Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) apez válasza joey7 (#5100) üzenetére


apez
csendes tag

De ha nem látta akkor miért írtad, hogy "okés"? :F
Na mindegy. XP-t már rég használtam. :( Esetleg lehet olyan, hogy ha a wlan kátya régebbi típusú, akkor nem lát minden csatornát amit a router-d tud. Ezért érdemesebb az alsó csatornákat választani. Erről pont volt szó itt a fórumban is egy-két napja.

Bla bla bla

(#5102) joey7 válasza apez (#5101) üzenetére


joey7
őstag

megvan a bibi! :C de alig merem leírni: a notin a wlan kapcsoló off állapotban volt... :B :W

most megpróbálom a titkosítással is beállítani a routert.
:R

(#5103) apez válasza joey7 (#5102) üzenetére


apez
csendes tag

Na gratulálok! :Y
De legalább működik! ;) :)

Bla bla bla

(#5104) joey7 válasza apez (#5103) üzenetére


joey7
őstag

hát úgy fest megy a ketyere. (kopp-kopp) :D
köszi segítséget (Gazala-nak is) ! :R

[ Szerkesztve ]

(#5105) cibuu


cibuu
tag

Üdv emberek!

kérem segitsetek,különösképpen örülnék ha lenne egy olyan vállalkozó ember aki msn en,mailbe segit nekem,kérem aki érez magába tudást ehhez a témához,segitsen!

linksys wrt54g routerem van 7.2 es fw vel.

szerettem volna ha növelni a router hatótávolságát a lehető legnagyobbra,ezért vettem hozzá egy hga7t antennát,de semmiféle javulást nem tapasztaltam.

aztán annyit sikerült megtudni hogy különböző ruterre másolt fw-kkel lehet a hatótávolságot növelni,ha az embernek van egy ilyen antennája.
na most ebben kellene a segitség,mert nem értek hozzá,hogy mit tegyek rá,hogy tegyem rá,
és mit kell beállitani hogy sikerrel járjak!

kérem szépen segitsenek!
tényleg nagyon fontos lenne!

(#5106) Gazala válasza cibuu (#5105) üzenetére


Gazala
aktív tag

5 perces eljaras a flasheles: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5107) And válasza cibuu (#5105) üzenetére


And
veterán

A 7.2 nem a fw, hanem a hardver verziószáma! DD-WRT install a WRT54G v7.2-re: [link]. (Az előbbi linken nincs szó a 7.2-es hardverről). A "ReadMe-Gv72.txt"-ben lépésről-lépésre megtalálod a szükséges teendőket.

(#5108) Gazala válasza And (#5107) üzenetére


Gazala
aktív tag

a flasheles folyamataban nulla elteres van.

(#5109) iceman1024


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Használok egy DD-WRT-s WRT54G-s routert ADSL-lel netre, illetve egy speedtouch st780i homegateway-t iptv-re (ez is adsl).

Az lenne a kérdésem, hogy vmilyen módon össze tudom kötni őket, hogy a 2x-es net sebességet ki tudjam használni (pl.: 2 szál a le/feltöltésre)?

Gondolom két WAN portos router kéne inkább a két vonalhoz, de az nincsen...

Köszi előre is a segítséget!

Üdvözlettel: Iceman

(#5110) cibuu válasza And (#5107) üzenetére


cibuu
tag

köszönöm a válaszokat And és Gazala

ahogy elnézem mind ketten két félét ajánlottatok

ezt

http://www.bitsum.com/openwiking/owbase/ow.asp?WRT54G5_CFE

és ezt:

http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/down.php?path=downloads%2Fothers%2Feko%2FWRT54G-V72+Flashing/

melyik jobb a maximális hatótávolság eléréséhez?
és ha megflashelem a routert,akkor már maximális hatotávval fog müködni,vagy még valamit állitani kell?és ha igen,mit?

(#5111) And válasza cibuu (#5110) üzenetére


And
veterán

Mint Gazala írta, a flash-elés folyamata megegyezik mindkét leírás szerint. Csak a DD-WRT-s Readme.txt kicsit rövidebb és összeszedettebb, valamint mellete van a szükséges dd-wrt image (v24-es micro kiadás) fájl is. Ne felejtsd el, hogy a hatótávot alapjában nem a szoftver, hanem a hardver szabja meg. Ezek a 3rd-party firmware-ek csak arra képesek, hogy a router kimenőteljesítményét megnöveljék. Ennek egyrészt van egy értelmes keretek közötti szokásos limitértéke (70mW, a v24-es dd-wrt kiadásoknál már ez a default érték), másrészt ez a router érzékenységét, vételi jelszintjét egyáltalán nem befolyásolja. Magyarán ha a router eddig gyengén vette a kliensek forgalmát, az ezután sem fog változni. Egyedül a klienseken nőhet valamennyit a térerő.

(#5112) cibuu válasza And (#5111) üzenetére


cibuu
tag

hát az a lényeg hogy a az adsl es internetemet amire a router van kötve azt a kert végéből is tudjam fogni,illetve messzebbről mint eddig.(ezért is vettem meg az antennát)

ezt kell megcsinálni ugye?:

1. Reset the router to defaults on the Linksys Admin page, and let it reboot
or manually reboot it after its finished.

2. go to the firmware upgrade page and browse to the VxWorksPrep-Gv72-v1.bin file,
and click on the upgrade page. Wait for 30 seconds for it to reboot on its own,
if it does not then powercycle the router manually.

3. again go to the firmware upgrade page and browse to the VxWorksKiller-Gv72-v3.bin file,
and click on the upgrade page. Wait for 60 seconds for it to reboot on its own,
if it does not then powercycle the router manually.

4. Tftp the DD-WRT firmware to the router "dd-wrt.v24_micro_generic.bin" from v24 RC7
(or the one in this folder); this firmware is for the Gv7.2, Gv8 and GSv7, after sucessful
tftp, wait 3 min for the router to finish writing new nvram deafults, etc... It should
reboot on it's own at least two times, so give it the three min's and then goto
http://192.168.1.1

reseteltem,majd feltöltöttem a VxWorksPrep-Gv72-v1.bin -t.
aztán nem értem mit ir.várjak fél percet,aztán tölthetem a kövit?vagy ki is kell kapcsolni,majd vissza a routert? és utána töltsem a VxWorksKiller-Gv72-v3.bin-t?
aztán meg ezt pláne nem értem:

Tftp the DD-WRT firmware to the router "dd-wrt.v24_micro_generic.bin" from v24 RC7
(or the one in this folder); this firmware is for the Gv7.2, Gv8 and GSv7, after sucessful
tftp, wait 3 min for the router to finish writing new nvram deafults, etc... It should
reboot on it's own at least two times, so give it the three min's and then goto
http://192.168.1.1

kérlek magyarázzátok el ezt a leirást szájbarágósan hogy meg tudjam csinálni!
köszönöm előre is

(#5113) cibuu válasza cibuu (#5112) üzenetére


cibuu
tag

ja és nem tudom mi az a Tftp,és hogy kell meg Tftp elni a DD-WRT firmware-t a routerbe

(#5114) And válasza cibuu (#5112) üzenetére


And
veterán

Nem tudhattam, hogy az angol ennyire nem megy (nekem sem, de azért ezt értem valamennyire). Tehát: "reseteltem,majd feltöltöttem a VxWorksPrep-Gv72-v1.bin -t.
aztán nem értem mit ir.várjak fél percet,aztán tölthetem a kövit?vagy ki is kell kapcsolni,majd vissza a routert?"
Arról van szó, hogy várj fél percet, amíg a router újraindul, de ha ez nem történne meg, akkor indítsd újra (tápfesz ki- majd pár mp. után visszakapcsolással). Utána a VxWorksKiller binárissal ugyanez, de ennél 60mp-ig ajánlatos várni.
A tftp egy kis parancssoros alkalmazás (Trivial FTP), első találat a gugliban: [link]. Ha nyitsz egy parancssort (cmd.exe) Win alatt, és beírod szimplán, hogy tftp, láthatod is a helpjét. Esetedben így néz ki: tftp -i 192.168.1.1 put dd-wrt.v24_micro_generic.bin.
Mod: még annyi, hogy ezután 3 percet kell várni, miközben a router legalább 2x magától újraindul (a power-led villogásával jelzi a reboot-ot). Ha ezt kivártad, a 192.168.1.1 címen el kell érjed az új felületet.

[ Szerkesztve ]

(#5115) hmark77 válasza apez (#5008) üzenetére


hmark77
csendes tag

A ruterhez adott manual nem éppne jó. Próbálkoztam vele, de maradtam a webes kezelőfelületénél. :D

(#5116) apez válasza hmark77 (#5115) üzenetére


apez
csendes tag

Ennek a router-nek csak webes kezelő felülete van(na jó van konzolos is de ezt használja az akinek 2 anyja van ;)). Szóval a "Manual" alatt te mire gondoltál, mert én arra a leírásra amit adtak CD-n, és papíron mellékelve. És amúgy sikerült? Remélem igen! ;)

Bla bla bla

(#5117) odipapa


odipapa
senior tag

Hali!
A Group Key Renewal-nál megadott időközönként old a kapcsolat a laptop és a router között, majd egy perc múlva automatikusan újrakapcsolódik, de ez így akkor sem ok.
Mit lehet ellene tenni?

(#5118) bnss


bnss
veterán

Érdekes problémába ütköztem a WRT54GL-el kapcsolatban. Új internet-hozzáférésem lett a napokban, nevezetesen UPC Silver csomagja (10/2Mbit). A letöltési sebesség megvan teljes mértékben, de a feltöltési sebességem csak ~25kbps. A router nélkül megvan a 2Mbit. Át állítottam már a WAN Speedet, de nem jött be (Tomato 1.21). Tapasztalt valaki hasonlót? :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5119) h_143570 válasza bnss (#5118) üzenetére


h_143570
addikt

Mivel merve?

(#5120) bnss válasza h_143570 (#5119) üzenetére


bnss
veterán

Speedtest.net és ftp.fsn.hu (Total Commander) segítségével.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5121) h_143570 válasza bnss (#5120) üzenetére


h_143570
addikt

Ez erdekes jelenseg, a kerdeses FTP szerverre feltoltenem nem sikerult. Ami viszont kulonos, hogy 10Mps-hez legalabb 416Kbps feltoltes kell TCP protokolon keresztul, igy a 25Kbps irrealisan keves, majdnem meresi hibanak tunik.

(#5122) bnss válasza h_143570 (#5121) üzenetére


bnss
veterán

Lehetséges, hogy más FTP szerverre próbáltam, megnézem majd a desktop gépen. 25Kbyte/s-re gondoltam, a félreértés elkerülése végett.

Nagyjából ilyesmit produkál feltöltésre: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5123) h_143570 válasza bnss (#5122) üzenetére


h_143570
addikt

25KBps is fele a mimimum szuksegesnek. Probald meg esetleg egy amsik test szerverrel.

(#5124) Core2duo6600 válasza h_143570 (#5123) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet meg kénme próbálni a default firmware el.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5125) h_143570 válasza Core2duo6600 (#5124) üzenetére


h_143570
addikt

Az is lehet, egy megoldas, bar az UPC eseteben voltak savszel korlatozassal kapcsolatos pletykak.

(#5126) Menotti válasza h_143570 (#5125) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ez igaz,de nem weblapok nézésénél....Meg nem ennyire:-)
A Speedtest.net nem lehet korlátozva,mert ez egy sebességmérő oldal:-)
Egyébként nekem is volt töbször is,hogy a 10/1 netsebességem a Linksys-en keresztül csak 1/256 volt.Áramtalanítás,reset után mindíg jó lett(kétszer csinálta 2 év alatt a v.23rc...
v24 rc... firmel.)Most a sp1 van fent ezzel semmi baj.Próbáld meg a firmware frissítést...

[ Szerkesztve ]

(#5127) h_143570 válasza Menotti (#5126) üzenetére


h_143570
addikt

A gond az hogy 50:1hez a fel le sebeseg aranya az oldal szerint. Visszont TCP eseteben 24:1 a maximum lehetseges ertek (az ACK csomagok miat, 1500/64), mivel ez le iranyban megvan igy a feltoltesi ertek szinte biztosan meresi hiba.

Az aramtalanitas viszont jo otlet lehet.

(#5128) bnss válasza h_143570 (#5123) üzenetére


bnss
veterán

Ha a modemet kötöm a PC-re így alakul a móka: [link]

Lehet, hogy ki kellene próbálnom a DD-WRT-t... :U

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5129) kano válasza And (#5078) üzenetére


kano
nagyúr

Nagyon köszönöm!! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5130) kano válasza bnss (#5128) üzenetére


kano
nagyúr

Én is most váltottam Tomato-ról DD-WRT-re. Kicsit szokni kell a kezelő felületet, de nagyon profi. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5131) bnss válasza kano (#5130) üzenetére


bnss
veterán

Ezen gondolkozom én is, előtte visszaraktad a gyári fw-t, majd a DD-WRT minit és arra rá a a v24 SP1-et? :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5132) h_143570 válasza bnss (#5131) üzenetére


h_143570
addikt

Tomatora mehet ra direktbe is a standard DD-WRT tobbszor cserelgettem megis.

Esetleg meg probald meg kikapcsolt QoS-el, hatha az kavart be.

(#5133) bnss válasza h_143570 (#5132) üzenetére


bnss
veterán

És valóban a QoS a ludas, nem írtam át a outbound max bandwidth értékét. :R

(két perc tarkón lövés :DDD)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5134) iceman1024 válasza iceman1024 (#5109) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Ebben tud vki segíteni?

"Használok egy DD-WRT-s WRT54G-s routert ADSL-lel netre, illetve egy speedtouch st780i homegateway-t iptv-re (ez is adsl).

Az lenne a kérdésem, hogy vmilyen módon össze tudom kötni őket, hogy a 2x-es net sebességet ki tudjam használni (pl.: 2 szál a le/feltöltésre)?

Gondolom két WAN portos router kéne inkább a két vonalhoz, de az nincsen...

Köszi előre is a segítséget!"

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Iceman

(#5135) h_143570 válasza bnss (#5133) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes lenyeg, hogy sikerult.

(#5136) bnss válasza h_143570 (#5135) üzenetére


bnss
veterán

Elfelejtettem, hogy az előző ADSL-hez volt belőve a QoS. Így van, ez a lényeg. Köszönöm a nyerő tippet!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5137) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

messenger akadozik mostanában, lehet sáros a rúter? ha igen, hol rúgjak bele? :R

(#5138) kano válasza bnss (#5136) üzenetére


kano
nagyúr

De azért tedd fel a DD-WRT-t, nekem sokkal profibbnak tűnik mint a Tomato. Az alapok beállítása olyan 5 perc és kész. De még nagyon sok egyéb beállítási lehetőséget tartalmaz.
g@bo
Úgy előlről egy tisztességeset. :DDD
Régen találkoztunk, mi van a melóval? Találtál már egy jó kis munkahelyet?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5139) g@bo válasza kano (#5138) üzenetére


g@bo
nagyúr

tomato is pöpec, az 1,14 még pöpec vót de mintha az 1,21 nél már emiatt akadna a webcam...

meló akad, de nem az igazi...

(#5140) Tonyk válasza kano (#5138) üzenetére


Tonyk
veterán

Kinézetre vagy tartalomra :B ???? Mert nem mindegy! :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5141) bnss válasza kano (#5138) üzenetére


bnss
veterán

Meglátom, most örülök, hogy működik minden, egyelőre marad Tomato. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#5142) kano válasza Tonyk (#5140) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem mindkettő tekintetében(a kinézet egy kicsit bonyolultabb talán, de sokrétűbb a beállíthatósága) jobbnak tűnik mint a Tomato. NEKEM!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5143) llneo


llneo
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is egy ilyen csodám van legújabb tomato firmwarerrel. Szerintem a qos az nem működik semmilyen firmwarrel (router ver 2.2). én 60 métert lövök át vele persze külső antennával és erre a célra tökéletesen megfelel. ha valakinek van ötlete a qos-re azt szívesen venném mert ha torrentezek behal minden.

t.

[ Szerkesztve ]

A t-cöm-nek azt se hiszem el amit kérdez, nem, hogy amit mond!

(#5144) Tonyk válasza kano (#5142) üzenetére


Tonyk
veterán

Hát igen, kinek a pap kinek a paplan, nekem a tomato sokkal jobban bejön. Hiába csilliwillibb a DD.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5145) h_143570 válasza llneo (#5143) üzenetére


h_143570
addikt

Advanced / Contrack a Maximum connectionst allitsd at 4096-ra.

(#5146) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok! WRT54G típusú routerem van. CSak annyi kérdésem lenne, hogy beállítottam, megy minden, mind a 3 gép, xbox360 is. Tehát jó minden, mert friss, nm állítottam semmit se. Azonban beakarok lépni a 192.168.1.1 oldalon a linksys oldalra,de mikor kéri az felhaszn. és a jelszót, akkor nm tom mit írjak be. Vhol láttam h talán " admin " mind2 helyre?

(#5147) lajafix válasza bexinho23 (#5146) üzenetére


lajafix
addikt

még csak olvasom a topikot mert ilyen routert akarok venni, de szerintem az admin csak a jelszó, a felhasználó nevét hagyd üresen.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5148) greenlight


greenlight
csendes tag

Üdv. mindenkinek !
Egy szívás történetét szeretném közzétenni, hátha valakinek segítség lehet. Net megosztásra beállított gyári firmware WRT54GL kb 1 év és 1 hetes kora körül összecsuklott. WAN oldalról IP címet kap, bejelentkezik, minden OK, LAN oldal ok, DHCP ok, WLAN is ok, internet azonban furcsa módon, egyik gépen sincs. Factory default, és újra konfigurálás után minden megjavul, de csak a következő bootig jó (konnektor ki-be) utána újra előáll a fent leírt állapot. Firmware update, és reset többször is, jelenség ua. Beszereztem egy másik WRT54GL –t ami természetesen hibátlanul működik.
Most jön az érdekesség! Firmware –t frissítettem az újon majd gyártottam vele egy konfig fájlt. Visszadugtam a régi darabot és megmutattam neki az újonnan legyártott cfg fájlt, majd restore….és lőn csoda….minden problémája megszűnt, nem lehet eltaposni sem. Ez volt kb. 1 hete azóta is hibátlanul megy róla 8db gép wireless és 1db CAT-5 ön. Egyébként meg kíváncsi lennék rá, hogy hallot-e valaki hasonlóról.

[ Szerkesztve ]

(#5149) greenlight


greenlight
csendes tag

Üdv. mindenkinek ! !
Egy szívás történetét szeretném közzétenni, hátha valakinek segítség lehet. Net megosztásra beállított gyári firmware WRT54GL kb. 1 év és 1 hetes kora körül összecsuklott. WAN oldalról IP címet kap, bejelentkezik, minden OK, LAN oldal OK, DHCP OK, WLAN is OK, internet azonban furcsa módon, egyik gépen sincs. Factory default, és újra konfigurálás után minden megjavul, de csak a következő bootig jó (konnektor ki-be) utána újra előáll a fent leírt állapot. Firmware update, és reset többször is, jelenség ua. Beszereztem egy másik WRT54GL –t ami természetesen hibátlanul működik.
Most jön az érdekesség! Firmware –t frissítettem az újon majd gyártottam vele egy konfig fájlt. Visszadugtam a régi darabot és megmutattam neki az újon legyártott cfg fájlt, majd restore….és lőn csoda….minden problémája megszűnt, nem lehet eltaposni sem. Ez volt kb. 1 hete azóta is hibátlanul megy róla 8db gép wireless és 1db CAT-5 ön. Egyébkén az 1 év alatt egyszer nem kellet hozzányúlnom.
Kíváncsi lennék találkozott-e már valaki hasonlóval.

"Csak azt lehet megjavítani, ami elromlott"

[ Szerkesztve ]

(#5150) Jag válasza bexinho23 (#5146) üzenetére


Jag
senior tag

admin/admin , ha jól emlékszem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.