM kártyát, és aktiváltam hozzá ezt a csomagot.
A Vectonosok saját hálózaton 5000 percet beszélhetnek egymással.
Azt tudja valaki, hogy ez pontosan miként működik?
Akkor is megy a dolog ha az egyik fél Ausztriában van a másik meg otthon, és ha mindkettő otthon van?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#949) grafikus17


grafikus17
senior tag

Eltörölné a roaming díjakat az MSZP!

Az MSZP alelnöke vállalhatatlannak nevezi, hogy a szakminiszterek tanácsa egy előterjesztés szerint az idei év vége helyett csak három évvel később számolná fel az unión belül a mobiltelefonos barangolási díjakat, miközben az Európai Bizottság és az EP már megállapodott a kérdésben - közölte a politikus.

A halasztást javasló előterjesztés szerint a piac szereplőinek több idő kell az új körülményekhez való alkalmazkodásra.
ge@i szolglátatókl

Xiaomi Redmi note 7

(#950) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Olaszországba utazunk egy hétre és szeretnénk használni mobilinternetet. Hogyan működik arrafelé a dolog?
Autóval megyünk, megállok egy benzinkúton kérek egy kártyát és a leírást követve aktiválom a kártyát, vagy más eljárást kell követni?

Valakinek konkrét tapasztalt, árakat érintően is?

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.