Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Nos!

Úgy 30 percen át élvezhettem a jól működő routert, majd jött a szokásos... Az oldal nem jeleníhető meg, a lap nem található. A router menüjébe simán belépek, ott minden gyorsan működik, az internet viszont egyszerűen behal... Nincs ötletetek?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5302) zsolt501 válasza Hókusz Pók (#5301) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Torrent megy?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5303) Hókusz Pók válasza zsolt501 (#5302) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Akadozva, de megy. Most itthon vagyok és ez a router rossz WiFi jelerősség mellett is mind az 5 csomagot áthozza pingelés esetén. A kérdéses pedig szinte mindig elveszít egyet. :Y:F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5304) Jag válasza Hókusz Pók (#5303) üzenetére


Jag
senior tag

Felraktad a fw-t, amit h_143570 javasolt?

(#5305) Hókusz Pók válasza Jag (#5304) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nem tettem fel, mert még nem vagyok Toronyban, a problémás router mellett. Mellesleg a Linksys terméktámogatási vonalát felhívtam. Egy munkatársuk a probléma ecsetelése és a 4.30.13-as beta firmware-re való frissítés után még mindig akadozó internetre azt mondta, 95% az esélye annak, hogy hardveresen hibás az egység...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5306) kovi80 válasza cibuu (#5112) üzenetére


kovi80
csendes tag

Itt le van írva hogyan, magyarul

szerk. benéztem egy korábbi hozzászólást. sry

[ Szerkesztve ]

(#5307) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Hello.

Tudnátok nekem segíteni? Van egy WRT54GL V1.1 routerem tornado V1.21-es FW-vel.
Ezt szeretném lecserélni DD-WRT-re kipróbálás céljából. Az lenne a kérdés hogy akkor most csinálhatom az upgradet direcbe?(Vagyis nem kell a microt először feltenni...)
És ha igen akkor ezek közül nekem melyik fájl kéne mert itt [link] nagyon el vagyok veszve.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#5308) h_143570 válasza Zolli77 (#5307) üzenetére


h_143570
addikt

Ha mar van fent eg tomato akkor mehet ra nyugodtan.
[link]

(#5309) Zolli77 válasza h_143570 (#5308) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Hello!

Nagyon köszönöm a segítséget, holnap megnézem mit tud.
Még annyi hogy ha nem lenne az igazi ugyanígy egyből DD-WRT-ből visszaflashelhetem a Tomatot?

Üdv.

(#5310) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy Linksys WRT54GL routerem van itthon (Firmware Version: v4.30.7) és az lenne a kérdésem, hogy az megoldható vele, hogy portonként kiosszam azt, hogy tegyük fel a 8Mbit-es netnél az egyik port max 2Mbit-et kap és így tovább? Ezen a gyári firmware-en ilyet nem találtam...

Köszi! :R

(#5311) h_143570 válasza Zolli77 (#5309) üzenetére


h_143570
addikt

Igen visszont lehet, hogy kell egy 5 masodperces reset.

(#5312) Zolli77 válasza h_143570 (#5311) üzenetére


Zolli77
csendes tag

Most raktam fel a DD-WRt-t hát elég szokatlan még de próba cseresznye. Köszi az infót.

@Krissz22: QoS-el meg lehet oldani de nem ilyen pontosan. Azthiszem ilyen pontos megoldás nincs amit te akarsz.

Üdv.

(#5313) Jag válasza Krissz22 (#5310) üzenetére


Jag
senior tag

A tomato firmware-el biztosan megoldható...

(#5314) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Nemigazán sikerül megfejteni, hogy mi is a probléma a routerrel, mert egy másik szolgáltatónál használva lassan egy napja minden probléma nélkül működik. Tudna esetleg valaki egy 1.1-es verziójú GL-hez 4.30.7-es firmware felkutatásában segíteni? Van egy sanda gyanúm, de ehhez szükségem lenne az említett firmwar-re. Én sajnos nem találok... Nagyon szépen megköszönném! :F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5315) Krissz22 válasza Hókusz Pók (#5314) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Ha újabb is jó hozzá, akkor azt innen letudod szedni.

Én már tomato-t használok. :)

(#5316) Hókusz Pók válasza Krissz22 (#5315) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Új nekem is van. Nekem a 4.30.7-es kell... :R

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5317) dr.bubo válasza Hókusz Pók (#5316) üzenetére


dr.bubo
őstag

Keresd ki innen :) [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5318) ngabor2


ngabor2
nagyúr

használ valaki dd-wrt v23sp2-vel sd-modot? nálam mmc-vel ment, sd-vel nem. pedig az mmc-t most adom el, és nincs más, csak sd. abból legalább sok ;]

ug 23 09:14:36 WRT54GL user.emerg kernel: mmc: error in mmc_read_block (1)
Aug 23 09:14:36 WRT54GL user.emerg kernel: end_request: I/O error, dev 79:01 (mmc), sector 0
Aug 23 09:14:36 WRT54GL user.err kernel: SQUASHFS error: sb_bread failed reading block 0x0
Aug 23 09:14:36 WRT54GL user.emerg kernel: mmc: error in mmc_read_block (1)
Aug 23 09:14:36 WRT54GL user.emerg kernel: end_request: I/O error, dev 79:01 (mmc), sector 2
Aug 23 09:14:36 WRT54GL user.emerg kernel: EXT2-fs: unable to read superblock

[ Szerkesztve ]

(#5319) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Napokon belül szeretnék én is venni egy wifi routert, de egyáltalán nem vagyok jártas bennük. Árfekvésbe a a GL tetszene, de én azt szeretném, ha az egész ház körül legyen net. Természetesen nem 100megát várok el a telek minden pontján, egy 1megás tonline adsl-t szeretnék szétosztani, de az a minimum, h egy szinttel felettem is legyen net (többszintes családi házról van szó), illetve maximum 2 fal és kb 8méter lenne a legtávolabbi pont ahol még néha használnám. Nem tudom, erre a célra megfelel-e vagy esetleg max 20kig bezáróan tudok-e másikat ajánlani. Tehát nem a max átviteli sebesség vagy sok funkció számítana, hanem, h azt az egy megát a házon belül mindenhol és esetleg házon kívül is a routertől kb 6-8 m-ig még elérjem. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#5320) Tonyk válasza _ak_ (#5319) üzenetére


Tonyk
veterán

A feltételeidnek simán megfelel a GL.

Most látom, hogy az E-digitalban 12900 Ft augusztus 26-tól.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5321) (jan) válasza _ak_ (#5319) üzenetére


(jan)
őstag

atheros csipes router lesz a te barátod ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5322) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm a tippeket, bár még a márkákkal sem vagyok teljesen tisztába, h melyiket érdemes és melyiket nem. Próbáltam rákeresni, h milyen chip van ezekbe a linksysekbe, de azt sem találtam meg. :B

Let's begin, de gozaimasu!

(#5323) ngabor2 válasza _ak_ (#5322) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bcm chipesek. legalábbis általában. az 1. hsz-ban ott a wiki, ott le van írva, hogy melyik verzióban mi van.

ha alapból nem menne (jó eséllyel menni fog), akkor egy kicsivel erősebb antenna, egy kis plusz teljesítmény, és úgy már mennie kell.

(#5324) (jan) válasza _ak_ (#5322) üzenetére


(jan)
őstag

Itt akad egy kis infó...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5325) Hókusz Pók válasza dr.bubo (#5317) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hali!

Köszönöm, de nem találtam meg magát a firmware-t. Tehát! Még mindig keresem a 4.30.7-es firmware-t Linksys WRT54GL v 1.1 alá. :F

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5326) quby válasza Hókusz Pók (#5325) üzenetére


quby
őstag

ugy emléxem a 4.30.5 megegyezik a 7-el csak a 7-et amcsi verzionak hivták, azért nerm találod! szerintem nekem megvan valahol a 4.30.7 is ha végleg nem tálálod

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5327) Hókusz Pók válasza quby (#5326) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Köszönöm! Ha minden jól alakul, mindjárt megkapom a keresett fimware-t. Amennyiben nem, akkor kereslek majd. :U

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5328) _ak_


_ak_
addikt

Köszönöm ngabor2 és (jan)! Így, hogy tudom, hogy erősíthető is a router, akkor nem tétovázok tovább. :R
Ha netán valamilyen okból mégsem felelne, mag akkor majd nézek vmi atheros chippeset.

Esetleg asztali gépbe tudok még egy antennát ajánlani nekem? Közel lesz a routerhez, csak egy fal van köztük.

Let's begin, de gozaimasu!

(#5329) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Van egy Linksys WRT54GL routerem!
Eddig egy T-comos vonal volt megosztva!
Most szeretnék egy DigiNet PPPoE szélessávú vonalat úgy megcsinálni, hogy a szobában ahol a router van tudjak rácsatlakozni laptoppal a nagygépre! Hogy kezdjek hozzá?

Thx!

(#5330) (jan) válasza _ak_ (#5328) üzenetére


(jan)
őstag

hát csak magam tudom ismételni... atheros csipszetest ;) amugy linksys gigabyte tp-link müködik ahogy kell ;)

Hulk24:

"Hogy kezdjek hozzá?"

Bonts egy sört!

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5331) Hulk24 válasza (jan) (#5330) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Király vagy! De még az életben nem tököltem routerrel! Az előző kapcsolatot se én állítottam be!

(#5332) Menotti válasza Hulk24 (#5329) üzenetére


Menotti
aktív tag

Elvileg csak a nevet és a jelszót kell átirnod a routerben...(amit a digitől kaptál arra)

(#5333) (jan) válasza Hulk24 (#5331) üzenetére


(jan)
őstag

általában az ilyen egyszerű routereknek van varázslója....

ott leir mindent azt követed jol és sztem menni is fog ;) :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5334) Hulk24 válasza (jan) (#5333) üzenetére


Hulk24
aktív tag

köszönöm emberek, csak sikerül valahogy megcsinálni!:)

(#5335) Sqbi


Sqbi
csendes tag

Sziasztok!

Létezik 2 hálózat, melyet vpn-n keresztül szeretnék összekötni. Az egyik helyen ahol a file szerver van ott beállítottam, hogy menjen a vpn. Ha a másik helyről csatlakozok, akkor megy minden, de csak egy gépről. Gondoltam egy linksys wrt54gl routerrel, openwrt-s soft-al felépítem a kapcsolatot, és akkor elvileg a router mögött lévő gépek is látják. Sajna a kapcsolat felépül, de a gépek nem látják a szervert. A szerver viszont látja a gépeket. Mi lehet a gond? Gondolom, valamit még be kell állítani a router-ben, hogy a vpn-re irányuló forgalmat ne a "netre" küldje, hanem az "alagutba".
Előre is köszi a segítséget!

(#5336) Shodan


Shodan
addikt

Valahogy be lehet azt állítani ,hogy a router mindig ugyanazt a belső IP-t ossza nekem?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#5337) Kommy válasza Shodan (#5336) üzenetére


Kommy
veterán

Tomato firmware segítségével megoldható, ott be lehet állítani a static dhcp-t ami mac címhez rendeli hozzá az ip címet

(#5338) ngabor2 válasza Kommy (#5337) üzenetére


ngabor2
nagyúr

dd-wrt esetén dettó.

(#5339) icefox


icefox
csendes tag

Sziasztok!
Ma reggel vettem egy Linksys WRT54GL típusú routert.
Kábelmodemes internetet osztanék meg a saját PC-m számára vezetékkel, tesóm szobájába pedig vezeték nélküli kapcsolattal.
Nekem a net gond nélkül működik, tökéletes. :)
Viszont a Laptop vmiért nem látja a vezetéknélküli hálózatot pedig be van kapcsova, és szerintem jol is van beállítva.
A router a DHCP, be van álíítva a wifi-s sugárzás minden passzol úgy tánik.
Mi Lehet a baj?

(#5340) And válasza icefox (#5339) üzenetére


And
veterán

SSID-broadcast be van kapcsolva? Anélkül a laptop sima wifi hálózatkereséskor nem fogja látni (bár csatlakozni éppen tud, ha már egyszer be van ez a kapcsolat konfigurálva).
Csatornaszám rendben? Némelyik notebook wifi-adaptere csak az 1-11 csatornákon (USA-beli kiosztás szerint) működik.
Wifi-szabványokkal nincs gond? Mindkettő g-only vagy mixed-módban van?

(#5341) h_143570 válasza icefox (#5339) üzenetére


h_143570
addikt

Egyes laptoknal szokot lenni egy gomb amivel ki/be kapcsolhato a wifi. Esetleg a vezerlo szotfverben, van ez a lehetoseg.

(#5342) noncsika válasza h_143570 (#5300) üzenetére


noncsika
tag

na ujra itt :))
még nem raktam fel az új fw-t, kerestem más lehetőséget, találtam is egy ilyet hogy:
http://www.techiecorner.com/34/how-to-adjust-your-window-xp-tcp-connection-to-boost-your-bt-download-speed/
na most, ha ezt feltelepitem szerintetek kiváltja, hogy fw-t kelljen cserélnem?
köszi a választ előre is :R

(#5343) h_143570 válasza noncsika (#5342) üzenetére


h_143570
addikt

Mivel a router egyidelyu kapcsolat tablajara ez nem lesz befolyassal igy nem valoszinu. A DHT kikapcsolasaval nagyobb hatast ernel el. Visszont a virus irtok valoszinuleg ugrani fognak ra.
50fole nenegyon vid sok ertelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#5344) noncsika válasza h_143570 (#5343) üzenetére


noncsika
tag

a DHT-t mar kikapcsoltam, azzal valamelyest javult a dolog, de elobb utobb ugyanugy behal a net sajna.
szoval felesleges szorakozni ezzel a progival? egyedul a dd-wrt firmware megoldja a problemat es akkor a windowsal nem kell szorakozni? mert ha joltudom az sp2 alapbol 10re korlatozza a kapcsolatok szamat. ez a fw-ezt is modositja? :F

(#5345) h_143570 válasza noncsika (#5344) üzenetére


h_143570
addikt

Valojaban az sp2 az egyidelyu felig nyitott TCP kapcsolatokat korlatoza. A tenyleges TCP kapcsolat szamra nincsen kihatasa. A masik megoldas, hogy a torent kliensben a DHT kikapcsolasa mellet limitalod az egyidelyu kapcsolatok szamat 200-300 koze.
A lassulast az okozza, hogy a router parhuzamosan 512 kapcsolatot bir kezelni, ezen az alap fw-el nem lehet valtoztatni. A tomato es a dd-wrt esetben ez a szam megnovelheto.

(#5346) noncsika válasza h_143570 (#5345) üzenetére


noncsika
tag

hat eddig is 80ra korlatoztam le a kapcsolatokat kliensben :) letoltottem ezt a tomato fw-t (Tomato_1_21.7z) amit ebben talaltam, az kisegitett nagyjabol, tehat a wrt54gl routerhez tuti jo lesz :) majd hétfőn nekiállok, nem akarom most hétvégén csinálni, nehogy elrontsam aztán itt üljek net nélkül hétvégére :C

(#5347) h_143570 válasza noncsika (#5346) üzenetére


h_143570
addikt

A 80as korlatozas mellet nem kellene jelentkeznie. Ha van szoftveres tuzfalad, ami mutatja az alkalmazasok altal hasznalt kapcsolatok szamat. Amikor jelentkezik a problema mennyi kapcsolatott mutat?

(#5348) noncsika válasza h_143570 (#5347) üzenetére


noncsika
tag

egy eleg regi norton tuzfalam van, az semmit nem ir az alkalmazasokrol, max neha bedob egy errort mikozben megy a torrent

[ Szerkesztve ]

(#5349) h_143570 válasza noncsika (#5348) üzenetére


h_143570
addikt

Ez esetben, Start / futatas / cmd majd Enter.
netstat -a -b > c:\lista.txt majd Enter
A leterjovo lista.txt -ben benne lesz az osszes mukodo kapcsolat. Alkalmazasonkenti bontasban, a kapcsoaltok szama.

(#5350) noncsika válasza h_143570 (#5349) üzenetére


noncsika
tag

hmm koszi, megcsinaltam most, h megy nagyjabol minden rendesen, arra a portra amin megy a portforward jelenleg 57 tcp kapcsolatot ir utorrent.exe-re, de ettol fuggetlenul kulonbozo (1600-1900 kozotti) portokon van meg plusz 85 kapcsolat :Y :F nem ertem en ezt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.