Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Sztbeni válasza LámaZ (#400) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen, a Horvátok csak horvátul küldenek. Bár engem nem zavar, a lényegét megértem. Pár alap szót kell hozzá tudni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#402) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Németországban Otelo-t használ valaki?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#403) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb topic-ba írom a kérdésem, de nem találtam a témával foglalkozót.
A kérdésem az lenne, hogyha ismerősöm hazautazik Angliából egy ott vásárolt Vodafone függő készülékkel, az fog Magyarországon működni magyar Vodafone-s kártyával?

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdvözlettel,
tisfekete

(#404) szabogabor10 válasza tisszekreny (#403) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!
Nem fog működni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#405) gzbotii válasza tisszekreny (#403) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#406) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Aki Németországba megy, annak ajánlom az otelo SIM kártyáját. Az alapcsomag 4,95 €-ba kerül, és 5 € lebeszélhetőséget tartalmaz. Németországon belül 9 cent egy perc mindenhova. Ha minden igaz első feltöltésnél 5 € bónusz jár. Feltölteni otelo és Vodafone kártyával is lehet (otelo kártya 9, 19 és 29 € értékben, Voda kártya 15 és 25 €-ért van). Magyar lakcímmel aktiválható. A Voda hálóját használja, lefedettség ilyen. Internet opció is aktiválható 500 MB 10 €. Szeptemberben amikor megyek, szerintem ezt a lehetőséget választom, és beszámolok a tapasztalataimról.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#407) LámaZ válasza Sztbeni (#406) üzenetére


LámaZ
addikt

Gagyi. Mobil internet kell + FVD.

Legyen minden jó!

(#408) Sztbeni válasza LámaZ (#407) üzenetére


Sztbeni
őstag

csak az a baj hogy Németországban általában blokkolják a voipot. De ezzel is 2 €-ér van international opció mellyel 8 cent vezetékest hívni

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#409) LámaZ válasza Sztbeni (#408) üzenetére


LámaZ
addikt

Értem, és köszi!
Egy rokonom van Németo.-ban közel a holland határhoz, és nem tudom milyen csomagja van (hang), de „ingyen” (havi 5000 perc?) beszél mindenüvé (de lehet, hogy csak EU-ban). Majd megkérdezem, hogy mi a csuda az.

Jut eszembe, a FVD-t nem lehet blokkolni - az okosok szerint - mert web-alapú.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#410) Sztbeni válasza LámaZ (#409) üzenetére


Sztbeni
őstag

az szerintem valami számlás cucc lehet. Amúgy vezetékesben szokott ilyesmi lenni, hogy sok külföldi perc olcsón

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#411) club1 válasza LámaZ (#409) üzenetére


club1
veterán

Azért ez nem egészen így van. Kliens és ISP függő, hogy voip alkalmazás használatát tudják-e blokkolni. Ez legkevésbé a voip szolgáltatótól függ.

(#412) LámaZ válasza club1 (#411) üzenetére


LámaZ
addikt

A voip-os topikban írták többször, hogy a Fvd nem blokolható.

Legyen minden jó!

(#413) club1 válasza LámaZ (#412) üzenetére


club1
veterán

Pontosan olyan könnyen/nehezen blokkolható az FVD, mint bármelyik másik voip szolgáltató.

(#414) rvbobbi0


rvbobbi0
csendes tag

Szeretnék érdeklődni, hogy egy meglévő drei.at függő mobilhoz csak kint lehet vásárolni az osztrákoknál sim kártyát? Illetve abban az esetben, ha nem kint vagyok tudom használni a telefont itthon? Úgy értem, hogy bekapcsol attól függetlenül, hogy nem találja a saját hálózatát?

(#415) club1 válasza rvbobbi0 (#414) üzenetére


club1
veterán

Lehet.
Tudod, hiszen a drei sim-ekkel is lehet roamingolni. Azaz tudod használni itthon is nagyjából 0.3 EUR hívásindítási és 0.1 EUR hívásfogadási percdíjjal.

(#416) LámaZ válasza club1 (#413) üzenetére


LámaZ
addikt

szerintem te csak blöffölsz.

Legyen minden jó!

(#417) LámaZ válasza club1 (#415) üzenetére


LámaZ
addikt

itt teheted magad nevetségessé:
http://m.prohardver.hu/tema/voip_telefonalasrol_beszelgessunk/friss.html

Legyen minden jó!

(#418) club1 válasza LámaZ (#417) üzenetére


club1
veterán

Mivel az adott topicban napi szinten előfordulok, magadat égeted ezekkel a hozzászólásokkal. Leírtam, megindokoltam hogy miért lehet az fvd-t pont annyira korlátozni mint bármelyik másik Dellmontos voip szolgáltatást. Ha ezt te agyilag nem éred fel, arról nem én tehetek.

(#419) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Horvátországban amint átértem a határon aktiváltam a Tele2 Welcome to Croatia csomagot, amin bekapcsoltam a Smiley opciót, így most van 1.5 giga netem. Most is erről írok, kiválóan működik. Vettem mellé Splitben a Vip centarban Vipme Internet Boxot, ami jó lesz laptopon focit nézni, 10 kuna napi 1GB. Még azt nem próbáltam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#420) Sztbeni válasza Sztbeni (#419) üzenetére


Sztbeni
őstag

Vipme internet simet beraktam telefonbax működik. Első használatnál elvisz a vip oldalára, ahol el kell fogadni a felhasználási feltételeket. Viszont ez Opera Minin nem megy, ezt gyári böngészővel kell. A beállításokat a SIM-ről nem jól olvassa le, be kell állítani. A csomagban le van írva.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#421) club1 válasza Sztbeni (#419) üzenetére


club1
veterán

Hol/melyik kúton vetted a Tele2 csomagot? (A napokban mennem kell nekem is, gondoltam kipróbálom azt is.)

(#422) Sztbeni válasza club1 (#421) üzenetére


Sztbeni
őstag

A haverom vette még a Tisakban júniusba. De Zágráb után Split felé két INA benzinkúton is láttam az eladó mögött vagy 10-et.

Ja, és továbbra is úgy tapasztalom, hogy a Tele2 3G lefedettsége jobb, mint amit jeleznek. És sebességre is jó, Splitben gyorsabban töltött Nokia 701-ben, mint a Vipme Internet Pack.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#423) Sztbeni válasza club1 (#421) üzenetére


Sztbeni
őstag

Arra figyelj, hogy nekem amikor küldtem a Smiley aktiváló kódját, azt küldték vissza, hogy ha aktiválni akarom küldjem mégegyszer el.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#424) club1 válasza Sztbeni (#423) üzenetére


club1
veterán

Nekem a smart-ra van szükségem (mert nálam megy néhány tucat perc belföldi beszélgetés is), de majd figyelek.

[ Szerkesztve ]

(#425) Sztbeni válasza club1 (#424) üzenetére


Sztbeni
őstag

ezt küldték pontosan: Prelaskom na tarifu Smiley ponistavaju se postojeci bonus paketi. Ako zelite nastaviti s promjenom tarife, posaljite ponovno SMILEY na 888. Tele2

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#426) club1 válasza Sztbeni (#425) üzenetére


club1
veterán

Elég egyértelmű: Figyelmeztetnek, hogy a váltás a smiley-re a bónusz csomag törlésével jár. Korrektek, bár a horvátról igazán leszokhatnának egy international-nak nevezett csomag esetében. (A másik szolgáltató dettó ezt játssza, a vicc az, hogy aktiváláskor kiválasztatják az emberrel, hogy angolul vagy horvátul kommunikáljanak-e, majd bármelyik válasz esetén fixen horvát nyelvű sms-ekkel és USSD menüvel bombáznak.)

(#427) Sztbeni válasza club1 (#426) üzenetére


Sztbeni
őstag

ja, már értem. Az ajándék 300 mega elveszéséről figyelmeztetnek

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#428) LámaZ válasza Sztbeni (#427) üzenetére


LámaZ
addikt

A három horvát szolgáltató idiótaságai miatt itt lehet reklamálni:

info@t.ht.hr
jelena.rebic@tele2.com
sluzba.za.korisnike@vipnet.hr

Legyen minden jó!

(#429) LámaZ válasza LámaZ (#428) üzenetére


LámaZ
addikt

”Dear Mr. LámaZ,

Thank you for your e-mail.

To change interface language on your mobile internet please send us your data number or call Vip Customer service on +385917700.

Regards

VIPnet d.o.o.”

Legyen minden jó!

(#430) club1 válasza LámaZ (#429) üzenetére


club1
veterán

Ezt a kört tavaly ősszel már én is megfutottam velük. Az "interface language"-be náluk nem tartozik bele az információs és adatközlő sms-ek, továbbá az USSD menü sem...

(#431) LámaZ válasza club1 (#430) üzenetére


LámaZ
addikt

„Dear,

Please provide us with your number so we can change the menu language.

Best regards,

Croatian Telecom Inc.
Online customer service
E-mail: Info@t.ht.hr”

Tehát, ahelyett, hogy alapból mondjuk kétnyelvű SMS-eket küldenének, ki kell belőlük ezt imádkozni.
Pedig az lenne a legegyszerűbb, ha már a kártya vásárlásakor meg lehetne adni a kommunikáció nyelvét. Az egyiknél talán működik is ez.

Legyen minden jó!

(#432) havenday


havenday
tag

Sziasztok, itthon vásárolt T- mobilos telefon működik Németországban az ottani T- mobilos szolgáltató kártyájával? Vagy vegyek inkább egy független telefont? Netán kinn, Németországban vegyek egyet? Hogy járok jobban?

(#433) club1 válasza havenday (#432) üzenetére


club1
veterán

Nem működik. Hosszabb távon kártyafüggetlen 2 kártyás telefonnal járhatsz jobban.

[ Szerkesztve ]

(#434) havenday válasza club1 (#433) üzenetére


havenday
tag

Nagyon köszönöm!!!!

(#435) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Akkor még írnék pár gondolatot a Horvátországi mobilhasználatról:

A TELE2-vel továbbra is nagyon meg vagyok elégedve, olcsó és gyors is. Ahol nincs TELE2 háló, ott meg belföldi roaming van, ugyanolyan árakon. TELE2 Welcome to Croatia csomagot sok helyen lehet kapni, 50 HRK-ért 50 HRK egyenleggel. Ezen alapból aktiválható a Smiley és a Smart csomag is. Ebben az esetben azonban már nem 4 cent a külföldi vezetékes hívása. Sima TELE2 SIM 20 HRK, az egyenleg is ennyi rajt. Ezt fel kell tölteni, úgy lehet a Smileyt és a Smartot aktiválni. Ez biztosan kapható minden kis újságosnál is.

Ha nem napi net kell, hanem mondjuk laptophoz 3 GB akkor jók a TELE2 Internet csomagjai is. A Vipnetnél és a Telekomnál ez drágább, ott a 10 HRK-s napi 1 GB-os csomagot ajánlom. A net kártyák elsősorban a szolgáltatók boltjaiban kapható, újságosoknál ritka. Az alap TELE2 internetkártya 10 HRK, ugyanennyi egyenleg és 50 MB net van rajta. Feltöltés után aktiválhatók a net csomagok. Akinek modem is kell, az 145 HRK-ért kapható.

A Vipme Internet Boxot magam is használom, remekül működik. Ez csak Vipnet Centarokban kapható, és Splitben vettem. 20 HRK a kártya, 20 HRK egyenleggel. Modemes csomag viszont sok helyen van, 200 HRK-ért. A mobilom viszont rosszul olvasta le a beállításokat, ezért át kell írni a következőkre:

APN: data.vip.hr
Felhasználónév: 38591
Jelszó: 38591

Szimpla Vipme kártya 20 HRK, ezen a Vipem PAKET a legjobb opció. Az International csomagot nem ajánlom senkinek, net nem aktiválható rajta. Vezetékest olcsó vele hívni, de a TELE2-vel még olcsóbb.

Telekom All Inclusive Holiday Package mindenhol van, ez 50 HRK. Internet SIM 20 HRK, ott is van napi csomag, és nekik a legjobb a 3G lefedettségük. A modem itt is 200 HRK.

Ennyi lenne eddig a tapasztalat, akinek kérdése lenne még, írjon nyugodtan.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#436) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A TELE2 Smiley csomagot 10 napig használtam Horvátországban kiválóan működött. Mindenkinek ajánlom, sok helyen kapható még a Welcome to Croatia csomag is, a sima SIM meg mindenhol van. Feltöltést minden újságosnál/kisboltban tudnak csinálni. A Vipme Internet Box is nagyon jó, de ez csak Vipnet boltokban kapható.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#437) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám.
Vettem Ausztriában a T-Mobiletól még a nyári akcióban egy megaklax feltöltőkártyát. Alapból ugye nem volt rajta egyenleg, csak a három 1000-res ajándék, használtam jó is volt.
Miután ennek a 30 napja lejárt kétszer eljátszotta, de a második alkalommal volt durvább, hogy feltöltöttem, és lemerült vagy egy órán belül. Azt mondta be nincs egyenlegem. Hálózaton belüli osztrák számot hívtam volna, ennyi idő alatt nem is tudtam volna 1000 percet beszélni rajta, tehát teljesen érthetetlen. Hallottam már mástól is ilyenről, más szolgáltatótól. (Az apró finomság, hogy a kúton vett feltöltést másfél napig nem tudta rátölteni, ügyfélszolgálat éppen nem volt.)
Ezt valaki tudja mitől lehet? Mit csinálok rosszul?
Nem merek már rátölteni pénzt, mert 10 perc beszélgetésért sok a 10 Euro.

(#438) Noumena


Noumena
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy a magyar szabványos töltőt tudom Olaszországban használni?

Nou

(#439) Sztbeni válasza Noumena (#438) üzenetére


Sztbeni
őstag

igen

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#440) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Itt vagyok Németországban, otelo kártyát nem sikerült vennem, nem volt egyik benzinkíton se. Nem is baj, mert a házban ahol vagyok, ott semmi Vodafone térerő sincs. Végül blau.de-t vettem a Saturnban. 10€ a kártya uganennyi lebeszélhetőséggel. Neten kell altiválni, nem nehéz, azonban német nyelvtudás nem árt hozzá. Magyar címet nem fogad el, azonban bármilyen németet igen. Akármit meg lehet adni, nem ellenőrzik. Internetet aktiváltam 10€ 1GB. Az E-Plus hálóját használja, ami remek. Tapasztalatom alapján jobb, mint a Voda meg az O2, majdnen Telekom szintű. Sok fele van 3G is, EDGE meg mindenhol.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#441) milestone válasza Sztbeni (#381) üzenetére


milestone
tag

Szia,
Nem tudod véletlenül, a VOIP (SIP+Skype) tiltva van esetleg a horvát szolgáltatóknál?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#442) Sztbeni válasza milestone (#441) üzenetére


Sztbeni
őstag

Tele2-nél nincs tiltva, és asszem a Telekomnál se. A Vipnet papíron tiltja, de elvileg működik.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#443) milestone válasza Sztbeni (#442) üzenetére


milestone
tag

Koszonom.

(#444) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A német blau.de SIM kártyám remekül működött. Nagyon jó volt a lefedettsége, szerintem a Telekom után az E-Plus rendelkezik a legjobb hálózattal, ezt is használja a legtöbb virtuális cég. Amit még nagyon tudok ajánlani, az az AldiTALK. Hálón belül és országon belüli hívásra is remek csomagjaik vannak. Mobilinternet is kedvező áron van. Modem is kapható az Aldiban, függetlenül. Aktiválása a blau.de-hez hasonlóan történik.

Figyelem! Senkinek eszébe ne jusson E-Plus/BASE kártyával feltölteni, csakis saját feltöltőkártyákkal tölthető. Aldisat az Aldiban lehet kapni, blau.de-t meg benzinkutakon, és pl. a dm-ben.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#445) havenday válasza Sztbeni (#444) üzenetére


havenday
tag

Köszönjük az infókat, nekem ez aktuális is lesz hamarosan.

(#446) Sztbeni válasza havenday (#445) üzenetére


Sztbeni
őstag

szívesen, ha kell még segítek

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#447) sparks


sparks
senior tag

Eddig nagyon csak beszéltek róla, de most talán tényleg lesz valami? Az EU-n belül jövő júliustól szeretnék megszüntetni a roaming tarifákat. Így megnyílna a piac, vehetnénk akár német előfizetést is és itthonról vagy az EU-n belül bárhonnan ugyan annyiért telefonálhatnánk. Na ez igazi verseny lenne végre.
Persze ez még mindig csak javaslat csomag, de álmodozni lehet :)
Olyan lenne ez, mint most a Vodafone Európa napijegy csak éppen nem napi 990-ért, hanem az előfizetés árában benne lenne... Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#448) IppY


IppY
tag

Sziasztok!

Ausztriában (Bécsben) apósomnak kéne mobil-wifi egységgel csak mobilnetezni előfizetés (vagy feltöltőkártyás megoldás). Több éve kint dolgozik hivatalosan bejelentve, van lakcím, bankszámla, munkaviszony igazolás ha kell.

Tudtok ajánlani valamit korlátlan net csomagot vagy min. 15 gb/hó viszonylatban?

Aki képben van az ottani lehetőségekkel, annak válaszát előre is köszönöm!

(#449) Sztbeni válasza IppY (#448) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Drei-nál vannak korlátlan havidíjas csomagok, ezeket ajánlom. Lehet mellé ingyen wifi modemeket is kérni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#450) IppY válasza Sztbeni (#449) üzenetére


IppY
tag

Köszi a gyors választ. De gondolkoztam...

...és mivel após a pénzügyeit inkább egy feltöltőkártyás megoldással tudná a legkönnyebben kézben tartani, ezért egy feltöltőkártyás megoldás érdekelne, előfizetéses nem.

Így tudtok valamit ajánlani osztrák csak mobilnet feltöltős opciónak? Bocs a zavarért, köszi! :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.