Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Linksys WRT54G/GL/GS router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) zsolt501 válasza Protezis (#6750) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem ártana a tomatodat frissíteni :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6752) Tonyk válasza jegess (#6746) üzenetére


Tonyk
veterán

Most majdnem leírtam, hogy mekkora hülye vagy, de inkább kitöröltem....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6753) Gondwana válasza jegess (#6746) üzenetére


Gondwana
addikt

Hasonlóról én is be tudok számolni: 2 wrt54gX-hez volt szerencsém, mindkettővel meggyűlt a bajom (egyiknél se cseréltem firmware-t):
1. wrt54gs: alapvetően jól indult minden, 5-6 hónapig minden gond nélkül üzemelt (8-9 gép, 12 NAT port), amikor elkezdtek panaszkodni, hogy lassú a net. 3-4 Mbit fölé nem ment sehogy, még hardreset/1gép kiosztásban sem. Beficcent a helyére egy asus wl500g, azóta megtáltosodott a net.
2. wrt54gl: IP-kamera hálózatot kellett építeni. Egy netgear Gbit switch meg a laptopom volt csak közvetlenül rajta (meg 6 kamera, 1 NAS). Egyszer csak a 3-as led világítva maradt, a kamerák fele blokkolódott, amíg a router a hálózatban volt, nem lehetett rá belépni (ping van, port 80 nyitva, nem küld vissza semmit), semmiféle reset után sem. (a 3. led azóta is világit, miután tápot kap a router)
Ennyi után még nem minősíteném rossznak a linksys-t, de lehet, hogy más igen.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6754) Protezis válasza zsolt501 (#6751) üzenetére


Protezis
őstag

Ami mukodik azt nem kell megjavitani :D

(#6755) h_143570 válasza Protezis (#6754) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes mondas, visszont az 1.21 elottiek tartalmaznak egy DNS sebezhetoseget.

(#6756) jegess válasza h_143570 (#6749) üzenetére


jegess
tag

Hali !

WRT54GL v1.1

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6757) h_143570 válasza jegess (#6756) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes azzal szokott a legkevesebb gond lenni. Viszont emlekeim szerint gyari fw-vel WLAN-on nem tud kliens modot csak AP-t. Egy Tomato vagy DD-WRT sokat tud hasznalni neki, ilyen szempontbol.

(#6758) jegess válasza h_143570 (#6757) üzenetére


jegess
tag

Ez van most rajta:
DD-WRT v24 Beta

és a kedvenc hibaüzenetem újra.... :

Ez a weboldal nem érhető el.

A http://192.168.1.1/apply.cgi weboldal lehet, hogy ideiglenesen nem érhető el, vagy véglegesen új címre költözött.

[ Szerkesztve ]

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6759) h_143570 válasza jegess (#6758) üzenetére


h_143570
addikt

V24 Betaval ne csodalkoz, mar jo idelye kintvan belole a v24 SP1. A neallitas mentesek alatt megjeleno oldal szorakozik, aranyos.

(#6760) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom miért de sok emberkének eszébe sem jut hogy a béták még csak igazán teszt verziók és nem kész verzió, sok esetben tartalmazhat még hibákat és vannak esetek hogy még a program részek is hiányoznak belőlük.

Egyébként a DD-WRT-vel nekem is voltak problémáim illetve sok olyan funkciója volt amit sosem fogok használni pl.HOTSPOT.
Most a tomatot használom és közel 4 hónap alatt ez volt a legjobb lehetőség illetve legstabilabb magán használatra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6761) asadasad22


asadasad22
őstag

a topic címében említett szériából melyik konkrét típust érdemes venni, ha az elsődleges szempont a stabil működés, sok gép esetén is?

(#6762) zsolt501 válasza asadasad22 (#6761) üzenetére


zsolt501
nagyúr

WRT54GL és ha tényleg a stabilitás a lényeg akkor Tomato szoftver hozzá.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6763) asadasad22 válasza zsolt501 (#6762) üzenetére


asadasad22
őstag

köszi. szóba jönne még esetleg egy 160N-es router, ez elvileg tud már N-es szabványt is, viszont a vélemények kicsit megoszlanak róla, többen azt mondják rá, hogy tökéletes, páran viszont azt, hogy pl. melegszik.. így nemtom, hogy be merjem-e vállalni, a WRT54 széria viszonyt legendásan megbízható ahogy hallottam.
15k viszonylag korrekt árnak számít 54GL-ért? (edigital, 1-2 ezer huf különbség nem számít..)

(#6764) zsolt501 válasza asadasad22 (#6763) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen 15e körül mozog az ára 1-2e Ft. különbséggel boltonként.
A 160N-röl nem tudok nyilatkozni, viszont a legnagyobb WRT610N járt nálam és igen jó benyomást tett rám viszont az ára kissé túl magas, de a tudása az igen jó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6765) asadasad22 válasza zsolt501 (#6764) üzenetére


asadasad22
őstag

hmm, nem bírok dönteni.. 160N-re is tehető elvileg DD-WRT, de nemtom, hogy ugyanaz-e, mint erre az 54GL-re, és hogy pl ez a Tomato felmegy-e rá.. igazából 5 rugó a különbség, a 160N is csak 20k. olyan is volt, aki azt mondta, hogy a ping idők jóval kevesebbek lettek ezzel (mondjuk elvileg 54GL-en egy külső fw használatával hasonló eredmény elérhető) a 160N-el, meg a wifi távolsága is sokkal jobb lett.. viszont volt olyan is, aki szerint szar a hatótáv, és olyan szinten túlmelegedett (mondjuk ezt 610N-re is írják), hogy többször egyáltalán nem is működött emiatt..

[ Szerkesztve ]

(#6766) zsolt501 válasza asadasad22 (#6765) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az a baj ezekkel az új típusokkal hogy eléggé kompakt kialakításuk van és ez miatt nem az igazi a szellőzésük, viszont a régebbi WRT54GL típusnak egész jó a szellőzése illetve elég kiforrott technika, viszont az újakról ez nem igazán mondható el még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6767) asadasad22 válasza zsolt501 (#6766) üzenetére


asadasad22
őstag

végül bevállaltam a 160N-et, pár óra használat után eddig tökéletes, a wifi jóval erősebbnek tűnik, mint az előző routernél, nem szakadozik, a melegedést sem tapasztaltam semmilyen formában, kellemesen langyos. eddig legalábbis, remélem, így is marad.
kérdés (bár nem nem ennek a routernek a topicjában vagyok ,de talán az itteni szakértők lehetnek a legközelebb a témához): sztem 1.0-ás verziójú, mert a model no.-ban a típusa után nincs odaírva semmi, és a hivatalos oldalon csak a 2.0-ás verzióhoz van kirakva újabb fw. lehetséges/érdemes lehet azt felrakni vagy maradjak az eredetinél. esetleg próbáljak meg egy DD-WRT-t? elvileg működik ezen a modellen. ugyanazt a verziót kell felrakni nekem is, mint az itteni routerekhez, nincs külön változat minden routerhez igaz?

(#6768) asadasad22 válasza asadasad22 (#6767) üzenetére


asadasad22
őstag

DD-WRT-vel kapcsolatban még pár kérdés:
-garanciavesztéssel jár-e?
-el lehet-e cseszni vele az egészet/mekkora a kockázat?
-ha valami nem stimmel vele, vissza tudom-e varázsolni a gyári linksys fw-t?

(#6769) asadasad22 válasza asadasad22 (#6768) üzenetére


asadasad22
őstag

közben nem bírtam ki, és feltettem, v24 sp1-et :)
hát igen, ezt már rendes fw-nek nevezem a gyárival ellentétben, nem értem miért nem így néz ki egy gyári fw. egyszerűen tökéletes. így ránézésre kicsit több is, mint amire szükségem van , de több külföldi fórum szerint is betonstabillá is válik egyben a router ezzel az fw-vel, mondták ezt több hónapnyi használat után. jó lesz ez nekem sztem :)
egyelőre csak a netet állítottam be, meg az alapvető dolgokat (wpa..), ha van valami hasznos beállítás, akkor mondjátok. elvileg lehet a wifi hatásfokát is tuningolni valahol, de erre sztem egyelőre nincs nagy szükségem :)

(#6770) And válasza asadasad22 (#6769) üzenetére


And
veterán

A dd-wrt v24 sp1 telepítése önmagában tuningolás (a gyári fw-hez és a korábbi dd-wrt verziókhoz képest), mivel az RF-teljesítményt alapértelmezés szerint 70mW-ra állítja.

(#6771) *Ropi* válasza And (#6770) üzenetére


*Ropi*
félisten

Most néztem, a Nokia N82-őmben a wifi tejesítmény 4-10-100mW lépésekben állítható gyárilag a menüből (igaz, jól el van dugva). Akkor eléggé karaj a teljesítménye. :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6772) asadasad22 válasza And (#6770) üzenetére


asadasad22
őstag

mondjuk eddig sem volt rossz ezzel a routerrel, mindenesetre az eléggé meggyőző, hogy ahol alig volt egy kicsit net az előző routeremmel (néha volt-néha nem, ha volt, akkor is abszolút instabil, gyenge jel volt), ott most 70-80%-os a jelerősség :)
van még valami hasznos dolog? mintha hallottam volna valami pingcsökkentő dologról :)

[ Szerkesztve ]

(#6773) h_143570 válasza asadasad22 (#6772) üzenetére


h_143570
addikt

A tenyleges ping idot a szolgaltatok halozat terhelese hatarozza meg, sok mindent nem tehetsz ellene.
A QoS nemileg csokeneteni tudja a hatast, a fontosabb csomagonak elsobbseget biztositva.

(#6774) asadasad22 válasza h_143570 (#6773) üzenetére


asadasad22
őstag

jah, hallottam már erről a QoS dologról, hogy érdemes prioritásban a torrentet pl alacsonyabban kezelni, mint a többi adatot. ennek bekonfigurálásához van valami jó kis leírás?

(#6775) Pali79 válasza And (#6770) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ez érdekes, a tomato-ban is lehet ezt állítani? Hol?

(#6776) h_143570 válasza Pali79 (#6775) üzenetére


h_143570
addikt

Ha a wlan addo mukodeset akarod piszkalni akkor advanced / wireless.

(#6777) outsiheder válasza asadasad22 (#6774) üzenetére


outsiheder
tag

Olvasni való: (QOS)

Linksysinfo FAQ

(#6778) h_143570 válasza asadasad22 (#6774) üzenetére


h_143570
addikt

Ha tomato van fent akkor engedelyezd a QoS-t es a csomag priorizaciokat. Allitsd be fel es letoltesi sebeseget bit per secundumban megadva.

(#6779) asadasad22 válasza h_143570 (#6778) üzenetére


asadasad22
őstag

DD-WRT-m van, Tomato-t sztem 160N-re nem is lehet tenni. körülnézek akkor.

(#6780) asadasad22


asadasad22
őstag

félig off, de az mennyire normális, ha alapjáraton is (értsd: fut msn, skype és nod32, semmi más)) a Conn. count-nál ~30-40-et ír ki a gépemre, ha pedig csak pár oldalt nézem+ a D-DWRT kezelőfelületét, 150-200 körülire is felmegy ez az érték. mennyire normális értékek ezek? most pedig mielőtt ezt elkezdtem írni, 200 feletti számot mutatott, most pedig 40-et mutat, közben semmilyen progi nem indult el, torrent sem fut..

(#6781) h_143570 válasza asadasad22 (#6780) üzenetére


h_143570
addikt

Attol fugg pl a skype ha eleg gyorsnak iteli meg a halozati kapcsolatod akkor supernode modba kapcsol azaz tobbi skype felhasznalo kapcsolata is rajtad megy keresztul. Kapcsold ki a routeren az upnp-t, igy nem fog tudni automatikusan port forwardolni es igy nem leszel aklamas supernodenak.
A weboldalak bongeszesen sem egy kapcsolaton tolodik az adat hanem tobbon. Attol fugg, hogy az oldal HTTP/1.0 vagy HTTP/1.1-et hasznal. Az elobbi esetben az oldal minden egyes darabkaja kulon kapcsolatott igenyel. A router feluletennel a HTTP/1.0 a valoszinubb, de mivel belso halos igy nem gond. A legtobb web szerver mar attalt 1.1re, de nezd meg a bongeszo beallitasait, hogy engedelyezve van-e az 1.1 hasznalata.
A routernek a kulso es belso ip cimek kozti kapcsolatokat is meg kell feleltetnie egymassal ezeket ha megnyito program nem zarja le rendesen vagy a program futasa megszakad akkor azok a kapcsolatok akar meg orakig aktivak lehetnek. Persze ezeket az idoket le lehet csokkententi, dd-wrt esetben a pontos helyet nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#6782) asadasad22 válasza h_143570 (#6781) üzenetére


asadasad22
őstag

upnp ki volt kapcsolva.. a furcsa, hogy amikor minden ki volt kapcsolva elvileg, skype-ot is beleértve, akkor is 20-30 kapcsolatot használt, bár lehet, hogy ha várok egy kicsit, akkor ezek közben megszakadtak volna szép fokozatosan, nemtom.. elvileg eléggé jó védelme van a gépemnek, biztonságos böngészőket használok, nehezen tudom elképzelni, hogy valami rossz dolgot benyaltam volna.. feladatkezelőben nem fut semmi gyanús, csak 1-2 ilyen, mint PnkBstrA.exe (hiába próbálom lelőni, futva marad..), WinVNC (nem fut a progi, szóval ennek nem értem miért kell futnia..), GoogleUpdateService.exe (ez sem értem, hogy mit képzel magáról, hogy csak úgy fut.. msconfig-ban minden hasonlót kilőttem), AppleMobileDeviceService (nincs ipodom, nincs itunes-om, msconfigban főleg nincs, ez sem tudom hogy az életbe kerül ide)

(#6783) Naki


Naki
csendes tag

sziasztok! valakinek Debrecenben vagy környékén nincs véletlenül egy pár(2db) használaton kivüli linksys tnc-s gyári antennája? köszi

(#6784) jegess válasza zsolt501 (#6760) üzenetére


jegess
tag

Ennyi pénzért nehogy már az legyen az első dologom, hogy frissitéseket telepítsek, vagy más szoftvert... A készülék van értem és nem fordítva!

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6785) Tonyk válasza jegess (#6784) üzenetére


Tonyk
veterán

Neked elgurultak a gyógyszereid... keresd meg őket gyorsan!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6786) h_143570 válasza jegess (#6784) üzenetére


h_143570
addikt

A GL azert letezik, mert a G sorozatott a V5tol felfel nem lehet szoftveresen modolni, a felhasznalok meg kikoveteltek, hogy legyen egy valtozat amit igen is lehet. Tobbek kozot ezert is fapados a WRT54G.... sorozat fw-je, mert ugyis lecserelik.
Ettol fuggetlenul egy beta alapotu szoftvertol az ember ne varjon sokat.

A legtobb esetben beton stabil es evekig problemam mentesen mukodik. Gyari fw-el csak fel evig hasznaltama, mert kellett a statikus DHCP azota hyperwrt es tomato. Ha az alap funkcionalitas keves akkor meg vannak jo minosegu stabil fw-k, hozza. A DD-WRT v24 Beta sajnos nem ez a kategoria volt.

Szoval a baratod vett egy rendszerint stabill es egyszeru routert, ami alkalamas komolyabb hasznaltra a megfelelo fw felrakasaval. Te komolyabb munkara akartad fogni a wireles client moddal, csak ott kovetted el a hibat, hogy egy Beta alapottu fw-t raktal ra, amiben a kerdeses resz meg nem volt tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#6787) jegess válasza h_143570 (#6786) üzenetére


jegess
tag

Oks, most már akkor mindent értek. Kösz szépen az értelmes választ. Esetleg tudsz is ajánlani vmi megbízható linket a letöltéshez?

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6788) h_143570 válasza jegess (#6787) üzenetére


h_143570
addikt

DD-WRT-bol a V23 SP2 hoz volt legutoljara szerencsem, a V24 SP1 kimaradt.
A Tomato az alabi linkrol tudod letolteni, van zip-es 7zip-es valtozata is. GL eseteben a WRT54G_WRT54GL.bin-t kell feltolteni. A biztonsag kedvert vezetkes kapcsolattal es IE alol. Mivel volt mar fent dd-wrt igy a 3MB-s fw limit sem lesz problema.
[link]

Az alapertelmezet felhasznaloi nev es jelszo.
root
admin

Ha nem mukodne a bejelentkezes, akkor egy 5 masodperces reset rendszerint eszhez szokta teriteni.

A wireless kliens modot oszinten megvalva meg nem teszteltem.

(#6789) jegess válasza jegess (#6787) üzenetére


jegess
tag

Bocs, későn vettem észre az aláírásodban a linket. Már letöltöttem a Tomatot.

Az a nap, amikor a Microsoft olyan terméket készít, amellyel nem lehet szívni, talán az a nap lesz, amikor elkezdenek porszívót gyártani.

(#6790) zsolt501 válasza jegess (#6789) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mint látom elmondták a véleményem és a tapasztalataim mások.
Elhiheted hogy nem véletlen javasoltuk hogy frissítsd az újabbra, és nem akart senki megvezetni hogy ne a bétát használd.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6791) h_143570 válasza jegess (#6789) üzenetére


h_143570
addikt

Remelem rendesen fog mukodni a kerdeses funkcionalitasa.

Most jutt eszembe ugytunik, hogy az 1.23as Tomatoval mukodik a WOL.

(#6792) Gabenvagyok


Gabenvagyok
csendes tag

Üdv.,

Össze van kötve kb 8 gép ezzel a routerrel, hálózat és net is megy, emailt is tudunk fogadni, de küldeni nem.. Nincs letiltva semmilyen port. Valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is köszönöm!

*****
Gábor

(#6793) asadasad22 válasza Gabenvagyok (#6792) üzenetére


asadasad22
őstag

bár nekem 160N-em van éppen, az egyik szolgáltatónál nálam is ugyanez van, de szintek izárt, hogy a router hibája, mert már az előző, teljesen más típusú routerrel is ugyanez volt..

(#6794) xabolcs válasza Gabenvagyok (#6792) üzenetére


xabolcs
őstag

Az internetszolgaltatodnal engedelyezve van az smtp-zes?
Van egy-ketto, amelyiknel kulon keresre kapcsoljak be. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6795) DeepDish


DeepDish
őstag

Hi.

Szeretnem a Wake On Lan opciot hasznalni! Van ugye tobb pc-m es van 1 routerem. Ott adjak fix IP cimet minden gepemnek es azt engedelyezzem a ruter porjanal a ki es bejovo portokat, amirol majd felakarom ebreszteni? Ha estleg vki mar csinalta ,segitene? :R

(#6796) Medcomp válasza DeepDish (#6795) üzenetére


Medcomp
tag

Helló!

Van erről külön topic, itt, illetve itt egy magyar nyelvű leírás.

www.medcomp.hu

(#6797) FABRICIUSZ


FABRICIUSZ
tag

Találós kérdés , na miért nem sikerült !!!!

[link]

[ Szerkesztve ]

FABRICIUSZ

(#6798) DeepDish válasza Medcomp (#6796) üzenetére


DeepDish
őstag

:R

(#6799) And válasza FABRICIUSZ (#6797) üzenetére


And
veterán

(Talán mert illett volna először a mini-verzióval kezdeni?)

(#6800) dr.bubo válasza FABRICIUSZ (#6797) üzenetére


dr.bubo
őstag

Csak nem wifin akart wf-t frissiteni. :Y :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.