Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Sztbeni válasza IppY (#450) üzenetére


Sztbeni
őstag

Drei kártyás internet. Van korlátlan csomag 18 ajróért, és 10 megabittel megy. Hogy tényleg korlátlan-e, azt nem tudom de szerintem igen, mert elég jól tudok németül, de az oldalon semmi infót nem találtam arról, hogy korlátozzák.

T-Mobile internet csomagjai. 10 Gigás a legnagyobb.

A1. Ők max. 3 gigás csomagot kínálnak.

Szóval én a Drei-t ajánlom, a hálózatuk is nekik a legjobb.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#452) milestone válasza Sztbeni (#442) üzenetére


milestone
tag

Visszaigazolom, hogy a Tele2 nem tiltja a VOIP-ot (SIP/Skype), azonban a lefedettség nem túl jó, ahol én jártam (közép Dalmácia). Többnyire EDGE, néhol 3G, ritkán HSPA. Nemzeti roaming van, de akkor nincs net.
Érdekességképpen nem megy a Google Navi sem, csak útvonaltervezés van (Android 4.2.1, régi és új G Navival sem).

(#453) havenday válasza Sztbeni (#451) üzenetére


havenday
tag

ez nagyon fasza, de mi a helyzet a németeknél? nekem ott lesz majd szükségem netre, persze csak feltöltős lesz eleinte.

(#454) Sztbeni válasza milestone (#452) üzenetére


Sztbeni
őstag

mennue kéne a netnek nemzeti roamingon

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#455) club1 válasza Sztbeni (#454) üzenetére


club1
veterán

Megy is, csak alapból a droidok beállításainál az nincs engedélyezve. Horvátországban elég hosszú a határ, annak mentén elég sok helyen, sőt még az A1-es autópályán is van egy olyan szakasz, ahol lehet a szomszéd országban roamingolni. Az pedig 170 Ft-nyi kuna megabájtonként. Már ha mégis engedélyezve van a készülék beállításainál az adatroaming.

(#456) Sztbeni válasza club1 (#455) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nekem ezzel nem volt probléma, automatikus váltáson nem ment rá másikra. Az A1 egy részén érzékelte a mobilom a szlovén cégeket, nem nem akart magától váltani. Dalmáciában ilyen veszély egyáltalán nem állt fenn. Viszont a dél-dalmát hegyekben érzékelt albán, olasz, montenegrói és bosnyák hálózatokat is a teló, de rácsatlakozni nem lehetett. Eddig ahol én tartósan használtam Tele2-őt, vagyis Hvaron és Korčulán, ott nem volt vele semmi baj. Főleg Hvar szigeten voltam elégedett, olyan helyeken jött kiválóan a 3G, ahol papíron GSM sincs. Korčulán voltak helyek, ahol képes volt behalni, de alapból ott is jó volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#457) Sztbeni válasza havenday (#453) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mobilon vagy stickkel szeretnél netezni? Hány napra és kb. mennyi giga kéne?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#458) havenday válasza Sztbeni (#457) üzenetére


havenday
tag

Stick lesz. Illetve mobile Wi-Fi hot-spot lesz használva. Már vettem egy független készüléket hozzá. Csak az a kérdés, hogy melyik szolgáltató a legmegfelelõbb számomra. Hosszú távra tervezek és inkább fizetek többet, csak legyen gyors és korlátlan adat mennyiség. Vagy legalább is ûjra tölthetõ. Gondolom frissen kimentként nem tudok kábeles netet venni..

(#459) Sztbeni válasza havenday (#458) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az a baj, hogy Németországban kevésbé jellemzők a korlátlan prepaid csomagok, inkább a havidíjasok jók. Az Aldinál van elvileg korlátlan napi csomag 2€-ért. 5 GB net pedig 15€. O2-nél van 7,5 giga is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#460) havenday válasza Sztbeni (#459) üzenetére


havenday
tag

Ez az 5gigás csomag szimpatikus. Ha lefogy fel lehet tölteni?

(#461) Sztbeni válasza havenday (#460) üzenetére


Sztbeni
őstag

Feltöltős csomag, havonta von le 15€-t. Az aldiban lehet feltölteni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#462) havenday válasza Sztbeni (#461) üzenetére


havenday
tag

Úgy értem, ha elfogy a keret, akkor van lehetőség újra feltölteni? Most Telenor mobilnetem van, ha elfogy a havi adatforgalmi keretem, külön megvásárolható hozzá úgynevezett kiegészítő adatjegy, és akkor mehet minden tovább. Erre gondoltam.

(#463) Sztbeni válasza havenday (#462) üzenetére


Sztbeni
őstag

erről nem találtam infót, de szerintem ilyet nem lehet

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#464) havenday válasza Sztbeni (#463) üzenetére


havenday
tag

Akkor mi lesz, ha lemegy az adatmennyiség?

(#465) club1 válasza havenday (#464) üzenetére


club1
veterán

A csomagok bármikor törölhetők, így ha lefogy az egyenleg, akkor törlöd majd előfizetsz egy újra/másikra.

(#466) havenday


havenday
tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek :R

(#467) havenday


havenday
tag

Egy gyors kérdés, a német aldis neten megy a skype/ VOIP?

(#468) Batis1966


Batis1966
újonc

Sziasztok. USÁba utazunk 2hétre. Tudtok segíteni, hogy milyen kártyát vegyek ott. Hazatelefonálni és kicsit netezni is jó lenne..
Előre is köszi

(#469) club1 válasza Batis1966 (#468) üzenetére


club1
veterán

Először arról kell meggyőződni, hogy a telefonod használható-e az USA-ban. Az európai telefonok többsége ui. 900/1800/2100 MHz-en működik, az USA-ban pedig 850/1900 MHz-en megy a GSM, az is vacak lefedettséggel ha kimész a városokból (talán az AT&T jobb).

(#470) Sztbeni válasza Batis1966 (#468) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az USA mobilkommunikációja nagyon kesze-kusza. Országos GSM hálózatot az AT&T és a T-Mobile nyújt. Az AT&T GSM-et 850 és 1900 MHz-n szolgátat, 3G-t ugyanezeken a frekvenciákon. Nem minden telefon ismeri, érdemes utánanézni. A T-Mobile 1900-on szolgáltat mindent. Az AT&T egyértelműen jobb lefedettségű elvileg. De egyik se közelíti meg az európai minőséget.

Jobbak a CDMA szolgáltatók, mint pl. a Verizon. Ehhez viszont nem jók az európai telefonok. 800/1900 MHz-n mennek tudtommal, ilyen hálózat pedig Európában nem jellemző, egyedül Ukrajnában van.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#471) Tomimeister


Tomimeister
újonc

Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy a problémám ide is tartozhat. Németországban próbálom használni a Magyarországon vett telefonomat (HTC Desire) és nem tudom egyszerűen rábírni egy tetszőleges hálózatra csatlakozásra.
A következők a tünetek:
- Folyamatosan keres, de nem dob ki egy elérhető hálózatot sem.
- Ha kikapcsolom és kiveszem-beteszem a SIM kártyát, majd újraindítom akkor az első 5 percben van hálózatom de utána ismét azt írja ki h nincs szolgáltató és nem is talál...
- az automatikus hálózatkiválasztásra van állítva - úgy tudom h ilyenkor a szolgáltatómmal (Telenor) szerződésben álló német szolgáltatók egyikéhez csatlakoznia kellene.
- Adatroaming opciót kipipálása mellett is ua. a helyzet. Keres de nem talál elérhető hálózatot.
Kártyafüggetlen telefonról van szó. Ja, és Magyarországon még minden rendben volt. Rendesen tudtam telefonálni, SMS-t írni, netezni. Igazából nem értem, hogy mi lehet a probléma, kipróbáltam német SIM kártyával is és azzal is ua-t produkálta. Attól tartok, hogy készülékhiba lehet.
Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm a segítségedet!

(#472) club1 válasza Tomimeister (#471) üzenetére


club1
veterán

Első körben arra gondolnék, hogy roaming tiltás van az előfizetéseden.

(#473) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A gyerekem megy pár napra Ausztriába mit kell tennem hogy tudjon hívni és tudjon sms-t küldeni,ill én is tudjam hívni és tudjak neki sms-t küldeni.
Az Ö kártyája Telenor Praktikum az én előfizetésem Telenoros.
Előre is Köszönöm a segítséget.

(#474) club1 válasza szimla65 (#473) üzenetére


club1
veterán

A te oldalad lényegtelen. Az ő oldalán legyen feltöltött egyenlege és kb. ennyi.
http://www.telenor.hu/roaming/roaming-hasznalata

(#475) szimla65 válasza club1 (#474) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi szépen .
Elolvastam amit linkeltél.

(#476) myke01


myke01
senior tag

Melyik angliai prepaid szolgáltatót érdemes választani az Egyesült Királyságban (a sok közül ),amelyik ad mobilnetet is (baráti áron),és aránylag olcsón lehet vele Magyarországra telefonálni?

(#477) gzbotii válasza myke01 (#476) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha kulfoldre is akrsz akkor Lyca.
Ha minden masra akkor 3 vagy O2. Bar Lyca is ad 15 font feltoltes utan korlatlan netet. Es halozaton belul korlatlan beszelgetest. Mi azt hasznaltuk ott.
Csak az, hogy az kissebb szolgaltato

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#478) myke01 válasza gzbotii (#477) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz !
Erről vélemény : giffgaff

képernyő közepén sárga sávon az elsődleges tájékoztató adatok

(#479) alvina válasza Sztbeni (#451) üzenetére


alvina
újonc

Sziasztok!Ne haragudjatok,ha nem jó topicban teszem fel kérdést!Engem is a drei internet érdekelne.Laptopot használnék és korlátlan internetet szeretnék,de nem előfizetésest.Ebben az esetben hogy működik?Csak az üzleteikben tudom megvenni a kezdőcsomagot illetve a feltöltőkártyákat vagy esetleg máshol is?Kell,hogy legyen ausztriai bankszámlám illetve lakcímem hozzá?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#480) Sztbeni válasza alvina (#479) üzenetére


Sztbeni
őstag

Tudtommal nem kell lakcím meg bankszámla. Lehet, hogy máshol is kapható, de inkább boltban vedd.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#481) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ismerősöm hollandiában és németországban dolgozik (2 hónapig kint, 2 hétig itthon van), viszont itthon szeretne előfizetést, vagy feltöltőkártyás számot venni. viszont azt nem tudjuk, hogy melyik szolgáltató melyik csomagját válassza. jelenleg valami flottában van, aminek a kapcsolási díja 280Ft körül van, a számlájának 70%-át ez teszi ki... no ennél kellene olcsóbb.

tudnátok ajánlani valamit?

(#482) Sztbeni válasza ngabor2 (#481) üzenetére


Sztbeni
őstag

mennyi perc kéne, melyik hálózatokba? Net is kéne neki?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#483) ngabor2 válasza Sztbeni (#482) üzenetére


ngabor2
nagyúr

leginkább T-t, esetleg vodát hív. net van wifiről, úgyhogy az nem szükséges. időben 15-20-szor 10 perc körül, meg kb. 10-20/hó sms.

(#484) Sztbeni válasza ngabor2 (#483) üzenetére


Sztbeni
őstag

szerintem erre a legegyszerűbb a Lidl-ben kapható Blue mobile. 33 forint bármikor bárhova

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#485) club1 válasza ngabor2 (#481) üzenetére


club1
veterán

Alapvetően ott a gond, hogy magyar előfizetéssel akar kint lenni. Ha ehhez ragaszkodik, akkor minimálisan az EU roaming díjakat fizetni kell, vagy valamilyen Travelsure (nyomor), Európa napijegy (vízfon), Travel&Talk (tré) látszólag olcsóbb, ámde 5 perc beszélgetésnél rövidebb idő alatt gyakorlatilag drágább roaming "költségcsökkentő" csomagokkal tud operálni. Ha röviden be tudja fejezni a mondókáját, talál ott netet és sms-ben is többet kommunikál, akkor nem ajánlom ezeknek a "költségcsökkentő" roaming csomagoknak a bekapcsolását (sőt ki kell kapcsolni őket, mert egy csomó szolgáltató egy csomó díjcsomagjához alapból ezeket bekapcsolja). Az alap EU-s roaming az egész EU-ban nagyon egyszerű: Roamingolva ha az adott vagy honos, vagy EU-s országban hív fel valakit, az 91-92 Ft körül van percenként. Ha roamingolva az EU-ban hívást fogad, akkor pedig 27 Ft-ot kell fizetnie percenként (a hívástovábbításért). Ha sms-t küld az EU-ban roamingolva, akkor pedig 30-31 Ft-ba kerül egy sms. Ezeket a díjakat akkor lehet olcsósítani, ha egy-egy bejövő-kimenő hívásra legalább 5-8 percet beszél (gondolom most ilyet használ ha kapcsolási díjról írtál), de azokkal az a baj, hogy sok bejövő-kimenő hívás nem tart minimum 5-8 percig, így meggondolandó ilyesféle roaming csomagokra előfizetni.
A legolcsóbb megoldás mindig a tartózkodás helye szerinti országban megvenni egy olyan prepaid kártyát, amivel olcsón hívhatóak az európai számok és olcsó rajta a net. Tény az, hogy ezek használatához független telefon kell, illetve ezeket Magyarországról nemzetközi hívásdíjjal lehet elérni.

(#486) ngabor2 válasza Sztbeni (#484) üzenetére


ngabor2
nagyúr

külföldről is?

club1: köszi az infókat. a külföldön vásárolt számmal az a baj, hogy nem egy állandó helyen dolgozik, tehát lehet, hogy 2 hónap elteltével másik országba megy. meg több számot, több telefont nem akar fenntartani, többkártyás készüléket se szeretne. tehát az eddig felsorolt olcsósítási lehetőségek kényelmi okokból kiesnek, mi is ajánlottunk neki hasonlót. A felsorolt tarifacsomagoknak utánajárunk.

[ Szerkesztve ]

(#487) Sztbeni válasza ngabor2 (#486) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem, csak itthon

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#488) Indy1


Indy1
tag

Ha valakinek megvan (link) a nemet O2 prepaid APN beallitasait kerem.
A telefon Nexus 4 vagy iPhone 4s (ha szamit).
Legjobb ha van valamilyen ingyen SMS kuldes ami valaszkeppen elkuldi.
ma este erek oda, SIM kartya mar van , de at teszem mas telefonba.

(#489) club1 válasza Indy1 (#488) üzenetére


club1
veterán

Ezek a telefonok általában már tudják az adott szolgáltató alapértelmezett apn beállításait (surfo2 az apn).

(#490) goreckij


goreckij
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. 1 hónapot töltök Kambodzsában és Vietnamban. Ha lenne ötletetek, hogy mobilnet ügyileg mit válasszak az nagy segítség lenne mert elengedhetetlen a net a munkámhoz, és a free wifikre nem merek alapozni.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#491) gzbotii válasza goreckij (#490) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem innen nem sokat neteztek Kambodzsaban :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#492) Sztbeni válasza goreckij (#490) üzenetére


Sztbeni
őstag

Kambodzsai mobilszolgáltatók:

Metfone
Smart
Cellcard
Beeline

Van még kettő, de azok nem tűnnek komolynak.

Vietnámi mobilszolgáltatók:

Viettel
MobiFone
Vinaphone
Vietnamobile
Gmobile (korábbi Beeline)

A legtöbb oldal van angolul is, nézz körbe. Többet segíteni nem tudok, mert még nem jártak egyik országban se, de remélem ez is valami ;) .

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#493) imation


imation
csendes tag

Sziasztok.
Következő kérdésem lenne külföldről rendelnék telefont Huawei Ascend P1 LTE,és az lenne a fő kérdésem hogy magyarországi szolgátatokkal menne e a telefon? Úgye itthon 3g az 2100mhz-en megy és ahogy olvastam a telefonról 3gben tudja ő is kezelni(HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100) csak valami megerősítést kérnék mert elég új ez a dolog nekem.

Márk

(#494) club1 válasza imation (#493) üzenetére


club1
veterán

A hazai LTE (1800 MHz) és a Vodafone vidéki 3G-je (900 MHz) nem megy vele. Ezekből a frekvenciákból a 2100 MHz-et használják csak Európában (3G) sűrűbben lakott helyeken (Magyarországon a Telenor és a Telekom, illetve városokban a Vodafone).

(#495) imation válasza club1 (#494) üzenetére


imation
csendes tag

Magyarul akkor a 2G(900-1800) illetve 3G(2100) menne vele T-mobilnál teszem azt,szóval nem lenen gondom vele?

Márk

(#496) club1 válasza imation (#495) üzenetére


club1
veterán

Az LTE nem fog működni a T-nél sem. (Bár a telefon LTE frekvenciáit nem írtad le.)

[ Szerkesztve ]

(#497) imation válasza club1 (#496) üzenetére


imation
csendes tag

2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100
4G LTE 800/1800/2600

Ezek a telefoné,néztem az itthoniakat nekem elég ha a 2-3G megy és tudom így használni,gondolom 4G nélkül is megvan a dolog.

[ Szerkesztve ]

Márk

(#498) club1 válasza imation (#497) üzenetére


club1
veterán

4G/3G ég és föld. De ezek az LTE frekik itthon jók. Egyedül a 900 MHz-es 3G hiányzik.

(#499) imation válasza club1 (#498) üzenetére


imation
csendes tag

Értem,köszönöm a segítséget.

Márk

(#500) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Sziasztok! drei mobilinternet ausztria, hui flat 10 feltöltős csomag. havi 15 euró, korlátlan, kérdésem hogy nem kell havonta töltögetni 15-tel, ugye? elég ha mondjuk most decemberbe feltöltöm 5 havi, 75 euróval és akkor a téli szezon le van tudva feltöltésügyileg? hóforduló mikor a havidíjat levonná pedig akkor van mikor a kártya aktiválva lett?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.