Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) generic válasza kleinguru (#950) üzenetére


generic
senior tag

Szia, nekem olaszban orange kártyám van, de ha csak egy hétre mész, akkor magyar telekom netet tudod kinn is használni most akciósan 4990 Ft-ért/hét.

(#952) kleinguru válasza generic (#951) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez igazán érdekes, T-s vagyok, de nem találom a honlapjukon a leírást, tudnál ebben segíteni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#953) generic válasza kleinguru (#952) üzenetére


generic
senior tag

Itt a link.

4990 Ft volt múlt héten akciósan amikor svájcban voltam, de ezek szerint már nem akciós. :(

[ Szerkesztve ]

(#954) kleinguru válasza generic (#953) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért ez nagyon más, mint ami írtál és nem csak árban:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#955) generic válasza kleinguru (#954) üzenetére


generic
senior tag

Azt írtad, hogy egy hétre mész. :) Ez pont arra való. :) Vagy mit írtam rosszul?

(#956) kleinguru válasza generic (#955) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt, hogy használhatom az itthoni netem, ami 7GB nekem nem 250MB

10€-ért 3GB-ot kapok kinn, ez egyáltalán nem éri meg:(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#957) generic válasza kleinguru (#956) üzenetére


generic
senior tag

értem. :)
Rosszul fogalmaztam. Nem a saját neted használod, hanem a magyar netet.

(#958) St3ven


St3ven
addikt

Sikerült itt már valakinek feltöltenie a yesss! egyenlegét? Nekem eddig egy kártyát sem fogadott el a háromból. :((

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#959) generic


generic
senior tag

Angliában milyen szolgáltatót érdemes választani, amivel olcsón lehet Magyarországra telefonálni?

(#960) rongylab válasza St3ven (#958) üzenetére


rongylab
tag

Igaz nem yesst, hanem drei-t akartam, és egyik kártyát sem fogadja el mert magyar a lakcím. Csak benzinkúton lehet online feltöltést vásárolni, vagy személyesen valamelyik yess forgalmazónál.

(#961) rongylab válasza generic (#959) üzenetére


rongylab
tag

Lebara [link]

weekly 100 - 100 perc lebeszélhetőség - 1 hétre - 5 font

vagy weekly 500 - 500 perc lebeszélhetőség - ez egy hónapra 20font

[ Szerkesztve ]

(#962) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Csak hogy visszataláljak...nyárra, horvátokhoz kb 3 Gb nethez mi a legjobb választás? Melyik szolgáltató engedi a Whatsapp, viber, telegram használatát?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#963) club1 válasza kuksa90 (#962) üzenetére


club1
veterán

A horvátok jellemzően júniusban jönnek ki a nyári akciós ajánlatokkal. Ha korábban mész, még mindig a Tele2 smart vagy az újabb totalna feltöltős csomagja tűnik a legjobb választásnak.
Ja, a horvátoknál nincs voip korlátozás, viszont helyenként eléggé túlterhelt a mobilnet hálózatuk. Azaz online beszélgetésre nem mindenütt jó, az üzenetkezelésre viszont mindenütt megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#964) kuksa90 válasza club1 (#963) üzenetére


kuksa90
őstag

Köszi.
Találtam egy bonbon névre hallgató csomagot: húsz kuna a kártya, és további 80 kunáért tudok csinálni 5 Gb netet...elsőre nekem jónak tűnik.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#965) club1 válasza kuksa90 (#964) üzenetére


club1
veterán

Jónak tűnik, főleg hogy a HT hálózatát használja. Ami kérdéses, hogy a csomag összeállítása és aktiválása hogyan is történik. Mert a díjtáblázatban a hívás/sms/adat vagy-vagy választható egy adott feltöltési bónhoz, az alap szolgáltatáson felül minden elég drága (horvát viszonylatban). De másfél hónap múlva újból mennem kell hozzájuk, akkor kipróbálom...

(#966) kuksa90 válasza club1 (#965) üzenetére


kuksa90
őstag

Én megvettem visával a kártyát - elvileg díjmentesen küldik pár napon belül. Ha kiérek, akkor az első útba eső tisakban veszek egy bon80-at, és a magyar leírás alapján hívok egyet, és küldök két SMS-t, majd az utolsó számon felhívom őket. Ennyi...elvben 90 napra 5 Gb. :K

Ha a teló hülyeségeket olvasna, itt az apn beállítása is:
3G Frequency – 2100mhz

Name: BonBon Internet
APN: web.htgprs
Proxy:
Port:
Username:
Password:
Server:
MMSC: mms.bonbon.com.hr/servlets/mms
MMS Proxy: 010.012.000.004
MMS Port: 8080
MCC:
MNC: 1o
Authentication Type:
APN Type: default,supl
APN Protocol:
APN Roaming Protocol:

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#967) club1 válasza kuksa90 (#966) üzenetére


club1
veterán

1., Csak 30 napra szólnak a csomagok, a 90 nap a kártya rendelkezésre állása 160 kunánál kisebb bónnal feltöltve. (160 kunással 1 év.) Az 5 GB-os csomag ára 30 napra 90 kuna, az első feltöltésre 50% kedvezményt lehet a honlapon leírtak alapján kérni.
2., A HT 3G hálózata főleg 900 MHz-es, Zágrábban és még néhány nagyobb városban van 2100 MHz.

(#968) kuksa90 válasza club1 (#967) üzenetére


kuksa90
őstag

Akkor nagy baj nincsen... sajna egy hónapnál kevesebbre megyek, max bebukok 700 Ft-ot a kártyával.
Annyit tudok, hogy a 900 mHz jobban terjed, mint a nagyobb frekik... használható azért vajon? Mondjuk HD online streamet nem tervezek.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#969) club1 válasza kuksa90 (#968) üzenetére


club1
veterán

Azért a 108 kuna nem 700 Ft. De jó is lenne, rögtön dupla annyit innék az Oziujskóból...
Pont a 900 MHz miatt nekik van a legjobb lefedettségű 3G hálózatuk (mint nálunk a Vodafone-nak). Ráadásul a turistákkal sűrűbben megáldott helyeken DC HSPA is előfordulgat. HT térkép.

(#970) kuksa90 válasza club1 (#969) üzenetére


kuksa90
őstag

Ööö...én a húszkunás sim-ról gondolom, hogy bebukom. Az öt giga net az 80 kuna...

Bár a teló tudná a 4G-t de szűk 20 Mb 3G lesz a sorsom... ;)

[ Szerkesztve ]

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#971) club1 válasza kuksa90 (#970) üzenetére


club1
veterán

Azt írtad, hogy minimum 3 GB-ban gondolkodsz, később meg 5 GB-ot írtál. Annyira nehéz lesz előfizetni egy 20 kunás start paket-el, a kártyához minimum szükséged van egy 88 kunába kerülő 80-as bónra. Ha meg csak kipróbálod a netet a start paket-el, az drága lesz (0.88 HRK/MB).

(#972) kuksa90 válasza club1 (#971) üzenetére


kuksa90
őstag

3 Gb-ban gondolkoztam, igen, utána akadtam a bonbonra. Ott vettem egy simet, ami 20 kuna - ez egy kopasz sim. Erre kell a bon80- as feltöltő, ami tényleg nem nyolcvan, hanem 88 kuna. Ez összesen 108 kuna, és 5 Gb net durván négy és félezerért...aztán ha visszaértem, mehet az egész a qkába - így értettem a bebukást.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#973) novake válasza generic (#959) üzenetére


novake
tag

Giffgaff (kártyás), O2 hálózatot használja. Magyar vonalas 1p (~4,5 Ft) / perc. Magyar mobil 4p (17,5 Ft) / perc.

[ Szerkesztve ]

(#974) novake válasza rongylab (#961) üzenetére


novake
tag

Giffgaffnél 20 fontért ezt kapod :D
Free to giffgaff numbers + 2,000 UK minutes
Unlimited UK texts
Unlimited Internet

Lebara egészen addig jó, amíg nincs valami ügyfélszolgálati kérdésed. :(((

(#975) kleinguru


kleinguru
addikt

Tapasztalatok Olaszországból: vasárnap érkeztünk Velencébe. Csak a Tre volt nyitva a szolgáltatók közül. Benzinkúton esélytelen Sim kártyát venni, mert nincs. A tre (tre.it) 10 perc volt a vásárlás, személyigazolvánt kértek, szerződés aláír... Adtak nano simet szerencsére, telefon újraindítás és működött a net. 13€ volt. 3GB net ingyen LTE opció. Hónap végén lejárt a 30 nap, ezért újraindult a 3 GB és levont a kártyáról még 5€-t. Szóval valójában 6GB ha jól fogja ki az ember 13€-ért. A hátulütője, hogy bizonyos helyeken alig van hálózat és átáll a TIM szolgáltatóra, ott nincs net (csak baromi drágán csomag függetlenül, szóval nincs). LTE csak nagyobb városokban (Ferrara, Firenze, Róma). Az utakon stabil 3G a hegyekben néha elment a térerő.

Eladó szerint ez a kártya csak internetre jó, FaceTime hibátlanul ment rajta.

Ha nem vasárnap megyünk, akkor valószínűleg a TIM-nél veszek kártyát.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#977) cbmfan


cbmfan
senior tag

ebayen vettem két indiai Airtel sim kártyát 1-1 centért, ingyen postával (pozitív értékelés gyűjtés). van értelme használni itt, vagy jó lesz dísznek polcon?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#978) generic válasza novake (#974) üzenetére


generic
senior tag

Ez az unlimited internet milyen? Meg lehet osztani laptopra?

(#979) gaborba81 válasza cbmfan (#977) üzenetére


gaborba81
tag

ez az
Igazából nem értem minek!?Itthon akarod használni?

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#980) St3ven válasza rongylab (#960) üzenetére


St3ven
addikt

Elég baj. Sajna nem járok minden héten az osztrákoknál.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#981) cbmfan válasza gaborba81 (#979) üzenetére


cbmfan
senior tag

egyáltalán nem akarom, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e értelme. 1 centet nekem bármi megér, hogy kapjak pozitív értékelést és buborékfóliás borítékot, amit újra fel tudok használni.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#982) gaborba81 válasza cbmfan (#981) üzenetére


gaborba81
tag

Honnan rendeled,egyenesen a szolgáltatótól?

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#983) cbmfan válasza gaborba81 (#982) üzenetére


cbmfan
senior tag

valami indiai muksótól. már postázta, két-három hét múlva megjön többivel együtt. vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#984) mmdms


mmdms
addikt

Hahó!

Pár napja ha hívást akarok kezdeményezni, mindig azt írja a teló hogy roamingol. Miért írhatja ezt, és eddig miért működött minden gond nélkül? Kevés lehet mostanában a térerő, és másik szolgáltatóra áll át? NettoCom-os kártya.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#985) gaborba81 válasza cbmfan (#983) üzenetére


gaborba81
tag

Ha megérkezik,és kipróbáltad,írd meg mik a tapasztalatod!

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#986) cbmfan válasza gaborba81 (#985) üzenetére


cbmfan
senior tag

oké. bár kétlem, hogy egyáltalán működne itt, pláne regisztrálatlanul.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#987) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok, segítsetek légyszíves ausztriai mobilnettel kapcsolatban:

ha megveszem a 5 eur-ért a sim kártyát:
https://www.yesss.at/diskont-shoppen.php

akkor az azon lévő ajándék 5 eur értékből tudok 4 eurért venni 1 gb mobilnetet? (plusz feltöltés nélkül)
https://www.yesss.at/tarife-wertkarte/zusatzpakete/7/111

vagy ez nem így van? Vagy tudtok néhány napos kiránduláshoz ennél olcsóbb mobilnet megoldást?

köszi

(#988) zichie válasza Pavua (#987) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem korábban volt ilyen kártyám és az online felületen felkínálta a lehetőséget, így mennie kell az 5 eurós induló egyenleggel. A kártyát soha nem töltöttem, az induló 5 euróval ment.
Gyakorlatban nem éltem az 1gb-s csomaggal, mert másfél év alatt háromszor egy napot voltam az osztrákoknál, így nekem jobban megérte az 1cent/mb, mivel egy nap alatt 100 megát sem használtam, viszont mobilnet kellett.

[ Szerkesztve ]

(#989) enduser


enduser
csendes tag

Sziasztok,
végigböngésztem a 600 hozzászólást, de még mindig nem világos a számomra:
Ha itthon veszek egy kártyafüggetlen okostelót - Samsung Galaxy S4, vagy Nokia Lumia 930 vagy LG D802 lenne esélyes - tudom-e használni az USÁban, valamelyik ottani szolgáltató SIM-jével?

Ha ezek nem, akkor mi az az okosteló, ami mindkét földrészen használható (helyi SIM-mel)?
Ingázom fél évenként, és szeretnék egy Skype/Rynga/Viber képes, GPS-es telót, ami szépen fényképez... (lol, igen, 3 az 1-ben)

Samsung S4 adatok: http://www.gsmvonal.hu/mobiltelefon/35708-samsung-i9505-galaxy-s-4-16gb-white-feher-akcios

Nokia Lumia 930: http://www.gsmvonal.hu/mobiltelefon/42275-nokia-930-lumia-akcios

LG : http://www.gsmvonal.hu/mobiltelefon/37623-lg-d802-g2-16gb-akcios

Az a tapasztalatom, hogy a kint vásárolt T-Mobilos okoskám (egy 10 dolláros ZTE :P http://www.phonearena.com/phones/ZTE-Zinger_id8986 az itthoni T-Mobis Domino kártyával NEM működik, pedig nagyon reménykedtem benne.

Végül is, mi az összefüggés a frekvenciák és a szolgáltatók között? A fenti 3 teló az összes freki számot hozza, ennek ellenére vannak kétségeim... Segítsetek! Előre is köszönöm.

(#990) Pavua válasza zichie (#988) üzenetére


Pavua
csendes tag

Köszi a részletes infót, lehet, hogy nekem is jobban megéri úgy, ahogy te használtad, de akkor az eredeti elgondolásom is működőképes. Köszi a segítséget és a tippet.

(#991) tgbrfv


tgbrfv
tag

Szlovén mobilnetre tudtok ennél olcsóbbat:

simobil

(kártya 9 eur, ebből 5 eur egyenleg, 30 napra 2 GB 10 eur)

Kösz

(#992) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! Június első hetére keresek Horvátországi prepaid SIM-et (nanoSIM), kedvező mobilnettel (500-1GB) és percdíjakkal. Van javaslatotok? A Tele2 oldalát nézegetem, de egyelőre az angol nyelvű verziót sem találom. Van már valami nyári ajánlatuk, vagy ezek közül érdemes szemezgetni. Esetleg más szolgáltató? Előre is köszönöm.

-

(#993) club1 válasza koma106 (#992) üzenetére


club1
veterán

Én ezt használom.

(#994) koma106 válasza club1 (#993) üzenetére


koma106
senior tag

WOW. Köszönöm a gyors választ, elég jó ajánlatnak tűnik. Csak hogy jól értem-e:

50 HRK, benne:
3GB adatforgalom
1000 perc beszélgetés horvát mobilhálózatokon belül (ezen felül, ha pl. magyarországi számot hívok, akkor a 10HKN keretből fizetem a kapcsolási és a percdíjat.)

Azt látom, hogy sok helyen árusítják. Van valami feltétele a vásárlásnak? (Magyar személyivel lehet (ha kell) szerződni?)

[ Szerkesztve ]

-

(#995) club1 válasza koma106 (#994) üzenetére


club1
veterán

Semmi igazolványosdi nincs. Az első INA kúton szoktam őket megvenni, indítok róla egy hívást az egyik saját telefonra (nem kell felvenni). Ekkor választja ki az ember kapcsolattartásra az angolt, ennek ellenére hamarosan jönnek a horvát nyelvű sms-ek. Amelyikben benne van a 3GB szöveg, utána szabad csak bekapcsolni a mobilnetet. (Én egyszer rögtön a hívás után bekapcsoltam, és elég hamar elneteztem a 10 HRK-t.) Még annyi, hogy ahol nincs saját netjük, ott lehet roamingolni vele a T 2G hálózatán (külön költsége nincs). Ehhez viszont be kell kapcsolni az adatroamingot, ha viszont határ közelébe mentek, inkább ne, mert ilyenkor a szlovén/magyar/szerb/olasz/bosnyák hálózatra is simán rámegy.

(#996) koma106 válasza club1 (#995) üzenetére


koma106
senior tag

Nagyon jó hír. Köszönöm a választ. :R
Annyi kérdésem van még, hogy nano SIM méretűt tudok venni (vagy univerzális/kitörhető SIM van minden csomagban)?
Négyen megyünk, nem vennénk az összes telefonra horvát SIM-et. Láma kérdésem az, hogy ha erről a SIM-ről hívok egy magyar szolgáltatós (de horvát hálózatot használó) telefont, akkor a hívott félnek van költsége? Vagy ez magyar szolgáltató/csomag függő?

-

(#997) club1 válasza koma106 (#996) üzenetére


club1
veterán

Sajnos csak standard, mini és micro sim van a csomagban. Ellenben én utoljára novemberben vettem Tele2 sim-et, így lehet rá egy halvány esély, hogy az idei csomagban már van nano is. Jövő héten veszek egyet, és visszajelzek.
Ha magyar számot hívsz Horvátországban, akkor az egyrészt neked jó drága lesz (mert nemzetközi hívásnak számít horvát mobilszámról, ha jól rémlik valahol 4 kuna/perc körül), másrészt a fogadónak is fizetnie kell az EU-s hívásfogadási díjat. Utóbbi idén olyan 20 Ft/perc körül alakul. A Vodafone új RED csomagjaiban illetve a prepaid előfizetőinek május eleje óta ingyenes az EU-n belül fogadott hívás (már ha bekapcsolják ezt az új opciót). Ha magyar mobilról hívjátok egymást, a hívónak az 75 Ft/perc körül lesz (kivéve új Vodafone RED csomagok), a fogadónak a már említett 20 Ft körül. Természetesen ezek az árak akkor élnek, ha a roamingolónak nincs valami egyéb fizetős roaming csomagja (amiben előre kifizetett jó sok percnyi roaming hívásdíjat).

(#998) koma106 válasza club1 (#997) üzenetére


koma106
senior tag

Hát nem egyszerű...az lesz a vége, hogy veszünk két horvát SIM-et. Egy hét múlva érdeklődöm a SIM méret után, előre is köszönöm. Jajj, de nem szeretnék SIM-et vágatni...

-

(#999) club1 válasza koma106 (#998) üzenetére


club1
veterán

A nano sim vékonyabb is, azaz csiszolni is illik a micro sim vastagságából.

(#1000) koma106 válasza club1 (#999) üzenetére


koma106
senior tag

iPhone vásárlásakor vágták már bele az ideiglenes SIM kártyámat (ráadásul nem is micro volt), nem volt vele gond. Nem csiszolták, de akkor is paráztam, hogy beszorul.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.