Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Tonyk válasza mhorvat (#5800) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tetyemutyiskodom...

Ezért is voltak ott a smile-ok!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5802) MTbc válasza Tonyk (#5796) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi pontosan így csináltam de nem jó még a Remote Access is be van kapcsolva megpróbálom más internettel lehet hogy a suliba van valami letiltva ami kéne hozzá :U :R

(#5803) blast3r válasza Tonyk (#5787) üzenetére


blast3r
csendes tag

Oks köszi a segítséget! :))

Samsung N150,Nokia E51

(#5804) Tonyk válasza MTbc (#5802) üzenetére


Tonyk
veterán

És ugye a megfelelő porton kopogtatsz befelé (már ha nem a def. 80-on ,megy)? Na meg, ugye HTTP vs HTTPS !!!

pl.: https://ezarouter.dyndns.com:23564

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5805) MTbc válasza Tonyk (#5804) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen 80-ason megy és miért kéne a https? http -vel működik szomszéd netjével csak a suliból nem működik.De majd holnap még próbálkozom.

(#5806) h_143570 válasza Tonyk (#5789) üzenetére


h_143570
addikt

Ja ha igy ertelmezuk, a csicsat akkor valoban a dd-wrt nyer, azaz maradok a toamtonal.

(#5807) Tonyk válasza MTbc (#5805) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát..., én nem adnék 80-as portra a routeremre a web felől sima http hozzáférést..., de ez én vagyok. Akkor már tedd át valami random portra pl 32459 vagy valami. Az, hogy bekapcsolod a https-t egy kattintás, eléréskor meg egy betűvel több energiádba kerül. Cserébe nagyobb biztonságba tudhatod a kicsikét.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5808) Tealc


Tealc
csendes tag

Sziasztok!

Melyik fw tud olyat - az alap portforwardhoz hasonlót -, hogy bejön egy porton valami és nem egy ugyan olyan számúra adja tovább befelé hanem egy másikra? (Ha kívűlről 8080-ről jön akkor belül már 80-asra menjen és egy meghatározott IP-re is. A port triggerelésnél a belső IP-t nem lehet beállítani(a gyári fw-ben).
Remélem, hogy értelmeset kérdeztem.
Köszönöm!

Üdv.: Tealc

(#5809) Tonyk válasza Tealc (#5808) üzenetére


Tonyk
veterán

Port forward tud ilyet!

legelső sor: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5810) Tealc válasza Tealc (#5808) üzenetére


Tealc
csendes tag

Na már látom, hogy a Tomato tud ilyet alapból. :DDD
Tonyk: Köszi! Egy kollégám kérdezte, de azt mondja, hogy a gyári fw. nem tud ilyet(én nem tudom, mert kb 1mp-ig volt fent az enyémen a gyári fw).

[ Szerkesztve ]

(#5811) MTbc válasza Tonyk (#5807) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi szépen átraktam másik port-ra és így működik. :R

(#5812) Tonyk válasza Tealc (#5810) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem is addig volt rajta a gyári, amíg betallóztam vele a Tomato-t és megnyomtam az ok-t. :DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5813) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Sziasztok!

Olyan problámám van, hogy 1 laptopon netezek wifin keresztól Linksys Wrt54Gl routerem van és kábelnetet oszt meg.
A probléma az, hogy van 1 asztali gép ami utp kábelen keresztül csatlakozik a routerhez, és használnak hozzá 1 A4 teches rádiós egeret, és ha laptopon full 2 MBIt-es sáv szélességel megy a letöltés akkor az egér mozgása akadozik.
Gondolom a wifis részen kellene valamit hangolnom, hogy megoldódjon az egér problémája.

Megtudnátok mondani, hogy konkrétan mit?

Előre is kösz a segítséget.

Ja és alap Linksyses Frimware van fenn a routeren.

(#5814) Tanya- válasza B.F.G. (#5813) üzenetére


Tanya-
tag

Csak egy tipp, de válts csatornát a wifin.

(#5815) floppy131


floppy131
csendes tag

Üdv épkézláb, és négykézláb embereknek, illetve a fórumozó mindenkinek! Humor nélkül kérnék , inkább megoldani tudó szakitól segítséget . :F Sd-moddal kapcsolatban. :Y Magyarul volna valaki aki vállalná a moddot???? :R :R :R (persze nem én nyertem meg a lottó találatot de nem ingyé kérném!) :C :DD

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#5816) Wallz


Wallz
tag

Hello!

Érdekes problémám van..
Van egy Linksys routerem és azt csinálja hogy megy a net és egyszer csak a WAN led kialszik és megáll a letöltés,de aztán mikor kivillan újra elkezd tölteni a sávszélesség kétszeresével aztán minden megy tovább.
Mitől lehet ez? Hibás a router? Véletlenszerűen csinálja. :( :(((

És nem szolgáltató hiba mert másik Linksyssel nem csinálja ezt. :S nem értem

[ Szerkesztve ]

(#5817) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Tudom hogy nem igazán ide kellene írnom de nem találtam igazán hogy hová is írjam.

Adott egy D-Link DIR 300 router udásban szinte ugyanaz mint a 54GL csk 1 antennával viszont több belső memóriával és ugyan úgy rámegy a DD-WRT.Itt van egy kis leírás és a szoft elérhetősége.
Ja és jóval olcsóbb mint a linksys GL
Viszont nemtudom mennyire megbírzató mert sehol nem találtam konkrétan rolla tesztet.
[link]

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5818) h_143570 válasza zsolt501 (#5817) üzenetére


h_143570
addikt

Baratsagos a flashelesi leirasa.
[link]

(#5819) kispengus


kispengus
csendes tag

Sziasztok!
Van egy WAP11 és egy WRT54G v7 gyári fw-vel, e két cuccot kellene összelőni de sehogyan sem sikerül. :O :W
Valakinek van ötlete? :D

(#5820) Tanya-


Tanya-
tag

Megvettem a 2ik ilyen routert edigitalban. Bontott doboz, csatlakozókról levet matrica (úgy vélem használt)
Cdvel s anélkül sem lehetett életre kelteni, DHCP nem oszt ip-t.
Ha manuál beírom a gépnek a 192.168.1.101 pl akkor sem jön be a router menüje.
Egyéb élesztési módszer, a másikkal nem volt semmi gond.

Ezt ha vásárlás másnapján visszaviszem szó nélkül ki kell cseréljék?

(#5821) xabolcs válasza Tanya- (#5820) üzenetére


xabolcs
őstag

igen, kell nekik, foleg ilyen panaszokkal :(((

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5822) Tonyk válasza Tanya- (#5820) üzenetére


Tonyk
veterán

el se kellett volna venned a bontott dobozt vagy ha igen, átnézed és próba.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5823) Tanya- válasza Tonyk (#5822) üzenetére


Tanya-
tag

Ügyesen kicserélték ma, szóval viszem az újat, ez már fóliás.

(#5824) Tonyk válasza Tanya- (#5823) üzenetére


Tonyk
veterán

Csak eszedbe ne jusson betenni a cd-jét. Egyrész mert felesleges, másrészrt mert minek? :D, harmadrész meg csak a kavarás van utána a jelszóval.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5825) Wallz


Wallz
tag

A WRT54GC ről tud valaki valami infot? Hány megahertzes a procija stb. technikai infok érdekelnének.

(#5826) h_143570 válasza Wallz (#5825) üzenetére


h_143570
addikt

(#5827) kispengus válasza h_143570 (#5826) üzenetére


kispengus
csendes tag

Hali!
Meg tudsz csörgetni? :)

(#5828) Wallz válasza h_143570 (#5826) üzenetére


Wallz
tag

Hát ebből nem tudtam meg sokat. :(

(#5829) h_143570 válasza Wallz (#5828) üzenetére


h_143570
addikt

A memoria merete es a processzor tipusa is szerepelt.
1 MB Flash
4 MB RAM
ARM914 proceszor, errol visszont nekem sem let tobb infom.

(#5830) Wallz válasza h_143570 (#5829) üzenetére


Wallz
tag

Azt látom de engem a proci órajele érdekelt volna különösen.

[ Szerkesztve ]

(#5831) FABRICIUSZ válasza h_143570 (#5818) üzenetére


FABRICIUSZ
tag

Csak elsőre rémisztő, a fonera rutert is Redboot-ból kell hasonló parancsokkal DD-WRT-vel felvértezni . Főképp türelem kell hozzá .

FABRICIUSZ

(#5832) h_143570 válasza FABRICIUSZ (#5831) üzenetére


h_143570
addikt

Igaz, viszont kezdoket egy kisse megriaszhat a leiras.

(#5833) Tanya- válasza Tonyk (#5824) üzenetére


Tanya-
tag

A CD csak B terv volt miután simán nem akarta az igazságot.

(#5834) Gausz


Gausz
aktív tag

Szervusztok!
Tipikus QoS kérdésem lenne:) Sikerült annyira belőnöm az egészet, hogy a háttérben futó p2p nem zavarja a böngészést, minden azonnal bejön.
Ha csak torrent tölt fel, akkor az megy maxon, böngészés nem zavarja nagyon, azonban ha valamilyen torrent letöltés van folyamatban a max. sávszél 60%-ára korlátozva, akkor a feltöltés is visszaesik 50-60%-ra.
Mit kattintottam el? Priorizációnál csak ack van pipálva tomato 1.21-ben.
Vagy ez mindig így lesz?

(#5835) h_143570 válasza Gausz (#5834) üzenetére


h_143570
addikt

Ez nem QoS problema, hanem a TCP protokol mukodesbol kovetkezik. Minden fogadott csomag utan el kell kuldeni egy ACK csomagot, illeltve minden fogadott kuldott csomag utan kapsz egy ACK csomagot. Ez optimalis csomagmeretek eseteben, minden 1500 bajt forgalomhoz tartozik legalabb 64 bajt ellen iranyu adminisztracios forgalom is. Ez kb 24:1 le/fel aranyt eseten lehetetleniti el a fel forgalmat max sebesegu letoltes eseteben. Mivel a jelenleg leggyakrabbna lerheto ADSL eleresek 16:1 le/fel arannyal rendelkeznek azaz nagyon kozel vannak a fenti limithez. A szolgaltatok termeszetesen ezeket a csomagokat is beleszamoljak a savszel adatokba.
Az ACK csomag priorizacio mindosze annyiban segitt, hogy a sebeseg ne ingadozzon tulsagosan.
Az UTP alapu forgalom eseteben a fenti adminisztracios csomagok nincsenek, visszont rendszerint TCP-n megy a torrent forgalom.

(#5836) Gausz válasza h_143570 (#5835) üzenetére


Gausz
aktív tag

Ezekkel mind tisztában vagyok, és nem adsl van, hanem kábel. Speedtest 2 mérése:
5984/1920
6123/1872

Felfelé max kb 220kbyte/s megy, lefelé kb 750. Ha 450el jön lefelé, akkor fel csupán 100.

QoS nélkül is ez van, de csak most vettem észre. Eddig ugyanis 1024/256kbps tehát 128/32kB volt és 70/32 is simán ment.

(#5837) h_143570 válasza Gausz (#5836) üzenetére


h_143570
addikt

Akkor valoban nem ez a gond, minden torentel ezt csnalja vagy csak nehannyal, mert az esetben lehet hogy keves a leecher, vagy inkabb a tobbi seederhez csatlakozik. Probald meg engedelyezni a super-seedet, ha a kliensed tamogatja.

(#5838) Gausz válasza h_143570 (#5837) üzenetére


Gausz
aktív tag

Superseed csak torrenteként megy ha jól tudom, vagy globálisan is beállítható utorrent 1.7.7-ben?
Egyébként megy maxon az upload, ha nekiállok még tölteni, akkor a feltöltés lelassul, majd ha lejött, a feltöltés megint max lesz.

(#5839) h_143570 válasza Gausz (#5838) üzenetére


h_143570
addikt

Jo kerdes az nem hasznalok utorrentet.
Ha tobb torentet eseteben a sebeseg javul akkor valoszinuleg nincsenek elege, hogy kihasznaljak az adott torrenten a rendelkezesre allo savszelt.

(#5840) sCORp


sCORp
csendes tag

Hi Urak!

WRTGL54 routert használok DD-WRT-vel. Az egyik vezetékes bemeneten egy Dreamboxot használok. VLC megoldással szeretném nézni a képet egy ugyancsak a routerhez kapcsolt számítőgépen. Sem vezetékes, sem wlan megoldással nem működik akadozás nélkül. Korábban egyszerű filléres SMC routerrel simán ment a dolog.
Kaptam tippeket, hogy a QoS-en állítsak, de nem változott.
Segítséget szeretnék kérni mi a teendő? Előre is köszönöm.

(#5841) xabolcs válasza sCORp (#5840) üzenetére


xabolcs
őstag

a dd-wrt-ben meg lehet adni, h a helyi halozatra is QoS-eljen, s igy az internetsebessegedet is felveszi a helyi halozatod :U ...

a qos-nel, az enable-disable alatt, kornyeken:
port: wan illetve lan&wlan ... en mar ezzel egyszer beszivtam :U :))

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5842) sCORp válasza xabolcs (#5841) üzenetére


sCORp
csendes tag

Köszönöm a gyos reakciót. Ha lehet konkrét javaslatot kérek, mert sajnos nem vagyok otthon a témában. Tehát mit állítsak, milyen értékre.... stb.

(#5843) Tepi


Tepi
csendes tag

Hello

Nekem egy olyanfajta problémám lenne, hogy az opensource firmware-t szeretném linuxal lefordítani és felrakni a routerre, esetleg van aki csinált már ilyet és neki sikerült? Mert én elég sok akadályba ütközöm pedig tök szépen követem a readme-t. Ha van aki csinált már ilyet akkor szeretném tőle megkérdezni, hogy melyik firmware-rel sikerült neki

(#5844) xabolcs válasza sCORp (#5842) üzenetére


xabolcs
őstag

aszittem, ha mar sikerult megnezned a QoS-t, akkor ez is megy :U
szoval probald meg ugy, h ki van kapcsolva a QoS-ed, es ha ugy jo, akkor ok.
ha amugy sincs bekapcsolva, s ugyis gyikoskodik, akkor nincs otletem :(

az elozo hozzaszolasom pedig errol szolt:
wan-lan

Tepi
en nekem sikerult linux alatt forgatni dd-wrt-t. utana sikeresen folment a wrt54gl-emre, uhhogy orultem rendesen :K
es en is egy (a dd-wrt-s) readme alapjan csinaltam.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5845) I-S-T-I


I-S-T-I
tag

hi!

olyan problémám lenne, hogy a WRT54GL routeremet egy másik routerből (T-homeos Speedtouch) kapott internet Wifin történő megosztására. a 2 router között kábeles kapcsolat van. az lenne a kérdésem hogy ehhez mire kéne állítani a linksys routert és hogy a kábelt az Internetes Enthernet csatlakozóba vagy az egyik hálózati Enthernet csatlakozóba raktam?
jah és Tomato 1.21 es firmware van a Linksysen.
:R

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#5846) dr.bubo válasza I-S-T-I (#5845) üzenetére


dr.bubo
őstag

A másik routerből jövő kábelt a linksys wan portjába kösd. A internet csatlakozás tipusát automatikus ip-re(vagy dynamikus ip) állitsad. A linksys ip cimét is változtasd meg, hogy ne legyen ip cim ütközés. (pl. 192.168.2.1-re) dhcp servert engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5847) I-S-T-I válasza dr.bubo (#5846) üzenetére


I-S-T-I
tag

Óriási köszönet!!!!! :C :R működik :DD nem hiszem el.. azon csesztem el h nem változtattam meg a Linksys IP címét... már annyit szenvedtem vele..
Köszönöm szépen a segítséget!

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#5848) Tepi válasza xabolcs (#5844) üzenetére


Tepi
csendes tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem a gyári linksys opensource firmwaret kell lefordítanom. (Sulis feladat). Azért nekem csak olyan ember jó aki ezzel foglalkozott, mert sajna elég kevés az info neten és még a leírás eléggé semmit mondó, amit adtak hozzá.

(#5849) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

WRT54GL és USB mod-dal kapcsolatban felmerült 1-2 ötletem, és érdekelne, szerintetek járható-e az út, esetleg találkoztatok-e vele.

1. megoldás: SD kártya - USB konverter (Sandisk gyár ilyet.) erre rákötve a vinyó.
2. megoldás soros port - USB konverter erre rákötve a vinyó.

Ha jól tudom az első megoldással az lehet a baj, hogy max 4GB-ig kezeli a kártyákat.

A 2 megoldás viszont szerintem használható, feltéve ha valahogy meg lehet oldani, hogy a soros portra küldje a file-okat. Viszont mindenhol, csak arról találok infót, hogy hogyan kell soros portot kivezetni, vagy megduplázni a routeren. Soros portot kezelő modulokat sehol nem látok, vagy csak rosszul keresek?

Egy SD-kártya is kerülne bele, és azon lenne egy torrent kliens ami a vinyóra küldené a file-okat..

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#5850) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Biquad antenna nagyon jó. :C

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.