Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Meggyi001: A kérdés...
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
válasz
Panthera
#51083
üzenetére
Itthonról dolgozunk, de ez nem a covid- féle home office, így megy már 17 éve, kettőnknek van egy egy gépe, pluszban van egy szerver, ami sokminden más mellett futtat egy vtiger CRM-et, raktárkészlet- kezelés, feladat megosztás, kimutatások, stb, emellett a közös üzleti mappákat is tartalmazza, ott az évnek hónapnak megfelelően jegyzettömböket hozunk létre egy- egy ügyfél igényének megfelelően, majd a heti dolgokból készül egy heti rendelős jegyzettömb, amibe közösen írunk, néha rá kell nézzek távolról, akár telefonról is. De erről a gépről megy a filmlejátszás tárhely része, és a műholdvevőm is ide vesz fel műsorokat. Egy csöpp kis i7-6700-as pörög benne 16 GB RAM társaságában, egy 6TB-os vinyón van minden. Annyira leterhelő a dolog, hogy áltlaában 0% procihasználat, és 3-4% RAM használat látható.

Ez a gép minden munkanap utáni nap hajnal 2:05-kor lementi a kijelölt mappákból a megváltozott vagy új tartalmat a második szerverre, az egy Kontron lap integrált i7-tel, 1TB-os vinyóval, ez hajnali 2-kor bekapcsol, 2:15-kor kikapcsol. Ha bármi meghibásodna az első gépben, pl megunja a vinyó, oké, hogy a gyártó cseréli, de a tartalom nem veszhet el, muszáj menteni.
Az Asrock Q1900-as lap csinálta eddig, nem is volt gyenge, csak ez a kontron lap mindig kimaradt, most meg volt egy vételi lehetőség. Jön az új ház, kikerült egy 64GB-os SSD, meg lesz egy 1TB-os vinyó, ebből lesz majd valakinek egy jó kis gépe.
Év végén amúgyis van mindig idő, akkor gépfejlesztéssel összekötve elütöm azt a pár nap szabadidőt, a régi gépeket eladom, az újakat összepakolom, és máris január van, mire végzek velük.
Csak most kissé elhúzódott a dolog, még tart. 
A tápzaj szerintem nem is a tápegységen múlik, hanem a paneltápon, pico psu-n, nekem nincs ehhez jó fülem, de gyanítom fizikális értelemben itt már nem nagyon tud zaj bemenni.
Hálózati zenelejátszásra van egy pio 934-es erősítőm, wifi, kábeles lan, netrádió, szerverről minden, telefonról minden, amellé már nem kell gépből építenem lejászót.
Új hozzászólás Aktív témák
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- PlayStation 5
- Gigantikus fordulatot vett a GeForce RTX 50 Super sorozat törlése
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Hét új család perli az OpenAI-t öngyilkosság miatt
- Kuponkunyeráló
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- LG 65QNED86T3A / QNED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- 173 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090 - 3 év garancia
- LG 27UN880-B - 27" IPS ERGO - 3840x2160 4K - 60Hz - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync - Mac
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



