Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) mhorvat válasza And (#6049) üzenetére


mhorvat
senior tag

Tehát, ha jól értelmezem, akkor a Winfos beállításainál automatikus IP-t és DNS-t kérek, mivel a routertől nem tud mást kapni, mint azt az IP-t, amit beállítottam neki routeren (a MAC címhez)? Ha ez így van, akkor már csak azt nem értem, hogy ez miért oldaná meg a problémámat? Ugyanis a routeren így ugyanúgy - mindegy hogy nevezzük - de fix IP-ket rendelek, hozzá X-től Y-ig szabad portokat, nemde?

(#6052) Jag válasza mhorvat (#6051) üzenetére


Jag
senior tag

Statikus DHCP nagy előnye, hogy tudsz portot forwardolni a mellett, hogy nem állítasz a többi, másik 3 gépre fix IP-t.
Routerben klónoztad az eredetileg regisztrált hálókártya MAC címét?

(#6053) Jag válasza Osiris (#6044) üzenetére


Jag
senior tag

Húúú, megtennéd, hogy dokumentálod a főbb lépéseket képekkel? :R

[ Szerkesztve ]

(#6056) Osiris válasza Jag (#6053) üzenetére


Osiris
őstag

Igyekszem. Van már néhány kép, de volt néhány zsákutca is már eddig amibe bementem, úgyhogy majd a végén felteszek valahova egy összefoglalót.
A mit hova kell forrasztani kérdésre, a topic elején linkelt leírásoknál és képeknél jobbra ne számíts, mert a fényképeken kivehetetlen a sok vezeték.

(#6057) And válasza mhorvat (#6051) üzenetére


And
veterán

A DHCP egyszerűen sokkal kényelmesebb, mint a fix IP. Egy helyről (a router webfelületéről) menedzselhető, ahelyett, hogy egyenként kellene piszkálnod a gépeket, és statikus DHCP-t használva mégsem változnak a címek. Viszont az a bizonyos DNS-gyorsítótáras hiba szerintem nem a routerhez köthető, ha fix IP-t használsz azon a gépen, mivel olyankor nem történik címkérés sem.

(#6058) Osiris


Osiris
őstag

SD moddolt router sdhc kártyát is tud kezelni? :F

(#6059) ngabor2 válasza Osiris (#6058) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam az sd-t se kezelte, csak az mmc-t. de mindenhol azt láttam leírva, hogy a max méret 2GB, ami az sd felső határa.

(#6060) xabolcs válasza Osiris (#6050) üzenetére


xabolcs
őstag

ha legalább köszönőviszonyban vagy az angollal (és regisztrálva vagy a linksysinfo.org-on), akkor: WRT54GL Heatsink and Fan Mod Tutorial

ő például egy 40x40x10mm-es, (12v, 0.6w) hűtőt tett bele.
így:

szerk: klikk a képre, mert pont a lényeg marad le :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6061) xabolcs válasza xabolcs (#6060) üzenetére


xabolcs
őstag

én hülye, h modidő után jutnak eszembe dolgok :((( :W
szóval azért 12v, hogy lassabban pörögjön a venti (hiszen csak 5v), az a kevés légáramlat is bőven elég ... senkinek se kell 4centis visitó :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6062) NoiZz


NoiZz
tag

Sziasztok!
Kéne kis help a GL1.1-es routeremmel kapcsolatban.
A logot újabban folyamatosan spammeli valami miatt ezzel:

Nov 6 19:23:54 unknown user.warn kernel: DROP IN=vlan1 OUT= MAC=00:18:39:c6:3b:9d:00:30:b8:c9:6b:c0:08:00:45:00:00:28 SRC=85.229.236.228 DST=91.147.199.239 LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=233 ID=0 DF PROTO=TCP SPT=35306 DPT=16500 WINDOW=0 RES=0x00 RST URGP=0

Nov 6 19:24:14 unknown user.warn kernel: DROP IN=vlan1 OUT= MAC=ff:ff:ff:ff:ff:ff:00:30:b8:c9:6b:c0:08:00:45:00:01:48 SRC=212.24.188.137 DST=255.255.255.255 LEN=328 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=255 ID=24217 PROTO=UDP SPT=67 DPT=68 LEN=308

és ez folytatódik folyamatosan.
A routeren Tomato 1.21-es FW van.
Valakinek valami ötlet?

(#6063) mhorvat válasza Jag (#6052) üzenetére


mhorvat
senior tag

Jag: Igen. Mikor jöttek a UPC-sek beregisztrálták a noti MAC címét. Ezt klónozva valami nem volt jó, de aztán egy asztali gép kártyájának MAC-jét klónozva működött (működik) a dolog.

And: Igaz, biztos kényelmesebb a statikus DHCP ilyen szempontból. A DNS gyorsítótáras javítási kísérlet utáni szöveget mindegyik gépnél ugyanúgy kiírja, ezért gyanakodtam arra, hogy router probléma. :F

(#6064) Osiris


Osiris
őstag

Végre elkészült az sd modom. Nem lett egy gyönyör ami a külalakot illeti.. :B Kicsit megcsúszott a kés mikor a kártyanyílást próbáltam kivágni, de legaláb az ujjam megmaradt. :R
A szoftveres rész még csak most jön:
Firmware: DD-WRT v23 SP2 (09/15/06) std <- ezt frissítenem kéne?
Az MMC/SD supportot bekapcsoltam, utána egyből volt egy fagyás, de ki/be kapcsolás után minden működik látszólag, igaz az sd kártyát (1GB-os egyelőre + fat32) még nem sikerült felmountolni.
A fagyás miatt kezdhetek aggódni? :F

(#6065) Osiris válasza Osiris (#6064) üzenetére


Osiris
őstag

Frissítettem a DD-WRT v24-sp1 (07/27/08) std fw-re, azóta látja az sd kártyát rendesen.
Fel is van mountolva: /dev/mmc/disc0/part1 960.7M 13.0k 911.9M 0% /mmc
:C
Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy 4gigás sd-t, akkor azt fel sem fogja ismerni, vagy csak 2GB-ot lát majd belőle?

(#6066) Osiris válasza Osiris (#6065) üzenetére


Osiris
őstag

...az sd kártyáról törölt minden adatot és valami win által olvashatatlan partíciót tett rá. :((
..de scp-vel tudok rá írni.

(#6067) xabolcs válasza Osiris (#6066) üzenetére


xabolcs
őstag

grat a modhoz :C
gondolom leformazta ext2-re (==linuxos fajlrendszer)... na es mennyivel scp-zel ra? ;]

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6068) mokar


mokar
csendes tag

Sziasztok !
Van egy wrt54gl v1.1-es routerem , amin ugye sajnos nincs usb port ! Tudtok olyan Linksys routerról ami tud usb-t és persze linuxos ?
Előre is köszi a választ !

(#6069) ubuntuu_ válasza And (#6038) üzenetére


ubuntuu_
csendes tag

Hálásan köszönöm a linkedet ,így már mindent értek és erről megtudtam csinálni. :C :R :R :R

"a hülyék okoskodnak,az okosak hülyéskednek......."

(#6070) Osiris válasza xabolcs (#6067) üzenetére


Osiris
őstag

Az spc sebessége össze-vissza ugrált 80-120Kb/s között, nagyon leterhelte a router prociját. Azóta lecsatoltam az sd-t a filerendszerről és most már hiába próbálom ugyanolyan mmc eszközként újracsatlakoztatni, nem történik semmi...

(#6071) xabolcs válasza mokar (#6068) üzenetére


xabolcs
őstag

wrt350n(v1.0), wrt600n(v1.0,v1.1), wrt610n(v1.0), wrtsl54gs(mindegyik verzio)

a magyar piacon a wrt350n annyira nincs elterjedve, meg talan a 600n sem,
a 610 mar fellelheto, cserebe draga :U

forras: dd-wrt wiki -> supported devices

Osiris:
hat az telleg nem sok :( meg igen, scp a titkositassal elegge meg tudja enni a procit.

ha ezt beirod neki (vhova commandba, vagy puttyban)

router:~$ mount /dev/mmc/disc0/part1 /mmc

akkor se csinalja? vagy igy probaltad? :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6072) Osiris válasza Osiris (#6070) üzenetére


Osiris
őstag

Webes admin felületen, ha kikapcsolom és vissza az mmc-t akkor kiírja, hogy felcsatolt egy 12kb méretü eszközt aztán lefagy a router. Majd újraindítás után már látja az sd-t rendesen.
Remélem ezen lehet javítani + jobban örülnék ha fat32 filerendszer maradna az sd-n és nem törlődne róla minden ha kiveszem és visszateszem. :(

(#6073) Osiris válasza xabolcs (#6071) üzenetére


Osiris
őstag

Így próbáltam, a webeses felületről sikerült végül ahogy az elöbb írtam.
Nálad is ingadozik az scp másolás és mennyi a sebessége?

(#6074) mokar válasza xabolcs (#6071) üzenetére


mokar
csendes tag

Hálás Köszönet ! A 610N tényleg drága egy kicsit .....

(#6075) xabolcs válasza Osiris (#6073) üzenetére


xabolcs
őstag

aham, erdekes... regebben hallottam valahol, h sokaig elidozik amikor bemountolod, mert akkor futtat egy fsck-t, s csak utana jelenik meg. aztan persze lehet, h nem igy van. :B

szerintem hagyd bekapcsolva a mmc drivert a dd-wrt-ben. inkabb csak a mount-al jatsz!
nezd meg, h mi van a /etc/fstab-ba irva a /mmc-vel kapcsolatban, illetve a startup szkripteket is turkald elo.

ha bator vagy, akkor ajanlom ezt az oldalt: openwrt: optimized mmc.c
hasznalatat ugy kepzelem el, h dd-wrt-ben kikapcsolod az mmc drivert, s puttyban insmod-olod ezt. :K

amugy nekem nincs sd-modom. :B
de nagyon szeretnek :DDD

mokar: nincs mit, majd szolj ha valasztasz kozuluk :K kivancsi vagyok :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6076) kiskakas


kiskakas
senior tag

osiris,

sdhc-t nem 'kezel'. Egyebkent kicsit huzd a procit, pl 216mhz-re, stabilabb lesz az scp-s masolas es gyorsabb is. Nekem stabil 2-300k/sec.

A xabolcs altal belinkelt ventillatoros mod nem rossz, de szerintem az L alak kozepebe szerelt venti nem sok levegot mozgat meg. En mindig a router felso kilyukasztgatott tetejebe ragasztok be egy alacsony profilu, 12v-os ventit, kapcsoloval, potmeterrel, ez ugyanis tenyleg athuzza a levegot a routeren. Ha esetleg kell kep, csinalok es rakok fel.

(#6077) Osiris


Osiris
őstag

itt: http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/ találtam rengeteg csomagot a ddwrt-hez, de semmit nem tudok telepíteni.
Ez történik ha pl, a midnight commandert próbálom feltenni:

# ipkg -d root install http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk ...
Connecting to ipkg.nslu2-linux.org (140.211.169.169:80)
ipkg_download: ERROR: Failed to retrieve http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/unslung/wl500g/mc_4.1.35-3_mipsel.ipk, returning

Elég nehézkes az alapoktól elkezdeni, pedig a linux nem új számomra.

(#6078) xabolcs válasza Osiris (#6077) üzenetére


xabolcs
őstag

ha mar ugy is az alapoktol kell kezdened, akkor kezd innen: dd-wrt wiki - optware

ha gondod van, akkor keress ra ebben a topicban az 'optware'-re! volt mar szo rola

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6079) Osiris válasza kiskakas (#6076) üzenetére


Osiris
őstag

A procim 250Mhz-re van húzva, de így is csak 200Kb/s környékén van a másolás. :(
A venti mod lesz a következő, ha ez az sd dolog már működik rendesen.
Itt van pár kép a gányolásról. :B
Talán látszik, hogy a procira rátettem egy zalman vga ram sünit, de elötte süni nélkül sem volt gond a 250Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#6080) xabolcs válasza Osiris (#6079) üzenetére


xabolcs
őstag

woow :Y
jok a kepek :K
(foleg az a "van kartya" - "nincs kartya" paros :D )

sok sikert a ventihez :)

a linkelt mmc drivert kiprobaltad mar? csak mert ott epp a csoda nagy sebesseggel dicsekednek :U

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6081) Osiris válasza xabolcs (#6080) üzenetére


Osiris
őstag

Még nem jöttem rá hogyan kéne betenni a csoda drivert. :)) Te tudod? :B
De a openwrt.org-os link segítségével sikerült végre telepítenem néhány csomagot. :R
Viszont ha változtatok bizonyos beállításokon vagy kiveszem az sd-t és visszateszem eltünnek a beállításaim, nem tudom elérni a telepített progikat.. mintha fel sem tettem volna (az sd-n rajta vannak).
Illetve jövő hétig mikor megyek megvenni a végleges sd vagy mmc kártyát, addigra rá kéne jönnöm, hogy 2gigás vagy 4gigás legyen. mmc-ből is csak 2GB-os támogatott?

[ Szerkesztve ]

(#6082) xabolcs válasza Osiris (#6081) üzenetére


xabolcs
őstag

hát én úgy csináltam, hogy dd-wrt-ben kikapcsoltam az mmc-t, utána fogtam egy puttyot, wget-teltem ezt: http://programmingstuff.free.fr/files/openwrt/whiterussian/mmc/1_3_4/gpio2/mmc.o
és insmoddoltam az ./mmc.o -t. azért ./ hogy megtalálja, ne keresgesse másutt ... de ha biztosra akarsz menni, akkor írd be PATH-ba :)

amit már régebben is akartam ajánlani, hogy ne nagyon szedegetsd ki a kártyát a vasból, mert a már általad említett újraindítást nem fogod megúszni, s meg amúgy is csak a szívás lesz vele.
inkább pakold meg optware-el, s tekints a kártyára úgy, mint a router rendszervinyója ;] :D

aztán, h mekkorát ismer fel, azt meg sztem csak próbával lehet eldönteni :(
próbálj meg ott vásárolni, ahol lehet csereberélni ;)
sok sikert! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6083) Osiris válasza xabolcs (#6082) üzenetére


Osiris
őstag

Köszi! :R
Holnap nekiállok a driver cserének is.
Arra létezik valamiféle tool, hogy megállapítsam tényleg stabil e a proci 250mhz-en? Te, hogy döntötted el, hogy 216Mhz-et tud a tied?

(#6084) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy WRT54GL router + Tomato 1.21 fw.-em van.
Az lenne a kérdésem, ha leszeretném korlátozni valamelyik port-on az internet sebességét, akkor azt pontosan hol és milyen beállításokkal kellene megtennem? Ha nem gond, akkor konkrét példával is lehet szemléltetni. :) Tegyük fel 1Mbit-es netből csináljon 512kbit-es netet.

Előre is köszi!

(#6085) kiskakas válasza Osiris (#6083) üzenetére


kiskakas
senior tag

Osiris,

csak tipp, a 216mhz-t tolem akartad kerdezni :) A 250mhz a proci maximuma, en nem ajanlanam tartos hasznalatra, meg aktiv hutessel sem. Speci firmware ugyan mar van asszem 260mhz-ra is,talan 300-ra is,erre nem eskuszom meg,de ez mar tenyleg a vege.

(#6086) Atapi válasza Krissz22 (#6084) üzenetére


Atapi
senior tag

wrt54 script generátorral meg lehet probálni a dolgot. itt van egy kis magyar nyelvű szösszenet a dologrol. azt nem tudom mennyire működöképes, még nem probáltam, de ilyen témában ennél használhatobb cuccot még nem találtam. viszont korlátozni nem tud olyan port szerint ahogy te szeretnéd, csak ip/mac/port alapján...

üdv

(#6087) Osiris


Osiris
őstag

Az optimalizált mmc.o-val sem lett igazán gyorsabb a routerem, sőtt még újra is indul egy idő után másolás közben, utána persze minden telepítés és beállítás eltűnik.. :(((
Lehet, hogy valami nem oké az sd foglalattal? ..semmi kedvem szétszedni a routert újra.
Így csináltam a beállítást:

ssh-val belépve parancssorból minden!

1. jffs beállítása az alábbi parancsokkal:

nvram set jffs_mounted=1
nvram set enable_jffs2=1
nvram set sys_enable_jffs2=1
nvram set clean_jffs2=1
nvram set sys_clean_jffs2=1
nvram commit
reboot

2. sd kártya beállítása (Cyrill féle optimalizált driverrel):

wget http://programmingstuff.free.fr/files/openwrt/whiterussian/mmc/1_3_4/gpio2/mmc.o
insmod ./mmc.o
insmod ext2.o
mount /dev/mmc/disc0/part1 /mmc/

3. /jffs és /opt könyvtár /mmc-re linkelése:

mkdir /mmc/opt
mkdir /mmc/jffs
mount -o bind /mmc/jffs /jffs
mount -o bind /mmc/opt /opt

4. optware telepítése:

wget http://www.wlan-sat.com/boleo/optware/optware-install-ddwrt.sh -O - | tr -d '\r' > /tmp/optware-install.sh
sh /tmp/optware-install.sh

5. PATH környezeti változó beállítása:

export PATH=/opt/bin:/opt/sbin:$PATH

6. DD-WRT alapértelmezett LD_LIBRARY_PATH változó kiakpcsolása:

unset LD_LIBRARY_PATH

7. csomagkok, telepítés

ipkg-opt list | more #lista a telepíthető csomagokról
/opt/bin/ipkg-opt --tmp-dir /tmp install mc #midnight commander telepítése
/opt/bin/ipkg-opt remove mc #midnight commander eltávolítása
/opt/bin/ipkg-opt remove ncurses #nemhasznált csomagok eltávolítása
df -h #trárterület ellenörzése

Eddig minden ok, de utána egy scp másolás 230Kb/s körül megy és restartol a router. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6088) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Van egy dolog amit nem nagyon értek a WRT54GL DD-WRT-vel kapcsolatban mégpedig az hogy a képen látható használt memóriának ténylegesen ennyire magasan kell lennie?
Mert ha nem mit kellene csináljak hogy ne legyen ennyire magasan?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6089) Osiris válasza zsolt501 (#6088) üzenetére


Osiris
őstag

Ilyennek kell lennie. A linux szereti behabzsolni a ramot, de ez nem jelenti, hogy nem fog jutni az alkalmazásoknak.

(#6090) zsolt501 válasza Osiris (#6089) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi megnyugtattál :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6091) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Még egy kérdés mégpedig hogyan lehet azt megoldani hogy a naplózás kiterjedjen arra is hogy ki csatlakozik pl. wifin, vagy ha a net szakad illetve újraindulását azt is naplózza, illetve minden bejelentkezést a router menüjében illetve az ott történt változtatást is naplózza. illetve minden rendszerszintű beavatkozást regisztráljon a naplóban, ezt meglehet valahogy oldani??

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6092) Osiris válasza Osiris (#6087) üzenetére


Osiris
őstag

...és ugyanez a helyzet a default mmc.o driverrel is! Mehetek hardveres hiát keresgélni! :O :W

(#6093) Osiris válasza Osiris (#6092) üzenetére


Osiris
őstag

Úgy tűnik, hogy az SCP másolástól túlmelegszik a router procija és olyankor indul újra. Ha kiveszem a házából akkor nincs vele gond, megy a másolgatás.. (jobban szellőzik). FTP-vel talán nem lenne ilyen magas a cpu terhelés (és a melegedés), de azt még nem sikerült kipróbálnom... Nincs valami megoldás, hogy az újraindulás után lefuttassak egy scriptet ami elintézné a felcsatolásokat? .. meg a programok beállítása is megmaradhatna valahogy.
Azt már látom, hogy egy gyárilag usb-t támogató routerrel jobban jártam volna mint az átalakítással. :U

(#6094) kiskakas válasza Osiris (#6093) üzenetére


kiskakas
senior tag

egyebkent visszavetted mar csori linksyst 250mhz-rol?? :)

(#6095) xabolcs válasza Osiris (#6083) üzenetére


xabolcs
őstag

hello,

hogy miért csak 216-ig húztam? megválaszoltad a #6093-ban: "Úgy tűnik, hogy az SCP másolástól túlmelegszik a router procija és olyankor indul újra." ;]

#6093-ra: itt azt írják, hogy tegyél egy optware.sh.startup-t az autorun* könyvtárba. elvileg, ha követed a leírtakat, akkor jó lesz és szép, mint a mesében ;]

ha nagyon ráunnál a routeredre, akkor még egy szép ventimoddal egész jó árban el tudnád adni :D (vagy nem :F )

*== abban a könyvtárban nekem ilyenek vannak:

root@dd-wrt54gl:/jffs/etc/config# ls
LEDload.sh colorprompt.sh telnetd_233.sesbutton
LEDload.startup dyndnsupdate.sh
adslmodem.wanup rc.startup
root@dd-wrt54gl:/jffs/etc/config#

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6096) Osiris válasza xabolcs (#6095) üzenetére


Osiris
őstag

Közben kínomban elkészítettem a venti modot is, szuperül hűti a procit a zalman borda segítségével. DE slusszpoénnak utána rájöttem, hogy sem a procival, sem az sd foglalat beforrasztásával nincs baj, sőt a 250Mhz-et is bírja (!), csak úgy teszteltem a cuccot, hogy a /tmp/root könyvtárba scp-ztem, ami viszont nem volt felcsatolva az sd-re, így teleírta a ramot és a flas memóriát és ezért restartolt . :B

kiskakas: Visszavettem ijedtemben 183Mhz-re. :)) Viszont most, hogy venti mod is van és kiderült a hiba oka, már újra 250-en zakatol. ;]

Egyébként ha felcsatolom a tmp-t is az sd-re, onnantól kezdve nem fogja elfelejteni a beállításait és nem is fog újraindulni többet. :C
Az egyetlen dolog amit még nem értek, hogy miért olvas csak 270Kb/s-al 250Mhz-en? Az írás is kb ugyanilyen lassú. (1GB-os Kingston elite pro 50x-es sdkártyával)

(#6097) xabolcs válasza Osiris (#6096) üzenetére


xabolcs
őstag

na, szépen megizzasztottad a linuxot ... ő meg téged ;]
hát ha az openwrt-s mmc.o-val is ilyen lassú, akkor sajnos nincs jobb ötletem :B

viszont addig is örö é bodottá van :))
mekkora ventit pakoltál bele? ... amúgy megint csak gratu a modhoz :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6098) Osiris válasza xabolcs (#6097) üzenetére


Osiris
őstag

:R Köszi!
Egy 8cm-es normál ventit tettem a ház tetejére, ami kifele szívja a levegőt, a ház tetejét kivágtam.
Pár kép.
Remélem a szoftveres résszel nem lesz sok gond.

(#6099) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Úgy néz ki hogy hozzá tudok majd jutni egy WRT610N routerhez mi a véleményetek rolla.
Lehet e rátenni DD-WRT-t és mekkora wincsesztert kezelhet mert azt tervezem hogy ráteszek egyet és FTP-n érem el illetve illetve a média anyagokat is ezen keresztül érném el ha megoldható, SAMBA van NFS rendszeren.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6100) kiskakas válasza Osiris (#6098) üzenetére


kiskakas
senior tag

Osiris,

egy asszem 80x80x10mm-es venti pont befér a ház belsejébe, kár volt szétvágnod a tetejét :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.