Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80651) benvolio válasza benvolio (#80650) üzenetére


benvolio
őstag

Jegelve.

(#80652) PLaci58


PLaci58
őstag

Plazma TV-t el lehet még adni? Nem mai gyerek már.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#80653) Vangelis válasza PLaci58 (#80652) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Olcsón ... nekem is csak úgy siekrült.. peig fényévekkel jobb mint ezek az lcd-k. De nem is gagyi lcd-t szereztem :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#80654) icemad válasza PLaci58 (#80652) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs hiba a kijelzőben, akkor igen.
Bitang jó képe van a mai 200k-s kijelzőkhöz képest. Sokat nem kell érte kérni, mert nem veszik meg.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#80655) Vangelis válasza icemad (#80654) üzenetére


Vangelis
nagyúr

én azért adtam el a 50 es pansonicot, mert kellett a hely....bánom.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#80656) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nemszázas notebook winyók valakinek?

500Gb HGST 100/89 8db bizonytalan szektor több mint 1000 nap - 999Ft
250Gb Seagate 100/98 1db hibás szektor több mint 354 nap - 999Ft
80Gb Hitachi 100/100 (hopp ez százas! :D) több mint 1000 nap - 999Ft

Sör/csoki egyéb is jöhet.
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80657) cocka válasza jFox (#80656) üzenetére


cocka
veterán

Hát ezek a Sentinel jelentések is megérik a pénzüket. Mármint az, hogy mennyi van még a HDD-nek hátra. 5 évet prognosztizál előre kb. minden HDD-nek.

Na ha eléri a működési idő az 5 évet illetve ahhoz közelít vagy túllépi, beragad a "több mint 100 nap", főleg ha a HDD is maradt 100/100-as, ahogy nálam.

Amúgy így 2022-ben nem hinném, hogy ilyen méretekre nagy a kereslet. 500 giga még határeset, de inkább az 1 tera az általános vagy 2.

Meg gondolom 9.5 mm-esek, mert ez sincs odaírva.

(#80658) jFox válasza cocka (#80657) üzenetére


jFox
őstag

A HGST az vékonyabb, ha ez számít. ;)
Ha figyelmesen olvasod írtam, hogy "sör és csoki is játszik" . :K Akinek ilyesmire van szükség majd jelentkezik, ha meg nem akkor megmarad... ;)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80659) bnorci71 válasza jFox (#80658) üzenetére


bnorci71
addikt

és almalé? vagy meggylé? :D

egyébként az ilyen hdd-k pont jók pl a családi fotóalbum biztonsági lementésére, aztán mehet a polcra valaki másnál

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80660) PLaci58 válasza bnorci71 (#80659) üzenetére


PLaci58
őstag

Erről a mehet a polcra dologra kérdeznék. Valamikor a floppykat állandóan frissítette a gép, nehogy adatvesztés legyen. Úgy tudtam a HDD-k is időnként frissítik az adatokat (újraírják a szektorokat). A "polcon" nem sérülnek a tárolt adatok?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#80661) bnorci71 válasza PLaci58 (#80660) üzenetére


bnorci71
addikt

na ez jó kérdés, fogalmam nincs :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80662) F1r3b1rd válasza PLaci58 (#80660) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Közel 25 éve így tárolom a cuccaimat. Pár havonta beindítom őket pár perce és annyi. Soha nem volt még adatvesztésem.

Van olyan régi vinyóm, ami 2004 óta talán 6 alkalommal volt gépben, de az adatok megvannak(nem mintha a dos korszakbeli cuccokért annyira kár lenne).

Egyébként célszerű minimum 1-2 alkalommal évente egy sima lemezellenőrzést v töredezettségmentesítőt lefuttatni, akkor tuti megmarad minden.

(#80663) jFox válasza bnorci71 (#80659) üzenetére


jFox
őstag

:K :K :K :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80664) cocka válasza PLaci58 (#80660) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem csak attól függ, hogy van-e közelben erős mágnes vagy elég magas-e a páratartalom vagy elég nagy hőhatásnak van-e kitéve. Tehát mondjuk tűző napon nem biztos, hogy kinn hagynám a HDD-t.

Ezeket leszámítva, aligha történhet állástól adatvesztés. Max. tizen-huszon x év alatt kicsit gyengül a mágnesessége, lesz egy-két hibás szektor, de szvsz ezek irdatlan lassú folyamatok.

A 40 gigás vinyóm még akkor is olvasható-írható volt, amikor kidobtam, mert kezdett nagyon durván bad sectoros lenni, holott adat se volt rajta. Most a penemen sokszorosa fér el, akkor minek tartsam meg? Pláne, hogy IDE-s volt, már akkor is voltak SATA-s vinyók, akkor inkább veszek valami retro 80-as satást.

(#80665) cocka válasza F1r3b1rd (#80662) üzenetére


cocka
veterán

Töredezett állástól nem hinném, hogy lesz. Tudtommal akkor töredezik, ha rendszeresen törölsz vagy írsz rá.

(#80666) jFox válasza cocka (#80664) üzenetére


jFox
őstag

Én jártam úgy, hogy teljesen jó vinyót felre tettem, hogy jó lesz még az, aztán pár hónap múlva amikor kellett volna már nem volt hajlandó beindulni. :(
Ilyen is van. De azért nem ez a jellemző.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80667) --ka válasza cocka (#80665) üzenetére


--ka
senior tag

Nyilván nem a töredezett állásra írta! :W :D

...hanem arra, hogy ha futtatsz töredezettség mentesítést, akkor mozgatásra kerülnek a bitek, és így felfrissül a teljes tárolt adatmennyiség. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#80668) cocka válasza --ka (#80667) üzenetére


cocka
veterán

Én meg arra írtam, hogy ha csak ír rá pár adatot, egyszer töredezettségmentesíti, majd hagyja évekig állni és csak megnézi mondjuk fél évente, hogy még olvasható-e, ennyitől nem lesz újra töredezett.

(#80669) PLaci58 válasza cocka (#80664) üzenetére


PLaci58
őstag

Hamar elmegy az a tizen-huszon év :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#80670) Depression válasza jFox (#80658) üzenetére


Depression
veterán

Láttad mostanában a csoki árakat? Drágább, mint az arany ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#80671) jFox válasza Depression (#80670) üzenetére


jFox
őstag

Ja, de nemrég volt húsvét. Az ügyesebbje csak össze locsolt pár csokinyulat vagy csoki tojást... ;)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80672) cocka válasza Depression (#80670) üzenetére


cocka
veterán

Meg nem tudom figyelted-e a lejárati idejüket. Mostanában elég gyakran találni idei lejáratos cuccokat, ami a "spóroljunk már" módszerrel tárolt cuccokon igencsak meglátszik. Ami alig pár hónapon belül lejár, de állandó hőingadozásnak vagy páratartalom-változásnak van kitéve, az hamarabb romlik.

És kibontod és állott íze van (hiába úgy mond még jó) meg fehéres elszíneződés látszik a felületén és/vagy nedves a felülete, főleg tejcsokiknál. Régebben sose volt ilyen. Most meg arra alapoznak, hogy fogyjon már el a meglévő készlet, bármilyen szar is legyen az.

(#80673) Wiz Khalifa válasza cocka (#80664) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mélyládával már én is "kezeltem" egy HDD-t régebben. :DDD

Még 2016-ban vettem egy 1TB-os WD Green vinyót. A gép alatt volt a mélyláda. És egy hét után észre vettem hogy 3 hibás szektort kreáltam rajta és emiatt 100/93 lett a HD Sentinel szerint. Ennek már 6. éve és nem romlott az állapota, adat sose veszett el, stb... :)

Azóta megtanultam, mélyládát ne tegyek a gépem közelébe. :C

Smoke some weed nigga!

(#80674) mezis válasza Wiz Khalifa (#80673) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem hiszem hogy ennyire erős szórt mágneses tere lenne egy hangszórónak és a HDD-k háza is árnyékol valamennyire.

kb 30 évvel ezelőtt csodálkoztam, amikor egy MRI vezérlő pultjában floppy meghajtót láttam.
Ez kb 3m-re lehetett a 1,5Tesla-s alagúttól, és ott volt mágneses mező rendesen. A bank kártyám mágnes csíkját pl használhatatlanná modifikálta.

mezis

(#80675) Ereshkigal válasza mezis (#80674) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Néztem régebben videót erről, erős mágnessel csesztették működés közben a vinyót, közben másoltak róla, vagy ilyesmi, és semmii gond nem volt. Illetve csak annyi, hogy ha rácuppant a mágnes, néha a fejek nem bírtak rendesen mozogni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#80676) cocka válasza Ereshkigal (#80675) üzenetére


cocka
veterán

De milyen vinyót? Sima 3.5-est? Mert lehet a 2.5-esnek több esélye van tönkremenni. Az a baj, hogy jelenleg nincs "elbasznivaló" HDD-m, ami alá rakhatnék neodímium mágnest.

(#80677) Ereshkigal válasza cocka (#80676) üzenetére


Ereshkigal
őstag

3.5

(#80678) mezis válasza cocka (#80676) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy ajtómágnest sem csippananék HDD-re. Pláne nem szupererőset.
A HDD-k fejmozgató mechanikájának egyik alkatrésze egy szupererős mágnes, kb annyira zárt mágneses erőtérrel, mint a hangszórókban. És nem veszélyezteti a lemezekre írt információt. Én így értettem egy hangszó veszélyét, vagyis nem lehet annak olyan nagy és erős szórt mágneses tere..

mezis

(#80679) Wiz Khalifa válasza mezis (#80674) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Este volt, elfelejtettem írni bele hogy nem a mágnesre gondoltam. Hanem hogy a mélynyomó olyan erős rezonanciát csinált a vinyónak hogy nem tetszett neki. :DDD

De hát nem is csoda hogy kapott ívet, volt időszak mikor a redőny is leszakadt egy másik ládától. :C

Smoke some weed nigga!

(#80680) mezis válasza Wiz Khalifa (#80679) üzenetére


mezis
nagyúr

A falak még állnak? ;]

mezis

(#80681) Wiz Khalifa válasza mezis (#80680) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Állnak mert az otthoni mélyládázást abba hagytam meg már nem is otthon élek. :DD

Smoke some weed nigga!

(#80682) cocka válasza Wiz Khalifa (#80681) üzenetére


cocka
veterán

Ettől még az új helyen is mélyládázhatsz nem? :DD

(#80683) bnorci71 válasza Wiz Khalifa (#80679) üzenetére


bnorci71
addikt

ritkán hallgatok Ac-Dc -t de akkor a szomszédok is :))

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80684) Wiz Khalifa válasza cocka (#80682) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Eddig nem csináltam, de mivel kocsit cseréltem és az új kocsimba nagy szívfájdalmamra nem tudom berakni ezért jön a házba. :DD Csak vegyek hozzá egy PC tápot.

Lakótársak lehet nem fogják díjazni de ház majd valahogy megoldom. ;]

#80683bnorci71:
Mindenkinél van amikor kicsit "elgurul" a gyógyszer és más is hallja amit az adott személy szeret. :D

Smoke some weed nigga!

(#80685) bnorci71 válasza Wiz Khalifa (#80684) üzenetére


bnorci71
addikt

nálam is hetente 1,5-2 óra jut rá meg havonta kicsit több amikor asszony vásárol vagy körmösnél ül :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#80686) benvolio


benvolio
őstag

Bukósisakot kéne vennem robogóhoz, de nem vagyok képbe ezekkel. Itt az angyalmotort találtam ahol árulnak. Egy ilyen megvehető: [link] Mit kel nézni rajta? Van ami napszemüveges drágábban, olyat érdemes inkább? Ha valaki képben van ilyenekkel jöhet hasznos info.
Üdv!

(#80687) Spancer RE válasza benvolio (#80686) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Oké, hogy robogóhoz kell meg minden, de az álladat mi védi, ha 50-el sikerül szaltózni egyet?
Én zárt, napszemüvegest vettem, de a felnyithatók is jók: Shox
Ha számít az ár és nem zavar a szélzaj, akkor a Lidl bukó is teljesen jó, vagy az Angyalnál valamelyik zárt/nyitható.
Figyelni arra kell, hogy ne lötyögjön a fejeden, mint egy bili, de azért oxigén is jusson a toronyba. :DDD [link]

Az Angyal weboldala borzasztó :F

(#80688) benvolio válasza Spancer RE (#80687) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem a zárt olyan nagy motoros, maradnék szerintem a nyitottnál. A Lidl-sről olvastam már hogy jó, de múltkor csak a zárt volt. A shox-ot átnézem köszi.

(#80689) F1r3b1rd válasza benvolio (#80688) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Shox-ot én is ajánlom, bemész, megnézik pontosan h milyen méret kell és ajánlanak is összeghatár szerint is.
Mindenképpen kell a "napszemüveg", én a felnyitható verziókat preferálom.
A sima nyitottak tényleg neccesek, pár esés után váltottam én is.

Ha ősszel és tavasszal is használod akkor célszerű olyat választani amiben benne van, vagy utólag betehető a párazáró plexi(pinlock). Elég gáz úgy vezetni h semmit se látsz a párától .:D

(#80690) benvolio válasza F1r3b1rd (#80689) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi!

(#80691) Biqci válasza benvolio (#80688) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem akarlak rábeszélni, de ha netalán bukni fogsz, az aszfalt nem fogja nézni, hogy nagymotorral vagy robogóval buksz. Ha az állad csak egy kicsit is koccolja a talajt, az lesz a legkevesebb gondod, hogy kitörik a fogaid nagy része. A szilánkos állkapocs törés és az arcról lekopó bőr már kevésbé mulatságos. Szóval, te döntesz, nekem mindegy...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#80692) benvolio válasza Biqci (#80691) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi! A bűnvadászoknak is elég volt a nyitott. ;] ;]

(#80693) Biqci válasza benvolio (#80692) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ok... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#80694) benvolio válasza Biqci (#80693) üzenetére


benvolio
őstag

Ma láttam két robogóst a városba és zárt volt rajtuk, átgondolom újra. :R

(#80695) Biqci válasza benvolio (#80694) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ezt csak helyeselni tudom, de ahogy már korábban is írtam, tiéd a döntés :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#80696) atyuska


atyuska
tag

Sziasztok

Lga2066-os alaplapja van valakinek eladó?
Üdv.

----atyuska----

(#80697) atyuska válasza atyuska (#80696) üzenetére


atyuska
tag

Illetve 2x16Gb ddr4 ramot, minél gyorsabb.
M2 ssd--t, 1 Gb

----atyuska----

(#80698) jFox válasza atyuska (#80697) üzenetére


jFox
őstag

1Gb :Y nem lesz az kevés?
Van egy 8Gb-os mSATA ssd-m ha gondolod... :DD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#80699) atyuska válasza jFox (#80698) üzenetére


atyuska
tag

A Gb, az Tb, igazad van :)

----atyuska----

(#80700) cocka válasza atyuska (#80699) üzenetére


cocka
veterán

1 terabit :D Az csak 128 gigabájt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.