Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) tsteve válasza milenda (#1350) üzenetére


tsteve
senior tag

sztem magyarorszagi cimre nem küldenek.. ismerősök probálták többen is, de csak a kérést rögzítette a vectone, kártya nem érkezett.. de talán júniustól ez is változni fog, amikor jön a nagy roaming eltörlés

(#1352) 4Grider válasza tsteve (#1351) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nagy roaming-eltörlésbe azért ne éljétek nagyon magatokat bele. A 4 hónapos szabály, a méltányos használati korlát, továbbá a flottán belüli ingyen lehetőségek kizárása a roamingból mind azt jelzik, hogy az eltörlés csak részleges lesz.

(#1353) csibe1 válasza milenda (#1350) üzenetére


csibe1
addikt

Igen, kiküldik Magyarországra is.Két vagy három hét alatt ér ide, nálam legalábbis ennyi szokott lenni.
Ausztriában nem tudom, hogy árulják-e vagy csak online lehet igényelni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#1354) milenda válasza csibe1 (#1353) üzenetére


milenda
tag

Köszönöm, akkor megpróbálom.

(#1355) szlibud


szlibud
tag

Sziasztok,
Valaki tudna javasolni ausztriai SIM-et, csak netezésre kell, 1 hétre, a telefon független. Nem lenne hátrány ha útközben vehető lenne és nem lenne túl bonyolult aktiválni, mivel németül nem tudok sajna.

(#1356) gaborba81 válasza easoft (#1326) üzenetére


gaborba81
tag

Szia!

Írnál erről a flottáról részletesen,akár privátban!?

Köszi!!!

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#1357) szlibud


szlibud
tag

Ezek közül a "hot" SIM-ek közül valamelyiket tudom használni egy hétig személyi, és stb osztrák iratok nélkül? Csak a 3GB-os adatra lenne szükségem, független telefonban.

https://www.hot.at/tarife.html

[ Szerkesztve ]

(#1358) easoft válasza hbala (#1244) üzenetére


easoft
tag

Létezik bruttó 6300 Ft korlátlan belföld korlátlan belföldi SMS belföldi 4 GB net és korlátlan EU roaming hivas indítás és fogadás. Hűség nélkül

(#1359) zagloba


zagloba
aktív tag

Németbe megyek dolgozni! Mit ajánlotok?
Kellene net és a percdíj se legyen sok ha haza telefonálok!

(#1360) H.Istvan25 válasza zagloba (#1359) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hazatelefonálásra a legjobb a lebara vagy a lycamobile

Huawei Mate 9

(#1361) Stanlee válasza zagloba (#1359) üzenetére


Stanlee
őstag

Optimalis megoldas szerintem nincs. Ha nagyon kell, akkor inkabb Lycamobile legyen. Nem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy minden egyes hivashoz felszamolnak 15 cent kapcsolasi dijat, akkor is, ha egy korlatlan havi csomagot vasaroltal. A kerdes inkabb az, hogy hogyan fogod hasznalni, tehat vegyesen Mo-ra es Nemetorszagon belul, napi sok rovid hivas, vagy keves, de hosszu hivas.

Ha naponta csak 2 rovid hivasod van, akkor is egy honap alatt kidobsz az ablakon 9 eurot kapcsolasi dijra, ennyiert van mar adatot es percet is tartalmazo egesz jo 30 napos felmondasi hataridos elofizetes is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1362) zagloba válasza Stanlee (#1361) üzenetére


zagloba
aktív tag

Jó az előfizetéses is! A mobilt inkább odakint használnám, a neten keresztül letudom bonyolítani az itthoni dolgokat!

(#1363) Stanlee válasza zagloba (#1362) üzenetére


Stanlee
őstag

O2/Eplus/Telefonica (nevezze mindenki annak aminek akarja) halozaton: Alditalk Alll-Net-Flat: korlatlan minden nemet szamra + 2 Gbyte: 19,9€ feltoltos.

Vodafone: Lidl Connect Classic All-Net-Flat, korlatlan minden nemet szamra + 2 Gbyte: 19,9€ feltoltos.
Vodafone: CallYa Smartphone Allnet Flat, korlatlan minden nemet szamra + 1 Gbyte (375/50 MBit/s): 22,5€ feltoltos.

Telekom halozatban a Lebara (de ez vmi 7 Mbit-re van lassitva).

En az elso ketto kozul valasztanek, mert ultrafillerbaszo vagyok. A telefonica halozata allitolag rosszabb lefedettsegu, nekem naluk van elofizetesem, a lakasban egyiknek sincs normalisan terereje, szoval ha igy nezzuk, akkor szubjektiv alapon mindharomnak rossz a halozata :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1364) H.Istvan25 válasza Stanlee (#1363) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A lefedettség nagyon helyfüggő. Egszer volt, hogy vettem Vodás SIM-et, de ahol voltam ott a házban nem volt semmi, így vettem helyette Aldisat. Viszont a Telekom lefedettsége egyértelműen a legjobb, a Voda meg az O2 viszont hasonló

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#1365) zagloba válasza Stanlee (#1363) üzenetére


zagloba
aktív tag

Köszönöm! 20EUR-ért bármelyik jó! :-)

(#1366) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

A nyáron tervezünk Montenegróban nyaralni.
Próbálom összeszedni a várható költségeket. Nem szeretnék internet nélkül utazni (waze).

Magyarországon ugye megoldott az előfizetésem miatt.
Horvátországban nem lesz rá szükségem, mert eltörlik addigra a roaming díjakat.

Viszont Bosznia-Hercegovinán keresztül megyünk, ide szeretnék kérni tapasztalatokat, adott esetben telefonálásra, hogy ha baj van és netezésre a navigáció miatt.

Montenegró ugyan ez, hazatelefonálás és netezés.

Van valakinek tapasztalat?

(Árak, lefedettségek, hol lehet vásárolni (milyen igazolvány kell hozzá), használhatóság, stb)

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1367) H.Istvan25 válasza kleinguru (#1366) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Hello! Válaszolok majd ha lesz időm :)

Huawei Mate 9

(#1368) kleinguru válasza H.Istvan25 (#1367) üzenetére


kleinguru
addikt

:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1369) Luser2000 válasza kleinguru (#1366) üzenetére


Luser2000
addikt

"... Horvátországban nem lesz rá szükségem, mert eltörlik addigra a roaming díjakat."

Erről tudnál egy picivel többet írni?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1370) 4Grider válasza Luser2000 (#1369) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#1371) Luser2000 válasza 4Grider (#1370) üzenetére


Luser2000
addikt

Jaaa, hogy ez ... ? :B KÖSZI!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1372) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

A héten megyek Londonba. Melyik pre paid kártya ajánlott ha főleg netezni szeretnék?

Előre is köszönöm.

UI: Ezt a giffgaff-ot néztem nem tudom van-e valakinek tapasztalata vele.

[ Szerkesztve ]

(#1373) TedThomas válasza TedThomas (#1372) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Közben láttam a másik fórumban ezt a hozzászólást: [link]
Gondolom az a legegyszerűbb megoldás.

(#1374) jozsi968 válasza TedThomas (#1373) üzenetére


jozsi968
tag

Mivel nem írtad, mennyi időre mész, mennyi net kell, így nehéz jót ajánlani.
Én mindenesetre átnézném ezt az oldalt. A Lebaránál vannak jobbak és olcsóbbak is.
[link]

(#1375) TedThomas válasza jozsi968 (#1374) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Nem sok időre csak 5 napra. Így minél egyszerűbb annál jobb :)
Egy 0,5-4-1 GB valószínűleg mindenre elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1376) vizslakutya válasza TedThomas (#1375) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Ha Telekomos vagy és egy giga elég, akkor travel surf eu.
Nekem elég volt 6 napig Francia sítúrán, egyszerű és ha kint veszek valamit,az se lett volna olcsóbb.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#1377) jozsi968 válasza vizslakutya (#1376) üzenetére


jozsi968
tag

Travel & Surf EU L roaming adat-díjcsomagra gondolsz? Heti 4990.- Ft-ért? Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Ennél bármilyen kártyát veszel Londonban, olcsóbban jössz ki. Csak 2 pálda: Asda Delightmobile

(#1378) vizslakutya válasza jozsi968 (#1377) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Egyenlőre arról van szó, hogy 5 nap, 1 giga körül és minél egyszerűbb legyen . Mi is a gondod a válaszommal? Melyiknek nem felel meg?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#1379) H.Istvan25 válasza vizslakutya (#1378) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ebben igazad van, de olyat ne írj már légyszíves hogy nem jöttél volna ki olcsóbban

Huawei Mate 9

(#1380) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Én Telenoros vagyok így az se játszik.
Köszönöm szépen az infókat nem is gondoltam volna, hogy ennyi lehetőség van így már el leszek.
Úgy érzem nehezebb nem találni egyet olcsón mint találni. Durva milyen árakon vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#1381) H.Istvan25 válasza TedThomas (#1380) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Angliában olcsóbb a mobilozás mint nálunk, szóval ez biztos :D

Huawei Mate 9

(#1382) H.Istvan25 válasza kleinguru (#1366) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Na akkor válaszolok:

Boszniában szerintem a legjobb az mtel. Kezőcsomag 4 márka, és az egyenleg is ennyi. Ha csak navigálni kell akkor ennyi elég is. Egy napra 100MB net 1,2 márka, szóval ha csak oda és vissza használod a két napra kijön a kezdőegyenlegből. Magyarországra a hívás 0,81 márka, ami sokkal kevesebb mint a roaming.

Lefedettség: [link]

Montenegroban vettem már én is kártyát, Telenort és Telekomot is. Sima személyi kell hozzá. A Telekom turista opciója a legjobb. 3 euro a kártya, és ezért kapsz 3 giga netet, 2 gigát külön a közösségi hálókra és korlátlan wifi használatot. Hazatelefonálni elég drága, kb 1 euró, de a voip gondnélkül megy vele (legalábbis nekem 2015-ben ment).

Lefedettség: [link]

Viszont nyáron érdemes lesz újra átnézni, mert szerintem változni fognak az árak, esélyes hogy lesznek mégjobb turista csomagok is.

Huawei Mate 9

(#1383) kleinguru válasza H.Istvan25 (#1382) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagyon szépen köszönöm:R!

Hol lehet ezeket a kártyákat megvenni? Benzinkút, vagy saját szolgáltató?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1384) H.Istvan25 válasza kleinguru (#1383) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Montenegroban szolgáltato boltjában vedd, mert regisztrálni kell. Boszniában 2012-ben voltam utoljára, akkor lehetett benzinkutakon is kapni, ma nem tudom hogy van. Írni kéne nekik (akár facen is), biztos segitenek :)

Huawei Mate 9

(#1385) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Adott egy nagyon bosszantó probléma, remélem fogtok tudni segíteni.

Van egy HTC 10 típusú Android telefon, plusz hozzá egy kinti feltöltő kártyás VECTONE.

Egyetlen egy problémám van, hogy sajnos nem tudjuk működésre bírni SEHOGY a Vectone-t itthoni használatra. :( Akármit állítunk (telefon csere is megvolt már), egész egyszerűen nem képes hálózathoz csatlakozni.
Természetesen megpróbáltuk, hogy a Sim kártyán lévő program segtségével átállítottuk a használatát "In Ausland", de így se működik. még az APN beállításokat is módosítottuk, de semmi.

Tudtok ez ügyben segíteni? Nagyon fontos lenne!

Köszi előre is!

(#1386) ripo05


ripo05
tag

Ha itthon és néhány környező országban (Ausztria, Szlovákia, Románia) kell csak mobilinternet, a T új 10 GB-os (listár 6500 Ft) csomagjánál van most jobb?

(#1387) 4Grider válasza ripo05 (#1386) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez két év hűséggel ennyi.

(#1388) Luser2000 válasza 4Grider (#1387) üzenetére


Luser2000
addikt

Az ÁSZF 5a melléklete nem tesz különbséget. Fura, mert pont ezt a hűség dolgot kerestem benne.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1389) ripo05 válasza 4Grider (#1387) üzenetére


ripo05
tag

Igen. Még 20% lejön belőle, mert van 2 otthoni csomagom mellette. Viszon nem találok olyat, ami más szolgáltatónál van, hogy az előző 2 hónap átlagát lehet használni külföldön. Erről tud valaki pontosabbat? Nézem az ASZF-et, de nem tűnik fel semmi ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#1390) H.Istvan25 válasza ripo05 (#1386) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Van. Mindhárom országban lényegesen olcsóbb az internet mint itthon, ha rendszeresen neteznél ezekben az országokban akkor felejtsd el a Telekomot

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#1391) ripo05 válasza H.Istvan25 (#1390) üzenetére


ripo05
tag

Köszi, akkor utánanézek és számolgatok! :R

(#1392) tsteve válasza ripo05 (#1391) üzenetére


tsteve
senior tag

Ausztriában vectone-t felejtsd el, ha főleg vidéken akarod használni... legtöbbször még telefonálni is nehézkes tőlük ha nem épp egy város közepén vagy... minőségre sok a panasz egy ideje náluk...vidéken nem nagyon használható még voice célra sem (saját tapasztalat)
-
új 10 gigás csomag nekem a telekomnál szimpi... s nem kell 3 ország 3 sufni-szolgáltatójával (kártyájával) kínlódni ha nagyon olcsó ft/mbyte arányt akarok... de ez persze a te döntésed.. 4500 ft a 10 giga most ha van 3 további szolgaltatásod

[ Szerkesztve ]

(#1393) tusik válasza ripo05 (#1391) üzenetére


tusik
tag

Nekem van román Voda kártyám feltöltős, 7€-t+fa (39RON) szoktam rátölteni, ezért kapok 5000mb net, 2000perc román hálózat és 300perc nemzetközi az EU-ba. És Voda (RO) hálózatban korlátlan hivás.
Ha ez segit a számolásban.

[ Szerkesztve ]

(#1394) tsteve válasza tusik (#1393) üzenetére


tsteve
senior tag

a 8 eurótól kezdődő román vodafone ajánlatok sokkal jobbak, mert azok már roamingban is használhatóak, a 7 eurós még éppen nem:
https://m.vodafone.ro/promotii/promotie-cartela/index.htm
(román tudás nélkül is egyértelmű)

[ Szerkesztve ]

(#1395) hbala válasza tsteve (#1394) üzenetére


hbala
aktív tag

A 8 eurós csomagban hány perc a roaming, ha pl. itthonról hívok itthoni számot? A 400 nemzetközi perc?

(#1396) #08205312 válasza hbala (#1395) üzenetére


#08205312
törölt tag

2000

(#1397) tsteve válasza hbala (#1395) üzenetére


tsteve
senior tag

ez nem egyértelmű számomra sem, csak az adat... biztosan nem 2000 perc, mert az csak román irányú hívásokra érvényes... tehát vagy 400 perc vagy nulla.
ha egyidőben engedi fogyni a 400-as international és a 2000-es roaming csomagot akkor 400.
(de erre nem vennék mérget, ez az infó nem derül ki az oldalból számomra)

[ Szerkesztve ]

(#1398) hbala válasza tsteve (#1397) üzenetére


hbala
aktív tag

Milyen iratok kellenek egy ilyen kártya beszerzéséhez? Lehet neten keresztül bankkártyával tölteni az egyenleget?

(#1399) jozsi968 válasza tsteve (#1397) üzenetére


jozsi968
tag

Pedig teljesen egyértelmű, hogy 400.

(#1400) tsteve válasza jozsi968 (#1399) üzenetére


tsteve
senior tag

közel sem egyértelmű ... de biztosan nem 2000, amit az előző hozzászóló irt... nekem angol kártyám van, amelyben van szintén international keret is. ott pl. nem működik együtt a 2, azaz roaming helyzetben nem használható az international keret, csak a UK területéről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.