Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) tomi_ válasza Tonyk (#6700) üzenetére


tomi_
csendes tag

10e ft alatt megkapom a WRT54GC+WUSB54GC kit-et, ami szerintem eléggé elgondolkodtató vásár. Egyik ismerősömnek kellene, szóval mindenképp szükség van a routeren kívül valami vevőre is. Ha csak a router kellene, akkor egyértelmű, hogy GL. Neki biztosan nincs szüksége moddingra, csak netet akar osztani wifin, stabilan.

(#6702) Pali79 válasza Tonyk (#6693) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát ez nagyon megszivat engem. Visszatoltam az eredeti vagyis a linksys oldaláról letöltött fw-t és ugyan az a tünet. Megszakadozik. Viszont megfigyeltem egy érdekes dolgot: feraktam a tomato-t, aztán nem volt jó a jelszó úgyhogy reset, aztán az egész nem volt jó, ismét reset. Most, hogy visszatoltam a régi fw-t, megmaradtak azok a beállítások amivel a tomato előtt ment a gép. Ez azért elég érdekes, nem?

(#6703) zsolt501 válasza Pali79 (#6702) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Gyanús hogy nem hardver reset volt hanem szoftver, ami igaz akkor sem volna szabad megmaradni minden beállításnak. :F

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6704) Pali79 válasza zsolt501 (#6703) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát nem igazán tudom mi a különbség a kettő közt, de a hátul lévő gombok kellett nyomni 5 mp-ig. Van más reset mód is? Lehet, hogy szükségem lesz rá :R

(#6705) zsolt501 válasza Pali79 (#6704) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen van más is még a készülék leírásában is ott szerepel a hardver reset 20mp folyamatosan nyomva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6706) Pali79 válasza zsolt501 (#6705) üzenetére


Pali79
aktív tag

:R :R :R :R :R :R :R :R

(#6707) Tonyk válasza Pali79 (#6702) üzenetére


Tonyk
veterán

Tomato oldalán ott van, hogy frissítés esetén mi a név és jelszó...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6708) Pali79 válasza Tonyk (#6707) üzenetére


Pali79
aktív tag

Jah ezt én is tudom, de nem fogadta el! Arra gondolok az előzőek után, hogy a régi fw-ből megmaradt adatok miatt lehetett valami gebasz :F

(#6709) Tonyk válasza Pali79 (#6708) üzenetére


Tonyk
veterán

A harminc másodperces reset sem segített?
próbáltad a 3x30-at.
(220V alatt 30 másodperc reset, ne engedd el a gombot, csak húzd ki a tápot, így legyen megint 30-ig, ne engedd el a gombot továbbra sem, és dugd vissza és még 30 másodpercig nyomd a resetet. )

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6710) Pali79 válasza Tonyk (#6709) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nem próbáltam vagyis ez nekem új. Ma este sort kerítek rá, mert helyre kéne már pofozni a wifi-t, csak az a gáz, hogy fel kell menni hozzá a padlásra ami nem túl egyszerű :(

(#6711) Pali79 válasza Tonyk (#6709) üzenetére


Pali79
aktív tag

Na végre sikerült egy ilyen full-os resettel helyreállítani a dolgot, de így sem felejt el mindent! pl a Qos beállítások megmaradtak.
Vissza is toltam a tomatot de van az a rész amikor ilyen szép grafikonokat mutat, na ott nekem olyat nem mutat :( Tipp?

(#6712) h_143570 válasza Pali79 (#6711) üzenetére


h_143570
addikt

A grafikonok SVG alapuak, amit az IE nem tamogat.
[link]

(#6713) Pali79 válasza h_143570 (#6712) üzenetére


Pali79
aktív tag

ÁÁÁ szupi, ezis megvan!!! :R :R :R

(#6714) h_143570 válasza Pali79 (#6713) üzenetére


h_143570
addikt

Orulok, hogy vegre sikerult, eleg nehezen adta meg magat nalad. Rendszerint a flasheles utan egybol mukodni szokot problema nelkul.
Ja igen az SVG plugin hivatalosan mar nem tamogatott jan 1ota, mar valoszinuleg ez problemat nem fog okozni.

[ Szerkesztve ]

(#6715) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Egy kérdés. Időnként nem tudok csatlakozni a wifihez. WinXP SP3-at használok, és DD-WRT v23 SP2-őt. Érdemes frissítenem a v24 SP1-re? Vagy más lehet a gond?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#6716) gomezz73


gomezz73
csendes tag

üdvözletem---nekem is lenne ijen kütyüm linksys WRT54GC v2 router adapterrel.....kérdésem lenne hogy ....eddig még nem iktattam be ezt a dolgot a laptopom az elsöleges a asztali gépemen van a adapter kötve....tehát eddig mig kábelesn töltöttem a rapidshareről lehet most nenkellene ezt irnom de sajna kell..mikor letöltötte,kikapcsoltam a netet utánna vissza tudtam fojtatni a töltést de sajna miota beiktattam a kütyüt nem enged tölteni azt irja hogy várjak 5pecet,15 percet...én elméletileg dinamikus ipés vaok,,,s a router is ugy van beállitva

valaki tudna segiteni,,előre is köszönöm

(#6717) Pali79


Pali79
aktív tag

WRT54GL-hez használ valaki külső antennát? Árak tapasztalatok érdekelnének. :R

(#6718) Pali79 válasza h_143570 (#6714) üzenetére


Pali79
aktív tag

ÓÓÓ ne is mond!!! Szívtam vele redesen, már a kuka felé kacsingattam néha elkeseredésemben :O
De fő, hogy most megy. Remélem így is marad :C
Jah és persze köszi a sok segítséget, itt is, ott is :C :R

[ Szerkesztve ]

(#6719) vasasf


vasasf
csendes tag

Sziasztok!
Egy barátomnak üzleti t-online-os csomagja van, nemrég kötött új szerződést, mióta aktiválták nem tud netezni. Telefonos megkeresésre egy ip-t diktáltak be neki hogy avval tud fellépni a netre. Az lenne a kérdésem hogy azt hová kell beírni a ruter-be.

(#6720) Tonyk válasza gomezz73 (#6716) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó lenne ha használnál valami központozást, mert kicsit értelmetlen, amit írsz így...

Ahhoz, hogy új ip címet kapj, router esetében a routerben kell bontani ill. újraépíteni a kapcsolatot. Azaz, be kell lépj a routerbe és WAN menüpont alatt Disconnect majd Connect.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6721) Tonyk válasza vasasf (#6719) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem nem IP-t mondtak, hanem MAC címet nem???? Keress a routerban olyat, ahol a WAN oldali MAC-et lehet állítnai, oda írd be.
A MAC cím formátuma: AB-CD-EF-GH-IJ-KL, az ip címé meg abc.def.ghi.jkl. A MAC-ben vannak betűk A-F és számok 0-9-ig, az IP-ben csak számok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6722) And válasza Pali79 (#6717) üzenetére


And
veterán

Én mindig is külső antennával használtam, de ennek az eredménye normális wifi-eszközöket használva szerintem nem annyira routerfüggő. Árakat nem tudok mondani, mert vagy guberált, vagy házilag épített (inkább az utóbbi) antennákat használtam / használtunk a hálózatunkban. Egyszer fizettem pénzt gyári antennáért, de az az ótvar típus egy fityinget sem ért :(. Tapasztalatok: a felek közötti rálátás esetén megbízható, akár több km-es stabil összeköttetések. Kilométeres távokhoz már nagyobb nyereségű példányok dukálnak, legalább az egyik, de inkább mindkét oldalra.

(#6723) Pali79 válasza And (#6722) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ez nagyon jól hangzik! Mesélnél többet erről a házilagos antennáról? Nem muszály itt, emailon is jöhet, de itt is jó, hátha mást is érdekel a dolog.

(#6724) Pali79


Pali79
aktív tag

Azt tudja valaki, hogy alapban mekkora jelet adki a cucc? Mármint dBi-t.
Remélem azért valaki érte mint akarok kérdezni :F

(#6725) And válasza Pali79 (#6723) üzenetére


And
veterán

Mesélhetek, nem titok, mivel itt a kapcsolódó topikokban is számtalanszor említve volt már ;). Nagyon egyszerű és gyakran utánépített konstrukció pl. a biquad. A google első két találatát nézd meg erről, ha érdekel, komplett építési leírásokat találsz. Nyeresége kb. 10-11dBi, nagyobb paraboloidtükör fókuszába téve (tükör méretétől függően) 20dBi feletti nyereséget adhat.
#6724: dBi-t semekkorát, az ugyanis antennanyereség, így önmagában nem ad információt a teljesítményről. A router teljesítménye gyárilag 30mW (+15dBm) körüli, de elég nagy szórással, ill. firmware-től függően ez az alapérték is változhat.

(#6726) Pali79 válasza And (#6725) üzenetére


Pali79
aktív tag

Utána néztem kicsit, az egyik oldalon azt írják a helix antenne jobb mint a biquad. Ezzel van valakinek tapasztalata?

(#6727) And válasza Pali79 (#6726) üzenetére


And
veterán

Minden éremnek két oldala van. A biquad nem túl nagy nyereségű fajta, de közepes távra megfelel, 'bolondbiztos' és nagyon könnyű elkészíteni, időjárásállóvá tenni. Ha feed-antennaként paraboloidba teszik, a nyereséggel sem lesz gond. Szinte minden antennatípusból létezik a nyers biquad-nál jobb, nagyobb nyereségű, legyen az yagi, panel, szektorsugárzó, grid, paraboloid vagy épp helix antenna. Még körsugárzóból is létezik 'jobb'. A helixnek az a hátránya, hogy körpolarizált, ezért ha az ellenállomáson lineárisan polarizált (gyak.: az előbb felsoroltak közül bármelyik) vagy ellentétes irányú menetemelkedéssel rendelkező helix antenna van, akkor pluszveszteséggel kell számolni, tehát nem lesz meg az elméleti nyereség. Ezért wifi esetén helikális antennák leghatásosabban csak párban, egyforma kialakítással adhatnak jó eredményt. Hátránya még, hogy plusz illesztést igényel, mert a natúr helix talpponti impedanciája valamivel magasabb, mint a wifi (és általában az RF-technika) esetén megkívánt 50Ω. Előnye a méretéhez képest nagyobb elméleti nyereség, és (pont az előbb említett okok miatt) a szokásosnál jobb zavarelnyomás. Szerintem mifelénk eléggé ritka jelenség a helix, pedig bőven találni róla leírást.

(#6728) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
WRT54GC routerem van, WUSB54GC adapterrel. Az a problémám, hogyha készenléti állapotba kapcsolom a gépet, majd x idő múlva visszakapcsolom, 10ből 1szer nem tud kapcsolódni. Ilyenkor az adapter újratelepítése szokta megoldani a problémát.
Hogyan tudnám ezt elkerülni?

(#6729) _stick_ válasza _stick_ (#6728) üzenetére


_stick_
őstag

Ja, a router reset is segíteni szokott, de nem hinném, hogy ez így normális :U

(#6730) gomezz73


gomezz73
csendes tag

Hát nekem nem segít senki??????léci

(#6731) Kommy válasza gomezz73 (#6730) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem válaszoltak rá. (#6720)

(#6732) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok...

Kérnék egy kis segítséget, ha nem is kapom meg a megoldást, legalább azt hogy merre keressek. Van egy upc chello előfizetésem és egy WRT-54g router. 3 gépet kötöttem rá, az asztali gép kábellel, és két notebook wifivel. Eddig (gondolom) szerencsém volt, mert a port (vagy ip kiosztás) az asztali gépemen mindig 101-re végződött, ezek szerint állítottam be a port range forwardot is. De mostanában az történik, hogy ha a wifis gépek bármelyike előbb lép fel a netre mint én, akkor már a 102 vagy 103-as végződésű ip-t osztja nekem, így a torret és egyéb kliensek passzívnak érzékelnek. Átirogathatom a router beállításoknál az ip végződést, de ez nem túl praktikus, ha pedig be akarom állítani minden ip végződésre a port range forwardot akkor hibát jelez, hogy ugyanazt a portszámot nem írhatom többszösz, hiába más az ip...Szeretném ha az asztali gépem mindig fix ip-t kapna a routertől, fűggetlen a bejelentkezési sorrendtől, így maradhatnának a beállítások is fixen. Be lehet ezt állítani?
Köszönöm a segítséget, ha megaláztok, azt is, csak oldódjon már meg ez...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#6733) Kommy válasza Tutivesztes (#6732) üzenetére


Kommy
veterán

Ha nem a saját firmwaret-használod (pl tomato, vagy ddwrt) akkor lehetséges static dhcp-t beállítani ami a mac cím alapján tudod a géphez rendelni az ip címet, gyári firmware esetén nem tudom hogy léehet e, de szerintem ki lehet kapcsolni adhcp-t és akkor a gépen kell beállítanod az ip címet, és így mondig ugyan az lesz. De ezt akkor minden gépen be kell állítani., Viszont static dhvp-nél (alternatív firmwarenél) csak egyszer a routerben kell beállítani.

(#6734) Tutivesztes válasza Kommy (#6733) üzenetére


Tutivesztes
tag

Sajnos ez csak 54g-s abbol is a ver.7-es, úgyhogy semmi mást nem lehet rá tenni, csak a gyárit. Úgy nézem hogy ez meghaladja a tudásom, azt hittem a routeren belül simán beállítgatok valamit (dns-t vagy akármit) és akkor az én gépem fix ip-t kap..elkeseredem:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#6735) Tonyk válasza Tutivesztes (#6734) üzenetére


Tonyk
veterán

A gépeden állits fix ip-t:
Ip: 192.168.1.101
maszk: 255.255.255.0
átjáró:192.168.1.1
dns: 192.168.1.1

Lépj be a routerbe és a DHCP tulajdonságainál , állitsd be , hogy a DHCP 192.168.1.102 -től ossza a címeket (Starting address vagy ilyesmi). A végértéket annyira teszed, amennyire akarod (max 254, de felesleges ennyire elmenni, ha két gép van még akkor pl.: ..104)

Vagy

Mindegyik gépnek kézzel adsz címet a fenti példát követve, úgy hogy az IP-t növeled 1-el, a többi marad. Routerben DHCP kikpacsol

Vagy

Ahogy már javasolták, Static DHCP, a kártyád MAC-címéhez a routerben hozzárendeled a 192.168.1.101-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6736) Tutivesztes válasza Tonyk (#6735) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, az első megoldás volt az, amit az én agyammal kivitelezni lehetett, és úgy tűnik működik is. (bár mire megtaláltam hogyan állítsam be a fix ip-t a gépemen, a szánalomtól elbőgte magát a családom). Örülök:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#6737) Tonyk válasza Tutivesztes (#6736) üzenetére


Tonyk
veterán

Én is, hogy sikerült. :C

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6738) Pali79 válasza And (#6727) üzenetére


Pali79
aktív tag

Köszi, ez is megoldódott! Kaptam egy külső antennát. Persze ahogy ez lenni szokott, ha az egyik probléma megoldódik jön a következő :W az asztali gépben egy linksys WMP54GR kártya van és látszólag működik, de mégsem tud rendesen kapcsolódni és fenntartani a kapcsolatot. Biztos, hogy valami a gépben nem frankó mert mellé téve egy laptopot az tud kapcslódni és van net meg minden, pedig ha jól sejtem a laptop wifije igencsak kisebb teljesítményű mint egy 2 antennás pci kártya :F
Szóval valakinek 5let?

(#6739) p_adam


p_adam
addikt

Mai nap beüzemeltem a WRT54GR routert és egyelőre pozitívan csalódtam. Óriásit nőtt a térerő a korábbi MSI-hez képest. Szerintem amennyiért boltban adják annyiért drága de szerencsére 5000 Ft volt szállítással együtt német ebay-ről :)

[ Szerkesztve ]

(#6740) Pali79 válasza p_adam (#6739) üzenetére


Pali79
aktív tag

Hát ha gyári FW-t lecseréled akkor aztán tényleg kitárul a világ :C

(#6741) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Csáó !

Kellene 1 kis segitség ezt a routert használom: Linksys WRT54GL és a Tomato 1.21 FW van rajta
3-an netezünk, szeretném a sávszélességet tetszés szerint elosztani a gépek között
ebben kérnék segitséget mit és hol állitsak elöre is köszi

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6742) Tonyk válasza Andrej1 (#6741) üzenetére


Tonyk
veterán

QoS, de minden le van írva feljebb, keress rá.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6743) Andrej1 válasza Tonyk (#6742) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Renben

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6744) Aygor


Aygor
tag

Üdvözletem az "öregeknek"!

Nekem WRT54GL em van... ddwrt-vel. minden nagyon szép, mindennel meg vagyok elégedve.... kivéve, h asszony elkezd netezni w-lanon (én kábelen vaok) (pl youtube, v sima net) nekem CS 1.6-ban megugrik a pingem 20-30 ról kb 200 körülire, a szerverek meg persze ledobálnak, de amúgy is élvezhetetlen lenne.
QOS be van már lőve.... elvileg alkalmazásra, ip re macre is próbáltam, mégis fentállt a probléma továbbra is. meg qos fogja is a netet sztem.... up - down értéket az átlag töltési sebességre lőttem be.
Végigolvasgattam a qos keresés nagy részét de nem találtam erre megoldást, csak 1 félmondat volt, h nem is fog menni mert a ping mindig meg fog ugrani..... de akkor minek van ott az optimalize for gaming????

Ha valakinek van működő megoldása akkor kérem jelezze, mert nem jó ez így....
Esetleg tomato-n gondolkodom sokan dícsérték itt.
De ha valakinek működő beállítása van annak (screenshot) jobban örülnék....

1000 thx

Aygor

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#6745) Tonyk válasza Aygor (#6744) üzenetére


Tonyk
veterán

Torrent, dc, stb nem megy a háttében egyik gépen sem, ugye?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6746) jegess


jegess
tag

Sziasztok!

Nemtudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én még ilyen szar routert életemben nem láttam. Eggyik ismerősöm egy gyenge pillanatában megvásárolta ezt a szart és rámruházta azt a nemes feladatot, hogy állitsam be kliens módba. Már amikor a menüjét megláttam éreztem, hogy gondok lesznek... Van hogy be sem akar lépni a menübe, ha netán valami csoda folytán mégis sikerül a 20. reset után, akkor meg nem hajlandó elmenteni semilyen beállitást, csak egy hibaüzenetet ad... Egyszerüen gyalázat, nekem Netgear -em van, de még soha nem szivtam vele ennyit ( kb 3-4 éve használom ) mint az elmúlt napban ezzel a gyalázattal !!! Esküszöm darabokra törném, ha az enyém lenne, de még azt az idiótát is aki kiengedte a gyárból. Most már nem is csodálkozom a több mint 6000 hsz -on ehhez a termékhez...

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6747) tomi_ válasza jegess (#6746) üzenetére


tomi_
csendes tag

Szia!
Az ismerősödnek talán sikerült kifognia a 100ból egyet, vagy nem tudom, mivel ezek a routerek legendásan jók, és legtöbben elégedettek vagyunk vele maximálisan. Lehet, hogy valamit elrontottatok firmware-frissítésnél, azért nem működik rendesen. A hsz-ek száma nem hinném, hogy a problémák, inkább a routerben rejlő lehetőségek számával arányos.

[ Szerkesztve ]

(#6748) Aygor válasza Tonyk (#6745) üzenetére


Aygor
tag

Jelenleg semmi egyébb nem megy.... régen dcstrong, de mostanában lusta voltam letölteni is :) de lehet belövök újra valamit, de azokat inkább éjjelre hagyom futni....

Apropó csak ( zárójeles kérdés: ha winscp -n keresztül töltenék le akkor annak h kell alacsony priórt adni, vagy cFOSspeed a megoldás?)

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#6749) h_143570 válasza jegess (#6746) üzenetére


h_143570
addikt

Pontosan melyik tipus es azon belul is melyik verzio, ott lesz a legalljan.

(#6750) Protezis


Protezis
őstag

A kovetkezo kep fogadott ma, miutan beleptem az admin feluletre: [link]
A Wiki azt irja, hogy a vlan1 az internetszolgaltato kapcsolata. Hogy lett ketto? A masik egy D-Link eszkoz.

Valaki felvilagositana?!

UI.: Tomato v1.11.1217 firmware, GL router.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.