Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) HIJ válasza And (#6150) üzenetére


HIJ
őstag

np. Mindenesetre kösz a segítséget :R

(#6152) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!

Van egy Linksys WRT54GC típusú routerem (kb 2 éves). Eddig nem volt vele sok probléma, viszont most van egy elég nagy:
Tegnap bekapcsolom gépet, és azt írja, hogy a hálózat nem jött létra vagy korlátozott. Megnéztem a router, minden oké elvileg. Gép restart, megint semmi. Kihúztam a kábelt, átdugtam másikba (mivel 4 van és csak 2 gépen megy), ugyanez a hiba. Megnézem másik gépet, hiba ugyanez. Utána bekapcsoltam laptopot, ami eddig automatikusan csatlakozott a routerhez vezeték nélkül, most nem látja a vezeték nélküli hálózatot.
Mi történhetett? Meg lehet valahogy oldani, vagy újat kell vennem?

Köszi.

(#6153) Koszta


Koszta
tag

Kis változás történt: újraindítottam a routert, és most az egyik gépen megy az internet, a másikon továbbra is korlátozott a kapcsolat (azaz nincs). A vezeték nélküli része (wirelees) pedig nem megy, mivel laptop nem látja a hálózatot.
Mi lehet a megoldás?
Köszi

(#6154) tomi_ válasza Tonyk (#6137) üzenetére


tomi_
csendes tag

Felraktam 1.22 tomato fw-t, szóval ha leírnád, pontosan hol és mit állítsak át szerinted, annak igazán örülnék. Gondolom, így egyszerűbb neked is.

(#6155) FABRICIUSZ válasza Slepnir (#6140) üzenetére


FABRICIUSZ
tag

Szia Slepnir.
Sikerült életet lehelni a ruteredbe?
Feltételezem a ping-re sem válaszolt !?

FABRICIUSZ

(#6156) Tonyk válasza tomi_ (#6154) üzenetére


Tonyk
veterán

Basic - Network : WAN / Internet - Type: Disabled. Ugyanitt, csak lejjebb a DHCP server elől vedd ki a pipát.
Ennyi. Minden kábel a LAN portokba menjen. Így lényegében switch-ként működik a router.

Gondolom a Wireless rész titkosítását nem kell elmondani. Ez is ugyanitt van, még lejjebb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6157) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Problémám akadt a Torrent adatforgalommal. WRT54GL routerről van szó, 4 gépen 4 net, 3 kábelesen, 1 WiFi-n. Amikor az egyik gépen elindul a Torrent minden gépen tulajdonképpen meghal a net. Közben mégsem, mert pár perc után bejön egy-egy oldal, öcsém multiplayer játékában a pingje egy 100-assal megugrik, de van forgalom. Érdekes nagyon. uTorrent a program egyébként. A gyári fw-n néztük már a QoS dolgokat, de ahogy be lett kapcsolva, majdhogynem meghalt a hálózat (egy időre a router beállításait se tudtuk elérni).
Olvastam, hogy a Torrent progiba is be lehet állítani, hogy hány szálon töltsön maximum, de több torrent fájl egyszeri töltése esetén ez sem megoldás sajnos. Van valami ötlet, hogy lehetne a prioritását lejjebb szedni a Torrentnek?
Gyári FW-vel, ha lehet, mert egyébként tökéletesen ellátja az egész hálózatot a kicsike. :K

Köszönöm!

(#6158) tomi_ válasza Tonyk (#6156) üzenetére


tomi_
csendes tag

Beállítottam, ahogy írtad, de nem ok sajnos.

(#6159) Tonyk válasza tomi_ (#6158) üzenetére


Tonyk
veterán

a gépek ip konfigjai automatikuson vannak ugye?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6160) tomi_ válasza Tonyk (#6159) üzenetére


tomi_
csendes tag

igen

(#6161) Tonyk válasza tomi_ (#6160) üzenetére


Tonyk
veterán

Ping megy (gépek között, ill a gépek router között)? DHCP életjel van?

Router ip-je mi? (hozzá kéne igazítani a koleszos hálóhoz)

Kipróbáltam a tomato-val legelőször említett beállítást. Nézd meg így, bár így a belső háló ugrik.

bár az a gond, hogy így a két dhcp ütközik majd

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6162) tomi_ válasza Tonyk (#6161) üzenetére


tomi_
csendes tag

Így sem megy. Ha ugyanabban a tartományba teszem, megfő minden, reset marad csak. Rákérdezek majd egy cisco-s ismerősömnél, de ha nem megy, akkor meg hagyom a vérbe. Annyira nem fontos, hogy ennyit szivassuk magunkat szerintem.

(#6163) Tonyk válasza tomi_ (#6162) üzenetére


Tonyk
veterán

sejtettem :)

Az a gond, hogy ugye a szerencsétlen kapna a DHCP-től címet. Kap is, ha jól van belőve.
De neked kéne a router mögötti "belső" háló is és nem akarsz e miatt NAT-olni.
Ha, megy nálad a DHCP azzal hazavágjuk az egészet, mert nem szerencsés abból osztani a te LAN-odra, mint amin a kolesz DHCP-je oszt.

A megoldás valahol ott lehet, hogy DHCP-re teszted a WAN-t, 192.168.1.x-ből osztasz a saját LAN-odra ip-t, a routerben meg az egyik gépre (NAT-olt) átdobod a File megsztáshoz szükséges portokat. Persze ha játszani akartok, akkor minden portot ami kell. Hátránya, hogy ezzel a másik kieshet a mókából.

De, hátha lesznek itt még okosabbak.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6164) Wes Craven


Wes Craven
csendes tag

Üdvözlet !!

Visszaolvastam pár oldalt, ezért remélem itt választ kapok :D nemrég vett routerünk egy korábbit helyettesít most már amivel szintén sok baj volt... igaz annak nem volt fóruma hogy kérdezhessek :)
Tehát vadiúj routerünket felupgradeltem a honlapján található 2007es verzióra mást nem nagyon állítottam. Probléma: nem kapunk akkor netet mint korábban. A megszokott 6-7mega helyett most annak örülhetünk ha elérjük a 3 megát.
So kérdés, miért folyásolja be a router a netet és ezen hogy segíthetnék ???

előre is köszönet a válaszokért.

(#6165) Slepnir válasza FABRICIUSZ (#6155) üzenetére


Slepnir
csendes tag

Üdv.

Még nem volt időm beszerezni a jtag kábelhez a cuccokat, ha elkészül értesítelek a további fejleményekről. :)
A pingre válaszolt, ez bíztató a jövőre nézve.

(#6166) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
WRT54GC -n keresztűl kapom a netet. 1 óráig tartott, mire beállítottam, de sikerűlt és szépen muzsikál. A kérdés: mi van akkor, ha én egy új wint akarok telepíteni? Először a modemtől kell a net és miután megvan a win utánna installálom a routert? Vagy "megjegyzi" a router a korábbi beállítást és nem kell átdugnom a modembe a telepítés alatt?

(#6167) Slepnir válasza _stick_ (#6166) üzenetére


Slepnir
csendes tag

Üdv.
Nem kell installálnod semmit, legfeljebb a hálókártyád driverjét. :)

[ Szerkesztve ]

(#6168) _stick_ válasza Slepnir (#6167) üzenetére


_stick_
őstag

A hálókártyát is csak azért fogom, hogy ne legyen feltelepítettlen hardware, mert a router vevője USB-s. ;)
Tehát, akkor nem kell, hogy kihúzzam a routerből és egyből a gépbe dugjam a netet, felfogja ismerni telepítés közben a routeren keresztűl is?

(#6169) mokar


mokar
csendes tag

Sziasztok!
A Linksys WKUSB54GC 54Mbps WLAN router linuxos ? Van rá Tomato vagy DD-WRT Firmware ?

(#6170) Tonyk válasza _stick_ (#6168) üzenetére


Tonyk
veterán

A routernek az égvilágon semmi köze a gépen futó operációs rendszerhez, és ez fordítva is igaz.
A router egy külön "egység", amit beállítasz benne az magában a routerben tárolódik nem pedig a gépen!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6171) _stick_ válasza Tonyk (#6170) üzenetére


_stick_
őstag

OK. Köszönöm.

(#6172) Wes Craven


Wes Craven
csendes tag

pls dobjatok egy választ nekem is, nagyon fontos lenne...

(#6173) _stick_ válasza Wes Craven (#6164) üzenetére


_stick_
őstag

Láma vagyok a témabán, de van egy tippem, hátha...
Én akkor vettem észre, hogy csökken a sávszélesség, mikor a 13 csatornából csak 1et tettem aktívvá, merthogy egyedül használom. Így kb fele lett az eredeti sávszélnek. Most 2 csatorna az aktív és újra teljes a sávszél.

(#6174) And válasza _stick_ (#6173) üzenetére


And
veterán

Ezt a két csatorna aktívvá tételét hogy érted?? Hagyományos b/g-eszközöknél mindig csak egy csatorna "aktív", akárhányan is használják, hisz minden kliens ugyanazon a csatornán van egy struktúrált wifi-hálózatban.. A 108Mbps-es (Super G) wifi-nél van channel bonding.

(#6175) Wes Craven válasza _stick_ (#6173) üzenetére


Wes Craven
csendes tag

bizony én sem értem, mivel én is láma vagyok router témában. Próbálgatni lehet ezen a téren, ezért kérlek részletezd milyen csatornákra gondoltál, és azok hol vannak pontosan.

(#6176) Xpod válasza Wes Craven (#6175) üzenetére


Xpod
addikt

Kezdetnek próbáld meg, hogy a wireless részt átállítod G csatornára. A B csatorna max 11Mbps-re a G 54Mbps-re képes elméletben. Ha van Mixed lehetőség vagy Both akkor használd azt.

Egyáltalán a vezeték nélküli résszel van baj?

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#6177) And válasza Wes Craven (#6175) üzenetére


And
veterán

Ha már egy ilyen kérdést feltettél, igazán megadhattál volna néhány adatot is: milyen típus volt a régi router és milyen az új? Az a 6-7 "mega" gondolom Mbit/s-ot jelent, de hogyan kapcsolódtok rá, wifi-n vagy kábelen? Az upgrade (firmware frissítés?) előtt a sebesség megvolt az újjal is, vagy már akkor se? Router nélkül minden rendben? Miféle neted van, és névleg milyen sebességű? Így hirtelen ennyi jut eszembe.
(Bocs, de tényleg adjunk már meg minden adatot, aminek csak köze lehet a problémához, ha választ is remélünk. Rengeteg olyan kérdés merül fel, ami mellett alig van használható információ, oszt' csodálkozik a delikvens, hogy nem kap választ..)
Mod. #6176: A "G" és a "B" nem csatorna, hanem wifi-mód. A csatornák mindkettőnél ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

(#6178) Wes Craven


Wes Craven
csendes tag

Én kérek elnézést, igazatok van.
A régi egy Belkin féle router volt, vezetékes. Azon elszállt a net, majd mégis kaptunk telfonos becsatlakozással, de inkább vettünk egy újat, ezt:linksys wrt54GL.
Ez is kábeles, akárcsak az elődje, természetesen azonnal felkerestem a honlapját és leszedtem a rajta található upgrade frissitést, mivel már az elején nem stimmelt a net.
És igen a 6-7 mega azt jelenti :) a helyett most kapunk... öhh ma már csak 1megát.
Az okítást vállalom, ne fogjátok vissza magatokat :)

(#6179) Slepnir válasza Wes Craven (#6178) üzenetére


Slepnir
csendes tag

Ha adhatok egy jó tanácsot gyorsan lecseréled a gyári firmware-t tomatora.

Innen le tudod tölteni:
Link:

(#6180) Wes Craven válasza Slepnir (#6179) üzenetére


Wes Craven
csendes tag

adhatsz, meg is fogadom, ha azt is leírod miért jó a tomato ?

(#6181) Slepnir válasza Wes Craven (#6180) üzenetére


Slepnir
csendes tag

stabilabb mint a gyári fw + 100x többet tud. Valószínüleg megoldja a sebességproblémát is.

[ Szerkesztve ]

(#6182) Wes Craven válasza Slepnir (#6181) üzenetére


Wes Craven
csendes tag

értem, bízom benne

(#6183) Tonyk


Tonyk
veterán

Friss a paradicsom kapható: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6184) zsolt501


zsolt501
nagyúr

DD-WRT esetén (WRT54GL) észrevettem egy kissé zavaró hibát mégpedig valamiért egyik pillanatról a másikra leesik a net sebesség és fogja magát a router és újraindul ilyet idáig nem csinált mi lehet a probléma mert az újraindítás nincs beállítva, szóval a hiba máshol keresendő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6185) klaczi


klaczi
aktív tag

Egy kérdésem lenne. Ugyanilyen sima g-és ruterem van. Remekül működik semmi bajom vele. Csak a wifi titkosításával van problémám. Korábban beélítottam rajta egy 128 bites wep titkosítást. Amikor vendégeim jöttek mindig macerás volt a jelszó kezelése stb. Most összeszedtem az összes mac címet és csak azokat engedélyezem. Az ssid kikapcsolva. Wep kikapcsolva. A saját gépeim lazán csatlakoznak.
A kérdés: ér ez a védelem valamit?
Leszámítva azt, hogy egy régi ház hátsó fertályában lakom, jó messze az utcától. :)

[ Szerkesztve ]

(#6186) Tonyk válasza klaczi (#6185) üzenetére


Tonyk
veterán

MAC-et a forgalomból elvileg elég "egyszerűen" ki lehet csippenteni. És MAC-et is simán tudsz "változtatni" bármelyik gépen. Azaz a védelem legprimitívebb módja és nagyon egyszerű bepróbálkozóval szemben védhet csak.

El kell szomorítsalak a WEP is simán törhető titkosítás. Okosok szerint 5-10perc alatt, megvan a kulcs, és onnantól vége a dalnak.

WPA, WPA2+TKIP , WPA2+AES ezek a megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6187) klaczi válasza Tonyk (#6186) üzenetére


klaczi
aktív tag

Köszönöm!
Azért gondoltam mac szűrésre mert az egyetemi hálóra a lányomnak csak a mac címét kellett közölnie és így egyből minden macera nélkül tud csatlakozni. Gondoltam, miért legyen ez itthon másképp. Érzem, hogy hülyeség. :(( Teszek is valamit!
Egyébként a házban működik néhány iroda és a legutóbbi időkig teljesen nyitva voltak. :)
Csak akkor még nem volt wifim. Ebben kezdő vagyok, eddig minden dróton ment.
A legjobb védelem tehát a HILTI !

(#6188) Tonyk válasza klaczi (#6187) üzenetére


Tonyk
veterán

Persze, gondolom nem akarnak a kulcsok kiadásával szarakodni, meg mennyit érhet szerinted egy ilyen kulcs, ha mondjuk kiadják 5000 hallgatónak. Kb 2 percig kulcs, utána már boldog-boldogtalan azt használja. A MAC-el meg valamennyire behatárolják őket.
Persze vannak más megoldások is, nem is tudom miért nem azt használják, de ez már nem ide tartozik.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6189) Wes Craven válasza Tonyk (#6183) üzenetére


Wes Craven
csendes tag

ez lenne a legújabb vagy legjobb ?

(#6190) Wes Craven


Wes Craven
csendes tag

Üdv újra !

Felraktam a Tomato 1.22.1570 verzióját, valóban jóval több benne a beállítás, igaz egyelőre hasznát nem veszem. Viszont azt nem találtam meg hogy mi folyásolja be az internet sebességet.
helpmí :W

(#6191) Wes Craven


Wes Craven
csendes tag

ejne hogy itt nincs edit, vagy szerkesztés :S
ellenőriztem, modemen tisztán megkapjuk a sebességet, mindenképpen a routerrel van gond...

(#6192) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én meg azt nem találom sehol a tomatoban hogy hol lehet megváltoztatni az alapértelmezett bejelentkezési felhasználó nevet és jelszavat, megtudná nekem valaki mondani merre találom?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6193) Robert75


Robert75
csendes tag

Hi all!
tippeket kérnék az alábbi megoldandó problémára...
Adott egy Tomato 1.21-es WRT54GL router és egy usb-s nyomtató canon pixma ip1500.
Van-e lehetőség valahogyan rákötni a routerre, hogy ami rácsatlakozik az lássa a nyomtatót.
adapter vagy bármi esetleg akármi :DD
Előre is kösz!

RoB

(#6194) zsolt501 válasza Robert75 (#6193) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az biztos hogy lehet kapni LAN/USB nyomtató szervert de hogy a routerrel együtt fog e működni az már jó kérdés.
Itt találsz néhány tipust

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6195) Tonyk válasza zsolt501 (#6192) üzenetére


Tonyk
veterán

Nevet sehol. Jelszó: Administration - Admin Access - Password lap alja

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6196) Tonyk válasza Wes Craven (#6191) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbáld meg a WAN Port Speed -et 100Mbit Full-ra tenni. (Advanved - Miscellaneous), nátha segít valamit.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6197) zsolt501 válasza Tonyk (#6195) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6198) mhorvat


mhorvat
senior tag

#6157-re valaki? Elég nagy gond számomra. :O

(#6199) Wes Craven válasza Tonyk (#6196) üzenetére


Wes Craven
csendes tag

Üdv újra !

sajnos nem jött be, a netsebesség ugyanolyan volt 100 fullon, mint auton, sőt, még 10Mbit-en is ugyanazokat a számokat produkálta... :O
más ötlet ?
esetleg hibás a router, vigyem vissza ?

(#6200) Tonyk válasza Wes Craven (#6199) üzenetére


Tonyk
veterán

QoS vagy valami extra nincs benne belőve? Madzagon is u.o rossz vagy csak wifi-n?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.