Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) hzcs válasza And (#5250) üzenetére


hzcs
senior tag

nos a flashelés egy ideig elmarad, mert kicserélték a routert.
Jelenlegi aktuális kérdésem: az eonos flashes routerre mit tegyek fel ELŐSZÖR? v24sp1 mini generic-et?
(gondolom ugyanabból a szállításból való)

[ Szerkesztve ]

(#5252) bexinho23


bexinho23
őstag

Hi!
Miért van az, hogy a wrt54g routerem internet sebessége tökéletes wifin keresztál, azonban a hálózaton való fájlátviteli sebesség csak pár kilobájt :S Vmit be kell állítani?

(#5253) hzcs


hzcs
senior tag

feltettem a v24 mini genericet, de ez a router nincs megbontva, nem tudom milyen flash chipes. Mindenesetre köszönöm a segítséget, lehet hogy szükség lesz majd rá valamikor :)

(#5254) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok..
Újabb kérdés, félek az a válasz hogy dobjam ki a wrt54g-t és vegyek gl-t. Az történik hogy chello nem volt képes futni rajta keresztűl, de ez valami csoda folytán megjavult. Most az a baj hogy nem képes a maximális letöltési sebességet elérni. Ha kábelen mérem akkor tökéletes (speedtest.net), de wifin csak a felével jön lefelé, felfelé viszont nincs gond. Firmware frissítés lehetetlen, mert ez az erősen utált 7-es version, amire a chipset miatt nem pakolható csak saját firmware, abból viszont a legfrissebb van rajta. Lehet valamit állítani rajta? Vagy ennyi volt, kuka?:( (a gépen egy szintén linksys usb adapter van, wusb-54-gc)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5255) h_143570 válasza Tutivesztes (#5254) üzenetére


h_143570
addikt

Probald meg vezetekkesen is, ha ugy jo a sebeseg akkor a wifi resszel lesz a gond.

(#5256) Tutivesztes válasza h_143570 (#5255) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen, az lemaradt, ha a routert vezetékkel kötöm akkor minden megy maxon. Valahol olvastam a QoS beállítás hibát, de az nálam ki van kapcsolva. Az "adó" és a "vevő" is linksys, és a térerő vagy kiváló, vagy nagyon jó, mégis valami gebasz van.. (nem értek a wifis rész beállításához...sem)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5257) h_143570 válasza Tutivesztes (#5256) üzenetére


h_143570
addikt

Ez esetben meg lehet, hogy a wifi kartya nem kepes rendesen lekezelni a tikositast. Probald meg tikositas nelkul illetve WEP-el.

(#5258) Tutivesztes válasza h_143570 (#5257) üzenetére


Tutivesztes
tag

Titkosítás nélkül is 1MB a letöltés kettő helyett, viszont felfelé nincs gondja... Az usb adapter progija meg olyan egyszerű, hogy semmi beállítási lehetőségem nincs.. WEP-el detto ugyanez. Számomra érthetetlen:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5259) h_143570 válasza Tutivesztes (#5258) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg egy frissebb driver.

(#5260) quby


quby
őstag

nincs a dd-wrt röl is virtuális webfeleület mint a paradicsomrol??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5261) Tutivesztes válasza h_143570 (#5259) üzenetére


Tutivesztes
tag

Lassan zokogni fogok. Az usb adapternek a legfrissebb drivere van fent (1.1) és a router is az utolsó firmwaret kapta meg (7.00.4). Tény hogy az adapter még most is kapható, de a drivert 2006.10-én adták ki...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5262) bexinho23


bexinho23
őstag

Sajnos egyre rosszabb, és én már nem igen bírom amit ez a G típusú router tesz velem
3 hete h megvan,de már 2x eljátszotta azt, hogy megszakadt mind a 3 gépen a net. De közben jelezte a router h van kapcsolat, sőt, hálózat is van, csak net nincsen.
Állandó beállítgatások, az se jó...
Közben ma már megint megtette velem ezt, szarakodtam vele eleget is.
Úgy oldódott meg h kihúztam a tápkábelét, aztán visszadugtam. Pár perc múlva visszajött a net. 1 kábeles és 2 wifis gép van.
Esetleg tegyek fel vmi firmware frissítést?
Elegem van, pedig semmi rosszat nem olvastam erről,de .... ennyit erről.

(#5263) Tutivesztes válasza Tutivesztes (#5261) üzenetére


Tutivesztes
tag

BAromságot írtam, a legfrissebb drivert a utilityben találtam, a telepített progi meg 3.valami. De nem segített:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5264) h_143570 válasza quby (#5260) üzenetére


h_143570
addikt

A lap aljan.
[link]

(#5265) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Na, már csak egy kérdésem van, ha valakinek sikerült már, az szánjon meg, és ossza meg tudását.
Chello Gold 20/3 van most. Routeren keresztűl kábellel megy a maximális sebesség. Ha viszont wifin próbálkozom, képtelen a maximális letöltési sebességet elérni, bár rendszeroptimalizáló programmal már elértem hogy ne felezzen:) A kérdés az hogy valakinek itt a földön megy a maximális 20Mbit wifin keresztűl? (wrt54g ver7.00, a másik oldalon wusb54gc)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5266) h_143570 válasza Tutivesztes (#5265) üzenetére


h_143570
addikt

Az a 20 nagyon kozzel van a tenyleges wifi atviteli sebeseghez, plane falakon keresztul. Talan az N-es eszkozok kepesek lennenek kihajtani, de G eseteben max par meteres kozvetlen ralatassal van ra eselyed.

(#5267) Tutivesztes válasza h_143570 (#5266) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nos, 20 helyett 17, úgy hogy 3 méterre van a gép a routertől, falak nélkül, 100-as jelerősséggel...akkor az 54MBites router igazából csak ennyit tud? Hörg.

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5268) (jan) válasza And (#5248) üzenetére


(jan)
őstag

olyan is mint a telnet!

csak kezdetöl fogva látod a bootloás folyamatát;)

redbootba pl 2 másodperced van hogy megálitsd a boot folyamatot, onantol fogad egy konzol amibe tolhatod be a parancsokat, inen lehet már tftpzni is ;) de akár sosros porton is rá lehet tolni az adatot csak ugy bazi lassu

ha pingelni tudod az marha jó jel ;) sztem simán talpra lehet állitani

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5269) h_143570 válasza Tutivesztes (#5267) üzenetére


h_143570
addikt

Az 54 a bruto sebeseg es nem a netto, a kornyezeti visszonyok meg nemileg be tudjak folyasolni. A hardverek es a driverek minosege is szamit valamit. Az ujabb N-es eszkozokkel mar valoszinuleg mene rendesen.

(#5270) Tutivesztes válasza h_143570 (#5269) üzenetére


Tutivesztes
tag

MIndenesetre köszönöm a segítséget, marad a kábelezés:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5271) h_143570 válasza Tutivesztes (#5270) üzenetére


h_143570
addikt

Egyebkent ha nincsen kulonosebb okod ra akkor celszerubb kabelt hasznalni.

(#5272) Tutivesztes válasza h_143570 (#5271) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nos, az a bajom hogy minden kábel a falban megy a lakásban, de ez ugyebár már nem fog, a célszerüség most bedarálja az esztétikát, veszek 20méter kábelt és valahogy elvezetgetem:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#5273) FABRICIUSZ válasza hzcs (#5251) üzenetére


FABRICIUSZ
tag

Szia .. bár már nem aktuális ha a pingre válaszol elvileg [link]
kuter írása szerint is fel lehet éleszteni .
Megkérdezhetem a garancia matricán nem aggódtak a boltban ?

FABRICIUSZ

(#5274) quby válasza h_143570 (#5264) üzenetére


quby
őstag

:R valahol azt olvastam hogy a 24 már tud magarul! ez igaz vagy csak haluzok? :B mert ebben nem találtam, bár ha jol láttam ez VPN beta.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#5275) h_143570 válasza quby (#5274) üzenetére


h_143570
addikt

En is ugy hallotam, hogy van hozza magyaritas. Az is elofordulhat, hogy a felulet szimulatort nem updateletek.

(#5276) FABRICIUSZ válasza quby (#5274) üzenetére


FABRICIUSZ
tag

Tud magyarul a v24 -es de már a rc 6 -os teszt változat is tudta .

FABRICIUSZ

(#5277) llneo


llneo
csendes tag

sziasztok!

Háát fiúk, lányok! Inkább fiúk!

Szükségem volna egy kis helpre mert állítgathatom én a qos úgy ahogy akarom de az istennek nem tudom megoldani, hogy torrentezés közben tudjak netezni... Tomatoval is próbáltam dd-wrt-vel is egyszerűen szarik rá a router hogy milyen portnak milyen prioritást adok. 13/768 ADSL van itthon (pantel 24max), de ha megy a torrent minden más behal. Vista van agépen és az az érdekes, hogy ping szinten minden oké, viszont afelett nincs válasz semmire. Szerintem a vista hálózatos része szarakodhat mert már mást nem tudok elképzelni, de ha valakinek van valami ötlete azon kívül hogy dobjam ki az ablakon ezt a szart akkor meghallgatom.... 3 gép kéne hogy menjen erről a netről. amit lehet port szonten priorizáltam. Még egy fura dolog! DD-wrt vel alacsonyabb ping időket kapok mint tomato val!

Mára ennyi várom a válaszokat!

Mindenkinek kellemes hétvégét!

A t-cöm-nek azt se hiszem el amit kérdez, nem, hogy amit mond!

(#5278) h_143570 válasza llneo (#5277) üzenetére


h_143570
addikt

A problemadat a qos nem fogja megoldani onmagaban, az egyideju kapcsolatok kezeleseert felelos tabal merete tul kicsi torentezeshez.
Tomato eseteben advanced / Contract reszben lehet valtoztatni celszeru felemelni 4096 ra.
DD-WRT eseteben Administration / Management maximum ports itt is 4096.

Vegul mivel az eleresed szelosegesen aszimetrikus 17:1 a fel le arany, ezert max sebesegu letolteskor a feltoltesi savszeled szinte teljes egeszeben a TCP protokol adminisztracios koltsegeire fog elmenni.

(#5279) hmark77


hmark77
csendes tag

Sziasztok!
Múlt héten az ablakomtól kb 5 méterre csapott a földbe a villám. A DS modem és a hálókártyám hősi halált halt. A WRT54gl túlélte. Alaphelyzetbe állt ennyi. Működik.
Szerintetek mázlim volt, vagy ennyire strapabíró lenne az eszköz? Mindenestre értesítettem a biztosítót, ha lerohad kifizetik(ajánlom is 15e forintba került :DD )

Szomszéd azóta sípákol, hogy a routerem csalta oda a villámot, és elindult a mi lett volna ha...hadjárat, jövőhéten közgyűlés ezügyben. Gratulálok!Kelllett bezárni az OPNI-t.

(#5280) dr.bubo válasza hmark77 (#5279) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nagy volt a ha forgalmad, túlsokat töltikéztél :) A szolgáltatód lecsapott rád :D

:F Ha közgyülés megszavazza, le kell mondanod a routeredről ? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5281) (jan) válasza hmark77 (#5279) üzenetére


(jan)
őstag

VÁHÁHÁHÁHÁHÁH

úristen sírva röhögök....

nyugodtan mond meg a tudatlannak hogy a mikrohullámú sütője is ugyan ilyen jelet bocsájt ki csak nem 100mw-al hanem vagy EZER WATTAL

egy szép nagy fa vagy hegyes csúcsos földbe szúrt vas objektum sokkal jobban vonzza a villámokat ... :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5282) h_143570 válasza hmark77 (#5279) üzenetére


h_143570
addikt

Reszvetem, a modem a halokartya es foleg a szomszed miatt.

(#5283) hmark77


hmark77
csendes tag

Sajnos a kedves szomszédnak egy távoli misztikus dolog. Nem baj lesz kabaré:)

Nagyon érdekes, hiszen a router a hálókártya és a modem "közé" van betéve, és túlélte.
Lottózni fogok.

(#5284) And válasza hmark77 (#5283) üzenetére


And
veterán

Ha nincs külső antennád / árbocod, akkor nyugodtan elhajthatod a szomszédot, mert ez még viccnek is rossz ;]. Ennyi erővel a zsebrádiója is 'vonzhatná' a villámot, hiszen annak helyi oszcillátora is sugároz valamennyi minimális RF-energiát (már ha ebből következtetett a villám ottani megjelenésére).

(#5285) (jan) válasza And (#5284) üzenetére


(jan)
őstag

ott a pont :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5286) hzcs válasza FABRICIUSZ (#5273) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi, leszedem, ki tudja mire lesz még jó :)

megnézték a router alján lévő szériaszámot, de a garimatrica fel se tűnt (mondjuk óvatosan szedtem szét, de azért meglátszik, nem csak közelről).

azóta a másik router vígan muzsikál a tulajnál v24 minivel.

(#5287) Jag válasza hmark77 (#5279) üzenetére


Jag
senior tag

:DDD

- A routeresnek mennie kell, nincs mese. Ki tudja, jövő héten egy meteoritot vonz ide a szerkezete, vagy ne adj isten egy UFO-t...Akkor mit csinálunk?
- Várjá Bélám, mi az a rútör?
- Nemtom' Gazsi, de mióta az van neki, azóta a kávé főzőm is sípol és asszony haja is lila lett...
- Jó, hát szerintem méressük be egy parafenoménnel a zenergiáját...
Tudjátok, az a botos csávó a tévébül.
- A Zuri Gellör?
- Neeem, az kanyalat hajlít, meg a mútkó megjavította az órámat. Mondta, hogy műköggyé és ment.
- Jaja, szerintem is el kell távolítani. A lányom szobája van hozzá közel és aztat vettem észre, hogy a lányom elkezdett ilyen emósos lenni. Biztos megsugározza neki valamit ott az agyába neki. Tiszta félelmetes lett a jányom.
- Meg az M1 is zizis este, mikó törrentezik, vagy micsinál... Tőt lefelé gusztustalan dolgokat a zinternyetrő...

(#5288) (jan) válasza Jag (#5287) üzenetére


(jan)
őstag

:DD :C :R :))

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#5289) Hókusz Pók válasza (jan) (#5288) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Mivel szüleimnél nagyszerűen működött egy WRT54GL, űgy döntöttem a páromhoz is veszek egyet. Megvettem, azonban nyelve német volt, így firmware-t frissítettem. A gond csupán annyi, hogy a router 1.1-es verziójú, én pedig feltettem a legújabb linksys 1.0-sat, mivel 1.1-est nem találtam. Üzemel a router, viszont látványosan lassabb lett, olykor nem is tölt be oldalakat. Mit rontottam el? Mit tehetek most? Segítsetek legyetek oly kedvesek!
:U

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5290) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Azt majd elfelejtettem, hogy mikor pingelek egy oldalt 5 csomagból egy szinte mindig elveszik. Az értékek pedig 20ms-tól 220ms-ig váltakoznak.
Most találtam újabb 1.1-es verzióhoz passzoló firmware-t. Feltettem. Egy picivel talán gyorsabb lett, de nem az igazi. Tanácstalan vagyok...

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5291) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Nos félelmeim beigazolódni látszanak. Amennyiben a routert kiiktatom és bármely gépet közvetlenül csatlakoztatom a kábelmodemre az internet és bármely hálózati tevékenység szárnyakra kap, nem szakad meg a kapcsolat... :O:O:O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5292) h_143570 válasza Hókusz Pók (#5291) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg egy altarnativ fw tomato vagy dd-wrt. Illetve mivel mered a sebeseget?

(#5293) Hókusz Pók válasza h_143570 (#5292) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Szia!

[link]

A fő gondom az, hogy pár percig minden rendben megy, majd egyszercsak semmi. Otthon, semmi gond nincs vele. Nézegetem a DD-WRT-t, de nem tudom melyiket [link] kellene választanom, továbbá, hogy visszatudom-e tenni az eredetit. :O:O:O

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5294) h_143570 válasza Hókusz Pók (#5293) üzenetére


h_143570
addikt

Gondolom nem futatsz abban az idoszakban torrent klienst vagy hasonlo programot?

Ha 1.1esed van akkor ez lesz a jo.
[link]
Ha nagyon biztosra akarsz menni akkor ellob ezt ted fel.
[link]

(#5295) Hókusz Pók válasza h_143570 (#5294) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Nem! Az adott szituációban semmi nem fut. Most is közvetlenül a modemen keresztül használom a netet. Nem tudom megérteni, hogy mi nem stimmel a gyárival. Pár perc erejéig minden rendben megy, majd a lapok nem megjeleníthetők...

Nem lesz nagyon kinai nekem a DD-WRT az eredeti után? Van itt egy mega generic is, az nem jó nekem?

[ Szerkesztve ]

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#5296) h_143570 válasza Hókusz Pók (#5295) üzenetére


h_143570
addikt

Az alabbi hozaszolasban talasz felulet szimulatort hozza.
[link]

(#5297) noncsika


noncsika
tag

sziasztok

hasonlo problemaval szenvedek mint llneo http://prohardver.hu/tema/mindent_a_linksys_wrt54g_gl_gs_routerrol/hsz_5277-5277.html
nekem ugyan xp sp2 van fent, dehat ugyanez a gond, torrent mellett total lehal a netem, mar orak ota lelottem a klienst es igyis 10x frissitek egy oldalt mire bejon... :O
a router konfigolo oldalon kerestem ezt a max port kapcsolat beallito opciot de biztos bena vagyok, nem talalom sehol :( alap gyari fw van, semmit nem frissitettem rajta (WRT54GL Firmware Version : v4.30.7 ha ez segit valamit)

plusz egy raadas kerdes: azt mondtak anno nekem, hogyha van routerem felesleges a szoftveres tuzfal hasznalata. nektek mi a velemenyetek errol?

elore is koszi a valaszokat :B

(#5298) h_143570 válasza noncsika (#5297) üzenetére


h_143570
addikt

A gyariban nem szerepel a kerdeses opcio, a gyari beallitassokal a kapcsolatok 5 napig vannak kovetve vagy 14 oraig mar nem emlekszem pontosan. A router ki-be kapcsolasa megoldja a problemat atmenetileg.

A szoftveres tuzfalat nem fogod meguszni, a router maximum a bejovo kapcsolatok egy reszetol tud megvedeni. Nemi konfiguralas utan megoldhato a port es weboldal letiltas. Viszont a router nem lesz kepes eldonteni egy a geprol jovo kapcsolatrol, hogy melyik progitol szarmazott. Illetve azt sem, hogy a kerdeses program nem-e egy masik program hatasra kezdemenyezte a kapcsolatot. A bejovo kapcsolatok eseten is hasonlo a helyezet a protokolba agyazott kartevok siman atmennek rajta. Azaz a weboldalakban levo kartevoket nem szuri ki.

Arra viszont tokeletes, hogy a halozati stack elleni tamadasoakt kivedje, illetve az alap windows szolgatatasok sebezhetosegeit elerhetelene tegye kulso tamadasok szamara.

(#5299) noncsika válasza h_143570 (#5298) üzenetére


noncsika
tag

koszonom a valaszt, tehat mindenkepp frissitenem kene a fw-jet, hogy ezt tudjam allitani. ezt a tomatot honnan szedjem le es melyik verzio ami ajanlott? vagy ez a dd-wrt vagy mi is jo lesz nekem? meg sose csinaltam ilyet, de ahogy nezem a menuben, be kell talloznom egy filet es varni amig beflesseli magat vegig? bocs a lama kerdesemert, dehat szoke is vagyok meg ujonc is :))

es akkor meg egy ucso raadas, szoftveres tuzfalak kozul mi ami jonak szamit mostanaban? tudom, hogy izles kerdese, de nem szeretem a tul csondes progikat, korabban norton internet securityt hasznaltam (szerettem hogy szinte mindenre rakerdezett), de nagyon lassitotta a gepet =/ hasonlot keresek. :R

(#5300) h_143570 válasza noncsika (#5299) üzenetére


h_143570
addikt

Attol fugg, hogy melyik router valtozatod van es azon bellul is melyik verzio. A router alajan rajta lesz.

Gondolom torrent kliensnek utorentet hasznalsz, igy megoldas lehet a DHT kikapcsolasa is. A mainline DHT tobb ezer parhuzamos kapcsolatot is hasznal, ami tulterheli szegeny routert. Ha csak private trackereket hasznalsz akkor a DHT-nek semmi hasznat sem veszed.

A Norton a nema tuzfalak koze tartozik, az elvonalbeliekhez kepest. Az ingynesek kozul Comodo, a fizetosek kozul a Outpost vagy KIS. Esetleg Online Armor. Ezek mindegyike tartalmaz egy eros HIPS megoldast, azaz viselkedes elemzott. Ezek ugyan nem helyetesitik az egyebb vedelmi megoldasokat (virus es spyware irto), de jo eselyel ki tudjak szurni ha egy nem ismert kartevo jutott.
[link]
A HIPS funkcionalitas minoseget leszamitva nincsen igazan kulonbseg a szoftveres tuzfalakban manapsag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.