Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) gjoco1 válasza WhiteWalker (#9390) üzenetére


gjoco1
addikt

Note12 nél az Email en kívül a FB értesítéseknél semmi . .
Nagyon nem is küzdöttem vele tovább . Innentől és a már említett okok miatt ment a portáról a telefon . Lett helyette Redmi Note 11 pro 14 es MIUI val és minden helyreállt , ahogy szerettem volna
Most , hogy olvasom / tam más is küzd vele . Ezért a most hasznát Redmi 13 ra nem fogom ráengedni a HOS t az tuti . Bár nagyon sikítozikés nem győzöm kikapcsolgatni a rendszer értesítést , hogy frissítsek . :DDD
Szomorú , hogy mindenféle trükköket kell bevetni és még az sem biztos .

user26 sajos nem emlékszem a verzióra . Már kb két hónapja volt és nem jegyeztem meg .

BigManus szép kilátások . . . :F Ez is megerősít , hogy ameddig tudom húzni , nem engedem rá a vasra a HOS t . :DDD
Ahogy írtam is , szerencsére másod telefonom a Redmi . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9402) nfsu17 válasza gjoco1 (#9401) üzenetére


nfsu17
veterán

Beállítások, jelszavak és biztonság, engedélyezés és visszavonás
A 'frissítés' mellől a pipát vedd KI
Többet nem látod a frissítésre vonatkozó üzenetet

(#9403) gjoco1 válasza nfsu17 (#9402) üzenetére


gjoco1
addikt

Ja . Én a frissítésnél kapcsolgatom , de mindíg vissza áll . . :DDD
Köszi szépen !
Mindjárt próba . . . :R
A Rendszeralkalmazás frisítésnél is ?

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9404) Viktor0610 válasza nyesteb (#9384) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

akkor a szolgáltatót, flotta kezelőt kell erre megkérni?
Igen.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9405) WhiteWalker válasza gjoco1 (#9401) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Facebook az nekem sem küld szinte semmiről értesítést , de nem csak HyperOs-n hanem EMUI készüléken sem jött. Hiába kapcsoltam ki mindent ami gátolja ennek ellenére sem működik.
Szóval ez megint nem HyperOs bug.

Az email értesítés jön rendesen , hanggal együtt , igaz nem a foschtaliga gmail-t használom hanem Aquamailt.
Szóval ismét nem HyperOs bug :D

(#9406) gjoco1 válasza WhiteWalker (#9405) üzenetére


gjoco1
addikt

Nálam most a Redmi note 13 on a FB értesítések is jönnek . . :DDD
Elég Hudinis dolgok ezek . . ONE UI n ez nem " divat " . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9407) Viktor0610 válasza gjoco1 (#9406) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát....
Én nem ezt tapasztalom. ;]
Azért rendeltem be Xiaomi 13T-t, mert a jelenleg használt A54-emen a Teams és Viber értesítések nem mindig érkeznek meg, MIUI-n ezekkel nem volt gondom. :(((
Pedig eljártam a One UI kanosszát is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9408) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#9407) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"One UI kanossza"

Ilyen is létezik? ;]:D

(#9409) crok válasza WhiteWalker (#9408) üzenetére


crok
nagyúr

Van..

(#9410) gjoco1 válasza Viktor0610 (#9407) üzenetére


gjoco1
addikt

Samu Note10 + om mindent is jelez . Néha azt is , amit nem szeretnék . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9411) WhiteWalker válasza crok (#9409) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ohh :R

(#9412) ViZion válasza ViZion (#9377) üzenetére


ViZion
félisten

Erre nem jött semmi...
Sajnos a fájlkezelő is kuka, ahogy a mi videólejátszó is. Lehet ezeket vhogy végleg törölni? Vagy csak eltűntetni lehet ADB-vel? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9413) nyesteb válasza Viktor0610 (#9404) üzenetére


nyesteb
tag

Megírtam neki tegnap. Fura, de kérni kell a hívásértesítő szolgáltatást. 21. században. Azt hittem, ez alap...

Köszi, meglátjuk mi lesz így!

(#9414) Hbalazs717


Hbalazs717
friss újonc

Sziasztok. Van egy problém a telefonomon. Xiaomi Redmi 12 4 g, most lett rá teleptve a Hyper Os, és azóta azt csinálja, hogy ha valaki hív, akkor csörögni csörög, de a képernyő sötét, és nem lehet felevenni a hívást.Nem minden esetben csinálja ezt, de nagyon gyakran, és semmi ötletem sincs már rá mi okozhatja. A közelségvezérlő szenzor jó, a hálózati beálltásokat alapaállpotba tettem, és semmi változás. Van valakinek ötlete rá?

(#9415) Tompika777 válasza Hbalazs717 (#9414) üzenetére


Tompika777
senior tag

Egy gyári visszaállítást megpróbálnék, hátha

(#9416) BigManus válasza Tompika777 (#9415) üzenetére


BigManus
addikt

Sajnos nem fogja megoldani...
Rengetegen panaszkodnak erre.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9417) BigManus válasza Hbalazs717 (#9414) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Próbáld ki ezt, egy külföldi fórumon olvastam...
Indítsd újra a telefont. (Minden újraindítás után el kell játszani)
Nyomj hosszan a hívás indítóra, majd a legfelső alkalmazás opciót válaszd.
Kapcsold ki az akku optimalizációt, majd jobbra lent az összes adat törlése funkciót, viszont itt csak a gyorsítótár törlése opciót.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#9418) nyesteb válasza nyesteb (#9413) üzenetére


nyesteb
tag

Megjött a válasz a Yetteltől. Ezalapján inkább nem kértem a tiltást.

Ha letiltanánk, akkor nem lesznek képesek 4G-n hívást bonyolítani.
2G-re le kell lépniük, amikor hívást fogadnának vagy kezdeményeznének,
ez azt is jelenti, hogy hívás közben nem lenne internetük. Továbbá a
gyakori váltogatás a 4G és 2G között hívásproblémákat is okozhat.

(#9419) Hbalazs717 válasza BigManus (#9417) üzenetére


Hbalazs717
friss újonc

Köszi, kipróbálom, meglátjuk jó lesz e

(#9420) Gynt válasza Gynt (#9383) üzenetére


Gynt
junior tag

Ebben a korábbi hozzászólásomban jelzett hibaüzenet már elég zavaró volt (Időjárás alkalmazás állandóan leáll).
Végül az lett a megoldás, hogy az Időjárás alkalmazásnál az alkalmazásadatokban adatok törlését választottam. A gyorsítótár törlése önmagában nem volt elég, minden adatot törölni kellett. Ezután persze fel kellett vennem minden települést újra az alkalmazásban, de most már nincs hibaüzenet, és működik rendesen.

(#9421) crok


crok
nagyúr

Akit érint:
XiaomiEUModule_2024.05.15.apk
Új fingerprint injector-t adott ki a Xiaomi.EU csapata!

(#9422) Viktor0610 válasza nyesteb (#9418) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De legalább megoldódott a gondod?
Mert nyilván az lenne a jó, ha aktív maradhatna a VoLTE.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9423) nyesteb válasza Viktor0610 (#9422) üzenetére


nyesteb
tag

Az az igazság, hogy ez nem állandó probléma volt, csak néhányan jelezték. Az esetek többségében jól működött, csak néha nem voltam elérhető, legalábbis amennyien jelezték, csak erre tudok gondolni. Így nem tudom. A hívásértesítővel majd kiderül. Azóta nem jött jelzés se embertől, se az értesítőtől.

De ami fura még, hogy 4G-t használva, ahogy írtam is, a hívás mintha folyamatosan menne a háttérben, pedig tuti nem telefonálok. Csak az akku statisztikája szerint ez folyamatosan használja a telefont.

(#9424) nfsu17 válasza Viktor0610 (#9422) üzenetére


nfsu17
veterán

Az nem lehet, hogy 4G-n alig van jel nála (ahogy írta, külön antenna kell a nethez), és emiatt merül?
Nem vagyok képben, hogy működik ez a modern technológia, én a Y simet csak telefonálásra használom, így berakom onlyGSM módba, aztán had szóljon.
Senki nem reklamált sose, és én is tudtam hívni mindenkit. Teló sem merül.
Az "adatsimes" SIM meg T-s, ott meg 4G-n van, mert azért EDGE sebességgel mégse fogok (tudok) netezni 2024-ben.

Nem lehet, hogy nem vált le a telója 2G-re, mikor már annyira gyenge a 4G, hogy amúgy érdemes lenne?
Vagy nem is így működik?

(#9425) Viktor0610 válasza nfsu17 (#9424) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De, simán.
A mobilnet amúgy is jobban meríti, mint a a wi-fi, pláne, ha gyenge a jel és folyamatosan keresi a hálózatot.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9426) nyesteb válasza Viktor0610 (#9425) üzenetére


nyesteb
tag

Nálam a mobilnet ki van kapcsolva, csak ha kell, akkor teszem rá. Egyébként nincs neten a telefon. Így is fogyasztja sajna...

(#9427) borix


borix
őstag

A telefon kipucolását ADB-vel elrontanám és utána nem indulna a hivatalos gyári ROM-ot, hogyan lehet visszarakni zárt Bootloader esetén?

[ Szerkesztve ]

(#9428) crok válasza borix (#9427) üzenetére


crok
nagyúr

Factory reset.

(#9429) borix válasza crok (#9428) üzenetére


borix
őstag

Egyéb alternatíva?

(#9430) crok válasza borix (#9429) üzenetére


crok
nagyúr

Mivel zart a bl es nincs hozzaferesed a /data tartalmahoz.. igy nincs.

(#9431) Narxis válasza Viktor0610 (#9407) üzenetére


Narxis
nagyúr

Készülhetsz a HyperOS kanosszára. ;]

Thanos was right.

(#9432) borix válasza crok (#9430) üzenetére


borix
őstag

Samsung esetén Odinnal simán felraktam a gyári ROM-ot itt nem lehet?

(#9433) crok válasza borix (#9432) üzenetére


crok
nagyúr

Ha adb-vel meg is boritottad a ROM-nak nincs semmi baja. Nem kell "ujratelepiteni" mert csak elcseszted a packages.xml-t. Factoty reset es kezded elolrol. Az Odin is felesleges ilyen esetben, ott is eleg lett volna a factory reset, data format, mindegy hogy hivod.

(#9434) borix válasza crok (#9433) üzenetére


borix
őstag

Köszi az infót.

(#9435) janakbacsi


janakbacsi
őstag

miui 12.5, android 11 alatt be lehet azt állítani, hogy a kezdőképernyőn dupla kopp esetén lezáródjon a kijelző. Ha igen, akkor hol?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#9436) Viktor0610 válasza janakbacsi (#9435) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal nem. :(
Csak a Poco telefonokon van ilyen funkció, nem tudom, miért.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9437) user26 válasza janakbacsi (#9435) üzenetére


user26
senior tag

Szia, próbáld ki.
"Ha nem megy a hegy, akkor menjünk a hegyhez..." Vagyis, ha nincs MIUI/HyperOS -be valami, akkor nézzünk körül milyen alternatívák vannak.
Link: Double Tap Screen be- és kikapcsolása

Xiaomi fan I 12T Pro I OnePlus 12

(#9438) janakbacsi válasza user26 (#9437) üzenetére


janakbacsi
őstag

köszi. közben rájöttem hogy van saját widget a képernyőzárra, így azt használom.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#9439) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !

Tudtok hasonló alkalmazást MIUI ra , mint OneUi ra van az AoD Notifity ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9440) Viktor0610 válasza gjoco1 (#9439) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben erről van szó: [link], ezt simán le tudnám tölteni 13T-re.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#9441) gjoco1 válasza Viktor0610 (#9440) üzenetére


gjoco1
addikt

Sajos ez nem kompatibilis Xiaomival . Az előbb próbálkoztam vele . Samsung Note10+ on használom és imádom . . . . .

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9442) WhiteWalker válasza gjoco1 (#9441) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Poco F5-tel kompatibilis :D
Szóval nem igaz az állítás ;]

(#9443) gjoco1 válasza WhiteWalker (#9442) üzenetére


gjoco1
addikt

Akkor nem vágom miért írta ki a tecsim , hogy nem kopatibilis . . . :DDD
Redmi Note 13 .
Ráúszok mégegyszer . . . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9444) gjoco1 válasza Viktor0610 (#9440) üzenetére


gjoco1
addikt

Meg is van . . . Pro .

WhiteWalker Valami gubanc van az apk. fájlommal azért nem ment azzal . Így már jó . .
Köszi mindkettőtöknek !
Ez nálam megszokott alkalmazás és imádom .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9445) gjoco1 válasza WhiteWalker (#9442) üzenetére


gjoco1
addikt

Kicsit másabb , mint [Samura] , de majd beállítgatom Redmire .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#9446) fairyharry válasza steele80 (#9338) üzenetére


fairyharry
csendes tag

sziasztok!
nekem ez megoldotta a gmail értesítési problémát, és még más hangot is sikerült adni neki, mint ami a default értesítési hang, köszi steele80! :R

(#9447) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Hajnali 5 környékén történt valami a telómmal.
Drasztikusan elkezdett merülni. A Battery Historian azt mutatja, hogy a Phone State beleesett egy majdnem 6 órás intervallumba.
Tudja valaki ez mi lehet?
köszi

(#9448) crok válasza laracroft (#9447) üzenetére


crok
nagyúr

Rossz sort nézel, eltereli a figyelmed.. de nem is ez a lényeg hanem hogy ennyi adatból lehetetlen megmondani (ne vicceljünk már). A hosszú kék sor után egyel alatta van a job schedule lista - na AZ vajon miért kezdett el vadul dolgozni pont ugyanabban a pillanatban mikor elkezdett merülni mint nyeletlen fejsze a Balatonban? Inkább ott nézz szét hogy mi indult el pont a kék leállása után (a kék ugyanis a doze sore vagyis az alvás, szín alapján pedig az a szakasz deep sleep volt). Erős a gyanúm hogy egy vagy több alkalmazásod elindult (és lehet te indítottad el csak valamiért beragad a működése) amit jól mutat a doze feletti Top app sorban hogy szines csíkok vannak sűrűn egymás után (még a képernyő is be volt kapcsolva (doze felett kettővel levő sor is piros)) és még egy hívás is elindulhatott (phone state ki-be) valamint látszik hogy a készülék hőmérséklete is jócskán megemelkedett (utolsó előtti sor pirosabb színt kapott). A phone state alatt kettővel látszik egy rövid és egy hosszabb zöld jelölés, az szenzorhasználat (ugye minek is..?) de ami még érdekesebb: alatta vagy 10-el ugyanabban a szakaszban ugyanúgy van egy rövid meg egy hosszú zöld jelölés.. na az meg wifi multicast.. valamilyen forgalmat is bonyolított a készüléked. Külön kiemelném még a legeslegelső sort ami szerint a kernel egyáltalán nem aludt, valami a SoC-ot ébren tartotta végig (mivel majdnem teljesen végig felkete az adott ponttól plusz a negyedik és ötödik sor és kéklik mintha nem lenne holnap vagyis userspace és long wakelock van onnantól kb. nulla megszakítással). Érdekes jelenség ugyanis akkor is wakelock-ol mikor egyébként a doze sor sárga vagyis egyébként light doze állapotban lenne az Android - viszont a kernelt nem engedi el valami így ettől függetlenül (mivel valamit dolgozik) mindenképp ébren marad.
Ez lehet alkalmazás, lehet egy baseband / firmware bug.. dehát kérem egy megvágott BH screenshot alapján megmondani..
Na, egy elcseszett screenshot-ból meg nulla infóból ennyit lehet megmondani. Az említett sorokon menj végig egérrel, mutatja mikor mit csinált. Gyanús alkalmazásokat bal oldalon ki lehet választani és akkor az alkalmazásra vonatkozó statot meg tudod nézni (futás, service, etc). GL;HF

[ Szerkesztve ]

(#9449) laracroft válasza crok (#9448) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a gyors választ.
A legrosszabb az egészben, hogy éppen aludtam mikor mindez történt.
Max a macska játszhatottt vele :).
Igyekszem útmutatásod alapján eljárni ;)

(#9450) crok válasza crok (#9421) üzenetére


crok
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.