Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) darvinya válasza cigam (#12948) üzenetére


darvinya
titán

Engem még mindig nem értesített hivatalosan.
Tehát ebből mi következik. ?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12952) Bozek válasza darvinya (#12951) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha azt a hozzászólást is nézzük, amire válaszoltál, akkor egy dolog következik belőle: nem Te vagy az NMHH. :D

(#12953) Voice24 válasza cigam (#12946) üzenetére


Voice24
őstag

"Vegyétek már tudomásul, hogy csomagra fizettetek elő, nem pedig konkrét csatornákra."

De akkor az én szerződésemben (és nyilván a többiben is) miért vannak felsorolva konkrét csatornák? Oda nem az van írva, hogy kapok 40 db csatornát, hanem bizony nevesítve vannak a dolgok.
És még két dolog: egyrészt még téhómos emlékeim között rémlik valami olyasmi, hogy variálgattak ottt is a csatornákon, de úgy rémlik, ott hírlevélben közölték ezt, és mintha fel lett volna ajánlva, hogy aki ezt nem fogadja el, leléphet. Nem merem biztosra állítani, nem most volt, én pedig nem váltottam akkor, de tényleg úgy rémlik, hogy a lehetőséget megadták.
A másik meg ez a sunyi mód, ahogyan a mindig dolgozik: a hülye nyereményjátékukról állandóan jön az email, de bezzeg az ilyen jelentős változásról csesznek küldeni. Nézegesse a hülye ügyfél a honlapot, ha valamit tudni akar. Ez a korrektségtől nagyon de nagyon messze áll.

(#12954) misx válasza Voice24 (#12953) üzenetére


misx
senior tag

"A másik meg ez a sunyi mód, ahogyan a mindig dolgozik: a hülye nyereményjátékukról állandóan jön az email, de bezzeg az ilyen jelentős változásról csesznek küldeni."

Mondjuk ez jogos. Végül is egy emailbe nem haltak volna bele. Bár a Sport TV-nek hála elég sok néző értesült már róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#12955) darvinya válasza misx (#12954) üzenetére


darvinya
titán

Bár a Sport TV-nek hála elég sok néző értesült már róla.

Ez nem hivatalos hír, lehet reklám is, amit egy másik szolgáltató írat ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12956) cigam válasza Voice24 (#12953) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

miért vannak felsorolva konkrét csatornák? Oda nem az van írva, hogy kapok 40 db csatornát, hanem bizony nevesítve vannak a dolgok.

És ugye azt a részt is olvastad, hogy "A vállalás időtartama ezt követően minden naptári hónap végén meghosszabbodik a következő hónap utolsó napjáig, kivéve, ha a Szolgáltató bármely, a kínálatban szereplő csatorna szerepeltetésére ettől eltérő időpontot vállal".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12957) róland válasza Voice24 (#12953) üzenetére


róland
veterán

Konkrétan a szerződésben nevesítve, hogy azokra a csatornákra fizettél elő és módosításuk csak kétoldalúan lehetséges. Vagy ott van a szerződésben, hogy az adott csatornakínálat a szerződéskötés pillanatában érvényes és a szolgáltató azt bármikor egyoldalúan módosíthatja. (Erős a gyanúm, hogy ez utóbbiról van szó, mivel ilyen az ÁSZF-es szerződéskötés általános gyakorlata. Megjegyzem én is így tenném, ha szolgáltató lennék.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12958) Voice24 válasza cigam (#12956) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, nyilván benne van. De elég undorító, hogy csak saját magának adja meg a szolgáltató a változtatás (pontosabban a szerződéstől való eltérés) lehetőségét, a fizető ügyfélnek csak annyi joga van, hogy fizessen és nézzen, mégpedig azt, amit elé tesznek. Ha a szolgáltató úgy dönt, hogy holnaptól 40 db mesecsatornát, akkor 40 db mesecsatornát.
Tudom, én vagyok a hülye, hogy aláírtam két évet, de nyilván előre senki nem feltételezi egyik szolgáltatóról sem (pedig ezek szerint kellene), hogy ilyen alapnak számító csatornákat csak úgy lecserél a kínálatból. (mielőtt bárki belekötne, ha minden nagy szolgáltató kínálatában ott van, akkor igenis alapnak tekinthető).

(#12959) Bozek válasza darvinya (#12951) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én épp ma kaptam meg a levelet a csatornaváltozásokról. A postai bélyegző szerint 15-én adták fel.

November 1-től kikerül a Sport1, Sport2, Minimax, Hatoscsatorna és a History Channel (Aktív+), bekerül az Eurosport1, Eurosport2 (Aktív+), Sportklub (Aktív+), Story4, Nickelodeon. December 1-től meg a D1-től búcsúzhatunk.

Ezeket nagyjából eddig is tudtuk, bár a Hatoscsatornát nem hiányolta senki. :)

(#12960) darvinya válasza Bozek (#12959) üzenetére


darvinya
titán

Az jó.
Én 5 utcányira lakok Petzváli irodától, de még semmi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12961) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Én is ma kaptam meg a levelet. Lehet megszólni nyugodtan, de engem a D1 valamennyire érzékenyen érint, mert szoktam nézni. Ráadásul ez a hülye szöveg: "A közelmultban Pax Tv műsorával bővült Alapcsomagunkból 2015. December 1-jével kikerül a D1 csatorna" Namármost a D1 nem volt egy nagy nézetsségű csatorna, de volt illetve van benne Jazz, meg Múzeumi kiállításbemutató meg Mindentudás Egyeteme. A Paxon semmi ehhez hasonlót nem láttam eddig. Sőt a Bonum mellé tök felesleges volt felvenni! (A Bonumon egyébként meg vagyok lepődve, mert egész jó kis csati mondom úgy, hogy nem vagyok vallásos!) Naszóval kikerül két csatorna az alapcsomagból pótlás nélkül, miközben épp tavaly emelték meg jócskán az árát és gondolom most sem lesz olcsóbb!

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#12962) Jester01 válasza regvoltrossz (#12961) üzenetére


Jester01
veterán

Ide is megjött, de például esetleges szerződés felmondásról nem esik benne szó.

Jester

(#12963) Voice24


Voice24
őstag

Tegnap én is megkaptam a levelet. A legjobban ez a mondat tetszik benne:

"Ezzel párhuzamosan kínálatunk számos új csatornával gazdagodik". :Y

Azért elég vastag bőr kell hozzá, hogy egy - sok embernek bosszúságot okozó - variálást sikerül nekik gazdagodásként tálalni. Ha bővítés lenne, oké, de itt egy darabbal sem lett több a csatorna.

(#12964) mokalade


mokalade
tag

Adott egy 12 havi Extra Alap havi alapcsomaggal vásárolt kártya.

1. Kb. 10 hónapja lett véve. Lehet még aktiválni?
2. Ha aktiváltattam, akkor át lehet váltani Családi csomagra? (Persze akkor nem 12 hónapra lenne elég az összeg.)
3. Rá lehet tölteni feltöltő kártyával akkor is, ha még van rajta egység vagy csak, ha már lefogyott? Magyarul, ha van a kártyám, meg kettőt db feltöltőm, rá lehet tölteni mindkettőt egyszerre aztán majd lefogy?
4. Ha a kártya (szerződés) Alapcsomag, fel lehet tölteni Családi feltöltővel és fordítva?
5. Az előre feltöltött egyenleg valahol nyomonkövethető?

Ha van ilyen tapasztalat, kérem osszátok meg. Köszönöm szépen!

(#12965) mokalade


mokalade
tag

Az előző HSZ-hez, tehát:

Adott egy 12 havi Mindigtv Extra Alap csomaggal vásárolt kártya.

(#12966) darvinya válasza mokalade (#12964) üzenetére


darvinya
titán

Igen, igen, csak az adott kártyára, igen, nem.

(#12963) Voice24

Lassan a papír többet ér mint ez a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12967) mokalade válasza darvinya (#12966) üzenetére


mokalade
tag

Köszönöm a segítséged! A harmadik válaszod nem értem sajnos, másként teszem fel a kérdést.

Az a szitu mondjuk, hogy feltöltős (előrefizetett szolgáltatás) a szerződésem és még fél évre elég összeg van fenn. Már most van két feltöltőkártyám (csak feltöltő, nem , nem akarok várni a felhasználásukkal (elkeveredik stb). Feltölthetem őket, akár közvetlen egymás után a kettőt? Összeadódik az összeg és le tudom használni mindet? Vagy mindig meg kell várni, hogy elfogyjon a már feltöltött összeg és csak utána lehet újra feltölteni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12968) bendegruz válasza darvinya (#12966) üzenetére


bendegruz
őstag

jaja

rengeteg szolgáltatónál kapok havi 5000 ft-ért 60 csatornát 3 előfizetői kártyával :)

Asus Rog Strix Scar III

(#12969) Bozek válasza darvinya (#12966) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az utolsóra miért nem a válasz? A MindigTV Extra ügyfélkapun keresztül a Szolgáltatások menüpontban megnézhető, hogy meddig érvényes a kártya. Nekem is ott van, hogy január 9-ig, bár az azért vicces, hogy az Aktív+ meg már január 7-én lejár.

(#12970) darvinya válasza Bozek (#12969) üzenetére


darvinya
titán

Ha működőképes, mert nálam nem mutat semmit.

(#12967) mokalade

Csak az adott kártyára tudsz egyenleget növelni, max. 1 évig.
Tehát kártyáról átrakni másik kártyára nem megy.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12971) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék tv előfizetés helyett ingyenes földfelszíni adásokat fogni. Nagyon nem vagyok otthon a témában, kérlek ha tudtok, segítsetek kicsit:

Egy családi ház alsó szintjén lakunk, Bp 11 ker Tétényi úton.
- Van-e olyan beltéri antenna, amivel mindenféle szerelés, fúrás nélkül élvezhető minőségben lehetne nézni az adásokat? Ha igen, milyen típussal lenne érdemes próbálkozni?
- Amennyiben nem, elég lehet-e a ház oldalára szerelni egy antennát, és abból bevezetni a lakásba egy kábelt, vagy mindenképp tetőre szerelt antennát kellene választani?
- Tudtok-e jó szakembert a környéken, aki - ha szerelni kell - megbízható munkát végezne?

köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#12972) #93794560 válasza kew (#12971) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha rámész a mindigtv.hu oldalra, válaszd a lefedettség menüpontot. Itt a weboldal bekéri a címedet, és kiírja, hogy nálad milyenek a vételi körülmények, és milyen antennával lehet fogni az adást.

(#12973) darvinya válasza kew (#12971) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Én Budafoki úton lakom, közel Újbuda Centerhez 2. em. és a szekrény tetején egy lepke antennával fogom.
Ha nincs közelben(50m belül) nagy épület, akkor málad is elég lesz.

PÜ-ben további kérdésekre válaszolok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12974) bendegruz válasza kew (#12971) üzenetére


bendegruz
őstag

üdv,

én a fehérvári-etele sarkától nem messze lakom és egy
ilyen van bent az ablak mellett:

70/90%-ban jön minden adó

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Scar III

(#12975) Watt25 válasza kew (#12971) üzenetére


Watt25
veterán

Fusd át ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12976) kew


kew
senior tag

Koszonom, megprobalkozom akkor belterivel, hatha bejon :)

(#12977) misx válasza Voice24 (#12963) üzenetére


misx
senior tag

Az jó, hogy az előfizetőket értesítik, de a weboldalon semmi nincs róla, most is ott virít a Sport 1-2 a csatornakiosztásban, így talán még sikerül bekasztlizni pár új emberkét 1-2 év hűséggel, akik nem értesültek róla. :) Kíváncsi vagyok, egy most kötött szerződésbe már ezeket beleírják-e.
A másik: megkaptam levelet kedden, erre meg tegnap kijön a számla. Nem lehetett volna egy borítékban kiküldeni a kettőt? :((( Látom van pénz dögivel...

[ Szerkesztve ]

(#12978) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Valami miatt eddig nem néztem meg soha, hogy pontosan szerepel-e a címem a számlaleveleken, de tegnap megakadt a szemem rajta. Név, város, utca stimmel, de az irányítószám nem az enyém. Ennek ellenére rendszeresen megkapom a számlákat mindíg, és be is fizetem, sőt amikor kiment a fejemből a felszólítás is megjött ;] Kijavíttassam (hol lehet?) vagy hagyjam a fenébe? :F

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#12979) M_AND_Ms válasza regvoltrossz (#12978) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az irányítószám csakis a postának, az egységes küldeményrendezés és irányítás szempontjából fontos.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12980) darvinya válasza regvoltrossz (#12978) üzenetére


darvinya
titán

A kérdés, hogy rossz irányítószám mellett hogyan ért célba? ??

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12981) róland válasza darvinya (#12980) üzenetére


róland
veterán

Ha egy adott település nem elsődleges irányítószámát használják, a küldemény még az adott településre érkezik. (Nem csak Budapesten van több irányítószám.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12982) darvinya válasza róland (#12981) üzenetére


darvinya
titán

Igen, de miből találják ki, hogy oda kell mennie?
pl: 1171, pedig ez 1117

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12983) M_AND_Ms válasza róland (#12981) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Budapesten több azonos nevű utca van különböző kerületekben. Az irányítószám egyértelműen jelzi a kerületet.
A többi magyar településen nincsenek azonos nevű utcák, tehát az irányítószám szerepe másodlagos.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#12984) regvoltrossz válasza darvinya (#12980) üzenetére


regvoltrossz
tag

6700 van a számlalevélen, ami szegedi irányítószám.Ha jól tudom a postafiókbérlőké. Az enyém 6725, ami Alsóváros-Móraváros városrészé szintén Szegeden.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#12985) róland válasza regvoltrossz (#12984) üzenetére


róland
veterán

Az első az Szeged "fő" irányítószáma. Amit arra küldenek az mind eljut Szegedre.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12986) darvinya válasza regvoltrossz (#12984) üzenetére


darvinya
titán

Ok, de valójában fióknév miatt kapod meg, mert a rendszer egyből kidobja.
Egy házhoz menő levélnél, már nem lenne egyértelmű.
Az igaz, hogy kisebb városnál nincs utcanév ismétlés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12987) interstate76


interstate76
addikt

Jelenlegi TV-műsor:

Sport1: Szeged-Montpellier (kézilabda BL)
Sport2: Celta Vigo - Real Madrid

Eurosport 1: Tenisz WTA
Story 4: Atlantis (angol drámasorozat)

Este:

Sport1: PSV - Twente
Sport2: BL-magazin majd Sevilla - Getafe

Eurosport 1: Pálya-kerékpározás
Story 4: Miss Marple: A Sittaford-rejtély (angol krimi)

A fenti példák kiragadottak, de jellemzőek. Hétvégén mindenképpen, de a Sport 1-en és 2-n hét közben is gyakran vannak érdekes közvetítések, szemben a Eurosporttal és különösen a Story 4-gyel.

Érvelhet bárki mindenféle nyakatakert módon a szolgáltató védelmében, egy olyan ÁSZF-ből idézgetve, ami alapján a szolgáltató gyakorlatilag azt tesz, amit akar, de aki szerint a Sport1 és Sport2 helyett betett Eurosport-Story4 kettős megfelelő és tolerálható helyettesítés, az elmehet a búsba.

A magam részéről - az eredeti elképzeléssel ellentétben - a felmondás mellett döntöttem. Tudom, hogy másutt sem fenékig tejfel az élet, de ilyen szintű pofátlanságot nem tapasztaltam eddig sehol. A Mindig TV-sek pedig utazzanak el Atlantisra, vagy helyezzék fel maguknak Miss Marple kalapkáját...

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12988) róland válasza interstate76 (#12987) üzenetére


róland
veterán

Nekem pl. jobban tetszik, hogy van/lesz benne Eurosport, minthogy sokadik sportnak csúfolt focicsartornát kelljen nézni. Inkább Giro/Tou/Vuelta-t nézek. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12989) interstate76 válasza róland (#12988) üzenetére


interstate76
addikt

Ez teljesen szubjektív, hogy neked mi tetszik, viszont Magyarországon sokkal népszerűbb a spanyol foci, ill. a foci és a kézi BL, mint a bicajozás. Miss Marple-ról nem is beszélve.

De nem is ez a lényeg, mert az ízlések különbözhetnek, hanem a változtatás mértéke, és hogy nem is próbálták meg hasonlóra cserélni az elvett csatornákat, pedig ott a Eurosport 2 a német focival, vagy a Digisport 2 sok egyébbel - ezeket is berakhatták volna a Családi csomagba.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12990) róland válasza interstate76 (#12989) üzenetére


róland
veterán

Digisport2 külön elérhető, már az Extra Alap csomaghoz is: 499,- Ft/hó.

Mondjuk az Aktív csomag helyett összerakhatnának egy sport csomagot, 500,- Ft-os kiegészítő díjjal. De ez csak olyan álom, mint hogy akár egyszeri sms-es fizetéssel ideiglenes nagyobb csomagra válthass. (Pár éve felvetettem nekik, de teljesen érdektelenek. Pedig nagy üzlet a mikrofizetés, sokan meggazdagodtak belőle külföldön.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12991) darvinya válasza róland (#12990) üzenetére


darvinya
titán

Biztosan hűséggel szeretik nézni 499Ft-ot?
Mert ez csak 3/6 hónapra ennyi.
Mivel kiegészítő ennél a kötbér egészére vonatkozik, tehát nem olyan jó ajánlat.

Amúgy itt arról van szó, hogy a családi csomag értéke csökken, mivel 2 sportból 1 lesz.
A színvonalról nem is beszélve.

És még az AH nem kapzsi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12992) interstate76 válasza róland (#12990) üzenetére


interstate76
addikt

Bocs, de nem érdekel a külön csomag: a Családiban volt a Sport 1 és a Sport 2, és véleményem szerint egészen nevetséges és pofátlan dolog betenni egy totál más tematikájú sportcsatornát plusz egy sorozatokat és krimiket sugárzót, pláne úgy, hogy volt alternatívájuk. Ezt akkor is beláthatod, ha téged pozitívan érint a csere.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12993) Voice24 válasza interstate76 (#12992) üzenetére


Voice24
őstag

Azt hiszem, egy állásfoglalást fogok kérni a felügyeleti szervtől ezzel a mizériával kapcsolatban. Engem mind a családi, mind az aktív csomagban hátrány ér a változásokkal. Fel fogom nekik dobni az extrém példát, hogy ha mindigék úgy gondolják, akkor december 1-től 50 mesecsatornát nézünk, mindenféle válaszlépés lehetősége nélkül? Remélem, értelmes választ fognak adni, és nem csak annyi lesz benne, hogy aláírtam, vállaltam, viseljem.

(#12994) interstate76 válasza Voice24 (#12993) üzenetére


interstate76
addikt

Én megírtam a Mindig TV-nek, hogy ha jogos lenne az érvelésük, akkor szept. 30-tól akár 50 mesecsatival is kibökhetnék a szemem - egy ideje ülnek a válaszon. De lényegtelen, mert ezek után mindenképpen otthagyom őket. A legnagyobb vicc az egészben az, hogy ha felajánlják a kötbérmentes távozás lehetőségét, akkor nem mondok fel semmit, de így annyira berágtam rájuk, hogy akkor sem maradnék, ha ezentúl csak az ingyen foghatókat tudnánk nézni. Mobiltelefóniában már nagyon régen eljutottunk odáig, hogy a családban mindenki IP-telefonál és nincs 1 szem előfizunk sem, csak feltöltőkártyákat és mobilnetet használunk. Lehet, hogy a végén TV-fronton is előfizetés-mentesség lesz a vége? :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12995) bendegruz válasza róland (#12988) üzenetére


bendegruz
őstag

így van :)
én már várom a novembert. ES 1-2 :C

Asus Rog Strix Scar III

(#12996) darvinya válasza bendegruz (#12995) üzenetére


darvinya
titán

Várható, de képminőségében nem lesz köszönet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12997) GiGaBiTeX


GiGaBiTeX
csendes tag

Sziasztok!

Két vevőre (1xTV + 1xSetTopBox) szeretném elosztani az antenna jelét (sima lepkeantenna + 12V-os erősítő/tápfeladó). Jelenleg úgy van megcsinálva, hogy az antenna jele megy a box antennabemenetére az antenna kimenetről pedig a másik TV-re. Ezzel így nincs is gond, viszont szeretném úgy megcsinálni, hogy a másik TV ne függjön a boxtól és az antenna jele egy 2 way splitterbe [link] menne majd onnan a két eszközbe.
A gond itt kezdődik a TV-n a jelminőség szinte változatlan (jobb a tunere is szerintem...), viszont a boxon a jelminőség 10-20% közötti csökkenést mutat és az egyik helyi adó jele így már nagyon gyenge, gyakran bekockásodik szóval nézhetetlen....
Később a géphez is szeretném majd átvinni a jelet így egy 3/4way splitterre fogom lecserélni ami gondolom hasonló vagy rosszabb helyzetet fog eredményezni.
Mi lehet a gond ? Más elosztó kellene ? Vagy a box tunere ennyire gyenge ? Vagy tényleg normális ilyen mértékű jelcsökkenés ? Mondjuk ha a másik TV-n lenne sz*r megérteném mert oda még +10m kábellel megy, de ide <1m-es kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#12998) Kernel válasza GiGaBiTeX (#12997) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem derül ki, hogy a tápfeladás milyen módon kerül a rendszerbe, mindenesetre a boxon átmenő (loop) áramkört úgy szokták megoldani, hogy egy kis erősítő kompenzálja a beiktatási csillapítást.

Így a loop kimenő jelszint jó esetben azonos a bemenővel, vagy lehetnek kisebb eltérések akár pozitív, akár negatív irányban.

A splitter ehhez képes csak egy passzív eszköz, szintcsökkenéssel jár.

A lepkeantenna tápfeladója sem túl jó minőségű.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12999) GiGaBiTeX válasza Kernel (#12998) üzenetére


GiGaBiTeX
csendes tag

Az antennából a kábel egy ilyen [link] tápfeladó antennabemenetére megy, a másik eddig a boxba volt kötve pedig a splitterbe onnan osztódik szét kétfelé a jel.
Igazából a másik TV-n változatlan a vétel, de a boxnak valahogy nem tetszik pedig oda rövidebb kábelen is megy.

(#13000) Jester01 Igen próbálgattam de ugyanaz (TV ok, BOX nem), meg van egy 4-es splitterem is és azzal is ugyanez a helyzet. Kábelekkel nem hiszem, hogy gond lenne, eddig saját kábellel próbáltam, de ma vettem egy F átalakítót és azzal + egy bolti RF kábellel is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#13000) Jester01 válasza GiGaBiTeX (#12999) üzenetére


Jester01
veterán

Próbáltad a splittert megfordítani? Hátha az egyik irány gyengébb (vannak ilyenek direkt is, meg persze lehet hibás is). Ha van másik kábeled akkor azzal is érdemes persze kipróbálni.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.